Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 31

Θέμα: Αγορα 1.16d ή 1.16i???

  1. #21
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GanKostas-E90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω νομιζω φιλε μου πως οι πιθανοτητες βλαβης ειναι στα αυτοκινητα με αεριο και οχι σε αυτα με πετρελαιο που αν μη τι αλλο ειναι εργοστασιακα


    καθένας μπορεί να νομίζει ότι θέλει


    ειδικά να πιστεύει κάτι τέτοια και να παρηγορείται που πληρώνει χρυσάφι τη βενζίνη.
    Πολλές χιλιάδες αυτοκίνητα με υγραέριο στην ευρώπη μόνο και πολλά χρόνια τώρα παίδες.......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ie87 : 19-10-13 στις 18:23

  2. The Following User Says Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    freddys (19-10-13)

  3. #22
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το αμάξι σου Ηλία πάντως με το αέριο πάει σαν βενζίνη, δοκιμασμένο. Από θέμα αξιοπιστίας , με τη δουλειά που έκανες και το ψάξιμο για να βάλεις το εν λόγω κιτ πιστεύω πως δεν θα έχεις ποτέ θέμα ειδικά με τη φροντίδα που του δείχνεις.

    Δεν τα λέω αυτά επειδή σε ξέρω και είσαι φίλος μου αλλά γιατί έχω δει και άλλα με αέριο από κοντά και έπαθα πλάκα για το πως "σέρνονται" .

    Το θέμα αξιοπιστίας μοτέρ στις θερμοκρασίες που σηκώνουν είναι θέμα για πολλούς, αλλά πιστεύω η λύση είναι στο σωστό προγραμματισμό ψεκάσματος του μείγματος αερίου-βενζίνης από κάποια χλμ και πάνω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andri : 19-10-13 στις 18:30

  4. The Following User Says Thank You to Andri For This Useful Post:

    120ie87 (19-10-13)

  5. #23
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αντρέα μου, υπάρχουν πραγματικά καλά συστήματα. Όπως και αυτοκίνητα που έχουν πρόβλημα στη βενζίνη (δεν πάνε όπως πρέπει για διάφορους λόγους, συντήρηση κλπ) και έχουν θέματα όπως είναι φυσικό και στο υγραέριο.


    Για παράδειγμα, εγώ θα ήθελα να μας γράψει ΕΝΑΣ μόνο που έβαλε σύστημα της (ολανδικής) prins και είχε πρόβλημα.
    όχι δεύτερος, ας γράψει μόνο ΕΝΑΣ


    Υ.Γ κάναμε το νήμα χάλια και φταίω εγώ , συγνώμη


    Υ.Γ 2 είμαι τόσο ψείρας και προσπαθώ να το ψάχνω το θέμα που αν είχε προκύψει πρόβλημα θα το φώναζα....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ie87 : 19-10-13 στις 18:40

  6. The Following User Says Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    Ptboul (21-10-13)

  7. #24
    Εγγραφή
    10-09-11
    Περιοχή
    Βολος-Αθηνα
    Μηνύματα
    211
    Thanked
    140
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ο καθενας εχει την αποψη του η δικια μου ειναι οτι με το αεριο μετα απο πολλα χιλ δημιουργουν προβληματα σε βαλβιδες τουλαχιστον τωρα τα συστηματα πρινσ και τετοια δεν ξερω παντως ακουω πολλα και βλεπω εγω αυτο που εγραψα ηταν για προηγουμενο ποστ που εγραψες οτι υπαρχουν πιθανοτητες να σου βγαλει προβλημα το πετρελαιο λιγο δυσκολο νομιζω
    ΚΩΣΤΑΣ

  8. #25
    Εγγραφή
    04-03-13
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Thanked
    139
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλοριζικο καλοταξιδο και όλα τα συναφη! Ως κάτοχος ιδιου αυτοκινητου σε καλωσορίζω και σου επισημαινω οτι κάθε μερα θα σου αρέσει όλο και πιο πολυ η επιλογή σου. Για πες το πακετο που εκλεισες χρώμα εξτρα κτλ δλδ

  9. #26
    Εγγραφή
    18-10-13
    Μηνύματα
    29
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σε ευχαριστω...

    Το αμαξι ειναι μαυρο,,,δεν εβαλα καποιο line,,,, αλλα εβαλα αλλα extra,,,
    Xenon, spor δερματινο τιμονι ,,, usb, τηλεφωνο,, δερματινη σαλονι,, διζωνικο κλιματισμο,, το πακετο advantage που δεν θυμαμαι ακριβως τι εχει,,, φυσικα ζαντες αλουμινιου... Αυτα νομιζω

  10. The Following 2 Users Say Thank You to timxon For This Useful Post:

    karavag116d (20-10-13), Ptboul (21-10-13)

  11. #27
    Εγγραφή
    24-10-12
    Μηνύματα
    396
    Thanked
    496
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο timxon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω...

    Το αμαξι ειναι μαυρο,,,δεν εβαλα καποιο line,,,, αλλα εβαλα αλλα extra,,,
    Xenon, spor δερματινο τιμονι ,,, usb, τηλεφωνο,, δερματινη σαλονι,, διζωνικο κλιματισμο,, το πακετο advantage που δεν θυμαμαι ακριβως τι εχει,,, φυσικα ζαντες αλουμινιου... Αυτα νομιζω
    Mονο τα xenon που αναφερεις εχουν πονεσει πολλους (οταν εμαθαν για την μετεγκατασταση)...Οσο για τα υπολοιπα,ακουγεται ωραιο πακετο,καλοταξιδο,με πολλα χιλιομετρα,να το χαρεις!Μια ερωτηση cruise control εβαλες/εχει;;;

  12. #28
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλόταξιδο .
    Καλα χιλιόμετρα .

    Πόσο σου βγήκε ;

  13. #29
    Εγγραφή
    24-10-12
    Μηνύματα
    396
    Thanked
    496
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 120ie87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 13.000-14.000χλμ (για 1000 ευρώ σύστημα) έχεις κάνει απόσβεση.

    Όταν κάνεις 600χλμ με 40 ευρώ (πραγματική κατανάλωση σε συνθήκες ταξιδιού με ταχύτητες 120χλμ εθνική και σβέλτα στον επαρχιακό- 120i με μοτέρ Ν46Β20) , εκεί να δεις τι αμνησία παθαίνει ο βενζινάς...

    ..και με επιδόσεις βενζίνης έτσι?



    -->στα diesel πιθανή βλάβη αντλίας υψηλής (έτσι δεν λέγεται το σύστημα που ανεβάζει την πίεση στα μπεκ πριν μπει το καύσιμο στον θάλαμο καύσης?) λόγω υπέροχης ποιότητας πετρελαίου στην ελλάδα, πόσο κοστολογείται?



    Υ.Γ τα παραπάνω εννοείται φιλικά έτσι?

    Με εχεις σοκαρει...Οχι για καποιον αλλο λογο,τα χιλιομετρα που αναφερεις ειναι πολλα,αλλα τα ιδιο ευκολα εκαιγε και το πετρελαιο στα 120-130...
    Δεν ξερω τι νομιζεις,και χωρις να θελω να προσβαλω οποιονδηποτε,αν πραγματικα σου δινει αυτες τις επιδοσεις,σου βγαζω το καπελο,και μαγκια σου που το εβαλες!!!Αλλα πλεον τα αυτοκινητα με νεα τεχνολογια κοιτανε να καινε λιγα και να περπατανε πολυ.Τωρα σε εποχες δυσκολες,που και το τελευταιο σεντ παιζει ρολο,νομιζω οτι κανεις καλα και ενημερωνεις.

    Οσο για τα προβληματα,ενα αμαξι χαλαει με 3 τροπους.
    Ενας απροσεκτος ιδιοκτητης=χαλασμενο αμαξι
    Ενας προσεγμενος (τριχας) ιδιοκτητης=χαλασμενο αμαξι (ατυχιες συμβαινουν,εφυγε απο την αντιπροσωπια και αναψε το λαμπακι κινητηρα)
    Ενας τυχερος ιδιοκτητης=εχει μια χαρα αμαξι,ουτε τριγμους ουτε τιποτα,αλλα επειδη δεν εχει παραλλαγη καμουφλαζ ή το σουπερ ουλτρα εξτρα τουρμπονιτρουδρογοναθρακι κο συστημα επιδοσεων/εξοικονομισης το εγκαταστει χωρις την απαραιτητη γνωση με αποτελεσμα να χαλασει καπου στην διαδρομη...

  14. #30
    Εγγραφή
    18-10-13
    Μηνύματα
    29
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο freddys Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mονο τα xenon που αναφερεις εχουν πονεσει πολλους (οταν εμαθαν για την μετεγκατασταση)...Οσο για τα υπολοιπα,ακουγεται ωραιο πακετο,καλοταξιδο,με πολλα χιλιομετρα,να το χαρεις!Μια ερωτηση cruise control εβαλες/εχει;;;

    Σε ευχαριστώ,,,
    Δεν το καταλαβα αυτο για τα xenon,,, τι εννοεις μετεγκατασταση;; cruise δεν εχει.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP