Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 34

Θέμα: αναρτηση spax..

  1. #21
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    146
    Thanked
    10
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα spax σαν κατασκευή , γεμίζουν το μάτι σε σχέση με κάποια άλλα φθηνά προϊόντα.
    Τα έχω δει απο κοντά και έχω οδηγήσει αρκετές φορές ένα mg tf που φόρεσε spax. Είχα την ευκαιρία να τα τεσταρω στην διαδρομή Άγιο Στέφανο - μαραθωνα.
    Πολύ καλύτερο το αμάξι σε σχέση με πριν. Αξιολόγηση λοιπόν... Στα αρνητικά είναι η τιμή τους και η όχι τόσο καλή αναγνωρισιμότητα τους στην Ελλάδα. (αν και σε άλλες φίρμες όπως MG κάνουν καριέρα )
    Στα θετικά τους είναι το μεγάλο εύρος ρύθμισης. Ιδιαίτερα αν έχεις μαμά ελατηρια μπορείς να το κάνεις απο βάρκα μέχρι τραπέζι. Πραγματικά μπορει να γίνει υπέρ άνετο. Επίσης μεγάλο πλεονέκτημα είναι η ευκολία στην ρύθμιση. Στα μπροστινά σε όλες τις φίρμες είναι εύκολο, στα πίσω όμως πολλά επώνυμα αμορτισέρ απαιτουνε κατέβασμα, στα spax ρυθμιζεις πάνω στο αυτοκίνητο και τα πίσω. Έχουν βαλβιδουλα κάτω χαμηλά , πάνω στην μπουκάλα, που ρυθμίζεις. Μόνος συμβιβασμός εναι ότι γονατιζεις.
    Εγω αν και fan της bilstein , με αρκετές τετραδες στο ενεργητικό μου, το σκέφτομαι σοβαρά να τα δοκιμάσω.

    να αφησω μαμα ελατηριο επανω......η να το αλλαξω και αυτο με καποιο αφτερμαρκτ...τι λες?

  2. #22

    Προεπιλογή

    Για τι αυτοκίνητο μιλάμε ;

  3. #23
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    146
    Thanked
    10
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    e30......

  4. #24

    Προεπιλογή

    Ένα πολυ ωραίο ελατηριο για το Ε30 είναι το vogland. Εμένα προσωπικά μου αρέσουν περισσότερο απο τα eibach που είχα πριν. Είναι πιο μαλακό και πιο προοδευτικό. Χαμηλώνει το αμάξωμα κατα 3-3.5 πόντους και δίνει πολύτιμο camber

  5. The Following 2 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (08-01-12), S8N (08-01-12)

  6. #25
    Εγγραφή
    18-11-11
    Περιοχή
    μεγαρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    216
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ρε κοστι δεν ειμαι εκτος θεματος αλα ελεος εξυπνακηδες ειναι κακο πανω σε ενα θεμα να παιρνουμε διαφορες γνωμες ελεος με τους μακρει που εχουμε μπλεξει
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kwstantinos : 08-01-12 στις 17:15

  7. #26

    Προεπιλογή

    Φίλε μου δεν σε αντιλαμβάνομαι ... Θές να μου το κάνεις πιο κατανοητό ;

  8. #27
    Εγγραφή
    18-11-11
    Περιοχή
    μεγαρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    216
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    λεω εσεις τι πρωτηνετε αναμεσα σε kw kai d2. δεν ξερω ποια ειναι η καλητερη απλα εχω ακουσει γνωμες οτι και οι 2 ειναι πολη καλες απο ανθρωπο που εχει σοβαρη εμπηρεια στο θεμα αναρτηση τουλαχιστον οι δουλιες του αυτο δειχνουν απλα εγω εξεπλαγην οταν μου ειπατε οτι δεν εχουν καμια σχεση και ροταω της διαφορες τους γιατι ειπαρχουν πολα γρυγορα αμαξια που φωρανε kw h d2 an ωντος εχουν τρομερη διαφορα απο την εμπειρια σασ γιατι δεν διοαλεγουν την καλητερη αυτο ροταω

  9. #28
    Εγγραφή
    07-10-11
    Μηνύματα
    230
    Thanked
    248
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ειχα Spax στο ε 30 μου και ηταν πολυ καλη αναρτηση.
    Ηταν με χαμηλωμα 60/40 και ρυθμιζομενη στην σκληροτητα.

    αν εχεις λεφτα βαλτη

  10. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ μπορεις να μας δωσεις επιχειρηματα γιατι η KW ειναι ανωτερη απ'την D2?Η ακομη κι απ'την Spax?Κι αν δεν μπορεις εσυ,μηπως μπορει αυτος που σε επεισε για την ανωτεροτητα της KW?
    Kαποτε ειχα βρει μια συγκριση με προβληματα των D2 για αυτο και δεν τις πηρα (θα γλυτωνα και λεφτα!).
    Γρηγορα γρηγορα.. χανουν λαδια, οι 36 ρυθμισεις δεν ειναι 36 αλλα λιγοτερες γιατι μεταξυ τους οι μισες ειναι "ιδιες", κοπανανε περισσοτερο απο τις KW, προσφατα πηραν TUV ενω τοσα χρονια δεν ειχαν.

    Δεν με επεισε κανεις, αυτες ειχα βαλει στο 316ti αυτες εβαλα και στο Ζ4.

  11. #30
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    146
    Thanked
    10
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο race850i Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειχα Spax στο ε 30 μου και ηταν πολυ καλη αναρτηση.
    Ηταν με χαμηλωμα 60/40 και ρυθμιζομενη στην σκληροτητα.

    αν εχεις λεφτα βαλτη
    θυμασαι με τι ελατηριο τις ειχες?

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP