Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 40

Θέμα: BMW ANTI-TUNING PROGRAMM

  1. #11
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Aπο την στιγμη που το αμαξι το πληρωσα και ειναι δικο μου!!!! και κανενα δικαιωμα δεν εχει πανω σε αυτο εκτος απο το σημα, με τι δικαιωμα μπορει να βγαλει αχρηστα ολα τα παρεμφερει με την βελτιωση του εγκεφαλου που εχω βαλει βαζοντας μου ιο????
    Δεν νομιζω οτι ειναι νομικα οκ....τουλαχιστον ελλαδα.....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  2. #12
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπο την στιγμη που το αμαξι το πληρωσα και ειναι δικο μου!!!! και κανενα δικαιωμα δεν εχει πανω σε αυτο εκτος απο το σημα, με τι δικαιωμα μπορει να βγαλει αχρηστα ολα τα παρεμφερει με την βελτιωση του εγκεφαλου που εχω βαλει βαζοντας μου ιο????
    Δεν νομιζω οτι ειναι νομικα οκ....τουλαχιστον ελλαδα.....
    εχεις απολυτο δικιο αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι για αυτο.. θα πας στο δικαστηριο να πεις τι? οτι εβαλα εξατμιση και βελτιωσα το αμαξι μου και η bmw μου εβαλε ιο για να μην μπορω να κανω θορυβο και να πηγαινει καλυτερα?η βελτιωση δεν ειναι στα πλασια της νομοθεσιας μας φιλε μου δυστηχως... απο την μια δεν απαγορευουν κατι να πωληθει(φιμε, εξατμισεις νιτρα) αλλα απο την αλλη ειναι παρανομα να τα εχεις στο αμαξι σου....

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patriNOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θυμα λοιπον ειναι για μια ακομη φορα ο καταναλωτης....
    μην το βλεπεις ετσι βαγγελη.
    ο καταναλωτης δεν θελει μονο χαμηλη τιμη, θελει και εξυπηρετηση.
    δεν ειναι ολοι μηχανικοι... το συντριπτικο ποσοστο χρειαζεται τον ντηλερ και το συνεργειο.
    τα οποια αν σταματησουν να υπαρχουν δεν θα λυσουν καποιο προβλημα, αντιθετως θα δημιουργησουν περισσοτερα.

  4. #14
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπο την στιγμη που το αμαξι το πληρωσα και ειναι δικο μου!!!! και κανενα δικαιωμα δεν εχει πανω σε αυτο εκτος απο το σημα, με τι δικαιωμα μπορει να βγαλει αχρηστα ολα τα παρεμφερει με την βελτιωση του εγκεφαλου που εχω βαλει βαζοντας μου ιο????
    Δεν νομιζω οτι ειναι νομικα οκ....τουλαχιστον ελλαδα.....
    Eχει νομική βάση Γιάννη. Γιατί και το πρόγραμμα που σου δίνεται στον εγκέφαλο αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία. Κάπου εκεί θα πατάνε πιστεύω.

  5. #15
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην το βλεπεις ετσι βαγγελη.
    ο καταναλωτης δεν θελει μονο χαμηλη τιμη, θελει και εξυπηρετηση.
    δεν ειναι ολοι μηχανικοι... το συντριπτικο ποσοστο χρειαζεται τον ντηλερ και το συνεργειο.
    τα οποια αν σταματησουν να υπαρχουν δεν θα λυσουν καποιο προβλημα, αντιθετως θα δημιουργησουν περισσοτερα.
    δεν ειπε κανεις σταθη μου οτι ειναι ολοι μηχανικοι ουτε υποννοω οτι οι μηχανικοι φταινε.. απλα θα μπορουσες να πηγαινεις εκει για συντηρηση και οχι συνεχεια για ζημιες.... ξερεις ποσοι προτιμουν να μην κανουν σερβις και να το αφησουν μεχρι να βγαλει ζημια? ειναι πολυς ο κοσμος.. τυχαιο? δεν νομιζω.....

  6. #16
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eχει νομική βάση Γιάννη. Γιατί και το πρόγραμμα που σου δίνεται στον εγκέφαλο αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία. Κάπου εκεί θα πατάνε πιστεύω.
    σωστος.... πως και δεν το σκεφτηκα εγω ρε φιλε αυτο που το εχω λιγο με την πνευματικη ιδιοκτησια... χαχαχαχα. εχω περασει και ηλεκτρονικο δικαιο μην ξεχναμε που αναφερει μεσα νομους περι πνευματικης ιδιοκτησιας και τα σχετικα

  7. #17
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και τι κάνει αυτός ο ιός? Μπλοάρει κάποιο συγκεκριμμένο τμήμα του εγκεφάλου? Υπάρχει κάποιος δίσκος ίσως που επεμβαίνει στο registry και μπλοκάρει συγκεκριμμένα τμήματα του? Η BMW μετά μπορεί να κάνει update? Προφανώς ναι. Αρα για να μπορεί σημαίνει οτι υπάρχει κάποιο "κλειδί" που το παραβιάζεις. Βέβαια στους παράλληλους εγκέφαλους δεν μπορεί να κάνει τίποτα αυτό το κλείδωμα.

    Και που καταλήγουμε? Θα κλείσουν όλες οι εταιρίες tunink?

  8. #18
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλά εντάξει, λίγα λεπτά αν ασχοληθεί ένας απο αυτούς που αρέσκονται στο να χακάρουν λογισμικά το έχει ξετινάξει.
    Εδώ δεν μπορούν να προστατεύσουν προιόντα (software, παιχνίδια) που το λογισμικό δεν είναι απλά μέρος του προιόντος, αλλά το ίδιο το προιόν.
    Αν ασχοληθούν οι κατάλληλοι θα είναι αστείο γιαυτούς να το παρακάμψουν.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Κωνσταντίνος For This Useful Post:

    Dimzan (02-07-10), NickE60 (03-07-10), Nino (02-07-10)

  10. #19
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Καλυμνος
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    341
    Thanked
    265
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά εντάξει, λίγα λεπτά αν ασχοληθεί ένας απο αυτούς που αρέσκονται στο να χακάρουν λογισμικά το έχει ξετινάξει.
    Εδώ δεν μπορούν να προστατεύσουν προιόντα (software, παιχνίδια) που το λογισμικό δεν είναι απλά μέρος του προιόντος, αλλά το ίδιο το προιόν.
    Αν ασχοληθούν οι κατάλληλοι θα είναι αστείο γιαυτούς να το παρακάμψουν.
    Ετσι ελεγα και εγω, αλλα ενα PS3 τους εχει στειλει ολους αδιαβαστους!!!



    -Θεοφιλος-

  11. The Following 2 Users Say Thank You to tmilatos For This Useful Post:

    Thomelef (05-07-10), z3 2.2 (02-07-10)

  12. #20
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP