Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 26

Θέμα: απορια για ε46 μ3 sport button

  1. #11
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.303
    Thanked
    7272
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aκριβώς όπως τα είπαν τα παιδιά παραπάνω. To sport δεν σου δίνει παραπάνω δύναμη παραμόνο αμεσότερη απόκριση στο γκάζι, ίσως γι αυτό να σου φαίνεται το αμάξι πιο νευρικό με το sport πατημένο. Προσωπικά πιστεύω πως στο drift το sport δε βολεύει και πολύ αφού το γκάζι χάνει λίγο από την προοδευτικότητά του.
    δεν βολευει πολυ το sport για την αρχικη τοποθετηση του αυτοκινητου..δηλαδη μεχρι να παρει την γωνια γιατι ειναι καπως αποτομο..βολευει ομως πολυ στο απλωμα μετα την πρωτη τοποθετηση καθως δεν χρειαζεται να μενεις στο γκαζι τοσο, και οποτε ασχολησε με το τιμονι..επισης βολευει πολυ οταν εχεις βαλει 3η και παιζεις..καθως στα δινει πιο ευκολα εκει που εχει αρχισει να μενει ουσιαστικα (παντα στο drift μιλαω) απο δυναμη...

    υγ..εχω βαλει τα 18αρια πανω με λαστιχα 2004 και μαθαινω τα τερτιπια της μπεμπας....θα ακολουθησει και κανα βιντεακι σιγα σιγα...

    υγ..αυτο το κ@λοχειροφρενο γιατι δεν πιανει????κανει και κατι κουδουνακια...μολις το τραβαω (ακου πραγματα...) .....χιιχχιχιχιχιχι

  2. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    pilot (10-05-11)

  3. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    με το χειρόφρενο νίκο δεν θα βγάλεις και πολύ άκρη. όσο και να το σφίξεις, πάλι δεν θα
    πιάνει καλά. δοκίμασε με φρένα να έχεις είσοδο. ξέρω πως δεν είναι το ίδιο ελεγχόμενα
    όσο με το χειρόφρενο, ούτε και έχεις τόσο άμεση είσοδο και γύρισμα επίσεις, αλλά κάνεις
    μια χαρά δουλίτσα πάλι. ένα καλό τσίμπημα, και τέλος. ειδικά εμείς που έχουμε smg, δεν
    είναι ούτε καν να το σκεφτόμαστε για μπάσιμο με χειρόφρενο χωρίς συμπλέκτη. για να
    μεταφέρεις το φορτίο πάντως, έστω και λίγο να πιάνει, δουλειά θα κάνεις. όχι τόσο καλή
    όπως με ένα υδραυλικό, αλλά τα καταφέρνεις μια χαρούλα.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  4. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    nik200 (10-05-11)

  5. #13
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.303
    Thanked
    7272
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    με το χειρόφρενο νίκο δεν θα βγάλεις και πολύ άκρη. όσο και να το σφίξεις, πάλι δεν θα
    πιάνει καλά. δοκίμασε με φρένα να έχεις είσοδο. ξέρω πως δεν είναι το ίδιο ελεγχόμενα
    όσο με το χειρόφρενο, ούτε και έχεις τόσο άμεση είσοδο και γύρισμα επίσεις, αλλά κάνεις
    μια χαρά δουλίτσα πάλι. ένα καλό τσίμπημα, και τέλος. ειδικά εμείς που έχουμε smg, δεν
    είναι ούτε καν να το σκεφτόμαστε για μπάσιμο με χειρόφρενο χωρίς συμπλέκτη. για να
    μεταφέρεις το φορτίο πάντως, έστω και λίγο να πιάνει, δουλειά θα κάνεις. όχι τόσο καλή
    όπως με ένα υδραυλικό, αλλά τα καταφέρνεις μια χαρούλα.
    παιδια μην τρελαθουμε..δεν ψαχνω για τρελες πολυτελειες με μαμα αμαξι στις παντες..και εχεις μεγαλο δικιο για τα φρενα..που τα χρησιμοποιω στις μεταφορες και για απλωμα!!!..ο σκοπος ειναι να μαθω το αμαξι σε ενα επιπεδο ικανο να μπορω να το ευχαριστιεμαι και οχι να το παω διχως αυριο με οτι ηθελε προκυψει απο ζημιες..

  6. #14
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις

    ...και μου φαινεται οτι κατι παιζει και με την κρεμαγιερα...εχω την αισθηση οτι κοβει καλυτερα και γρηγοροτερα..σαν να χω καλυτερη επαναφορα στο αναποδο..επιφυλασομαι βεβαια..
    Φιλε μου, οπως ειπα/ειπαμε και παραπανω το μονο που αλλαζει ειναι το ποσο γρηγορα ανοιγουν οι πεταλουδες και τιποτα αλλο. Ειμαι σιγουρος σε αυτο. Τωρα η αισθηση που αποκομιζει ο καθενας απο το αυτοκινητο του ειναι κατι υποκειμενικο, αυτο ομως δεν εχει να κανει με την πραγματικη διασταση των πραγματων. Το sport ΔΕΝ αλλαζει ουτε κρεμαγιερες, ουτε επαναφορες ουτε τιποτα αλλο.

  7. The Following User Says Thank You to turbodog For This Useful Post:

    nik200 (10-05-11)

  8. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ρε νίκο, αφού είδη δοκιμάζεις μπασίματα με χειρόφρενο...αλλιώς πως κατάλαβες ότι δεν πιάνει
    καλά το χειρόφρενο???απο τα λεγόμενα σου, καταλαβαίνουμε πως προσπαθείς να μπαντηλικώσεις
    το αυτοκίνητο σου, με ότι διαθέτει...εγώ πχ, δεν το δοκίμασα ποτέ, γιατί δεν μπορώ λόγο σαζμάν.
    ακόμα όμως και να είχα συμπλέκτη, δεν θα το έκανα, γιατί το λυπάμαι. η διπύστωση που έκανα,
    δημιουργήθηκε όταν με καινούριες σιαγόνες χειρόφρενου και καλό σφήξιμο του χειρόφρενου,
    το αμάξι σε κλήση, ψιλοτσουλούσε. άρα, το χειρόφρενο έτσι όπως είναι φτιαγμένο, δεν είναι
    και τόσο σφιχτό όσο θα θέλαμε να είναι μερικοί.
    όσο για το τιμόνι, είναι ότι λέει ο μήτσος παραπάνω. ίσως να σε ξεγελάει, επειδή το αμάξι
    γίνεται λίγο πιο απότομο, και νομίζεις πως είναι σε όλα του πιο απότομο.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    nik200 (10-05-11), pilot (10-05-11)

  10. #16
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.303
    Thanked
    7272
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε νίκο, αφού είδη δοκιμάζεις μπασίματα με χειρόφρενο...αλλιώς πως κατάλαβες ότι δεν πιάνει
    καλά το χειρόφρενο???απο τα λεγόμενα σου, καταλαβαίνουμε πως προσπαθείς να μπαντηλικώσεις
    το αυτοκίνητο σου, με ότι διαθέτει...εγώ πχ, δεν το δοκίμασα ποτέ, γιατί δεν μπορώ λόγο σαζμάν.
    ακόμα όμως και να είχα συμπλέκτη, δεν θα το έκανα, γιατί το λυπάμαι. η διπύστωση που έκανα,
    δημιουργήθηκε όταν με καινούριες σιαγόνες χειρόφρενου και καλό σφήξιμο του χειρόφρενου,
    το αμάξι σε κλήση, ψιλοτσουλούσε. άρα, το χειρόφρενο έτσι όπως είναι φτιαγμένο, δεν είναι
    και τόσο σφιχτό όσο θα θέλαμε να είναι μερικοί.
    όσο για το τιμόνι, είναι ότι λέει ο μήτσος παραπάνω. ίσως να σε ξεγελάει, επειδή το αμάξι
    γίνεται λίγο πιο απότομο, και νομίζεις πως είναι σε όλα του πιο απότομο.
    κι ομως κανεις λαθος...ειμαι πολυ συντηρητικος με αυτο το αμαξι.. αυτο δεν ειναι το αμαξι πιστας μου..ειναι το πολιτικο μου αμαξι..οποτε ολα με ρεγουλο....και στο κατω κατω με δυο παντες με λαστιχα φιτιλια σε λιωμα δρομο δεν παθαινει τιποτα το αμαξι..εγω σαν φιλοσοφια μου εχω να μαθαινω το αμαξι μου οσο πιο καλα μπορω..στην προκειμενη περιπτωση για να αποφυγω τις ζημιες κανω λιγα πραγματα απλα για να καταλαβω αντιδρασεις..και να μαθω συμπεριφορα στο οριο και μετα απο αυτο..επ ουδενι δεν το "καιω"..

    οσαναφορα την κρεμαγιερα..δεν εχω κανενα λογο να μην σας πιστεψω..η αισθηση ορισμενες φορες ξεγελα!!!

  11. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    pilot (10-05-11)

  12. #17
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.303
    Thanked
    7272
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    κατι ασχετο..στον φιλο thomelef..

    ο μπροστα προφυλακτηρας csl ποσο κοστιζει????χαζευα το 46αρι σου και επεσε το ματι μου εκει..πανεμορφος!!!

    και κατι σχετικο...
    το 46αρι μου οπως ειπα ειναι το αμαξι για ταξιδια και βολταδικο και δεν προκειται ever να το σκισω στις παντες..ειναι πραγματικα κριμα να κανω κατι τετοιο..αυτες τις μερες θα δωσω και το kadettaki..και θα φτιαξω αλλο αμαξι σιγα σιγα για πιστα..ισως κανα 36αρι...ιδωμεν..

  13. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατι ασχετο..στον φιλο thomelef..

    ο μπροστα προφυλακτηρας csl ποσο κοστιζει????χαζευα το 46αρι σου και επεσε το ματι μου εκει..πανεμορφος!!!

    και κατι σχετικο...
    το 46αρι μου οπως ειπα ειναι το αμαξι για ταξιδια και βολταδικο και δεν προκειται ever να το σκισω στις παντες..ειναι πραγματικα κριμα να κανω κατι τετοιο..αυτες τις μερες θα δωσω και το kadettaki..και θα φτιαξω αλλο αμαξι σιγα σιγα για πιστα..ισως κανα 36αρι...ιδωμεν..
    μαζί με περαστικά και βάψιμο, όλα μαζί βγήκαν περίπου 7.5 κατοστάρικα. τον
    προφυλακτήρα τον αγόρασα απο τον ζέφκα. πάντως θέλει γάτα λαμαρινά για
    την τοποθέτηση. εμένα κάθεται αρκετά καλά, αν και μπορούσε και ελαφρώς
    καλύτερα. αν τον αγοράσεις, να πείς στον λαμαρινά, να σου κόψει την πατούρα
    που έχει η τρύπα, ίσα ίσα για να κάτσει το σιτάκι. αλλιώς φαίνεται το πλαστικό
    μέσα απο το σιτάκι, και είναι σαν καρναβάλι.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  14. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    nik200 (11-05-11)

  15. #19
    Εγγραφή
    07-02-10
    Μηνύματα
    213
    Thanked
    131
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λογικα πατωντας το sport κουμπι ανοιγεις πιο πολυ τις πεταλουδες αρα αυξανεις κ την καταναλωση ,ετσι δεν ειναι..?

  16. #20
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.303
    Thanked
    7272
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z-man Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα πατωντας το sport κουμπι ανοιγεις πιο πολυ τις πεταλουδες αρα αυξανεις κ την καταναλωση ,ετσι δεν ειναι..?
    οπως ειναι και λογικο..και στην πραξη ισχυει καιει παραπανω...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP