Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 30

Θέμα: [E46] βραχυκύκλωμα προβολείς ομίχλης και antispin

  1. #11
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.582
    Thanked
    6684
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όταν υπάρχει βραχυκύκλωμα καίγεται ασφάλεια.Εδώ δεν έχουμε τέτοιο θέμα.Δεν είναι λίγα τα
    46άρια που άλλαξαν καντράν δυστυχώς,εμένα εκεί πάει το μυαλό μου.Σε πρώτη φάση εγώ θα
    έβγαζα το καντράν και θα έκανα έλεγχο στις φίσες και στις καλωδιοταινίες μήπως και δω κάτι.
    Αλλιώς κάνε μια τράμπα με ένα άλλο αν σου είναι εύκολο και βγάλε συμπέρασμα.Δεν ξέρω να
    σου πω βέβαια αν παίζει έτσι εύκολα,ας βοηθήσει κανείς που ξέρει παραπάνω!

  2. The Following User Says Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:


  3. #12
    Εγγραφή
    11-11-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη,Αμπελοκηποι.
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    175
    Thanked
    190
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos valvetronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν υπάρχει βραχυκύκλωμα καίγεται ασφάλεια.Εδώ δεν έχουμε τέτοιο θέμα.Δεν είναι λίγα τα
    46άρια που άλλαξαν καντράν δυστυχώς,εμένα εκεί πάει το μυαλό μου.Σε πρώτη φάση εγώ θα
    έβγαζα το καντράν και θα έκανα έλεγχο στις φίσες και στις καλωδιοταινίες μήπως και δω κάτι.
    Αλλιώς κάνε μια τράμπα με ένα άλλο αν σου είναι εύκολο και βγάλε συμπέρασμα.Δεν ξέρω να
    σου πω βέβαια αν παίζει έτσι εύκολα,ας βοηθήσει κανείς που ξέρει παραπάνω!
    Αν μπριζωθει στο gt και μπουν στα οργανα θα δειξει αν εχει βλαβη,αλλιως ενα αλλο καντραν για δοκιμη βγαινει μπαινει ευκολα,αλλα μαλλον πας για οργανο σιγα σιγα.

  4. #13
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.582
    Thanked
    6684
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakis4paok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπριζωθει στο gt και μπουν στα οργανα θα δειξει αν εχει βλαβη,αλλιως ενα αλλο καντραν για δοκιμη βγαινει μπαινει ευκολα,αλλα μαλλον πας για οργανο σιγα σιγα.
    Σάκη ξέρω ότι μπαίνει-βγαίνει εύκολα,δεν ξέρω αν θέλει κωδικοποίηση και τέτοια.Στο
    διαγνωστικό λέει δεν έδειξε τίποτα,αλλά δεν μας είπε αν ηταν gt.Τεσπα αν θέλει ο φίλος
    ας ενημερώσει για να βγάλουμε συμπέρασμα για άλλες περιπτώσεις(μακριά από δω!)

  5. #14
    Εγγραφή
    26-08-12
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    206
    Thanked
    166
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos valvetronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σάκη ξέρω ότι μπαίνει-βγαίνει εύκολα,δεν ξέρω αν θέλει κωδικοποίηση και τέτοια.Στο
    διαγνωστικό λέει δεν έδειξε τίποτα,αλλά δεν μας είπε αν ηταν gt.Τεσπα αν θέλει ο φίλος
    ας ενημερώσει για να βγάλουμε συμπέρασμα για άλλες περιπτώσεις(μακριά από δω!)
    Χρειάζεται οπωσδήποτε κωδικοποίησει και θα πρέπει να κοιτάξει οι αριθμοι στο κατραν που θα βρει να είναι όσω το δυνατόν ποιο κοντά στους δικούς του....δέν είναι θέμα βραχυκηκλωματος αλλά κακή επαφή η απο υγρασία στα προβολάκια η οι επαφέ του διακόπτες θέλου καθαρισμό !!!

  6. #15
    Εγγραφή
    11-11-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη,Αμπελοκηποι.
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    175
    Thanked
    190
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos valvetronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σάκη ξέρω ότι μπαίνει-βγαίνει εύκολα,δεν ξέρω αν θέλει κωδικοποίηση και τέτοια.Στο
    διαγνωστικό λέει δεν έδειξε τίποτα,αλλά δεν μας είπε αν ηταν gt.Τεσπα αν θέλει ο φίλος
    ας ενημερώσει για να βγάλουμε συμπέρασμα για άλλες περιπτώσεις(μακριά από δω!)
    Φιλε οτι εγραψα παραπανω δε ηταν μομφη για το post σου,προς
    αποφυφει παρεξηγησης

  7. #16
    Εγγραφή
    26-08-12
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    206
    Thanked
    166
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakis4paok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε οτι εγραψα παραπανω δε ηταν μομφη για το post σου,προς
    αποφυφει παρεξηγησης
    Δέν τρέχει κάτι τέτοιο μήν αγχώνεσαι ,πρέπει να υπάρχει διάλογος και διάφορες απόψεις......

  8. #17
    Εγγραφή
    26-08-12
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    206
    Thanked
    166
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ουπς σε άλλον απαντούσες sorry .....

  9. #18
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.582
    Thanked
    6684
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakis4paok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε οτι εγραψα παραπανω δε ηταν μομφη για το post σου,προς
    αποφυφει παρεξηγησης
    Όχι ρε συ δεν παίζει κάτι τέτοιο,αλίμονο,τις γνώσεις μας μοιραζόμαστε εδώ ότι ξέρει ο
    καθένας μας το λέει!

  10. #19
    Εγγραφή
    30-01-10
    Περιοχή
    thessaloniki
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    70
    Rides
    1

    Προεπιλογή Καντραν ε46

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E461800 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειάζεται οπωσδήποτε κωδικοποίησει και θα πρέπει να κοιτάξει οι αριθμοι στο κατραν που θα βρει να είναι όσω το δυνατόν ποιο κοντά στους δικούς του....δέν είναι θέμα βραχυκηκλωματος αλλά κακή επαφή η απο υγρασία στα προβολάκια η οι επαφέ του διακόπτες θέλου καθαρισμό !!!
    δηλαδη αν κουμπωσω ενα άλλο καντραν πάνω στο δικό μου δεν θα δουλέψει χωρίς κωδικοποίηση(μου κανει κάτι τρέλα κι εμένα τελευταία ανάβουν οτι να ναι λαμπάκια χωρίς λόγο)

  11. #20
    Εγγραφή
    26-08-12
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    206
    Thanked
    166
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nuovo.. Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη αν κουμπωσω ενα άλλο καντραν πάνω στο δικό μου δεν θα δουλέψει χωρίς κωδικοποίηση(μου κανει κάτι τρέλα κι εμένα τελευταία ανάβουν οτι να ναι λαμπάκια χωρίς λόγο)
    Καλησπέρα φίλε μου ,δέν δουλέυει[Ε46] θέλει κωδικοποίησει ...Γιά ποιο αμάξι όμως???

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP