Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 70

Θέμα: BMW e36 m40b16 Resurrection

  1. #11
    Εγγραφή
    19-04-10
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    718
    Thanked
    1240
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    την πεταλουδα μην την φοβασε!!
    αυτη η μακα που ειναι γυρο-γυρο στο χειλος της πεταλουδας σου κανει ζημια

    παρε πανακι λοιπον ριξε σπρει και καθαρισε, μην φοβασε καθολου δεν παθαινει τιποτα απολυτος

    οπως την καθαριζεις ,με το χερι ανοιξε την λιγο για να εχεις προσβαση στης ακρες της

    καλη συνεχεια!

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Bassakos For This Useful Post:

    aggelosmk2 (17-02-13), BILL007 (12-03-13), Dourios (17-02-13)

  3. #12
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dark knight Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα κανεις και το φτιαχνεις το ε36!γνωμη μου ειναι να βρεις ενα τρακαρισμενο μεχρι 500 ευρω οπως αυτο και να αρχισεις τις <μεταμοσχευσεις>.θα γλιτωσεις πολλα χρηματα απο το να αναζητας και να πληρωνεις μεμονωμενα καθε ανταλλακτικο.εκτος αυτου θα εχεις και γκαμα ανταλλακτικων για μελλοντικα θεματα που μπορει να προκυψουν και να εισαι σιγουρος οτι θα προκυψουν καθως μιλαμε για ενα σχετικα παλιο μοντελο.ενα καλο παραδειγμα ειναι αυτο https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2863401/ εχει κλιματρονικ,μοτερ απειραχτο,σαλονι κομπλε και πολλα ειδη φανοποιας που μπορει να χρειαστεις με 400 ευρω.αν εχεις καποιον αθηνα κοιταξε το


    συμφωνω
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  4. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    dark knight (17-02-13)

  5. #13
    Εγγραφή
    16-01-13
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    166
    Thanked
    260
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dark knight Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα κανεις και το φτιαχνεις το ε36!γνωμη μου ειναι να βρεις ενα τρακαρισμενο μεχρι 500 ευρω οπως αυτο και να αρχισεις τις <μεταμοσχευσεις>.θα γλιτωσεις πολλα χρηματα απο το να αναζητας και να πληρωνεις μεμονωμενα καθε ανταλλακτικο.εκτος αυτου θα εχεις και γκαμα ανταλλακτικων για μελλοντικα θεματα που μπορει να προκυψουν και να εισαι σιγουρος οτι θα προκυψουν καθως μιλαμε για ενα σχετικα παλιο μοντελο.ενα καλο παραδειγμα ειναι αυτο https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2863401/ εχει κλιματρονικ,μοτερ απειραχτο,σαλονι κομπλε και πολλα ειδη φανοποιας που μπορει να χρειαστεις με 400 ευρω.αν εχεις καποιον αθηνα κοιταξε το
    Το έχω σκεφτεί κ αυτό κ θα πάω για κομμένο m3 από γερμάνια αλλά όχι ακόμη θέλω να το συμμαζέψω μέσα έξω να κάνω κ κανα 2 πραγματάκια που έχω στο μυαλό μ κ μετά θα γίνει κ αυτό

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bassakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    την πεταλουδα μην την φοβασε!!
    αυτη η μακα που ειναι γυρο-γυρο στο χειλος της πεταλουδας σου κανει ζημια

    παρε πανακι λοιπον ριξε σπρει και καθαρισε, μην φοβασε καθολου δεν παθαινει τιποτα απολυτος

    οπως την καθαριζεις ,με το χερι ανοιξε την λιγο για να εχεις προσβαση στης ακρες της

    καλη συνεχεια!
    Σίγουρα?? γιατί όπου διάβαζα για καθαρισμό έλεγε πως δεν πρέπει να ακουμπήσουμε την πεταλούδα.. αν ναι να το κάνω τζάμι αύριο κιόλας έτσι κ αλλιώς 2 λεπτά δουλειά είναι..

  6. #14
    Εγγραφή
    04-02-13
    Περιοχή
    BAΡΗ-ΑΤΤΙΚΗ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    87
    Thanked
    66
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    καλησπερα κι απο μενα.μια χαρα τα πας!!συνεχισε ετσι και το αποτελεσμα θα σε αποζημιωσει...εγω ειχα παρει το δικο μου σε παρομοια κατασταση...μου πηρε καιρο να το φτιαξω οπως το εχω τωρα κι ακομη θελει μαζεματακια...θα συμφωνησω με το παιδι παραπανω που σου ειπε να παρεις κανενα τρακαρισμενο...για τα ανταλλακτικα...εγω δυστηχως δεν ειχα κανει το ιδιο οταν μου ειχε παρουσιαστει μια ευκαιρια ενα is με 250¤ τροπετο και ακομη βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο γιατι τα μεμονομενα ανταλλακτικα τα κοπανανε στην τιμη μιας και τα αυτοκινητα μας ειναι πιο παλιας χρονολογιας και στην αντιπροσωπεια ειναι απλησιαστα!εγω πολλα απο αυτα τα χω χρυσοπληρωσει...

  7. The Following User Says Thank You to grigoris_vari For This Useful Post:

    Dourios (17-02-13)

  8. #15
    Εγγραφή
    16-01-13
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    166
    Thanked
    260
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    3. Εβδομάδα

    Φτάσαμε λοιπόν κ στην τρίτη εβδομάδα να πω την αλήθεια δεν έγιναν πολλά αλλά πάλι κάθε μέρα έφτιαχνα κ κάτι από λίγο.
    Αντικατέστησα τους καθρέφτες με τύπου m3, μιας κ τα βρήκα στο ίδιο χρώμα κ σε τιμή χώμα..






    άλλαξα καμένες λαμπίτσες στους διακόπτες φωτισμού αναπτήρα
    σταχτοδοχείο a/c k έφτιαξα μια mini πατέντα κρυφού φωτισμού στην κάτω θήκη





    Η εβδομάδα κύλησε σχετικά ήσυχα μιας κ πέρα από της λαμπίτσες κ τούς καθρέφτες φρέσκαρα λίγο το χρώμα στης ζάντες (τάσια) κ στην εταζιερα.
    Δυστυχώς ούτε ο καιρός αλλά ούτε κ τα οικονομικά μας το επέτρεψαν για περαιτέρω αλλά έχουμε μέλλον μπροστά μας.
    Παρεμπίπτοντος έχουν καεί κ η λαμπίτσες στους διακόπτες τον παραθύρων αλλά εκεί θα πρέπει να βρω πολύ μικρές λάμπες κ χρειάζεται κ κολλητήρι δεν είναι κάτι τραγικό όμως θα ανεβάσω DIY μόλις τα φτιάξω.

    Τώρα η εβδομάδα που μας έρχεται είναι βδομάδα βόλτας μιας κ είπαμε να κατεβούμε στα πεθερικά μ στο Κιλκίς κ από εκεί αν όλα πάνε καλά
    να βρεθούμε στην κοπή τις πίτας..

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Dourios For This Useful Post:

    Bassakos (20-02-13), Bazil Van Sinner (20-02-13), Panos 316T (20-02-13), Vassilis ///M (21-02-13)

  10. #16
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα η εβδομάδα που μας έρχεται είναι βδομάδα βόλτας μιας κ είπαμε να κατεβούμε στα πεθερικά μ στο Κιλκίς κ από εκεί αν όλα πάνε καλά
    να βρεθούμε στην κοπή τις πίτας..




    ....ελα ολα καλα θα πανε




    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  11. The Following User Says Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    Dourios (20-02-13)

  12. #17
    Εγγραφή
    16-01-13
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    166
    Thanked
    260
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μιας κ δεν έφυγα σήμερα δεν άντεξα ξήλωσα τα φανάρια κ τα έκανα τζι-τζι τελικά ήταν πολύ εύκολο κ εγώ περίμενα να ξεκολλήσω τπτ σιλικόνες κτλπ αλλά τσακ μπαμ άνοιξαν.. κάποια στιγμή θα ανεβάσω κ φωτός..

  13. #18
    Εγγραφή
    16-01-13
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    166
    Thanked
    260
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έτσι λοιπόν ήταν τα φανάρια..


    Ανοίχτηκαν κ μπήκαν για μούλιασμα



    Ύστερα από σχολαστικό καθάρισμα τα άφησα να στεγνώσουν



    κ ύστερα από κάνα 5ωρο τα έκλεισα κ ιδού το αποτέλεσμα



  14. The Following 3 Users Say Thank You to Dourios For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (03-03-13), nikos valvetronic (13-03-13), Panos 316T (12-03-13)

  15. #19
    Εγγραφή
    16-01-13
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    166
    Thanked
    260
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επομένως στόχος είναι:

    Λάδι μηχανής, φρένων, υδραυλικού, κ βαλβολινες σε σασμάν
    Φίλτρο λαδιού κ βενζίνης
    Αλλαγή σήματος στο καπό
    Τοποθέτηση τον πλαϊνών προστατευτικών.

  16. The Following User Says Thank You to Dourios For This Useful Post:

    bill_m3 (03-03-13)

  17. #20
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    202
    Thanked
    123
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στα φανάρια έβαλες λίγο σιλικόνη στο κλείσιμο? μπορεί να πάρουν υγρασία και να θολώσουν..

    Συνέχισε έτσι είσαι σε καλό δρόμο
    Ζήσε το σήμερα και άσε το αύριο

    https://www.bmwfans.gr/forum/album.php?albumid=37

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP