Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 34

Θέμα: Αντιστρεπτικες - Διαφορικο μικροτερο βημα

  1. #11
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κορωνα-πινιον βαζει μονο απο τα διαφορικα που προανεφερα,οχι ολο το διαφορικο!!!!Πολυ De ja vu μου κανει αυτο το θρεντ,σαν να τα'χω ξαναγραψει ακριβως ετσι παλιοτερα!!!
    Τιποτα ''πονεμενο'' δεν εχει η ιστορια με τα διαφορικα στα bmw,καθημερινοτητα ειναι η αλλαγη των κορωνοπηνιων για τους ντριφταδες......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stunt Mike : 04-02-14 στις 23:09
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  2. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    NikoZ3 (04-02-14)

  3. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NikoZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..Αν θες να το ζωηρεψεις κι αλλο αντι για κοντυτερο βημα βαλε για αρχη προγραμμα αμερικανικο απο Turner η' Dinan και θα παρεις απο 15 εως 20 αλογα για πλακα και θα πεταει μετα.
    Εγω ειχα βαλει το τσιπακι απο Turner και ειχα παρει 12 αλογα τροχο με τελειως μαμα το μοτερ, με προβλημα στο βανος και φιλτροχοανη χωρις μονωση η οποια ως γνωστον αντι να δινει, κοβει αλογα ...
    Χωρια οτι ειχα και μικροτερη καταναλωση λογω αυξησης της ροπης απο τις 1000 στροφες.
    Νικο πολλα δεν ειναι τα αλογα που λες ?

  4. #13
    Εγγραφή
    12-06-10
    Μηνύματα
    131
    Thanked
    174
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικο πολλα δεν ειναι τα αλογα που λες ?
    Δωσε μου λιγο χρονο να βρω την δυναμομετρηση που ειχα κανει στον Ανδριανακη και την ποσταρω.

  5. #14
    Εγγραφή
    12-06-10
    Μηνύματα
    131
    Thanked
    174
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπον, αυτη ειναι ...
    Το μοτερ ειναι το Μ50Β25 με βανος και οι δυναμομετρησεις ειναι τροχο και οι δυο φυσικα, η μια μαμα και η αλλη με το προγραμμα :

    [IMG][/IMG]
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikoZ3 : 04-02-14 στις 23:36

  6. The Following User Says Thank You to NikoZ3 For This Useful Post:

    ghost-rider (06-02-14)

  7. #15
    Εγγραφή
    12-06-10
    Μηνύματα
    131
    Thanked
    174
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κορωνα-πινιον βαζει μονο απο τα διαφορικα που προανεφερα,οχι ολο το διαφορικο!!!!Πολυ De ja vu μου κανει αυτο το θρεντ,σαν να τα'χω ξαναγραψει ακριβως ετσι παλιοτερα!!!
    Τιποτα ''πονεμενο'' δεν εχει η ιστορια με τα διαφορικα στα bmw,καθημερινοτητα ειναι η αλλαγη των κορωνοπηνιων για τους ντριφταδες......
    Να ξεκαθαρισω κατι, οταν λεω "πονεμενη" ιστορια εννοω αυτο ακριβως δηλαδη ... αντι να βγαλεις/βαλεις διαφορικο να πρεπει να ανοιξεις κιολας.
    Και το θεμα βεβαια ειναι ποσο εμπειρος ειναι καποιος στο ανοιγμα κλεισιμο γιατι απο προθυμα μαστορια αλλο τιποτα, απο ικανους ομως ... αλλη "πονεμενη" ιστορια κι αυτη.
    Οποτε εκτος απο τα μειονεκτηματα που ανεφερα πριν για την καταναλωση και την φθορα, συν το ρισκο της εγχειρισης και συν το εξτρα κοστος της εγχειρισης για τετοιου ειδους αλλαγη βηματος σε σχεση με το απλο/βαλε βγαλε,
    τοτε αυτο το θεωρω "πονεμενη" ιστορια, γνωμη μου...
    Εκτος αν ειναι ντριφτας ...

  8. #16
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μα το να παλεψεις να βαλεις ολοκληρο το διαφορικο του Ε34 σ'ενα Ε36 ειναι εντελως ακυρο,τη στιγμη που το κορωνοπηνιο του,απλως βιδωνει πανω στο γκρουπ του Ε36!!!Για ποιο λογο να παιδευτεις????Μιλαμε για δουλειες που γινονται,στην κυριολεξια,και στο πεζοδρομιο!!!Τυπακια που πιανουν τα χερια τους,αλλαζουν κορωνοπηνια απο Ε30 σε Ε36 και τουμπαλιν εξω απο το σπιτι τους,για να ''βολευτουν'' σε μια συγκεκριμενη πιστα....Δεν ειναι καμια επιστημη.....
    Υ.γ κι εγω 3.46 φοραω απο Ε34....σε 188αρι καβουκι
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  9. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    stefm5 (06-02-14)

  10. #17
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    433
    Thanked
    220
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ειπαμε με το Ζαχο να δουμε για κοντοτερο βημα (σε μπλοκε παντα) γιατι για χιο δεν χρειαζομαι τοση τελικη, και θελω να πιασει να αρπαει πιο γρηγορα...

    Stunt Mike για κατι τετοιο σε μπλοκε λεγαμε,βημα 3,46...

  11. #18
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    433
    Thanked
    220
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NikoZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον, αυτη ειναι ...
    Το μοτερ ειναι το Μ50Β25 με βανος και οι δυναμομετρησεις ειναι τροχο και οι δυο φυσικα, η μια μαμα και η αλλη με το προγραμμα :

    [/URL][/IMG]

    καλη ιδεα κιαι αυτο!!!

  12. #19
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vasilis e30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειπαμε με το Ζαχο να δουμε για κοντοτερο βημα (σε μπλοκε παντα) γιατι για χιο δεν χρειαζομαι τοση τελικη, και θελω να πιασει να αρπαει πιο γρηγορα...

    Stunt Mike για κατι τετοιο σε μπλοκε λεγαμε,βημα 3,46...
    Μπλοκε δεν εχεις ηδη??Αν βρεις και σε 3.64 παντως στειλτο μου,να σου στειλω το δικο μου 3.46...
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  13. #20
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    433
    Thanked
    220
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ναι τωρα ειναι 3,15 μπλοκε 25%

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP