Σελίδα 14 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 41213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 131 έως 140 από 177

Θέμα: Project BBS RC - Επισκευη ζαντων

  1. #131
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Talking

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο joseph Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φοβερες Ζαχο!! αν και τις προτιμω με τα καπακια!
    Ξερεις τι γινεται Ιωσηφ..
    Αυτη τη ζαντα, αν τη δεις με τα καπακια, καταλαβαινεις οτι ειναι παλια..
    Χωρις τα καπακια, σου θυμιζει λιγο την ΟΕΜ του CSL..
    Χωρις τα καπακια δειχνει αλητεια..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  2. The Following 3 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    joseph (16-04-12), tzanis320si (19-02-12), Vassilis ///M (20-02-12)

  3. #132
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή











    ΧΙΟΣ-CHIOS


  4. The Following 7 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    BILL007 (15-04-12), gant (15-04-12), nikos valvetronic (16-04-12), Panos 316T (17-04-12), SoNiC_77Gr (15-04-12), steliosm46 (16-04-12), Vassilis ///M (16-04-12)

  5. #133
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    πολύ ωραία ζάντα!

    φοράς αποστάτες??

  6. The Following User Says Thank You to steliosm46 For This Useful Post:

    zaharias (16-04-12)

  7. #134
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Smile

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολύ ωραία ζάντα!

    φοράς αποστάτες??
    H&R 1 ποντο εμπρος-πισω προσθηκες.. Οι ζαντες ειναι 8,5αρες με 38 οφσετ..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  8. The Following User Says Thank You to zaharias For This Useful Post:

    steliosm46 (16-04-12)

  9. #135
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
    H&R 1 ποντο εμπρος-πισω προσθηκες.. Οι ζαντες ειναι 8,5αρες με 38 οφσετ..
    Ωραίος..πως είναι η οδηγική του συμπεριφορά?? είναι καλύτερη?? γιατί εχω και εγώ στο μυαλό μου την τοποθέτηση προσθηκών 10mm αλλα δεν ξέρω να βάλω μόνο πίσω ή μπρος-πίσω..

    Και έχω και απορία αν μπορώ να βρώ και μπουλόνια ασφαλείας ποιο μεγάλα..σχεδόν όλα που έχω δει είναι με σετ 5 μπουλόνια το καθένα αλλα δεν είδα σε κανένα να δίνει κανένα σετ με 4+1 ασφαλείας..

    Εσένα πόσο σου βγήκαν οι H&R τετράδα αν επιτρέπεται??

  10. #136
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος..πως είναι η οδηγική του συμπεριφορά?? είναι καλύτερη?? γιατί εχω και εγώ στο μυαλό μου την τοποθέτηση προσθηκών 10mm αλλα δεν ξέρω να βάλω μόνο πίσω ή μπρος-πίσω..

    Και έχω και απορία αν μπορώ να βρώ και μπουλόνια ασφαλείας ποιο μεγάλα..σχεδόν όλα που έχω δει είναι με σετ 5 μπουλόνια το καθένα αλλα δεν είδα σε κανένα να δίνει κανένα σετ με 4+1 ασφαλείας..

    Εσένα πόσο σου βγήκαν οι H&R τετράδα αν επιτρέπεται??
    4αδα απο ebay.de μαζι με μακρυτερα μπουλονια & μεταφορικα 210¤ αν θυμαμαι καλα..
    Αν παρεις επωνυμες προσθηκες και τα σωστα μπουλονια δεν θα εχεις κανενα προβλημα..
    Για το αν θα βαλεις εμπρος και πισω ειναι καθαρα τι θελεις να πετυχεις..
    Ζαντες τι φορας;
    Ασφαλειας δεν εχω δει, δεν ξερω αν υπαρχει..
    Στην οδηγικη συμπεριφορα δεν ξερω αν εχει διαφορα φιλε.. Μεγαλωνει το μετατροχιο με τις προσθηκες.. Θεωρητικα, εχεις καλυτερο πατημα, περα απο το look...
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  11. The Following 3 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    BILL007 (16-04-12), steliosm46 (16-04-12), Vassilis ///M (16-04-12)

  12. #137
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
    4αδα απο ebay.de μαζι με μακρυτερα μπουλονια & μεταφορικα 210¤ αν θυμαμαι καλα..
    Αν παρεις επωνυμες προσθηκες και τα σωστα μπουλονια δεν θα εχεις κανενα προβλημα..
    Για το αν θα βαλεις εμπρος και πισω ειναι καθαρα τι θελεις να πετυχεις..
    Ζαντες τι φορας;
    Ασφαλειας δεν εχω δει, δεν ξερω αν υπαρχει..
    Στην οδηγικη συμπεριφορα δεν ξερω αν εχει διαφορα φιλε.. Μεγαλωνει το μετατροχιο με τις προσθηκες.. Θεωρητικα, εχεις καλυτερο πατημα, περα απο το look...
    ναι δεν υπαρχει προβλημα απο οτι βλέπω όσους φοράνε..απλά δεν θέλω τρέμουλα και ιστορίες..γιαυτο λέω αν βάλεις μόνο πίσω τι γίνεται..

    ζάντες φοράω γνήσιες CSL

    απλά ήθελα ένα κλίκ προς τα έξω ,περισσότερο για πίσω γιαυτό και το σκέφτομαι..

    απο e-bay είδα αυτους εδώ.https://www.ebay.co.uk/itm/10MM-BMW-...ht_4263wt_1185

    ειναι απο Αμερική αυτη η εταιρία..και φενεται να ειναι καλοι..

  13. #138
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι δεν υπαρχει προβλημα απο οτι βλέπω όσους φοράνε..απλά δεν θέλω τρέμουλα και ιστορίες..γιαυτο λέω αν βάλεις μόνο πίσω τι γίνεται..

    ζάντες φοράω γνήσιες CSL

    απλά ήθελα ένα κλίκ προς τα έξω ,περισσότερο για πίσω γιαυτό και το σκέφτομαι..

    απο e-bay είδα αυτους εδώ.https://www.ebay.co.uk/itm/10MM-BMW-...ht_4263wt_1185

    ειναι απο Αμερική αυτη η εταιρία..και φενεται να ειναι καλοι..
    Αν βαλεις μονο πισω, δε νομιζω να εχεις θεμα.. αλλα σου λεω οτι ΚΑΙ μπροστα αν θελεις να βαλεις, παλι ΔΕΝ θα εχεις θεμα..

    Εγω θα σου ελεγα να διαλεξεις μεταξυ H&R και Eibach.. (Eibach εχει ο Κωστας (Monsta) στο Μ3 και ειναι επισης μια χαρα), εγω εχω H&R..
    Γενικα εχω διαβασει στο φανατικς οτι με τους φτηνους αποστατες εχουν "θεματα"...
    Επισης, απο αναρτηση τι φορας?
    Για να δεις τι αποστατη να παρεις, μπορεις να μετρησεις https://www.turnermotorsport.com/t-wheel-spacers.aspx

    Το παν ειναι να ξερεις τι θελεις να πετυχεις..
    Εγω ας πουμε, αν βαλω 2 ατομα πισω, μαλλον θα βρισκω.. αλλα ξερω οτι μεχρι και 3 μπορω να βαλω και ειμαι οκ, διοτι οι ζαντες βγαινουν εξω απο τα φτερα..
    Για παραδειγμα με τις προηγουμενες ζαντες που ειχα 9Χ18 ΕΤ30 το ειχα δοκιμασει με 3 ατομα και προσεχτικη οδηγηση και ηταν ΟΚ.. Φοραω ομως και σφιχτη αναρτηση (Koni FSD-Eibach Pro kit)..
    ΟΛΑ αυτα, πρεπει να τα λαβεις υποψην σου..
    Επισης παιζει ρολο τι μαρκα λαστιχα φορας διοτι το καθενα καθεται διαφορετικα πανω στη ζαντα.. οποτε σου δινει διαφορετικο περιθωριο το καθενα..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  14. The Following 3 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    BILL007 (16-04-12), Panos 316T (17-04-12), steliosm46 (16-04-12)

  15. #139
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν βαλεις μονο πισω, δε νομιζω να εχεις θεμα.. αλλα σου λεω οτι ΚΑΙ μπροστα αν θελεις να βαλεις, παλι ΔΕΝ θα εχεις θεμα..

    Εγω θα σου ελεγα να διαλεξεις μεταξυ H&R και Eibach.. (Eibach εχει ο Κωστας (Monsta) στο Μ3 και ειναι επισης μια χαρα), εγω εχω H&R..
    Γενικα εχω διαβασει στο φανατικς οτι με τους φτηνους αποστατες εχουν "θεματα"...
    Επισης, απο αναρτηση τι φορας?
    Για να δεις τι αποστατη να παρεις, μπορεις να μετρησεις https://www.turnermotorsport.com/t-wheel-spacers.aspx

    Το παν ειναι να ξερεις τι θελεις να πετυχεις..
    Εγω ας πουμε, αν βαλω 2 ατομα πισω, μαλλον θα βρισκω.. αλλα ξερω οτι μεχρι και 3 μπορω να βαλω και ειμαι οκ, διοτι οι ζαντες βγαινουν εξω απο τα φτερα..
    Για παραδειγμα με τις προηγουμενες ζαντες που ειχα 9Χ18 ΕΤ30 το ειχα δοκιμασει με 3 ατομα και προσεχτικη οδηγηση και ηταν ΟΚ.. Φοραω ομως και σφιχτη αναρτηση (Koni FSD-Eibach Pro kit)..
    ΟΛΑ αυτα, πρεπει να τα λαβεις υποψην σου..
    Επισης παιζει ρολο τι μαρκα λαστιχα φορας διοτι το καθενα καθεται διαφορετικα πανω στη ζαντα.. οποτε σου δινει διαφορετικο περιθωριο το καθενα..
    ναι ναι τα έχω υπόψη μου όλα αυτά με τις αποστάσεις..
    δεν υπάρχει κανένα θέμα το Μ3 είναι φαρδύ!

    μάλλον εάν αποφασίσω να βάλω θα επιλέξω και εγώ κάτι απο τις 2 (Εibach ή H&R) γιατί είναι δοκιμασμένες λύσεις..

    Τα λάστιχα είναι Falken 452 (235/35/19 & 265/30/19 ) Ναι έχεις δίκιο το καθένα κάθεται διαφορετικά..
    Η ανάρτηση είναι: μαμά αμορτισέρ sachs και ελατήρια χαμηλώματος Eibach pro kit και μάλλον έτσι θα παραμείνει..δηλαδή όταν αλλάξω αμορτισέρ θα βάλω μάλλον πάλι μαμά..Το αυτοκίνητο πάει σαν τρένο και είμαι υπέρ ευχαριστημένος απο την οδηγική του συμπεριφορά..Και έχω την εντύπωση πως με 10mm αποστάτες θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο..

    Ωραίος θενκς για την κουβέντα Ζαχαρία..

  16. The Following 3 Users Say Thank You to steliosm46 For This Useful Post:

    BILL007 (16-04-12), Vassilis ///M (16-04-12), zaharias (16-04-12)

  17. #140
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.284
    Thanked
    4208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ναι τα έχω υπόψη μου όλα αυτά με τις αποστάσεις..
    δεν υπάρχει κανένα θέμα το Μ3 είναι φαρδύ!

    μάλλον εάν αποφασίσω να βάλω θα επιλέξω και εγώ κάτι απο τις 2 (Εibach ή H&R) γιατί είναι δοκιμασμένες λύσεις..

    Τα λάστιχα είναι Falken 452 (235/35/19 & 265/30/19 ) Ναι έχεις δίκιο το καθένα κάθεται διαφορετικά..
    Η ανάρτηση είναι: μαμά αμορτισέρ sachs και ελατήρια χαμηλώματος Eibach pro kit και μάλλον έτσι θα παραμείνει..δηλαδή όταν αλλάξω αμορτισέρ θα βάλω μάλλον πάλι μαμά..Το αυτοκίνητο πάει σαν τρένο και είμαι υπέρ ευχαριστημένος απο την οδηγική του συμπεριφορά..Και έχω την εντύπωση πως με 10mm αποστάτες θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο..

    Ωραίος θενκς για την κουβέντα Ζαχαρία..
    Κάνοντας μια αναζήτηση στις αγγελίες του forum βρήκα αυτή εδώ την αγγελία,δεν ξέρω όμως κατα πόσο ισχύει ακόμη....
    Είναι 20mm δηλαδή 2cm και είναι Εibach...αν σε ενδιαφέρει δεν έχεις παρά να ρωτήσεις....

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=7531

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vassilis ///M : 17-04-12 στις 10:51

  18. The Following User Says Thank You to Vassilis ///M For This Useful Post:

    BILL007 (17-04-12)

Σελίδα 14 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 41213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP