Σελίδα 13 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 188

Θέμα: CARBON ΥΔΑΤΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ...

  1. #121
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δλδ βάψιμο καθρεπτών και κάτι ακόμα πόσο πάει?
    Καλύτερα να βάλεις μεμβράνη 3Μ που έχει και original υφή ανθρακονήματος....Κόλλησα κομμάτι δίπλα σε γνήσιο ανθρακόνημα που έχει το gsxr στο σκελετό και διαφορά σχεδόν 0..

  2. #122
    Εγγραφή
    01-10-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αναλόγως το κομμάτι που θέλεις νομίζω σε μεταλλικά πάει καλύτερα η βαφή όπως και σε αυτά με γωνίες...

    Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

  3. #123
    Εγγραφή
    07-08-12
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    344
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ετοιμάζεται το μπάξιμο: Καθρέπτες, γρίλιες και καπάκι κινητήρα...

  4. #124
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και εγώ θα κάνω το ανάλογο μπάξιμο σε λίγο καιρό (πλην κινητήρα) αλλά με αυτοκόλλητο 3Μ ....γίνεται εύκολα, τ κάνεις μόνος σου και το αποτέλεσμα μου αρέσει περισσότερο καθώς έχει και υφή...Η βαφή ΔΕΝ...

  5. #125
    Εγγραφή
    07-08-12
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    344
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ θα κάνω το ανάλογο μπάξιμο σε λίγο καιρό (πλην κινητήρα) αλλά με αυτοκόλλητο 3Μ ....γίνεται εύκολα, τ κάνεις μόνος σου και το αποτέλεσμα μου αρέσει περισσότερο καθώς έχει και υφή...Η βαφή ΔΕΝ...
    Λίγο Off-Topic αλλά μόλις είδα και αυτό:


  6. The Following 2 Users Say Thank You to BabisStinson For This Useful Post:

    BILL007 (07-10-12), bill_m3 (07-10-12)

  7. #126
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.190
    Thanked
    14079
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BabisStinson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο Off-Topic αλλά μόλις είδα και αυτό:

    Αυτό είναι και πολύ δύσκολο και τα υλικά πανάκριβα συν οτι χρειάζεται και ειδικό εξοπλισμό!

    Αυτό που δείχνει το τύπος είναι "απλό" γιατί είναι "απλή" επιφάνεια και το έχει κάνει χιλιάδες φορές!
    Φαντάσου να προσπαθήσεις να το κάνεις αυτό σε μια επιφάνεια όπως η κονσόλα απο το χειρόφρενο
    Το είχα ψάξει πριν μερικά χρόνια και αυτό,αλλά δεν συμφέρει για πολλούς λόγους (εκτός αυτών που ανέφερα ηδη).


    Η καλύτερη λύση για εμένα προσωπικά είναι η βαφή carbon αλλά με το σωστό patern.
    Όποιος έχει δει πραγματικό carbon θα καταλάβει ότι το αυτοκόλλητο της 3Μ,όπως και μερικές βαφές με λάθος patern,απέχουν έτη φωτός και γίνονται εύκολα αναγνωρίσιμα (κάνουν μπαμ απο χιλιόμετρα) ότι δεν μιλάμε για carbon

    Τώρα απο κει και πέρα είναι θέμα προσωπικής επιλογής
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 07-10-12 στις 14:57



  8. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    gyiama (08-10-12)

  9. #127
    Εγγραφή
    21-07-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    300
    Thanked
    98
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ βάψιμο καθρεπτών και κάτι ακόμα πόσο πάει?
    Καλύτερα να βάλεις μεμβράνη 3Μ που έχει και original υφή ανθρακονήματος....Κόλλησα κομμάτι δίπλα σε γνήσιο ανθρακόνημα που έχει το gsxr στο σκελετό και διαφορά σχεδόν 0..

    καλα οταν αρχισουν να ξεκολλανε οι γωνιες μετα θα λες επρεπε να το βαψω.. ειπαμε αλλο βαφη και αλλο αυτοκολλητο..

  10. The Following User Says Thank You to billakos For This Useful Post:

    BILL007 (07-10-12)

  11. #128
    Εγγραφή
    21-07-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    300
    Thanked
    98
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι και πολύ δύσκολο και τα υλικά πανάκριβα συν οτι χρειάζεται και ειδικό εξοπλισμό!

    Αυτό που δείχνει το τύπος είναι "απλό" γιατί είναι "απλή" επιφάνεια και το έχει κάνει χιλιάδες φορές!
    Φαντάσου να προσπαθήσεις να το κάνεις αυτό σε μια επιφάνεια όπως η κονσόλα απο το χειρόφρενο
    Το είχα ψάξει πριν μερικά χρόνια και αυτό,αλλά δεν συμφέρει για πολλούς λόγους (εκτός αυτών που ανέφερα ηδη).


    Η καλύτερη λύση για εμένα προσωπικά είναι η βαφή carbon αλλά με το σωστό patern.
    Όποιος έχει δει πραγματικό carbon θα καταλάβει ότι το αυτοκόλλητο της 3Μ,όπως και μερικές βαφές με λάθος patern,απέχουν έτη φωτός και γίνονται εύκολα αναγνωρίσιμα (κάνουν μπαμ απο χιλιόμετρα) ότι δεν μιλάμε για carbon

    Τώρα απο κει και πέρα είναι θέμα προσωπικής επιλογής

    συμφωνω απολυτα!!! οτι πληρωνεις παιρνεις!!

  12. #129
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιος έχει δει πραγματικό carbon θα καταλάβει ότι το αυτοκόλλητο της 3Μ,όπως και μερικές βαφές με λάθος patern,απέχουν έτη φωτός και γίνονται εύκολα αναγνωρίσιμα (κάνουν μπαμ απο χιλιόμετρα) ότι δεν μιλάμε για carbon

    Τώρα απο κει και πέρα είναι θέμα προσωπικής επιλογής
    Και εγώ αυτό νόμιζα Βασίλη και κόλλησα κομμάτι δίπλα σε carbon που έχει στο σκελετό το gsxr του αδερφού μου και η διαφορά ήταν μικρή...μιλάω για το 3Μ και όχι για άλλης μάρκας που είτε γυαλίζει είτε κάνει μπαμ ότι δεν...
    Συμφωνώ ότι δεν είναι το τέλειο και ότι ξεχωρίζει αλλά πόσο πάνε σε βάψιμο όλα αυτά? Συμφέρει?Το αυτοκόλλητο το κολλάς και μόνος σου...δεν είναι δύσκολο..

  13. #130
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα οταν αρχισουν να ξεκολλανε οι γωνιες μετα θα λες επρεπε να το βαψω.. ειπαμε αλλο βαφη και αλλο αυτοκολλητο..
    Συμφωνώ άλλο βαφή και άλλο αυτοκόλλητο ....οι γωνίες πάντως δεν ξεκολάνε εύκολα αν κολληθεί σωστά.Στο λέω από αυτό που έχω δει-κάνει στα φτερά(δεν ξέρω πως λέγονται) δίπλα από το μοτέρ μηχανής(δρόμου).

Σελίδα 13 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP