Σελίδα 12 από 201 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 111 έως 120 από 2010

Θέμα: Eπικαιροτητα-Προβληματισμοι...

  1. #111
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    νικολα ακριβως.περιθωριακοι τυποι εχουν βαλει ταμπελες εδω και πολλα χρονια και εχουν ξευτιλισει ορους και συμπεριφορες.
    ακτιβιστης κομ*****στης συνδικαλιστης πλεον ειναι εννοιε ςπου στο λεξικο δεν εχουν μεταφραση.
    και στο κατω κατω αδιαφορω πληρως αν ο παγκαλος ειχε απο το πατερα του που λεει ο λογος 58 ακινητα.με καιει και με τσουρουφλαει ομως το γεγονος οτι ο παγκαλος μπηκε στη πολιτικη 69 κιλα και τωρα ειναι 200 με 58 ακινητα.και οποιος μου πει οτι αυτα τα εκανε με το μισθο του....του απανταω οτι οταν πριν λιγο καιρο τεθηκε το ζητημα μειωσης του βουλευτικου μισθου ολοι ξεσηκωθηκαν λεγοντας δε βγαινουμε!!!!
    ε λοιπον νομιζω οτι πρεπει ολοι μας,ειτε κομματικοποιημενοι,ειτε πολιτικοποιημενοι ειτε απαθεις,να καταλαβουμε οτι εφοσον εγαζομασε για το φαι μας.απαιτουμε να το τρωμε με αξιοπρεπεια.
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  2. The Following User Says Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    gkaras (22-09-10)

  3. #112
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    VOULA
    Μηνύματα
    1.898
    Thanked
    5249
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πως δεχομαστε να ειναι εξω ο Μαντελης και ο καθε Μαντελης και ν'ακουμε στις ειδησεις οτι ποινικοποιουνται οι οφειλες προς το κρατος και κινδυνευουν ολοι με προσωποκρατηση ...... ειναι δυνατον επι δυο μηνες να προσπαθουν να μειωσουν την εγγυηση που επιβληθηκε στο γελοιο ανθρωπακι τον Αγγελου απο 400κ στα 150κ και η κυρια με τα ψιλικα που χρωσταει πενταροδεκαρες στο ΙΚΑ να μπαινει στον Κορυδαλλο επειδη δεν εχει (κυριολεκτικα ομως δεν εχει) 900 ευρω για να μη μπει μεσα και να ειμαστε ολοι μας θεατες σε αυτη την παρασταση του παραλογου ? Αν κοιμουνται ολοι καλα το βραδυ επειδη ειναι απο κατω παρκαρισμενη η αμαξαρα και κατα τ'αλλα δεν τρεχει τιποτα τοτε οκ......

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Nikos For This Useful Post:

    NickE60 (22-09-10), Nino (22-09-10), Vasilis (22-09-10)

  5. #113
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θέλει 4.000-10.000 από εμένα που δουλεύω μεροκάματο και δεν έχω να φοβηθώ τίποτα και με μεγάλο αγώνα (ο μαλ@κας!) έχω καταφέρει να μην χρωστάω δεκάρα σε φόρους, 10.000 ζητάει και από τις επιχειρήσεις με τζίρο 20 εκατ. ευρώ για να τις τακτοποιήσει... σε μένα θα δώσει 1 κλωτσιά δηλαδή προς το γκρεμό, στον άλλον με 10.000 ευρώ θα του χαρίσει ότι απατεωνιές/χρέη/παρατυπίες έχει κάνει για 10 χρόνια.... βάζει τους πολλούς, μικρούς δηλαδή να εξοφλήσουν τα συσσωρευμένα χρέη των μεγάλων......
    Μαντήλι Καλαματιανό!!! ....με την περαίωση θα τους παραδώσω τα βιβλία μου και τα κλειδιά μου ...να έρθουν να το δουλέψουν αυτοί να δουν τη γλύκα.... κι όλα καλά...


  6. The Following 4 Users Say Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    joseph (22-09-10), Nikos (22-09-10), Ptboul (22-09-10), Vasilis (22-09-10)

  7. #114
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ναι Νικο αυτα που συμβαινουν ειναι απιστευτα... ενα μαγαζακι θα πηρωσει τα ιδια με μια επιχειρηση που εχει ετησιο τζιρο 20εκατομυρια...
    και ολα μελι γαλα...
    Ωραια δικαιοσυνη...

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=4254

    ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nino : 22-09-10 στις 11:41

  8. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    Vasilis (22-09-10)

  9. #115
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Kαλαματα
    Μηνύματα
    1.003
    Thanked
    1101
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πεστα βρε Νικο!! σε μενα να δεις, που παρα την αυτοπεραιωση που εκανα τα τελευταια χρονια, και που πληρωσα εξτρα φορο, τωρα λενε οτι θα ξαναπληρωσουμε!!! τελικα ειμαι μ@λ@κ@ς που πληρωνα!!!
    Τελικα εκεινος που δηλωνε, 8000 και μεχρι 12000χιλ ευρω που ειναι το αφορολογητο, παλι κερδισμενος θα ειναι!!!!
    Γαμω το κερατο μου ας με διορισουν εμενα και την γυναικα μου εστω και με τα κομμενα μισθολογια, και μα τον θεο, τους χαριζω το κτιριο τα μηχανηματα τα αμαξια της δουλειας, ολο τον εξοπλισμο, και ας ειναι η αξια τους πανω απο μισο εκατομμυριο ευρω.

    Ναι βρε κρατος, χαρισω την δουλεια μου να με διορισετε!!!! δεν θα εχω ουτε ΟΑΕΕ, ουτε ΦΠΑ, ουτε φορους ουτε περαισωσεις ουτε κλεισιμο βιβλιων καθε τρεις και λιγο, ουτε ζημιες στην δουλεια, ουτε χιλια δυο εξοδα που πρεπει να κανω γιατι πρεπει να αλλαζω μηχανηματα και εξοπλισμο γιατι αλλαζει η νομοθεσια!!! αει σιχτιρ......

    Τουλαχιστον θα ξερω οτι απο τον μισθο θα εχω μονο το ρευμα το νερο και το φαι μου να πληρωσω. ουτε αμαξια ουτε 5 ασφαλειες ουτε συνεργεια, τιποτα...
    και 8αωρο!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη joseph : 22-09-10 στις 11:50

  10. The Following User Says Thank You to joseph For This Useful Post:

    NickE60 (22-09-10)

  11. #116
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Αυτό με την αυτοπεραίωση είναι απαράδεκτο...Εαν εχει κάνει κάποιος την περαίωση του Αλογοσκούφη, λογικά δε ξανακάνει για τα χρόνια αυτά, σωστά;

  12. #117
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    παντως αν καποιος εχει πληρωσει ημιυπαιθριο...

    τωρα τον ξαναπληρωνει...!!!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  13. #118
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    VOULA
    Μηνύματα
    1.898
    Thanked
    5249
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Aν ζουσαμε σε μια χωρα σα την Αγγλια, ειμαι 1000% σιγουρος οτι οσοι υπηρξαν ενταξει στις φορολογικες τους υποχρεωσεις και εισφορες προς οργανισμους και δημοσιο την τελευταια δεκαετια και βρισκονταν εμπρος στο αισχος της ρυθμισης που λεγεται περαιωση με τοσα ευεργετικα στοιχεια για τον απατεωνα, τον κλεφτη, τον τσαμπατζη, το φεσαδορο, θα ειχαν ξεσηκωθει και θα ειχαν σπασει το συμπαν.
    Εμεις ομως αρκουμαστε στην κριτικη του καναπεος....γιατι αραγε ? Υπαρχει κανεις ν'απαντησει αυτο το ερωτημα ?

  14. #119
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Kαλαματα
    Μηνύματα
    1.003
    Thanked
    1101
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με την αυτοπεραίωση είναι απαράδεκτο...Εαν εχει κάνει κάποιος την περαίωση του Αλογοσκούφη, λογικά δε ξανακάνει για τα χρόνια αυτά, σωστά;
    Τις περαιωσεις τις παλιες τις εχω κανει, και τις δυο, πριν την ολυμπιαδα και μετα, αλλα απο το 2006 και μετα αν θυμαμαι εκανε ο λογιστης αυτοπεραιωση, πληρωνα εξτρα, μονο και μονο μην ερθουν μαζεμενα μετα απο χρονια.. τωρα λεει ξανα πληρωσε!!!! ουστ......

    Υ.Γ Μιλαω για τις χρονιες που εκανα αυτοπεραιωση.. εννοειτε οτι για τις πριν δεν ξαναπληρωνουμε... αλλα με αυτους ποτε δεν ξερεις!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη joseph : 22-09-10 στις 12:06

  15. #120
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως αν καποιος εχει πληρωσει ημιυπαιθριο...

    τωρα τον ξαναπληρωνει...!!!
    ???????????

Σελίδα 12 από 201 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262112 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP