Σελίδα 16 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516171826 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 160 από 267

Θέμα: ΚΟΜΠΛΕΞ!!

  1. #151
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GiannisRob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο για τους αγοραστες των Α4 και των 3er. Ο καθε αγοραστης αγοραζει ενα ολοκληρωμενο πακετο. Ειτε λεγεται Α4, ειτε 320, ειτε C200. Αυτοι που πανε στο 3αρι προτιμουν (για τα ιδια χρηματα παντα) την πισωκινηση, το καλυτερο τιμονι, την συγκεκριμενη οδικη συμπεριφορα. Αυτοι που προτιμουν ενα Α4, ισως το προτιμουν λογω της μεγαλυτερης αποδοσης (λογω τουρμπο) του εξοπλισμου, του ντιζαιν (μην το ξεχναμε αυτο), η της τετρακινησης.
    Γιάννη, συμφωνώ ίσως σε όλα όσα λες. Απλά το design καλύτερα να το αφήσουμε στην απ'έξω, καθώς είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό.
    Εγώ για παράδειγμα, θεωρώ την Ε90 σαφώς ομορφότερη από το Α4, τόσο την προfl όσο και (περισσότερο ακόμα) τη fl. Αντίθετα, το προηγούμενο Α4 μου άρεσε πολύ περισσότερο από το τωρινό που πίσω είναι από τα πιο χοντροκομμένα sedan της αγοράς (μόνο το mondeo το κοντράρει στα ίσια).
    Το Α5 πάλι, το θεωρώ μακράν καλύτερο και πιστεύω πως κοντράρει στα ίσια την Ε92, αφού είναι πιο μυώδες και εντυπωσιακό ενώ η δεύτερη πιο κομψή.
    Αλλά αυτά είναι απλώς τα γούστα μου.

    Ότι και οι 3 Γερμανοί προσφέρουν ολοκληρωμένες επιλογές, είναι πολύ σωστό. Απλά, ανάλογα με το τι ζητάει ο κάθε αγοραστής, το κάθε πακέτο προσφέρει το κάτι παραπάνω.
    Θεωρώ όμως πως η audi απλά προσφέρει μια σχετική ισορροπία ανάμεσα σε merc και bmw, κάτι δηλαδή το ενδιάμεσο ανάμεσα σε ποιότητα κύλισης και σπορτίφ συμπερισφοράς. Δεν έχει όμως τον χαρακτήρα καμίας εκ των δύο εταιρειών.
    Γι'αυτό και προσωπικά τη θεωρώ υποδεέστερη, τουλάχιστον προς το παρόν,
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  2. #152
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ για παράδειγμα, θεωρώ την Ε90 σαφώς ομορφότερη από το Α4, τόσο την προfl όσο και (περισσότερο ακόμα) τη fl. Αντίθετα, το προηγούμενο Α4 μου άρεσε πολύ περισσότερο από το τωρινό που πίσω είναι από τα πιο χοντροκομμένα sedan της αγοράς (μόνο το mondeo το κοντράρει στα ίσια).
    Εντάξει, χοντροκομμένο πίσω, δεν το λες με τίποτα το νέο Α4. Αντικειμενικά.
    Και δεν είμαι και κανένας φαν του Audi design. Ισα ίσα.


    Aρκετά κομψό και δεν συγκρίνεται με το "μπουγιόζικο" Mondeo.

  3. #153
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, χοντροκομμένο πίσω, δεν το λες με τίποτα το νέο Α4. Αντικειμενικά.
    Και δεν είμαι και κανένας φαν του Audi design. Ισα ίσα.


    Aρκετά κομψό και δεν συγκρίνεται με το "μπουγιόζικο" Mondeo.
    Συγνωμη παιδια και μενα μ' αρεσει... Αλλα μπροστα ειναι που δινει ρεσιταλ. Απιστευτα επιθετικο. Και εχει πλεον και οδηγοκεντρικο ταμπλο, που καποιοι αλλοι ξεχασαν να βαλουν...

  4. #154
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το κόκκινο χρώμα ρε παιδιά στη φωτογραφία θα το δει ο ταύρος (S8N) και θα ορμήξει !

  5. #155

    Προεπιλογή

    Η αυτοκινητοβιομηχανία έχει προχωρήσει τόσο πολύ που πλέον ο μέσος αγοραστής το μόνο που έχει να κάνει είναι να δει που φτάνει η τσέπη του και μετά να αποφασίσει πιο του αρέσει περισσότερο ! Όλα τα αυτοκίνητα πλέον έχουν ένα επίπεδο αξιοπιστίας , όλα έχουν abs , όλα έχουν airbags , όλα ταξιδεύουν άνετα και οικονομικά αποδεκτά! Διαλέγεις παίρνεις και μετά όρεξη να έχεις και έναν εριστικο συνομιλητή για να ´´μαλωνεις ´´

  6. #156
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, χοντροκομμένο πίσω, δεν το λες με τίποτα το νέο Α4. Αντικειμενικά.
    Και δεν είμαι και κανένας φαν του Audi design. Ισα ίσα.


    Aρκετά κομψό και δεν συγκρίνεται με το "μπουγιόζικο" Mondeo.
    Στο design δύσκολα μπορεί να εισαχθεί η έννοια του αντικειμενικού. Εμένα όπως είπα και πριν, από πίσω και απ'το πλάι (προσθέτω τώρα) δεν μου αρέσει καθόλου.

    Μπροστά καλό είναι, αλλά και πάλι βρίσκω τις Ε9Χ πολύ καλύτερες.
    Άσε που δεν κινδυνεύεις και να τις μπερδέψεις με τη σειρά 1, 5 και 6, σε αντίθεση με τα audi που από Α3 μέχρι Α8 μπροστά είναι σχεδόν ίδια.
    Είπαμε εταιρική ταυτότητα, αλλά αυτό καταντά ανέπνευστη αντιγραφή...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  7. #157
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    σεβασμο στην εταιρια που πρωταγωνιστει σε πολλες μορφες αγωνων και εβγαλε αυτοκινητα οπως αυτο εδω...:



    βεβαια ειναι λογικο, καποιοι εισαστε αγεννητοι τοτε, ή κανατε ποδηλατο με βοηθητικες...
    αν ειχατε ζησει απο την αρχη τι θα πει quattro θα τα βλεπατε αλλιως...

  8. #158

    Προεπιλογή

    Όλοι εμείς πασχιζουμε να σου βγάλουμε ένα νεανικό προφίλ προς τα έξω ... Και έρχεσαι τώρα με μια πρόταση να τα γκρεμισεις !

  9. #159
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ναι ρε τωρα παρουσιαζομαι κι εγω μαζι με το στρατο στο Διδυμότειχο...

    αουντι ρε, και ξερο ψωμι!

  10. #160
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Συγνωμη Σταθη με ολο τον σεβασμο που σου εχω καθοτι γνωριζομαστε,αλλα θα σου κανω το εξης ερωτημα:"Εχεις Μ6, ενα απ'τα κορυφαια μοντελα της Bmw μαζι με το Μ5,σε κυκλοφορια αυτη τη στιγμη και λες Audi και ξερο ψωμι?"
    Γιατι δεν επαιρνες ενα αντιστοιχο σε λεφτα και επιδοσεις,audi?!
    Εντελως φιλικη η ερωτηση!!!
    Ι donut understeer...

Σελίδα 16 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516171826 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP