Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 23 από 23

Θέμα: Bmw x1 xenon

  1. #21
    Εγγραφή
    03-01-12
    Μηνύματα
    9
    Thanked
    7
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επειδη εχω ψαξει αρκετα το θεμα μιας και εγω ενδιαφερομαι να βαλω φωτα xenon original θα ηθελα να πω τα εξης:
    Καταρχην στο δικο μου X1 που ειναι μοντελο 2010 (και οχι το facelift) πρεπει να αλλαξω τα φαναρια μπρος - πισω + ballast καθως και την μοναδα χωρου ποδιων.....
    Επισης πρεπει να αλλαξω καλωδια εμπρος και τελος θελει και επαναπρογραμματισμο ....
    Για το κοστος στην bmw δεν μιλαμε.....ειναι εξωπραγματικο !!!
    Τωρα για εσενα φιλε.... X1 18d , νομιζω οτι θελεις μονο τα εμπρος φαναρια + ballast + καλωδια + επαναπρογραμματισμο.....
    Παντος μια καλη και οικονομικη λυση ειναι και ενα κιτ xenon απο Κορεα (με 2 χρονια εγγυηση) που εχω βρει και εχει βαλει ενας φιλος μου απο την Ιταλια σε X1 facelift!!!
    Η τελικη αποφαση δικη σου.....

  2. #22
    Εγγραφή
    16-05-14
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και το ενδιαφέρον σας! Επειδή όμως ρώτησα και στην εταιρεία κ μου είπε ότι εκτός από φανάρια και επαναπρογραματισμό θέλει και άλλη καλωδίωση και άλλο εγκέφαλο για να τα δεχτεί και να βγάζει σωστό φως οπότε μάλλον δεν επιλέξω την λύση των φαναριών... Αν και μου αρέσουν πολύ σαν ομορφιά αλλά επειδή μου είπαν ότι θα γινόταν παράδοση σε τρεις μήνες αν ήθελα να τα βάλω πάνω αναγκαστικά το πήρα με απλά!!

  3. #23
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η αλήθεια είναι οτι xenon χωρίς προτζέκτορες θα έχουν πρόβλημα (οι άλλοι)
    και το φως δεν είναι ίδιο με τα original αλλα αφού δεν γίνεται αλλιώς πάρε τουλάχιστον ένα επώνυμο κιτ πχ
    https://www.ebay.com/itm/Brand-New-G...670157&vxp=mtr

    Για να δεις αν θα χρειαστείς adaptore βγάλε την Η7 και δες που κουμπώνει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mark e92 : 19-05-14 στις 15:47

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP