Σελίδα 7 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 178

Θέμα: Renault Clio 1.5 90 Dci

  1. #61
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μην λειτουργησεις οπαδικα.
    Οικονομοτεχνικα, πρακτικα και αισθητικα αυστηρα.
    Δεν σ αρεσει; Δεν το παιρνεις. Τελος.
    Αμαξι αγοραζεις. Τη μιση σου μερα περνας (εσυ) εκει μεσα.
    Σπιτι σου θα αγοραζες κρεββατι "σουλπικιος μπεντς" επειδη ειναι φτηνο και εχει 46 ατοκες;
    Αμαξι γιατι να συμβιβαστεις δηλαδη;
    Downgrade στα εξοδα, οχι στην ποιοτητα.
    Ρε συ, μιλάμε ότι τέτοιο γάλλο δεν είχε ούτε ο μπαρμπα-Μπρίλιος. Τι κι αν η οθόνη στη μέση του ταμπλώ γράφει LG όταν την ανοίγεις? Τρέχει android και σε λίγο θα κατεβάζει κι εφαρμογές. Του Ε60 δηλαδή είναι καλύτερη? Ανακλινόμενοι καθρέπτες εξτρά στο Ε60, στάνταρ εδώ. Ποτηροθήκες εξτρά στο Ε60, στάνταρ εδώ. Τομ Κρουζ μπερθ κοντρόλ εξτρά στο Ε60, στάνταρ εδώ. Αισθητήρας βροχής, φώτων, κλανιάς... Αμ η ανάρτηση? Τέτοια άνεση μόνο στο κρεββάτι της Μαρίας Αντουανέτας. Έφαγε σφυροκόπημα επίτηδες στα φρεάτια πριν το Υγεία και το τέρας ούτε που κουνήθηκε. Και μου 'λεγε ο πατέρας του διπλανού μου στο σχολείο να πάρω Γαλλίδα γυναίκα και γαλλικό αυτοκίνητο... Που να μ' έβλεπε τώρα με τη Μέρκελ. Και το Ε60.

  2. The Following 9 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    aristent (25-06-13), Bazil Van Sinner (27-06-13), chrisgiapz3 (25-06-13), katsaraios (25-06-13), Konstantinos E60 (25-06-13), PANOS-E60 (25-06-13), Ptboul (26-06-13), spar@ (25-06-13), Stamatis (25-06-13)

  3. #62
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    .

    Άσχετο: Όταν σκας με 5άρα σε τέτοιες εκθέσεις όλοι σου κάνουν τεμενάδες μέχρι να θίξεις το θέμα ανταλλαγής. Τότε σε αντιμετωπίζουν σα θήραμα, ορισμένοι δε πωλητές αποκτούν και ύφος λες και μιλούν σε κανα χρεωκοπημένο τύπου Γαβαλά. Δεν τους αδικώ όμως, όταν βγαίνεις από μικρό ντιζελάκι και μπαίνεις στο πλοίο των 5 μέτρων που στο πρώτο γκάζι δείχνει στιγμιαία 20lt/100km στο όργανο κι εσύ κάπως έτσι νιώθεις.
    Λυπάμαι που στο λέω αλλά και σε Bmw έκθεση να πας για να πάρεις πχ 116 ή mini, με τον ίδιο τρόπο θα σε κοιτάξουν και περίπου την ίδια εξεφτελιστική προσφορά θα σου κάνουν για το αμάξι σου σε περίπτωση ανταλλαγής...

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Harisp For This Useful Post:

    Konstantinos E60 (25-06-13), S8N (25-06-13)

  5. #63
    Εγγραφή
    08-09-11
    Μηνύματα
    162
    Thanked
    214
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Διαβαζω προσεκτικα το θρεντ απο την αρχη.
    Εγω παντως Αρη με τα δικα σου δεδομενα και χαρακτηριστικα..
    Θα στρεφομουν αποκλειστικα σε αυτα τα 3
    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3827318/
    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3812213/
    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3753716/
    Με την συγκεκριμενη σειρα προτεραιοτητας.
    Και αν δεν μπορουσα θα εδινα και το τεριος.
    Ειδικα το κασκαι σε καλυπτει σε οολα αυτα που εχεις θεσει εκτος και
    αν δεν σου αρεσει καθολου οπτικα!

  6. The Following User Says Thank You to dimsour9 For This Useful Post:

    S8N (25-06-13)

  7. #64
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    809
    Thanked
    1834
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επειδη προσφατα εκανα αυτο που σκεφτεσαι εσυ, ενα θα σου πω: ΟΧΙ ΤΟΥΟΤΑ!!
    Η υποβαθμηση ειναι τεραστια!! Εγω πηγα απο Ε90 σε AURIS και δεν μπορω να μπω μεσα. Εσυ απο το επιπλο στο γιαρις, ουτε να το κοιταξεις δεν θα μπορεις!
    Καπου αναμεσα σε αυτα που κοιτας εσυ ημουν και το προτιμησα λογω αξιοπιστιας. Όντως δεν χαλαει, γιατι δεν εχει τιποτα να χαλασει. Ο d4d 1,4 δεν θα χαλασει γιατι χρησιμοποιειται απο το 2001 ΙΔΙΟΣ σε ολα τα μοντελα, ακομη και στο καινουργιο που βγηκε πριν λιγους μηνες. 128 gr co επι 10 χρονια. Στο καινουργιο του εβαλαν και start-stop για να το ριξουν κατω απο 100.
    Η ποιοτητα ολων των υπολοιπων ομως ειναι τουλαχιστον για γελια. Τι θες, πλαστικα, υφασματα, καθισματα, ταπετσαριες, φρενα.. ολα αθλια.
    Εγγυηση ειναι 3ετης, τα +3 χρονια ειναι της Ελληνικης αντιπροσωπειας και δεν καλυπτει τιποτα. Ειναι σαν να μπαινεις στη μηχανη του χρονου και πας μια δεκαετια πισω. Οτι ειχες συνηθησει, απλα ξεχασε τα: λεβιεδες σαν του datsun, αισθητηρες για τιποτα, τα πεταλια κουνιουνται αριστερα-δεξια, θορυβος λες και δεν εχει πατωμα, η εκτη διακοσμητικη. Εχει ομως ανακλινομενους εξωτ. καθρεπτες και ενδειξη για το ποτε θα κατεβαζεις/ανεβαζεις ταχυτητες . Μπορω να γραφω σελιδες... Ελπιζω να βρεθει καποιος να το παρει τωρα που το εχω στο καρ.
    Και να παρω το rapid, κοιταξε το, δειχνει τιμιο και φρεσκο.
    Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

  8. The Following 5 Users Say Thank You to strof For This Useful Post:

    aristent (25-06-13), chrisgiapz3 (25-06-13), kostas 325 (25-06-13), S8N (25-06-13), spar@ (25-06-13)

  9. #65
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πάνο, μακάρι να βρεθεί κάποιος και να πας στο rapid. Είναι όμορφο, γεροδεμένο και ποιοτικό. Το κοίταξα κι εγώ αλλά είπα να δοκιμάσω και τη γαλλική σχολή.

  10. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    strof (25-06-13)

  11. #66
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σαν πρωην ιδιοκτητης Polo 1.4 100PS και Citroen ZX και εχοντας οδηγησει Clio , προτεινω Clio. Οταν το ειχα οδηγησει με ειχε εντυπωσιασει η αναρτηση του. Το Polo που ειχα καλο χρυσο αλλα απο στριψιμο και αισθηση μαπα το καρπουζι...οταν το πηρα πηγα να παρω μια στροφη οπως την επαιρνα με το ΖΧ και παραλιγο να σκοτωθω... Πολυ καλη ποιοτητα ομως. Το ΖΧ το ειχα ερωτευτει για το μπροστινο συστημα του και γενικα την αναρτηση του . Ακομα θυμαμαι που κυνηγουσα στις στροφες ανεβαινοντας απο Νεα μακρη προς Διονυσο ενα Golf GTI. Στις ευθειουλες μου εφευγε , στις στροφες του κολλουσα προφυλακτηρα. Πολυ καλο στριψιμο και απολαυστικο!
    Παρε Clio να νιωσεις κατι διαφορετικο

  12. The Following User Says Thank You to trueno For This Useful Post:

    S8N (25-06-13)

  13. #67
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο strof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη προσφατα εκανα αυτο που σκεφτεσαι εσυ, ενα θα σου πω: ΟΧΙ ΤΟΥΟΤΑ!!
    Η υποβαθμηση ειναι τεραστια!! Εγω πηγα απο Ε90 σε AURIS και δεν μπορω να μπω μεσα. Εσυ απο το επιπλο στο γιαρις, ουτε να το κοιταξεις δεν θα μπορεις!
    Καπου αναμεσα σε αυτα που κοιτας εσυ ημουν και το προτιμησα λογω αξιοπιστιας. Όντως δεν χαλαει, γιατι δεν εχει τιποτα να χαλασει. Ο d4d 1,4 δεν θα χαλασει γιατι χρησιμοποιειται απο το 2001 ΙΔΙΟΣ σε ολα τα μοντελα, ακομη και στο καινουργιο που βγηκε πριν λιγους μηνες. 128 gr co επι 10 χρονια. Στο καινουργιο του εβαλαν και start-stop για να το ριξουν κατω απο 100.
    Η ποιοτητα ολων των υπολοιπων ομως ειναι τουλαχιστον για γελια. Τι θες, πλαστικα, υφασματα, καθισματα, ταπετσαριες, φρενα.. ολα αθλια.
    Εγγυηση ειναι 3ετης, τα +3 χρονια ειναι της Ελληνικης αντιπροσωπειας και δεν καλυπτει τιποτα. Ειναι σαν να μπαινεις στη μηχανη του χρονου και πας μια δεκαετια πισω. Οτι ειχες συνηθησει, απλα ξεχασε τα: λεβιεδες σαν του datsun, αισθητηρες για τιποτα, τα πεταλια κουνιουνται αριστερα-δεξια, θορυβος λες και δεν εχει πατωμα, η εκτη διακοσμητικη. Εχει ομως ανακλινομενους εξωτ. καθρεπτες και ενδειξη για το ποτε θα κατεβαζεις/ανεβαζεις ταχυτητες . Μπορω να γραφω σελιδες... Ελπιζω να βρεθει καποιος να το παρει τωρα που το εχω στο καρ.
    Και να παρω το rapid, κοιταξε το, δειχνει τιμιο και φρεσκο.
    + 100

  14. The Following User Says Thank You to Κωνσταντίνος For This Useful Post:

    strof (25-06-13)

  15. #68
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εμείς τα είπαμε και τηλεφωνικώς...

    Δες και κανα τέτοιο...

    https://www.car.gr/classifieds/cars/...pe=&euroclass=
    Detailing Madness

  16. The Following User Says Thank You to stef For This Useful Post:

    S8N (25-06-13)

  17. #69
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    συνονοματε,δες και κανενα παλαιοτερο θρεντακι:
    https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...highlight=520i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις καλές εποχές επί Σημίτη και Καραμανλή θα μιλούσαμε για ανοίγματα με M5 Evotech και Porche 9ff, σήμερα όμως που μας έχει γίνει σαν κουλούρι Θεσσαλονίκης το μόνο που μπορώ να δώσω είναι άλλη μια παρηκμασμένη ιστορία πατήματος-φιάσκου για να σας ανακατέψει ακόμα περισσότερο τα έντερα στην παρακμάζουσα και χρεωκοπημένη ηθικοπνευματικοοικονομικο πολιτιστικοκοινωνικά Ελλάδα του 2013.

    Η ώρα κοντεύει 22.00 και ο υποφαινόμενος ταξιδεύει με το έπιπλο στην σχετικά άδεια πλέον Αττική Οδό με κατεύθυνση προς Ελευσίνα. Βγάζω φλας στον κόμβο Transformation για να βγω στην Ε.Ο. Αθηνών - Λαμίας. Ως συνήθως, έρχομαι με κεκτημένες (σάμπως μπορώ κι αλλιώς) και μπαίνω στη στενή λωρίδα με μεγάλη ταχύτητα. Πίσω μου βρίσκεται κολλημένος κάποιος ενοχλητικός με απροσδιόριστης ακόμα κατασκευής όχημα και ανοιχτά όλα τα φώτα σα να έχει βγει νύχτα χωρίς φεγγάρι για σαφάρι καγκουρώ.

    Κοροϊδεύω το υπερεγώ μου κι επιλέγω DS και Sport mode. Νιώθω σαν Καρκ Κέντ που μπήκε φλούφλης στον τηλεφωνικό θάλαμο και βγήκε ντυμένος Σούπερμαν. Κάνω να βγω στην αριστερή λωρίδα της Ε.Ο. αλλά βλέπω στον καθρέπτη να πλησιάζει παπάκι-καμικάζι με τον κλασσικό μελλοθάνατο τυπά χωρίς κράνος και κόβω για να μπει μπροστά μου. Ο Crocodile Dundee βρίσκει ευκαιρία και χώνεται νεοελληναράδικα, προσπερνώντας μας με την κλασομπανιέρα του να κάνει σαν το πλυντήριο της μάνας μου στο στίψιμο. Συνειδητοποιώ ότι το όχημα είναι Twingo RS με καρώ αυτοκολλητάκια στα πλαϊνά, χωρίς να γνωρίζω κανένα άλλο τεχνικό στοιχείο. Σανιδώνω το γκάζι και μπαίνω από πίσω του ώστε -και καλά- να εκμεταλλευτώ το slipstream (δε γελάμε λέμε τώρα) και να τον βιάσω όπως μόνο ένας οδηγός BMW ξέρει. Ο Ν43 βρυχάται σα πεινασμένο λιοντάρι, το Ε60 χοροπηδάει σε κάθε αλλαγή του ZF, το στροφόμετρο μπαίνει βαθειά στα κόκκινα (ποια κόκκινα, όλα πορτοκαλί είναι γμ το φελέκι τους), το οικονομόμετρο έχει κάνει τρεις στροφές κι έχει ξανακολλήσει στα 20lt/100km, βρίσκομαι στην αριστερή λωρίδα, η ανυπολόγιστη ζημιά στον οικογενειακό προϋπολογισμό από την κατάφορη σπατάλη βενζίνης με αφήνει παγερά αδιάφορο κι έχω βάλει αυτοσκοπό να περάσω το γαμωTwingo πάσει θυσία. Εις μάτην. Ούτε μου φεύγει, ούτε το φτάνω. Έχω πλέον ξεπεράσει τα 180km/h και ορκίζομαι πως σιγά σιγά το μαζεύω, αλλά πρέπει να κάνω δεξιά για έξοδο Θρακομακεδόνων. Δε γμται, σκέφτομαι, θα συνεχίσω μέχρι να περάσω από μέσα του. Περνάμε το Pines υπερκαλύπτοντας τις κραυγές ηδονής των παράνομων ζευγαριών που είχαν την ατυχία να κορυφώνουν σε δωμάτιο που βλέπει προς την εθνική. Τυφλωμένος από πάθος, ντοπαρισμένος από αδρεναλίνη και αποφασισμένος μέχρι θανάτου φαντάζομαι τα ηχοπετάσματα εκατέρωθεν της εθνικής οδού να σείονται στο πέρασμά μου. Τελικά δεν είχα άδικο, έχω αρχίσει να μαζεύω την απόσταση αλλά τον κόβει ένα Maverick και πέφτουμε κι οι δυο στα φρένα πριν κάνουμε το νέο Ford Twingo LCI 4x4. Ο τύπος βάζει φλας δεξιά προς Βαρυμπόμπη, το ίδιο κάνω κι εγώ. Στρίβει προς Νέα Ερυθραία και καταλαβαίνω πως game over. Βάζω αριστερό φλας και πάω από δάσος Βαρυμπόμπης, προβληματισμένος. Αυτές οι στροφές στη Βαρυμπόμπη είναι πολύ καλές για παιχνίδι αλλά είπα ν' αφήσω το έπιπλο να ξεκουραστεί από το σπριντ. Στην ευθεία προς Auberge και Τατόι Club ανοίγω την ηλιοροφή κι ακούω τον Ν43 να γουργουρίζει πιο μπάσα απ' ότι συνήθως, χάρις στην γυμναστική που του έκανα. Αφήνω πίσω την πλατεία Βαρυμπόμπης, ανεβοκατεβαίνω το ρέμα και στη στροφή του Βαρυμπόμπη Club (μας τα 'χουν πρήξει μ' αυτά τα κέντρα στη μέση του πουθενά) εκμεταλλεύομαι τα χώματα πάνω στο οδόστρωμα για να διώξω την ουρά. Σε λίγο βγαίνω από το δάσος και μπαίνω στους Θρακομακεδόνες. Στο σπίτι ξενερώνω μια φορά με το DTM του γείτονα κι άλλη μια όταν πιάνω wifi και βλέπω πως το Twingo RS έχει 130 ατμοσφαιρικά άλογα. Είχα χαρεί με την ψευδαίσθηση ότι θα ήταν τουλάχιστον low-boost τουρμπάκι. Αργεί πολύ αυτή η κωλοανάπτυξη? Ναι, ξέρω, άλλοι δεν έχουν να φάνε. Μετά το χθεσινό κυνηγητό, ούτε κι εγώ έχω, τα έδωσα όλα σε βενζίνη σήμερα το πρωί.

    οπως επισης και αυτο το μηνυμα:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ναι, Πάνο Ε60, το ξέρω πως με τέτοιες ιστορίες δεν υπάρχει περίπτωση να πουλήσω ποτέ το αυτοκίνητο εδώ μέσα.

  18. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    S8N (25-06-13)

  19. #70
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οπως ειπε κι ο Αντωνης (samaro), μια αποφαση ειναι.

Σελίδα 7 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP