Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 91

Θέμα: ΠΑΠΑΔΕΣ.......

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φίλε μου ghost rider
    Το δωδεκαθεο παντως περα απο τις οποιες αδυναμιες του δεν ηταν... μοναρχικο...

    Ούτε η ορθοδοξία μιλά για μονοθεϊσμό ακριβώς. Αγία Τριάς ελέησον ημάς!


    Και τελος παντων αφου εχει τοση καλοσυνη γιατι πεθαινουν παιδακια στην Αφρικη?

    Αγάπη και καλοσύνη διδάσκει τώρα αν εμείς δεν την εφαρμόζουμε δε φταίει ούτε ο Ιησούς ούτε η Εκκλησία με την έννοια της Εκκλησίας ως έννοια και όχι αναφορικά με τα βοειδή που την εκπροσωπούν όπως αυτά που αναφέρει ο οργισμένος Ιωάννης (ηρέμησε τέκνον μου).

    Τι κανει? Ακουει εμας που αναβουμε λαμπαδες ισα με το μποι μας για να περασουμε στις πανελληνιες η για να ξεγλιστρησουμε απο καποια σοβαρη ασθενεια?

    Ούτε αυτό ακούει αλλά η λέξη πίστη μπορεί μερικές φορές να μας δώσει δύναμη, όχι ανωθεν αλλά εσωτερική.



    Γιατι ηταν λευκος και οχι μαυρος?

    Αν ήταν μαύρος θα λέγαμε γιατί δεν είναι άσπρος αν ήταν μιγάς θα λέγαμε η μάνα του είχε interracial affairs..

    Γιατι ηταν αντρας και οχι γυναικα?
    Έχεις δει ποτέ λογική γυναίκα? j/k

    Γιατι πηγε στους εβραιους??????????????
    Η διαφθορά και η υποδούλωση στο χρήμα ήταν εμφανής και εντονότερη τότε στον εβραϊκό κόσμο άρα ίσως αυτό είχε κι έναν συμβολισμό.

    Και τελος παντων οι εβραιοι που τον ειδαν live γιατι αλλαξαν θρησκεια μετα???
    Πότε??

    Θελω εξορκισμο μαλλον εγω...
    όλοι θέλουμε αδελφέ μου

    Συγνωμη αλλα ο χριστιανισμος σα θεωρια (για την εκκλησια δεν το κανω θεμα...) μου αφηνει πολλα αναπαντητα ερωτηματα...

    Σε όλους αλλά ακόμη και τις βασικές αρχές του να έχουμε ως οδηγό ίσως όλοι μας γίνουμε καλύτεροι (και φυσικά το λέω για να το ακούω εγώ κυρίως)
    Αγάπα τον πλησίον σου, μακάριοι οι πτωχοί το πνεύματι, μακάριοι οι ελεήμονες και εκατοντάδες καλές αρχές που μιλούν για αξίες που έχουν εκλείψει εδώ και δεκαετίες.
    Χίλιες φορές μια κοινωνία με φόβο Θεού και υποταγή σε αξίες πραγματικές παρά το σημερινό μπάχαλο με την κατάρρευση των ηθών, των θεσμών και των πιστεύω.
    Ούτε εγώ λέω ότι αυτά που λέω είναι σωστά στην ολότητά τους. ίσως μόνο σε μικρό μέρος αυτής. Αλλά κάτι καλό πρέπει να μείνει στην ανθρωπότητα από το κίνημα του χριστιανισμού. Ακόμη και αν το δούμε μόνο ως κίνημα.
    When people talk, listen completely. Most people never listen. Ernest Hemingway

  2. The Following 15 Users Say Thank You to yannisv For This Useful Post:

    aggelosmk2 (23-01-15), gkaras (12-07-11), joseph (12-07-11), katsaraios (12-07-11), Kostas_1 (12-07-11), merlin (12-07-11), Nino (12-07-11), oldcarskickass (12-07-11), PANOS-E60 (12-07-11), Ptboul (13-07-11), S8N (12-07-11), Samaro (12-07-11), Stathis (14-07-11), wheelman (23-01-15), Βασιλης (15-05-16)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP