Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
Η τελευταία μας επιλογή, ή μάλλον η τελευταία μας κραυγή πριν τη σφαγή, είναι η ΜΑΖΙΚΗ κατάθεση πινακίδων με τρεις (3) εναλλακτικούς τρόπους.


α. Εκείνοι που έχουν κι άλλο αυτοκίνητο να βολευτούν, να τις καταθέσουν ΑΜΕΣΑ ώστε να ωφεληθούν από την μειωμένη έκτακτη εισφορά που θα ισχύει για το τρέχον (2011) έτος.

β. Τη κατάθεσή τους 1-2 μήνες πριν το τέλος του χρόνου ως προειδοποίηση ότι αρνούμαστε να πληρώσουμε το +10% του 2012.

γ. Τη κατάθεσή τους στις 31/12. Υπόψη ότι εκείνοι που θα καταθέσουν στις 31/12, θα πρέπει να είναι προετοιμασμένοι να πληρώσουν ολόκληρη την ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΙΣΦΟΡΑ που όπως είπα και πιο πάνω θα ισχύει για όσο καιρό το αυτοκίνητο είναι στη κατοχή του ιδιοκτήτη ή έχει πινακίδες μέσα στο 2011.


Προσωπικά θα ακολουθήσω το 'α'. Αποφάσισα να καταθέσω πινακίδες στο Μ3 μέσα στις επόμενες μέρες. Μαζεύω όλα τα δικαιολογητικά, παίρνω τις πινακίδες μου και πάω εφορία. Λυπάμαι ειλικρινά, αλλά δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πληρώσω τέτοιο παράλογο χαράτσι, τη στιγμή που το ίδιο το Κράτος δεν είναι σωστό απέναντί μου. Αν δε το κάνω, θα είναι σα να αποδέχομαι αυτή τη διεστραμμένη πολιτική όλων εκείνων που μας καταληστεύουν καθημερινά και να τους λέω και 'ευχαριστώ πολύ......του χρόνου βάλτε μου κι άλλα'.

και ερωτω?
αν υπαρξει μια μαζικη αμφισβητηση και δεν πληρωσει ο κοσμος τι θα κανουν?
Νεο "κινημα" δεν πληρωνω παραλογα και παρανομα τελη κυκλοφοριας και τις εκτακτες εισφορες τους
Τι θα κανουν?