Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα καταθεσετε πινακιδες?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ναι

    24 28,92%
  • οχι

    59 71,08%
Σελίδα 8 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 6789101858108 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 3261

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας-Εκτακτη εισφορα-καταθεση πινακιδων

  1. #71
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ΔΕΝ μιλάτε Σοβαρα??????Η Εκτακτη εισφορα που λενε θα ειναι 1000 ευρώ????

    Ρε σεις είναι σίγουρα έτσι??Δηλάδή μιλάμε για 2000 ευρώ τέλη???

    Παιδιά εγω το λεω απο τώρα θα καταθέσω πινακίδες ειναι σιγουρο αυτο!!!

    ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ με 2000 ευρώ παίρνεις ένα αμάξι να περπατάει να πηγαίνεις στην δουλειά σου...Έχει ένα σωρο

  2. #72
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17900
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φίλε μου τίποτε δεν είναι σίγουρο ακόμη.. όλα είναι στο ''τραπέζι''.
    Όπως και πέρυσι, μέχρι το φθινόπωρο θα ακούσουμε πολλά ακόμα..
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  3. #73
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου τίποτε δεν είναι σίγουρο ακόμη.. όλα είναι στο ''τραπέζι''.
    Όπως και πέρυσι, μέχρι το φθινόπωρο θα ακούσουμε πολλά ακόμα..
    οτι θα ακούσουμε ακόμα πολλά είναι το μόνο σίγουρο,αλλά ακόμα και ως έχει η κατάσταση είναι τελείως τρέλα! Είναι πολλά τα λεφτά κύριοι!

  4. #74
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι θα ακούσουμε ακόμα πολλά είναι το μόνο σίγουρο,αλλά ακόμα και ως έχει η κατάσταση είναι τελείως τρέλα! Είναι πολλά τα λεφτά κύριοι!
    Ενταξει πετανε τη φημη του χιλιαρικου τωρα.. στο τελος θα τη χρεωσουν 300-400¤ και θα τους πειτε και ευχαριστω οι τριλιτροι.. οι ανθρωποι δεν καταλαβαινουν τιποτα, εκει που η αγορα αυτοκινητου απασχολουσε ποσες χιλιαδες κοσμο (ικα, κρατησεις), τωρα βγαινει ο ενας ιδιοκτητης απο το μαγαζι του.. να βαρεσει τη μυγα του διπλανου!

  5. #75
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    3.614
    Thanked
    11506
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ Ελένη,καλό έχει πολλά πράγματα μέσα απο οτι είδα,βέβαια μου φάνηκαν λίγο ακαταλαβίστικα! χαχαχαχ, αλλα δεν πειράζει κάτι είναι και αυτό...

    Απο ότι κατάλαβα έτσι επιγραμματικά είναι οτι βγαίνει μια προσωρινή άδεια για 6 μήνες,άρα κάθε 6 μήνες πρέπει να ανανεώνεται αυτή η άδεια?δεν το πολυκατάλαβα αυτο..

    Επίσης πρέπει να παρουσιαστούμε και οι 2 στο τελωνείο και να δηλώσει ο κάτοχος του αυτοκινήτου πχ ο φίλος μ στη γερμανία οτι 8α το οδηγώ εγώ εδώ στην Ελλάδα? κάπως έτσι το κατάλαβα και αυτο...

    Τέλος πάντων είναι κάτι το οποίο θέλει πολυ ψάξιμο,δεν ξέρω...

    Πάντως χρήσιμο..Εσύ παρ'όλα αυτά Ελένη εάν κάνεις κάτι παρόμοιο πές τα και εδώ με δικά σου λόγια και απλά για να καταλάβουμε ακριβώς τι παίζει...
    Στη δικη μου περιπτωση, ειναι λιγο διαφορετικα γιατι ειναι απο τριτη χωρα, οπου μπορεις να φερεις οτιδηποτε αυτοκινητο, αλλα εχεις δικαιωμα να το χρησιμοποιεις μονο 6 μηνες το χρονο (συνολο). Δεν χρειαζεται να το βγαζεις εξω καθολου, αλλα ερχεται ο τελωνειακος και το σφραγιζει , συρματακι απο τιμονι σε γκαζι. (εκτος και γνωριστεις μαζι του.... κ του δινεις το αναλογο κ το κρατας ανοικτο .....) καθε φορα το ανοιγεις και οταν φευγεις το σφραγιζεις. Αυτο ειναι το συστημα - τουριστας - εισαι κατοικος καποιας αλλης χωρας με αδεια οδηγησης στη χωρα παραμονης σου και σου επιτρεπεται να εχεις το αυτοκινητο σου στην χωρα που εισαι διακοπες..... Μπορει να το χρησιμοποιησει καθε μελος της οικογενειας μεχρι πρωτου βαθμου που ειναι μονιμος κατοικος και εχει αδεια οδηγησης της ιδιας χωρας με τον ιδιοκτητη.... Με γραπτη παραχωρηση/δηλωση μπορει να το χρησιμοποιησει και τριτο προσωπο (αυτο δεν το λενε πουθενα αλλα εχει γινει...) αλλα να ειναι κατοικος και να εχει αδεια οδηγησης της ιδιας χωρας.... Δεν υπαρχει οριο παραμονης του αυτοκινητου, αρκρι να μην χρησιμοποιηται πανω απο 180 μερες το χρονο.
    Τωρα για Ευρωπη δενειμαι απολυτα σιγουρη.... θα ρωτησω τον εκτελωνιστη σο τελος Ιουλιου οιυ θα εκτελωνισω το δικο μου....

  6. #76
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    χιλιάρικο έκτακτη εισφορά;;;
    εντάξει...το τρίλιτρο θα γίνει 2,8 ή 2,5 ή 2,2 και άντε και γ@#%!@τε!!!!!!!!!!!!

  7. #77
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει πετανε τη φημη του χιλιαρικου τωρα.. στο τελος θα τη χρεωσουν 300-400¤ και θα τους πειτε και ευχαριστω οι τριλιτροι.. οι ανθρωποι δεν καταλαβαινουν τιποτα, εκει που η αγορα αυτοκινητου απασχολουσε ποσες χιλιαδες κοσμο (ικα, κρατησεις), τωρα βγαινει ο ενας ιδιοκτητης απο το μαγαζι του.. να βαρεσει τη μυγα του διπλανου!
    Και τι σημαινει αυτο??, οτι αν το κανουν 300-400 θα πουμε και ευχαριστω???, για ενα αμαξι που το εχουμε χρυσοπληρωσει και το πληρωνουμε καθε χρονο χοντρα, χωρις καμια ειδους ανταποδωτικοτητα σε τιποτα εκ μερους του κρατους???
    Ειναι δυνατον>??
    Εγω λεω απο αντιδραση και μονο, εστω και για 2 μηνες για να καταλαβουν τι εστι βερυκοκο θα επρεπε να καταθεσουμε ΟΛΟΙ τις πινακιδες μας!!!!Μα ΟΛΟΙ!!!, για να καταλαβουν οτι καπου εδω σταματαει το ζητημα...... ετσι κι αλλιως το χρεος πλεον δεν εξυπηρετητε.....μονο τοκους εξυπηρετουμε.....μολις χαλαρωσουν η Γαλλικες και Γερμανικες τραπεζες, θα μας πεταξουν εκει που ειναι προκαθορισμενα να παμε.......
    Μετα ετσι κι αλλιως δεν θα μπορουμε να τα κυκλοφορουμε για οικονομικους λογους...οποια και αν ειναι η οικονομικη επιφανεια του καθ ενος....καλη η μετρια.....
    Το ειπα και θα το ξαναπω.....
    Εγω εζησα καλα, ομορφα χρονια....απο την δουλεια μου και την προσωπικη μου προσπαθεια στο να ανεβω σιγα σιγα στην δουλεια μου και να κερδισω αυτα που κερδισα....εφτασα εδω που εφτασε....και τωρα με αγχωνουν για τον κοσμο που θα δωσω στο παιδι μου......ενω εκανα τα παντα ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ, μην εχοντας κανει ποτε διακοπες με το παιδι μου!!!!! ...για να του φτιαξω ενα ανετο μελλον......και τωρα με κανουν να τρομαζω για το μελλον του!!!


    ενα θα σας πω ΛΑΜΟΓΙΑ.......


    ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΤΕ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ...

  8. The Following 11 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    Jimmakos (12-06-11), Konstantinos E60 (06-06-11), Kostas_1 (06-06-11), Lambros46 (06-06-11), Leonidas_E39 (06-06-11), merlin (06-06-11), Monsta (06-06-11), S8N (06-06-11), Samaro (06-06-11), vs316ti (06-06-11)

  9. #78
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για να καταλάβω λοιπόν...


    Ο ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου στα δεξιά θα πληρώσει έκτακτη εισφορά.


    Ο ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου στο βάθος ΔΕΝ θα πληρώσει έκτακτη εισφορά (είναι και το xi).



    Οι άνθρωποι έχουν ΣΚΑΤ@ στο κεφάλι τους, δεν εξηγείται αλλιώς. :ranting2
    Attached Images Attached Images

  10. #79
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δε τα μεταφέρουμε σε νέο θρεντ 'Τέλη Κυκλοφορίας 2012' ?

  11. #80
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι σημαινει αυτο??, οτι αν το κανουν 300-400 θα πουμε και ευχαριστω???, για ενα αμαξι που το εχουμε χρυσοπληρωσει και το πληρωνουμε καθε χρονο χοντρα, χωρις καμια ειδους ανταποδωτικοτητα σε τιποτα εκ μερους του κρατους???
    Ειναι δυνατον>??
    Δεν καταλαβες πως το εγραψα Γιαννη, χιουμορ ηταν οπως λεγαμε για τα τελη απο 20% θα παει 10% ουαου τι κρατος προνοιας ειναι αυτο

Σελίδα 8 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 6789101858108 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP