Έχοντας τόσο στο Fiesta και το C5, αλλά ειδικά στο Kuga, καλά εώς πολύ καλά ambient lighting, το σχετικά περιορισμένο ambient της Χ3 (μόνο άσπρο-κόκκινο σε κονσόλα, χερούλια και θήκες στις πόρτες) μου φαίνεται κάπως μίζερο. Κοίταγα να αγοράσω ένα κομπλέ ambient για ταμπλώ, πόρτες, footwells κλπ αλλά βλέπω ότι το μοναδικό σοβαρό που υπάρχει (που δεν θα φαίνεται καρακιτσαριό δηλαδή) κοστίζει περίπου 350€, χωρίς μάλιστα να περιέχει LEDs για χερούλια, θήκες κλπ. Οπότε κοιτάω να επεκτείνω το εργοστασιακό σύστημα, αγοράζοντας τα εργοστασιακά κομμάτια (ειδικά τις λάμπες) και τραβώντας γραμμές εκεί που θέλω.

Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ με τίποτα να βρω όλους τους κωδικούς για τα εργοστασιακά LEDs. Μάλλον έχω βρει αυτούς που είναι στις πόρτες (χερούλια και θήκες) αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βρω τη λάμπα+καλώδιο που είναι στο κάτω μέρος του ταμπλώ, ακριβώς πάνω από τις ποτηροθήκες. Έχω βρει το ανταλλακτικό του πλαστικού καπακιού (1053227450) αλλά ο κωδικός της λάμπας+καλωδίου (105252930) δεν υπάρχει πουθενά σε sites με ανταλλακτικά BMW, φαίνεται να είναι λάθος (?). Ποστάρω και μια photo για να δείτε ποιο ακριβώς ανταλλακτικό εννοώ. Θέλω να αγοράσω τέσσερα τέτοια LEDs και να τραβήξω γραμμές στα footwells οδηγού, συνοδηγού και επιβατών.



Μπορεί κάποιος με πρόσβαση στον επίσημο κατάλογο της BMW να βρει τον κωδικό ή/και το σωστό ανταλλακτικό και την τιμή ?