Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 198

Θέμα: Alfa Romeo Giulia

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #11
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Διαβάζω για τον χρόνο στο ring, ότι ήταν λέει πιο γρήγορη από την Μ4.

    Ωραία, και λοιπόν?

    Πόσο πραγματική σημασία έχει αυτό? Λες και κάποιος που ψωνίζει τέτοια αυτοκίνητα κοιτάει τον χρόνο στο ring? Λες και τον ενδιαφέρει πραγματικά αν ήταν κατά 2,7% πιο γρήγορο από την Μ4.

    Αυτοί που ασχολούνται με τον χρόνο στο ring, το πιο πιθανό είναι να μην είναι ΠΟΤΕ πιθανοί αγοραστές τέτοιου αυτοκινήτου σε αυτά τα χρήματα.

    Κι αν ήταν πιο φθηνό να πω εντάξει. Αξίζει.

    Αλλά 90.000 ευρώ στην Ιταλία με αυτό τον εξοπλισμό?

    Η Alfa προσπαθεί να τοποθετηθεί τιμολογιακά απέναντι στη BMW και θα χάσει το παιχνίδι πάλι, όπως έγινε με την 159. Προσπαθεί να τοποθετηθεί εμπρός από την ///Μ αλλά ξεχνάει ότι μιλάμε για ένα division της BMW που έχει χτίσει ένα απίστευτο όνομα με παράδοση και ιστορία κάτι που η Alfa προσπαθεί να ξεκινήσει τώρα με το QV. Το ίδιο ισχύει και τα RSxx της Audi, mind you.

    Λοιπόν, η γνώμη μου είναι δε μπορεί. Γιατί αυτός που "πάει ταμείο" με τα 90 του χιλιάρικα, λίγο τον ενδιαφέρει αν γύρισε κατά 2,7% ταχύτερα από τη M4. Ψωνίζει με άλλη φιλοσοφία και το ///Μ είναι ένα brand που η BMW το έχει φτιάξει και το έχει στήσει με αυτή τη φιλοσοφία και με αυτό το κοινό επί χρόνια.

    Ρωτήστε 100 ανθρώπους αν γνωρίζουν ένα ///Μ-car ή QV car και πείτε μου τι είπαν.

    Η γνώμη μου είναι ότι αν θέλει αυτό το αυτοκίνητο -το οποίο έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά- να είναι πετυχημένο, θα πρέπει να τοποθετηθεί τιμολογιακά τουλάχιστον 15%-20% κάτω από τα Μ για να πετύχει.

    Στην ίδια τιμή, δεν υπάρχει περίπτωση. Γνώμη μου.
    Nikos

  2. The Following 5 Users Say Thank You to Nikos! For This Useful Post:

    Bitz (17-09-15), chrisgiapz3 (20-09-15), joseph (27-08-16), nikos valvetronic (30-06-17), pilot (17-09-15)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP