Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 79

Θέμα: Προσοχή στα συνεργεία!

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    19-09-13
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή Προσοχή στα συνεργεία!

    Έψαχνα συνεργεί BMW για να ρωτήσω κάποια μηχανικά πράγματα για το αμάξι μου αλλά και για να αλλάξω λάδια, αποφάσισα λοιπόν να επισκεφτώ ένα από τα συνεργεία που προτείνουν οι συμφορουμίτες.

    Συνήθως αγοράζω λάδια από Λαμπριανίδη και φίλτρα από ebay αυτή τη φορά όμως βιαζόμουνα και πήγα κατευθείαν στο συνεργείο.
    Ο κύριος εκεί είχε το λάδι της BMW και το Castrol eagle και μου πρότεινε το BMW άντε λέω ας βάλω της BMW δε βαριέσαι..

    Να πω ότι σε ότι ρώτησα έμεινα ικανοποιημένος απο τις απαντήσεις και ο μάστορας φάνηκε έντιμος.

    Επειδή μου αρέσει να βλέπω και είμαι υποψιασμένος γιατι δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη πάντα κάθομαι δίπλα απο το αμάξι και παρατηρώ. Όταν άρχισε να ανοίγει τα μπουκάλια για να βάλει το λάδι στον κινητήρα δεν άκουσα να κάνει "κλικ" το καπάκι και αμέσως ήρθε ένας άλλος και μου έπιασε την κουβέντα, είχε ήδη βάλει τα πρώτα 5 λίτρα μέσα, αμέσως κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά..
    Πήρα ένα από τα "καινούρια" μπουκάλια που θα έπρεπε να είναι σφραγισμένα και δοκίμασα να το ανοίξω.

    Οι υποψίες μου επιβεβαιώθηκαν δεν ήταν σφραγισμένο!

    Ο τύπος βάζει λάδι χύμα μέσα σε παλιά μπουκάλια και το πουλάει για καινούριο!!!

    Αμέσως μου πρότεινε να βγάλει το λάδι που ήδη είχε βάλει μέσα στον κινητήρα και να μου βάλει άλλο από σφραγισμένα μπουκάλια όπως και τελικά έκανε.

    Μη με ρωτήσετε ποιο είναι το συνεργείο δεν θα πω δεν νομίζω ότι έχει νόημα απλά σας εφιστώ την προσοχή!!

  2. The Following 10 Users Say Thank You to KiNG For This Useful Post:

    aristent (16-07-14), BILL007 (16-07-14), chrisgiapz3 (16-07-14), Christopherk (16-07-14), dark knight (16-07-14), gant (16-07-14), Moufas E46 (07-04-15), nikos1400 (18-07-14), Ptboul (16-07-14), Vassilis ///M (16-07-14)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP