Καλησπερα,

Εχω ενα 318 Ε36 Μ40 και δυστηχως μια μερα που πηγα στο συνεργειο να αλλαξω ρουλεμαν παρατηρησαμε διαρροη λαδιων στο κινητηρα (νομιζα οτι εκαιγε). δυστηχως μαλλον ειναι η μεσαια φλαντζα. (θελει πλυσιμο για να δουμε με σιγουρια) Θεωρω οτι δεν αξιζει να δωσω τα χρηματα για μια τετοια επισκευη. (αν και το μοτερ εχει 155,000). Η διαρροη ειναι μεγαλη αφηνει σταμπα στο μεγεθος ενος διευρου μεσα σε 2 λεπτα.

Ελεγα να εβαζα εναν 1800 is m42 να ζωηρεψει λιγο τον οποιο πριν τον βαλω θα εκανα και ενα service στο καπακι. Η ερωτηση μου ειναι οτι μετα απο ερευνα που εκανα στο bmw info αλλα και απο εδω, ειδα οτι διαφορικο, σασμαν, κεντρικο και ψυγεια ειναι τα ιδια. Αρα τι πρεπει να αγορασω? πχ μοτερ πλεξουδα και λουφτ? Φρενα εχω βαλει τα παντα απο ε36 325 οποτε ειναι οκ.

Τελος το κοστος της εγκαταστασης το γνωριζει περιπου καποιος? τα περιφεριακα τα εχω βρει κομλε απο 500 με 700 ευρω. Να αναφερω οτι δεν θα γινει αμεσα καθως δεν υπαρχει ρευστο καθολου. Οποτε ρωταω κατα βαση για να ειμαι ενημερωμενος.

Σε 6κυλ δεν θελω να παω για ευνοήτους οικονομικους λογους και της εγκαταστασης και μετα. Αλλωστε ειχα πριν 5 χρονια ενα ε30 328 και ξερω...

Ευχαριστω