Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 104

Θέμα: SOS: Τοποθέτηση Quaife, ποσοι εχουν βαλει?

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω βαρεθει να ακουω δικαιολογιες απο μαστορες για αστοχια υλικου! τα στοιχεια ηταν ξεκαθαρα,,,και οι δικαιολογιες αρχικα περι προβληματικου σπειρωματος και εκ των υστερων για ελλειψη οδηγιων τοποθετησης,...αστειες, και καθε νοημων θα εβγαζε συμπερασμα! επρεπε εξαρχης να ειχε αναλαβει τις ευθυνες του και οχι να περασουν 2 μηνες ταλαιπωριας! αν ο Φανης δεν το ειχε κυνηγησει το θεμα, δεν ειχε φωτο απο την τοποθετηση και το θεμα δεν ειχε λαβει τετοια εκταση ... τωρα θα εβαζε τα λεφτα απο την τσεπη του! ευελπιστω πως για την περιπτωση του Φανη,το θεμα ελαβε τελος...και επιτελους θα χαρει την αμαξαρα του! επισης θεωρεις πως επειδη εως τωρα , δεν ειχε αλλο συμβαν...δεν υπαρχει θεμα?κακως λοιπον το νομιζεις και θα ηταν κριμα και αδικο..αργοτερα καποιος απο την τροχαια να βγαζει πορισματα σε πιθανο ατυχημα! πρεπει επιπροσθετα ο Φλασκης, να αναλαβει επανελενχο σε καθε τοποθετηση μπλοκε, που εχει αναλαβει! ουτε τον δικαστη κανω , ουτε μοιραζω δεξια και αριστερα ευθυνες που δεν τους αναλογουν, αλλα οπως και να το κανουμε στο στραβο και το αδικο, θα μιλησω...
    Και ετσι πρεπει να γινεται στα φορουμς ! Περαν της αγαπης και της τρελας, υποτιθεται ειμαστε εδω και για να μοιραζομαστε τα ασχημα, να ζηταμε λυσεις και να προφυλαξουμε τον επομενο.

    Σχετικα με το 2 μηνες σε αυτο δεν κατηγορω το Χρηστο, για το διαστημα. Οταν εσπασε πηγα το ανοιξαμε ειδαμε το σπασμενο πηνιο και το παρατησαμε στην ακρη το αμαξι γιατι πηγα χωρις να παρω τηλ. και γινοταν χαμος. Μετα απο 2-3 μερες με πηρε τηλ. και μου ειπε πως μου εβαλε ενα αλλο διαφορικο (το γνωστο μακρυ που κανεις δεν ξερει τι βημα ειναι και βγαζει τρελα χλμ) για να μη μεινω χωρις αμαξι αν και ειχα και το compact αφου ο αδερφος μου ελειπε. Αν θυμαστε και στη Πανελληνια με αυτο ανεβηκα.

    Τοτε δεν ειδαμε καν την αιτια (τουλαχιστον εγω) και δεν νομιζω να το ειδαν και τα παιδια εκει (θα ηταν δολος αν το ειδαν και δεν μιλησαν αμεσως που δεν νομιζω αλλα το αναφερω).

    Το παρατησαμε στην ακρη λοιπον, εβαλα την αγγελια για βημα 3.23 και εψαχνε και ο Χρηστος. Περασε 1 μηνας και δεν ειχε βρεθει κατι αξιολογο (αλλα διαφορικα στο ebay με τρελα χλμ και αθλια εμφανιση, και ενα του φιλου mk52 αλλα το παιδι μου ειπε πως δεν ηξερε αληθινα χλμ αφου ειχε αλλαξει 3 αμαξια το διαφορικο) και πηρα την αποφαση για καινουριο.

    Χασαμε και 2 βδομαδες μεχρι να ερθει απο Γερμανια (το παρηγγειλε ο Χρηστος) και οταν ηρθε μου λεει ηρθε, του λεω οκ δεν βγαζεις και το μπλοκε να το στειλω Αγγλια? Με πηρε τηλ. και ειπε οτι βρεθηκε η αιτια του σπασμενου διαφορικου, μια βιδα ειχε φυγει. Του ειπα να κρατησει τα κομματια και αν μπορει να βγαλει φωτο γιατι δεν μπορουσα να φυγω απο το γραφειο. Τις εβγαλε (αυτες στο προηγουμενο λινκ) και τις εγραψε σε cd γιατι δεν τον προλαβα και μιλησα με τον Ιακωβο γιατι πηγα να εξοφλησω το υπολοιπο του διαφορικου.

    Με ρωτησε αν θελω να βαλω το μπλοκε στο νεο διαφορικο γιατι δεν δειχνει μη λειτουργικο, και λεω ξερω γω.. λεει στο βαζω να ακουσουμε τυχον θορυβο κλπ. Δεν ακουγοταν κατι εκτος αν το καλυπτει ο θορυβος της εξατμισης, αλλα μονο και μονο που εχει τετοια τρυπα η κασα του δεν ηθελα να το κρατησω πανω. Και αν ραγιζε εντελως? Το βγαλαμε, πηρα παλι το παλιο μακρυ διαφορικο γιατι δεν προλαβαιναν (πηγα παρασκευη και γινοταν χαμος) και τη Δευτερα πηρα το μπλοκε και το εστειλα, εκεινη τη μερα καναμε και τη κουβεντα στο γραφειο που ρωτουσα για τις βιδες. Αλλη 1 βδομαδα εκει. Πηγα σημερα απο εκει ξανα για να συζητησουμε και να βαλω το κανονικο διαφορικο αφου με το μπλοκε ξενερωσα τοσο πολυ με ολο το τρεξιμο που ειπα δεν ξερω τι θα γινει με το μπλοκε..το χαρηκα 3 μηνες και ετρεχα αλλους 2, και αμα ξανατυχει κατι παλι λυσε-δεσε? Θελω να καλυψω το θεμα του διαφορικου πρωτα για να μην εχω το μακρυ πανω που μπερδευει το smg και πατιναρω το δισκο ολη μερα, και με το μπλοκε θα δω τι θα γινει.

    Εφυγα μιλησα και με τον Αγγλο και για καλη μου τυχη θα καλυφθει και αυτο ενω θα ειχα και αλλο τρεξιμο αν δεν συμφωνουσε ο Kevin.

    Για το 2μηνο λοιπον δεν του προσαπτω τιποτα, για τις βιδες ναι αλλα οπως ειπε και ο ιδιος ηταν μια αβλεψια εν αγνοια τους αφου ποτε δεν ειχαν θεμα. Αφου με καλυπτει με αποζημιωση σε αυτο ειμαστε ενταξει. Τωρα αμα εσπασε και σε αλλον, το εφτιαξε αλλου ο αλλος, και δεν εδωσε σημασια γιατι νομιζε οτι φταιει ο ιδιος, ή το βγαζει μονο Σ/Κ εξω και δεν εγραψε χλμ να φυγει η βιδα χωρις loctite (καμια απο τις 3 μαυρε δεν εχει loctite πανω της) δεν ξερω..

    Αν οντως ισχυουν τα 40 μπλοκε, ναι θα πρεπει να ενημερωθουν οι ιδιοκτητες και να γινει ελεγχος αμεσα γιατι κινδυνευουν ζωες και τσεπες.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    A8hnaios (30-07-11), BILL007 (30-07-11), Kostas_1 (30-07-11)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP