Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 37

Θέμα: [E46] Είναι καλό το quaife?

  1. #1
    Εγγραφή
    20-05-11
    Περιοχή
    dodekanhssos
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    318
    Thanked
    81
    Rides
    1

    Προεπιλογή [E46] Είναι καλό το quaife?

    Γεια χαρααα...καινούριος στο forum με μπόλικες απορίες....έχω αγορασει ενα quaife ακόμα δεν το έχω βάλει επάνω...αλλα ο μάστορας μου είπε ότι δεν είναι και τόσο καλο σε χρήση πίστας......όχι ότι θα βάλω μέσα σε πιστα το αμάξι...απλά τι ποσοστό εμπλοκής έχει???θα κάνω πάντες???γιατί με το γνήσιο στις στροφές είναι απελπισία.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 21-05-11 στις 19:09

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φιλε καλως ηρθες. Γραφε ομως ελληνικα σε παρακαλουμε.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    BILL007 (21-05-11), deepBLUE (21-05-11)

  4. #3
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το quaife είναι οτι καλύτερο για χρήση πίστας, χωρίς αμφιβολία!
    Για ντριφτ μόνο είναι καλύτερα τα δισκάτα.

  5. The Following User Says Thank You to kloukakis For This Useful Post:

    BILL007 (21-05-11)

  6. #4
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BMW2jz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια χαρααα...καινούριος στο forum με μπόλικες απορίες....έχω αγορασει ενα quaife ακόμα δεν το έχω βάλει επάνω...αλλα ο μάστορας μου είπε ότι δεν είναι και τόσο καλο σε χρήση πίστας......όχι ότι θα βάλω μέσα σε πιστα το αμάξι...απλά τι ποσοστό εμπλοκής έχει???θα κάνω πάντες???γιατί με το γνήσιο στις στροφές είναι απελπισία.....
    Ν'αλλαξεις μαστορα.....προφανως δεν εχει ιδεα!
    ΥΓ.το ποσοστο εμπλοκης του ειναι μεταβαλλομενο μεχρι 80%...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stunt Mike : 21-05-11 στις 19:16
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  7. The Following 4 Users Say Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    deepBLUE (21-05-11), Kostas_1 (22-05-11), Thomelef (21-05-11), z3 2.2 (22-05-11)

  8. #5
    Εγγραφή
    20-05-11
    Περιοχή
    dodekanhssos
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    318
    Thanked
    81
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    γιατι ρε παιδια δν κανει για drift???δν μπορω να καταλαβω???εφοσον ειναι μπλοκε ποια η διαφορα?δν εχει μεγαλο ποσοστο εμπλοκης???τι παιζει???κ κατι αλλο για να μειωσω τισ στροφεσ του τιμονιου τι πρεπει να κανω???θελω να εχει καλυτερη ανταποκριση οπως στο Μ3....κρεμαργιερα???

  9. #6
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν ειπαμε οτι δεν κανει,μια χαρα κανει για ντριφτ,πολλοι το φορανε αναμεσα τους κι εγω και ο Λουκακης.Απλως ο τροπος λειτουργιας του δισκατου βοηθαει στο ξεκινημα και στη διατηρηση της πλαγιολισθησης.Οχι ομως οτι δεν το κανεις και με το γραναζωτο.Ειναι και πολυ πιο προοδευτικο στη λειτουργια του.Η κρεμαγιερα ειναι ιδια σε ολα τα Ε36.Θες απο Ζ3 για να ειναι κοντυτερη,αλλιως αλλαξε συνεμπλοκ για να'χεις το καστερ και την αποκριση του Μ3.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stunt Mike : 21-05-11 στις 21:12
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  10. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    Panos 316T (07-06-11)

  11. #7
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BMW2jz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια χαρααα...καινούριος στο forum με μπόλικες απορίες....έχω αγορασει ενα quaife ακόμα δεν το έχω βάλει επάνω...αλλα ο μάστορας μου είπε ότι δεν είναι και τόσο καλο σε χρήση πίστας......όχι ότι θα βάλω μέσα σε πιστα το αμάξι...απλά τι ποσοστό εμπλοκής έχει???θα κάνω πάντες???γιατί με το γνήσιο στις στροφές είναι απελπισία.....
    από τί κατάλαβα έχεις 46αρι κ έχεις γνήσιο μπλοκε δηλ από m3 κ είναι απελπισία στις στροφές?για εξήγησε μας καλύτερα γιατί τί σου κάνει?
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  12. #8
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
    από τί κατάλαβα έχεις 46αρι κ έχεις γνήσιο μπλοκε δηλ από m3 κ είναι απελπισία στις στροφές?για εξήγησε μας καλύτερα γιατί τί σου κάνει?
    Μαλλον δεν εχει καθολου μπλοκε...''γνησιο'' εννοουσε το εργοστασιακο,ελευθερο δλδ.
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  13. #9
    Εγγραφή
    20-05-11
    Περιοχή
    dodekanhssos
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    318
    Thanked
    81
    Rides
    1

    Προεπιλογή e46 320ci

    46αρι εχω παιδια!!!μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λετε με το μπλοκε γιατι το χρυσο-πληρωσα ολοκαινουριο κ αυτες τισ εποχες δν ειναι για επενδυσεις σε τετοια πραγματα κ για να βαλω αλλο λιγο δυσκολο...απλα απογοητευτηκα απο αυτα που μου ειπε ο μαστορας μου....κρεμαγιερα απο Ζ3???μπαινει??εμενα μου ειπαν να αλλακσω ακρα απο Μ3 για να κοντυνει η κρεμαγιερα...εχω μπερδευτει...

  14. #10
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νομιζα οτι ειχες 36αρι στην αρχη,οποτε ακυρο η κρεμαγιερα απο Ζ3....δεν ξερω για τα 46αρια τι παιζει αλλα αν θες μονο για την αποκριση,βαλε σκληροτερα συνεμπλοκ.Θα σου βελτιωσουν πολυ την αισθηση του τιμονιου.Βαλε το Quaife πανω ΤΩΩΩΩΩΡΑ!!!!
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP