Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 64

Θέμα: Τσισα... κακα... pampers !!!

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή Τσισα... κακα... pampers !!!

    Αρκετο καιρο περιμενα τη στιγμη που θα γινει το μεγαλο βημα για την αγορα ενος Z4. Απαραιτητα I και οχι SI μιας και εχω σκοπο να το κρατησω αρκετα χρονια, και οποτε το βαριεμαι να του πεταω λεφτα. Κουβας χωρις πατο κι αυτος..αλλα προσωπικα χαιρομαι να τα ριχνω εκει παρα στο compact.

    Γιατι χαιρομαι? Γιατι ειναι ευκαιρια για 2θεσιο roadster, μιας και αργοτερα δεν θα εχω αυτη τη πολυτελεια. Οταν με το καλο φτασω εκει, παλι σε "κλειστο" αμαξι, 4θεσιο (και μαλλον 4πορτο) και και και.. θα καταληξω.

    Τις τελευταιες 10 μερες πρεπει να ειδα ολα τα Z4 του car.gr . Ακουσα ενα σωρο μαλακιες απο επικινδυνους μαντραδες, μεχρι τις αναμνησεις του καθε ιδιωτη.

    Ολα λιγο πολυ στην ιδια τιμη κατα μεσο ορο. 2.2 2.5 3.0 περιπου στα 20-25χιλ. ευρω. Τα 3λιτρα τα σκοτωναν λογω μετρων(τα περισσοτερα με αρκετα extra), τα 2.5 στην ιδια περιπου τιμη με ακομα λιγοτερα extra, και τα 2.2 στην ιδια τιμη και σε μερικες περιπτωσεις λιγο παραπανω (28!!) για γυμνα αυτοκινητα, ή στην καλυτερη μονο με parktronic.

    Το 3λιτρο το απεκλεισα λογω μετρων. Οι δικοι μου επεμεναν για 2.2(λιγοτερο γκαζι-περισσοτερη ασφαλεια), εγω επεμενα για τουλαχιστον 2.5 γιατι στα ιδια λεφτα ειχα περισσοτερο..αμαξι. Μετα απο μερες πρηξιματος, δωθηκε το οκ για 2.5!

    Αφου ειδα σχεδον ολα τα Ζ4, και αφου για μερες κυκλοφορουσα μονιμως με 500 εκτυπωμενες αγγελιες στο car.gr αρχισα να πεταω αυτα που ηταν αθλια, περισσοτερο γυμνα, τρελες τιμες, και και και.

    Εψαχνα αποκλειστικα για manual γιατι ελεγα πως αυτο μου ταιριαζει και ποιος μπλεκει με τα αυτοματα..

    Ενα βραδυ ο deepblue μου δινει ενα link στο msn με ενα full full full full full extra 2.5i αλλα..smg!!

    -Τι λες ρε Βαγγελη? SMG εγω? Απαπαπα δεν το κοιταω καν..
    -Μην εισαι ******ς, δες το και παρτο με κλειστα ματια αν ειναι καλο. Εχει τα παντα ("σχεδον" στην ιδια τιμη με τα υπολοιπα).

    Παιρνω τηλ. να ρωτησω, στην αγγελια φαινεται μια μαντρα αλλα ηταν ενος φιλου ιδιωτη..και να σου δωσω το τηλ. του να τα πειτε. Μου το δινει, παιρνω, κανονιζουμε ραντεβου για καφε το ιδιο απογευμα.

    Τα λεμε καμια ωρα με τον ιδιωτη, ημουν πολυ καχυποπτος ομως. Ισως επειδη με ολα αυτα που ακουσα, ισως με αυτο που ηθελε να δειχνει, ισως επειδη ακουω τοσα και τοσα με απατες και ειχα χεστει πανω μου.

    Πινουμε τον καφε, παμε να το δουμε και πολυ χαλαρος ο τυπος, μου δινει το κλειδι! Χωρις να με ξερει, χωρις να ξερει αν οντως ειμαι ικανος να οδηγω, παρτο μου λεει και παμε βολτα.

    Ξεκιναω υπερβολικα αργα (πρεπει να εφαγα μουτζες στο δρομο!!), αντε ρε μη φοβασαι πατα το. Δεν ειναι δικο μου.. ρε πατα το μη μασας και μου παταει το sport button. Οσο προχωραμε τοσο περισσοτερο γκαζι παταω, και τοσο περισσοτερο γουσταρω το smg!! Δεν σηκωσα τα χερια μου απο το τιμονι, κατεβαζα χωρις να αποσταθεροποιειται το αμαξι, χωρις να τα κανω μανταρα με το rev matching(που πολλες φορες αν οχι τις περισσοτερες, δεν το καταφερνω 100% στο compact-manual).

    Βαβουρα το supersprint τελικο..βαβουρα ο M54...πςςςςςς χεστηκα πανω μου!! Λεω αν το αμαξι ειναι σωστο δεν προκειται να δω αλλο..

    Τελειωνει η βολτα, το παιρνει αυτος, με γυρνα πισω, και λεω θα δω καποια ακομα, ετσι για να πω οτι τα ειδα και ηξερα γιατι τα απεκλεισα, και σε παιρνω τηλ.

    Βλεπω 2 ακομα την ιδια μερα, απο μαντραδες βεβαια, το ενα χειροτερο απο το αλλο.
    Ειχα καταληξει πως αν το συγκεκριμενο ειναι σωστο, δεν χρειαζεται να δω αλλο.

    Το πηγαμε για ελεγχο στο Φλασκη χθες, ο τυπος μια τα μασαγε, μια ελεγε τα δικα του, και λεω -καχυποπτα- παει θα το χασω το αμαξι..κριμα και εχει τα παντα μεσα ρε γαμωτο δεν θελει φραγκο.

    Τα παιδια στο Φλασκη βρηκαν 2-3 σημεια λιγο περιεργα, αλλα κατα τ'αλλα το αμαξι τρομερο για την κατασταση του, δεν ηταν στραβο, και καλο για την τιμη που καταληξαμε μεσω του Βαγγελη και του Χρηστου (παλι καλα που μιλουσαν αυτοι γιατι απο το καημο μου μη χασω το αμαξι παιζει να εδινα την αρχικη τιμη..).

    Ολα ενταξει, αντε να προλαβουμε τη μεταβιβαση!! Ο ιδιωτης πετα το ομορφο.. δεν θα γινει η μεταβιβαση αν δεν παρω τα λεφτα. Και εγινε ενας ψιλοχαμος.. εχω λογο, και εμεις εχουμε, ειμαι ντομπρος, και εμεις ειμαστε, ειμαι ετσι ειμαι αλλιως..και εμεις τα ιδια! Συμφωνησαμε το αυτονοητο, δειχνω την επιταγη ημερας, μολις βγει η νεα αδεια στο ονομα μου στην υπογραφω και τραβα να την εισπραξεις.

    Πως θα προλαβουμε τη μεταβιβαση ομως? Ημουν τοσο καχυποπτος στο οτι το αμαξι δεν θα βγει σωστο στον ελεγχο, που δεν πηγα στο Φλασκη με τα χρηματα της αγορας. Τελικα βγηκε ενταξει..
    Ξεκιναμε με τον Βαγγελη απο το Φλασκη, να παμε σπιτι μου να παρουμε τα χρηματα. Δεν ανεβαινω σε μηχανες, φοβαμαι πολυ, αλλα μονο με τη μηχανη θα προλαβαιναμε! Σε κατι σημεια πραγματικα ειπα..ηρθε το τελος (φτου φτου). Σκεφτηκα τα παντα! Οτι θα μας κλεισουν, θα φυγω πισω, θα φρεναρουμε και θα φυγω μπροστα. Δεν ξερω αν επεισα τον Βαγγελη οταν με ρωταγε αν ειμαι ενταξει

    Φτανουμε σπιτι, ειμαι ετοιμος, παιρνω τον ανθρωπο του Φλασκη αλλα μου λεει δυστηχως δεν προλαβαινετε σημερα. Τσαμπα το τρεξιμο και η ταλαιπωρια του Βαγγελη για να μεταφερει εμενα. Κανονιζουμε για την επομενη. Παιρνω τον ιδιωτη του λεω ετσι και ετσι, οκ λεει παμε αυριο, "περνα ομως απο το μαγαζι και ασε μου ενα πεντακοσαρικο για τα καλοριζικα, και τα υπολοιπα αυριο".

    Μην εισαι ******ς λεει ο Βαγγελης, δωσε 200¤ και αμα γινει τιποτα, δεν μεταβιβαζεται το αμαξι, και εξαφανιστει ο τυπος, εχασες 200..ναι? Ναι.

    Φτανω στον τυπο (γιατι εκει ειχα παρκαρει) και σκεφτομαι τι να κανω. Για να μη το κουραζω αλλο το θεμα ας δωσω τα 500¤ και αν τα χασω τα εχασα. Ουτε κουβεντα βεβαια στο Βαγγελη για να μη το γρουσουζεψω

    Εχω αγχωθει γιατι ως αποδεικτικο ελαβα μια επαγγελματικη καρτα, το ποσο των 500¤ και μια σκετη υπογραφη. Καλα λεω..την πατησαμε.

    Επρεπε να μαι στις 9.30 στη νομαρχια σημερα, και απο το αγχος μου γυρναγα γυρω γυρω στο κρεβατι μεχρι τις 7. Παμε στη νομαρχια, ολα ενταξει με το αμαξι, γινεται η μεταβιβαση, δινω τα υπολοιπα χρηματα και φευγω με το Ζ!!!!!!!!!!!!!!! (Κυριλε ομως..αργα και προσεκτικα). Ημουν αρκετα καχυποπτος με τον ιδιωτη, αλλα αφου ολα τελειωσαν καλως..μια χαρα!!

    Στον Φλασκη, βρηκα τον Βασιλη και τον Βαγγελη, γελουσα σαν βλαμμενος.. τους φιλησα ειπα ευχαριστω για τα καλοριζικα, το ασημωμα, και περιμενω πως και πως να τελειωσει το σερβις για να ξαναβγω εξω!!

    Καναμε ενα γενικο σερβις στο Φλασκη για να εχω μια "σειρα" στο αμαξι, να ξερω τι θα χρειαστω αργοτερα, και να ξερω πως δεν θα χρειαστει κατι αλλο. Τελειωνει το σερβις, εγω επειδη εφυγα αμεσως για τον Φλασκη δεν ειχα ολα τα χρηματα πανω μου. Εκει αρχισαν τα...τσισα κακα και pampers!!

    Βγηκα εξω και λεω δεν μαμιεται..ποσο αργα να παω, μη του τα φερω πριν κλεισει του ανθρωπου. Σιγα σιγα παταω και αλλο γκαζι, και αλλο, και αλλο. Καμια σχεση με το "ψοφιο" 316 compact. Οποτε πατουσα γκαζι με εκοβε.. για να μη το βγαλω εντελως off, εβγαλα απλα το DTC, να μου μαζευει τα χοντρα τουλαχιστον!

    Σε καθε φαναρι εφευγα μονοπατα..μια δεξια μια αριστερα Βρουμ βρουμ, γκαζι φρενο γκαζι φρενο..φτανω σπιτι παιρνω τα υπολοιπα λεφτα και ξανα για Φλασκη. Ακομα πιο γρηγορα αυτη τη φορα. Ακομα περισσοτερη ευχαριστηση στο δρομο, οσο διπλωνε το αμαξι τοσο περισσοτερο γελουσα. Καποιοι με μουτζωσαν, καποιοι λεγαν ουαου καλα το πας. Κι αλλο..κι αλλο..δεν το χορταινα. Στο ψοφιμι το 316 στο τελος της πρωτης τελειωνε και η πλακα.. σε γυαλι δρομο, η πλακα στο Ζ τελειωνε καπου στην τριτη

    Φευγω απο το Φλασκη κανω μια βολτα γυρω γυρω, γυρναω σπιτι να φαω και ξαναβγαινω. Εκαψα 30¤ περα-δωθε, πηρα τον Snoo που ηρθε απο το σπιτι βαζω αλλα 50¤ και συνεχιζουμε γυρω γυρω..ποτε ισια ομως!

    Οπου με επαιρνε βεβαια, γιατι ακομα δεν του εχω παρει εντελως τον αερα. Στο γυρισμο μου κολλαγε ενα type-r απο πισω και να πω την αληθεια με αγχωνε, πρεπει να τον εκοβα κιολας τον ανθρωπο γιατι πατουσα παρα πολλα φρενα που με το compact δεν θα παταγα. Φτανουμε στο φαναρι του Ribas και πανω που τα εχω βγαλει ολα off για να κανω μια "σοβαρη" αναστροφη, αρχιζει και ρεταρει γαμωτο. Αναψε το check engine, ποοοοοολυ misfiring, πιανω δεξια (τα υπολοιπα ειναι γνωστα στο αλλο topic) και γυρισα σπιτι.

    Ετσι τελειωσε η μερα..αλλιως δεν θα σας εγραφα τωρα ακομα εξω θα ημουν. Θα μαθω αυριο τι φταιει, ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο (δουλευε υπερωριες το αμαξι, απο τη χαρα μου μετα βιας εβαλα 4η !)

    Δεν προλαβα να τραβηξω φωτο, θα πεταχτω μεχρι το γκαραζ ομως να δω αν εστρωσε με το reset της μπαταριας(αμφιβαλλω) και επι της ευκαιριας να τραβηξω μερικες ενδεικτικες, οι υπολοιπες αυριο με το φως της μερας σε εξωτερικο χωρο

    Δεν ειναι SMG II, αλλα ακομα και αυτο, νομιζω πως μου δινει περισσοτερη χαρα απο το manual τελικα, τα κανει ολα πιο ευκολα απο οτι νομιζα

    Σε σχεση με αυτο που ειχα, ειναι αεροπλανο το αμαξι..!!!!!!

    Ευχαριστω τον deepblue για το τρεξιμο και αρκετα ακομα, τον scania που ειδε ενα αλλο Ζ στη κατερινη για μενα, τον Mano///3 που θα εβλεπε ενα στο Ρεθυμνο, Γιαννη, yannisv, ptboul, athanasakis nikolas, για διαφορες πληροφοριες και τηλεφωνικο support Και πρεπει να ξεχνω κι αλλους..αλλα τετοια ωρα ειλικρινα δεν μπορω να θυμηθω ονοματα. Συγγνωμη σε οσους ζαλισα με τα του αυτοκινητου και ξεχασα να αναφερω αλλα να ξερετε πως σας ευχαριστω!

    Στον υπνο μου μαλλον θα ψαχνω τα paddles αποψε!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (30-10-13), Lefteris116 (28-04-11)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Θυμηθηκα ακομα εναν, τον AlexM !!

  4. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    τωρα τι να σου πω?
    Τοσσες μερες κουβεντα.Τοσο κουραση.Δε σε λυπαμαι καθολου.Εσυ με το που εκατσες και επιασες το τιμονι θα τα ξεχασες ολα.Το φουκαριαρη το πατερα σου και τη μανα σου λυπαμαι.Απο τη μια σου λεγαν οχι και απο την αλλη σε πρηζαμε εμεις να συνεχισεις!

    Αυτο που μετραει ειναι πως τελος καλο, ολα καλα.Το σημαντικοτερο βημα εγινε.
    Καλοταξιδο να σου ειναι.Απο κει και περα καλα μυαλα και μεσα στο κεφαλι σου! ξερεις εσυ......



  5. The Following User Says Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    fanisk (29-04-10)

  6. #4
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Με έχεις τρελάνει....... Τι να λέμε τώρα!!!!!!
    Θα σου κάνω μια λίστα με ευχές αύριο! Καλήνύχτα και όνειρα γλυκά, αν μπορέσεις να κοιμηθείς... λέμε τώρα....

  7. The Following User Says Thank You to kloukakis For This Useful Post:

    fanisk (29-04-10)

  8. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλοτάξιδο Φάνη και πάλι!! Να το χαίρεσαι! Ε, έχει μια μικρή διαφορά από το 316... χεχεχε

    πάντως αναφορικά με το check light.. μου μυρίζει πολλαπλασιαστής...

  9. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    fanisk (29-04-10)

  10. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοτάξιδο Φάνη και πάλι!! Να το χαίρεσαι! Ε, έχει μια μικρή διαφορά από το 316... χεχεχε

    πάντως αναφορικά με το check light.. μου μυρίζει πολλαπλασιαστής...
    Νικο ετσι φαινεται..θα μαθω αυριο το πρωι.

    Συντομα η μικρη διαφορα θα μεγαλωσει λιγο και καποια στιγμη υστερα απο 1-2 χρονια(λεω..) θα γινει τεραστια.. γκουχ ess γκουχ. Γιατι νομιζεις φαγωθηκα να βρω I αντι για SI?


  11. #7
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλοριζικο φιλε καλα και ασφαλη χιλιομετρα!!!
    μπραβο που επεισες τους δικους σου τελικα για το 2.5 κατι ειναι και αυτο

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  12. The Following User Says Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    fanisk (02-05-10)

  13. #8

    Προεπιλογή

    Καλοταξιδο και απο εδω...
    Αλλα καλα...Μονο αυτους ευχαριστεις? Ενα ολοκληρο βραδυ (εχω μαρτυρες aceman και strato) με ζαλησες... χαχαχα
    Αντε ρε καλα χιλιομετρα

    εντιτ... και προσοχη με αυτο

  14. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    fanisk (02-05-10)

  15. #9
    Εγγραφή
    22-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    14
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλωσηρθες στο Ζ club!
    Ειναι αρρωστια το ατιμο!
    Καλοριζικο Φανη! Καλα και ασφαλη χιλιομετρα!

  16. The Following User Says Thank You to ClatanosZ4 For This Useful Post:

    fanisk (29-04-10)

  17. #10
    Εγγραφή
    30-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    495
    Thanked
    115
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγω στα πα απο κοντα...!

    ο,τι χρειαστεις για το Ζ4 αν γνωριζω εδω ειμαι οποτε θες με ρωτας!!!

    να κανονιστει βολτα με τα Ζ!

  18. The Following User Says Thank You to Z4///M For This Useful Post:

    fanisk (02-05-10)

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP