Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 17

Θέμα: Ε36 λαμπακια στο καντραν !

  1. #1
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Exclamation Ε36 λαμπακια στο καντραν !

    τις καλησπερες μου σε ολους !!! ας μπω στο θεμα.. μπηκα εχθες στο αυτοκινητο και μολις πατησα το κουμπι του αντισπιν δεν αναψε το πορτοκαλι λαμπακι στο καντραν... αμεσως σκεφτηκα οτι καποια ασφαλεια θα καηκε, ετσι και πηγα να τσεκαρω και ολα οκ !! μετα απο τις ασφαλειες ρωτησα τα παιδια στον σαββατιατικο καφε και κατεληξα οτι ειναι ολα πληρως λειτουργικα εκτος απο το λαμπακι στο καντραν.. υπαρχει λοιπον τροπος να το ανοιξω μονος μου και να αλλαξω το εν λογω λαμπακι η ειναι κατι επικινδυνο και καλητερα να προτιμησω εναν ηλεκτρολογο να το κανει ?? θα βοηθουσε πολυ καποιο DIY ως πληροφορια εαν φυσικα υπαρχει, για να δω τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω γιατι δεν εχω ιδεα πως βγαινει ενα καντραν!!! ευχαριστω εκ των προτερων !!!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  2. #2
    Εγγραφή
    30-06-12
    Περιοχή
    Peristeri
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    271
    Thanked
    278
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βγάζεις τιμόνι, καντράν, το λείνεις και αλλάζεις όλα τα λαμπάκια. Εγώ δε το έκανα μόνος αλλά φάνηκε σχετικά εύκολο. Το θέμα είναι να βγάλεις το τιμόνι. Κυκλοφορεί και DIY. Αν το βρω στο στέλνω.
    BMW 320ci AC Schnitzer

  3. #3
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγάζεις τιμόνι, καντράν, το λείνεις και αλλάζεις όλα τα λαμπάκια. Εγώ δε το έκανα μόνος αλλά φάνηκε σχετικά εύκολο. Το θέμα είναι να βγάλεις το τιμόνι. Κυκλοφορεί και DIY. Αν το βρω στο στέλνω.
    το καντραν ειναι μονο οι 2 βιδες που φαινονται η εχει και αλλες ?? τιμονι ε ?? και αυτο πως το βγαζω με ασφαλεια?και μετα θα ξαναμπει στο ιδιο σημειο? ευχαριστω παντως !!!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-06-12
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    276
    Thanked
    428
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νομιζω πως δεν χρειαζεται να αφαιρεσεις το τιμονι και χωραει να βγαλεις το καντραν.
    Ξεβιδωνεις μονο τις 2 βιδες που εχει στο πανω μερος και το τραβας.
    Αν επιχειρησεις να βγαλεις το τιμονι, 'κλειδωσε το' πρωτα.

  5. The Following User Says Thank You to skaros For This Useful Post:

    leo328 (18-11-13)

  6. #5
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    βγάλε τους πόλους μπαταρίας για κάνενα 5λεπτο αν δε γίνει τπτ κάνε δοκιμή που ανάβουν όλα τα λαμπάκια στο καντράν ψάξε στο YouTube υπάρχουν πολλά βίντεο για να σιγουρευτείς πριν κάνεις οτιδήποτε
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  7. #6
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ξεβιδωνεις τις 2 βιδες στο πανω μερος του κατραν και μετα το τραβας εξω...
    μολις πεταχτει το μισο εξω βγαζεις τις ασφαλειες απο πισω απο το κατραν που εχουν οι φισες (σιγα και προσεκτικα) και μολις βεβαιωθεις οτι δεν ειναι κατι συνδεδεμενο με το κατραν-κοιτας και τι βγαζεις απο που,μην ψαχνεσαι μετα,το τραβας πλαγια και βγαινει χωρις να πειραξεις τιμονι....
    αμα το κανεις αλλαξε ολα τα λαμπακια να ηρεμησεις και μετα θα βλεπεις αλλο φωτισμο με τις καινουργιες λαμπες...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  8. #7
    Εγγραφή
    25-07-12
    Μηνύματα
    361
    Thanked
    333
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για να βγάλεις το τιμόνι βγάζεις πρώτα τον ένα πόλο της μπαταρίας κ περιμένεις τουλάχιστον 10 λεπτά πριν βγάλεις το τιμόνι. Αλλιώς μετά θα σου ανάβει λαμπάκι αερόσακου.

    Εάν έχεις ρυθμιζόμενο καθ' ύψος τιμόνι μπορεί να βγει το καντράν κ χωρίς να βγει το τιμόνι.
    Ε36 M44Β19

  9. #8
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    εμενα παντως παιδες ετσι οπως περιγραφω μου το χαν βγαλει στο εξιδεικευμενο που παω πριν βαλω την κολωνα για ρυθμιση υψους του τιμονιου.
    με ΜΗ ρυθμιζομενο τιμονι το εβγαλαν χωρις να πειραξουν τιμονι...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  10. #9
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εχω ρυθμιζομενο τιμονι !!! ουφ... παλι καλα!! δηλαδη μονο οι 2 βιδες ειναι ??? κομπλε τοτε παω να το ξυλωσω !!! ευχαριστω πολυ παιδια να ειστε ολοι καλα !!!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  11. #10
    Εγγραφή
    11-11-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη,Αμπελοκηποι.
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    175
    Thanked
    190
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ξεβιδωσε το οργανο τραβατο προς τα εξω ξεκουμπωσε τις δυο φισες και μετα προς τα αριστερα τραβα και συχρονος κουνα και το τιμονι λιγο προς τα αριστερα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP