Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 90

Θέμα: Υπολογισμος τεκμηριων!!

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αει γαμης!...κ συ κ τα τεκμηρια!

    ανοιγω να διαβασω τιποτα ευχαριστο κ εχω εσενα βρε ΧΟΝΤΡΟΚΕΦΑΛΑ φιλε μου να μας κανεις την καρδια περβολι...!

    Αει γυρνα να πιουμε κανα καφε (της παρηγοριας) κ χεστα τα τεκμηρια!

    Οτι ειναι να μας μπει (ακομα) θα μας μπει...μη μας προϊδεαζεις αλλο
    πηγα να κανω ninja edit αλλά φαίνεται ρε γαμώτο...

  2. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    Vasilis (01-10-11)

  3. #12
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σταματη το παραλογο ειναι η αναδρομικατητα στην αυξηση των τεκμηριων.....πχ....

    Εγω ειμαι μισθωτος....οτι βγαζω το δηλωνω...και με ενα ισχυον νομοθετικο φορολογικο πλαισιο αγορασα οτι αγορασα με δηλωμενα εσοδα νομιμα....και τα τεκμηρια μου τα καλυπτα μια χαρα!!!!
    Μετα ερχεται η κυβερνηση ξαφνικα και λεει ...ωπ...ανεβαζω τα τεκμηρια πχ 40% .κατα μεσο ορο, και το σπιτι που ηταν 9000 στο κανω 22000, μα οταν το αγορασα το πηρα γιατι ειχε 9000 ρε παπαρα, αν ειχε 22000 δεν θα το αγοραζα για να ειμαι νομιμος και οχι να με κανεις παρανομο με το ζορι... ....αμεσως εμενα με γαμει...πολυ απλα ....ενω ειμουν νομιμοτατος ξαφνικα αποφασιζει οτι τωρα δεν ειμαι....
    Κατα τα αλλα συμφωνω και γω οτι πρεπει ολοι να πληρωνουν φορους...αλλα οχι οι μισθωτοι που αναγκαστικα τα δηλωνουν ολα....ας κανει κατι και για τα επαγγελματα που δηλωνουν αναλογα με την κριση του καθε επαγγελματια.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Z4 DCT : 01-10-11 στις 21:10

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    Panos 316T (03-10-11), Vasilis (01-10-11)

  5. #13
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αει γαμης!...κ συ κ τα τεκμηρια!

    ανοιγω να διαβασω τιποτα ευχαριστο κ εχω εσενα βρε ΧΟΝΤΡΟΚΕΦΑΛΑ φιλε μου να μας κανεις την καρδια περβολι...!

    Αει γυρνα να πιουμε κανα καφε (της παρηγοριας) κ χεστα τα τεκμηρια!

    Οτι ειναι να μας μπει (ακομα) θα μας μπει...μη μας προϊδεαζεις αλλο
    Μα καθε φορα που γυρνω σπιτι βρισκω και εναν λογαριασμο....και καθε χρονο ολο πληρωνω εφορεια....αι σιχτιρ!!!!

  6. The Following User Says Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    Vasilis (01-10-11)

  7. #14
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ελάχιστη ετήσια αντικειμενική δαπάνη 5000

    Κύρια κατοικία Διαμέρισμα 150 τ.μ. κυρίων χώρων, με 30 τ.μ. βοηθητικών χώρων, σε περιοχή με τιμές ζώνης έως 2.800 ευρώ 10300

    Αυτοκίνητο Αυτοκίνητο 1600 κ.ε. με ετος πρώτης κυκλοφορίας το 2009 6400

    Αυτοκίνητο Αυτοκίνητο 1000 κ.ε. με ετος πρώτης κυκλοφορίας το 2006 2800

    Δευτερεύουσα κατοικία Μονοκατοικία 120 τ.μ. κυρίων χώρων, με 20 τ.μ. βοηθητικών χώρων, σε περιοχή με τιμές ζώνης έως 2.800 ευρώ 3960

    Δαπάνες απόκτησης περιουσιακών στοιχείων Απόσβεση δανείων ή πιστώσεων οποιασδήποτε μορφής 9600


    Σύνολο 38060



    Δηλαδη για ενα ζευγαρι που βγαζει ας πουμε 1500 ο συζηγος και 1000 η συζηγος...συνολο 35000 το χρονο....που εχουν παρει με δανειο ενα σπιτι και ενα απο τα αμαξια και εχουν και ενα σπιτι μονοκατοικια στο χωριο προικα.....αμεσως ειναι παρανομοι....

  8. The Following 4 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    bill_m3 (01-10-11), Panos 316T (03-10-11), Samaro (03-10-11), Vasilis (01-10-11)

  9. #15
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σταματη το παραλογο ειναι η αναδρομικατητα στην αυξηση των τεκμηριων.....πχ....

    Εγω ειμαι μισθωτος....οτι βγαζω το δηλωνω...και με ενα ισχυον νομοθετικο φορολογικο πλαισιο αγορασα οτι αγορασα με δηλωμενα εσοδα νομιμα....και τα τεκμηρια μου τα καλυπτα μια χαρα!!!!
    Μετα ερχεται η κυβερνηση ξαφνικα και λεει ...ωπ...ανεβαζω τα τεκμηρια πχ 40% .κατα μεσο ορο, και το σπιτι που ηταν 9000 στο κανω 22000, μα οταν το αγορασα το πηρα γιατι ειχε 9000 ρε παπαρα, αν ειχε 22000 δεν θα το αγοραζα για να ειμαι νομιμος και οχι να με κανεις παρανομο με το ζορι... ....αμεσως εμενα με γαμει...πολυ απλα ....ενω ειμουν νομιμοτατος ξαφνικα αποφασιζει οτι τωρα δεν ειμαι....
    Κατα τα αλλα συμφωνω και γω οτι πρεπει ολοι να πληρωνουν φορους...αλλα οχι οι μισθωτοι που αναγκαστικα τα δηλωνουν ολα....ας κανει κατι και για τα επαγγελματα που δηλωνουν αναλογα με την κριση του καθε επαγγελματια.....
    Γιάννη, τα τεκμήρια που ίσχυαν ως τώρα και με βάση τα οποία πολύς κόσμος απέκτησε περιουσιακά στοιχεία, ήταν γελοία χαμηλά. Εχεις δίκιο που δυσανασχετείς γιά τον αιφνιδιασμό, αλλά πρέπει να παραδεχτείς ότι ήταν γελοία, σαν να μην υπήρχαν.

    Κάποια παιδιά που είναι ακόμα φοιτητές έχουν Ε46 Μ3. Τους έγραφε ο μπαμπας ένα δυάρι νοικιασμένο 350 ε το μήνα να δείχνουν κάποιο εισόδημα και είχαν Μ3 το όνομά τους. Είναι λογικό ?

    Τα τεκμήρια έχουν στόχο κυρίως τους ελ. επαγγελματίες, μην έχεις καμμία αμφιβολία και αυτούς θα σκίσουν κυρίως. Πήρες είδηση πόσο έχουν μειωθεί τα cayenne στους δρόμους ? Να μιά καλή είδηση επιτέλους !
    Κανείς μας δεν υποστηρίζει τα εισπρακτικά μέτρα, η λογική όμως λέει πως τα παραδείγματα του Σταμάτη είναι σωστά. Και όλοι μας μπορούμε νε σκεφτούμε δεκάδες άλλους στο περιβάλλον μας που επιτέλους θα φάνε αγγούρι από την Εφορία. Καιρός ήτανε ...

    Θες να σου πω το δικό μου παράδειγμα ? Δουλεύω 23 χρόνια σε ιδιωτική τράπεζα. Κατάφερα να έχω 1 σπίτι 170 τμ ένα αμάξι 2.2 και το africa. Η γυναίκα μου επίσης 25 χρόνια σε ιδιωτική εταιρεία έχει ένα smart και μηδεν ακίνητα. Αυτά μπορέσαμε να κάνουμε και καλύπτουμε τα νεα τεκμήρια ανετότατα. Ο φόβος είναι μην απολυθούμε μονο. Το φόβο της "τσιμπίδας" τον αφήνω γιά άλλους που τον αξίζουν.

  10. The Following 9 Users Say Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    gant (03-10-11), katsaraios (02-10-11), Kostas_1 (02-10-11), Nino (02-10-11), Panos 316T (03-10-11), S8N (02-10-11), Stamatis (02-10-11), Stathis (01-10-11), z3 2.2 (01-10-11)

  11. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Σόρυ, αν είμαι υπερ των χαρατσιών η οχι, το ξέρετε, αλλά έλεος πιά.
    Να πληρώσει και κανας άλλος.
    Να πληρωσει ρε Σταματακο,αυτο λεμε ολοι.
    Αλλα αυτος ο "αλλος" καποια στιαπου θα κανει και αντι για 10 θα πληρωσει 2,οπερ και σημαινει οτι τα 8 χαμενα παλι εγω θα τα φαω στον κωλο!
    so it shall be written so it shall be done
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  12. #17
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη, τα τεκμήρια που ίσχυαν ως τώρα και με βάση τα οποία πολύς κόσμος απέκτησε περιουσιακά στοιχεία, ήταν γελοία χαμηλά. Εχεις δίκιο που δυσανασχετείς γιά τον αιφνιδιασμό, αλλά πρέπει να παραδεχτείς ότι ήταν γελοία, σαν να μην υπήρχαν.

    Κάποια παιδιά που είναι ακόμα φοιτητές έχουν Ε46 Μ3. Τους έγραφε ο μπαμπας ένα δυάρι νοικιασμένο 350 ε το μήνα να δείχνουν κάποιο εισόδημα και είχαν Μ3 το όνομά τους. Είναι λογικό ?

    Τα τεκμήρια έχουν στόχο κυρίως τους ελ. επαγγελματίες, μην έχεις καμμία αμφιβολία και αυτούς θα σκίσουν κυρίως. Πήρες είδηση πόσο έχουν μειωθεί τα cayenne στους δρόμους ? Να μιά καλή είδηση επιτέλους !
    Κανείς μας δεν υποστηρίζει τα εισπρακτικά μέτρα, η λογική όμως λέει πως τα παραδείγματα του Σταμάτη είναι σωστά. Και όλοι μας μπορούμε νε σκεφτούμε δεκάδες άλλους στο περιβάλλον μας που επιτέλους θα φάνε αγγούρι από την Εφορία. Καιρός ήτανε ...

    Θες να σου πω το δικό μου παράδειγμα ? Δουλεύω 23 χρόνια σε ιδιωτική τράπεζα. Κατάφερα να έχω 1 σπίτι 170 τμ ένα αμάξι 2.2 και το africa. Η γυναίκα μου επίσης 25 χρόνια σε ιδιωτική εταιρεία έχει ένα smart και μηδεν ακίνητα. Αυτά μπορέσαμε να κάνουμε και καλύπτουμε τα νεα τεκμήρια ανετότατα. Ο φόβος είναι μην απολυθούμε μονο. Το φόβο της "τσιμπίδας" τον αφήνω γιά άλλους που τον αξίζουν.
    Πανο μην το παιρνεις προσωπικα το θεμα των τεκμηριων,γιατι σε γενικες γραμες δεν ειναι ακριβως ετσι και το ξερεις!!!!
    Τα παραδειγματα του Σταματη ειναι σωστα,ομως μπορω και εγω να αφερω παμπολα αδικα!!!
    Συμφωνω μαζι σου,τα νεα τεκμηρια εχουν σκοπο να πιασουν(σκισουν...)την φοροδιαφυγη των ελευθερων επαγγελματιων και οχι μονο,οφειλω ομως σου επισημανω οτι εκτος απο ελευθερους επαγγελματιες φοροφυγαδες υπαρχουν και υπαλληλοι ιδιωτικων τραπεζων φοροφυγαδες,π.χ δευτερη δουλεια με μαυρο εισοδημα.
    Μην βαζουμε ολους τους ελευθερους επαγγελματιες στο ιδιο καζανι,αρκετων απο αυτους οι φορολογικες δηλωσεις μπορει να δικαιολογουσαν την αγορα ενος Καγιεν και τα εξοδα χρησης του για ενα ημερολογιακο ετος 365 ημερων.
    Δεν θα το ελεγα ευχαριστο οτι μειωθηκαν τα Καγιεν στους δρομους,μαλλον δυσαρεστο(για να μην το πω αλλιως) ειναι το τεκμηριο των 40+χιλιαδων ευρω,το ειδικο τελος των 1220 ευρω, που καλειται να δηλωσει ο ιδιοκτητης ασχετα απο τα ποσα χλμ διανυει.
    Εν τελει καλε μου φιλε Πανο,το πιο π@υστικ@ ειναι οτι τα τεκμηρια αναπληρωνουν την πολιτικη κριση(ανικανοτητα-λαμογια-πελατεια) που περναει εδω και χρονια τουτος ο τοπος....

  13. The Following 2 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    katsaraios (02-10-11), Panos 316T (03-10-11)

  14. #18
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πανο μην το παιρνεις προσωπικα το θεμα των τεκμηριων,γιατι σε γενικες γραμες δεν ειναι ακριβως ετσι και το ξερεις!!!!
    Τα παραδειγματα του Σταματη ειναι σωστα,ομως μπορω και εγω να αφερω παμπολα αδικα!!!
    Συμφωνω μαζι σου,τα νεα τεκμηρια εχουν σκοπο να πιασουν(σκισουν...)την φοροδιαφυγη των ελευθερων επαγγελματιων και οχι μονο,οφειλω ομως σου επισημανω οτι εκτος απο ελευθερους επαγγελματιες φοροφυγαδες υπαρχουν και υπαλληλοι ιδιωτικων τραπεζων φοροφυγαδες,π.χ δευτερη δουλεια με μαυρο εισοδημα.
    Μην βαζουμε ολους τους ελευθερους επαγγελματιες στο ιδιο καζανι,αρκετων απο αυτους οι φορολογικες δηλωσεις μπορει να δικαιολογουσαν την αγορα ενος Καγιεν και τα εξοδα χρησης του για ενα ημερολογιακο ετος 365 ημερων.
    Δεν θα το ελεγα ευχαριστο οτι μειωθηκαν τα Καγιεν στους δρομους,μαλλον δυσαρεστο(για να μην το πω αλλιως) ειναι το τεκμηριο των 40+χιλιαδων ευρω,το ειδικο τελος των 1220 ευρω, που καλειται να δηλωσει ο ιδιοκτητης ασχετα απο τα ποσα χλμ διανυει.
    Εν τελει καλε μου φιλε Πανο,το πιο π@υστικ@ ειναι οτι τα τεκμηρια αναπληρωνουν την πολιτικη κριση(ανικανοτητα-λαμογια-πελατεια) που περναει εδω και χρονια τουτος ο τοπος....
    Ασφαλώς Αλέξη μου τα γραφόμενα εδώ δεν περιέχουν προσωπική αιχμή κατά οποιουδήποτε συνομιλητή, ούτε καν κατά επαγγελματικού κλάδου. Είναι συνολική θεώρηση των πραγμάτων και η εφαρμογή τεκμηρίων διαβίωσης αποτελεί ξεκάθαρη παραδοχή εκ μέρους της πολιτείας της αδυναμίας της (ή μάλλον της έλλειψης πολιτικής βούλησης) να κάνει τη διασταυρωση των στοιχείων που έχει ήδη στη διάθεσή της γιά όλους μας.

    Τα τέλη κυκλοφορίας των αυτοκινήτων, ανήκουν σε άλλη συζήτηση, κατά τη γνώμη μου. Τα τεκμήρια εμπεριέχουν την αδικία που χαρακτηρίζει κάθε γενικευμένο φορολογικό μέτρο. Ο καθένας μπορεί να πει την προσωπική του ιστορία, πως απέκτησε το Χ αμάξι, το Ψ σπίτι, το Ω σκάφος και πάει λέγοντας. Και ίσως πείσει κάποιους από μας ότι έχει δίκιο, μπορεί να τα συντηρεί, τουλάχιστον γιά ένα πειρορισμένο χρονικό διάστημα. Το κράτος όμως θα μπει στη συζήτηση με τον καθένα μας ? Κάπου, κάπως κάποτε, ο καθένας μπορεί να απέκτησε ένα cayenne κάτω από κάποιες συνθήκες. Σήμερα τα πράγματα έχουν αλλιώς. Αν θέλει κανείς είναι ελεύθερος να πληρώνει το λογικό κατά τη γνώμη μου φόρο που αναλογεί στο τεκμήριο των 40χιλ το χρόνο και να το έχει και να το χαίρεται. Αλλιώς, sorry, ας το διώξει αν μπορεί.

    Ο ιδιωτικός υπάλληλος που κάνει 2η μαύρη δουλεια ίσως να είναι ο υποψήφιος του παραπάνω παραδείγματος. Να το χει το cayenne και να το καμαρώνει. Αρκεί να τα σκάει στην εφορία και να ελαφρωνει εμένα λιγάκι ... Εύχομαι και ελπίζω το πράγμα να πάει ακόμα παραπέρα. Να αρθεί το τραπεζικό απόρρητο γιά ΟΛΟΥΣ και να διακαιολογήσουν άπαντες τα πάντα ! Και κυρίως, οι κυρίες των κυρίων, γιατρών, επιχειρηματιών, δικηγόρων κλπ, τις δόσεις που πληρώνουν στις κάρτες τους καθε μήνα. Τις καταθέσεις τους, τις μετοχές τους, τα πάντα ! Και θα δεις πως σιγά - σιγά θα΄πέσουν τότε οι φορολογικοί συντελεστες. Τότε ίσως έρθουν και τίποτα ξένοι να ρίξουν κανένα φράγκο σε τούτη τη χώρα και βρουν δουλίτσα και οι απολυμένοι.

    Δεν λέω πως θα γίνουν όλα αυτά, αλοίμονό μας αν δεν γίνουν όμως.

  15. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    Panos 316T (03-10-11)

  16. #19
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Καλά όλα αυτα ρε παιδιά αλλά ο Μπένι θέλει αλλα 9δισ ευρώ του χρόνου!!! Extra money

    https://www.newsbeast.gr/financial/a...ra-9-dis-euro/
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη A8hnaios : 01-10-11 στις 23:59



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  17. #20
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αγαμος που μένει με τους δικούς του. Με Μ3 του 2005.
    Τύπος Περιγραφή Τεκμήριο
    Ελάχιστη δαπάνη Ελάχιστη ετήσια αντικειμενική δαπάνη 3000
    Αυτοκίνητο Αυτοκίνητο 3.200 κ.ε. με ετος πρώτης κυκλοφορίας το 2005 2800
    Σύνολο

    Σύνολο 5800

    πέντε οκτακόσια τεκμήριο
    Κάποιο λάθος έχεις κάνει εκεί.

    Πάντως όπως και να χει Σταμάτη, ο τρόπος υπολογισμού τεκμηρίων βάσει ΚΥΒΙΚΩΝ είναι ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟΣ, ΔΙΕΣΤΡΑΜΕΝΟΣ, ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ, ΠΑΡΑΛΟΓΟΣ, μας γυρίζει πίσω στο 90 και το ξέρετε όλοι. Τόοοοοοοονοι μελανιού έχουν χυθεί για το συγκεκριμένο θέμα, όλοι οι παλιοί τα ξέρουμε και τα διαβάζουμε δεκαετίες ολόκληρες.

    Άσχετα με το ΑΝ κλέβει κάποιος ή όχι, δε μπορείς ρε πο@στη μου να πας να χτυπάς εκείνον που έχει ένα 330 ή ένα Μ3 10-ετίας και το πήρε 15-20 χιλιάρικα. Δε καταλαβαίνεις πρώτα πρώτα ότι γ@μείς την αγορά μτχ και απαξιώνεις τη περιουσία του άλλου μέσα σε μια νύχτα??? Το τυπάκι δλδ που πήγε και πήρε Α1 S-line 185ΗΡ και όλο το κατάλογο των εξτρά αντί 33Κ, τι του κάνεις ??? Με ποια λογική εκείνο να έχει 5Κ διαβίωσης και το 3-λιτρο 14Κ ? Γιατί δηλαδή ο Μ3άκιας κλέβει και ο Αουντάκιας είναι στο πουλ@κι του όλα? Ας μου εξηγήσει ας πούμε κάποιος γιατί εγώ να έχω μεγαλύτερο τεκμήριο διαβίωσης (έστω οριακά) από του Γιάννη το Ζ4, που σαν αμάξι κόστισε x 2.

    Και στο κάτω κάτω δεν είναι και τόσο δύσκολο να το κάνεις σωστά. Τι πιο απλό από το να πάρεις μέσες τιμές πώλησης στα μτχ να φτιάξεις 10 πίνακες και να φορολογείς τη διαβίωση βάσει εκείνων. Τα Cayenne θα άλλαζαν και πάλι χέρια στα 30-35Κ (και δεν θα καθόντουσαν όπως τώρα να τα κοιτάνε στα 18-20Κ), το κράτος θα είσπρατε τα τέλη κυκλοφορίας του κανονικότατα, τους φόρους από βενζίνες, ΦΠΑ, φόρο εισοδήματος επιχειρήσεων κτλ και γενικά η αγορά του μτχ δεν θα είχε φτάσει εκεί που είναι σήμερα.

    Αντίστοιχα, θα μπορούσε να αυξήσει το τεκμήριο σε εκείνους που τολμούν και μπορούν (εν μέσω τέτοιας δύσκολης περιόδου) να αγοράζουν ακόμα καινούρια αυτοκίνητα, από κάποια συγκεκριμένη αξία και άνω. Να εξαιρούνται για παράδειγμα τα μικρά μέχρι 25-30Κ αλλά από κει και πάνω να πέφτει παντούφλα, όπως κάνει τώρα με τα εκείνα άνω των 2.000cc.


    ΜΑΚΑΚΕΣ, ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΙ ΜΑΚΑΚΕΣ όμως.



    ΥΓ1: Όσο για το 'αναδρομικό' δεν υπάρχει μεγαλύτερη αντισυνταγματική απατεωνιά.

    ΥΓ2: Το να αλλάζει το φορολογικό σε μία ''σύγχρονη'' Ευρωπαϊκή χώρα κάθε τρεις και λίγο, αν μη τι άλλο δείχνει το πόσο ΑΣΤΕΙΑ, ΓΕΛΟΙΑ και ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΑ είναι τα υποκείμενα που μας κυβερνάνε.

  18. The Following 8 Users Say Thank You to Monsta For This Useful Post:

    alexm (02-10-11), bill_m3 (02-10-11), gnx (02-10-11), Konstantinos E60 (02-10-11), Leonidas_E39 (06-10-11), Panos 316T (03-10-11), pilot (02-10-11), S8N (02-10-11)

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP