PDA

Επιστροφή στο Forum : ΄Εχετε ζήσει προηγούμενες ζωές;



Stathis
24-01-10, 00:44
https://pyles.tv/Images-(1)/ghosts/blue_ghosts-(1).aspx?width=111&height=150

Έχετε νιώσει έντονη έλξη για μια χώρα που ποτέ δεν έχετε επισκεφτεί, σαν κάτι να σας καλεί κοντά της; Συμβαίνει συχνά να συναντάτε κάποιον και από τα πρώτα λεπτά της γνωριμίας σας, να νιώθετε απέχθεια γι αυτόν, χωρίς λόγο; Βλέπετε συχνά το ίδιο επαναλαμβανόμενο όνειρο με στοιχεία μιας εποχής που σας είναι εντελώς άγνωστη; Έχετε την άισθηση του deja vu για πρόσωπα, τόπους και καταστάσεις;

Όλα τα παραπάνω θα μπορούσαν σίγουρα να οφείλονται σε μια σειρά από εμπειρίες και βιώματα της τωρινής σας ζωής, ενώ πολλά από αυτά εξηγούνται επιστημονικά. Όμως αν δεχτούμε την θεωρία της μετεμψύχωσης, τότε είναι πιθανό όλες αυτές οι γνωστές - άγνωστες καταστάσεις να αποτελούν μνήμες προηγούμενων ζωών.

https://pyles.tv/News/psixi-meta-thanaton-zoi/past_lives.aspx

Για να μάθετε αν αυτή η ζωή που ζείτε τώρα είναι η μοναδική, κάντε το τεστ εδώ: https://pyles.tv/test-kai-peiramata/Past_lives_test.aspx

NickE60
24-01-10, 00:57
χεχεχε αν και δε γουστάρω καθόλου χαρδαβέλλα, έκανα το τεστ και πήρα αυτό το αποτέλεσμα:

"Δεν έχετε ζήσει προηγούμενες ζωές. Όλες οι εμπειρίες που σας μοιάζουν άγνωστες προέρχονται από βιώματα, τραύματα, επιρροές αυτής της ζωής! Αφού είναι μία, απολαύστε την !"

Stathis
24-01-10, 01:05
μια απο τα ιδια νικο...!:th_Laie_67-1:

m-power_01
24-01-10, 01:09
χεχεχε αν και δε γουστάρω καθόλου χαρδαβέλλα, έκανα το τεστ και πήρα αυτό το αποτέλεσμα:

"Δεν έχετε ζήσει προηγούμενες ζωές. Όλες οι εμπειρίες που σας μοιάζουν άγνωστες προέρχονται από βιώματα, τραύματα, επιρροές αυτής της ζωής! Αφού είναι μία, απολαύστε την !"

Ουτε και εγω Νικο ...φρεσκαδουρα ειμαστε

Libanner
24-01-10, 01:19
Εμένα έβγαλε αυτό :doh:


"Έχετε πιθανότητες να ζήσατε σε προηγούμενες ζωές. Εάν οι θετικές απαντήσεις σας δεν οφείλονται σε γεγονότα που ζήσατε σε αυτην τη ζωή, τότε μάλλον οφείλονται στην προηγούμενη!"

BILL007
24-01-10, 01:24
Εμένα έβγαλε αυτό :doh:


"Έχετε πιθανότητες να ζήσατε σε προηγούμενες ζωές. Εάν οι θετικές απαντήσεις σας δεν οφείλονται σε γεγονότα που ζήσατε σε αυτην τη ζωή, τότε μάλλον οφείλονται στην προηγούμενη!"


:shok: και εμένα τα ίδια Θοδωρή...χαχαχαχαχαχαχ!!!!:hyst ericalbs1: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΧΑΡΔΑΒΕΛΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕ!!!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Stamatis
24-01-10, 01:43
Εάν υπάρχει η μετενσάρκωση, εσείς σίγουρα έχετε ζήσει προηγούμενες ζωές. Συχνά νιώθετε σαν να μην ανήκετε σε αυτόν τον κόσμο.

δε μας είπε και τίποτα νέο...

Stathis
24-01-10, 01:44
Εάν υπάρχει η μετενσάρκωση, εσείς σίγουρα έχετε ζήσει προηγούμενες ζωές. Συχνά νιώθετε σαν να μην ανήκετε σε αυτόν τον κόσμο.

δε μας είπε και τίποτα νέο...

:whistle::whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

kloukakis
24-01-10, 02:02
Μα πες μου έεεεεεετσι....!! ΤΩΡΑ κατάλαβα....

Έχετε πιθανότητες να ζήσατε σε προηγούμενες ζωές. Εάν οι θετικές απαντήσεις σας δεν οφείλονται σε γεγονότα που ζήσατε σε αυτην τη ζωή(αν οφείλονταν σε αλλες ζωές δεν θα περίμενα απο το τεστ να μου πει αν έχω ξαναζήσει), τότε μάλλον οφείλονται στην προηγούμενη(σόπα!)!

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Να σε καλά sm6
Ελιωσα στο γέλιο:hystericalbs1::hystericalbs1:
Μας υποχρέωσε πες του:thumbsup:

Χρίστος
24-01-10, 04:57
Σύνολο βαθμών: 30

Εάν υπάρχει η μετενσάρκωση, εσείς σίγουρα έχετε ζήσει προηγούμενες ζωές. Συχνά νιώθετε σαν να μην ανήκετε σε αυτόν τον κόσμο.

παλαιουρας λεμε!
δε με ξαφνιασε τοσο η απαντηση ομως

chief
24-01-10, 05:09
"ειχατε και στην προηγουμενη ζωη Μ3 Ε46. Γι αυτο το βαρεθηκατε. Πηγαινετε για CSL ή Ε92 . "
Αυτο μου εγραψε εμενα...

Thomelef
24-01-10, 09:42
Εμένα η προηγούμενη ζωή μου σταμάτησε το 1994.
Θυμάμαι αμυδρά μια μπαριερα σε μια αριστερή στροφή.
Αλλά πέραν χρονολογιας και συμβάντος δε θυμάμαι τπτ.
Επισεις το όνομα Σουμάχερ μου λέει πολα.
Δε ξέρω γιατί αλλά νομίζω πως αυτός ο άνθρωπος γνωρίζει
λεπτομέρειες για το ατύχημα μου γιατί νομίζω πως ήταν παρών.
Θα αναζήτησω απαντήσεις κάποια στιγμή σε κάποιο ελεύθερο
κενό μου.
Πρως το παρόν βοηθαω έναν επιπλοποιο στου οποίου το σώμα
και κατοικω τα τελευταία χρόνια.

Z4 DCT
24-01-10, 09:43
Εμένα η προηγούμενη ζωή μου σταμάτησε το 1994.
Θυμάμαι αμυδρά μια μπαριερα σε μια αριστερή στροφή.
Αλλά πέραν χρονολογιας και συμβάντος δε θυμάμαι τπτ.
Επισεις το όνομα Σουμάχερ μου λέει πολα.
Δε ξέρω γιατί αλλά νομίζω πως αυτός ο άνθρωπος γνωρίζει
λεπτομέρειες για το ατύχημα μου γιατί νομίζω πως ήταν παρών.
Θα αναζήτησω απαντήσεις κάποια στιγμή σε κάποιο ελεύθερο
κενό μου.
Πρως το παρόν βοηθαω έναν επιπλοποιο στου οποίου το σώμα
και κατοικω τα τελευταία χρόνια.

ΧΑΧΑΑΧΑΑΧΧΑ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
μαθηματα κανεις!!!!!!!!!???????

scania124
24-01-10, 10:06
Εμένα η προηγούμενη ζωή μου σταμάτησε το 1994.
Θυμάμαι αμυδρά μια μπαριερα σε μια αριστερή στροφή.
Αλλά πέραν χρονολογιας και συμβάντος δε θυμάμαι τπτ.
Επισεις το όνομα Σουμάχερ μου λέει πολα.
Δε ξέρω γιατί αλλά νομίζω πως αυτός ο άνθρωπος γνωρίζει
λεπτομέρειες για το ατύχημα μου γιατί νομίζω πως ήταν παρών.
Θα αναζήτησω απαντήσεις κάποια στιγμή σε κάποιο ελεύθερο
κενό μου.
Πρως το παρόν βοηθαω έναν επιπλοποιο στου οποίου το σώμα
και κατοικω τα τελευταία χρόνια.

αχαχαχχαχαχ πολυ καλο σουμαχερ.....εεεεεε θωμα ηθελα να πω....
δεν πειραζει ρε και ο επιπλοποιος καλως ειναι......εχει και Μ3!!!

Nino
24-01-10, 11:37
Εμένα η προηγούμενη ζωή μου σταμάτησε το 1994.
Θυμάμαι αμυδρά μια μπαριερα σε μια αριστερή στροφή.
Αλλά πέραν χρονολογιας και συμβάντος δε θυμάμαι τπτ.
Επισεις το όνομα Σουμάχερ μου λέει πολα.
Δε ξέρω γιατί αλλά νομίζω πως αυτός ο άνθρωπος γνωρίζει
λεπτομέρειες για το ατύχημα μου γιατί νομίζω πως ήταν παρών.
Θα αναζήτησω απαντήσεις κάποια στιγμή σε κάποιο ελεύθερο
κενό μου.
Πρως το παρόν βοηθαω έναν επιπλοποιο στου οποίου το σώμα
και κατοικω τα τελευταία χρόνια.


Ηταν εκεινη η αποφραδα ημερα στην στροφη tamburello...

Rosinante
25-01-10, 11:22
Ηταν εκεινη η αποφραδα ημερα στην στροφη tamburello...

Εκει ηταν που σκοτωθηκα...:innocent:

patriNOS
25-01-10, 13:52
https://www.bmwfans.gr/forum/

Έχετε νιώσει έντονη έλξη για μια χώρα που ποτέ δεν έχετε επισκεφτεί, σαν κάτι να σας καλεί κοντά της; Συμβαίνει συχνά να συναντάτε κάποιον και από τα πρώτα λεπτά της γνωριμίας σας, να νιώθετε απέχθεια γι αυτόν, χωρίς λόγο; Βλέπετε συχνά το ίδιο επαναλαμβανόμενο όνειρο με στοιχεία μιας εποχής που σας είναι εντελώς άγνωστη; Έχετε την άισθηση του deja vu για πρόσωπα, τόπους και καταστάσεις;

Όλα τα παραπάνω θα μπορούσαν σίγουρα να οφείλονται σε μια σειρά από εμπειρίες και βιώματα της τωρινής σας ζωής, ενώ πολλά από αυτά εξηγούνται επιστημονικά. Όμως αν δεχτούμε την θεωρία της μετεμψύχωσης, τότε είναι πιθανό όλες αυτές οι γνωστές - άγνωστες καταστάσεις να αποτελούν μνήμες προηγούμενων ζωών.

https://pyles.tv/News/psixi-meta-thanaton-zoi/past_lives.aspx

Για να μάθετε αν αυτή η ζωή που ζείτε τώρα είναι η μοναδική, κάντε το τεστ εδώ: https://pyles.tv/test-kai-peiramata/Past_lives_test.aspx

τα φαινομενα περι de ja vou ειναι πλεον επιστημονικα τεκμηριωμενο οτι δεν οφειλονται σε προηγουμενες ζωες και ολες αυτες τις σαχλες που λεει ο χαρδαβελας και ο καθε χαρδαβελας. ο επισημος ελληνικος ορος ειναι προμνησια και πιστευεται οτι το de ja vou σχετιζεται με ατομα τα οποια εχουν ψυχολογικες διαταραχες ή ακομη και παρουσιαζουν συμπτωματα σχιζοφρενιας.πιστευετε οτι επισης οτι οφειλεται σε ανωμαλια της μνημης όπου ο εγκεφαλος εσφαλμενα πιστευει οτι η συγκεκριμενη εμπειρια εχει καταγραφει ξανα ενω στην πραγματικοτητα ειναι κατι το οποιο βιωνει για πρωτη φορα.ειναι κοινως αποδεκτο οτι εχει να κανει με την διαφορα ταχυτητας των νευρονων που μεταφερουν την εικονα στους νευρονες του εγκεφαλου και τον χρονο επεξεργασιας τους.η επεξεργασια γινεται πριν συνειδητοποιήσουμε το τι γινεται γυρω μας και η πληροφορια που μεταφερεται στον εγκεφαλο ειναι οτι αυτο μας εχει ξανασυμβει.

Christos 330
25-01-10, 14:17
Φρεσκαδουρα . . .

Πρωτο χερι και εγω λεμε . . .

Οπως λεει και ενας φιλος μου χ##σε μας ρε Χαρδαβελα . . .

nautilos
25-01-10, 14:25
Να ΄μαι και εγώ

Έχετε πιθανότητες να ζήσατε σε προηγούμενες ζωές. Εάν οι θετικές απαντήσεις σας δεν οφείλονται σε γεγονότα που ζήσατε σε αυτην τη ζωή, τότε μάλλον οφείλονται στην προηγούμενη!

Samaro
25-01-10, 14:25
τα φαινομενα περι de ja vou ειναι πλεον επιστημονικα τεκμηριωμενο οτι δεν οφειλονται σε προηγουμενες ζωες και ολες αυτες τις σαχλες που λεει ο χαρδαβελας και ο καθε χαρδαβελας. ο επισημος ελληνικος ορος ειναι προμνησια και πιστευεται οτι το de ja vou σχετιζεται με ατομα τα οποια εχουν ψυχολογικες διαταραχες ή ακομη και παρουσιαζουν συμπτωματα σχιζοφρενιας.πιστευετε οτι επισης οτι οφειλεται σε ανωμαλια της μνημης όπου ο εγκεφαλος εσφαλμενα πιστευει οτι η συγκεκριμενη εμπειρια εχει καταγραφει ξανα ενω στην πραγματικοτητα ειναι κατι το οποιο βιωνει για πρωτη φορα.ειναι κοινως αποδεκτο οτι εχει να κανει με την διαφορα ταχυτητας των νευρονων που μεταφερουν την εικονα στους νευρονες του εγκεφαλου και τον χρονο επεξεργασιας τους.η επεξεργασια γινεται πριν συνειδητοποιήσουμε το τι γινεται γυρω μας και η πληροφορια που μεταφερεται στον εγκεφαλο ειναι οτι αυτο μας εχει ξανασυμβει.
Συνεπώς όσοι πιστεύουν οτι σκοτώθηκαν το 1994 στη στροφή Tamburello είναι για το Δρομοκαίτιο η για το Δαφνί.;;;;

patriNOS
25-01-10, 15:22
Συνεπώς όσοι πιστεύουν οτι σκοτώθηκαν το 1994 στη στροφή Tamburello είναι για το Δρομοκαίτιο η για το Δαφνί.;;;;


προφανως.......

Nino
25-01-10, 15:52
Αφιερωστε του λιγο χρονο...

https://www.metafysiko.gr/?p=1407

patriNOS
25-01-10, 16:27
αφιερωσε λιγο χρονο και αν διαθετεις παραπανω εχω να σου στειλω αρκετο υλικο και μελετες γυρω απο το θεμα....
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%AF%C E%B1

Z4 DCT
25-01-10, 18:03
το εκανα και τι κερδισα......πηρα αυτο

Σύνολο βαθμών: 3

Δεν έχετε ζήσει προηγούμενες ζωές. Όλες οι εμπειρίες που σας μοιάζουν άγνωστες προέρχονται από βιώματα, τραύματα, επιρροές αυτής της ζωής! Αφού είναι μία, απολαύστε την !

bill_m3
25-01-10, 18:38
το εκανα και τι κερδισα......πηρα αυτο

Σύνολο βαθμών: 3

Δεν έχετε ζήσει προηγούμενες ζωές. Όλες οι εμπειρίες που σας μοιάζουν άγνωστες προέρχονται από βιώματα, τραύματα, επιρροές αυτής της ζωής! Αφού είναι μία, απολαύστε την !


Μία από τα ίδια!!
Αυτή είναι και δεν έχει άλλη, επομένως να περάσουμε όσο καλύτερα μπορούμε!!!!!thumbthumb

stratos
25-01-10, 19:12
Ο άνθρωπος είναι μια σειρά και σύνολο χημικών ενώσεων που αλληλεπιδρούν μεταξύ τους και συνυπάρχουν σε αυτό που λέμε σώμα. Στον εγκέφαλο αυτές οι χημικές ενώσεις δημιουργούν τις νευρωνικές συνάψεις όπου αποθηκεύονται μνήμες, παράγονται συναισθήματα, υπάρχει το συνειδητό και το ασυνείδητο, η αίσθηση της πραγματικότητας, η λογική και άλλα.

Με τον θάνατο σταματά να οξειγονώνονται τα κύταρρα και να τους παρέχεται Νάτριο και Κάλιο που είναι απαραίτητα συστατικά για την μετατροπή της χημικής ενέργειας και την διακίνηση των ηλεκτρικών σημάτων στο σώμα μας. Συνεπώς, με τον θάνατο αυτές οι χημικές ενώσεις σταματούν να αλληλεπιδρούν μεταξύ τους και μετά... τέλος, kaputt . Ούτε επόμενη ζωη ούτε προηγούμενη ούτε τίποτα.

patriNOS
25-01-10, 20:01
Ο άνθρωπος είναι μια σειρά και σύνολο χημικών ενώσεων που αλληλεπιδρούν μεταξύ τους και συνυπάρχουν σε αυτό που λέμε σώμα. Στον εγκέφαλο αυτές οι χημικές ενώσεις δημιουργούν τις νευρωνικές συνάψεις όπου αποθηκεύονται μνήμες, παράγονται συναισθήματα, υπάρχει το συνειδητό και το ασυνείδητο, η αίσθηση της πραγματικότητας, η λογική και άλλα.

Με τον θάνατο σταματά να οξειγονώνονται τα κύταρρα και να τους παρέχεται Νάτριο και Κάλιο που είναι απαραίτητα συστατικά για την μετατροπή της χημικής ενέργειας και την διακίνηση των ηλεκτρικών σημάτων στο σώμα μας. Συνεπώς, με τον θάνατο αυτές οι χημικές ενώσεις σταματούν να αλληλεπιδρούν μεταξύ τους και μετά... τέλος, kaputt . Ούτε επόμενη ζωη ούτε προηγούμενη ούτε τίποτα.

+1000 ειναι αυτο που εγραψα εγω παραπανω απλα εσυ το ειπες με διαφορετικο τροπο