PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί BMW;



YAz
19-01-10, 09:42
Καλημέρα..

Αναρωτηθήκατε ποτέ, γιατί επιλέξατε αυτήν τη μάρκα; Τι σας οδήγησε σε αγορά αυτοκινήτου μάρκας bmw;
Ήταν έτσι από ψώνιο;
Ήταν τυχαίο καθώς κάνατε έρευνα αγοράς και σας σύμφερε περισσότερο;
Σχεδίαση που σας έκοβε την ανάσα;
Συναισθηματικοί λόγοι;
Γενικά, γιατί;;

Vasilis
19-01-10, 09:48
με την πρωτη ματια...μου κοψε την ανασα.....!!!
εως κ σημερα ...που εχουν βγει πανεμορφοι κ δυνατοι αντικαταστατες...οταν την κοιταζω...μιλαμε!!!

σιγουρα το δεσιμο των 5+ ετων μας εχει κανει αχωριστους...οποτε θα μπορουσα να γραφω σελιδες για τις στιγμες που εχουμε περασει μαζι...αλλα κ για τις συγκινησεις που μου χει προσφερει!

Θεωρω λοιπον οτι πρωτιστως ηταν η σχεδιαση που με εκανε να την επιλεξω..(σιγουρα κ η οικονομικη ευχερεια...μιας κ αν ειχα την ανεση για κατι παραπανω ..θα την επαιρνα Μ3 κ ανοιχτη)!Ακομα κ οταν ειχα την δυνατοτητα να το κανω ομως...επελεξα να την κρατησω μιας κ αγαπηθηκαμε κ να την κανω οπως την ονειρευομουν....κ εχω πολλα ονειρα γι αυτην ακομα!!!

σορυ που με συνεπηρε το συναισθημα...ωστοσο για να ειμαι ον τοπικ...η σχεδιαση ειναι αυτη που με κερδισε απο την πρωτη στιγμη!!!!

YAz
19-01-10, 09:48
Και απαντάω ευθύς αμέσως για μένα...

Εγώ από μικρός αγάπησα αυτήν τη μάρκα εξαιτίας ενός Ε30 που είχε τότε ο πατέρας μου.. Μια άσπρη χιονάτη 325, την οποία την είχε στολίσει ο πατέρας μου με spoilers, ζάντες και συναφή, και ήταν πανέμορφη...
Δεκαετία '90, και σαν σπόρος μου έκανε μεγάλη εντύπωση (θετική πάντα) ο ήχος που έβγαζε εκείνη η 6κύλινδρη η μηχανή.

Κακά τα ψέματα λοιπόν, προσωπικά για μένα υπήρχαν αρχικά συναισθηματικοί λόγοι, και από εκεί και πέρα, μου αρέσει αυτό το elite που σου δίνει αυτή η μάρκα.. Επιπλέον η σχεδίαση που έχει το 46άρι το οποίο επέλεξα να αγοράσω μου αρέσει πάρα πολύ. Μπαίνω μέσα στο αυτοκίνητο και ενθουσιάζομαι και από την ποιότητα κατασκευής που σου δίνει το σαλόνι (μιας και νοιάζομαι πολύ περισσότερο για το εσωτερικό του σαλονιού, σε σχέση με το εσωτερικό της μηχανής..) όπως και από την αίσθηση του βελούδινου ήχου της μηχανής.....

Antonis_Spartan
19-01-10, 09:58
Μεγαλη κουβεντα ανοιξες τωρα......

Συναισθηματικοι λογοι--Μεγαλωσα μεσα σε BMW (και σαν αγορι που ειχα προτυπο
τον πατερα μου ηθελα να παρω κι εγω μια οταν θα μεγαλωνα) και απο πολυ
μικρη ηλικια καταλαβα το πως ειναι να αισθανεσαι ασφαλεια σε ενα αυτοκινητο
για μακρυνα ταξιδια.

Αξιοπιστια----Παντα ακουγα να λενε "Το αμαξι αυτο δεν σου ζηταει τιποτα"
και διαπιστωσα πως με λογικη χρηση (καμια φορα και ακραια βεβαια) και φροντιδα δεν σε προδιδει
ευκολα.

Σχεδιασμος---Χαζευα απο μικρος την επιθετικοτητα αλλα και το κυρος που εκπεμπει
μια BMW και τις εβρισκα παντοτε πανεμορφες !!!!

Ψωνιο---Ναι ειμαι ψωνιο με τον ελικα και μονο BMW θελω να εχω στη ζωη μου !!!!!

Αυτα τα ολιγα απο μενα αν και θα μπορουσα να γραφω ωρες ατελειωτες
για τον ερωτα μου για τα συγκεκριμενα αυτοκινητα.

Z4 DCT
19-01-10, 10:01
Ηταν καλοκαιρι.......βορειος ευβοια.......εγω με ενα ποδηλατο να κανω βολτες στο χωριο...και ξαφνικα μπροστα μου ενα Ε30.......αδυνατον, τι αμαξι...τι καμπυλες, τι ΤΑΜΠΛΟ!!!!!!!
Περασaν τα χρονιa, ξεχαστικα,ασχολουμουν με αλλα (γκομενικα)...και ξαφνικα μπροστα απο το γραφειο του πατερα μου βλεπω μια θεα με ΜΕΓΑΛΕΣ ζαντες (ετσι ελεγα τοτε)...Ε36 την ελεγαν, ξανα επαθα πλακα!!!..τι καμπυλες τι ταμπλο!!!!χεχε (κολημα)...
Παλι ομως περασαν τα χρονια...εφυγα απο το χωριο..ειδα πολλλα 36αρια στο δρομο ....τα εμαθα πλεον...
Και ξαφνικα μια μερα να μπροστα μου μια αλλη θεα Ε46 την ελεγαν!!!!!, παναγια μου τη γκομενα...ξανα επαθε πλακα ο βλαχος!!!!!....τι καμπυλες, τι ταμπλο, τωρα ομως μεγαλωσε ηξερε ο βλαχος.....ΤΙ ΜΟΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!!!!.....
Και τοτε ειναι που υποσχεθηκε ο βλαχος οχι μονο στον εαυτο του αλλα και στην γυναικα του (που τοτε ηταν κοπελα του ) οτι μια μερα αυτο το αμαξι θα μπορεσω να το αγορασω......
Αργησα αλλα πηρα και το αμαξι και την γυναικα.............

Δεν μπορω να φανταστω αλλο αμαξι που να με κανει να αισθανομαι ετσι καθε φορα που το βλεπω αυτο η καποιο αλλο μοντελο του ....αλλα παντα BMW :mpaks:

vasilis e30
19-01-10, 10:06
Εγώ από μικρός αγάπησα αυτήν τη μάρκα εξαιτίας ενός Ε30 που είχε τότε ο πατέρας μου..

μια απο τα ιδια,με τη διαφορα οτι ηταν του παππου μου.το οποιο το εχω ακομη.φοβερα αυτοκινητα!!!
κ γιατι εχει την κινηση στους σωστους τροχους:whistle::whistle:

z3 2.2
19-01-10, 10:28
Ειχα ερωτευτει ενα 2.5 μοτερ σε ενα Ε46 που ειχα οδηγησει παλια.
Ηθελα ενα roadster με μπλοκε και δυναμη,με βρηκε το Ζed και το πηρα!!!