PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ



Σελίδες : 1 [2] 3

atha
24-05-11, 21:45
τέλειο..θα πρότεινα να το κάναμε σε ένα ξεχωριστό θρεντ, το οποίο να ενημερώνεται ανα
διαστήματα απο όποιες καινούριες αγγελείες αναρτώνται εδώ...με αυτό τον τρόπο, θα
φαίνονται τα πάντα καθαρά, και δεν θα χρειάζεται να ψάχνει κάποιος 30 σελίδες για να
βρεί κάτι που μπορεί να τον ενδιαφέρει...

kalo tha itan ana katigories isos px
dikikoroi, iatroi , mixanikoi arxitektones epagelmaties ktlthumb

Jimmakos
25-05-11, 23:12
Jimmakos (https://www.bmwfans.gr/forum/member.php?u=1193): Εγώ ασχολούμαι με ηχοσυστήματα/multimedia/navigation/ηλεκτρολογικά αυτοκινήτων, τεχνικός PC/Δικτύων, καλύπτω μουσικές εκδηλώσεις με δικά μου μηχανήματα όπως Party, γάμους, βαπτίσεις. Θα χαρώ να συνεισφέρω και εγώ όπου φανώ χρήσιμος

zarkosbmwturbo
16-07-11, 00:57
Δεν ξερω αν εχει βγει παρομοιο θεμα αν και μερικοι ισως εχουν καποιον γνωστο, σας ενημερωνω οτι αναλαμβανω διεκπεραιωσεις ΚΤΕΟ
και ΚΑΡΤΑ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ι.χ ή φορτηγο με μεικτο βαρος μεχρι 3,5 τονους με παραλαβη-παραδοση στο χωρο σας (εντος Αττικης)!
Για πληροφοριες στο 6977031607

Z4 DCT
29-08-11, 12:28
Καποιος που να φτιαχνει μπαρμπεκιου (δικης μας σχεδιασης)???

fan1s_e21
29-08-11, 20:17
αδιαμφησβητητα εκ των κορυφαιων θεματων που εχω διαβασει μεσα στο
BMWfans.gr που καθε μερα αντιλαμβανομαι πως δεν ειναι ενα κοινο site/forum με bmw αλλα κατι ξεχωριστο,
αξιοι συγχαρητηριων οι εμπνευστες του 1ου ποστ

εν κατακλειδι μια ενχρωμη νοτα το ολο θεμα μεσα στη γκριζα πραγματικοτητα του μεσοπροθεσμου , που δειχνει οτι τα ατομα που ειναι μελη εδω μεσα εκτιμουν αρκετα και σεβονται περισσοτερα
δυστυχως ειμαι ΧΑΝΙΑ αλλα οτιδηποτε χρειαστειτε θα ειμαι στη διαθεση σας
παμε στο ψητο
Α) υιος πτυχιουχου φανοποιου-βαφεα
φανοποιειο - βαφειο απο το 1986
(επισκευες αμαξοματων, επαναφορα σασσι,ενισχυσεις argon ,καλυμπρα , φουρνος , γιαλισματα , κερωματα ,ανακατασκευες παλαιων αυτοκινητων)
εκπτωσεις σε ολα τα μελοι
δωρεαν κοστολογησεις
δωρεαν ελεγχοι οχηματων
https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=206428622525

Β) φοιτητης ΤΕΙ ΚΡΗΤΗΣ
τμ.Ηλεκτρονικης(Χανια)
μπορω να αναλαβω υπευθυνα με τ συνεργατες μου
1 συστηματα ασφαλειας(καμερες)
2 συναγερμοι ,GSM
3 πυρασφαλεις-πυρανιχνευσεις
3 ασυρματα δικτυα (ιντερνετ)
4 παρεγγελιοληψιες

και οτι εχει σχεση με ηλεκτρονικα γενικοτερα
φυσικα ιδικες τιμες σε ολα τα μελη

Γ) κατοικος Χανιων
δλδ προτασεις συμβουλες για τα παντα
Στο νομο μου ειτε ειναι θεματα τουρισμου ειτε οχι
:thanks:

Dr. Yamastura
29-08-11, 20:41
Μακριά από εμάς,αλλά άμα χρειαστείτε ιατρο ή πληροφορίες για καλούς γιατρούς από όλες τις ειδικότητες ,χειρουργείο και γενικά για πληροφορίες στο χώρο της υγείας εδώ είμαστε!!
Από αυτοκινητιστικής πλευράς όσο μπορω σε θέματα ντριφτ,πίστας και καλής παρέας πάλι εδώ είμαστε!!

merbeind
29-08-11, 21:49
Οτι χρειαστουν μελη απο το club σε θεματα υγειας και ειδικα σε ακτινολογικο,μικροβιολογι ο και πυρηνικο κομματι ευχαριστως να βοηθησω ειτε με συμβουλες η με οτι εξετασεις χρειαστουνε στο διαγνωστικο μου κεντρο

Vasilis
29-08-11, 21:54
Ευχαριστουμε ΟΛΑ τα παιδια για τις υπηρεσιες που προσφερουν στον χωρο μας!

Οντως, ειναι ενα πολυ δυνατο κομματι αυτο, που κανει το φορουμ ΜΑΣ να ξεχωριζει!

Ειδικα στους δυσκολους καιρους που θα διανυσουμε, καλο ειναι να εχουμε καλυτερες αντιμετωπισεις στις αναζητησεις μας μεσω ''δικων μας'' ανθρωπων!:thumbsup:

m-power_01
29-08-11, 22:08
Καποιος που να φτιαχνει μπαρμπεκιου (δικης μας σχεδιασης)???

θα σε πάρω αύριο τηλ

spar@
30-08-11, 02:00
ωχ θα το αναλαβουμε και αυτο?????

m-power_01
30-08-11, 02:01
ωχ θα το αναλαβουμε και αυτο?????

Τερμα διακοπές ...από 1η πιάνεις δουλειά

spar@
30-08-11, 03:00
Απλά να μιλήσεις με τον Γιάννη να του πεις οτι πριν παραδώσουμε το έργο θα περάσει μια βδομάδα δοκιμων οπότε να αγοράσει κρέατα! Να μου φέρετε το σχέδιο αύριο να κάνω διορθώσεις και Παρασκευή απόγευμα ποιανουμε δουλειά, ελπίζω το σχέδιο να μην είναι θερμοσιφωνο κομμένο με 4 πόδια και ομπρέλα θαλάσσης από πάνω!

Z4 DCT
30-08-11, 07:35
Απλά να μιλήσεις με τον Γιάννη να του πεις οτι πριν παραδώσουμε το έργο θα περάσει μια βδομάδα δοκιμων οπότε να αγοράσει κρέατα! Να μου φέρετε το σχέδιο αύριο να κάνω διορθώσεις και Παρασκευή απόγευμα ποιανουμε δουλειά, ελπίζω το σχέδιο να μην είναι θερμοσιφωνο κομμένο με 4 πόδια και ομπρέλα θαλάσσης από πάνω!

Εστειλα μειλ στον αφεντη σουthumb

Thomelef
30-08-11, 10:39
Εστειλα μειλ στον αφεντη σουthumb

ποιόν αφέντη ρε...mistress είναι, και το κρύβουν...:th_Laie_67-1:

steliose36
30-08-11, 20:02
λοιπον να πω και εγω με τη σειρα μου οτι σπουδαζω πλεον Α.Ε.Ν μηχανικος(εμποροπλοιαρχων) και οτι εχω καποιους γνωστους για γνησια ανταλλακτικα ΒΜW και οχι μονο,προσωπικα δεν εχω βρει φθηνοτερα ανταλλακτικα

850CSI
30-08-11, 20:18
Εγω αν βρικομουν σπιτι πολλα μπορουσα να κανω στη φαση που καπιος απο μας στη βορεια_κεντρικη Μακεδονια τυχαινε καπια μηχανικη περιπτωση προβληματος η και πασης φυσης αλλα εδω που βρεθηκα και βρισκομαι ο μονος που πρεπει να βοηθησω αρχικα κριμα ειναι ο εαυτος μου

850CSI
30-08-11, 20:35
και γω εχω δει κατι πολυθρονακια:th_Laie_67-1:
https://i275.photobucket.com/albums/jj318/enjoythemode_jm/E36%20M3%20Vader%20Seats/Dovepair.jpg

συγνωμη επειδη δεν ξερω αυτα δεν ειναι τα φαραω που λενε??

Lambros46
30-08-11, 20:42
Αυτά είναι!!

850CSI
30-08-11, 20:53
Πέτρο, πόσο περίπου πηγαίνουν τα εισιτήρια για να περάσεις Ιταλία με το αυτοκίνητο;

περασα με το λεοφωρειο πηγαινοντας γερμανια και ρωτησα ειναι απο 66 εως 82 ευρ. μαζι και την παραμωνη σε καταστρωμα εξαρταται απο μερες αιχμης αλλα πρωσοπικα δεν μ αρεσει γιατι θες μια νυχτα ως την Ancona η καθυστερηση μονο φτανη χωρια που κανεις και το γυρω ασκοπα θα προτημουσα αυτη τη νυχτα να περασω σαν τη γατα σκοπια και σερβια συμφωνα με τα οδικα σηματα ταχυτητας (για να γλυτωσο τα 20ρικα που ζηταν) , και μετα απο Ουγγαρια ε παταω οσο θελλω για την Υπολοιπη ευρωπη που ενδεχωμενως πηγαινα

Z4 DCT
05-09-11, 12:21
Κανενας που να εχει μαγαζι με οργανα γυμναστικης??

Thomelef
05-09-11, 12:34
Κανενας που να εχει μαγαζι με οργανα γυμναστικης??

αγορίνα...αν θέλεις μονόζυγο, κάτι μπορώ να κάνω για σένα!!!μέχρι 90 κιλά σε σηκώνει
το εργαλείο χωρίς πρόβλημα. επίσεις αν θέλεις μπορείς να με βάλεις σε μια γωνιά του
σπιτιού, και να τρεμάς και το παλτό σου :D

Z4 DCT
05-09-11, 12:36
αγορίνα...αν θέλεις μονόζυγο, κάτι μπορώ να κάνω για σένα!!!μέχρι 90 κιλά σε σηκώνει
το εργαλείο χωρίς πρόβλημα. επίσεις αν θέλεις μπορείς να με βάλεις σε μια γωνιά του
σπιτιού, και να τρεμάς και το παλτό σου :D

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:....κλαιω...:th_Laie_67-1:

bill_m3
05-09-11, 12:36
αγορίνα...αν θέλεις μονόζυγο, κάτι μπορώ να κάνω για σένα!!!μέχρι 90 κιλά σε σηκώνει
το εργαλείο χωρίς πρόβλημα. επίσεις αν θέλεις μπορείς να με βάλεις σε μια γωνιά του
σπιτιού, και να τρεμάς και το παλτό σου :D


:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:....κλαιω...:th_Laie_67-1:

και να ήσουν μόνο εσύ!!!!
:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Z4 DCT
05-09-11, 12:36
Κανενας που να εχει μαγαζι με οργανα γυμναστικης??

Για παμε up

Χρίστος
05-09-11, 13:47
μεσα στη βδομαδα περνω μεγαλο διαδρομο και ψαχνω και γω.
Κοιταω εδω www.bodybuildingclub.gr και εδω www.aleamarket.gr που νομιζω στο δευτερο εχουμε και μια εκπτωση ως forum.

Μολις καταληξω θα μιλησουμε

katsaraios
21-09-11, 00:12
ειναι κανεις που τοποθετει δορυφορικα πιατα??
υπαρχει ο εξοπλισμος ...

hades7
21-09-11, 00:25
ειναι κανεις που τοποθετει δορυφορικα πιατα??
υπαρχει ο εξοπλισμος ...

Γιώργο έχω ένα φίλο που ασχολητε θα σου στείλω αύριο πμ το κινητό του να μιλησετε

Z4 DCT
21-10-11, 02:47
Υπαρχει κανενας που να εχει ''κονε'' στα σουπερ μαρκετ ''MY MARKET'' πρωην ΜΕΤΡΟ?

m-power_01
21-10-11, 03:08
Υπαρχει κανενας που να εχει ''κονε'' στα σουπερ μαρκετ ''MY MARKET'' πρωην ΜΕΤΡΟ?

ρε παπάρα υπάρχεις???? Τι είναι αυτά που ζητάς?

fanisk
21-10-11, 03:33
ρε παπάρα υπάρχεις???? Τι είναι αυτά που ζητάς?

Αφησε βιογραφικο για προωθητρια γαλακτος εβαπορε και θελει να σιγουρευτει οτι θα τον παρουν :hystericalbs1:

Z4 DCT
21-10-11, 09:39
ρε παπάρα υπάρχεις???? Τι είναι αυτά που ζητάς?



Αφησε βιογραφικο για προωθητρια γαλακτος εβαπορε και θελει να σιγουρευτει οτι θα τον παρουν :hystericalbs1:


Ρε παπαρες εχει κανει αιτηση ενα δικο μου ατομο για δουλεια στην επαρχια, και κοιταω μηπως εχουμε κανεναν εδω μεσα.......thumbthumb

m-power_01
21-10-11, 11:13
Αααααααααα έχεις σκοπό εσύ !

takis1983
30-10-11, 09:56
παιδια,εγω ασχολουμε με επισκευες αγροτικων μηχανιματων, δηλ αλυσοπριονα,σκαφτικα,ελαιο συλεκτες,ποτιστικα, ψεκαστικα κτλ καθως κ με γενικης φυσης μηχανολογικα,κοληματα,κατα σκευες,κτλ

oldcarskickass
30-11-11, 18:36
Παιδιά καλησπέρα,

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος εδώ, αν δεν είναι ζητώ προκαταβολικά συγνώμη.
Εγώ σπουδάζω Μηχανολόγος Μηχανικός.

Αφού είχα παρατήσει τη σχολή για διάφορα θέματα εδώ και 4 χρόνια, έκανα το μεγάλο comeback και καθάρισα 11 μαθήματα αυτό τον Σεπτέμβρη.

Πλέον έμειναν 4 και η διπλωματική.

Ένα εκ των τεσσάρων είναι και το Μηχανολογικό Σχέδιο 1.

Είναι μάθημα 1ου εξαμήνου και πέρα από το πρώτο εξάμηνο δεν έχω ασχοληθεί ΠΟΤΕ.

Η σχολή είναι στην Κοζάνη οπότε το πήγαινε έλα είναι λίγο δύσκολο (έχει χαλάσει και το μηχάνημα διακτινισμού).

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι κάποιος από εδώ μηχανολόγος μηχανικός ο οποίος να έχει χρόνο και διάθεση να μου δείξει κάποια βασικά πράγματα; (πχ τομές, υπομνήματα, αποστάσεις και τέτοια).
Μιλάω για την ευρύτερη περιοχή της Αθήνας, ή και στην χειρότερη Θεσσαλονίκη (χειρότερη όχι λόγω πόλης, αλλά ότι θα χρειαστεί να ανέβω πάνω και να μείνω, υπάρχει η δυνατότητα)

Εννοείται με το ανάλογο αντίτιμο (αρκεί να μπορώ να το αντέξω).

Εκ των προτέρων ευχαριστώ.

m-power_01
30-11-11, 18:42
Με μεγάλη χαρά να βοηθήσω κάτοχο Ε30. Χαρτί ή autocad είναι ;

Tsakirakos
30-11-11, 19:07
ακομα ο Δαβιδ διδασκει σχεδιο? ειχα παει εκει για μια χρονια το 2000. μετα εδωσα ξανα και περασα πολ. μηχ. στην Ξανθη....

oldcarskickass
30-11-11, 19:32
ακομα ο Δαβιδ διδασκει σχεδιο? ειχα παει εκει για μια χρονια το 2000. μετα εδωσα ξανα και περασα πολ. μηχ. στην Ξανθη....

Για Κοζάνη λες;

Όχι, εγώ πέρασα Κοζάνη το 2002-2003 και από τότε ήταν ο Πανταζάρας (φοβερός άνθρωπος φοβερός καθηγητής) και τα τελευταία δύο χρόνια είναι ο Σαπίδης.

Tsakirakos
30-11-11, 19:33
εγω οταν ειχα περασει να φανταστεις ηταν ακομα η δευτερη χρονια που λειτουργουσε και ηταν Αριστοτελειο Θεσσαλονικης....

E46 POWER
30-11-11, 19:37
Οποιος ενδιαφερεται για πανελ υπερυθρης θερμανσης για το σπιτι του ας στειλει πμ..τιμες σουπερ.

oldcarskickass
30-11-11, 19:43
εγω οταν ειχα περασει να φανταστεις ηταν ακομα η δευτερη χρονια που λειτουργουσε και ηταν Αριστοτελειο Θεσσαλονικης....

Και εγώ όταν μπήκα σαν ΑΠΘ μπήκα.

Αλλά μόνο στο όνομα, έτσι;

spar@
01-12-11, 01:51
Και εγώ όταν μπήκα σαν ΑΠΘ μπήκα.

Αλλά μόνο στο όνομα, έτσι;

Με τον πανταζαρα σαν βοηθο πέρασα εγώ!! Οτι θες εδώ είμαστε ότι δεν ξέρει ο Σπυρος θα στο εξηγήσω! Πέρα απ΄ την πλάκα δεν είναι τπτ! Στείλε πμ ότι θες

m-power_01
01-12-11, 02:42
Αυτό είναι , άμα είναι απλά θα στα πει ο βοηθός.

E46 POWER
01-12-11, 13:49
καλημέρα... εκτυπώνει κανείς φωτογραφία σε πορσελάνη?

spar@
01-12-11, 22:37
δεν εκτυπωνουμε στο γραφειο αλλα θα μαθουμε σιγα.... στην τελικη αν δεν βγει θα στο ζωγραφισω!

viper
01-02-12, 21:24
Μια που το επάγγελμά μου είναι πληροφορική, μπορώ να προσφέρω τις γνώσεις μου αφιλοκερδώς σε όλα τα μέλη του forum είτε πρόκειται για την υλοποίηση ενός carputer η απλά για τον υπολογιστή σας η γενικά ό,τι έχει σχέση με πληροφορική.

spar@
04-02-12, 16:45
oποιος θελει να στειλει την γυναικα του ή την κοπελα του για γενικο rebuild να μου στειλει πμ η μανα μου ειναι αισθητικος και διατηρει μαγαζι εδω και πολλα χρονια!

takis1983
10-02-12, 22:47
Παιδιά καλησπέρα,

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος εδώ, αν δεν είναι ζητώ προκαταβολικά συγνώμη.
Εγώ σπουδάζω Μηχανολόγος Μηχανικός.

Αφού είχα παρατήσει τη σχολή για διάφορα θέματα εδώ και 4 χρόνια, έκανα το μεγάλο comeback και καθάρισα 11 μαθήματα αυτό τον Σεπτέμβρη.

Πλέον έμειναν 4 και η διπλωματική.

Ένα εκ των τεσσάρων είναι και το Μηχανολογικό Σχέδιο 1.

Είναι μάθημα 1ου εξαμήνου και πέρα από το πρώτο εξάμηνο δεν έχω ασχοληθεί ΠΟΤΕ.

Η σχολή είναι στην Κοζάνη οπότε το πήγαινε έλα είναι λίγο δύσκολο (έχει χαλάσει και το μηχάνημα διακτινισμού).

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι κάποιος από εδώ μηχανολόγος μηχανικός ο οποίος να έχει χρόνο και διάθεση να μου δείξει κάποια βασικά πράγματα; (πχ τομές, υπομνήματα, αποστάσεις και τέτοια).
Μιλάω για την ευρύτερη περιοχή της Αθήνας, ή και στην χειρότερη Θεσσαλονίκη (χειρότερη όχι λόγω πόλης, αλλά ότι θα χρειαστεί να ανέβω πάνω και να μείνω, υπάρχει η δυνατότητα)

Εννοείται με το ανάλογο αντίτιμο (αρκεί να μπορώ να το αντέξω).

Εκ των προτέρων ευχαριστώ.

φιλε,τι συμπτωση! ειμαι μηχανολογος μηχανικος απ το τει της κοζανης κ γω,τελειωσα το 09, τωρα ειμαι σε αλλη σχολη στην χαλκιδα,τεχνολογια αεροσκαφων! μακαρι να βοηθουσα,το σχεδιο ητα η αγαπη μου, 9 πηρα στο σχεδιο 1 κ 9 στο σχεδιο 2! δυστηχως ειμαι καλαματα!

Κωνσταντίνος
11-02-12, 09:17
oποιος θελει να στειλει την γυναικα του ή την κοπελα του για γενικο rebuild να μου στειλει πμ η μανα μου ειναι αισθητικος και διατηρει μαγαζι εδω και πολλα χρονια!

Επίσης ίσως υπάρχουν ενδιαφερόμενοι που θέλουν να στείλουν την γυναίκα τους για να την αναλάβεις εσύ στην δουλειά σου. :D :D

pilot
15-02-12, 05:44
φιλε,τι συμπτωση! ειμαι μηχανολογος μηχανικος απ το τει της κοζανης κ γω,τελειωσα το 09, τωρα ειμαι σε αλλη σχολη στην χαλκιδα,τεχνολογια αεροσκαφων! μακαρι να βοηθουσα,το σχεδιο ητα η αγαπη μου, 9 πηρα στο σχεδιο 1 κ 9 στο σχεδιο 2! δυστηχως ειμαι καλαματα!

Φίλε μου, επειδή το θρεντ είναι για βοήθεια μεταξύ μας σου λέω να μην ξοδεύεις άδικα χρόνο/κόπο/χρήμα σε αυτή την σχολή αν δεν έχεις σκοπό να δουλέψεις στην ΕΑΒ(και ααααν)..Αν σε ενδιαφέρουν τα αεροσκάφη και θες να δουλέψεις σαν μηχανικός αεροσκαφών δυστυχώς η σχολή δεν σου προσφέρει τίποτε! Δυστυχώς ήταν μια καλή ιδέα αλλά εφόσον οι σπουδαστές ΔΕΝ διδάσκονται/εξετάζονται στην ύλη του B1 πτυχίου κατά JAR/EASA Part-147 τότε ΔΕΝ μπορούν επουδενί να ''πιάσουν'' αεροπλάνο και να γίνουν Authorized Engineers!! Με απλά λόγια, μετά τα 4 χρόνια της σχολής θα χρειαστεί να ξαναστρωθείς σε τρελό διάβασμα ώστε να περάσεις τα 14 μαθήματα που απαιτεί η Υπηρεσία Πολιτικής Αεροπορίας για να πάρεις το Β1 License και κατόπιν 3 χρονιά πρακτικής εμπειρίας σε αεροσκάφη η σε εγκεκριμένο κατά Part-145 οργανισμό συντήρησης!
Η σχολή θα έπρεπε εξαρχής να φτιαχτεί με ευρωπαϊκά πρότυπα, να πάρει δηλαδή πιστοποίηση εκπαιδευτικού/εξεταστικού κέντρου από την EASA ώστε οι μαθητές να βγαίνουν κατευθείαν Β1 Μηχανικοί..
Για όποια πληροφορία θες μην διστάσεις να με ρωτήσεις..αν θες να ασχολειθείς με πολιτική αεροπορία θα σου προτείνω πράγματα που μπορείς να κάνεις..thumb

hades7
06-03-12, 11:03
ψαχνω ανθρωπο να μου στησει ηλεκτρονικη σελιδα πωλησεων υπαρχει καποιος απο εδω μεσα η ξερετε καποιον που ειναι καλος και λογικος στις τιμες του

Christos 330
06-03-12, 11:10
ψαχνω ανθρωπο να μου στησει ηλεκτρονικη σελιδα πωλησεων υπαρχει καποιος απο εδω μεσα η ξερετε καποιον που ειναι καλος και λογικος στις τιμες του

Μιλα με Yoda . . .

hades7
06-03-12, 11:12
χρηστο χιλια ευχαριστω αλλα πρεπει να ειναι Αθηνα οπωσδηποτε

Konstantinos E60
06-03-12, 11:14
Εχει και Αθήνα συνεργάτη νομίζω.

gant
08-03-12, 16:20
Συμφορουμίτες help για υπολογιστή φίλης.

Είναι desk δεκαετίας pentium4, 3,2 GHz.
Τα παιξε εντελώς, ούτε το bios φορτώνει αλλά ούτε shutoff έχει απ το Power on-off.
Τον κλείνω απ τον διακόπτη του τροφοδοτικού.
Ούτε μπιπ ουτε μιπ, σκέτη νέκρα.
Εβγαλα τα πάντα, ακόμη και τις μνήμες και άφησα επάνω μόνο την cpu.
Εβγαλα και τον ανεμιστήρα του pentium, και πριζάροντας τον, δεν ζεαταίνεται καθόλου .
Το τροφοδοτικό βγάζει τάσεις, δεν ξέρω όμως αν είναι οι κατάλληλες.
Το ερώτημα είναι υπάρχει πρόβλημα στην μητρική και δεν μπουτάρει και με την σειρά του δεν τροφοδοτείται και ο προσσέσορας, η φταίει αυτός ο ίδιος, και η μητρική μπορεί να ναι okey.
Τέσπα βρήκα μια μητρική με socket 478 και socket για ddr1 μνήμη στα 62ε την παρήγγειλα, αλλά αν τυχόν φταίει η cpu, τότε την πάτησα γιατί πάω για νέα cpu και νέα μητρική και νέες μνήμες και έχει συνέχεια το πράμα, μου μένει και μπλάστρι η μητρική που θα μου σταλεί.

Kostas_1
08-03-12, 16:28
Συνηθως μητρικη.

Παντως παρομοιο προβλημα ειχα και εφταιγε η καρτα οθονης (ηταν ομως ενσωματωμενη στη μητρικη)!!!!

Dimzan
08-03-12, 17:03
εδωσες 62¤ μητρικη για p4 ??? δεν κοιταγες σε κανα site με μεταχειρισμενα καλυτερα.. εχω κι εγω μητρικη με p4 και καμποσες μνημες ddr1 δεν το ξερα νωριτερα να στα δωσω ετσι να τα δοκιμασεις

Κωνσταντίνος
08-03-12, 20:26
Θα μου πεις, μετά Χριστόν προφήτης. Αλλά κάνε μια ερώτηση πρώτα.
Είχα και εγώ socket 478 (κατά 99.9% γιατί είναι παροπλισμένος κάτι χρόνια).
Μόνο τα μεταφορικά θα σου στοίχιζαν.

gant
08-03-12, 20:39
Συνηθως μητρικη.

Παντως παρομοιο προβλημα ειχα και εφταιγε η καρτα οθονης (ηταν ομως ενσωματωμενη στη μητρικη)!!!!

Το πρώτο που άλλαξα ήταν κάρτα γραφικών, αλλά τίποτα.

spar@
13-04-12, 16:47
Δουλευει κανεις σε καταστημα adidas???

gnx
13-04-12, 17:06
ζητησε κανας πεθαμενος stan smith ρε;

Thomelef
13-04-12, 17:23
ζητησε κανας πεθαμενος stan smith ρε;

ή super star???
αν και για να'μαι ειλικρινής, για φέτος το καλοκαίρι, λέω να πάρω κάνα ζευγάρι μετά απο πάααααααααρα πολά χρόνια. απο τα χρόνια που τα έφερνες μόνο απο το εξωτερικό.

Eleni
13-04-12, 19:08
Δουλευει κανεις σε καταστημα adidas???
τι θελεις απο την addidas τεκνον μου?

gnx
13-04-12, 19:13
αυτός δεν είναι τέκνο...τεκνό είναι.

oldcarskickass
13-04-12, 20:01
oποιος θελει να στειλει την γυναικα του ή την κοπελα του για γενικο rebuild να μου στειλει πμ η μανα μου ειναι αισθητικος και διατηρει μαγαζι εδω και πολλα χρονια!

Εγώ θέλω τις υπηρεσίες της αμαξάρας κάτω στην υπογραφή σου, για μερικές... Group μεταφορά γίνεται;


Συμφορουμίτες help για υπολογιστή φίλης.

Είναι desk δεκαετίας pentium4, 3,2 GHz.
Τα παιξε εντελώς, ούτε το bios φορτώνει αλλά ούτε shutoff έχει απ το Power on-off.
Τον κλείνω απ τον διακόπτη του τροφοδοτικού.
Ούτε μπιπ ουτε μιπ, σκέτη νέκρα.
Εβγαλα τα πάντα, ακόμη και τις μνήμες και άφησα επάνω μόνο την cpu.
Εβγαλα και τον ανεμιστήρα του pentium, και πριζάροντας τον, δεν ζεαταίνεται καθόλου .
Το τροφοδοτικό βγάζει τάσεις, δεν ξέρω όμως αν είναι οι κατάλληλες.
Το ερώτημα είναι υπάρχει πρόβλημα στην μητρική και δεν μπουτάρει και με την σειρά του δεν τροφοδοτείται και ο προσσέσορας, η φταίει αυτός ο ίδιος, και η μητρική μπορεί να ναι okey.
Τέσπα βρήκα μια μητρική με socket 478 και socket για ddr1 μνήμη στα 62ε την παρήγγειλα, αλλά αν τυχόν φταίει η cpu, τότε την πάτησα γιατί πάω για νέα cpu και νέα μητρική και νέες μνήμες και έχει συνέχεια το πράμα, μου μένει και μπλάστρι η μητρική που θα μου σταλεί.

Όσο περίεργο και αν φανεί, επειδή παλαιότερα είχα 478 (φοβερό socket και ειδικά με τον επεξεργαστή αν δεν τρέχεις κάτι βαρύ δεν νομίζω ότι εύκολα το αλλάζεις) δοκίμασε να βάλεις ένα άλλο τροφοδοτικό επάνω πριν κάνεις οτιδήποτε. Το δικό μου το σύστημα έτσι το έδωσα κοψοχρονιά για καμμένο (και το τροφοδοτικό έδινε ρεύμα, αλλά μάλλον αυτό που είπες όχι το σωστό) και ο αγοραστής το χαίρεται ακόμα, απλά άλλαξε ένα τροφοδοτικό (ούτε format δεν έκανε).

oldcarskickass
13-04-12, 20:03
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: το γράφω ξεχωριστά για να μπορεί να σβηστεί.

Βλέποντας ένα παλιότερο μήνυμα (πριν κανά δυο σελίδες) σκέφτηκα να ανοίξουμε ένα θέμα με τίτλο ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ, και να βάζει ο καθένας ότι θέλει να δώσει δωρεάν είτε για να του αδειάσει το χώρο είτε γιατί απλά θέλει να το δώσει.

Η ιδέα υπάρχει και εφαρμόζεται εδώ και 2 - 3 χρόνια στο adslgr.com. Μπορεί να αφορά τα αυτοκίνητά μας ή και οτιδήποτε άλλο. Ε τι λέτε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ moderator/administrators;

Eleni
13-04-12, 20:51
αφου τον εχω υιοθετησει ... δεν το ηξερες?
Ειναι κουτσικο.... καθολου πιθανον να ειχα γυιο στην ηλικια του.....thumbthumb

BILL007
13-04-12, 22:54
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: το γράφω ξεχωριστά για να μπορεί να σβηστεί.

Βλέποντας ένα παλιότερο μήνυμα (πριν κανά δυο σελίδες) σκέφτηκα να ανοίξουμε ένα θέμα με τίτλο ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ, και να βάζει ο καθένας ότι θέλει να δώσει δωρεάν είτε για να του αδειάσει το χώρο είτε γιατί απλά θέλει να το δώσει.

Η ιδέα υπάρχει και εφαρμόζεται εδώ και 2 - 3 χρόνια στο adslgr.com. Μπορεί να αφορά τα αυτοκίνητά μας ή και οτιδήποτε άλλο. Ε τι λέτε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ moderator/administrators;

Ωραία ιδέα thumb Θα υλοποιηθεί το ταχύτερο δυνατό thumb :thnx::thnx::thnx:

BILL007
13-04-12, 23:18
Έτοιμο!!! https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=77 (https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=77)

Γιατί εσείς το ζητήσατε!!!:D:D:D

Ευχαριστούμε πολύ για την ιδέα/πρόταση τον φίλο oldcar! :thnx::thnx::thnx:

Περιμένουμε και άλλες ιδέες/προτάσεις σας, ώστε να γινόμαστε ακόμα καλύτεροι thumb :warriorsmiley: :warriorsmiley: :warriorsmiley:

spar@
13-04-12, 23:55
Απ την adidas θέλω να μάθω κάτι εταιρικό! Ελενη Πάσχα είναι κάθε μέρα πάω στο ταχυδρομείο και ρωτάω αν έχω δέμα με ξεχασες!γκρουπ μεταφορές με το εταιρικό δεν κάνω η ανάρτηση είναι πανάκριβη!

Eleni
14-04-12, 01:38
Απ την adidas θέλω να μάθω κάτι εταιρικό! Ελενη Πάσχα είναι κάθε μέρα πάω στο ταχυδρομείο και ρωτάω αν έχω δέμα με ξεχασες!γκρουπ μεταφορές με το εταιρικό δεν κάνω η ανάρτηση είναι πανάκριβη!
τι θελεις να μαθεις? αν δεν μπορεις να το γραψεις στειλε μου ΠΜ

Δωσε μου διευθυνση με ΠΜ να σου στειλω το δεμα ..... και τι θελεις......thumb

spar@
14-04-12, 14:26
Ελενη ξεχασα να σου γραψω στο πμ να το στειλεις με εξπρεςς γιατι θα χαλασει το τυρι απο το μπεργκερ που ζητησα!

PANOS-E60
14-04-12, 14:49
https://www.youtube.com/watch?v=9LmgDa0cT7s

katsaraios
14-04-12, 15:35
https://www.youtube.com/watch?v=9LmgDa0cT7s

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Eleni
14-04-12, 15:47
https://www.youtube.com/watch?v=9LmgDa0cT7s
Πανο, τον υιοθετησα ηδη, οποτε ειναι γιος..... απλα πρεπει να ζηταει πραγματα απο Νεα Υορκη, μου πεφτει λιγο μακρια και κρυο το Σικαγο.....

:thumbsup::thumbsup:
αλλα ζηταει τυρακι......:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

PANOS-E60
14-04-12, 16:47
πρόσεχέ τον Ελένη, καμμιά φορά πίσω από το τυράκι κρύβεται η φάκα ! :th_Laie_67-1:

Eleni
14-04-12, 17:09
πρόσεχέ τον Ελένη, καμμιά φορά πίσω από το τυράκι κρύβεται η φάκα ! :th_Laie_67-1:
ειναι καλο παιδι.......!!!!

RallyArt
14-04-12, 23:06
Ότι θέλετε απο ρολά και γκαραζόπορτες , μοτερ για συρόμμενες και ανοιγόμενες πόρτες είμαι στην διάθεση σας.thumb
Site: ΒΙΜΑ Α.Β.Ε.Ε. (www.vima-rola.gr)

katsaraios
26-04-12, 14:46
Ειναι κανεις που ασχολειται με υπολογιστες-επισκευες?
Αλλαξα μια μητρικη σε ενα λαπτοπ και μαλλον κατι δεν εχει κατσει σωστα..
Δεν δινω 200αρες σε μαγαζια,αν υπαρχει καποιος να του ριξουμε μια ματια η μια ΣΦΥΡΙΑ :th_Laie_67-1: και εχει χρονο να βοηθησει....

Kostas_1
26-04-12, 15:12
Ειναι κανεις που ασχολειται με υπολογιστες-επισκευες?
Αλλαξα μια μητρικη σε ενα λαπτοπ και μαλλον κατι δεν εχει κατσει σωστα..
Δεν δινω 200αρες σε μαγαζια,αν υπαρχει καποιος να του ριξουμε μια ματια η μια ΣΦΥΡΙΑ :th_Laie_67-1: και εχει χρονο να βοηθησει....


Μη φυγεις, ερχομαι :electrician2::pc1:

:hystericalbs1::hystericalbs1:

katsaraios
26-04-12, 15:21
Μη φυγεις, ερχομαι :electrician2::pc1:

:hystericalbs1::hystericalbs1:
Να το φερω αυριο στον Ταμταμ να το δεις?
Εχω και βαριοπουλα

Kostas_1
26-04-12, 15:47
Να το φερω αυριο στον Ταμταμ να το δεις?
Εχω και βαριοπουλα

Ρε δεν εχω ιδεα λεμε.

παραλιγο να χαλασω και το δικό μου....

(ΥΓ δεν το γλύτωσα το 200αρι...)

spar@
26-04-12, 16:08
κατσαραιε ειναι μεγαλη ζημια αστο, δεν φτιαχνεται, αυτα ηταν ελαττωματικα απ την αρχη, φερτο αυριο να στο πεταξω...

katsaraios
26-04-12, 21:28
Ειναι κανεις που ασχολειται με υπολογιστες-επισκευες?
Αλλαξα μια μητρικη σε ενα λαπτοπ και μαλλον κατι δεν εχει κατσει σωστα..
Δεν δινω 200αρες σε μαγαζια,αν υπαρχει καποιος να του ριξουμε μια ματια η μια ΣΦΥΡΙΑ :th_Laie_67-1: και εχει χρονο να βοηθησει....

Ανανεωση να το δουν και οι βραδυνοι:thanks:

Dimzan
26-04-12, 22:19
εχω φτιαξει 2 φορητα που ειχαν θεμα με motherboard.

αλλα τα δοκιμαζα out of the box τα motherboard για να σιγουρευτω οτι λειτουργουν.

ξαναβγαλτο , συνεδεσε τα ολα χωρις την κασα κι αμα δεν παρει μπρος ειναι η μητρικη. τι μαρκα εινια?


αν ειναι turbo-x ειναι gtp ετσι κι αλλιως οποτε του αξιζει το σφυρι

hades7
26-04-12, 23:58
Να το φερω αυριο στον Ταμταμ να το δεις?
Εχω και βαριοπουλα

Αντι για γλυκά θα φέρεις να τρώμε πουλια απ το λάπτοπ ρε φίλε ασε μας τώρα...

katsaraios
27-04-12, 01:12
εχω φτιαξει 2 φορητα που ειχαν θεμα με motherboard.

αλλα τα δοκιμαζα out of the box τα motherboard για να σιγουρευτω οτι λειτουργουν.

ξαναβγαλτο , συνεδεσε τα ολα χωρις την κασα κι αμα δεν παρει μπρος ειναι η μητρικη. τι μαρκα εινια?


αν ειναι turbo-x ειναι gtp ετσι κι αλλιως οποτε του αξιζει το σφυρι

Ειναι hp pavilion DV κατι μοντελο..
Τα συγκεκριμενα κοπανανε καρτα γραφικων και μητρικη..πηρα καινουρια απο ebay οχι Κινα στα 70 ευρω δημοπρασια θα δοκιμασω αυτο που λες σε ευχαριστω!

Dimzan
27-04-12, 01:40
αν φορουσε καρτα γραφικων nvidia 7xxx 8xxx ειναι πολυ πιθανο οντως.

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με ενα acer Και το ελυσα με μητρικη απο αμερικη στα 85¤. Δουλευει κανονικα ομως εμενα.

hades7
05-05-12, 17:54
Ψάχνω κάποιον να μου κάνει φόρματ σε ένα desktop na moy ξαναπερασει ελληνικά windows αλλα στον χώρο μου κέντρο Αθηνών όσο κάνει θα τον πληροσω

Dimzan
05-05-12, 17:56
αν ειναι για εταιρικο υπολογιστη προσεξε λιγο με τις αδειες χρησης ...

hades7
05-05-12, 17:58
Όχι Δημήτρη δεν είναι

bill_m3
05-05-12, 18:00
Ψάχνω κάποιον να μου κάνει φόρματ σε ένα desktop na moy ξαναπερασει ελληνικά windows αλλα στον χώρο μου κέντρο Αθηνών όσο κάνει θα τον πληροσω

Λοιπόν, 120 + 120 ¤ πήγαινε έλα, 2-3 φραπεδάκια, μια βόλτα το βράδυ και έρχομαι την Δευτέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είδες για εμένα δεν θέλω τίποτα!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:



Κάποιο καλό παιδί θα σε εξυπηρετήσει, γιαααααα πάααμεεεεε για τον Άρη!!!

Dimzan
05-05-12, 18:15
δεν ξερω αν θα προλαβω, αλλιως δε φαινεται δυσκολο. Με αντιτιμο βολτα με το m3 ομως :D


ΥΓ ολοι φτιαχνετε τους υπολογιστες σας τελευταια??

ολο και καποιος θα βρεθει δεν ειναι δυσκολη διαδικασια

spar@
05-05-12, 19:46
Όχι Δημήτρη δεν είναι

Aρη τι windows θες να βαλεις?
θες να σε μονταρω?? απλα να ξες οτι θα χασεις τις τσοντες κανε μπακαπ!

m-power_01
05-05-12, 19:47
Άρη να προτιμήσεις το Συνεργειο μας! Θα σε τιγκάρουμε στην τσόντα!

VanVIC
05-05-12, 21:35
Για έκδοση διπλώματος ταχυπλοου υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει σύντομη-(αλλά νομότυπη πάντα- διαδικασία ?

a_garas
05-05-12, 21:55
Για έκδοση διπλώματος ταχυπλοου υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει σύντομη-(αλλά νομότυπη πάντα- διαδικασία ?

εδώ είναι η επίσημη. δεν γνωρίζω αν υπάρχει συντομότερηthumb !!
https://www.hcg.gr/node/456

hades7
06-05-12, 00:21
Aρη τι windows θες να βαλεις?
θες να σε μονταρω?? απλα να ξες οτι θα χασεις τις τσοντες κανε μπακαπ!

Αχαχαχαχαχα λοιπόν θα το παλέψει μου είπε ο Δημήτρης ελληνικά windows θέλω να βάλω οποία να είναι αν δεν βγάλουμε άκρη που δεν το νομίζω γιατί ο Μήτσος είναι αρχηγός θα προτίμησω το συνεργείο σας για την ταφή και μελλοντική έκταφη του χαζοκουτιου

Ευχαριστω πολυ και τον μπαουερ για την άμεση ανταπόκριση βοήθειας με π.μ Και εσένα βεβαίως βεβαίως εσείς θα έρθετε να κερασω καφεδάκι η κονιακακι

oldcarskickass
06-05-12, 02:37
Αχαχαχαχαχα λοιπόν θα το παλέψει μου είπε ο Δημήτρης ελληνικά windows θέλω να βάλω οποία να είναι αν δεν βγάλουμε άκρη που δεν το νομίζω γιατί ο Μήτσος είναι αρχηγός θα προτίμησω το συνεργείο σας για την ταφή και μελλοντική έκταφη του χαζοκουτιου

Ευχαριστω πολυ και τον μπαουερ για την άμεση ανταπόκριση βοήθειας με π.μ Και εσένα βεβαίως βεβαίως εσείς θα έρθετε να κερασω καφεδάκι η κονιακακι

Και καφέ πικρό, βραστό.

aristent
06-05-12, 09:30
.....
Ευχαριστω πολυ και τον μπαουερ για την άμεση ανταπόκριση βοήθειας με π.μ Και εσένα βεβαίως βεβαίως εσείς θα έρθετε να κερασω καφεδάκι η κονιακακι

...τα μουστοκουλουρα μην ξεχασεις!!!

Χρίστος
06-05-12, 23:48
Ειμαι σε αναζητηση εκδοσης διπλωματος μηχανης με την συντομοτερη των διαδικασιων...

Αν καποιος μπορει να βοηθησει, περιμενω πμ.

Nino
07-05-12, 11:07
Αχαχαχαχαχα λοιπόν θα το παλέψει μου είπε ο Δημήτρης ελληνικά windows θέλω να βάλω οποία να είναι αν δεν βγάλουμε άκρη που δεν το νομίζω γιατί ο Μήτσος είναι αρχηγός θα προτίμησω το συνεργείο σας για την ταφή και μελλοντική έκταφη του χαζοκουτιου

Ευχαριστω πολυ και τον μπαουερ για την άμεση ανταπόκριση βοήθειας με π.μ Και εσένα βεβαίως βεβαίως εσείς θα έρθετε να κερασω καφεδάκι η κονιακακι


Προσωπική μου γνώμη αν είναι για Μαγαζι-επιχείρηση μην βάλεις "σπασμένο"λογισμικό" (windows)

katsaraios
21-05-12, 01:57
Εχουμε κανενα λογιστη να μας βοηθησει με την δηλωση??

Vassilis ///M
24-05-12, 15:14
Παιδιά καλησπέρα,
Μήπως μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να στείλω 4 ζάντες στην Γερμανία και πόσο θα χρεωθώ????

Μπορεί να το αναλάβει αυτό κάποια μεταφορική????

:thanks:

Kostas_1
24-05-12, 16:11
Παιδιά καλησπέρα,
Μήπως μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να στείλω 4 ζάντες στην Γερμανία και πόσο θα χρεωθώ????

Μπορεί να το αναλάβει αυτό κάποια μεταφορική????

:thanks:

Βεβαιως και μπορει. Θα σου προτεινα να βρεις μερικα τηλεφωνα απο μεταφορικες στο ιντερνετ και να ρωτησεις.

Αν μαλιστα δεν βιαζεσαι και μπορεσουν να συνδυασουν τη δικη σου μεταφορα με αλλες, τοτε θα πετυχεις και καλυτερη τιμη

toubas
24-06-12, 16:43
Έχουμε κάποιον που να ειναι στην ΕΥΔΑΠ η ειναι υδραυλικος;;;; Να με ενημέρωση πάνω σε ένα θέμα..!!! Ευχαριστώ

bill_m3
24-06-12, 17:14
Έχουμε κάποιον που να ειναι στην ΕΥΔΑΠ η ειναι υδραυλικος;;;; Να με ενημέρωση πάνω σε ένα θέμα..!!! Ευχαριστώ

για πες, είναι ο κολλητός μου (xaris318is), θα περάσει αργότερα από εδώ!

toubas
24-06-12, 18:52
για πες, είναι ο κολλητός μου (xaris318is), θα περάσει αργότερα από εδώ!

Έχω διαρροή στο ρολόι τις ΕΥΔΑΠ στο ρακορ ακριβως πάνω στο ρολόι αλλα είναι στην δικιά μου μεριά προς στο σπιτι τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;το χρεωνομαι εγω η ειναι ζημιά τις ΕΥΔΑΠ; Και τι χρειάζεται να κάνω λόγο μεγάλης ποσότητας νερου που εχει χαθεί

m-power_01
24-06-12, 18:54
Εσύ πληρώνεις δυστυχώς

spar@
24-06-12, 18:54
βαλε ενα ντενεκεδακι να το μαζευεις...
τα ρακορακια δεν χαλανε, ελα πες την αληθεια εβγαλες το ρολοι και το πηγες στον κοντερα στη θηβων να στο γυρισει?

bill_m3
24-06-12, 19:34
Έχω διαρροή στο ρολόι τις ΕΥΔΑΠ στο ρακορ ακριβως πάνω στο ρολόι αλλα είναι στην δικιά μου μεριά προς στο σπιτι τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;το χρεωνομαι εγω η ειναι ζημιά τις ΕΥΔΑΠ; Και τι χρειάζεται να κάνω λόγο μεγάλης ποσότητας νερου που εχει χαθεί

Καρατσεκαρισμένο ότι εσύ πληρώνεις, αφού είναι μετά το ρολόι!!!

Kostas_1
24-06-12, 20:01
Εσύ πληρώνεις δυστυχώς


Καρατσεκαρισμένο ότι εσύ πληρώνεις, αφού είναι μετά το ρολόι!!!

Σωστα.

Απλα να προσθεσω οτι η ΕΥΔΑΠ δεχεται και συμφωνει σε μεγαλες μειωσεις αν ο λογαιρασμος εχει ξεφυγει.

Εγιναν τπτ εργασιες ή ετσι στα καλα καθουμενα συνεβη? Γιατι αν εχουν γινει εργασιες τοτε μπορει μεχρι και να μηδενιστει το ποσο, αν η αιτια προεκυψε απο εκει.

Επισης αν το προβλημα ειναι παλιο, θα επρεπε να το ειχε δει ο τεχνικος της ΕΥΔΑΠ κατα την μετρηση....

Nino
24-06-12, 21:27
Σωστα.

Απλα να προσθεσω οτι η ΕΥΔΑΠ δεχεται και συμφωνει σε μεγαλες μειωσεις αν ο λογαιρασμος εχει ξεφυγει.

Εγιναν τπτ εργασιες ή ετσι στα καλα καθουμενα συνεβη? Γιατι αν εχουν γινει εργασιες τοτε μπορει μεχρι και να μηδενιστει το ποσο, αν η αιτια προεκυψε απο εκει.

Επισης αν το προβλημα ειναι παλιο, θα επρεπε να το ειχε δει ο τεχνικος της ΕΥΔΑΠ κατα την μετρηση....

Πολυ σωστα!!!
αν η χρεωση ξεφευγει απο τη συνηθισμενη , η ιδια η ευδαπ σε ειδοποιει.
Οπως και να εχει παιρνεις βεβαιωση απο τον τεχνικο που θα καλεσεις για επιδιορθωση και πας στην ευδαπ, θα κανουν τεραστια μειωση αν εχει ξεφυγει.

katsaraios
25-06-12, 02:44
η ΕΥΔΑΠ ειναι δημοσια η ιδωτικη???
οχι η εταιρεια που μετραει τα ρολογια ...
Ελλαδαρα λεμε...
Αν σας τα πει αναλυτικα ο Τουμπας θα καταλαβετε τι σκ@τοχωρα ειμαστε....

m-power_01
25-06-12, 03:31
Μετά το ρολόι είναι δικό σου ατομικό ιδιωτικό δίκτυο. Μπορείς να κάνεις ότι θέλεις. Η ΕΥΔΑΠ ή οποιαδήποτε εταιρία μπορει να έχει αναλάβει την μέτρηση των ρολογιων δεν φέρει καμια ευθύνη για την βλάβη αυτή αλλά ούτε και υποχρέωση να σε ειδοποιήσει. Είναι καθαρά προσωπικό θέμα του υπαλλήλου το αν θα σου χτυπήσει την πόρτα να σου πει ξέρεις φίλε το χώμα είναι υγρό έχεις διαρροή. Η ασυνήθιστη χρέωση επίσης δεν απασχολεί κανέναν. Απο την ΔΕΗ , τον ΟΤΕ ή την κινητή τηλεφωνία σας έχει ενημερώσει κανείς για ασυνήθιστη χρέωση; Μόνο στις τράπεζες γίνεται αυτό.
Το καλύτερο που μπορεί να πετύχει κάποιος είναι έναν διακανονισμό δόσεων. Να απαλλαγεί απο τον λογαριασμό δεν παίζει.

Μοναδική εξαίρεση αποτελεί η περίπτωση που λέει ο Κώστας. Αν έγιναν έργα απο την ίδια την ΕΥΔΑΠ και προκλήθηκε η ζημιά απο εκείνους. Ακόμα και απο την ΔΕΗ να έχει γίνει , δεν αναγνωρίζουν τίποτα . Θα πρέπει εσυ να στραφεις νομικά προς την ΔΕΗ να διεκδικήσεις το πόσο.

savrakias_etsi_apla
25-06-12, 12:49
Καλησπέρα κι απο μένα.
Εγω μπορώ να βοηθήσω αν θέλετε οικονιμικά δωμάτια για διακοπές στην Κρήτη,Ηράκλειο και ότι έχει να κάνει με εισητήρια.Η κουμπάρα μου έχει ταξιδιωτικό γραφείο.
Και εννοείτε ότι διαθέτω και το δικό μου καφε,αν θέλετε να κάνετε καποια συγκέντρωση.
Καλό καλοκαίρι να έχουμε..

Dimzan
14-07-12, 23:45
Καλησπερα σας

Αν γνωριζει καποιος απο Ελβετια θα ηθελα τη βοηθεια του

Η κοπελα μου θα παει για erasmus το σεπτεμβρη στη Γενευη και ενω ψαχνει πανω απο2 μηνες για διαμονη δεν εχει καταφερει να βρει κατι.

Αν καποιος ξερει πως λειτουργει το συστημα με ενοικιασεις και τετοια εκει περα ας μας διαφωτισει γιατι ειναι ετοιμη να παρει αεροπλανο να παει να ψαξει manually.

ΥΓ. Εχει στειλει αρκετες αιτησεις σε εστιες αλλα δυστυχως προτιμουνται τα ατομα που πανε για μεταπτυχιακα ή ολοκληρο το χρονο , ενω αυτη θελει μονο το χειμερινο εξαμηνο

m-power_01
14-07-12, 23:58
Στείλε μνμ στον Αλεξκ

Χρίστος
15-07-12, 04:35
Στείλε μνμ στον Αλεξκ
Αυτος ο ανθρωπος πασπαρτου ειναι????:shok:

m-power_01
16-07-12, 04:26
Αυτος ο ανθρωπος πασπαρτου ειναι????:shok:

Όχι αλεξ Μ ! Αλεξ Κ στόκο έγραψα !

ghost-rider
16-07-12, 13:26
Μετά το ρολόι είναι δικό σου ατομικό ιδιωτικό δίκτυο. Μπορείς να κάνεις ότι θέλεις. Η ΕΥΔΑΠ ή οποιαδήποτε εταιρία μπορει να έχει αναλάβει την μέτρηση των ρολογιων δεν φέρει καμια ευθύνη για την βλάβη αυτή αλλά ούτε και υποχρέωση να σε ειδοποιήσει. Είναι καθαρά προσωπικό θέμα του υπαλλήλου το αν θα σου χτυπήσει την πόρτα να σου πει ξέρεις φίλε το χώμα είναι υγρό έχεις διαρροή. Η ασυνήθιστη χρέωση επίσης δεν απασχολεί κανέναν. Απο την ΔΕΗ , τον ΟΤΕ ή την κινητή τηλεφωνία σας έχει ενημερώσει κανείς για ασυνήθιστη χρέωση; Μόνο στις τράπεζες γίνεται αυτό.
Το καλύτερο που μπορεί να πετύχει κάποιος είναι έναν διακανονισμό δόσεων. Να απαλλαγεί απο τον λογαριασμό δεν παίζει.

Μοναδική εξαίρεση αποτελεί η περίπτωση που λέει ο Κώστας. Αν έγιναν έργα απο την ίδια την ΕΥΔΑΠ και προκλήθηκε η ζημιά απο εκείνους. Ακόμα και απο την ΔΕΗ να έχει γίνει , δεν αναγνωρίζουν τίποτα . Θα πρέπει εσυ να στραφεις νομικά προς την ΔΕΗ να διεκδικήσεις το πόσο.

Σπυρο στην Πατρα μας ειχαν ειδοποιησει για υπερβολικη καταναλωση στο νερο. Ηρθε 300 ευρω το νερο αλλα στο σπιτι δεν ετρεχε τιποτα. Φωναξα υδραυλικο και ειχαν σπασει οι σωληνωσεις καπου στο κλιμακοστασιο. Η δευαπ εστειλε τεχνικο, ηλεγξε την επισκευη, ακυρωσε το 300αρι και εβγαλε νεο λογαριασμο χρεωνοντας την παγια χρεωση συν μια λογικη επιβαρυνση. Κατι παραβολα για μια αιτηση που ειχα κανει κλπ. Δεν ξερω σε ποιον ανηκει αλλα δουλεψε υποδειγματικα. Κ για να μην παρεξηγηθω δεν ειχα ουτε ενα γνωστο εκει. Μονο τους ταμιες ηξερα φατσικα...

Χρίστος
16-07-12, 15:49
Όχι αλεξ Μ ! Αλεξ Κ στόκο έγραψα !

4.30 τα ξημερωματα ηταν...παραειδα ενα γραμμα ο κακομοιρης, αμεσως και συ....

m-power_01
16-07-12, 16:27
Σπυρο στην Πατρα μας ειχαν ειδοποιησει για υπερβολικη καταναλωση στο νερο. Ηρθε 300 ευρω το νερο αλλα στο σπιτι δεν ετρεχε τιποτα. Φωναξα υδραυλικο και ειχαν σπασει οι σωληνωσεις καπου στο κλιμακοστασιο. Η δευαπ εστειλε τεχνικο, ηλεγξε την επισκευη, ακυρωσε το 300αρι και εβγαλε νεο λογαριασμο χρεωνοντας την παγια χρεωση συν μια λογικη επιβαρυνση. Κατι παραβολα για μια αιτηση που ειχα κανει κλπ. Δεν ξερω σε ποιον ανηκει αλλα δουλεψε υποδειγματικα. Κ για να μην παρεξηγηθω δεν ειχα ουτε ενα γνωστο εκει. Μονο τους ταμιες ηξερα φατσικα...
Στην Πάτρα είναι δευαπ. Εδώ είναι ΕΥΔΑΠ...
Άλλου παπά ευαγγέλιο

vs316ti
17-07-12, 00:33
Xαιρετω την παρεα, θα θελα την βοηθεια για την επισκευη ενος κινητου τηλεφωνου κ συγκεκριμενα του samsung h1 360 16 gb, το ειχα παρει με 1 επιδοτηση δε το χρησιμοποιησα σχεδον καθολου λογω iphone, αλλα πλεον τ χρειαζομαι αλλα αργει κ δε δειχνει να ανταποκρινεται η οθονη..ειναι εκτος εγγυησης για 4 μηνες ..ισως χρειαζεται αναβαθμιση η οτι αλλο.δεν ξερω..ειμαι αθηνα. καθε βοηθεια δεκτη.!
ευχαριστω.

Χρίστος
17-07-12, 01:23
Aυτο κανε και θα στρωσει αμα ειναι θεμα software


- downloaded latest firmware, flash program and instructions ( needed to check correct flasher settings )
- turned off the phone
- press volume + power button + search button to put phone in "download mode"
- opened the flash program and loaded "PDA" and "PHONE" files from the zip package
- connected the phone
- click on start on the flash program ( check if the phone is detected! you should see something like "COM5" )

After reboot, i had the latest firmware up and runningκαι ποιο λεπτομερως


- Install Latest NPC from Samsung. ( or Google " New_PC_Studio_1.2.1.IH2 " )
- During installation, you may get several errors that the drivers cant be installed;
just ignore them and continue to finish installation.
- Download and unrar the attached file(folder) and exit NPC if it is running.
- Now, go to Control Panel-System-Device Manager
- Double Click to Samsung Mobile Modem device and choose update driver and show the path of attached folder.
- After that, you may see another device appears as unknown device in the device manager.
- Double click to Unknown device in the device manager and choose update driver and show path of attached folder.
- Thats it. Now the new pc studio should recognize your device from usb pc suite mode in x64 operating system environment.
Just connect your Jet in pc suite mode and run NPC !Και εδω μερικα λινκς που θα σε βοηθησουν...
https://gr.samsungmobile.com/supports/samsung-mobile-manuals.do
https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=253648&page=10
https://www.samsung-firmwares.tk/
https://www.limo-os.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=6&start=150

vs316ti
17-07-12, 09:19
σ ευχαριστώ πολύ, ελπίζω να τα καταφέρω αλλιώς με βλέπω να το στέλνω στην samsung αλλά να μου το επιστρέφει από σεπτεμβρη :/

dafidack
17-07-12, 17:53
...και μιας και μιλαμε για βοηθεια μεταξυ μας,θελω να ευχαριστησω και δημοσιως τον Αρη (Aristent) για τις τοσες φορες που τον ενοχλησα και με εξυπηρετησε σε οτι δυσκολια αντιμετωπισα.

Αρακο!!!Να 'σαι καλα!!!!!!!!!!!!!!

:thanks::thanks::thanks:

aristent
17-07-12, 18:27
...και μιας και μιλαμε για βοηθεια μεταξυ μας,θελω να ευχαριστησω και δημοσιως τον Αρη (Aristent) για τις τοσες φορες που τον ενοχλησα και με εξυπηρετησε σε οτι δυσκολια αντιμετωπισα.

Αρακο!!!Να 'σαι καλα!!!!!!!!!!!!!!

:thanks::thanks::thanks:

Ευχαριστηση μου!!!:thumbsup:

οτι θελεις σε μπεμβεδοθεματα και οχι μονο,ειμαι εδω.thumb

ΥΣ...εχεις πμ για την σωστο προϊον που εψαχνες.

E46 POWER
19-07-12, 01:59
Xαιρετω την παρεα, θα θελα την βοηθεια για την επισκευη ενος κινητου τηλεφωνου κ συγκεκριμενα του samsung h1 360 16 gb, το ειχα παρει με 1 επιδοτηση δε το χρησιμοποιησα σχεδον καθολου λογω iphone, αλλα πλεον τ χρειαζομαι αλλα αργει κ δε δειχνει να ανταποκρινεται η οθονη..ειναι εκτος εγγυησης για 4 μηνες ..ισως χρειαζεται αναβαθμιση η οτι αλλο.δεν ξερω..ειμαι αθηνα. καθε βοηθεια δεκτη.!
ευχαριστω.

αν δεν φταιει το λογισμικο φταιει το touch(πιο πιθανο) .

vs316ti
19-07-12, 12:22
αν δεν φταιει το λογισμικο φταιει το touch(πιο πιθανο) .

To πσιλοπαλεψα αλλά δεν έβγαλα άκρη, τώρα πρέπει να βρω χρόνο να το πάω σε 1 vodafone η γερμανο, κρίμα γιατί είναι αχρησιμοποίητο κ το χρειάζομαι..

SoNiC_77Gr
05-09-12, 22:57
Καλησπερα παιδια!
Μηπως γνωριζει κανεις ποιος μπορει να κανει μικρες κατασκευες απο αλουμινιο-σιδερο? Και εννοω κατασκευες, δηλαδη να του παω ενα πολυεστερικο κομματι κ να μου το φτιαξει ακριβως ιδιο αλλα σε αλουμινιο..

Συγκεκριμενα θελω αυτο εδω να μετατρεψω:

https://i726.photobucket.com/albums/ww262/integribiz/004-6.jpg

Απο οσο ξερω ειναι πολυεστερικο, αλλα επειδη θελω να κανω καποιες ακομα βελτιωσεις (εχω ηδη κανει καποιες αλλαγες στα φαναρια μου), θελω να εχει μεγαλυτερη αντοχη κ σκεφτηκα την αλλαγη σε αλουμινιο η σιδερο..

m-power_01
05-09-12, 23:38
Ξέχνα το

SoNiC_77Gr
06-09-12, 17:54
Α τοσο καλα.......

mark e92
06-09-12, 18:46
Ti θελεις να κανεις?

SoNiC_77Gr
06-09-12, 19:51
Ti θελεις να κανεις?

Στην παραπανω φωτο που ανεβασα ειναι το πολυεστερικο κομματι που υπαρχει μεσα στα φαναρια κ ειναι ο ανακλαστηρας (δεξια) κ η βαση για τον προτζεκτορα (αριστερα). Εγω θελω ολο αυτο το κομματι απο πολυεστερα με καποιο τροπο να το ξαναφτιαξω αλλα απο αλουμινιου η σιδερο η κατι πιο γερο τελος παντων απο τον πολυεστερα.
Στην χειροτερη, αν ειναι τοσο δυσκολο ας βρω καποιον που να φτιαξει εστω το κομματι που κραταει τον προτζεκτορα κ μετα με καποιο τροπο κανω την ενωση με το υπολοιπο...
Απλα επειδη ο προτζεκτορας που εχω βαλει ειναι πιο βαρυς το φοβαμαι μηπως με κραδασμους κ τετοια σπασει πουθενα μεσα κ γινει @@@@

Dimzan
06-09-12, 20:53
πιο φτηνα θα σου βγει να παρεις ετοιμο φαναρι με προτζεκτορα

giannis_compact
07-09-12, 07:01
Σορρυ για το οφ τοπικ. Απο κομπακτ δεν ειναι αυτο;

Bitz
07-09-12, 09:25
:no::no::no::no::no::no:

mark e92
07-09-12, 21:23
Στην παραπανω φωτο που ανεβασα ειναι το πολυεστερικο κομματι που υπαρχει μεσα στα φαναρια κ ειναι ο ανακλαστηρας (δεξια) κ η βαση για τον προτζεκτορα (αριστερα). Εγω θελω ολο αυτο το κομματι απο πολυεστερα με καποιο τροπο να το ξαναφτιαξω αλλα απο αλουμινιου η σιδερο η κατι πιο γερο τελος παντων απο τον πολυεστερα.
Στην χειροτερη, αν ειναι τοσο δυσκολο ας βρω καποιον που να φτιαξει εστω το κομματι που κραταει τον προτζεκτορα κ μετα με καποιο τροπο κανω την ενωση με το υπολοιπο...
Απλα επειδη ο προτζεκτορας που εχω βαλει ειναι πιο βαρυς το φοβαμαι μηπως με κραδασμους κ τετοια σπασει πουθενα μεσα κ γινει @@@@

υπαρχει χυτηριο που τα φτιαχνει αλλα δεν ξερω απο λεφτα τι παιζει?

tokiko
07-09-12, 23:21
Γιατί θες να το κάνεις αυτό;
εντιτ: το κάτοπτρο έχει συγκεκριμένες γωνίες ώστε να ανακλώνται οι ακτίνες φωτός σωστά, δεν πιστεύω ότι θα πετύχει όπως επίσης το σίδερο δεν έχει τον ίδιο βαθμό ανάκλασης

SoNiC_77Gr
08-09-12, 01:09
Σορρυ για το οφ τοπικ. Απο κομπακτ δεν ειναι αυτο;

Nop, απο Coupe


υπαρχει χυτηριο που τα φτιαχνει αλλα δεν ξερω απο λεφτα τι παιζει?

Μια ερωτηση δν κανει κακο πιστευω, ενταξει δν θελω να ξεφυγω κ πολυ αλλα ξερω οτι δν θα ειναι κ κατι που το κανει κανεις για λιγα....... (αν γνωριζεις καποιον καπου κ μπορεις να μου πεις..)


Γιατί θες να το κάνεις αυτό;
εντιτ: το κάτοπτρο έχει συγκεκριμένες γωνίες ώστε να ανακλώνται οι ακτίνες φωτός σωστά, δεν πιστεύω ότι θα πετύχει όπως επίσης το σίδερο δεν έχει τον ίδιο βαθμό ανάκλασης

Οπως ειπα κ πιο πανω για θεμα αντοχης καθαρα. Τον πολυεστερα τον φοβαμαι κ ο προτζεκτορας που εχω βαλει σε σχεση με τον μαμα ειναι διπλασιος σε μεγεθος κ βαρος. Θα προτιμουσα να το κανω πιο γερο κ να φτιαξω ετοιμες τρυπες για να τον βιδωσω απευθειας παρα ετσι οπως τον εχω τωρα.. (δλδ με δικες μου βασεις), μιας κ δεν ξερω σε θεμα χρονου κ λογο κραδασμων αν εχω καποιο θεμα αργοτερα...
Οσο για το θεμα του ανακλαστηρα δν καιγομαι κιολας, ετσι κ αλλιως τον εχω βαψει μαυρο για πιο "bad" look!thumb

alexk
07-10-12, 21:53
Παιδιά έχει κανένας μαγαζί με υπολογιστές εδώ ?

Ευχαριστώ.

Stamatis
28-10-12, 13:47
Χρειάζομαι γερανο-πλατφόρμα για να μετακινήσω ένα αυτοκίνητο.
Εαν ξέρει κάποιος κάποιον ας ενημερώσει παρακαλώ.

(δεν μπορεί να γίνει με Express-ασφαλιστικές κτλ, γιατί έχουν κατατεθεί οι πινακίδες του)

GiannisRob
28-10-12, 13:50
Αθήνα?

spar@
28-10-12, 14:23
ειμαι ο ανθρωπος σου....
απλα να ξερεις οτι αν ειναι κλεμμενο κλπ θα δωσεις κατι παραπανω!!

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
28-10-12, 14:31
η δουλεια αυτη γινεται μονο με φορτηγο δημοσιας χρησεως.ριξε μια ματι σε χρυσο οδηγο ή επαγγελματικο οδηγο.μεγαλυτερη βοηθεια δεν μπορω να προσφερω!

Κωνσταντίνος
28-10-12, 14:44
Για πόση απόσταση μιλάς ;

Stamatis
28-10-12, 14:45
Αθηνα.
Απο Βριλησσια στο Μαρουσι.

spar@
28-10-12, 14:52
Αθηνα.
Απο Βριλησσια στο Μαρουσι.

θα σου στειλω το τηλ το βραδυ....
Αθηνα- Δηλεσι 140ευρο... οικονομικοτατος!

Κωνσταντίνος
28-10-12, 14:56
Αθηνα.
Απο Βριλησσια στο Μαρουσι.

Είχα στο νού μου κάτι σαν road movie. Μαζεύεστε μερικοί και σπρώχνετε. Θα κάνετε και τα διαλείμματα για καφέ-φαγητό-καφέ-μπύρα. Καλά θα περάσετε.
:p

Vasilis
28-10-12, 14:57
σιταματη...

αν μετακινειται το αμαξι ,βγαλε Μ πινακιδες να το πας οπου θες!

ωστοσο...

αν βγαλεις Μ πινακιδες κ αφου ΔΕΝ μετακινειται ,δεν θα μπορεις να το μετακινησεις με express πχ?

hades7
28-10-12, 14:58
θα σου στειλω το τηλ το βραδυ....
Αθηνα- Δηλεσι 140ευρο... οικονομικοτατος!

Συνοδεία με εξαπτερυγα χρεώνει παραπάνω;

spar@
28-10-12, 15:09
Συνοδεία με εξαπτερυγα χρεώνει παραπάνω;

μιλαω σοβαρα...
130κμ 140ευρο ειναι μια χαρα, και δεν ηταν γνωστος κλπ!
στην αποσταση που λεει ο Σταματης θα του παρει ουτε 50ευρο!

Stamatis
28-10-12, 15:33
σιταματη...

αν μετακινειται το αμαξι ,βγαλε Μ πινακιδες να το πας οπου θες!

ωστοσο...

αν βγαλεις Μ πινακιδες κ αφου ΔΕΝ μετακινειται ,δεν θα μπορεις να το μετακινησεις με express πχ?
Δεν παιρνει καν μπρος.
Πρεπει να εχουν κολλησει τα παντα μεσα.
7 χρονια ακινητο.

Stamatis
28-10-12, 15:34
Για να γραφτει στην εξπρες θελει πινακιδες και αδεια.

spar@
28-10-12, 15:58
δεν τον βρισκω τον μαστορα, αλλα μην φανταστεις απ το google τον βρηκα...
θες να ρωτησω για γνωστο ή θες να παρεις και οτι σου βγει?

Stamatis
28-10-12, 16:24
Αστο Σπύρο, ευχαριστώ.
Βρήκα εναν με πλατφόρμα, θα πάρει 30 ευρώ και θα κάνει τη δουλειά.

spar@
28-10-12, 16:31
Αστο Σπύρο, ευχαριστώ.
Βρήκα εναν με πλατφόρμα, θα πάρει 30 ευρώ και θα κάνει τη δουλειά.

mια χαρα, και αυτος που πηρα εγω πλατφορμα ειχε....
κομπλε τιμη!
αααα τωρα θυμηθηκα εχει και ο Σπυρος εναν αχχαχαχαχααχ χαχχαχαχααχαχχα ρωτα τον!!!!

hades7
30-10-12, 17:16
καηκε ο πυργος του desktop ξερουμε καποιον που μπορει να παει να τον παρει και να τον φτιαξει αμμεσα γιατι ειναι απο επαγγελματικο χωρο?
περιοχη κεντρο αθηνων

katrin_bmw
30-10-12, 17:47
σιγα ρε σταματη δεν μπορεις να το παρεις στη πλατη....τι αντρας εισαι?
Αστο Σπύρο, ευχαριστώ.
Βρήκα εναν με πλατφόρμα, θα πάρει 30 ευρώ και θα κάνει τη δουλειά.

Stamatis
30-10-12, 17:52
καηκε ο πυργος του desktop ξερουμε καποιον που μπορει να παει να τον παρει και να τον φτιαξει αμμεσα γιατι ειναι απο επαγγελματικο χωρο?
περιοχη κεντρο αθηνων

2118008762

hades7
30-10-12, 20:03
καηκε ο πυργος του desktop ξερουμε καποιον που μπορει να παει να τον παρει και να τον φτιαξει αμμεσα γιατι ειναι απο επαγγελματικο χωρο?
περιοχη κεντρο αθηνων

ενα τεραστιο ευχαριστω στον τυπο Ηλια γουιλμαν που σε χρονο d.t με εφτιαξε με αλλαγη τροφοδοτικου ευχαριστω απο καρδιας :thanks:

spar@
30-10-12, 21:22
ενα τεραστιο ευχαριστω στον τυπο Ηλια γουιλμαν που σε χρονο d.t με εφτιαξε με αλλαγη τροφοδοτικου ευχαριστω απο καρδιας :thanks:

καποτε χρησιμοποιουσες την εταιρια μας.... τωρα βρηκες αλλον...οκ οκ!!
εχει χαρη που ο Γουιλμαν ειναι παλικαρι και σε λιγο θα ναι στην εταιρια μας, εκει να δεις πλακα, που θα σου κλεινουμε το τηλ στα μουτρα!
μετα θα καταληξεις εδω...

https://www.youtube.com/watch?v=rIbGZbSmRQA

Stamatis
30-10-12, 21:23
οχι ρε φιλε.

ΥΠΗΡΞΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ?


και μετά ρωτάτε γιατι εχουμε μνημόνιο....

wheelman
30-10-12, 21:44
ενα τεραστιο ευχαριστω στον τυπο Ηλια γουιλμαν που σε χρονο d.t με εφτιαξε με αλλαγη τροφοδοτικου ευχαριστω απο καρδιας :thanks:
Φίλε μήν το ξαναπείς δέν έκανα τίποτα φοβερο,
τουναντίον έγω σε ευχαριστώ!!!

spar@
30-10-12, 21:54
Φίλε μήν το ξαναπείς δέν έκανα τίποτα φοβερο,
τουναντίον έγω σε ευχαριστώ!!!

δεν πιστευω να σου εταξε οτι θα σου φτιαξει το ιματζ κλπ...??
και να σου ειπε για ενα καινουριο call girl ονοματος Καθριν που ειναι φιλη φιλου καινουρια στο επαγγελμα και για σενα τσαμπα κλπ?

Z4 DCT
10-11-12, 19:46
Εχουμε κανεναν δικο μας που να τοποθετεί κλιματιστικά??

fanisk
15-11-12, 16:29
Θελουμε αυτοματο πυροσβεστηρα καυστηρα. Εχουμε κανεναν γνωστο για αγορα και τοποθετηση?

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
15-01-13, 23:04
εχουμε κανεναν απο δω μεσα να φτιαχνει αυτοκολλητα?

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
24-02-13, 23:22
προς Πατρινους με την ευρητερη εννοια
ξαχνω για Σαββατο Κυριακη καρναβαλιου δωματια σε ξενοδοχειο....
γνωριζει κανεις κατι-καποιον?

chrisgiapz3
24-02-13, 23:50
προς Πατρινους με την ευρητερη εννοια
ξαχνω για Σαββατο Κυριακη καρναβαλιου δωματια σε ξενοδοχειο....
γνωριζει κανεις κατι-καποιον?

https://www.mghotels.gr/

Πολύ ωραίο ξενοδοχείο κ κεντρικά!
Αν κ Πατρινός έχω περάσει ένα βράδυ...
:whistle::whistle::whistle:

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
25-02-13, 00:16
Στην Πατρα εμεινα 5 χρονια σαν φοιτητης
το ξενοδοχειο που μου ποσταρες ηταν αρκετα κοντα στο σπιτι που εμενα,φαινοταν εξωτερικα καλο...απλα τωρα θελουμε μαλλον 3-4 δωματια και την στιγμη που το θυμηθηκαμε θα τα ακριβοπληρωσουμε,αν βρουμε....δεν μας νοιαζει παντως και λιγο πιο εξω ναναι πχ Ριο Βραχνεικα,Καμινια κλπ,ετσι και αλλιως για εναν υπνο θα μας δει το δωματιο..
οποιαδηποτε βοηθεια καλοδεχουμενη!!

chrisgiapz3
25-02-13, 00:40
3-4 δωμάτια δε θα βρείτε μάλλον σ αυτό...
Δες κ εδώ, όχι τίποτα τρελό αλλά καλό...
https://www.hoteltzaki.gr/

StratosZ4
25-02-13, 14:08
παιδες εχουμε κανενα γραφιστα?

StratosZ4
25-02-13, 14:13
παιδες εχουμε κανενα γραφιστα?

Οκ, εβγαλα ηδη ακρη!!

ziaba
28-02-13, 12:10
η πινακιδα ΡΥΖ απο Ροδο ποιας χρονολογιας ειναι ξερουμε???

Ptboul
28-02-13, 12:54
η πινακιδα ΡΥΖ απο Ροδο ποιας χρονολογιας ειναι ξερουμε???

Πρέπει να είναι από 31/12/2008 και έπειτα.

aristent
28-02-13, 14:07
Πρέπει να είναι από 31/12/2008 και έπειτα.

μπορει και 1/1/2009 και επειτα.......

Ptboul
28-02-13, 14:23
https://24.media.tumblr.com/tumblr_m5x9c87V5T1rqfhi2o1_400.gif

:hystericalbs1:

ziaba
28-02-13, 15:11
https://img.tapatalk.com/d/13/02/28/4a5ety2a.jpg

hades7
01-04-13, 11:20
ζητειται ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ελαιοχρωματιστης να δουλευει σαν χειρουργος και να αμειβεται σαν μπογιατζης με απλα ελληνικα ψαχνω καποιν που εγγυημενα ειναι καλος στην τιμη του και προπαντος στην δουλεια του,θα βαψει προσοψη καταστηματος μαζι με σοφαντισματα σπατουλαρισματα και τα ρεστα

Konstantinos E60
01-04-13, 11:23
ζητειται ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ελαιοχρωματιστης να δουλευει σαν χειρουργος και να αμειβεται σαν μπογιατζης με απλα ελληνικα ψαχνω καποιν που εγγυημενα ειναι καλος στην τιμη του και προπαντος στην δουλεια του,θα βαψει προσοψη καταστηματος μαζι με σοφαντισματα σπατουλαρισματα και τα ρεστα

Ανοίγεις μπουγατσατζίδικο ? :th_Laie_67-1:

spar@
01-04-13, 11:25
ζητειται ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ελαιοχρωματιστης να δουλευει σαν χειρουργος και να αμειβεται σαν μπογιατζης με απλα ελληνικα ψαχνω καποιν που εγγυημενα ειναι καλος στην τιμη του και προπαντος στην δουλεια του,θα βαψει προσοψη καταστηματος μαζι με σοφαντισματα σπατουλαρισματα και τα ρεστα

Εγω τύπε μου! Δουλεύω σαν μπογιατζης και αμοιβομαι σαν χειρουργός, μαζι με τον βοηθό μου τον αναισθιολογο...
Αν περισσέψει μπογιά σου περνάω και τον προφυλακτηρα στο "σφηνακι"
Αν δεν μας διαλέξεις να ξέρεις οτι δεν βαφεις έχουμε καλη άκρη στο πολεοντομια και στο πολις

hades7
01-04-13, 11:33
αρχισατε τις μαλκιες? μηπως θελετε να σας βαλω την φωτο της μερκελ γυμνης στα νοιατα της να φτιαξετε χαρακτηρα?

Kostas_1
01-04-13, 11:36
ζητειται ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ελαιοχρωματιστης να δουλευει σαν χειρουργος και να αμειβεται σαν μπογιατζης με απλα ελληνικα ψαχνω καποιν που εγγυημενα ειναι καλος στην τιμη του και προπαντος στην δουλεια του,θα βαψει προσοψη καταστηματος μαζι με σοφαντισματα σπατουλαρισματα και τα ρεστα

Αρη εχω εναν πολυ καλο και με καλες τιμες. Σε παιρνω τηλ

spar@
01-04-13, 11:37
αρχισατε τις μαλκιες? μηπως θελετε να σας βαλω την φωτο της μερκελ γυμνης στα νοιατα της να φτιαξετε χαρακτηρα?

Μου έστειλε φωτο ο κατσαραιος της μιλφ σερβιτορας στο ατελιέ νομίζω τα χω δει όλα ...

Ptboul
01-04-13, 11:39
Έχω και εγώ, έχω στείλει μήνυμα και περιμένω απάντηση.

Αν είχα χρόνο θα στο έκανα εγώ (το σπίτι αν το πρόσεξες, τις διχρωμίες στο σαλόΝι εγώ τις έχω κάνει, σου άρεσαν; χαχαχα)

Bitz
01-04-13, 11:46
Μου έστειλε φωτο ο κατσαραιος της μιλφ σερβιτορας στο ατελιέ νομίζω τα χω δει όλα ...

Ωπα....ποια μιλφ; ποια σερβιτορα;; για στειλε.:original:

spar@
01-04-13, 11:48
Ωπα....ποια μιλφ; ποια σερβιτορα;; για στειλε.:original:

Σου έστειλα στο fb

Bitz
01-04-13, 11:54
Σου έστειλα στο fb

Δεν βλεπω τιποτα....
Αρη περιμενε το θεμα σου ερχεται δευτερο.

katsaraios
01-04-13, 19:01
Εχουμε κανενα μελος που ασχολειται με προσκλητηρια,καλυψεις γαμων,στολισμους κλπ??

hades7
01-04-13, 19:05
Αχαχαχα Κατσαραιο μην μου πεις;

Χρίστος
01-04-13, 19:22
καλο μηνα θα σου πει μαλλον!!!!

wheelman
01-04-13, 19:54
Εχουμε κανενα μελος που ασχολειται με προσκλητηρια,καλυψεις γαμων,στολισμους κλπ??
Έλα τύπε σε έφτιαξα!!!!

Οι βέρες
https://blog.ivman.com/wp-content/RNWeddingRings1.jpg

Το Προσκλητήριο
https://static5.depositphotos.com/1000563/410/v/450/dep_4109663-Wedding-invitation-with-car--image.-Vector.jpg

Η τουρτα
https://epicnonsense.com/wp-content/uploads/2012/11/Redneck-Wedding-Cake.jpg
Το όχημα
https://www.aronline.co.uk/images/blogprincess.jpg

Και σου κάνω δώρο το ταξιδάκι για το Honeymoon https://bmwfans.gr/forum/images/icons/icon10.gifhttps://bmwfans.gr/forum/images/icons/icon10.gifhttps://bmwfans.gr/forum/images/icons/icon10.gif


Την πήρα την δουλειά??????

spar@
01-04-13, 20:36
Δεν βλεπω τιποτα....
Αρη περιμενε το θεμα σου ερχεται δευτερο.

Κανε με αντ Σπύρος Μπιμπιλας

Στείλε το τηλ σου με πμ γιατι το χασα!

Nino
01-04-13, 21:25
Εχουμε κανενα μελος που ασχολειται με προσκλητηρια,καλυψεις γαμων,στολισμους κλπ??

θου κυριε φυλακη το στοματι μου!!
:original:

Monsta
01-04-13, 22:34
Αχαχαχα Κατσαραιο μην μου πεις;


ΛοΛοΛ Κατς κάνεις καμιά αρπαχτή για να πάρεις την υπηκοότητα ;;; :th_Laie_67-1:

katsaraios
02-04-13, 06:09
Καλη Πρωταπριλια !!

katrin_bmw
02-04-13, 12:10
κριμα κατς κ ειχα αρχισει να ψαχνω φορεμα για την δεξιωση!!!!!!!!!!

S8N
02-04-13, 12:23
Αμ τι να πει ο Ζαμπούνης που την είχε σίγουρη τη δουλειά...

ziaba
07-04-13, 22:51
Ξέρουμε μαγαζί στ Πειραιά για φαϊ (να χει νηστίσιμα) κ μην είναι τυποποιημένα?

kapamaru1
07-04-13, 23:37
χαχα ωραίο thread ανοίξατε!!!!! Μου αρέσει. Εγώ είμαι Π. Μηχανικός. Δεν μπορώ να βοηθήσω πολύ γιατί δεν έχω πιάσει ακόμα δουλειά κ δεν έχω εμπειρία αλλά σε 2 χρονάκια ποιος ξέρει? :P Επίσης είμαι σαντορινιός οπότε αν κάποιος πάει, στείλτε μ να σας πω ωραία μέρη.

Χρίστος
08-04-13, 02:44
Εγω ψαχνω πλουσιο μπαμπα με κορη για παντρεια 13 μεχρι 23!!

bmwδακιας, μετριος χερας, με κρυφα χαρισματα και αψογη διαχειριση πεθερικης περιουσιας!!!

Δωρο με μενα ενα πολυμιξερ που κερδισα στη πιτα !

Bazil Van Sinner
08-04-13, 19:53
Ρε παλουκαρια απο που τσεκαρουμε την σταθμη λαδιων σε Smart?Μου ρθε ενα απ την Πατρα,και ενα φιλος μου'πε να τσεκαρω τα λαδια του γιατι καει λεει σε ταξιδια.

Ευχαριστω!

fanisk
08-04-13, 20:13
Ρε παλουκαρια απο που τσεκαρουμε την σταθμη λαδιων σε Smart?Μου ρθε ενα απ την Πατρα,και ενα φιλος μου'πε να τσεκαρω τα λαδια του γιατι καει λεει σε ταξιδια.

Ευχαριστω!

Πισω στο πορτπαγκαζ θα βρεις ενα κιτρινο dipstick.

Bazil Van Sinner
08-04-13, 20:20
ευχαριστω Φανη,κοκκινο ηταν τελικα,επεσε λιγο η σταθμη,νομιζω οτι δεν μπορεσα να ξαναβιδωσω την βλακεια που χει για κλεισιμο.!

fanisk
08-04-13, 20:23
ευχαριστω Φανη,κοκκινο ηταν τελικα,επεσε λιγο η σταθμη,νομιζω οτι δεν μπορεσα να ξαναβιδωσω την βλακεια που χει για κλεισιμο.!

thumb

Leonidas_E39
08-04-13, 21:00
Ρε παλουκαρια απο που τσεκαρουμε την σταθμη λαδιων σε Smart?Μου ρθε ενα απ την Πατρα,και ενα φιλος μου'πε να τσεκαρω τα λαδια του γιατι καει λεει σε ταξιδια.

Ευχαριστω!

Τυπε καλο το Smart?

S8N
08-04-13, 22:57
Πισω στο πορτπαγκαζ θα βρεις ενα κιτρινο dipshit.

Μπραβο, ωραιο στομα.

karavag116d
15-04-13, 23:16
Άσχετο αλλά για να κάνω μεταβίβαση το παλιό αυτοκίνητο ενόψει καινούριου πρέπει να έχω περάσει ΚΤΕΟ?

Leonidas_E39
15-04-13, 23:19
Οπωσδηποτε

NikosE92
16-04-13, 22:02
Άσχετο αλλά για να κάνω μεταβίβαση το παλιό αυτοκίνητο ενόψει καινούριου πρέπει να έχω περάσει ΚΤΕΟ?

Aν δεν έχει λήξει το προηγούμενο δεν έχεις θέμα
αλλά για να ρωτάς προφανώς έληξε

Αν πας σε καλό ιδιώτη θα τα βρείτε και το πρόστιμο δεν θα
ναι τσουχτερό, νομίζω ένας γνωστός δεν έδωσε πάνω από 50e
αλλά δεν θέλω να μένω σε φήμες ...

Βρες καλό κονέ για ιδιωτικό να τη βγάλεις αναίμακταthumb

Bazil Van Sinner
16-04-13, 23:55
Φοιτητης 23 ετων,
με μηδενικη φορολογικη δηλωση,
μπορει να εχει στην κατοχη του αυτοκινητο?
αν ναι,μεχρι ποσα κυβικα?

ntinos
17-04-13, 08:09
Φυσικά και μπορεί να εχει δεν το απαγορεύει κανείς.

Αφού όμως εχει μηδενική φορολογική δήλωση, το τεκμήριο του αυτοκινήτου, θα θεωρηθεί εισόδημα, και θα φορολογηθει αναλόγως.

Bazil Van Sinner
17-04-13, 08:13
Kαλημερα Ντινο και ευχαριστω.

Υπαρχει καποιο οριο?Για παραδειγμα μεχρι 1000 κυβικα μηπως βγαινει στον αφρο?

Αν παρει ενα 1400/2003 ,με σημερινα δεδομενα τι θα του ζητηθει στην φορολογικη?

Kostas_1
17-04-13, 08:41
Προωθειται ρυθμιση, ωστε προστατευομενα μελη (πχ φοιτητες) ακομη και αν εχουν κατι στο ονομα τους ή εσοδα από τοκους να μην κανουν δηλωση και να αναγραφονται στη δηλωση των γονιων τους.

Με τα μεχρι σημερα δεδομενα, αν πχ εχεις αυτοκινητο θα επρεπε να καλυπτεις τουλαχιστον το τεκμαρτο που του αναλογει αναλογα με κυβικα-ηλικια

wheelman
17-04-13, 09:08
Προωθειται ρυθμιση, ωστε προστατευομενα μελη (πχ φοιτητες) ακομη και αν εχουν κατι στο ονομα τους ή εσοδα από τοκους να μην κανουν δηλωση και να αναγραφονται στη δηλωση των γονιων τους.

Με τα μεχρι σημερα δεδομενα, αν πχ εχεις αυτοκινητο θα επρεπε να καλυπτεις τουλαχιστον το τεκμαρτο που του αναλογει αναλογα με κυβικα-ηλικια
Πολύ σωστά, θεωρώ όμως ( τσεκαρε το μην σε πάρω στο λαιμό μου)
πως δεδομένου ότι το αφορολόγητο είναι 5.000 (https://www.forolisi.gr/site/index.php/nea-forologika/115----2013) και το τεκμήριο για το 1,4 πρίν τις εκπτώσεις είναι 5200 (https://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=3&art_id=12229)
θα πρέπει να πληρώσεις φόρο μόνο για το υπερβάλλον του αφορολογητου δλδ 200*10%=20¤.

Αρκεί βέβαια να έχεις μαζέψει τις απαράιτητες αποδείξεις (https://www.ethnos.gr/article.asp?catid=30657&subid=2&pubid=63797894) προκειμένου να κερδίσεις το αφορολόγητο.

Ξαναλέω όμως, τσεκαρε το με ένα φοροτεχνικό για να έχεις το κεφάλι σου ύσηχο

Skyline_IS
17-04-13, 11:01
Επειδη με ενδιαφερει και εμενα το θεμα,με λιγο ψαξιμο στο νετ διαβασα οτι παει τεκμηριο του αυτοκινητου + 3000 (τεκμηριο διαβιωσης) και απο τη σουμα αφαιρεις 5000 που ειναι το αφορολογητο και πληρωνεις για το υπολοιπο 10%.

Γνωριζει κατι κανεις παραπανω?
Γιατι ο δικος μας λογιστης μας ειπε αλλα νουμερα :hyper::hyper:

Bazil Van Sinner
17-04-13, 14:27
Ευχαριστω για τη βοηθεια παιδια!
Ο λογιστης μου , μου ειπε πως
πρεπει να παρουμε ενα χαρτι απο
συμβολαιογραφο,που να λεει πως,
τα λεφτα ειναι δωρεα απο τους γονεις
η'τους παππουδες.

Επισης ανεφερε οτι να μην περασουμε τα 1400κ.ε.
και αν ειναι 10ετιας ακομη καλυτερα,εν οψει της επικειμενης φορολογιας για τα μικρα κυβικα.

ntinos
17-04-13, 14:37
Εχω την εντυπωση πως οι δωρεες φορολογουνται....


Περα απο αυτο,,, αλλο το "ποθεν εσχες" για την αγορα και αλλο το τεκμηριο

oldcarskickass
17-04-13, 20:38
Άκουσα (λόγω δουλειάς, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ, οπότε κάποιος πρέπει να το ψάξει μόνος του) ότι η Nokia Siemens Networks (στην Coca Cola στην γέφυρα που πάει προς τατόι στην εθνική) ότι άνοιξαν κάποιες θέσεις.

ΛΟΓΙΚΑ είναι για προγραμματιστές κτλ.

Αν κάποιος έχει κανά γνωστό ξέρω γω ας του πει να το κοιτάξει.

Όταν μετρούσαμε εμείς είχαν ήδη ξεκινήσει κάποιες συνεντεύξεις.

Θα κοιτάξω μήπως μπορέσω να μάθω τίποτα περισσότερο την Παρασκευή που θα πάω και θα ενημερώσω.

ziaba
27-04-13, 20:54
Μηπως κάποιος μπορεί να τσεκαρει το vin απο το daihatsu terios μου JDAJ100G000501771 κ να με διαφωτίσει γιατί όσο έψαξα στ νετ δε κατάφερα να κάνω κάτι

sierra
27-04-13, 22:15
Καλησπέρα στην παρέα. Μια παράκληση σε όποιον μπορεί να βοηθήσει. Ο μικρός γιός μου δίνει πανελλήνιες φέτος και μία από τις σχολές που διάλεξε είναι η περιβόητη ΣΙ (Σχολή Ικάρων). Φυσικά δεν πάει για Ιπτάμενος αλλά για μηχανικός (ΣΜΑ) και επίσης στις ΣΤΥΑ και ΣΥΔ. Αυτό που σας ζητάω είναι εάν κάποιος από εδώ μέσα μπορεί να βοηθήσει για τις αθλητικές εξετάσεις που θα δώσει, αν ξέρει κάποιους που θα είναι στην επιτροπή ας μου στείλει μήνυμα. Είναι δύσκολη η εποχή για τον μικρό και προσπαθώ να τον βοηθήσω όπως μπορώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

fanisk
27-04-13, 22:44
Καλησπέρα στην παρέα. Μια παράκληση σε όποιον μπορεί να βοηθήσει. Ο μικρός γιός μου δίνει πανελλήνιες φέτος και μία από τις σχολές που διάλεξε είναι η περιβόητη ΣΙ (Σχολή Ικάρων). Φυσικά δεν πάει για Ιπτάμενος αλλά για μηχανικός (ΣΜΑ) και επίσης στις ΣΤΥΑ και ΣΥΔ. Αυτό που σας ζητάω είναι εάν κάποιος από εδώ μέσα μπορεί να βοηθήσει για τις αθλητικές εξετάσεις που θα δώσει, αν ξέρει κάποιους που θα είναι στην επιτροπή ας μου στείλει μήνυμα. Είναι δύσκολη η εποχή για τον μικρό και προσπαθώ να τον βοηθήσω όπως μπορώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Δεν ειναι δυσκολα τα αθληματα κυριε Παναγιωτη thumb

https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/mhxanografiko/stratiotikes-astynomia/596-eisagwgh-stratiwtikes-scholes-agwnismata-oria-kathgories.html

dark knight
27-04-13, 23:32
δεν απανταει στην ερωτηση σου αλλα θα βοηθουσε παρα πολυ να συμετασχει σε ενα προγραμμα για στρατιωτικες σχολες που εχει ο πανελληνιος γυμναστικος συλλογος αποκλειστικα για προετοιμασια για αγωνισματα στρατιωτικων σχολων. δεν ξερω ποτε δινει φετος ο γιος σου αλλα αν δεν ειναι εντελως αγυμναστος μεσα σε 1-2 μηνες θα ειναι οκ.τα περισσοτερα απο αυτα ειναι θεμα τεχνικης και του στρατου(ενοπλες δυναμεις) ειναι ευκολα σε σχεση με της πυροσβεστικης.το κοστος ειναι 45 ευρω το μηνα +20 εγγραφη.το εχω κανει στο παρελθον και αξιζει

Andri
28-04-13, 00:01
Καλησπέρα στην παρέα. Μια παράκληση σε όποιον μπορεί να βοηθήσει. Ο μικρός γιός μου δίνει πανελλήνιες φέτος και μία από τις σχολές που διάλεξε είναι η περιβόητη ΣΙ (Σχολή Ικάρων). Φυσικά δεν πάει για Ιπτάμενος αλλά για μηχανικός (ΣΜΑ) και επίσης στις ΣΤΥΑ και ΣΥΔ. Αυτό που σας ζητάω είναι εάν κάποιος από εδώ μέσα μπορεί να βοηθήσει για τις αθλητικές εξετάσεις που θα δώσει, αν ξέρει κάποιους που θα είναι στην επιτροπή ας μου στείλει μήνυμα. Είναι δύσκολη η εποχή για τον μικρό και προσπαθώ να τον βοηθήσω όπως μπορώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Το μόνο δύσκολο στις αθλητικές δοκιμασίες είναι το 1000αρι-σχετικό και αυτό βέβαια. Μπορεί να πιάσει τους χρόνους όμως αν αρχίζει να γυμνάζεται από τώρα ώστε να κάνει αντοχή (η οποία θα του χρειαστεί και στη Σχολή και είμαι σίγουρος για αυτό).
Ότι απορία έχετε ή θέλετε κάτι σχετικά με αγωνίσματα ,διαδικασίες κτλπ ρωτήστε ελεύθερα.
Εύχομαι καλή επιτυχία στον μικρό και με το καλό να γίνει μέλος των Ενόπλων Δυνάμεων.

sierra
28-04-13, 00:18
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Ήδη έχει αρχίσει προπονήσεις εδώ και ένα μήνα στη Γυμναστική Ακαδημία με έναν καθηγητή που κάνει αυτή την δουλειά αλλά εγώ φοβάμαι τα αθλητικά γι αυτό έγραψα.Τα μαθήματα τα έχει νομίζω γιατί είναι μαθητής του 19 αλλά δεν είχε γυμναστεί ποτέ...

sierra
28-04-13, 00:22
Το μόνο δύσκολο στις αθλητικές δοκιμασίες είναι το 1000αρι-σχετικό και αυτό βέβαια. Μπορεί να πιάσει τους χρόνους όμως αν αρχίζει να γυμνάζεται από τώρα ώστε να κάνει αντοχή (η οποία θα του χρειαστεί και στη Σχολή και είμαι σίγουρος για αυτό).
Ότι απορία έχετε ή θέλετε κάτι σχετικά με αγωνίσματα ,διαδικασίες κτλπ ρωτήστε ελεύθερα.
Εύχομαι καλή επιτυχία στον μικρό και με το καλό να γίνει μέλος των Ενόπλων Δυνάμεων.

Αν θέλεις πες μου σχετικά για αυτές γιατί δεν ξέρω. Εγώ έδωσα στη ΣΥΔ το 1978 και τότε ήταν αλλιώς... thumb

Gregor_Marga
28-04-13, 00:29
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Ήδη έχει αρχίσει προπονήσεις εδώ και ένα μήνα στη Γυμναστική Ακαδημία με έναν καθηγητή που κάνει αυτή την δουλειά αλλά εγώ φοβάμαι τα αθλητικά γι αυτό έγραψα.Τα μαθήματα τα έχει νομίζω γιατί είναι μαθητής του 19 αλλά δεν είχε γυμναστεί ποτέ...

Λογικά θα γνωρίζετε οτι δεν υπαρχουν μονο αθληματα αλλα και ψυχοτεχνικα τεστ και για τις σχολες του στρατου σημερα νομιζω λήγουν οι αιτησεις..Επισης να σκεφτειται και λιγο το μεσα στην σχολη, πολυ λενε θα γραψω θα μπω και εξασφαλιστηκα, δεν ειναι ετσι ομως, πολλοί ειναι αυτοι που τα παρατανε μεσα στην σχολη με αποτελεσμα να χανουν εναν χρονο τσαμπα και αυτο γιατι δεν αντεχουν την πολυ πιεση..Τα αθληματα δεν ειναι τιποτα το υψος κ.λ.π να εχει και τα αθληματα θα τα βγαλει..Καλή σταδιοδρομία

Andri
28-04-13, 00:30
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Ήδη έχει αρχίσει προπονήσεις εδώ και ένα μήνα στη Γυμναστική Ακαδημία με έναν καθηγητή που κάνει αυτή την δουλειά αλλά εγώ φοβάμαι τα αθλητικά γι αυτό έγραψα.Τα μαθήματα τα έχει νομίζω γιατί είναι μαθητής του 19 αλλά δεν είχε γυμναστεί ποτέ...


Αν θέλεις πες μου σχετικά για αυτές γιατί δεν ξέρω. Εγώ έδωσα στη ΣΥΔ το 1978 και τότε ήταν αλλιώς... thumb

Είναι πολύ καλό το ότι άρχισε να γυμνάζεται και να προετοίμαζεται καθώς αγωνίσματα και γυμναστική θα έχει σε καθημερινή βάση σε μία Στρατιωτική Σχολή.
Εδώ και χρόνια άρχισαν να παίρνουν στα σοβαρά τον δείκτη μάζας σώματος και τα όρια του ύψους, οπότε καλό θα ήταν να κοιτάξετε αν είναι εντός ορίων , αν δεν το έχετε κοιτάξει ήδη.
Από εκεί και πέρα όπως είπα και πριν το μόνο που ουσιαστικά απασχολεί τον κάθε υποψήφιο για τέτοιες Σχολές είναι το 1000αρι και αυτό όχι γιατί έχει τρελό χρόνο, αλλά γιατί απαιτεί μία Χ αντοχή στο συνεχόμενο τρέξιμο που με εξάσκηση, λίγη ή αρκετή, αποκτιέται.
Το θέμα μυωπία υποθέτω δεν σας απασχολεί αφού δεν ενδιαφέρεται για Ιπτάμενος αλλά για Μηχανικός.
Κάτι άλλο που να ξεχνώ να αναφέρω?

Andri
28-04-13, 00:36
Λογικά θα γνωρίζετε οτι δεν υπαρχουν μονο αθληματα αλλα και ψυχοτεχνικα τεστ και για τις σχολες του στρατου σημερα νομιζω λήγουν οι αιτησεις..Επισης να σκεφτειται και λιγο το μεσα στην σχολη, πολυ λενε θα γραψω θα μπω και εξασφαλιστηκα, δεν ειναι ετσι ομως, πολλοί ειναι αυτοι που τα παρατανε μεσα στην σχολη με αποτελεσμα να χανουν εναν χρονο τσαμπα και αυτο γιατι δεν αντεχουν την πολυ πιεση..Τα αθληματα δεν ειναι τιποτα το υψος κ.λ.π να εχει και τα αθληματα θα τα βγαλει..Καλή σταδιοδρομία

Για να φύγει κάποιος πρέπει ή να πάει με το ζόρι σε μία τέτοια Σχολή ή να περιμένει να δει κάτι και να αντιμετωπίσει κάτι τελείως το διαφορετικό.
Όλα τα άλλα προβλήματα του "μέσα" κτλπ αντιμετωπίζονται χωρίς κανένα πρόβλημα από κάποιον συνειδητοποιημένο άνθρωπο που επέλεξε να σταδιοδρομίσει το υπόλοιπο της ζωής του στις Ε.Δ.

sierra
28-04-13, 00:40
Όχι Αντρέα σε όλα είναι εντάξει, έχουν γίνει και οι αιτήσεις, απλά περισσότερο είναι ο δικός μου φόβος, χωρίς βέβαια να του πω κάτι, και ιδικά για το 100αρι. Φυσικά θα δώσει και για άλλες σχολές Πολυτεχνείο κλπ... Μακάρι να είναι όπως τα λέτε. Έχει σκεφτεί και το μετά και δεν έχει πρόβλημα, την σχολή λέω. Θα δούμε...

Andri
28-04-13, 00:45
Όχι Αντρέα σε όλα είναι εντάξει, έχουν γίνει και οι αιτήσεις, απλά περισσότερο είναι ο δικός μου φόβος, χωρίς βέβαια να του πω κάτι, και ιδικά για το 100αρι. Φυσικά θα δώσει και για άλλες σχολές Πολυτεχνείο κλπ... Μακάρι να είναι όπως τα λέτε. Έχει σκεφτεί και το μετά και δεν έχει πρόβλημα, την σχολή λέω. Θα δούμε...
Λογικό να υπάρχει το άγχος , όλοι οι γονείς το έχουν... Εύχομαι να πάνε όλα καλά και ότι άλλο χρειαστείτε εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όσο μπορούμε :thumbsup:

Gregor_Marga
28-04-13, 00:49
Για να φύγει κάποιος πρέπει ή να πάει με το ζόρι σε μία τέτοια Σχολή ή να περιμένει να δει κάτι και να αντιμετωπίσει κάτι τελείως το διαφορετικό.
Όλα τα άλλα προβλήματα του "μέσα" κτλπ αντιμετωπίζονται χωρίς κανένα πρόβλημα από κάποιον συνειδητοποιημένο άνθρωπο που επέλεξε να σταδιοδρομίσει το υπόλοιπο της ζωής του στις Ε.Δ.

Εγω προσωπικα δεν ξερω τι γνωριζει αυτο το παιδι για τις συγκεκριμενες σχολες και απλως αναφερω οτι δεν ειναι ευκολα, ουτε παρουσιαζω ενα ειδυλλιακο τοπιο ουτε θελω να τον αποθαρρύνω και αυτοι που φευγουν ειναι αυτοι που πριν μπουν το παιζουν οτι ξερουν τα παντα για την σχολη και ιστορια..Επισης οι μηχανικοι της Π.Α εντάσσονται στις ειδικές δυνάμεις?

sierra
28-04-13, 00:54
Λογικό να υπάρχει το άγχος , όλοι οι γονείς το έχουν... Εύχομαι να πάνε όλα καλά και ότι άλλο χρειαστείτε εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όσο μπορούμε :thumbsup:

Ευχαριστώ...



Εγω προσωπικα δεν ξερω τι γνωριζει αυτο το παιδι για τις συγκεκριμενες σχολες και απλως αναφερω οτι δεν ειναι ευκολα, ουτε παρουσιαζω ενα ειδυλλιακο τοπιο ουτε θελω να τον αποθαρρύνω και αυτοι που φευγουν ειναι αυτοι που πριν μπουν το παιζουν οτι ξερουν τα παντα για την σχολη και ιστορια..Επισης οι μηχανικοι της Π.Α εντάσσονται στις ειδικές δυνάμεις?

Όχι δεν νομίζω αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Του έχω πει τι περίπου θα αντμετωπίσει...

Gregor_Marga
28-04-13, 00:57
Όχι δεν νομίζω αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Του έχω πει τι περίπου θα αντμετωπίσει...

Αν και αυτο το ποστπηγαινε στον andri δεν πειραζει..:Ρ..Καλα εκανες και του μιλησες

sierra
28-04-13, 01:17
Αν και αυτο το ποστπηγαινε στον andri δεν πειραζει..:Ρ..Καλα εκανες και του μιλησες

Για σένα ήταν σχετικά με το τι ξέρει και για τις ειδικές δυνάμεις...

oldcarskickass
28-04-13, 01:36
Καλησπέρα στην παρέα. Μια παράκληση σε όποιον μπορεί να βοηθήσει. Ο μικρός γιός μου δίνει πανελλήνιες φέτος και μία από τις σχολές που διάλεξε είναι η περιβόητη ΣΙ (Σχολή Ικάρων). Φυσικά δεν πάει για Ιπτάμενος αλλά για μηχανικός (ΣΜΑ) και επίσης στις ΣΤΥΑ και ΣΥΔ. Αυτό που σας ζητάω είναι εάν κάποιος από εδώ μέσα μπορεί να βοηθήσει για τις αθλητικές εξετάσεις που θα δώσει, αν ξέρει κάποιους που θα είναι στην επιτροπή ας μου στείλει μήνυμα. Είναι δύσκολη η εποχή για τον μικρό και προσπαθώ να τον βοηθήσω όπως μπορώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Δεν είναι τίποτα τα αθλητικά όρια, και οι κριτές είναι αρκετά ελαστικοί με τους χρόνους στο 100άρι και 1000άρι.

Αυτό που πρέπει να προσέξει είναι τα matrix τεστς και η επιτροπή (δυο γιατροί και ένας ιπτάμενος συνήθως). Αν κοπεί εκεί δεν υπάρχει γυρισμός.


Εγω προσωπικα δεν ξερω τι γνωριζει αυτο το παιδι για τις συγκεκριμενες σχολες και απλως αναφερω οτι δεν ειναι ευκολα, ουτε παρουσιαζω ενα ειδυλλιακο τοπιο ουτε θελω να τον αποθαρρύνω και αυτοι που φευγουν ειναι αυτοι που πριν μπουν το παιζουν οτι ξερουν τα παντα για την σχολη και ιστορια..Επισης οι μηχανικοι της Π.Α εντάσσονται στις ειδικές δυνάμεις?

Ναι κανονικά.

Andri
28-04-13, 04:10
Επισης οι μηχανικοι της Π.Α εντάσσονται στις ειδικές δυνάμεις?

Προφανώς το ειδικές δυνάμεις το κατάλαβες από το Ε.Δ που έγραψα παραπάνω... το οποίο σήμαινε Ένοπλες Δυνάμεις και όχι Ειδικές.

Επίσης εσύ πως ξέρεις αν επιτρέπεται για τις Σχολές και για αυτούς που φεύγουν ?19 βλέπω πως είσαι αν ισχύει η ηλικία που έχεις στο forum μας.

Bazil Van Sinner
28-04-13, 10:42
το μεσα[/B] στην σχολη


...ναι γιατι εδω ειναι το εξω......:whistle:


καλη επιτυχια στο γιο ασου Sierra!!!!

Για να ειναι μαθητης του 19 σημαινει πως και υπομονη εχει και μυαλο ξυραφι,
αμα το πιστεψει,τιποτα δεν ειναιthumb

sierra
28-04-13, 11:23
...ναι γιατι εδω ειναι το εξω......:whistle:


καλη επιτυχια στο γιο ασου Sierra!!!!

Για να ειναι μαθητης του 19 σημαινει πως και υπομονη εχει και μυαλο ξυραφι,
αμα το πιστεψει,τιποτα δεν ειναιthumb

Ευχαριστώ. Ελπίζω να πετύχη αυτό που θέλει. Εγώ μόνο βοήθεια και συμπαράσταση μπορώ να του δώσω. Ελπίζω να το γλεντήσουμε στο τέλος...

sierra
28-04-13, 11:27
Δεν είναι τίποτα τα αθλητικά όρια, και οι κριτές είναι αρκετά ελαστικοί με τους χρόνους στο 100άρι και 1000άρι.

Αυτό που πρέπει να προσέξει είναι τα matrix τεστς και η επιτροπή (δυο γιατροί και ένας ιπτάμενος συνήθως). Αν κοπεί εκεί δεν υπάρχει γυρισμός.



Ναι κανονικά.

Εχουμε κανέναν εκεί να βοηθήσει;

Kostas_1
28-04-13, 11:44
Τα αθλητικα μην τα φοβασαι, με λιγη προπονηση ειναι οκ.

Τα ψυχοτεχνικα επίσης θελουν να τσεκαρουν οτι ειναι λογικος ανθρωπος με στοιχειωδη εξυπναδα και αφου εχει στοχο την ΣΜΑ, αυτα ειναι για πλακα.

Ελαστικοι ειναι λιγο, αλλα για μεσον ξεχασε το. Αυτοι που πρεπει να κοπουν, σωστα κοβονται - δεν κανουν για αξιωματικοι.

oldcarskickass
28-04-13, 12:51
Τα αθλητικα μην τα φοβασαι, με λιγη προπονηση ειναι οκ.

Τα ψυχοτεχνικα επίσης θελουν να τσεκαρουν οτι ειναι λογικος ανθρωπος με στοιχειωδη εξυπναδα και αφου εχει στοχο την ΣΜΑ, αυτα ειναι για πλακα.

Ελαστικοι ειναι λιγο, αλλα για μεσον ξεχασε το. Αυτοι που πρεπει να κοπουν, σωστα κοβονται - δεν κανουν για αξιωματικοι.


Μέσο και ελαστικότητα υπάρχει παντού εκτός από τους γιατρούς, όπως λέει και ο Κώστας, αλλά τα τεστς είναι απλά, και ένας λογικός και συνηδητοποιημένος άνθρωπος δεν έχει ανάγκη ούτε το μέσο ούτε τίποτα.

Απλά πες του να προσέξει επειδή εκεί θα είναι μπούγιο πολλά άτομα με 1.000.000.000 διαφορετικές απόψεις επί του θέματος και σε στυλ "γαμάω" να ΜΗΝ ΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ υπόψην του. Οι εξεταστές ξέρουν για το άγχος τον εξεταστέων, αλλά δεν συγχωρούν τα ψώνια και τους "μάγκες". Να πάει να δώσει συνέντευξη όπως θα έδινε σε εσένα πχ.

Kostas_1
28-04-13, 12:53
Μέσο και ελαστικότητα υπάρχει παντού εκτός από τους γιατρούς, όπως λέει και ο Κώστας, αλλά τα τεστς είναι απλά, και ένας λογικός και συνηδητοποιημένος άνθρωπος δεν έχει ανάγκη ούτε το μέσο ούτε τίποτα.

Απλά πες του να προσέξει επειδή εκεί θα είναι μπούγιο πολλά άτομα με 1.000.000.000 διαφορετικές απόψεις επί του θέματος και σε στυλ "γαμάω" να ΜΗΝ ΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ υπόψην του. Οι εξεταστές ξέρουν για το άγχος τον εξεταστέων, αλλά δεν συγχωρούν τα ψώνια και τους "μάγκες". Να πάει να δώσει συνέντευξη όπως θα έδινε σε εσένα πχ.

Πολυ σωστη η παρατηρηση. Να κρατηθει χαλαρος, ψυχραιμος και να μην ακουει ουτε να παρασυρθει απο κανεναν. Οπως του βγαινει αν απανταει ειναι οκ

Andri
28-04-13, 13:12
Τα αθλητικα μην τα φοβασαι, με λιγη προπονηση ειναι οκ.

Τα ψυχοτεχνικα επίσης θελουν να τσεκαρουν οτι ειναι λογικος ανθρωπος με στοιχειωδη εξυπναδα και αφου εχει στοχο την ΣΜΑ, αυτα ειναι για πλακα.

Ελαστικοι ειναι λιγο, αλλα για μεσον ξεχασε το. Αυτοι που πρεπει να κοπουν, σωστα κοβονται - δεν κανουν για αξιωματικοι.
Ολόσωστος, Αξιωματικός θα γίνει το παιδί , θα ήθελες να έχει συμμαθητές στη Σχολή που να μην ήταν κατάλληλοι ?

Πολυ σωστη η παρατηρηση. Να κρατηθει χαλαρος, ψυχραιμος και να μην ακουει ουτε να παρασυρθει απο κανεναν. Οπως του βγαινει αν απανταει ειναι οκ
Η συνέντευξη δεν είναι κάτι τρομερό αρκεί όπως είπανε και παραπάνω να μην αρχίσει να λέει τίποτα περίεργα της ηλικίας...
Αν προοριζόταν για Ιπτάμενος εκεί έχει πιο δύσκολη συνέντευξη από όσο γνωρίζω...
Όλα καλά θα πάνε :cheers:

Andri
28-04-13, 13:21
Κάτι που δεν αναφέρθηκε σχετικά με τις συνεντεύξεις και το θυμήθηκα τώρα, να μην βιαστεί να απαντήσει στο οτιδήποτε τον ρωτήσουν και όλες οι απαντήσεις να είναι τεκμηριωμένες και με σωστά επιχειρήματα...
Υποθέτω το γνωρίζετε απλά καλό είναι να επισημαίνουμε ότι ξέρουμε

pilot
28-04-13, 16:50
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και κάποιος που δεν θέλει να ''γίνει πιλότος''!

Εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρει, η ΣΜΑ είναι μια απο τις καλύτερες σχολές με πολύ υψηλού επιπέδου μόρφωση! thumb

Και η ΣΤΥΑ δεν πάει πίσω όμως!

sierra
28-04-13, 23:15
Σας ευχαριστώ όλους για τις επισημάνσεις, θα μεταφέρω στο γιό μου τις συμβουλές σας για να μην αγχώνετε, αν και εγώ έχω πιο πολύ άγχος...
:thanks: :thanks: :thanks: :thanks:

Skyline_IS
29-04-13, 11:02
Αν γνωριζει καποιος κανα καλο δερματολογο και οφθαλμιατρο απο την περιοχη της θεσσαλονικης ας στειλει ενα πμ

:thanks:

michaelp900
30-04-13, 06:00
Στάλθηκε από το GT-I9100 μου