PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΤΩΣΗ ΜΑΛλΙΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΟΣΤΟΣ ΖΗΜΙΑΣ-3 ΛΑΚΟΥΒΙΤΣΕΣ



titaras
21-03-11, 20:46
ρε παιδες οι φαναρτζιδες γινανε φαρμακοποιοι ή εχω μεινει πισω ?!
πηγα λοιπον σημερα να παρω μια προσφορα απο φαναρτζη για απισκευη και φανοποιοια για 2 λακουβες μεγεθος αμυγδαλου στο φτερο και ενος βαθουλωματος 15 ποντων μηκους στη πορτα κατω απο τα πλαστικα .

Το κοστος για επισκευη μου ειπαν οτι ειναι περιπου στα 50 εβρο για ολα τα σημεια , αλλα... το βαψιμο ειναι 120 εβρα για το φτερο και 120 εβρα για τη πορτα (τη μιση στην ουσια αφου το βαθουλωμα ειναι κατω απο το πλαστικο) και το αμαξι θα μπει ολοκληρο στο φουρνο , με πατατες.
Υπολογιζοντας και το φπα εχουμε συνολον 360 εβρο περιπου. Σε αξουσιοδωτημενο της μπεμβε μου ειπανε 480 ενώ γνωστος 250 ακατεβατα . Υπαρχουν ρε παιδες μου ειπανε ειδικοι τεχνιτες που σου φταχνουν μικρες λακουβες οπως στην περιπτωση μου με 30 εβρο τη μια με μια ειδικη μεθοδο χωρις βαψιμο . Εχει κανεις υποψιν του κατι αντιστοιχο στη αγορά , κανενα τηλεφωνο για πληροφοριες ? Να ζητησω και τη ταπεινη συγγνωμη απο τους επαγγελματιες φαναρτζιδες του φορουμ αλλα τα χρονια ειναι δυσκολα , 400 εβρο περιπου για 2 λακουβες , μου πεσανε τα μαλλια παω για λαιζερ λαιν κλινικς .

:shok::shok::shok:

120ie87
21-03-11, 21:32
:hystericalbs1:

προσοχή φίλε μου στην πτώση μαλλιών ! μόλις μάθεις την τιμή από τα λεϊζερ λαϊν κλινκς, θα πας να φτιάξεις όσο-όσο τις λακούβες στο αμάξι !! :hystericalbs1:


-ρώτα και άλλους φαναρτζήδες..... :rally:

Vasilis
21-03-11, 22:37
κανε εναν κοπο να αποτανθεις κ στους επαγγελματιες που εχουν κανει προσφορα στο φορουμ...δεν χανεις κατι!:thumbsup:

κ σαφως ρωτα κ σε αλλους που θα βρεις στο δρομο σου...thumb

aristent
21-03-11, 23:09
Αν πιανουν τα χερια σου,νομιζω οτι υπαρχουν σετ επισκευης ,με μικρο κοστος, που βγαζει εξω τα μικροβουλιαγματακια,αρκει να μην εχει φυγει χρωμα,οποτε η επισκευη σου θα ειναι οικονομικοτατη!thumb

Dimzan
21-03-11, 23:15
αν εχει φυγει το χρωμα και εχει γδαρθει τοτε ειναι λογικο να χρειαζεται βαψιμο, οποτε το κοστος ανεβαινει αρκετα.

bill_m3
21-03-11, 23:16
Κάνε αυτό που σου είπε και ο Βασίλης πιο πάνω.

Υπάρχουν επαγγελματίες που έχουν δώσει προσφορές στο φόρουμ μας, ξεκίνα τα τηλέφωνα και τις επισκέψεις! :original: :original:

Monsta
22-03-11, 08:38
ρε παιδες οι φαναρτζιδες γινανε φαρμακοποιοι ή εχω μεινει πισω ?!
πηγα λοιπον σημερα να παρω μια προσφορα απο φαναρτζη για απισκευη και φανοποιοια για 2 λακουβες μεγεθος αμυγδαλου στο φτερο και ενος βαθουλωματος 15 ποντων μηκους στη πορτα κατω απο τα πλαστικα .

Το κοστος για επισκευη μου ειπαν οτι ειναι περιπου στα 50 εβρο για ολα τα σημεια , αλλα... το βαψιμο ειναι 120 εβρα για το φτερο και 120 εβρα για τη πορτα (τη μιση στην ουσια αφου το βαθουλωμα ειναι κατω απο το πλαστικο) και το αμαξι θα μπει ολοκληρο στο φουρνο , με πατατες.
Υπολογιζοντας και το φπα εχουμε συνολον 360 εβρο περιπου. Σε αξουσιοδωτημενο της μπεμβε μου ειπανε 480 ενώ γνωστος 250 ακατεβατα . Υπαρχουν ρε παιδες μου ειπανε ειδικοι τεχνιτες που σου φταχνουν μικρες λακουβες οπως στην περιπτωση μου με 30 εβρο τη μια με μια ειδικη μεθοδο χωρις βαψιμο . Εχει κανεις υποψιν του κατι αντιστοιχο στη αγορά , κανενα τηλεφωνο για πληροφοριες ? Να ζητησω και τη ταπεινη συγγνωμη απο τους επαγγελματιες φαναρτζιδες του φορουμ αλλα τα χρονια ειναι δυσκολα , 400 εβρο περιπου για 2 λακουβες , μου πεσανε τα μαλλια παω για λαιζερ λαιν κλινικς .

:shok::shok::shok:

:hystericalbs1: πολύ καλό ποστ, μ έκανες και γέλασα πρωί πρωί με τις πατάτες και τα lazer.

Λοιπόν στο θέμα μας.

Κάνε ένα κόπο και ανέβασε μερικές φωτό να δούμε τις λακούβες. Αν δεν έχει φύγει το χρώμα και η λακούβες δεν είναι πίσω από τραβέρσες / διπλές λαμαρίνες, επεμβαίνει ειδικός τεχνικός με μέθοδο Paintless Dent Repair, και α) δεν βάφεται το αμαξάκι σου β) είναι πολύ πιο οικονομικό από τη φανοποιεία / βάψιμο.




ΥΓ: Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι?

S8N
22-03-11, 10:36
Να δώσω κι εγώ μια συμβουλή στον φίλο μας:

Tίτο, μην πετάς χρήματα σε laserline clinics ή σε θεραπείες τύπου Capilarin. Η μόνη περίπτωση να ξαναβγάλεις μαλλιά είναι η μικρομεταμόσχευση από άλλο σημείο του τριχωτού. Εγώ μάλιστα σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω ηβικές τρίχες για δύο λόγους: α) Είναι κατσαρές και γλυτώνω την περμανάν και β) η αφαίρεσή τους κάνει το μόριο να φαίνεται μεγαλύτερο. Επίσης, κανείς δε θα ξανακουμπήσει τα μαλλιά σου με τα βρωμόχερά του.

Στο θέμα μας τώρα: Αν δεν έχει φύγει το χρώμα, κάνε τη μέθοδο PDR (Paintless Dent Rerair). Κι αυτή δεν είναι ιδιαίτερα φθηνή, γλυτώνεις όμως το βάψιμο. Αν πάλι οι λακκούβες είναι μικρές ή τα οικονομικά σου τραγικά, σου προτείνω τη μέθοδο PDR (Pointless: Don't Repair.)

Αυτά. Ελπίζω να ήμουν χρήσιμος γι' άλλη μια φορά.

PANOS-E60
22-03-11, 10:48
Να δώσω κι εγώ μια συμβουλή στον φίλο μας:

Tίτο, μην πετάς χρήματα σε laserline clinics ή σε θεραπείες τύπου Capilarin. Η μόνη περίπτωση να ξαναβγάλεις μαλλιά είναι η μικρομεταμόσχευση από άλλο σημείο του τριχωτού. Εγώ μάλιστα σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω ηβικές τρίχες για δύο λόγους: α) Είναι κατσαρές και γλυτώνω την περμανάν και β) η αφαίρεσή τους κάνει το μόριο να φαίνεται μεγαλύτερο. Επίσης, κανείς δε θα ξανακουμπήσει τα μαλλιά σου με τα βρωμόχερά του.

Στο θέμα μας τώρα: Αν δεν έχει φύγει το χρώμα, κάνε τη μέθοδο PDR (Paintless Dent Rerair). Κι αυτή δεν είναι ιδιαίτερα φθηνή, γλυτώνεις όμως το βάψιμο. Αν πάλι οι λακκούβες είναι μικρές ή τα οικονομικά σου τραγικά, σου προτείνω τη μέθοδο PDR (Pointless: Don't Repair.)

Αυτά. Ελπίζω να ήμουν χρήσιμος γι' άλλη μια φορά.

Εγώ Αρη μου θα σε συμβούλευα να δείξεις λίγη περισσότερη στοργή στα post σου προς τις συμπαθείς τάξεις των φανοποιών, μικροεπισκευαστών, μεταμοσχευτών μαλλιών, εισαγωγέων ειδών μεγένθυνσης μορίων και λοιπών επαγγελματιών σε περιόδους οικονομικής κρίσης ! :thumbsup:

Κλέφτες θα γίνουνε όλοι αυτοί αν ακολουθήσουμε τις συμβουλές σου ? :hystericalbs1:
:offtopic:

Nino
22-03-11, 16:10
αν ψαξεις θα βρεις την ιδια τιμη συμπεριλαμβανομενου του φπα....για να μη σου πω οτι στην αγορα αυτη τη στιγμη παιζει και 80-100 το κοματι!!!

mixalis
22-03-11, 18:26
Αν πιανουν τα χερια σου,νομιζω οτι υπαρχουν σετ επισκευης ,με μικρο κοστος, που βγαζει εξω τα μικροβουλιαγματακια,αρκει να μην εχει φυγει χρωμα,οποτε η επισκευη σου θα ειναι οικονομικοτατη!thumb

Συμφωνώ με τον Άρη ότι αν μπορείς κάντο μόνος σου..thumbthumbthumb

kplc16
22-03-11, 19:21
Να δώσω κι εγώ μια συμβουλή στον φίλο μας:

Tίτο, μην πετάς χρήματα σε laserline clinics ή σε θεραπείες τύπου Capilarin. Η μόνη περίπτωση να ξαναβγάλεις μαλλιά είναι η μικρομεταμόσχευση από άλλο σημείο του τριχωτού. Εγώ μάλιστα σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω ηβικές τρίχες για δύο λόγους: α) Είναι κατσαρές και γλυτώνω την περμανάν και β) η αφαίρεσή τους κάνει το μόριο να φαίνεται μεγαλύτερο. Επίσης, κανείς δε θα ξανακουμπήσει τα μαλλιά σου με τα βρωμόχερά του.

Στο θέμα μας τώρα: Αν δεν έχει φύγει το χρώμα, κάνε τη μέθοδο PDR (Paintless Dent Rerair). Κι αυτή δεν είναι ιδιαίτερα φθηνή, γλυτώνεις όμως το βάψιμο. Αν πάλι οι λακκούβες είναι μικρές ή τα οικονομικά σου τραγικά, σου προτείνω τη μέθοδο PDR (Pointless: Don't Repair.)

Αυτά. Ελπίζω να ήμουν χρήσιμος γι' άλλη μια φορά.

lol:hystericalbs1: κλαιω:th_Laie_67-1:

andreas110080
22-03-11, 19:28
Φίλοι μου πριν μερικές μέρες έδωσα για βάψιμο προφυλακτήρα και φτερού 550 ευρωπουλα, και να σκεφτείς ότι ήταν και γνωστός του γνωστού. Όσο θέλει ο καθένας ζητάει.
Το κακό είναι ότι δεν μπορούμε να βλέπουνε τα οχήματα μας με το παραμικρό επάνω ( και καλά κάνουμε ) οπότε πληρώνουμε!

fanisk
22-03-11, 20:19
Να δώσω κι εγώ μια συμβουλή στον φίλο μας:

Tίτο, μην πετάς χρήματα σε laserline clinics ή σε θεραπείες τύπου Capilarin. Η μόνη περίπτωση να ξαναβγάλεις μαλλιά είναι η μικρομεταμόσχευση από άλλο σημείο του τριχωτού. Εγώ μάλιστα σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω ηβικές τρίχες για δύο λόγους: α) Είναι κατσαρές και γλυτώνω την περμανάν και β) η αφαίρεσή τους κάνει το μόριο να φαίνεται μεγαλύτερο. Επίσης, κανείς δε θα ξανακουμπήσει τα μαλλιά σου με τα βρωμόχερά του.

Στο θέμα μας τώρα: Αν δεν έχει φύγει το χρώμα, κάνε τη μέθοδο PDR (Paintless Dent Rerair). Κι αυτή δεν είναι ιδιαίτερα φθηνή, γλυτώνεις όμως το βάψιμο. Αν πάλι οι λακκούβες είναι μικρές ή τα οικονομικά σου τραγικά, σου προτείνω τη μέθοδο PDR (Pointless: Don't Repair.)

Αυτά. Ελπίζω να ήμουν χρήσιμος γι' άλλη μια φορά.

Ετρωγα και παραλιγο να πνιγω.. :hystericalbs1: Να'σαι καλα Αρη :thumbsup::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

optostyle
22-03-11, 20:26
Γνωμη μου μη το φτιαξεις..............

kplc16
23-03-11, 15:18
ωραια γελασαμε με τις ατακες καποιων.


Στο θεμα μας
Γεναρη σε αντιπροσωποια(θεσσαλονικη) εβαψαν mercedes E με 500 ευρω ολοκληρο και οχι με χαρτοματα και μκιες.Φαναρια τριμ χερουλια ολα ξηλωμα.
Χρωματα standox(αν λεω σωστα τη μαρκα).

Εχω σταματησει απο καιρο να σκεφτομαι την περιποιηση χρωματος.

Το αμαξι μου ειναι ηδη 9 χρονων.

katsaraios
23-03-11, 16:00
ωραια γελασαμε με τις ατακες καποιων.


Στο θεμα μας
Γεναρη σε αντιπροσωποια(θεσσαλονικη) εβαψαν mercedes E με 500 ευρω ολοκληρο και οχι με χαρτοματα και μκιες.Φαναρια τριμ χερουλια ολα ξηλωμα.
Χρωματα standox(αν λεω σωστα τη μαρκα).

Εχω σταματησει απο καιρο να σκεφτομαι την περιποιηση χρωματος.

Το αμαξι μου ειναι ηδη 9 χρονων.
500 ευρω μονο???
πολυ λιγα φιλε

kplc16
23-03-11, 16:07
500 ευρω μονο???
πολυ λιγα φιλε

αναδουλεια λεγεται.

πηγα να ρωτησω για το προφυλακτηρα του αυτοκινητου της γυναικας μου σε ανθρωπο που παει ολη η οικογενεια εδω και 10 χρονια.
Για βαφη μονο 120 ο βαφεας + την αμοιβη του για το βγαλε βαλε!! Ο καλος γνωστος μου ειναι ο φαναρτζης.
Απλα δε θα το παω το αμαξι στο καλο γνωστο.

θα παει στην αντιπροσωποια

titaras
23-03-11, 16:24
Πολυ γελασα και χαρηκα που εδωσα τροφη στους χωρατατζηδες του forum , σχετικά με το θέμα και μετά απο μεγάλη ερευνα αγοράς που έκανα στην Αθήνα , τα φθηνότερα φανοποιεία ειναι 2 στη Πειραιώς και 2 στο Κορυδαλλό-Γρηγορίου Λαμπράκη , και απο τους ποίο οικονομικούς σε εξουσιοδωτημένο της BMW είναι ενας απο τους συνεργάτες του bmwfans.gr .
Βρέθηκε και συνεργείο γνωστής αλυσίδας μεταχειρισμένων στον Αγιο Στέφανο που για ολικό εξωτερικό βάψιμο ζητούσε μόνο 650 euro.
Όντως παιδιά φαναρτζης με φαναρτζή διαφέρουν απο΄πλευράς τεχνογνωσίας και τεχνικής που θα ακολουθήσουν , αλλά και από κόστος επισκευής . Να μη τα πολυλογώ βρέθηκε άνθρωπος στη Πειραιώς που του εδωσα 120 euro και μου το εκανε πένα το αμάξι με μια μεθοδο '' μεταλλικης εντριβης'' θα έλεγα με κατι ελασματα πισω απο τη λαμαρίνα αφού τελικά δεν ηθελε βάψιμο.
Τελος καλό όλα καλά ,
να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τον φίλο Monsta για το ενδιαφέρον του και περιμένω τον αδερφό Αρη ποτε θα παει για ''μπικινι'' να μας κρατήσει λίγο τριχωμα απο το χρυσόμαλλο δερας για το Συλλογο Γυροειδους Αλωπεκιασης Αθηνων .

thumb