PDA

Επιστροφή στο Forum : Λαστιχα..



TOMIS
05-01-11, 11:53
Καλησπερα σε ολους χρονια πολλα και καλη χρονια!!!!!Συγνωμη που εχω χαθει τελευταια αλλα ειναι και ζητημα και αν καθομαι στον υπολογιστη μου και 5 λεπτα πλεον...Σημερα ομως που εβαλα λαστιχα ειπα να μπω να ρωτησω τι βλακεια εκανα:thumbsup:..Μπηκαν λοιπον Fulda excelero διαστασεις 225/45/17..Πλεον οπως ειμαι οικονομικα σπανια το φτανω στα ορια το αμαξι και σπανια το παιρνω οποτε θελω αξιοπιστα λαστιχα να αντεξουν τουλαχιστον 2 χρονια με χαλαρη οδηγηση χωρις ομως να με προδωσουν οταν τα χρειαστω και θα αντεχουν πανω στο 325..Εχει βαλει ποτε κανεις?Καλη αγορα η οχι?Εγω ομολογω οτι δεν τα ηξερα καθολου αλλα ηταν σε προσφορα και τα πηρα φτηνα με ημερομηνια παραγωγης ιουλιο του 2010..

SuperSonic
05-01-11, 11:57
Εφοσον οι οδηγικες σου τασεις δεν ειναι οριακες μια χαρα ειναι.
Τα Fulda δεν ειναι τα ΠΟΛΥ εμπορικα λαστιχα παρολα αυτα ειναι αξιοπιστα.

TOMIS
05-01-11, 12:08
Oριακα δεν πηγαινω συνεχεια αλλα οταν παω δεν θελω να βρεθω σε καμια κολωνα αυτο σκεφτομαι...Εδω ειμαστε θα μαθουμε..

SuperSonic
05-01-11, 12:11
Σχετικο..Για να βρεθεις σε κολωνα δεν θα φταινε μονο τα λαστιχα.

Χαλαρωσε μια χαρα ειναι τα λαστιχα σου δεν θα εχεις προβλημα.

Samaro
05-01-11, 13:23
Πρόκειται για γερμανική εταιρία με λειτουργία άνω των 100 ετών.
Πολλές αυτοκινητοβιομηχανίες τα εχουν ως πρώτη τοποθετηση αφου ειναι good value for money λάστιχο.
Μιά και δεν τα γνώριζες, ρίξε μια ματιά στο Site της εταιρίας. https://www.fulda.com/fulda_home_en/about_fulda/company/
Συμπέρασμα : Μιά και ήθελες οικονομική λύση, μια χαρά θα σε εξυπηρετήσουν.

:original:

SuperSonic
05-01-11, 14:16
Επισης μια πολυ καλη και δοκιμασμενη οικονομικοι λυση ειναι και τα AVON για οποιον ενδιαφερεται.

joseph
05-01-11, 16:23
Καλησπερα σε ολους χρονια πολλα και καλη χρονια!!!!!Συγνωμη που εχω χαθει τελευταια αλλα ειναι και ζητημα και αν καθομαι στον υπολογιστη μου και 5 λεπτα πλεον...Σημερα ομως που εβαλα λαστιχα ειπα να μπω να ρωτησω τι βλακεια εκανα:thumbsup:..Μπηκαν λοιπον Fulda excelero διαστασεις 225/45/17..Πλεον οπως ειμαι οικονομικα σπανια το φτανω στα ορια το αμαξι και σπανια το παιρνω οποτε θελω αξιοπιστα λαστιχα να αντεξουν τουλαχιστον 2 χρονια με χαλαρη οδηγηση χωρις ομως να με προδωσουν οταν τα χρειαστω και θα αντεχουν πανω στο 325..Εχει βαλει ποτε κανεις?Καλη αγορα η οχι?Εγω ομολογω οτι δεν τα ηξερα καθολου αλλα ηταν σε προσφορα και τα πηρα φτηνα με ημερομηνια παραγωγης ιουλιο του 2010..

Eιναι μια χαρα λαστιχο, και κατα την γνωμη μου με την καλυτερη αναλογια τιμης αποδοσης, εγω, εδω και κανενα χρονο τα φοραω και ειναι μια χαρα, μπορω να πω οτι σε σχεση και με τα κοντι3 που ειχα αλλα και με τα pilotsport2, ειναι πολυ κοντα σε αποδοση.
Μου αρεσει που ειναι μαλακο λαστιχο, και στα πλαινα, και σαν γομα ζεσταινεται γρηγορα.

Υ.Γ Απο τα να βαζουμε τιποτα κινεζικα και ταιβαν no name στα ιδια λεφτα , αυτα ειναι πολυ καλυτερα

deepBLUE
05-01-11, 16:50
Τα fulda τα φοραγα μέχρι πριν 2 μήνες στο Ζ3 τα λάστιχα είναι μια χαρά και η δύναμη που έχεις περισσεύει.
Για ενάμιση δυο χρόνια είσαι οριακά όμως μια χαρα είναι και σε στεγνό αλλα και βρεγμενο δρόμο !!
Τώρα έβαλα τα Avon αλλα ακόμα είναι νωρίς για να πω οτιδήποτε το σίγουρο είναι πως θέλουν 2psi παραπάνω απο το κανονικό αέρα γιατί ανοίγουν απο μέσα.
Ίσως τα Gilda να είναι καλύτερα χειρότερα πάντως δεν είναι σε καμμιά περίπτωση.
Τα fulda τα είχα πάρει 560 και τα Avon τα πήρα 520.
225/40/18 & 255/35/18

Stamatis
05-01-11, 17:30
Fulda φοραγανε τα εταιρικα μας στις αλλαγες. (παλιααα τοτε που ειχαμε).
Ποτε και κανενας δεν ειχε παραπονα, σε ολη την κλιμακα των διαστασεων, απο 15αρια εως 18αρια.
Βεβαια σε καμμια περιπτωση δεν βγαζουν πανω απο 25.000 χλμ, μα με τιποτα ομως.
Βεβαια δεν τους καναμε και την καλυτερη μεταχειριση.

TOMIS
06-01-11, 15:56
Ωραια τοτε παιδια γιατι πηγαν 420 ενω για bridgestone εδινα 570+...Σημερα που πηγα Πορτο γερμενο εμεινα απουλ τα ευχαριστημενος αλλα εχουν ακομα πελμα πανω ηταν τα πρωτα χιλιομετρα που περπατησε οποτε φυσικο ειναι...Αθρυβα παντως και μαλακά και στη εθνικη και παντου

Stunt Mike
06-01-11, 16:03
420 ειναι καλα!Εγω ειχα παρει περισυ 500 τα Pirelli Pzero 225/45R17 σε προσφορα....Μια χαρα ελαστικο το Fulda,στην Αγγλια ειναι πολυ διαδεδομενα παντως...

joseph
06-01-11, 16:11
Ωραια τοτε παιδια γιατι πηγαν 420 ενω για bridgestone εδινα 570+...Σημερα που πηγα Πορτο γερμενο εμεινα απουλ τα ευχαριστημενος αλλα εχουν ακομα πελμα πανω ηταν τα πρωτα χιλιομετρα που περπατησε οποτε φυσικο ειναι...Αθρυβα παντως και μαλακά και στη εθνικη και παντου

390 τα ειχα παρει περυσι, αν και κανονικα τα ειχε 430 απο οτι μου ελεγε..
Θα δεις οτι θα κρατανε καλυτερα, αφου κανεις καμια 500αρια χλμ και στρωσουν.