PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ IPHONE



Thomelef
02-01-11, 15:15
μετά την εγκατάσταση της 4.2.1, το τηλέφωνο έχει πρόβλημα με το ασύρματο
δύκτιο...το πρόβλημα είναι πως είναι σαν να είναι τελείως απενεργοποιημένο...
δεν βλέπει κανένα διαθέσιμο δίκτυο και δεν έχει και το σηματάκι του wifi στην
κεντρική σελίδα επάνω αριστερά...δεν βρίσκει κανένα δίκτυο γενικά...έκανα
ριζέτ τα πάντα, πάλι τπτ...χειροκίνητα δεν βλέπει πάλι κανένα δίκτυο. δεν ξέρω
τι άλλο να κάνω...είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα???γνωρίζει κανείς κάτι και πως
θα μπορούσα να το διορθώσω???

Vasilis
02-01-11, 15:47
μια καλη λυση θα ταν να γυρισεις στην προηγουμενη firmware

restore εκανες θωμα?


backup ειχες παρει?

μπορεις να του κανεις φορματ κ ριστορ απο την προηγουμενη φιρμγουερ(χωρις να ναι φυσικα κ τοσο απλο)


μην στεναχωριεσαι ομως ... φτιαχνεται !~


καλυτερα θα σε κατατοπισει ο χρηστος...για κανε λιγο υπομονη!

Thomelef
02-01-11, 16:26
μια καλη λυση θα ταν να γυρισεις στην προηγουμενη firmware

restore εκανες θωμα?


backup ειχες παρει?

μπορεις να του κανεις φορματ κ ριστορ απο την προηγουμενη φιρμγουερ(χωρις να ναι φυσικα κ τοσο απλο)


μην στεναχωριεσαι ομως ... φτιαχνεται !~


καλυτερα θα σε κατατοπισει ο χρηστος...για κανε λιγο υπομονη!

restore έκανα...downgrade λίγο που το έψαξα το πράμα, είναι αρκετά μεγάλο
πακέτο και δεν θέλω να μπλέξω, μιάς και δεν κατέχω και πολά για τις μαγκιές
με το iphone. παίζει να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας του ρούτερ με το
λογισμικό αυτής της έκδοσης??? αν ναι τι γίνεται??? καινούριο ρούτερ???
ευχαριστώ πολύ βασίλη και όποιον άλλο μπορεί να βοηθήσει...

Thomelef
02-01-11, 23:18
κανείς δεν είχε το ίδιο πρόβλημα ρε παιδιά???

Χρίστος
02-01-11, 23:40
πριν σε παω σε θεμα software.
Μηπως σου επεσε ή ταρακουνηθηκε εντονα σε καμια τσεπη η συσκευη?

Stathis
02-01-11, 23:47
το μηλο εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα λιγο...
δοκιμασα ενα Ν8 και με βλεπω να μετακομιζω συντομα...

Χρίστος
02-01-11, 23:52
Αν σκεφτεις να το πεταξεις...βαλε μια φωνη να περιμενω κατω απο το μπαλκονι!

Stathis
02-01-11, 23:53
ποσες φορες ρε χρηστο θελω να το σπασω με σφυρι, αλλα συγκρατουμαι..

Χρίστος
03-01-11, 00:00
[οφτοπικ]μιας και εχεις ποικιλια να τεσταρεις, ψαχνω touch υποχρεωτικα με numeric keypad στα sms.Για στειλε κανα πμ[/οφτοπικ]

Stathis
03-01-11, 00:11
στειλε πμ τι ψαχνεις ακριβως μηπως εχω κανενα μεταχειρισμενο.

Thomelef
03-01-11, 01:03
πριν σε παω σε θεμα software.
Μηπως σου επεσε ή ταρακουνηθηκε εντονα σε καμια τσεπη η συσκευη?

όχι κανένα ατύχημα...δούλευε κανονικότατα.
πρόκειτε για της γυναίκας μου την συσκεύη, μιάς και εγώ πλέον
εδώ και καιρό παράτησα το μήλο και είμαι με βλακμπέρι...τες πα,
όχι δεν χτύπησε πουθενα...

Χρίστος
03-01-11, 12:23
Oκ.
Παει αυτο.
Λοιπον επειδη μου λες οτι δε το εχεις δοκιμασει παρα μονο με το δικο σου ρουτερ, πριν κανεις το οτιδηποτε δοκιμασε τη συσκευη σε αλλο διαθεσιμο wifi να δεις αμα συμβαινει.
Η πιθανοτητα να φταει το ασυρματο σου ειναι μικρη, αλλα αν συμβαινει απλα θα αναβαθμισεις το firmware του ρουτερ σου και λογικα θα λυθει.

Αν το αποριψουμε και αυτο και το προβλημα προερχεται καθαρα απο τη συσκευη μετα το update τοτε:
Συνδεεις το usb(αν εχεις χρησιμοποιησε δευτερο απο αυτο που χρημοποιησες) σε ΠΙΣΩ θυρα ενος αλλου pc.Περνας itunes.Κανεις afthentication το pc.Συνδεεις τη συσκευη και κανεις restore εχοντας κλειστα τα παντα (ακομα και antivirus).

deepBLUE
03-01-11, 12:47
Το wifi το εχεις μονιμα ανοικτο η το ανοιγοκλεινεις ?
Σε ρωταω γιατι εχω ενα D-Link στο σπιτι που εχει ενα εξωτερικο διακοπτη on off το οποιο το εχω κλειστο και το ανοιγω οταν το εχω αναγκη(παιδια βλεπεις μεσα στο σπιτι).
Πολλες φορες δε ξερω για ποιο λογο ενω το ανοιγω το διακοπτη στο on αυτο εχει κλεισει μεσα απο τα settings και παροτι ο διακοπτης ειναι ανοικτος αυτο δεν ειναι πρεπει να μπω μεσα και να κλικαρω το αναλογο κουτακι.
Καλο ειναι να δοκιμασεις και αλλου οπως σου λεει και ο Χρηστος πιο πανω.

Thomelef
03-01-11, 14:16
το τηλ. δεν αναγνωρίζει κανένα δίκτυο...είναι λές και έχεις απενεργοποιημένο το wifi.
δλδ δίπλα σε δίκτυο το βάζεις και είναι τυφλό...λές και εξαφανίστηκε ο δέκτης απο το
τηλέφωνο...το περίεργο είναι πως ενώ δούλευε κανονικά, το άφησα για να πάω να πιώ
λίγο νερό, και μόλις γύρισα στον καναπέ, τζίφος...έχει εδώ και κάνα 10ήμερο που έχει
γίνει και έχω δοκιμάσει τα πάντα...άκρη δεν μπορώ να βγάλω...

Stathis
03-01-11, 16:24
κανε restore θωμα.

Thomelef
03-01-11, 17:43
έκανα στάθη...δεν ξέρω, αλλά υπάρχει περίπτωση να έχει χαλάσει καμμιά κεραία τπτ???
υπάρχει τέτοια περίπτωση???δείχνει σα να είναι νεκρό ρε γμτ...σαν να το έχεις στο of.

Vasilis
03-01-11, 18:20
θες να το στειλεις αθηνα να το κοιταξουμε?


(εφοσον δεν υπαρχει εναλλακτικη

κ εφοσον καποιος θα το φερει χερι χερι-μιας κ θα ρχεται αθηνα για καποιο λογο?)

Thomelef
03-01-11, 19:33
θες να το στειλεις αθηνα να το κοιταξουμε?


(εφοσον δεν υπαρχει εναλλακτικη

κ εφοσον καποιος θα το φερει χερι χερι-μιας κ θα ρχεται αθηνα για καποιο λογο?)

λές να κάνουμε κάνα ταξιδάκι αθήνα???:original::original::original:
να φάμε και κάνα λουκανικάκι μέχρι να φτιαχτεί το τηλέφωνο μωρέ...
θα δούμε...θα πάω αύριο στην αντιπροσωπεία να δώ τι θα μου πούν.

Faethon
03-01-11, 23:35
Το πρόβλημα των iPhone και iPad με έκδοση 4.1 και άνω και 4.2 αντίστοιχα, όταν συνδέονται με D-link και κάποια άλλα router, ΕΊΝΑΙ ΓΝΩΣΤΌ ΚΑΙ ΔΥΣΕΠΥΛΗΤΟ.

Το παρουσιάζουν και οι 2 iDevices μου ακόμα και σήμερα έχοντας δοκιμάσει απίστευτα πράγματα.

Ακόμα και ως "set up as new" μόλις αναβαθμίζεται στην 4.2 το wifi παγώνει κατα διαστήματα.

Η συμβουλή μου είναι να ζήσεις με το πρόβλημα περιμένοντας μελλοντική αναβάθμιση, να αλλάξεις router ή να κάνεις downgrade.

Μην δοκιμάσεις τίποτα άλλο, θα ταλαιπωρηθείς άσκοπα, ειδικά όταν διαβάσεις για το θέμα σε δημοφιλή forums του εξωτερικού.

Faethon
03-01-11, 23:38
Αν δεν το κάνεις ήδη, όταν παγώνει το wifi κάνε το disable και αμέσως enable από τις ρυθμίσεις για να πάρει μπρος....

gant
03-01-11, 23:45
Καλό αυτό, παπαριές της apple. Να ψάχνεις router συμβατό με το μήλο. Ασε που δεν παίζουν, απ όσα έχω ακούσει, για ανοιχτή ακρόαση μεσω bluetooth με διάφορα car multimedia.

Thomelef
04-01-11, 09:42
δυστχώς είναι τελείως παγωμένο...

Thomelef
04-01-11, 09:44
Καλό αυτό, παπαριές της apple. Να ψάχνεις router συμβατό με το μήλο. Ασε που δεν παίζουν, απ όσα έχω ακούσει, για ανοιχτή ακρόαση μεσω bluetooth με διάφορα car multimedia.

ναι...και αυτό παίζει...εμένα στο πάροτ, όποτε ήθελε συνδεόταν.

gant
04-01-11, 11:18
ναι...και αυτό παίζει...εμένα στο πάροτ, όποτε ήθελε συνδεόταν.

Τι να πω ρ Θωμά, μήπως είναι υπερεκτιμημένο?
Μετά από σύντομη έρευνα, αγόρασα το HTC Desire με 499ε unbranded και είμαι απόλυτα ικανοποιμένος. Όπου υπάρχει hotspot, συνδέεται αστραπιαία και με το official update που έγινε γράφει και video στα 720p. Του έριξα και 2 σπασμένα navigation, υπάρχουν όμως εκατοντάδες ελεύθερες εφαρμογές, δωρεάν απ το android market.
To αγγλικό techradar το έβγαλε κορυφαίο σε δοκιμές μεταξύ των 10 κορυφαίων smartphones του 2010, συμπεριλαμβανομένου και του iphone4.
Τελευταία όμως πρeπει να κέρδισε τα σκήπτρα το samsung galaxy S με την super amoled οθόνη του, στα 529ε.

Samaro
04-01-11, 11:31
Τώρα εγώ γιατί πιστεύω, ότι μετά από κάθε αναβάθμιση της ios, βγαίνει κάποιο πρόβλημα ;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

spar@
06-01-11, 03:24
εχω και εγω προβλημα με iphone, τους τελευταιους μηνες ψαχνω και δεν βρισκω... ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...:hystericalbs1:

Χρίστος
06-01-11, 03:39
κανε εναν αγιασμο εσυ βρε παιδι μου.Δε σε θελει καθολου!!!

Faethon
14-01-11, 00:10
restore έκανα...downgrade λίγο που το έψαξα το πράμα, είναι αρκετά μεγάλο
πακέτο και δεν θέλω να μπλέξω, μιάς και δεν κατέχω και πολά για τις μαγκιές
με το iphone. παίζει να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας του ρούτερ με το
λογισμικό αυτής της έκδοσης??? αν ναι τι γίνεται??? καινούριο ρούτερ???
ευχαριστώ πολύ βασίλη και όποιον άλλο μπορεί να βοηθήσει...

Μετά από αρκετές δοκιμές μπορώ να πω με σχετική βεβαιόητα ότι η έκδοση 4.3.1 λύνει το πρόβλημα του παγώματος internet ενώ υπάρχει σύνδεση wifi σε συνδυασμό με κάποια routers.

Σήμερα διαπίστωσα ότι το δικό σου προβλημα αν και παρεμφερές είναι διαφορετικό. Πριν σου πω (αν θες) τρόπο για να δοκιμάσεις την 4.3.1 πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσεις reset network settings, restore με set up as new και όχι restore με restore from backup.

Αν δεν δουλέψουν τα παραπάνω περίμενε την 4.3.1 ή ενημέρωσε με private για να την δοκιμάσεις τώρα.

Jimmakos
14-01-11, 00:17
Επειδή είχα κάποτε iPhone κατέληξα στο συμπέρασμα:
Πέτα και εσύ το iPhone σου στα σκουπίδια. ΜΠΟΡΕΙΣ! :th_Laie_67-1:

Δοκίμασε να βάλεις κάποια παλιά έκδοση firmware και μην βάζεις αμέσως όποια καινούργια βγαίνει..... Όταν έκανα Restore έστρωνε το δικό μου....

gyiama
19-08-17, 10:24
Για να μην ανοίξω καινούριο θρεντ θα κάνω την ερώτηση εδώ. Σε ένα 6s ολοκαίνουργιο αγορασμένο πριν δυο βδομαδες, απ την πρώτη μέρα παρουσίασε το εξής πρόβλημα. Όταν παίρνεις τηλ δεν ακούς τον συνομιλητή σου καθόλου. Αυτός σε ακούει. Μόλις πατήσεις την ανοιχτή ακρόαση ακούς και σε ακούνε κανονικά. Μόλις την κλείσεις το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά και ακούς. Το τηλ πήγε πίσω στο service το ελέγξανε και είπαν ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα και το έστειλαν πίσω. Φυσικά και το πρόβλημα παραμένει. Το τηλ έχει την τελευταία αναβάθμιση και εντελώς καινούργια κάρτα sim.

Χρίστος
20-08-17, 03:09
αν το προβλημα υπαρχει καλωντας οποιοδηποτε τηλεφωνο και οχι συγκεκριμενο αριθμο, το ξαναπας ομορφα και ωραια και τους κανεις αναπαρασταση επι τοπου.
Σε τετοια περιπτωση η αντικατασταση γινεται πολυ γρηγορα.

Να υποθεσω οτι το πηγες σε σερβις τυπου isystem/isquare κλπ και οχι σε γερμανους.....

gyiama
21-08-17, 14:46
Επειδή το τηλ είναι εταιρικό και αγοράστηκε από Vodafone στάλθηκε στην Vodafone και εκείνοι δεν ξέρω τι κάνανε που το στείλανε κλπ και είπαν ότι είναι οκ. Αλλά το πρόβλημα παραμένει απλά δεν το κάνει σε κάθε κλήση αλλά περιστασιακά.

Tsakirakos
21-08-17, 19:01
Πανο μου το εκανε και εμενα σε καποια φαση το ιδιο. Αναγνωριζε οτι εχει συνδεδεμενα τα ακουστικα (τσεκαρε μηπως σου βγαζει το μηνυμα αυτο). Του εριξα ενα φυσιματακι και εστρωσε.

gyiama
22-08-17, 17:06
Ρε είναι τηλέφωνο μιας εβδομάδας και το κάνει απ την πρώτη μέρα,τι να φυσηξω; θα δω μήπως βγάζει την ένδειξη hands free όταν το κάνει. Δεν το έχω προσέξει καθόλου