PDA

Επιστροφή στο Forum : XBOX HDD



Jimmakos
30-12-10, 13:55
Χθές μου έδωσε ο αδερφός μου ένα xbox. το καθάρισα το έκανα καινούριο αλλά Ελληναράς ωσάν και οι τσέπες άδειες για παιχνίδια πληροφορήθηκα οτι μπορώ να βάζω παιχνίδια στον σκληρό που έχει μέσα και να τα παίζω απο εκεί κανονικότατα! Το έχει κάνει κάποιος φίλος?

NickE60
30-12-10, 15:48
Ναι το έχω κάνει. Το ένα από τα δύο που είχα στα παιδιά πριν πάρουν το 360 χώρεσε περίπου 45 παιχνίδια σε ένα 200αρι σκληρό που έχει. Είναι λίγο μπελάς, πρεπει να είναι τσιπαρισμένο (evoX) να αντιγράψεις τους κωδικούς του μικρού σκληρού 10Gb που έχει μέσα το γνήσιο Χbox σε άλλο σκληρό μέσα απο DOS, μετά με ένα bootable CD το δικτυώσεις με τον υπολογιστή και μετά μέσω ενος software σε περιβάλον linux που περνάς στο νέο μεγαλύτερο σκληρό, κοπιάρεις τα παιχνίδια απο το dvd drive του Xbox στο σκληρό του υπολογιστή όπου με ένα patch (δεν το χρειάζονται όλα τα παιχνίδια) το ξεκλειδώνει σε 2" και μετά το ξαναμεταφέρεις στο σκληρό του Χbox, όπου εμφανίζεται στη συλλογή παιχνιδιών.. Τελευταία είχε βγει αναβάθμιση στο software που τα "έσπαγε" και τα κοπιάριζε απ' ευθείας απο το drive στο σκληρό αλλά δεν το είχα περάσει.

να σου πω κάτι... δεν συμφέρει... 3-4 ευρώ τα πουλάνε στις αγγελίες τα παιχνίδια, εκτός αν έχει χαλασμένο drive και δεν παίζει τα παιχνίδια, αλλά αν έχει χαλασμένο drive δεν μπορείς να σετάρεις και το μεγαλύτερο σκληρό δίσκο... αυτά..

Jimmakos
30-12-10, 16:32
Απο ότι το δοκίμασα διάβασε μόνο ένα dvd.... ένα γνήσιο παιχνίδι και ότι άλλο δισκάκι του βάζω δεν το διαβάζει! προσπαθώ να ρυθμίσω το μάτι αλλά τζίφος δεν θέλει να δουλέψει

Χρίστος
30-12-10, 16:33
niko μηπως μιλαει για 360???
Που ειναι πολυ απλουστερο?

Jimmakos
30-12-10, 16:38
niko μηπως μιλαει για 360???
Που ειναι πολυ απλουστερο?

Για αυτό εδώ μιλάω... https://media.teamxbox.com/faq/xbox.jpg

Το παλιό thumb

Χρίστος
30-12-10, 16:45
οκ!
Τοτε ειναι οντος πολυ δυσκολο!!!!

Αν δε θες να παιδευτεις αντε να δωσεις κανα 30ρι να στο ετοιμασουν.Εσυ απλα θα βαζεις το cd, θα το κοπιαρεις στο σκληρο και τελος :)

Jimmakos
30-12-10, 16:47
Υπάρχει κανείς να βγάζει τα γούστα του με τις "βαριοπούλες"?