PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με Firefox



nfot
11-12-10, 20:39
Εχω κανα 2-3 μερες, που οταν προσπαθω να μπω στο meteo.gr βλεπω αυτο το μυνημα "HTTP Error 400. The request verb is invalid.".
Με το Google chrome μπαινω κανονικα, αρα δεν ειναι θεμα μπλοκαρισματος απο το nod32.
Τι μπορει να ειναι; ΟΕΟ.

dimtz
11-12-10, 21:00
Εχω κανα 2-3 μερες, που οταν προσπαθω να μπω στο meteo.gr βλεπω αυτο το μυνημα "HTTP Error 400. The request verb is invalid.".
Με το Google chrome μπαινω κανονικα, αρα δεν ειναι θεμα μπλοκαρισματος απο το nod32.
Τι μπορει να ειναι; ΟΕΟ.

αν βαλεις και το www. θα σου ανοιξει κανονικα thumb

bill_m3
11-12-10, 21:02
αν βαλεις και το www. θα σου ανοιξει κανονικα thumb

Έτσι ακριβώς!!

Τα ίδια μου κάνει και στο chrome!

nfot
11-12-10, 21:06
Δε μου λετε, πλακα μου κανετε;

bill_m3
11-12-10, 21:10
Δε μου λετε, πλακα μου κανετε;

Γιατί ρε Νίκο???? :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Έχουμε συνηθίσει να μην βάζουμε μπροστά το www., τώρα αν στο κάνει και έτσι, τι να πω????

dimtz
11-12-10, 21:13
Γιατί ρε Νίκο???? :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Έχουμε συνηθίσει να μην βάζουμε μπροστά το www., τώρα αν στο κάνει και έτσι, τι να πω????

σωστα σχεδον σε ολες τις σελιδες δεν χρειαζετε να πληκτρολογουμε το www το παιρνει αυτοματα, στο συγκεκριμενο σαιτ χρειαζετε., τωρα αν εξακολουθει σε σενα να μην μπαινει τοτε δεν ξερω τι να πω

nfot
11-12-10, 21:20
Οταν ξεκινησα να σερφαρω, τα προγραμματα πλοηγησης απαιτουσαν το www. Ετσι για μενα θεωρηται δεδομενο το www.

Στο site αυτο μπαινω χρονια τωρα, απο τα "Bookmarks", κατευθειαν στην προβλεψη για Βολο. Εδω και 2-3 μερες, παπαλα, μεσω firefox.

Κωνσταντίνος
11-12-10, 21:22
Οσοι χρησιμοποιείτε Mozilla και έχετε λογαριασμό gmail, μπορείτε να θέσετε ως αρίχκή σελίδα του Mozilla το igoogle. Είναι πλήρως παραμετροποίησημο και βάζετε ότι gadget θέλετε ώστε να εμφανίζονται με το που ανοίγετε τον Mozilla.
Μετεό, preview των mail σας, ευρετήριο, μετρατροπέα νομισμάτων, μεταφραστή, ειδήσεις, αθλητικά, εορτολόγιο κ.α. Υπάρχουν εκατοντάδες για να διαλέξετε πιο είναι πιο χρηστικό για εσάς.
Να ένα παράδειγμα :
5562

ART1
11-12-10, 21:30
κανε απεγκατασταση το firefox και μετα εγκατασταση απο την αρχη.μολις το κανεις θα ορισεις αρχικη σελιδα το google και οχι το firefox και εισαι οκ.εχεις προβλημα με καποιο coocies το οποιο εχει αποθηκευτει λαθος στον υπολογιστη σου.

Χρίστος
11-12-10, 21:37
αν ειναι θεμα κουκι απλα κατεβασε το ccleaner το οποιο ειναι free.Το χρησιμοποιω χρονια.θα κανεις δουλεια αν φταιει αυτο.

Εναλακτικα δοκιμασε και κατι αλλο.
Μπες γουγλη, εκει γραψε "μετεο", και λογικα θα σου βγαλει το σαιτ στις πρωτες επιλογες.Δοκιμασε να μπεις ετσι.

nfot
12-12-10, 01:16
Οντως, θεμα cookie ηταν. Εσβησα ολα τα σχετικα με το meteo και voila.
Ευχαριστω για τη βοηθεια.