PDA

Επιστροφή στο Forum : Rapidshare???



Vasilis
10-12-10, 14:53
Ποιος ξερει να με διαφωτισει ρε παιδια γιατι εχω χασει την μπαλα με δαυτους...

ειχα - εχω μια συνδρομη στο ραπιντ 6μηνη

εληξε προχτες

τι με συμφερει να κανω?

λεω κατι για rapidpro - rapids

ποσα rapids εχεις ?

κ κατι αλλα που δεν τα πολυκαταλαβαινω?

αγοραζεις rapids λεει

τα τοσα κοστιζουν τοσο κ τα λοιπα κ τα λοιπα

τα τοσα που κοστιζουν τοσο...ποσο διαρκουν?

τι με συμφερει να κανω?


αν το κατεχει καποιος ας με διαφωτισει παρακαλω...


να διατηρησω τον λογαριασμο μου?


υπαρχει αλλη λυση...πιο φθηνη? (Γ@μω το ΔΝΤ τους?):thanks::thanks:

GiannisRob
10-12-10, 14:58
Η ουσια του πραγματος ειναι οτι τωρα κοστιζει 6¤ το μηνα.

Ολα αυτα με τα rapid points θα στα εξηγησω σε λιγο.

GiannisRob
10-12-10, 15:06
Λοιπον, εχουμε και λεμε.

Με το νεο συστημα, δεν αγοραζεις ογκο η χρονο, αλλα rapidpoints. Μετα τον πρωτο μηνα διατηρησης του λογαριασμου σου, τα πραγματα με το νεο συστημα ειναι μπερδεμενα. Αυτα ομως που καταφερα να συμπερανω, επειτα απο 3 μηνες συμβιωσης με το νεο συστημα ειναι τα εξης:

1. Καθε μηνας κοστιζει 6¤. Απο τα RapidPoints που υποτιθεται οτι αγοραζεις για να επιμηκυνεις τη διαρκεια του λογαριασμου σου, σου περισσευει ενα. Αν δεν κανω λαθος, με 6¤ αγοραζεις 500 RapidPoints απο τα οποια χρειαζεσαι 499 για να επεκτεινεις το λογαριασμο, αλλον ενα μηνα.

2. Για καθε μηνα σου δικαιολογει εναν ογκο δεδομενων. Δεν θυμαμαι ακριβως ποσο, αλλα αν τον περασεις πριν τη ληξη του μηνα, και θες να κατεβασεις και αλλα, μπορεις να αγορασεις επιπλεον ογκο, με τις τιμες που λεει στην αντιστοιχη καρτελα. Αν ομως σου περισσεψε ογκος απο προηγουμενους μηνες, τοτε αυτος δεν χανεται αλλα μαζευεται. Στην καρτελα του προφιλ σου, στις γενικες πληροφοριες, λεει ποσο ογκος δεδομενων μπορεις να κατεβασεις ακομα.

3. Το ιδιο ισχυει και με το upload, μονο που εσυ εχεις ενα οριο 50GB γενικο, ανεξαρτητως μηνων, και μπορεις να το επεκτεινεις επι πληρωμη.

Ελπιζω να βοηθησα καπως. Αν θελεις περισσοτερα, ρωτα με και σε οτι μπορω θα βοηθησω, γιατι και γω εμπειρικα το εμαθα το συστημα.

Παντως, δεν ξερω αν τα 6¤ το μηνα ειναι περισσοτερα η λιγοτερα σε σχεση με το προηγουμενο συστημα. Και ακομα προσπαθω να καταλαβω αν συμφερει η οχι... Νομιζω, η καλυτερη λυση ειναι να μοιραζεσαι τον λογαριασμο με καποιο φιλο, αν δεν τον εξαντλεις καθε μηνα.

gnx
10-12-10, 15:10
Το προηγουμενο συστημα ηταν 56 ευρω το χρονο. Αρα αυξηθηκε.

deepBLUE
10-12-10, 15:15
Ειναι οπως με την καρτοκινητη εχεις μοναδες για να μιλας - εχεις ποντους για να καταβαζεις.
Δεν ειναι το θεμα αν αυξηθηκε η μειωθηκε..απλα ειδαν πως με μια αιτησια συνδρομη ολοι κατεβαζαν το χιλια μυρια οσα και καταλαβαν πως αν το εκαναν με τους rapidποντους θα εβγαζαν περισσοτερα χρηματα.
Αν ηταν θα μπορουσαν να το πανε απο 56-70 ευρω και τελος αλλα και παλι καταλαβαν πως δε συμφερει.

Χρίστος
10-12-10, 15:19
δλδ βασιλη με botaki δε σ αρεσει να κανεις τη δουλεια σου τσαμπα??

GiannisRob
10-12-10, 15:41
δλδ βασιλη με botaki δε σ αρεσει να κανεις τη δουλεια σου τσαμπα??

Ωπ? Τι ωραια τζαμπα πραγματα μου μυριζουν?

Για λεγε, για λεγε :D

Χρίστος
10-12-10, 15:57
με το καινουριο συστημα δε το εχω δοκιμασει, αλλα:
οσο καιρο κατεβαζα εγω, ειχα βρει ενα ετοιμο μποτ απο νετ οπου εκανες κοπυ τη λιστα με τα λινκ σε αυτο, αρχιζε να σου κατεβαζει το πρωτο, με το που τελειωνε σου εκανε ρισταρτ το μοντεμ και ξεκιναγε να σου κατεβαζει το δευτερο.
Ειναι δλδ ο χειροκινητος τροπος που υπηρχε απο παντα, ενσωματωμενος σε ενα προγραμματακι που τα κανει για σενα.


Ειχα μιλησει για να φτιαξω ενα μποτακι με τον 007 αλλα επειδη εκανα τη δουλεια μου τοτε με το ετοιμο που ειχα κατεβασει δε το φτιαξαμε.

Vasilis
10-12-10, 18:00
δλδ βασιλη με botaki δε σ αρεσει να κανεις τη δουλεια σου τσαμπα??


με το καινουριο συστημα δε το εχω δοκιμασει, αλλα:
οσο καιρο κατεβαζα εγω, ειχα βρει ενα ετοιμο μποτ απο νετ οπου εκανες κοπυ τη λιστα με τα λινκ σε αυτο, αρχιζε να σου κατεβαζει το πρωτο, με το που τελειωνε σου εκανε ρισταρτ το μοντεμ και ξεκιναγε να σου κατεβαζει το δευτερο.
Ειναι δλδ ο χειροκινητος τροπος που υπηρχε απο παντα, ενσωματωμενος σε ενα προγραμματακι που τα κανει για σενα.


Ειχα μιλησει για να φτιαξω ενα μποτακι με τον 007 αλλα επειδη εκανα τη δουλεια μου τοτε με το ετοιμο που ειχα κατεβασει δε το φτιαξαμε.

τι πες τωρα ρε χρηστακο?


για δωσε ενα ζευγαρακι μποτακι-α...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Χρίστος
10-12-10, 18:25
MajorShare RapidShare Downloader
Rapidshare Mass Downloader
Rapidshare Auto Downloader
Rapidshare Plus

παρε δυο ζευγαρια που βρηκα προχειρα.:th_Laie_67-1:

Κανε τις δοκιμες σου αφοβα!


Απλα να πω οτι αν το πσ δουλευει τορρεντς θα ειναι εχει πολλα σταματα-ξεκινα το ρουτερ και θα χανει τα πιρς ο κλα'ι'εντ.

330Ci
10-12-10, 20:36
Δεν έχει πλέον νόημα το premium account ή η οποιαδήποτε πληρωμή στο Rapidshare Βασίλη. Ένας host αξίζει όσο του "ανεβάζουν" αρχεία. Πλέον κανείς δεν ανεβάζει σε rapidshare, ακριβώς λόγω αυτής της ηλίθιας αλλαγής συστήματος, αλλά σε δωρεάν και απεριόριστους hosts, όπως Mediafire, Megaupload κλπ.
Μη δώσεις πια φράγκο, δεν αξίζει κατά την ταπεινή μου γνώμη.
Και στο λέει κάποιος που είχε premium 4 χρόνια τώρα...

SuperSonic
10-12-10, 21:05
Oτι απορια εχετε και γενικα οτι θελετε να μαθετε τα εχει αναλυτικα!

https://www.rapidgreece.com/buy_packs.php

https://www.rapidgreece.com/buy_months.php

deepBLUE
10-12-10, 22:07
Δεν έχει πλέον νόημα το premium account ή η οποιαδήποτε πληρωμή στο Rapidshare Βασίλη. Ένας host αξίζει όσο του "ανεβάζουν" αρχεία. Πλέον κανείς δεν ανεβάζει σε rapidshare, ακριβώς λόγω αυτής της ηλίθιας αλλαγής συστήματος, αλλά σε δωρεάν και απεριόριστους hosts, όπως Mediafire, Megaupload κλπ.
Μη δώσεις πια φράγκο, δεν αξίζει κατά την ταπεινή μου γνώμη.
Και στο λέει κάποιος που είχε premium 4 χρόνια τώρα...

Και γω τοσα χρονια το εχω.
Ολα σχετικα ειναι..εξαρτατε τι χρηση κανεις δλδ αν μπαινεις σε φορουμς για να κατεβασεις μουσικη οι περισσοτεροι το εχουν και σε rapid οπως και σε αλλους σερβερ που λειτουργουν οπως και το rapid.
Επισης υπαρχει και το rapidshare library που εχει και εκει πολυ θεμα,αλλα ξαναλεω ειναι αναλογα τι θες να κανεις.

asot
10-12-10, 22:43
δλδ βασιλη με botaki δε σ αρεσει να κανεις τη δουλεια σου τσαμπα??

JDOWNLOADER
https://wiki.jdownloader.org/home/index

Δοκιμασμένο τους τελευταίους 8 μήνες, άριστο! (και όχι μονο για Rapid, Megaupload, FileFactory, κλπ)
(Σου κλεινει και τον ΗΥ οταν τελειώσει το κατέβασμα...)

Προτείνεται ανεπιφύλακτα!

asot
10-12-10, 22:44
Δεν έχει πλέον νόημα το premium account ή η οποιαδήποτε πληρωμή στο Rapidshare Βασίλη. Ένας host αξίζει όσο του "ανεβάζουν" αρχεία. Πλέον κανείς δεν ανεβάζει σε rapidshare, ακριβώς λόγω αυτής της ηλίθιας αλλαγής συστήματος, αλλά σε δωρεάν και απεριόριστους hosts, όπως Mediafire, Megaupload κλπ.
Μη δώσεις πια φράγκο, δεν αξίζει κατά την ταπεινή μου γνώμη.
Και στο λέει κάποιος που είχε premium 4 χρόνια τώρα...


+1000

Vasilis
10-12-10, 23:25
JDOWNLOADER
https://wiki.jdownloader.org/home/index

Δοκιμασμένο τους τελευταίους 8 μήνες, άριστο! (και όχι μονο για Rapid, Megaupload, FileFactory, κλπ)
(Σου κλεινει και τον ΗΥ οταν τελειώσει το κατέβασμα...)

Προτείνεται ανεπιφύλακτα!

thumb

αυτο εχω κ γω

αλλα τωρα που ληξε το account Mου στο ραπιντ

κανει ενα μισαωρο να αναμεσα σε 2 downloads....δεν αλλαζει ip δλδ για να κατεβασει αμεσως


μηπως κανω κατι λαθος?

ή θελει καποια ειδικη ρυθμιση?

asot
10-12-10, 23:32
Στο [ΤΑΒ] Settings > Modules > Reconnection ρυθμίζεις να κανει reset/reboot το ROUTER σου, ωστε να πάρει νεα ΙΡ (αναμεσα στα download)...

gnx
11-12-10, 07:20
Καθε φορα που κανεις reboot το σερβερ σου πρεπει να ξανακανεις configure το ασυρματο δικτυο, σωστα;

asot
11-12-10, 10:29
Οχι, οχι, ειναι σαν να του "κοβεις" το ρεύμα για λίγο, ωστε να συνδεθεί ξανα με τον πάροχο - 99% θα πάρει ΝΕΑ ΙΡ μετά από τέτοια "τεχνητή" διακοπή ρεύματος
Οι ρύθμίσεις του Router ΔΕΝ χάνονται (εκτός αν έχει βλάβη το router και δεν τις κρατάει...)

Vasilis
11-12-10, 10:38
προσπαθω παντως να το κανω στο jdownloader

κ δεν τα καταφερνω...

ολο τις ιδιες ιp μου βγαζει:ranting2::ranting2:

asot
11-12-10, 10:59
Τι ρουτερ έχεις?
Το έχει στη Λίστα με τα διαθέσιμα? (κουμπί [select Router])

Vasilis
11-12-10, 11:34
tp-link W8960N


δεν το χει στα διαθεσιμα

αυτο ειναι καινουργιο παντως


προχθες το πηρα...οχι σαν την μητρικη μου....χεχεεχεχε

asot
11-12-10, 11:57
Νομιζω οτι μπορείς να βάλεις το 8920 και να ακολουθήσεις τις οδηγίες που έχει εδώ (https://jdownloader.org/knowledge/wiki/reconnect/reconnect-recorder)για να το "σετάρεις"

Vasilis
11-12-10, 12:01
8920?


γιατι δεν το βρισκω ουτε αυτο στη λιστα?

χεχεχεχε...ολα κοντρα μου πανε

asot
11-12-10, 12:06
Jdownloader ver. 0.9.580
Updated modules μέχρι σήμερα

Router Nr 1261: TP-Link ...8920

Vasilis
11-12-10, 12:22
kατι κανω


θα σε κρατω ενημερο


ευχαριστω πολυ για το χρονο σου φιλε μου...

asot
11-12-10, 12:42
Να 'σαι καλά φίλε
Καλό ΣΚ!

Χρίστος
11-12-10, 13:29
Απο την οικονομια το ξεκινησε ο κακομοιρης και μεις αντωνη τον βγαλαμε απο τον ισιο δρομο κ τον παρασειραμε στη παρανομοια!!!

Σα δε ντρεπομαστε...!

asot
11-12-10, 15:30
Οχι ρε συ Χρήστο, δεν υπάρχει κάποια παρανομια.. ενα τρόπο να "επιταχύνει" του υποδείξαμε του Bill μόνο, τίποτα παραπάνω...!!!

Vasilis
11-12-10, 21:22
φιλε αντωνη...

τα καταφερνω να αλλαξω ip

αλλα μονο χειροκινητα


γινεται να το κανει αυτοματως μονο του κ να μην καθομαι απο πανω να παταω την ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΡΧΕΙΟΥ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗΣ? (create reconnection script?)

asot
12-12-10, 11:48
Δεν χρειάζεται χειροκίνητα...
Στο [ΤΑΒ] Settings > Modules > Reconnection > Advanced

Δες εδώ
https://wiki.jdownloader.org/knowledge/wiki/glossary/reconnect

Vasilis
12-12-10, 17:48
ΔΕΝ...
κατι δεν καταλαβαινω κ δεν το κανω καλα ρε Αντωνη

κανω την διαδικασια..αλλα οταν τελειωνει το κατεβασμα ενος αρχειου
δεν με παει αυτοματα στο επομενο...μετραει παλι 59 λεπτα...
μονο χειροκινητα...μαλλον δεν το κατεχω το αθλημα

ευχαριστω πολυ παντως...θα συνεχισω να το κανω χειροκινητα

fanisk
12-12-10, 18:14
ΔΕΝ...
κατι δεν καταλαβαινω κ δεν το κανω καλα ρε Αντωνη

κανω την διαδικασια..αλλα οταν τελειωνει το κατεβασμα ενος αρχειου
δεν με παει αυτοματα στο επομενο...μετραει παλι 59 λεπτα...
μονο χειροκινητα...μαλλον δεν το κατεχω το αθλημα

ευχαριστω πολυ παντως...θα συνεχισω να το κανω χειροκινητα

Βασιλη ολος αυτος ο χρονος και ο κοπος που εχεις διαθεσει κοστιζουν παραπανω απο 6¤ το μηνα. Αν κατεβαζεις συχνα (ellinadiko, rapidlibrary, κ.α) αξιζουν.. σε βγαζουν απο ολο αυτο το τρεξιμο thumb

Vasilis
12-12-10, 18:20
φανη μου ,

δεν εχεις αδικο....αλλα...


6 απο δω

6 απο κει...

πιστεψε με ,

καποια στιγμη προσπαθεις να γλυτωσεις οσα 6ευρα μπορεις....χεχεχεχε!

fanisk
12-12-10, 18:43
φανη μου ,

δεν εχεις αδικο....αλλα...


6 απο δω

6 απο κει...

πιστεψε με ,

καποια στιγμη προσπαθεις να γλυτωσεις οσα 6ευρα μπορεις....χεχεχεχε!

Το θεμα ειναι να τα γλυτωσεις απο κατι που τα ξοδευδεις πραγματικα ασκοπα. Ενας καφες σπιτι σου σε συγκριση με εναν στο Κολωνακι, ειναι ασκοπα χρηματα!

Τα προγραμματα, τα τραγουδια, οι ταινιες, και ο,τι αλλο κατεβασεις γρηγορα, αμεσα, ξεκουραστα μεσω rapidshare δεν τα βρισκω ασκοπα. Πετας οσα links θες στο jdownloader, φευγεις για Λευκαδα και μεχρι να γυρισεις εχεις γεμισει 1TB δισκο. Ποσο χρονο θα σου παρει με restart router, αναμονη, ακομα και ενοικιαση της ταδε ταινιας στο videoclub ?

Μη το βλεπεις ως 6¤ αν κατεβαζεις συχνα. Παρε το διμηνο που θα σου γλυτωσει και 2¤. Παρε το τετραμηνο που θα σου γλυτωσει 4¤, κ.ο.κ.

Το rapid ειναι πολυ χρησιμο εργαλειο, και τα σωστα πληρωμενα εργαλεια κανουν το καλο μαστορα thumb:th_Laie_67-1:

Μας γαμαει το ΔΝΤ με τις αυξησεις και περικοπες αλλα μη γινουμε και ψυχωτικοι με τα ¤, οταν ο χρονος που ξοδευουμε για τη "δουλεια" μας, κοστιζει παραπανω!!