PDA

Επιστροφή στο Forum : Exciting GT2 finish at Laguna Seca



Monsta
09-12-10, 09:03
Τι μάχες χάνουμε...


https://www.youtube.com/watch?v=brNtbaMadX4&feature=player_embedded

Leonidas_E39
09-12-10, 11:25
Στο 0:24 που πεφτει η corvette στα φρενα πριν την στροφη παρατηρηστε που αναβουν. καλό.

Leonidas_E39
09-12-10, 11:35
Ο τυπας με το corvette αφηνιασε . Απλα απιστευτο βαλτε να το δειτε σε HD.

Monsta
09-12-10, 12:09
Και καλά του κανε ο Πορσάκιας στο τέλος.

Leonidas_E39
09-12-10, 12:17
Απο τα λίγα που καταλαβαινω ο πορσακιας ηταν ποιο ψυχραιμος απλα σε καποια φαση με τις εναλαγες στις καμερες δεν καταλαβα πως ο πορσακιας ξαναβγηκε μπροστα. Οσο για τον τυπο με την κορβετ οντως καλα να παθει.

Nick bmwlover
09-12-10, 12:53
:shok:Κ οι δυο λυσσαξανε πραγματικα,ο πορσακιας οντως πιο ψυχραιμος σε ολο τον αγωνα αλλα το τελος αυτο δεν το περιμενα με τπτ!!!Κ μενα μου αρεσουν αυτες οι δισκοπλακες:thumbsup: που "λαμπιριζουν":hystericalbs1::hystericalbs1:

manos///3
09-12-10, 13:20
Aντιαθλητικη εως αλητικη συμπεριφορα του οδηγου της πορσε στο τελος..
Εγω θα τον εσπαγα στο ξυλο τον μ@λ@κα...

Tουλαχιστον η κορβετ τερματισε!

Monsta
09-12-10, 13:41
Aντιαθλητικη εως αλητικη συμπεριφορα του οδηγου της πορσε στο τελος..
Εγω θα τον εσπαγα στο ξυλο τον μ@λ@κα...

Tουλαχιστον η κορβετ τερματισε!

Γιατί Μάνο ? Λόγω της λαχτάρας απ τη στούκα ? Για πες και συ που το κατέχεις το άθλημα.

Το βίντεο το είδα βέβαια μόνο μία φορά, αλλά ο κορβετάκιας ήταν εκείνος που τον έσπρωξε σχεδόν έξω από τη πίστα στη τελευταία στροφή, κοστίζοντας στο πορσάκια πολύτιμα δευτερόλεπτα. Εκτός κι αν έχασα κάτι.

Και χάρη του κανε που τον άφησε να τερματίσει κιόλας, έστω μ αυτό το τρόπο. Λες και δε συνέβει τίποτα.

Το γεγονός που ο κορβετάκιας είχε καθ΄όλη τη διάρκεια του αγώνα που ήταν πίσω από το πορσάκια τα high beams του να τον τυφλώνουν, δεν είναι αντιαθλητική έως αλήτικη συμπεριφορά ??

manos///3
09-12-10, 13:51
Kωστα εμπειρια απο αγωνες αυτοκινητων δεν εχω αλλα απο αγωνες καρτ αρκετη.

Και επειδη απο τα καρτ αρχιζουν οι περισσοτεροι αγωνιζομενοι ξερουν πολυ καλα τους κανονες του παιχνιδιου.

Το να ακουμπας καποιον στα φρενα σε οποιοδηποτε μηχανοκινητο σπορ ειναι αποδεκτο απο ολους. Ναι ,ειναι μεσα στα ατυπα ορια του αγωνα. Να ακουμπας και να σπρωχνεις λιγο βεβαια και οχι να πεφτεις με ολα πανω...

Το να οδηγεις ομως καποιον που βρισκεται διπλα σου στο τοιχο και να τον στριμωχνεις και να μην αφηνεις χωρο ειναι ΑΛΗΤΕΙΑ.

Ειμαι περιεργος τι αποφασισαν οι αγωνοδικες για τον οδηγο της πορσε...

HULK
09-12-10, 13:51
Π@@@α του Πορσακια.Καθαρα ανωτερη η Corvette στην ευθεια.Η μονη δικαιολογια ειναι οτι τον χτυπησε πανω στην στροφη ισως για να τον βγαλει εκτος πορειας και μετα ο Πορσακιας του το ανταπεδωσε.

Monsta
09-12-10, 13:58
Ειμαι περιεργος τι αποφασισαν οι αγωνοδικες για τον οδηγο της πορσε...

Μα αυτός τον έσπρωξε κανονικά να τον βγάλει έξω.

Χαχαχαχα κι εγώ θα ήθελα να δω αν παίξανε μπουνιές στην απονομή.

manos///3
09-12-10, 14:13
Eιναι και οδηγαρα.
https://en.wikipedia.org/wiki/J%C3%B6rg_Bergmeister


Και οι δυο οδηγοι τιμωρηθηκαν με αποβολη στους 2 πρωτους αγωνες του 2010.
Νομιζω πηραν αναστολη...

PATSIMINI
09-12-10, 14:19
εγω παντως δε βλεπω να φαινεται οτι η πορσε των σπρωχνει στο πισω μερος ωστε να τον γυρισει...λογικα για να γυρισει ετσι η βετ επρεπε να ειχε προηγηθει εστω και λιγο ωστε η μυτη της πορσε να πιασει το πισω μρος τηβ βετ και να τον γυρισει πιεζοντας τον προς τα αριστερα...μηπως η λαχταρα της βετ να περασει τον εκανε να στριψει αποτομα προς τα δεξια και να γυρισει απο λαθος δικο του???οπως ο φετελ που προηγουνταν για λιγο και εκανε αποτομα δεξια και γυρισε?????αλλο σεναριο αλλα με ελαχιστες πιθανοτητες...να πηγαιναν μαζι πορσε και βετ και στιγμιαια ο πορσακιας να αφηνει ελαχιστα γκαζι με στριμενο τιμονι προς τα αριστερα,ωστε να τον περασει η βετ με αποτελεσμα να τον γυρισει??????

Monsta
09-12-10, 14:20
Ύψος 6'4'' !!!

Nick bmwlover
09-12-10, 15:24
Ξαναειδα το βιντεο 4 φορες. Ειναι ολοφανερο οτι ο πορσακιας στο τελος εκανε μεγαααλη λαμακια,πολυ μεγαλυτερη συγκριτικα με τις αυτες του βετ!!!Τοσο ωραιο κηνηγητο,πολυ δυνατη κοντρα, κ το χαλασε στο τελος,αν δεν τον οδηγουσε στον τοιχο,γιατι δεν ηταν απλο κλεισιμο,κ δεν θα κινδυνευε κανεις,κ κανεις δεν θα 'ετρωγε" βαρια ποινη κ θα υπηρχε ενας θεαματικοτατος τερματισμος...

Monsta
09-12-10, 19:13
Ξαναειδα το βιντεο 4 φορες. Ειναι ολοφανερο οτι ο πορσακιας στο τελος εκανε μεγαααλη λαμακια,πολυ μεγαλυτερη συγκριτικα με τις αυτες του βετ!!!Τοσο ωραιο κηνηγητο,πολυ δυνατη κοντρα, κ το χαλασε στο τελος,αν δεν τον οδηγουσε στον τοιχο,γιατι δεν ηταν απλο κλεισιμο,κ δεν θα κινδυνευε κανεις,κ κανεις δεν θα 'ετρωγε" βαρια ποινη κ θα υπηρχε ενας θεαματικοτατος τερματισμος...

Δε νομίζω να μετράει το «μέγεθος» της λαμακίας σ αυτές τις περιπτώσεις Νίκο μου. Το πόρσε έστριψε καθαρά και θα τερμάτιζε πρώτος, αν ο κορβετάκιας hadn't stuck a dildo up his a$$. Τον έσπρωξε επίτηδες με σκοπό να τον πετάξει έξω για να του κλέψει τη πρωτιά.

Ο τερματισμός θα ήταν έτσι κι αλλιώς θεαματικός με όλη τη κόντρα που είχε προηγηθεί.

Thomelef
09-12-10, 20:10
ένα τόσο καλά στημένο αμάξι όπως τα συγκεκριμένα αγωνηστικά, σε καμμία περίπτωση
δεν φεύγουν έτσι απλά απο την μία άκρη του δρόμου στην άλλη και στουκάρουν τόσο
άσχημα...σίγουρα ο πορσάκιας τον εμβόλισε την ώρα που το κορβέτ τον περνούσε...
είναι ολοφάνερο, μιάς και το βετ φεύγει ακριβώς μπροστά απο το πόρσε. πολύ χοντρό.
οκ φοβερή μάχη σε όλο το 10λεπτο, αλλά όταν το παιχνίδι είναι χαμένο, είναι χαμένο...
σαν οδηγός αγώνων, θα έπρεπε να γνωρίζει πως δεν γίνεται πάντα να κερδίζει...όσον
αφορά τον υπόλοιπο αγώνα, νομίζω είναι κλασικές εικόνες μάχης στο τέλος του αγώνα,
όπου κρίνεται ποιός θα είναι ο πρώτος και ποιός θα είναι ο δεύτερος.

Nick bmwlover
09-12-10, 20:22
ένα τόσο καλά στημένο αμάξι όπως τα συγκεκριμένα αγωνηστικά, σε καμμία περίπτωση
δεν φεύγουν έτσι απλά απο την μία άκρη του δρόμου στην άλλη και στουκάρουν τόσο
άσχημα...σίγουρα ο πορσάκιας τον εμβόλισε την ώρα που το κορβέτ τον περνούσε...
είναι ολοφάνερο, μιάς και το βετ φεύγει ακριβώς μπροστά απο το πόρσε. πολύ χοντρό.
οκ φοβερή μάχη σε όλο το 10λεπτο, αλλά όταν το παιχνίδι είναι χαμένο, είναι χαμένο...
σαν οδηγός αγώνων, θα έπρεπε να γνωρίζει πως δεν γίνεται πάντα να κερδίζει...όσον
αφορά τον υπόλοιπο αγώνα, νομίζω είναι κλασικές εικόνες μάχης στο τέλος του αγώνα,
όπου κρίνεται ποιός θα είναι ο πρώτος και ποιός θα είναι ο δεύτερος.

Οντως,φαινεται ξεκαθαρα οτι οχι μονο τον εκλεισε,αλλο οτι τον εμβολισε κιολας ο πορσακιας...

Monsta
09-12-10, 21:17
Μόλις ξαναείδα τα τελευταία δευτερόλεπτα με την ησυχία μου καμιά 15-αριά φορές. Δείτε από το 8:47 - 8:49. Ο Κορβετάκιας πατάει γκάζι εκεί που το Πόρσε πατάει φρένο, επίτηδες για να τον εκτροχιάσει. Καλά του κανε και ελπίζω να του έγινε μάθημα.

Thomelef
09-12-10, 21:46
κώστα...δες το κάνα 2 φορές ακόμα γιατί μάλον δεν είδες καλά...
το βετ είναι είδη δίπλα απο το πόρσε, το οποίο κλείνει το βετ στο
ντουβάρι. μόλις φεύγει το βετ, τότε φρενάρει το πορσε και περνάει
απο μπροστά του το βετ...καθαρή αλητεία απο το πορσε, ασυζητητή.

merbeind
09-12-10, 22:01
Γουσταρω πορσε και αλητεια :thumbsup:
Σοβαρα ομως λιγη σημασια εχει το αποτελεσμα.Πανω στον αγωνα λιγοι θα κρατηθουν να μην κανουν λαλακια.Καλα κρινουμε τον πορσε απο το γραφειο,σκεφτειτε πως ηταν τοσα λεπτα με το κορβετ στην πλατη του και τα ηλιθια κιτρινα φωτα του

Monsta
09-12-10, 22:05
Ρε συ Θωμά, εγώ λέω ΠΡΙΝ καν έρθει το βετ δίπλα στο πόρσε. Στη στροφή που τον φίλησε από πίσω δλδ όλα ΟΚ ? Φυσικά και είναι αλητεία αυτό που έκανε το πόρσε, όμως ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΕ η άλλη φάση.

z3 2.2
09-12-10, 23:05
Ρε συ Θωμά, εγώ λέω ΠΡΙΝ καν έρθει το βετ δίπλα στο πόρσε. Στη στροφή που τον φίλησε από πίσω δλδ όλα ΟΚ ? Φυσικά και είναι αλητεία αυτό που έκανε το πόρσε, όμως ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΕ η άλλη φάση.

Πολυ σωστα Κωστα.
Ο τυπος με το πορσε εινια για μενα απολυτα δικαιολογημενος.
μιση στροφη πριν τον τερματισμο το βετ παει και του κανει το "pit maneuver"....καθαρα για να τον βγαλει απο την πιστα με τη διακαιολογια του "εχασα τα φρενα"....
σκυλιαζει ο τυπας με το πορσε και λεει..."θα σε κολλησω στον τοιχο ρε κ@ριολη να σου κοψω την παραπανισια φορα και να παρω τον αγωνα που αξιζω"

παραθετω την "pit maneuver"....

https://www.youtube.com/watch?v=4g4CIYR7lIk

Thomelef
09-12-10, 23:15
Ρε συ Θωμά, εγώ λέω ΠΡΙΝ καν έρθει το βετ δίπλα στο πόρσε. Στη στροφή που τον φίλησε από πίσω δλδ όλα ΟΚ ? Φυσικά και είναι αλητεία αυτό που έκανε το πόρσε, όμως ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΕ η άλλη φάση.

για εκείνη την φάση έχεις δίκιο...έτσι έγινε. είναι όμως φάση η οποία, είτε έγινε
με τις πόρτες νωρίτερα, είτε με μούρη κώλο αργότερα. στο κάτω κάτω και το
πόρσε νωρίτερα έβγαλε το βετ στο χώμα στην προσπάθεια του να κάνει μία
προσπέραση...τες πα θεωρώ πολύ χοντρό το σκηνικό που γίνεται στο τέλος και
πως δεν έχει καμία σχέση με το συμβάν που γίνεται 2 δευτερόλεπτα πρίν.
όπως και να έχει, δεν χαλιόμαστε για τους 2 ξένους!!! :original::original:

Monsta
09-12-10, 23:29
Οι φάσεις που αναφέρεις είναι ψιλο-νορμάλ στους αγώνες. Οι τελευταίες δύο στο συγκεκριμένο βίντεο είναι σίγουρα φάουλ.

Όχι ρε σιγά μη χαλιόμαστε. Εγώ το φχαριστήθηκα το βίντεο, την υψηλή του ποιότητα (HD) και τους ήχους από τα κτήνη.

HULK
10-12-10, 00:02
Εδω παιζοταν η νικη ,εαν γινοταν σε αλλο γυρο δεν θα να τον κολλαγε στον τοιχο.