PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ EBAY



E46 POWER
01-12-10, 21:07
Καλησπερα..αγορασα ενα μοτερ και ακριβως πριν βαλω τα χρηματα με πειπαλ πηρα ενα μειλ που ελεγε οτι πηρε νερα η αποθηκη του Αγγλου απο εναν σωληνα που εσπασε και οτι το μοτερ εχει παγωσει κτλ.. με τα λιγα και τα πολλα ζητησα φωτο να δω ποση ζημια εχει και αν γινεται και αυτος να μου λεει οτι δεν γινεται κτλ.. εγω φυσικα του εχω πει οτι εχω πληρωσει την μεταφορικη και χανω χρηματα και τετοια... του στελνω σημερα πως αυριο θα ειμαι λονδινο και οτι η μεταφορικη ουτως η αλλως θα ερθει εκει γιατι ειναι πληρωμενη και οτι θα ερθω να το παρω και ας ειναι βρεγμενο και του ειπα να μου στειλει τιμη...

και ηρθε το μειλ που υποψιαζομουνα...

hi, i understand what you are saying but possibly I am not clear enough. I have scrapped the engine this morning so its gone. like i say my mechanic said its all no good at all. All I can do is apologise for this but I couln't sell something not working anyway. hope this has cleared it up. thanks

ο τυπος το εδωσε αλλου μαλλον...

πως μπορω εγω να τον καταγγειλω και να βαλω κιολας οτι εδωσα και 300 ευρω εξοδα για την συναλλαγη και να τον κανω να στειλει χαρτι απο τιν σκραπ οτι και καλα το εχει δωσει??

Τι λετε πριν τον αναφερω να του πω κοιτα ξερω οτι με κοροιδευεις και οτι αν δεν στειλεις το μοτερ θα σε αναφερω και δεν θα μπορεις να πουλησεις ξανα και τετοια?

ριξτε καμια ιδεα... γιατι μοτερ δεν υπαρχει πουθενα!

zaharias
01-12-10, 21:10
Καλησπερα..αγορασα ενα μοτερ και ακριβως πριν βαλω τα χρηματα με πειπαλ πηρα ενα μειλ που ελεγε οτι πηρε νερα η αποθηκη του Αγγλου απο εναν σωληνα που εσπασε και οτι το μοτερ εχει παγωσει κτλ.. με τα λιγα και τα πολλα ζητησα φωτο να δω ποση ζημια εχει και αν γινεται και αυτος να μου λεει οτι δεν γινεται κτλ.. εγω φυσικα του εχω πει οτι εχω πληρωσει την μεταφορικη και χανω χρηματα και τετοια... του στελνω σημερα πως αυριο θα ειμαι λονδινο και οτι η μεταφορικη ουτως η αλλως θα ερθει εκει γιατι ειναι πληρωμενη και οτι θα ερθω να το παρω και ας ειναι βρεγμενο και του ειπα να μου στειλει τιμη...

και ηρθε το μειλ που υποψιαζομουνα...

hi, i understand what you are saying but possibly I am not clear enough. I have scrapped the engine this morning so its gone. like i say my mechanic said its all no good at all. All I can do is apologise for this but I couln't sell something not working anyway. hope this has cleared it up. thanks

ο τυπος το εδωσε αλλου μαλλον...

πως μπορω εγω να τον καταγγειλω και να βαλω κιολας οτι εδωσα και 300 ευρω εξοδα για την συναλλαγη και να τον κανω να στειλει χαρτι απο τιν σκραπ οτι και καλα το εχει δωσει??

Τι λετε πριν τον αναφερω να του πω κοιτα ξερω οτι με κοροιδευεις και οτι αν δεν στειλεις το μοτερ θα σε αναφερω και δεν θα μπορεις να πουλησεις ξανα και τετοια?

ριξτε καμια ιδεα... γιατι μοτερ δεν υπαρχει πουθενα!

Δεν μπορεις να ενημερωσεις τη μεταφορικη να μην παει? (και να παει σε καποιον οταν βρεις?)

Αφου δεν του εχεις στειλει λεφτα, παλι καλα..

Εγω λεω αφου δεν εκατσε, αστον.. Καθε εμποδιο για καλο..

E46 POWER
01-12-10, 21:17
ετσι του το ειπα..μεχρι και η μεταφορικη ψαχνει να βρει μοτερ.χαχαχχα απλα μου την εσπασε και νομιζε οτι θα με κοροιδεψει..αλλα μολις τον ζορισα το πεταξε το παραμμυθι... εχω λαλησει δεν παει αλλο 6 μηνεσ περασανε και 3 μοτερ..με αυτο 4ο.

zaharias
01-12-10, 21:19
ετσι του το ειπα..μεχρι και η μεταφορικη ψαχνει να βρει μοτερ.χαχαχχα απλα μου την εσπασε και νομιζε οτι θα με κοροιδεψει..αλλα μολις τον ζορισα το πεταξε το παραμμυθι... εχω λαλησει δεν παει αλλο 6 μηνεσ περασανε και 3 μοτερ..με αυτο 4ο.

Πω ρε φιλε..

Το κραξιμο εννοειται οτι δεν θα του το χαρισεις.. thumb

Μιλησες καθολου με αυτον που πηρα το δικο μου μηπως εχει τιποτα?

E46 POWER
01-12-10, 21:24
ναι αλλα δεν εχει την τυχη μου μεσα!!!

beliris
01-12-10, 21:31
Μπορείς να του βάλεις αρνητικό Feedback,επίσης μπορείς να καταγγείλεις την συμπεριφορά του στο ebay,ώστε να τον αποβάλουν και να του κλείσουν τον λογαριασμό.Υπαρχει νομίζω chat για on line καταγγελία.
Μου έτυχε κάτι ανάλογο με έναν Κορεάτη,που δεν πλήρωσε μια αγορά και τον απέβαλαν από το ebay επειδή το είχε ξανακάνει.

E46 POWER
01-12-10, 21:35
οπα τι τσατ ειναι αυτο?? για να το ψαξω...μηπως να τον προειδοποιησω πρωτα?

zaharias
01-12-10, 21:49
ebay.de εψαξες καθολου?

beliris
01-12-10, 21:52
Πας στο contact us>more topics>bidding & buying>contacting a seller>chat with us και αναφέρεις στο ebay τα γεγονότα και θα λάβουν τα μέτρα τους.

E46 POWER
01-12-10, 22:15
ebay.de εψαξες καθολου?

ναι αλλα ολα ειναι ειτε γυμνα ειτε χωρις τουρμπο...