PDA

Επιστροφή στο Forum : σουπερ επειγον



gnx
23-11-10, 15:34
Μου ηρθε μια πολυ καλη προσφορα για να αλλαξω παροχο, και τους ειπα να μου στείλουν το courier.

Θυμηθηκα ομως, τρομαρα μου, οτι εχω στη γραμμη του ΟΤΕ ενα email το οποίο χρησιμποποιώ και επαγγελματικα 12 χρονια τωρα, και εαν το χασω καηκα.

Εχω μιλησει δυο φορες με ΟΤΕΝΕΤ και τρείς με ΟΤΕ για να δω εαν μπορώ να διαχωρισω το username μου απο το λογαριασμό τηλεφώνου και να κάνω την τράμπα του παρόχου.

Νομιζα ότι θα μπορούσα να το εχω χωρις τηλ. γραμμη αλλά οι απόψεις διείστανται. Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει;

Ptboul
23-11-10, 15:52
Κατά 90% δε μπορείς να κρατήσεις το mail σου George, ρώτησα αρκετούς αλλά κανείς δεν ήταν 100% σίγουρος. Όλοι μου είπαν ότι μάλλον δε γίνεται..

Kostas_1
23-11-10, 15:57
Δεν γινεται. το εχω παθει και γω...

dimtz
23-11-10, 16:37
μπορειs να κανεις ενα gmail στο οποιο να δηλωσεις μεσα εκει το παλιο email σου και οποιος στελνει σε εκεινο θα ερχετε απευθειας σ αυτο, το θεμα ειναι δεν ξερω αν απενεργοποιηθει το παλιο email αν θα λειτουργηση κανονικα, νομιζω πως ναι δεν εχεις και κατι να χασεις δοκιμασε το

E46 POWER
23-11-10, 18:06
ο παροχος ειναι απλα υποχρεωμενος να κρατησει το μεηλ σου για 6 μηνες απο την στιγμη της απενεργοποιησης..μετα...bye bye!:thumbsdown:

nionios
23-11-10, 18:32
100% σίγουρα: Το mail σου θα συνεχίσει να υπάρχει για 6 μήνες ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθείς στον καινούργιο πάροχο. Από εκεί και πέρα οποιαδήποτε στιγμή, την επόμενη ημέρα ή σε 5 χρόνια, μπορεί να καταργηθεί ή να καβατζάρει κάποιος άλλος το username.

Φυσικά και δεν γίνεται να το κρατήσεις με κανέναν τρόπο εκτός του να έχεις internet από την otenet. Αφού dsl δεν θα έχεις μιας και θα αλλλάξεις πάροχο, η τελευταία σου ελπίδα είναι να κάνεις ένα τηλέφωνο ΜΗΠΩΣ δίνουν ακόμα καμιά Dialup συνδρομή με αστείο ποσό/έτος και το διατηρήσεις έτσι.

ECO 3-4-8
23-11-10, 19:02
Δεν θα πρεπει να εχεις προβλημα......Εγω είχα ενα σωρο αλlους adsl παρόχους και τωρα εδω και 3 μηνες η γραμμη μου οτέ είναι κομμενη λόγω μεταφοράς ( και ανικανότητας του οτε) αλλά το otenet.gr λειτουργεί κανονικά, παρά το ότι έχω κοψει και το τηλ και το adsl....

ECO 3-4-8
23-11-10, 19:05
θα κόψεις εντελως τον ΟΤΕ?