PDA

Επιστροφή στο Forum : PC Remote Control



Κωνσταντίνος
21-11-10, 10:46
Θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσω στην δουλειά τέτοιο πρόγραμμα δηλαδή διαχείρισης ενός υπολογιστή από άλλον (όχι μέσω τοπικού δικτύου, αλλά απο internet).
Το ζητούμενο είναι μια συνάδερφος μου, να διαχειρίζεται το PC του γραφείου απο το σπίτι της. Η οποία συνάδερφος, έχει περιορισμένες γνώσεις PC.
Αρα θέλουμε απλό και εύχρηστο πρόγραμμα με δυνατότητα ανταλλαγής αρχείων αλλά και εκτύπωσης.
Αν κάποιος εμπειρία απο τέτοια προγράμματα και έχει καταλήξει σε κάποιο, ας πει την γνώμη του.
Θα με απαλλάξει απο τον κόπο να τα δοκιμάσω εγώ ένα-ένα.

Τα ευρύτερα διαδεδομένα τέτοια λογισμικά είναι


Teamviewer
GoToMyPc
PcAnywhere
LogMeIn

Oλες οι γνώμες καλοδεχούμενες.
Ευχαριστώ

bill_m3
21-11-10, 11:28
Κωνσταντίνε δούλεψα για λίγο καιρό το Teamviewer μου φάνηκε πολύ καλό και εύχρηστο!

Για τα άλλα δεν τα έχω δοκιμάσει!

Κωνσταντίνος
22-11-10, 20:38
Thanks bill. Οσο περίμενα απαντήσεις το δοκίμασα. Μέχρι στιγμής καλό φαίνεται.

Vasilis
22-11-10, 20:40
κορυφη το teamviewer

δεν το αλλαζω με τιποτα

το χρησιμοποιεις κ απο κινητο

valantis544
22-11-10, 20:46
Τις περισσότερες περιπτώσεις τις καλύπτει το teamviewer με το παραπάνω.

m-power_01
23-11-10, 03:25
μονο το team ξερω. Ολοι αυτο δουλευουν

vasilis e30
23-11-10, 08:21
δεσ και το adobe connect now. δεν χρειαζεται να το κατεβασεις,μονο μια εγγραφη.
μιλας με τον αλλον με καμερα και μικροφωνο,μοιραζεσαι αρχεια,whiteboard, και μπορει να σου δωσει ο αλλος προσβαση στην οθονη του ή κ γενικα να μπορεις να μπεις στα αρχεια του.ειναι online meeting.εχει αρκετες δυνατοτητες.
ξεκινας ενα meeting και κανεις invite στους αλλους και εσυ κανονιζεις με τι δυνατοτητες θα μπουν μεσα.
ριξε του μια ματια.

Χρίστος
23-11-10, 12:32
team viewer και απο μενα γιατι ειναι το ποιο ευχρηστο, γρηγορο και μπορεις να το τρεξεις στο πσ χωρις εγκατασταση αν και υπαρχει και η απομακρισμενη βοηθεια απο msn....Μου χουν πει καλα λογια και δε χρειαζεται να περασεις και προγραμμα γιατι ειναι ενσωματωμενο.