PDA

Επιστροφή στο Forum : μαμημένη αρρωστια



chief
15-11-10, 09:45
Ανοιγω το θρεντ γιατι δεν ξερω πως να κρυψω την οργη μου και την στεναχώρια μου.
Ουτε δυναμη και ορεξη να τα κάνω όλα καλοκαιρινά δεν εχω...

Ο Κωστής, ηταν φίλος μου απο το δημοτικό.
Υπόδειγμα αθλητή με την παλιομοδήτικη εννοια.Φαρμακα, βιταμίνες, κρεατίνες δεν ηταν ποτε στο μενού. Ουτε πατατα τηγανητή δεν εφαγε ποτέ. Εννοείτε οτι το τσιγαρο, το ποτό και λοιπες καταχρίσεις ηταν αδιανόητες γι αυτον. Ερχόταν στο μπαρ και επινε νερό.
Μεγάλος τερματοφυλακας και τα τελευταία χρόνια και μεχρι πριν απο ενα μήνα ο βασικός γυμναστης σε ομαδα Α εθνικής.

Πριν απο 4-5 μήνες διεγνώσθει με "μελάνωμα".
Τι σου κανει μια ελιά...
Η συνέχεια γνωστή:Μετάσταση στο συκώτι, στους πνευμονες και στα κοκκαλα και ο Κωστής αντεξε 5 μήνες.
Εφυγε σημερα το πρωί στα 39 αφήνοντας γυναικα, ενα αγόρι 4 χρονών και ενα κορίτσι 40 ημερών.

Π@υτανα αρρωστια που δεν κάνεις διακρίσεις.
Αχ και να ειχες ενα σχήμα, μια μορφή να σου ετρωγα το λαρύγγι !!! Εχεις καταντησει επηδημία εδω!

Konstantinos E60
15-11-10, 09:50
Οχι μόνο εκεί φίλε μου !! Παντού χτυπάει και διακρίσεις δεν κάνει,ούτε σε ηλικία
ούτε σε εθνικότητα, ούτε σε φυλή !!!

Vasilis
15-11-10, 09:52
Λυπαμαι για τον φιλο σου κ ευχομαι κουραγιο στην οικογενεια του!

Οντως δεν κανει διακρισεις πουθενα...ουτε στην ηλικια ουτε στην φυσικη κατασταση του ανθρωπου...ποσο μαλλον στην οικογενειακη (δεν κοιτα αν εισαι γονιος ενος 4χρονου παιδιου που σαφως σε εχει αναγκη οσο τιποτα αλλο)

Ολοι εχουμε θρηνησει δικους μας ανθρωπους απο την επαρατο νοσο , το μονο που εχω να πω κουραγιο κ υπομονη σ αυτους που μενουν πισω, μακαρι να δωσουν στο ευρυ κοινο το φαρμακο γιατι οπως πολλοι αλλοι ειμαι κ γω σιγουρος οτι εχει βρεθει η λυση...απλα ολοι μας θα συνεχισουμε να θυσιαζομαστε στον βωμο του χρηματος!

Κ παλι κουραγιο κ υπομονη...συλληπητηρια!

dark knight
15-11-10, 09:55
κριμα για τον ανθρωπο.εφυγε νωρις και αδικα.θεριζει η παλιοαρρωστια.συλληπητηρι .

NickE60
15-11-10, 10:03
Αστα να πάνε Χριστόφορε :thumbsdown:

..κι ο αδελφός του πατέρα μου δεν έχει καπνίσει ποτέ του, δεν πίνει τίποτα, τρώει φρούτα και λαχανικά από τον κήπο του ..εννοείται χωρίς λιπάσματα, δε έχει αρρωστήσει ποτέ, περπατάει τουλάχιστον 2 ώρες τη μέρα, έχει κορμοστασιά εφήβου χωρίς περιττά λίπη κλπ... και εμφάνισε μελάνωμα στο μπράτσο... ευτυχώς το κατάλαβε έγκαιρα (ήταν τυχερός?? κανείς δεν ξέρει πως αντιδρά αυτό το γ@μημένο πράμα) και 5 χρόνια τώρα ευτυχώς πάει καλά...

Κρίμα κι άδικο για τα παιδάκια του, τι άλλο να πεις...

Τα συλλυπητήρια μου :sad:

Thomelef
15-11-10, 10:10
α ρε συμπέ...καλά κατάλαβα οτι δεν είσουν καλά τις τελευταίες μέρες...
συλληπητήρια για τον παιδικό σου φίλο ρε...δυστηχώς αυτό είναι το παιχνίδι
της ζωής. σε κάποιους είναι πιο γεναιόδωρη σε κάποιους πιο σκληρή. κρίμα.
πολύ άδικο να φεύγουν έτσι άνθρωποι και να αφήνουν πίσω τους οικογένεια
και παιδάκια. εύχομαι να το ξεπεράσουν γρήγορα και τα παιδάκια και η γυναίκα
του και να μπορέσουν να σταθούν στα πόδια τους μετά απο αυτόν τον μεγάλο
χαμό για την οικογένεια τους...είμαι σίγουρος πως θα βοηθήσεις και εσύ όσο
μπορείς την χήρα και τα παιδάκια της, όπως μπορείς...και πάλι συλληπητήρια.

aristent
15-11-10, 10:14
Χριστοφορε τα θερμα μου συλλυπητήρια.:sad:

Δυστυχως εχει διαγνωστει καρκινος στο παγκρεας στον κολλητο φιλο μου εδω και 8μηνες.....δυσκολοτερη περιπτωση δεν θα μπορουσε να ηταν...εχει μεινει σκελετος ....

καταχρησεις εκανε απο ολα...τσιγαρο,ποτο....αλλα νομιζω κυριως το αγχος της αναδουλειας τον τελευταιο καιρο ηταν η αφορμη να ξεσπασει το κακο...........:crying:

Panos 316T
15-11-10, 10:15
μας τσάκισες την μέρα...

σαν πατέρας σκέφτομαι τον μικρό...

(με την καλή έννοια ,μην παρεξηγηθώ)

gnx
15-11-10, 10:22
Χριστόφορε συλλυπητήρια.

z3 2.2
15-11-10, 10:51
Bουιξε το κεφαλι μου...
Δυσβασταχτο
Καλη δυναμη στην οικογενεια του.
Κατι τετοιες φορες δοκιμαζεται η πιστη σου...αν υπαρχει Θεος ειναι αραγε τοσο κακος?

Χριστοφορε συλλυπητηρια,κουραγιο

Monsta
15-11-10, 11:45
Συλλυπητήρια κι από μένα Χριστόφορε.

Δυστυχώς όλοι μας έχουμε κάποιο γνωστό που έφυγε έτσι άδικα. Κρίμα & RIP.

Κουράγιο να δώσεις στην οικογένεια και στα παιδάκια του φίλε, πολύ λυπήθηκα κι ας μη ξέρω το παλικάρι. Μου θύμησε δικές μου δύσκολες στιγμές όταν έχασα πρόωρα τη μητέρα μου από την ίδια κωλαρρώστια.

SuperSonic
15-11-10, 13:24
Αν και δεν μπορω να απαντω σε τετοια θεματα...Ειλικρινα κριμα το παλικαρι!

Driver M
15-11-10, 13:48
Θερμά συλληπητήρια σ'εσένα Χριστόφορε και στην οικογένεια του παιδιού.
Κάτι τέτοιες στιγμές είναι που πράγματα τα οποία θεωρείς αυτονόητα, όπως η υγεία, βλέπεις πως μόνο έτσι δεν είναι.

Μακάρι να ανακαλυφθεί ή έστω να κυκλοφορήσει επιτέλους η θεραπεία ενάντια στη μάστιγα αυτή που μας έχει στερήσει άδικα τόσους φίλους, συγγενείς, συνανθρώπους.

Stamatis
15-11-10, 14:16
Κριμα το παιδι.
Ευχομαι ολοι οι φιλοι να φροντισετε την οικογενεια του και να τους συμπαρασταθειτε οσο μπορειτε.
Ας αναπαυτει η ψυχη του σε ηρεμια.

nikos1400
15-11-10, 15:26
Ζωη σε σας.
Τι να πει κανεις...
Κουραγιο και υπομονη.

Και στα παιδακια και τη γυναικα του να ειστε κοντα οι φιλοι και συγγενεις.

joseph
15-11-10, 15:38
Κριμα κριμα.., για τον φιλο σου, ευχομαι η οικογενεια του να βρει το κουραγιο να συνεχισει την ζωη της, μιας και υπαρχουν μικρα παιδια.
Και εσυ φιλε, ειμαι σιγουρος οτι θα εισαι κοντα στην γυναικα του, και τα παιδια του.

Δεν ξερω τι να πω..., σε καταλαβαινω, γιατι και στην οικογενεια μας τους τελευταιους μηνες, χτυπησε η ιδια ασθενεια.. μακαρι να ειναι ο τελευταιος.

fanisk
15-11-10, 15:50
Χριστοφορε τα θερμα μου συλλυπητηρια..:sad:

Nino
15-11-10, 15:57
Αν και καθημερινα ερχομαι σε επαφη με αυτη την καταραμενη νοσο(λογω δουλειας),η οποια χτυπησε και την πορτα της δικης μου οικογενειας, και αυτο που στο τελος αφηνει ειναι μονο απωλεια τεραστια και βαθυτατη θλιψη,πονο ψυχικο σωματικο.
LlIVE STRONG ΠΟΛΕΜΗΣΤΕ ΤΗΝ ΜΕ ΟΤΙ ΜΕΣΟ ΚΑΙ ΑΠΟΘΕΜΑ ΔΥΝΑΜΗΣ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΜΠΛΕΚΕΤΑΙ
Κοσμος εχει βγει νικητης, αλλοι παλι δεν ηταν τυχεροι...μονο να μην αδιαφορουμε και να εχουμε τη ψευδαισθηση οτι αυτα συμβαινουν μονο στους αλλους.
Προληψη.

https://www.livestrong.org/

kplc16
15-11-10, 20:24
καλο ταξιδι Κωστα.Εκει που πας δεν θα εισαι μονος!

Τα συλυπητηρια μου στην οικογενεια του

S8N
15-11-10, 20:37
Είναι άδικο να φεύγουν τόσο νέοι άνθρωποι και ν' αφήνουν πίσω τους οικογένεια. Περισσότερο άδικο είναι για τα παιδάκια του που δεν πρόλαβαν καλά-καλά να τον γνωρίσουν. Χριστόφορε, φροντίστε τουλάχιστον εσείς οι φίλοι του να μάθετε στα αγγελούδια του ποιος ήταν ο μπαμπάς τους. Τα θερμά μου συλληπητήρια. Ας είναι ελαφρύ το χώμα.

beliris
15-11-10, 20:52
Συλλυπητήρια!
Έχασα δικό μου νέο άνθρωπο από τροχαίο.Δεν ξέρω ποιό είναι χειρότερο,η καταραμένη αρώστεια ή το τροχαίο! δυστυχώς χάνουμε νέους ανθρώπους......
Εύχομαι δύναμη στους δικούς του!

Κωνσταντίνος
15-11-10, 22:11
Συλλυπητήρια Χριστόφορε.
Ασχημο, πολύ άσχημο. Να κάνεις 2 αγγελούδια, να ονειρεύεσαι πως θα τα μεγαλώσεις και η πουτάνα η τύχη να στα στερήσει όλα.

bill_m3
15-11-10, 22:13
Συλλυπητήρια Χριστόφορε.
Ασχημο, πολύ άσχημο. Να κάνεις 2 αγγελούδια, να ονειρεύεσαι πως θα τα μεγαλώσεις και η πουτάνα η τύχη να στα στερήσει όλα.

Έτσι ακριβώς!!!


Συλλυπητήρια Χριστόφορε, ότι και να πω είναι λίγο.

sierra
16-11-10, 01:11
Σήμερα είναι η ημέρα μου να ακούω δυσάρεστα. Το μεσημέρη έμαθα ότι ο ξάδερφος της γυναίκας μου 40 χρονών πέθανε μετά από 20 ημέρες στην εντατική από τροχαίο και τώρα αυτό. Τι να πω είναι η ημέρα της στεναχώριας. Συλλυπητήρια Χριστόφορε...

alexk
16-11-10, 09:08
Χριστόφορε λυπάμαι πολύ.

kostasxan
16-11-10, 13:57
Συλληπητηρια διχως λογια.

chief
16-11-10, 14:53
Ειλικρινα σας ευχαριστω ολους παιδια.

Τουλαχιστον βρεθηκαμε 4-5 φιλοι που σε λιγες ωρες γιναμε 50-60, και μαζι με την ποδοσφαιρική ομαδα και τον προεδρο εξασφαλισαμε οικονομικά τις μελλοντικές σπουδες των παιδιων του Κωστή.

Ηταν το λιγοτερο που μπορουσαμε να κανουμε.

///M Arios
16-11-10, 14:58
Ανοιγω το θρεντ γιατι δεν ξερω πως να κρυψω την οργη μου και την στεναχώρια μου.
Ουτε δυναμη και ορεξη να τα κάνω όλα καλοκαιρινά δεν εχω...

Ο Κωστής, ηταν φίλος μου απο το δημοτικό.
Υπόδειγμα αθλητή με την παλιομοδήτικη εννοια.Φαρμακα, βιταμίνες, κρεατίνες δεν ηταν ποτε στο μενού. Ουτε πατατα τηγανητή δεν εφαγε ποτέ. Εννοείτε οτι το τσιγαρο, το ποτό και λοιπες καταχρίσεις ηταν αδιανόητες γι αυτον. Ερχόταν στο μπαρ και επινε νερό.
Μεγάλος τερματοφυλακας και τα τελευταία χρόνια και μεχρι πριν απο ενα μήνα ο βασικός γυμναστης σε ομαδα Α εθνικής.

Πριν απο 4-5 μήνες διεγνώσθει με "μελάνωμα".
Τι σου κανει μια ελιά...
Η συνέχεια γνωστή:Μετάσταση στο συκώτι, στους πνευμονες και στα κοκκαλα και ο Κωστής αντεξε 5 μήνες.
Εφυγε σημερα το πρωί στα 39 αφήνοντας γυναικα, ενα αγόρι 4 χρονών και ενα κορίτσι 40 ημερών.

Π@υτανα αρρωστια που δεν κάνεις διακρίσεις.
Αχ και να ειχες ενα σχήμα, μια μορφή να σου ετρωγα το λαρύγγι !!! Εχεις καταντησει επηδημία εδω!

Λυπαμαι πολυ για το φιλο σου και σε καταλαβαινω απολυτα γιατι στις 27/07/2008 οι γιατροι διεγνωσαν οτι πασχω απο κακοηθη νεοπλασια (λεμφωμα) και ημουν μολις 19!! και εκει ειναι που κοιτας τον εαυτο σου στον καθρεπτη χωρις να ξερεις τι θα γινει και λες "τι κανουμε τωρα μεγαλε???" η μ@λ@κια ειναι οτι δεν απανταει κανεις.... απο τιν αλλη το καλο ειναι οτι σημερα μετα απο σχεδον 3 χρονια χαιρω ακρας υγειας, και ευγνωμονω τον "Θεο" (που θελω να πιστευω πως υπαρχει) γιατι μου εδεινε δυναμη να συνεχεισω τιν προσπαθεια.... απ οπου βγηκα νικητης!!

joseph
16-11-10, 15:29
Λυπαμαι πολυ για το φιλο σου και σε καταλαβαινω απολυτα γιατι στις 27/07/2008 οι γιατροι διεγνωσαν οτι πασχω απο κακοηθη νεοπλασια (λεμφωμα) και ημουν μολις 19!! και εκει ειναι που κοιτας τον εαυτο σου στον καθρεπτη χωρις να ξερεις τι θα γινει και λες "τι κανουμε τωρα μεγαλε???" η μ@λ@κια ειναι οτι δεν απανταει κανεις.... απο τιν αλλη το καλο ειναι οτι σημερα μετα απο σχεδον 3 χρονια χαιρω ακρας υγειας, και ευγνωμονω τον "Θεο" (που θελω να πιστευω πως υπαρχει) γιατι μου εδεινε δυναμη να συνεχεισω τιν προσπαθεια.... απ οπου βγηκα νικητης!!

Μπραβο βρε φιλε.. χαιρομαι, οπως και ολοι που εισαι καλα, και περασε αυτη η
περιπετεια.
Το οτι το μοιραζεσαι μαζι μας δειχνει ποσο δυνατος χαρακτηρας, και ανθρωπος εισαι.. απο εμενα.. recpect...

GiannisRob
16-11-10, 22:03
Χριστοφορε ειλικρινα συλληπητηρια για το φιλο σου. Παροτι νεος στην ηλικια εχω χασει αρκετους φιλους και συγγενεις και μπορω να πω οτι σε καταλαβαινω. Μακαρι να ειναι πιο ηρεμος τωρα. Ευχομαι στην οικογενεια του να προχωρησει μπροστα οσο πιο γρηγορα γινεται!


Μπραβο βρε φιλε.. χαιρομαι, οπως και ολοι που εισαι καλα, και περασε αυτη η
περιπετεια.
Το οτι το μοιραζεσαι μαζι μας δειχνει ποσο δυνατος χαρακτηρας, και ανθρωπος εισαι.. απο εμενα.. recpect...

Και που να τον γνωρισεις απο κοντα φιλε μου! Ο Μαριος ειναι το καλυτερο παιδι!

Και παντα μα παντα οποτε τον βλεπω ειναι μεσ' στα κεφια και την ορεξη! Ορεξη για ζωη, για γελιο, για μαλακιες, και για παντες!

thumb

///M Arios
17-11-10, 13:30
Μπραβο βρε φιλε.. χαιρομαι, οπως και ολοι που εισαι καλα, και περασε αυτη η
περιπετεια.
Το οτι το μοιραζεσαι μαζι μας δειχνει ποσο δυνατος χαρακτηρας, και ανθρωπος εισαι.. απο εμενα.. recpect...
:thnx:

joseph
17-11-10, 13:38
:thnx:

Βασικα εγω ευχαριστω, γιατι μας δινεις μαθηματα δυναμης..:original:
Τελικα ολα τα αλλα "προβληματα" οικονομικα και μη, φαινονται αστεια οταν εχεις περασει τετοια "φουρτουνα" και εχεις βγει νικητης.

drum
17-11-10, 16:01
τι θελω κ κανω κλικ σε τετοια θεματα?
για να μου ερχονται εικονες κ αναμνησεις που με σκιζουν?

.....

gant
23-11-10, 00:28
Αργησα να διαβάσω το thread.
Να είσαι γερός Χριστόφορε να θυμάσαι τον φίλο σου.
Δεν είναι ανίκητη αυτή η πουτάνα η αρρώστεια, αλλά θέλει να σταθείς τυχερός.
Ετσι στάθηκα μέχρις στιγμής κι εγώ εδώ και 5 χρόνια, αλλά την κατα 99% αιτία της, το τσιγάρο, δεν το χω κόψει, μόνον το λιγόστεψα.