PDA

Επιστροφή στο Forum : Πάλι "ΟΧΙ" ;!



VanVIC
28-10-10, 11:22
Αν και πέρασαν 70 χρόνια απο το "ιστορικό ΟΧΙ" του οποίου την επέτειο γιορτάζουμε σήμερα, αυτή η ανάγκη για να πούμε ΟΧΙ μου μοίαζει να είναι πιο επίκερη απο οποιαδήποτε άλλη περίσταση μέσα σ΄αυτές τις δεκαετίες.

Αυτό που με στεναχωρεί, έτσι όπως πάει το πράμα, είναι ότι τα μεγαλύτερα ΟΧΙ αναγκαζόμαστε να τα πούμε στους εαυτούς μας, χωρίς να είμαστε οι ουσιαστικοί υπαίτιοι της κατάστασης αυτής.
Νομίζω καταλαβαινόμαστε...

Έλεγα να μην πάω να ψηφίσω στις επερχόμενες εκλογές, μετά όμως σκέφτηκα ότι είναι μια καλή ευκαιρία να μπορέσω να πώ κι εγώ ένα ΟΧΙ.

Προβληματιστείτε ξανά και ξανά και αποφασίστε.
Έχουμε ακόμα κάποια "δύναμη"...

manos///3
28-10-10, 11:25
Αυτο που βλεπω ειναι οι μαθητικες παρελασεις ,καθως παιρνουν μπροστα απο τη πολιτικη, στρατιωτικη και εκκλησιαστικη ηγεσια να γερνουν τα κεφαλια τους και να τους κοιτουν (οπως επιβαλλεται).

ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΟΥΤΖΩΝΟΥΝ ΕΠΡΕΠΕ....

Z4 DCT
28-10-10, 11:54
Αν και πέρασαν 70 χρόνια απο το "ιστορικό ΟΧΙ" του οποίου την επέτειο γιορτάζουμε σήμερα, αυτή η ανάγκη για να πούμε ΟΧΙ μου μοίαζει να είναι πιο επίκερη απο οποιαδήποτε άλλη περίσταση μέσα σ΄αυτές τις δεκαετίες.

Αυτό που με στεναχωρεί, έτσι όπως πάει το πράμα, είναι ότι τα μεγαλύτερα ΟΧΙ αναγκαζόμαστε να τα πούμε στους εαυτούς μας, χωρίς να είμαστε οι ουσιαστικοί υπαίτιοι της κατάστασης αυτής.
Νομίζω καταλαβαινόμαστε...

Έλεγα να μην πάω να ψηφίσω στις επερχόμενες εκλογές, μετά όμως σκέφτηκα ότι είναι μια καλή ευκαιρία να μπορέσω να πώ κι εγώ ένα ΟΧΙ.

Προβληματιστείτε ξανά και ξανά και αποφασίστε.
Έχουμε ακόμα κάποια "δύναμη"...

Βαγγελη, φανταζομαι οχι θες να πεις ψηφιζοντας κατι αλλο εκτος απο τους λαλακες.
Γιατι εν εννοεις οτι δεν θα ψηφισεις ειναι σαν να τους βοηθας.....φαντασου οτι θα ψηφισουν ολοι οι βολεψακιδες καρεκλοκενταυροι, οποτε και με μικρο ποσοστο καποιος απο αυτους παλι θα κυβερνα......αυτο που θελουν ειναι μαυρο και ψηφο αλλου, να τους κοπουν τα ποδια!!!!!


Τωρα το θεμα ειναι ψηφο που????? υπαρχει κανας αξιος??? ΜΠΑΑΑΑΑ

VanVIC
28-10-10, 12:37
Βαγγελη, φανταζομαι οχι θες να πεις ψηφιζοντας κατι αλλο εκτος απο τους λαλακες.
Γιατι εν εννοεις οτι δεν θα ψηφισεις ειναι σαν να τους βοηθας.....φαντασου οτι θα ψηφισουν ολοι οι βολεψακιδες καρεκλοκενταυροι, οποτε και με μικρο ποσοστο καποιος απο αυτους παλι θα κυβερνα......αυτο που θελουν ειναι μαυρο και ψηφο αλλου, να τους κοπουν τα ποδια!!!!!


Τωρα το θεμα ειναι ψηφο που????? υπαρχει κανας αξιος??? ΜΠΑΑΑΑΑ

Το ίδιο λέμε

paganis
28-10-10, 14:23
αυτη την φορα , ας στειλουμε ενα βροντερο οχι στους δυο μεγαλους...που τοσο καιρο μοιραζονται την πιτα! ας στηριξουμε...τους ανεξαρτητους...και ας μην αδιαφορησουμε για το εκλογικο μας δικαιωμα! εδω και χρονια...δεν συμμετεχω ενεργα στα πολιτικα...αυτην την φορα ομως, το θεμα ειναι σημαντικο!! μαλιστα , αυτην την φορα...ενθαρρυνα την γυναικα μου να κατεβει ως δημοτικος συμβουλος στον δημο του πειραια....με υποψηφιο δημαρχο, καποιον που ισως δεν εχει τις πιθανοτητες να βγει..λογω μη στηριξης του απο τα μεγαλα κομματα( ειναι ανεξαρτητος)...αλλα γνωριζω πολυ καλα πως αν του δινοταν η ευκαιρια, θα προσπαθουσε για το καλυτερο!

babisbabou
28-10-10, 16:35
Αν και πέρασαν 70 χρόνια απο το "ιστορικό ΟΧΙ" του οποίου την επέτειο γιορτάζουμε σήμερα, αυτή η ανάγκη για να πούμε ΟΧΙ μου μοίαζει να είναι πιο επίκερη απο οποιαδήποτε άλλη περίσταση μέσα σ΄αυτές τις δεκαετίες.

Αυτό που με στεναχωρεί, έτσι όπως πάει το πράμα, είναι ότι τα μεγαλύτερα ΟΧΙ αναγκαζόμαστε να τα πούμε στους εαυτούς μας, χωρίς να είμαστε οι ουσιαστικοί υπαίτιοι της κατάστασης αυτής.
Νομίζω καταλαβαινόμαστε...

Έλεγα να μην πάω να ψηφίσω στις επερχόμενες εκλογές, μετά όμως σκέφτηκα ότι είναι μια καλή ευκαιρία να μπορέσω να πώ κι εγώ ένα ΟΧΙ.

Προβληματιστείτε ξανά και ξανά και αποφασίστε.
Έχουμε ακόμα κάποια "δύναμη"...


Όλη την δύναμη ΕΜΕΙΣ την έχουμε, απλά ο κόσμος δεν το ξέρει γιατί τον έχουν κοιμίσει...

ΟΧΙ στην αποχή από τις κάλπες ΠΡΕΠΕΙ να ασκήσουμε το εκλογικό μας δικαίωμα και να ΠΟΥΜΕ ΕΝΑ ΟΧΙ

μπράβο 6κύλινδρε για το θέμα σου, ΖΗΤΩ Η 28η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940!!!!!!!!!!!!!

paganis
28-10-10, 17:28
αν ακουσε κανεις ειδησεις στον σκαι...σημερα συζηταγανε στην κομισιον....στα κρατη που εχουν ξεφυγει απο το συμφωνο...να αρθει το δικαιωμα ψηφου!! εισηγητης της προτασης για ακομα μια φορα...η προσφιλης μας γερμανιας, με συμμαχο την αλλη αγαπητη μας γαλλια...

VanVIC
28-10-10, 17:40
Και πριν 70 χρόνια με τους Γερμανούς "παλευαμε" αλλά όσο κι αν νομίσαμε ότι τους διώξαμε, τελικά αυτοί ποτέ δεν έφυγαν κι η ιστορία επαναλλαμβάμεται...

paganis
28-10-10, 17:47
Και πριν 70 χρόνια με τους Γερμανούς "παλευαμε" αλλά όσο κι αν νομίσαμε ότι τους διώξαμε, τελικά αυτοί ποτέ δεν έφυγαν κι η ιστορία επαναλλαμβάμεται...

οι γερμανοι ξαναρχονται...

joseph
28-10-10, 18:11
οι γερμανοι ξαναρχονται...

Οι γερμανοι δεν εφυγαν ποτε.....

5555
28-10-10, 20:51
Χμ, να πω και εγω τη γνωμη μου
Πηρα τον πιτσιρικα μου σημερα στην παρελαση -αν και του εχω πει την αληθεια απο την εποχη του '21- και περα απο τα κοριτσακια στην παρελαση που αντι για φουστα φορουσαν ζωνη:shok: στην ανοδο του δρομου περασαν οι υποψηφιοι αρχοντες εκ των οποιων και ο Κος Βαρβιτσιωτης .
Λυπηθηκα Ολους με την προσπαθεια τους να παρουν εστω και ενα γεια σας απο τους Γλυφαδιωτες.
Ολος ο νεοπλουτισμος ιδιως των κυριων με τις λουι βιτον αν και ψηλο φεικ βγηκε στο προσκυνιο ,με την μασκαρα να τις εχει κανει σαν κατι στοκαρισμενα φτερα απο 850 σιεσ αι
Με λιγα λογια αν και εχω να ψηφισω αρκετα χρονια αυτη τη φορα ΝΑΙ θα ψηφισω αλλα 6 ωρες πριν θα εχω παρει καθαρσιο και το αποτελεσμα θα φανει στην καλπη

ΤΟΥΡΚΟΣΠΟΡΟΙ

katsaraios
28-10-10, 22:58
https://www.youtube.com/watch?v=v1NAfTxHhlI&feature=related

ολοι στις ΚΑΛΤΣΕΣ !!!

μαυρο παντου ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεεεεεε

paganis
28-10-10, 23:28
https://www.youtube.com/watch?v=v1NAfTxHhlI&feature=related

ολοι στις ΚΑΛΤΣΕΣ !!!

μαυρο παντου ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεεεεεε

που το θυμηθηκες??? να σαι καλα....απιστευτος ο γιωργακης...ουτε ο Σιμιτης δεν εκανε τοσα σαρδαμ....χαχαααααα