PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγκληματικοτητα



HULK
11-10-10, 10:56
Σημερα το πρωι περασα μια βολτα απο εναν "λαστιχα" εδω στην περιοχη μου, γιατι εχανε το λαστιχο απο την βαλβιδα αερα.Ο συγκεκριμενος ειχε μια πανεμορφη μαυρη cabrio BMW 320 e93 με 19αρες ζαντες Μ6, την οποια παρκαρε καμια φορα μπροστα απο το μαγαζι και την χαζευα.Αφου λοιπον αποκαταστησαμε την βλαβη μου λεει.
-Μου την φαγανε την BMW το προηγουμενο σαββατοκυριακο.
Μολις μου περασαν τα πρωτα συναισθηματα απο το σοκ και την οργη που ενιωσα ,σκεφτηκα να το γυρισω λιγο στην αποζημιωση απο την ασφαλεια(οχι οτι δεν το ηξερε) για να τον ανακουφισω και λιγο.Τον ρωτησα λοιπον πως εγινε,και παιρνω την εξης απαντηση που με αφησε κοκκαλο για 5 λεπτα και δεν ηξερα τι να του πω μετα..
-Ηταν 3 το πρωι και μπηκαν 2 ατομα μεσα στο σπιτι την ωρα που κοιμομασταν μαζι με τα παιδια.Εριξαν μια αλουμινενια πορτα κατω μαζι με την κασα και ξυπνησα απο τον θορυβο.Ο ενας κραταγε ενα τσεκουρι και ο αλλος ενα οπλο που μου το κολλησε στο κεφαλι.Πηραν οτι ηθελαν μαζι και τα κλειδια της bmw.Παρολο που τους ειπα να μην πειραξουν κανενα και να παρουν οτι ηθελαν ,στο τελος μου τραβηξαν μια με το οπλο στο κεφαλι και σε λιγες μερες θα παω να βγαλω τα ραμματα.
Ο ανθρωπος μου τα ελεγε με το κεφαλι σκυμμενο.Στην ιδια θεση ηταν και το δικο μου οταν εφυγα απο το μαγαζι αναλογιζομενος τι μπορει να τραβηξει ενας οικογενειαρχης που δουλεψε για να αποκτησει καποια πραγματα που τον ευχαριστουν.Αναλογιζομενο ως που θα φτασει το απυθμενο θρασος καποιων εγκληματιων να απειλουν την ζωη σου μπροστα στην οικογενεια σου και μεσα στο σπιτι σου.Να σε μειωνουν και να σε εξευτελιζουν σαν ανθρωπο και να βαζουν τα παιδια σου να δουν αυτην την ταινια μικρου μηκους, που δεν θελουν και που δεν θα ξεχασουν ποτε....
Προσεχτε τα σπιτια σας,τις οικογενειες σας και την περιουσια που εχετε στο δρομο.Εχω ακουσει κατα καιρους να κλεβουν αυτοκινητα αλλα απο γνωστο να τραβηξει κατι τετοιο δεν μου ειχε ξανασυμβει.Και οταν ακους απο γνωστο μια τετοια ιστορια νιωθεις την μυρωδια του κακοποιου να σε διαπερναει, για αυτο και σοκαρεσε.

Gregory_///M
11-10-10, 11:14
Δυστυχώς τραγικό και το συγκεκριμένο φαινόμενο της εγκληματικότητας και καθόλου άγνωστο και στην επαρχεία. Μάλιστα σε χωριά και γειτονιές με πλούσια σπίτια οι "επιδρομές" είναι συχνές με αντίστοιχα αποτελέσματα απώλειας των αυτοκινήτων που βρίσκονται στις αυλές! Προχθές σε ένα χωριό μεταξύ Λάρισας-Τρικάλων μια ΜΒ Ε200 έκανε φτερά μετά από επιδρομή στο σπίτι του ιδιοκτήτη! :thumbsdown:
Πάνε οι εποχές που οι πατεράδες και οι παππούδες μας άφηναν τις πόρτες ξεκλείδωτες!

Vasilis
11-10-10, 11:57
:shok::shok:αφωνος!

Δεν ξερω τι να πω...κ τι να ευχηθω!

Αφου εχει την υγεια του αυτος κ η οικογενεια ...να πα να μαμηθουν τα υπολοιπα!

οταν ομως εξαντλεις το θεμα της υγειας...σε πονανε κ τα υπαρχοντα που εχασες αλλα κ η παραβιαση του χωρου σου!!!

Μακρια απο ολους μας...

Προσοχη πολυ παιδια...θα διανυσουμε πολυ δυσκολους καιρους!

Z4 DCT
11-10-10, 12:07
Αυτο το γεγονος το ανεφεραν στις ειδησεις λιγες μερες πριν!!!!! τρομερα σοκαριστικο........εσπασαν την πορτα με λοστο και μπηκαν μεσα, φορα παρτιδα.....:shok:

Nino
11-10-10, 12:18
οσο "εμεις" θα αποδυναμωνουμε υπηρεσιες προστασιας με πολλους και διαφορους τροπους,τοσο αυτοι θα αποθρασυνονται...
Καναμε τα σπιτια μας φυλακες τι πρεπει να φτιαξουμε και panic room?

Z4 DCT
11-10-10, 12:20
οσο "εμεις" θα αποδυναμωνουμε υπηρεσιες προστασιας με πολλους και διαφορους τροπους,τοσο αυτοι θα αποθρασυνονται...
Καναμε τα σπιτια μας φυλακες τι πρεπει να φτιαξουμε και panic room?

Ετσι οπως καταντισαμε............δεν ειναι κακη ιδεα...

spar@
11-10-10, 12:40
το καλυτερο ειναι να κανεις τον μ..λακα!!! γιατι και οπλο και να χεις να τους καθαρισεις θα σε κλεισουν και μεσα...αμα τους δειρεις θα σου κανουν μηνυση...οποτε ή αρχιζουμε να κλεβουμε και μεις ή κανουμε τους μ..λακες...
τους μ..λακες εχουμε μαθει να τους κανουμε καλα αρα συνεχιζουμε....
ΧΩΡΑ ΧΩΡΑΦΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΓΩ!!! προσοχη σε ολους σας!

m_power_lunatic
11-10-10, 13:14
το καλυτερο ειναι να κανεις τον μ..λακα!!! γιατι και οπλο και να χεις να τους καθαρισεις θα σε κλεισουν και μεσα...αμα τους δειρεις θα σου κανουν μηνυση...οποτε ή αρχιζουμε να κλεβουμε και μεις ή κανουμε τους μ..λακες...
τους μ..λακες εχουμε μαθει να τους κανουμε καλα αρα συνεχιζουμε....
ΧΩΡΑ ΧΩΡΑΦΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΓΩ!!! προσοχη σε ολους σας!

Οχι ρε ποιος το λεει αυτο???Δεν εχει παει ποτε κανεις μεσα σε αναλογη περιπτωση οταν υπερασπιζεται τη ζωη του η απειλειται.Σιγουρο αυτο μιας και με ενδιαφερει αμεσα και ελαβα τα μετρα μου εδω και 2 χρονια.

spar@
11-10-10, 13:20
εμας μας ειπε η αστυνομια οτι αν σκοτωσουμε καποιον μεσα στο σπιτι να τον πεταξουμε απ το μπαλκονι...... :th_Laie_67-1:
γιατι πρεπει να αποδειξεις οτι πηγε να σε σκοτωσει κλπ κλπ!!!

HULK
11-10-10, 13:23
Σωστο αυτο ή να τον βγαλεις απο την εξωπορτα για να μην χαλασουν και οι πλακες απο την πτωση ετσι θα φανει οτι απλα βρεθηκε νεκρος εξω απο το σπιτι σου χωρις εσυ να ξερεις τιποτα.

nikos1400
11-10-10, 14:28
Που καταντησαμε οντως....

Παλι καλα που δεν παθανε και χειροτερα.
:ranting2:


Εγω παντως μισο-σοβαρα μιασο-αστεια, αν τα καταφερω θα τον κρατησω στο υπογειο, και θα τον εχω εκει...
:devil:

paganis
11-10-10, 15:10
Οχι ρε ποιος το λεει αυτο???Δεν εχει παει ποτε κανεις μεσα σε αναλογη περιπτωση οταν υπερασπιζεται τη ζωη του η απειλειται.Σιγουρο αυτο μιας και με ενδιαφερει αμεσα και ελαβα τα μετρα μου εδω και 2 χρονια.

εχω βρεθει σε αναλογη κατασταση (αυτοπτης μαρτυρας)...με πυροβολισμο του επιδοξου ληστη με κυνηγετικη καραμπινα, την ωρα που πηδαγε την μαντρα και μεταφορα του στο νοσοκομειο με αρκετα σοβαρο τραυματισμο στα ποδια! ο κολλητος μου ειχε αρκετα τρεχαματα μετα...αλλα το θεμα ειναι πως κριθηκε αθωος..διοτι κριθηκε πως ηταν σε κατασταση αυτοαμυνας..

katsaraios
11-10-10, 15:17
να προσευχεστε να μην βρεθειτε αντιμετωποι με τετοιους ,τα αλλα τα φουμαρα για μπαλκονια και "καθαρισματα" δεν τα σκεφτεσαι εκεινη την ωρα,ειδικα αν εχεις γυναικα και παιδι-α.
και οσο το δυνατον μεγαλυτερη προσοχη στο αυτοκινητο,οσο πιο "φωναχτο" τοσο πιο ελκυστικο για κλοπη .

Stathis
11-10-10, 15:34
σε λιγο θα τα καμουφλαρουμε σε λαντα για να κυκλοφορησουμε...

spar@
11-10-10, 18:48
επειδη βρισκομαστε στην ελλαδα πιο ευνοικος ειναι ο δικαστης στον κλεφτη-δολοφονο παρα στον αθωο ανθρωπακο που βρισκεται σε αυτοαμυνα!!δεν βρισκεις ακρη εδω....αυτοι που τους φυλακιζουν την αλλη μερα τους βγαζουν εξω να κανουν τα ιδια!στην ελλαδα (και μονο εδω) αν εισαι μεταναστης και κλεφτης την εκανες λαχειο ειναι ενα πραγμα σαν να εισαι 16χρονο και οδηγας παπι....
θα το ξανακανεις?
οχι κυριε δικαστα
ωραια ελευθερος και να προσεχεις!

το ξαναλεω...ΧΩΡΑ ΧΩΡΑΦΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΓΩ! αν χτυπα ξυλο (που να μην μου τυχει ποτε) γινει κατι τετοιο, και μπορω, τον εχω φαει λαχανο και θα σας καλεσω σπιτι για σουπα!

joseph
11-10-10, 19:08
Τι να πεις βρε παιδια!! το κακο εχει παραγινει, πριν λιγες μερες σκοτωσαν εναν παππου 88 ετων μεσα στο σπιτι του και του πηραν 300 ευρω, και να φανταστειτε οι δραστες ηταν 2 αδελφια αλβανοι 20 και 35 ετων, οι οποιοι ειχαν δουλεψει και στα χωραφια του παππου!!!
Εδω επαρχια εχουν ξεφυγει τα πραγματα, καθε μερα ακους να μπουκαρουν στα σπιτια!!!

850 CSI
11-10-10, 19:21
Σωστο αυτο ή να τον βγαλεις απο την εξωπορτα για να μην χαλασουν και οι πλακες απο την πτωση ετσι θα φανει οτι απλα βρεθηκε νεκρος εξω απο το σπιτι σου χωρις εσυ να ξερεις τιποτα.

Τι Πραμα?????ναι πηγα στοις κορηφες του βερτισκου και το (τους) πεταω στοις Ρεματιες .........................και την ΙΔΙΑ ΝΥΧΤΑ τους εχουν ξεκοκαλισει τα τσακαλια ως την επομμενη ανοιξη ουτε d n a απο ανθρωπο δε θα'ναι δυνατο να βρεις.

spar@
11-10-10, 19:26
ναι φιλε μου, εμεις για να ερθουμε εκει ξερεις ποσα θελουμε για διοδια και βενζινες, ασε που μετα θα θελει και βιολογικο για να ξεβρωμισει τ αμαξι, αμα γινει τπτ παιζει να σου στειλω το δεμα με κτελ και να τ παραλαβεις ΄ή μπα?

850 CSI
11-10-10, 19:28
επειδη βρισκομαστε στην ελλαδα πιο ευνοικος ειναι ο δικαστης στον κλεφτη-δολοφονο παρα στον αθωο ανθρωπακο που βρισκεται σε αυτοαμυνα!!δεν βρισκεις ακρη εδω....αυτοι που τους φυλακιζουν την αλλη μερα τους βγαζουν εξω να κανουν τα ιδια!στην ελλαδα (και μονο εδω) αν εισαι μεταναστης και κλεφτης την εκανες λαχειο ειναι ενα πραγμα σαν να εισαι 16χρονο και οδηγας παπι....
θα το ξανακανεις?
οχι κυριε δικαστα
ωραια ελευθερος και να προσεχεις!

το ξαναλεω...ΧΩΡΑ ΧΩΡΑΦΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΓΩ! αν χτυπα ξυλο (που να μην μου τυχει ποτε) γινει κατι τετοιο, και μπορω, τον εχω φαει λαχανο και θα σας καλεσω σπιτι για σουπα!

Τιποτα δικε μου πρεπει να παρουμε εμεις το νομο ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ πριν φυγω εξω το 2001 περιπου εδω στο Γαλλικο ποταμο η αστ. στοις οχθες απο μηκος του ποταμου μεσα στοις καλαμιες εντοπισε καμια 200ρια και σκελετους και...........τι εγινε? κλαιν μαιν το θεμα ΟΥΤΕ στη διμοσιοτητα δε βγηκε Εγω το ξερω απο κολλητο σε υψηλα θεματα ασφαλειας μπατσο συμμαθητη.

nik200
14-03-11, 01:53
θα τα πω για αλλη μια φορα...τα ειπα και στο αλλο ποστ περι εγκληματικοτητας..
οσο παραμενουμε αμετοχοι τοσο αυτοι θα κανουν χειροτερα....δεν ειμαι ουτε νταης ουτε μαγκας...αλλα σε μια κοινωνια ζουγκλας θα φτασει το μαχαιρι στο κοκκαλο...δεν θα αφησω κανεναν να μου παρει οτι εχω με οποιοδηποτε κοστος...για να χτυπηθουμε στα γηπεδα και στα γυμναστηρια παμε...για να πουλησουμε μαγκια στο δρομο το κανουμε....για να χρησιμοποιησουμε την δυναμη μας και να υπερασπιστουμε το ιδιο μας το σπιτι γιατι δεν το κανουμε????τοτε με την ιδια αντιληψη να μην παμε και να πολεμησουμε οταν ερθουν να μας καταλαβουν....

παρτε το χαμπαρι...η κοινωνια μας θελει προβατα...και διεσπαρμενους..οταν ομως ο λαος ειναι εξυπνος και μια γροθια...φωνη λαου οργη θεου....