PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν ξερεις που να πεταξεις τα λεφτα σου? Ο παπακιας θα σε βοηθησει.



fanisk
07-10-10, 19:24
Φτανει 18.00 φευγεις απο το γραφειο και πας να επιστρεψεις μερικα DVD που ειχες ξεχασμενα σπιτι. Παρκαρεις εξω απο το dvdαδικο, μπαινεις μεσα, σου λεει 25¤ γιατι τα εχεις ξεχασει καιρο. Βγαινεις εξω.. 25¤ για μερικες ταινιες? Τι ******ς ειμαι..

Οχι δεν εισαι εκει ******ς, ******ς εισαι που ενω κατεβαινεις το δρομο για το σπιτι, ξαφνικα πεταγεται στα 5 μετρα παπακιας ξεκρανωτος με τρυπια εξατμιση, επειδη βαρεθηκε να παει πισω απο το προπορευομενο αντιθετως ερχομενο οχημα, οποτε...ας περασει μεταξυ εμου και του αλλου αυτοκινητου, στα 5 μετρα.

Και τι κανεις εκει? Κοβεις το τιμονι οσο πιο δεξια γινεται μπας και περασει ο ηλιθιος, σκιζεις και τα 2 δεξια λαστιχα στο πεζοδρομιο, γαμας τις ζαντες σου και προχωρας ακουγωντας το γνωστο γρου-γρου-γρου-γρου.

Βγαινεις στο 1ο στενο, βγαινεις να δεις το χαλι, παιρνεις το βουλκανιζατερ, δεν μπορει να ερθει, οποτε πας προς αυτο μεσα απο τα στενα με αλαρμ. Βγαινεις στη Βαρης-Κορωπιου με αλαρμ και ακους ενα σωρο πραγματα, απαντας αναλογως και συνεχιζεις για το 1ο φαναρι των Everest που θα κανεις αναστροφη για το βουλκανιζατερ.

Βαζεις 2 λαστιχα "οτι να'ναι" δινεις το 60αρι, παραγγελνεις αλλα 2 goodyear eagle f1 asym. να δωσεις και εκει ενα 350αρι, γιατι το αμαξι θα γινει παρταλι με μισα-μισα λαστιχα, και γυρνας σπιτι για να πεις το πονο σου.

Και ολα αυτα γιατι δεν εχω μια καμερα στο παρμπριζ, να πεσω πανω του και να πω οτι φταιει. Στο διαολο τενεκε παπακια που το μυαλο σου ειναι οσο η σπιθα του μπουζι σου.

410¤ χαμενα ευρω απο το πουθενα (συν αυτα των ζαντων σε λιγο καιρο), και απειρα νευρα :ranting2:

kplc16
07-10-10, 19:28
Φτανει 18.00 φευγεις απο το γραφειο και πας να επιστρεψεις μερικα DVD που ειχες ξεχασμενα σπιτι. Παρκαρεις εξω απο το dvdαδικο, μπαινεις μεσα, σου λεει 25¤ γιατι τα εχεις ξεχασει καιρο. Βγαινεις εξω.. 25¤ για μερικες ταινιες? Τι ******ς ειμαι..

Οχι δεν εισαι εκει ******ς, ******ς εισαι που ενω κατεβαινεις το δρομο για το σπιτι, ξαφνικα πεταγεται στα 5 μετρα παπακιας ξεκρανωτος με τρυπια εξατμιση, επειδη βαρεθηκε να παει πισω απο το προπορευομενο αντιθετως ερχομενο οχημα, οποτε...ας περασει μεταξυ εμου και του αλλου αυτοκινητου, στα 5 μετρα.

Και τι κανεις εκει? Κοβεις το τιμονι οσο πιο δεξια γινεται μπας και περασει ο ηλιθιος, σκιζεις και τα 2 δεξια λαστιχα στο πεζοδρομιο, γαμας τις ζαντες σου και προχωρας ακουγωντας το γνωστο γρου-γρου-γρου-γρου.

Βγαινεις στο 1ο στενο, βγαινεις να δεις το χαλι, παιρνεις το βουλκανιζατερ, δεν μπορει να ερθει, οποτε πας προς αυτο μεσα απο τα στενα με αλαρμ. Βγαινεις στη Βαρης-Κορωπιου με αλαρμ και ακους ενα σωρο πραγματα, απαντας αναλογως και συνεχιζεις για το 1ο φαναρι των Everest που θα κανεις αναστροφη για το βουλκανιζατερ.

Βαζεις 2 λαστιχα "οτι να'ναι" δινεις το 60αρι, παραγγελνεις αλλα 2 goodyear eagle f1 asym. να δωσεις και εκει ενα 350αρι, γιατι το αμαξι θα γινει παρταλι με μισα-μισα λαστιχα, και γυρνας σπιτι για να πεις το πονο σου.

Και ολα αυτα γιατι δεν εχω μια καμερα στο παρμπριζ, να πεσω πανω του και να πω οτι φταιει. Στο διαολο τενεκε παπακια που το μυαλο σου ειναι οσο η σπιθα του μπουζι σου.

410¤ χαμενα ευρω απο το πουθενα (συν αυτα των ζαντων σε λιγο καιρο), και απειρα νευρα :ranting2:

ΚΡΙΜΑ!!!!

patriNOS
07-10-10, 19:32
Φτανει 18.00 φευγεις απο το γραφειο και πας να επιστρεψεις μερικα DVD που ειχες ξεχασμενα σπιτι. Παρκαρεις εξω απο το dvdαδικο, μπαινεις μεσα, σου λεει 25¤ γιατι τα εχεις ξεχασει καιρο. Βγαινεις εξω.. 25¤ για μερικες ταινιες? Τι ******ς ειμαι..

Οχι δεν εισαι εκει ******ς, ******ς εισαι που ενω κατεβαινεις το δρομο για το σπιτι, ξαφνικα πεταγεται στα 5 μετρα παπακιας ξεκρανωτος με τρυπια εξατμιση, επειδη βαρεθηκε να παει πισω απο το προπορευομενο αντιθετως ερχομενο οχημα, οποτε...ας περασει μεταξυ εμου και του αλλου αυτοκινητου, στα 5 μετρα.

Και τι κανεις εκει? Κοβεις το τιμονι οσο πιο δεξια γινεται μπας και περασει ο ηλιθιος, σκιζεις και τα 2 δεξια λαστιχα στο πεζοδρομιο, γαμας τις ζαντες σου και προχωρας ακουγωντας το γνωστο γρου-γρου-γρου-γρου.

Βγαινεις στο 1ο στενο, βγαινεις να δεις το χαλι, παιρνεις το βουλκανιζατερ, δεν μπορει να ερθει, οποτε πας προς αυτο μεσα απο τα στενα με αλαρμ. Βγαινεις στη Βαρης-Κορωπιου με αλαρμ και ακους ενα σωρο πραγματα, απαντας αναλογως και συνεχιζεις για το 1ο φαναρι των Everest που θα κανεις αναστροφη για το βουλκανιζατερ.

Βαζεις 2 λαστιχα "οτι να'ναι" δινεις το 60αρι, παραγγελνεις αλλα 2 goodyear eagle f1 asym. να δωσεις και εκει ενα 350αρι, γιατι το αμαξι θα γινει παρταλι με μισα-μισα λαστιχα, και γυρνας σπιτι για να πεις το πονο σου.

Και ολα αυτα γιατι δεν εχω μια καμερα στο παρμπριζ, να πεσω πανω του και να πω οτι φταιει. Στο διαολο τενεκε παπακια που το μυαλο σου ειναι οσο η σπιθα του μπουζι σου.

410¤ χαμενα ευρω απο το πουθενα (συν αυτα των ζαντων σε λιγο καιρο), και απειρα νευρα :ranting2:

συγγνωμη κι ολας αλλα υπαρχει και απλα η εκδοχη, να σταματησεις απλα στην ακρη να περασει ο παπακιας σε χρονο μικροτερο των 3 δευτερολεπτων και να συνεχισεις την πορεια σου για το σπιτι χωρις κανενα εντελως προβλημα... ξερω οτι ειναι σπαστικα τα παπακια αλλα προφανως αυτος που ειναι με το παπακι έχει καποιο λογο για να ειναι με αυτο μεσα στο κρυο και να μην ειναι με το αμαξι.. η μαλακια ειναι οτι μερικοι πανε να περασουν απο παντου και ο λογος ειναι οτι το κανουν προς αντιδραση αυτων που είναι με το αμαξι και δεν κανουν στην ακρη να περασει το παπακι λες και θα τους παρει την θεση.. ασε οταν βρεχει που δεν τους αφηνουν να περασουν.. τελος παντων ειναι ένας αεναος κυκλος το ποιος φταιει.. θα απαντηθει οταν απαντηθει το αν βγηκε πρωτα το αβγο ή η κοτα...

υ.γ εννοειται οτι δεν ειπα πως φταις εσυ.. σε καμια περιπτωση ετσι.. απλα λεω τι κανω εγω για να αποφευγω ανεπιθημητα εξοδα ειδικα αυτον τον καιρο

Stathis
07-10-10, 19:39
:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

stratos
07-10-10, 19:42
Κρίμα ρε Φάνη, πραγματικά κρίμα. Υπάρχει και η εκδοχή όπως αναφέρθηκε παραπάνω να πάταγες τον παπάκια και να τον ξέσκιζες. Τι να πώ.... θα σε πάρω τηλ να μιλήσουμε μετά

bill_m3
07-10-10, 19:45
Τι έγινε πάλι ρε Φάνη?????

Δεν κάνεις ένα ξεμάτιασμα λέω εγώ ????

PANOS-E60
07-10-10, 19:45
φτου ρε γμτ ... γκαντεμιά ! :ranting2:
Με συμβατικά είσαι Φάνη ?

fanisk
07-10-10, 19:46
συγγνωμη κι ολας αλλα υπαρχει και απλα η εκδοχη, να σταματησεις απλα στην ακρη να περασει ο παπακιας σε χρονο μικροτερο των 3 δευτερολεπτων και να συνεχισεις την πορεια σου για το σπιτι χωρις κανενα εντελως προβλημα... ξερω οτι ειναι σπαστικα τα παπακια αλλα προφανως αυτος που ειναι με το παπακι έχει καποιο λογο για να ειναι με αυτο μεσα στο κρυο και να μην ειναι με το αμαξι.. η μαλακια ειναι οτι μερικοι πανε να περασουν απο παντου και ο λογος ειναι οτι το κανουν προς αντιδραση αυτων που είναι με το αμαξι και δεν κανουν στην ακρη να περασει το παπακι λες και θα τους παρει την θεση.. ασε οταν βρεχει που δεν τους αφηνουν να περασουν.. τελος παντων ειναι ένας αεναος κυκλος το ποιος φταιει.. θα απαντηθει οταν απαντηθει το αν βγηκε πρωτα το αβγο ή η κοτα...

υ.γ εννοειται οτι δεν ειπα πως φταις εσυ.. σε καμια περιπτωση ετσι.. απλα λεω τι κανω εγω για να αποφευγω ανεπιθημητα εξοδα ειδικα αυτον τον καιρο

Πατρινε σου λεω στα 5 μετρα βγηκε, ποια 3δλ. φρενο? Το οτι ειχε λογο δεν με ενδιαφερει και πολυ. Ολοι για καποιο λογο ειμαστε εξω. Με ενδιαφερει που ειναι ηλιθιος και δεν σκεφτεται να κανει τον ταλιμπαν ενω στα 5 μετρα του ερχεται αμαξι, με ενδιαφερει πως αυτα τα κερατιατικα ειναι το 1/3 της αναρτησης που θελω να βαλω.

:ranting2:

Nikos
07-10-10, 19:47
Κακώς εκοψες το τιμόνι Φανη μου και στο λέω εγώ που ειμουν 25 χρόνια φανατικός μηχανοβιος και ας καθηλωθηκα από ένα τιποτενιο οδηγό αυτοκινήτου ο οποίος έκοψε μια απότομη τιμόνια αλλάζοντας λωρίδα για να περιμένει σε μια μικρότερη ουρά αυτοκινήτων σ΄ενα φανάρι. Η ιστορία με τα πάπια η τα μηχανάκια που πανε ΄οπωσ΄ γουσταρουν έχει καταντήσει αιτία. Σορρυ ρε φίλε για το συμβάν.

BILL007
07-10-10, 19:48
OXI ΡΕ ΦΙΛΕ!ΕΛΕΟΣ!:ranting2: :ranting2: :ranting2: :ranting2: :ranting2:

Lambros46
07-10-10, 19:52
Οι ζαντες σου Φανη ειναι ΟΚ???

patriNOS
07-10-10, 19:56
Πατρινε σου λεω στα 5 μετρα βγηκε, ποια 3δλ. φρενο? Το οτι ειχε λογο δεν με ενδιαφερει και πολυ. Ολοι για καποιο λογο ειμαστε εξω. Με ενδιαφερει που ειναι ηλιθιος και δεν σκεφτεται να κανει τον ταλιμπαν ενω στα 5 μετρα του ερχεται αμαξι, με ενδιαφερει πως αυτα τα κερατιατικα ειναι το 1/3 της αναρτησης που θελω να βαλω.

:ranting2:

α εννοεις οτι πετάχτηκε? σορρυ δεν το καταλαβα απλα νομιζα οτι ερχοταν και τον εβλεπες εξ αρχης... ρε φιλε κοιτα να σου πω την αληθεια οποτε με ρωτανε λεω θα το εριχνα επανω αλλα δεν το εχω κανει ποτε. παντα προσπαθω να το αποφυγω.... και εγω το ιδιο θα εκανα στην περιπτωση σου μαλλον...

Tsakirakos
07-10-10, 19:58
περαστικα μεγαλε...

patriNOS
07-10-10, 20:04
Πατρινε σου λεω στα 5 μετρα βγηκε, ποια 3δλ. φρενο? Το οτι ειχε λογο δεν με ενδιαφερει και πολυ. Ολοι για καποιο λογο ειμαστε εξω. Με ενδιαφερει που ειναι ηλιθιος και δεν σκεφτεται να κανει τον ταλιμπαν ενω στα 5 μετρα του ερχεται αμαξι, με ενδιαφερει πως αυτα τα κερατιατικα ειναι το 1/3 της αναρτησης που θελω να βαλω.

:ranting2:

το μονο που μπορω να σου προτεινω για να σου φαινεται πολυ πιο μικρη η ζημια ειναι να βάλεις πιο ακριβή αναρτηση... ετσι αν βαλεις μια ρυθμιζομενη καθ υψος και σκληροτητα αναρτηση με 3700 ευρω η ζημια θα ειναι το 1/9 της αναρτησης που θα βάλεις οπότε θα σου φαινεται λιγοτερο... thumb...

φυσικα δεν το λεω για να ειρωνευτω αλλα για να ξεφυγεις λιγο απο την τσαντιλα της ζημιας....

Kostas_1
07-10-10, 20:06
Αυτο εχει καταντησει μονιμο προβλημα. Σαν σφαιρες αναμεσα απο τα αυτοκινητα, ισα ισα να χωρανε. Καλα δεν σκεφτονται τη ζωη τους, την οικογενεια τους?

Μονο οταν οδηγω τον Χιουνταρο δεν τολμανε να πλησιασουν.

Κριμα ρε Φανη, κριμα για το τιποτε...

Stamatis
07-10-10, 20:09
Κριμα.
Τι αλλο απο περαστικα μπορω να πω.




Υ.Γ Πινακιδα του παπακια;

fanisk
07-10-10, 20:21
φτου ρε γμτ ... γκαντεμιά ! :ranting2:
Με συμβατικά είσαι Φάνη ?

Ναι Πανο, Goodyear Eagle F1 Asym.


Οι ζαντες σου Φανη ειναι ΟΚ???

Δεν ειναι και στα καλυτερα τους !


α εννοεις οτι πετάχτηκε? σορρυ δεν το καταλαβα απλα νομιζα οτι ερχοταν και τον εβλεπες εξ αρχης... ρε φιλε κοιτα να σου πω την αληθεια οποτε με ρωτανε λεω θα το εριχνα επανω αλλα δεν το εχω κανει ποτε. παντα προσπαθω να το αποφυγω.... και εγω το ιδιο θα εκανα στην περιπτωση σου μαλλον...

Παω στη λωριδα μου, προς παραλια. Στο αντιθετο ρευμα(προς Βαρη) που μας χωριζει ουτε μισο μετρο ερχεται ενα τσεροκι. Δεν εχω δει καν οτι υπαρχει μηχανακι πισω του μεχρι εκεινη τη στιγμη..
Και μαλλον και ο ιδιος, τοσο κολλητα που ηταν στο τσεροκι, δεν ειχε δει οτι απο απεναντι ερχεται αμαξι.

Απο αντανακλαστικα και μονο εκοψα δεξια να τον αποφυγω, μηχανικα εντελως. Αν ημουν λιγο ζωο, στη κοσμαρα μου, δεν φοβομουν να χτυπησω ανθρωπο και ειχα και μια καμερα γιατι ποιος ψαχνει για μαρτυρες? ισως και να του την εδινα τη μετωπικη τωρα που το ξανασκεφτομαι.

Σοβαρα ξενερωσα, 410¤ + οτι δωσω για το ισιωμα και τις γρατζουνιες των ζαντων για το τιποτα, δεν ηξερα να τα φαω αλλου? Θα μου πεις τα λεφτα σε πειραζουν ενω δεν επαθες τιποτα? Ναι με πειραζουν γιατι ειναι εντελως κερατιατικα και αφου δεν επαθα τιποτα, μιλω εκ του ασφαλους.


το μονο που μπορω να σου προτεινω για να σου φαινεται πολυ πιο μικρη η ζημια ειναι να βάλεις πιο ακριβή αναρτηση... ετσι αν βαλεις μια ρυθμιζομενη καθ υψος και σκληροτητα αναρτηση με 3700 ευρω η ζημια θα ειναι το 1/9 της αναρτησης που θα βάλεις οπότε θα σου φαινεται λιγοτερο... thumb...

φυσικα δεν το λεω για να ειρωνευτω αλλα για να ξεφυγεις λιγο απο την τσαντιλα της ζημιας....

:hystericalbs1:




Κριμα.
Τι αλλο απο περαστικα μπορω να πω.
Υ.Γ Πινακιδα του παπακια;

Δεν την ειδα βρε Σταματη :thumbsdown:

Ηθελα να το μοιραστω μαζι σας να το πω καπου να ξεσπασω, γιατι μαλλον δεν ειμαι ο μονος που χαλιεται με κερατιατικες ζημιες στο αμαξι του. thumb

Monsta
07-10-10, 20:48
Κρίμα ρε Φάνη, αλλά θα σου πω αυτό μήπως και νιώσεις λίγο καλύτερα :

Αν τον είχες βαρέσει με την όμορφη μούρη της ζέτας, τα 410 θα τα είχες για προκαταβολή στη συνολική σου ζημιά.

z3 2.2
07-10-10, 22:02
ρε μλκ ημαρτον!
ματακι εχεις βαλει στο αυτοκινητο?οχι? βαλε αμεσα!
κριμα ρε Φανουλη γαμωτο!

Υ.Γ. Τα σχολια του τυπου "γιατι δεν τον παταγες" κλπ τα θεωρω τουλαχιστον....αστο καλυτερα

Nino
07-10-10, 22:03
ειναι καποιες φορες που δεν πιστευω αυτα που διαβαζω....

Φανη η κακια η στιγμη... και μια υπευθυνη σοβαρη αντιδραση απο σενα που μπορει βεβαια να εχει το κοστος της, αλλα πιστεψε με σε αλλη περιπτωση οι συνεπειες δεν θα μπορουσαν να αποτιμηθουν..(δεν θελω να επεκταθω)
Θυμησου μονο την¨"περιπετεια" που ανεφερες σε προηγουμενο post με τον ντιλιβερα.
Αν ειχες κρατησει την πινακιδα θα μπορουσες να αξιωσεις πληρη αποζημιωση.
Εκανες αυτο που επρεπε για να αποφυγεις ενα ατυχημα.
Ευγε απο εμενα!!!
Μακαρι και ο παπακιας μολις συνηδητοποιησει ποσο "κοντα" εφθασε να αλλαξει τροπο οδηγησης και συμπεριφορα.

Vasilis
07-10-10, 22:07
φανουλη..μολις το διαβασα...!

φιλε ...βαλε ματακι...

χθες σε καμαρωνα!!!!!!!

σε καμμια περιπτωση δεν πιστευω στο ''καλο'' ματι (οτι μπορει να βλαψει εννοω)!

ωστοσο δεν υπαρχουν μονο καλοπροαιρετοι!!!

φυλα τα ρουχα σου λεει...

ξεχνα το φιλε...δεν μπορεις να κανεις κ αλλιως!

απλα μακρια απο μας!!!!

5555
07-10-10, 22:28
Φανη πολυ κριμα στα καλα καθουμενα :thumbsdown:
Αλλα σκεψου και τα χειροτερα τα οποια ευτυχως απεφυγες

gant
07-10-10, 22:46
Φάνη σε καταλαβαίνω αλλά αν τον χτυπούσες, και πάθαινε και κάποια σωματική ζημιά, το πρόβλημα θα ταν μεγαλύτερο.
Αυτό και μόνο να σκέφτεσαι θα σου μετριάζει τα νεύρα και την στενοχώρια.
Γιατί όσο δίκαιο να χουμε, όσες μακακίες και να γίνονται με τα μηχανάκια καθημερινά που τις ζούμε και τις βλέπουμε όλοι, οι λαμαρίνες είναι λαμαρίνες και ο άνθωπος άνθρωπος.

katsaraios
07-10-10, 23:11
ρε Φανη τραβα κανε ευχελαιο ρε φιλε δεν ειναι ντροπη...
ρε τον παπακια και παλι να εισαι προσεκτικος φιλε...

Stunt Mike
08-10-10, 00:04
Φανη τουλαχιστον σκεψου οτι λογω των καλων αντανακλαστικων σου,ενας ανθρωπος ζει,πηγε σπιτι του εκεινη τη μερα,ειναι με την οικογενεια του.Γιατι προχτες μπροστα στα ματια μου ενας 20χρονος ''παπακιας'' ντελιβερας που περασε με καραμπινατο κοκκινο,αφησε την τελευταια του ανασα πανω σε Βολβο 65αχρονου που απλως εβαλε 1η και ξεκινησε στο πρασινο χωρις καν να κοιταξει αν σταματησαν οι αλλοι.....

Thomelef
08-10-10, 00:07
περαστικά και απο μένα και θα συμφωνήσω με νίνο και γκαντ.
γλύτωσες τρελάαααααααααααα τραβήγματα στην προνομιακή
τιμή των 400 ευρώ. οκ θα καθυστερήσεις λίγο με την ανάρτηση,
αλλά τουλάχιστο είστε και οι 2 σπίτια σας και στο κρεβάτι σας.
όπως είπε και ο νίνο ας μην επεκταθούμε...

Panos 316T
08-10-10, 08:19
κρίμα....τζάμπα ζημιά...:thumbsdown:



υγ:τουλάχιστον τα dvd τα είχες δει ;:original:

Ptboul
08-10-10, 09:07
Ναι ρε Φανάκο, δίκιο έχουν τα παιδιά, χ3στο, ότι έγινε έγινε, θα μπορούσε να μην είχε γίνει τίποτα, θα μπορούσες τώρα να έτρεχες κ να μην έφτανες. Όλα είναι μέσα στη ζωή, άστο, φτιάξ' το & ξέχασε το. https://www.freesmileys.org/smileys/smiley-hug005.gif (https://www.freesmileys.org/smileys.php)

yodas
08-10-10, 09:19
ανέβα Σαλόνικα να το πάμε παρέα για αγιασμό...άλλη λύση δεν βλέπω

Thomelef
08-10-10, 16:25
ανέβα Σαλόνικα να το πάμε παρέα για αγιασμό...άλλη λύση δεν βλέπω

τι λές ρε???
μη μου πείς. έγινε τπτ με το Μ3???