PDA

Επιστροφή στο Forum : Εχω χασει τον υπνο μου...



z3outofmind
05-10-10, 19:17
Μιλουσα με εναν γνωστο στην δουλεια και ειχαμε ανοιξει το θεμα αγορας αυτοκινητου...ετοιμαζεται για αγορα και θελει να κυμανθει 55.000 με 60.000Ε.
προηγουμενο αμαξι s3(το προηγουμενο αρκετα καλο...)τωρα το σκεφτεται
για golf r32.με κοπο και γνωση οπου και την εχει...στοχος με safe διαθεσεις 600ps..η γνωμη μου ηταν αντιθετη εξαρχης γιατι για εμενα προσωπικα ειναι πολλα για golf...(ean kai ειχα golfea..)ειρθα σπιτι και μου ηρθε μηνυμα οπου μου εγραφε...ειδα αυτο....................(Δεν ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΕ ΤΟΝ Μ@Λ@Κ@..............ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ)
https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/929149/

Χρίστος
05-10-10, 19:24
γνωστο το συγκεκριμενο Μ.


Ξεκινησε απο πολυυυ παραπανω(αν θυμαμαι καλα 120k) και αν ο φιλος σου περιμενει θα το δει να πεφτει κι αλλο....

z3outofmind
05-10-10, 19:35
συνηθως ειμαι κυριος στο θεμα της γνωμης του αλλου...
αλλα αυτην την φορα δεν θα ειμαι...ετσι και δεν παρει αυτο το εργαλειο και παει και παρει την παπ@ρι@ θα το βρισκει σε καθε σχολασμα ΓΙΑΟΥΡΤΟΜΕΝΟ
to golf...TELOS.........

Monsta
05-10-10, 19:40
Αυτό το αμάξι είναι πελάτη μου και είναι στην αντιπροσωπεία που βλέπεις. Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ προσεγμένο και με τα χιλιόμετρα που λέει. Παίζει τρελό παζάρι. Αν ο φίλος σου έχει μετρητό το ποσό που λες παραπάνω, θα του πρότεινα να πάει να του τα κουνήσει λίγο στη μούρη.

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/795521/

ghost-rider
05-10-10, 19:45
Το να παρει ενα εργοστασιακο Μ6? Εγω παντως αναμεσα στα 2 θα διαλεγα το golf. Δε κανω πλακα. Αμαξι που χει μπει χερι πανω(εκτος απο το δικο μου και ας ειναι και κουλο) δε θα παιρνα ποτε.

Παντα εργοστασιακο και αν ηθελα κατι ακομα το κανω μοναχος μου.
Ουτε ζαντα ουτε αναρτησει ουτε τιποτα. Γινεται να το βρεις απο παππου? Και ας θελει συντηρηση. Το πειραγμενο κατα 99.99 % ειναι και σκισμενο. Και για την Ιστορια. Ενα 330 το παιρνεις δευτερο χερι. Ενα Μ δε θα το παιρνα ευκολα δευτερο χερι.

Γιατι το να βρεις χαιδεμενο Μ ειναι σα να ψαχνεις παρθενα Μονικα Μπελουτσι.
Χαζος ηταν ο προηγουμενος που το πηρε?????????????????????????????
Ποσο δε μαλλον που το ανεβασε??????????????????????????

chief
05-10-10, 19:53
με το σκεπτικο σου ολα τα Μ ειναι σκαρτα τοτε

z3outofmind
05-10-10, 19:54
Αυτό το αμάξι είναι πελάτη μου και είναι στην αντιπροσωπεία που βλέπεις. Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ προσεγμένο και με τα χιλιόμετρα που λέει. Παίζει τρελό παζάρι. Αν ο φίλος σου έχει μετρητό το ποσό που λες παραπάνω, θα του πρότεινα να πάει να του τα κουνήσει λίγο στη μούρη.

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/795521/

συγνωμη...αλλα εαν ειναι καθαρο το μαυρο μ6,,,,και εχει ολο αυτο το πακετο που διχνει στις φωτο.........δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους....και "ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ"πιστευω και το μαυρο μ6 με 70.000€ το εχει ανετα!!!!!!!!!!το μονο κολημα που τον δικιολογο τον φιλο που θελει να κανει την αγορα ειναι πως οτι περνει θελει να του περνει και την ΠΑΡΘΕΝΙΑ""""
Δεν ξερω τι συναισθημα θα υπερτερηση σε αυτην την αποφαση του,,,,
αλλα εγω θα την εκανα την αμαρτια μου στην θεση του..εαν ειναι καθαρο το μεταχειρισμενο θα το χτυπαγα.......αλλα θα μου πειτε παιζονται και 70.000€ σε αυτο το παιχνιδι αγορας..και για μεταχειρο δεν τα λες και λιγα...........

ghost-rider
05-10-10, 20:53
με το σκεπτικο σου ολα τα Μ ειναι σκαρτα τοτε

OΧΙ. Αν το ψαξεις προσεκτικα θα βρεις καλο αυτοκινητο. Σωστα δουλεμενο και συντηρημενο. Αλλα στο πειραγμενο αυξανεις πολυ τις πιθανοτητες να πεσεις σε κατι σκισμενο.

chief
05-10-10, 21:00
OΧΙ. Αν το ψαξεις προσεκτικα θα βρεις καλο αυτοκινητο. Σωστα δουλεμενο και συντηρημενο. Αλλα στο πειραγμενο αυξανεις πολυ τις πιθανοτητες να πεσεις σε κατι σκισμενο.
Δεν καταλαβαίνω την έννοια "σκισμενο"
Εαν ενα αμαξι κανει κοντρες ή μπαινει σε track day αλλα εχει σωστη συντηρηση ειναι σκισμένο?

NickE60
05-10-10, 21:08
Το συγκεκριμένο είναι πολύ προσεγμένο, όντως έχει κυκλοφορήσει πολύ λίγο, έχει "δράση" στο ενεργητικό του ...όπως πρέπει να έχουν και όλα τα Μ.... δεν έχει χτυπήσει ούτε φλας και έχει στοιχίσει 250.000+

Τα γούστα όμως δεν αλλάζουν εύκολα και δεν πρέπει να αλλάζουν με το ζόρι... Όταν κάποιος μπορεί έστω και στην άκρη του μυαλού του να συγκρίνει ένα οποιοδήποτε VW με αυτό το Μ6 ....απλά δεν πρέπει να πάρει αυτό το Μ6.. Θα κινδυνέψει.... :whistle:

dark knight
05-10-10, 21:10
σεβασμος στο Μ6!δεν υπαρχει επαφη με το γκολφ!

bmwz3
05-10-10, 21:20
σεβασμος στο Μ6!δεν υπαρχει επαφη με το γκολφ!

σεβασμος στο Μ6 ΦΥΣΙΚΑ αλλα εγω σεβαστηκα το παρακατω golf που εχει ξεφτιλησει πολλους εδω στα βορεια
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/8796/

ghost-rider
05-10-10, 21:24
Δεν καταλαβαίνω την έννοια "σκισμενο"
Εαν ενα αμαξι κανει κοντρες ή μπαινει σε track day αλλα εχει σωστη συντηρηση ειναι σκισμένο?

Σαφως αν ειναι καλα συντηρημενο δεν φαινεται σκισμενο. Αντιθετως μπορει να φαινεται σαν καινουριο. Και να ειναι σαν καινουριο... Δε θα θελε ομως ο καθενας μας να μη σκεφτεται οτι το αυτοκινητο του ειχε τετοιο παρελθον, εστω και αν ο ιδιος σκοπευει να το δουλεψει ετσι? Δε θα θελες τουλαχιστον να πιστευεις οτι εχει δουλεψει ηρεμα? Δε θα σου περασει απο το μυαλο οτι μπορει να πληρωσεις κερατιατικα αλλου? Το Μ εχει ηδη προδιαθεση για πατημα. Θα το ψαξεις πολυ περισσοτερο απο ενα 5αρι πχ. Θα ψαξεις πολυ για να βρεις το σωστο και πολλα ειναι αυτα που θα απορριψεις.

Σιγουρα αν εχει συντηρηθει σωστα μπορει να ειναι σαν καινουριο ακομα και αν εχει τρεξει σε αγωνα αντοχης. Αλλα προσωπικα θα ηθελα κατι που να φαινεται τουλαχιστον οτι εχει αθωο παρελθον, χωρις να σημαινει οτι η λογικη μου ειναι η σωστη.
Προσωπικα θα θελα κατι που να γυριζε καφετεριες και ακριβα παρκινγκ και οχι πιστες και περιεργα στεκια...
Αλλο το τι θα το εκανα εγω μετα.:whistle:

ghost-rider
05-10-10, 21:39
Το συγκεκριμένο είναι πολύ προσεγμένο, όντως έχει κυκλοφορήσει πολύ λίγο, έχει "δράση" στο ενεργητικό του ...όπως πρέπει να έχουν και όλα τα Μ.... δεν έχει χτυπήσει ούτε φλας και έχει στοιχίσει 250.000+

Τα γούστα όμως δεν αλλάζουν εύκολα και δεν πρέπει να αλλάζουν με το ζόρι... Όταν κάποιος μπορεί έστω και στην άκρη του μυαλού του να συγκρίνει ένα οποιοδήποτε VW με αυτό το Μ6 ....απλά δεν πρέπει να πάρει αυτό το Μ6.. Θα κινδυνέψει.... :whistle:
Θα το λαβω υποψιν μου αγαπητε και δε θα παρω Μ6 γιατι μαλλον ειμαι στην κατηγορια που κινδυνευει...:thnx:

Οταν σκοπευω να ξοδεψω ενα ποσο, συγκρινω οτιδηποτε μπορω να παρω με αυτο. Καινουριο η μεταχειρισμενο... Ιεροσυλια? Μπορει... Τρελα? Ισως. Ποτε δε δηλωσα λογικος...

E60_Arkadia
05-10-10, 21:47
Σαφως αν ειναι καλα συντηρημενο δεν φαινεται σκισμενο. Αντιθετως μπορει να φαινεται σαν καινουριο. Και να ειναι σαν καινουριο... Δε θα θελε ομως ο καθενας μας να μη σκεφτεται οτι το αυτοκινητο του ειχε τετοιο παρελθον, εστω και αν ο ιδιος σκοπευει να το δουλεψει ετσι? Δε θα θελες τουλαχιστον να πιστευεις οτι εχει δουλεψει ηρεμα? Δε θα σου περασει απο το μυαλο οτι μπορει να πληρωσεις κερατιατικα αλλου? Το Μ εχει ηδη προδιαθεση για πατημα. Θα το ψαξεις πολυ περισσοτερο απο ενα 5αρι πχ. Θα ψαξεις πολυ για να βρεις το σωστο και πολλα ειναι αυτα που θα απορριψεις.

Σιγουρα αν εχει συντηρηθει σωστα μπορει να ειναι σαν καινουριο ακομα και αν εχει τρεξει σε αγωνα αντοχης. Αλλα προσωπικα θα ηθελα κατι που να φαινεται τουλαχιστον οτι εχει αθωο παρελθον, χωρις να σημαινει οτι η λογικη μου ειναι η σωστη.
Προσωπικα θα θελα κατι που να γυριζε καφετεριες και ακριβα παρκινγκ και οχι πιστες και περιεργα στεκια...
Αλλο το τι θα το εκανα εγω μετα.:whistle:

Οταν παιρνεις μτχ ποτε δεν ξερεις 100% το παρελθον του.Ειναι ρισκο ο,τι και να λεμε.Νομιζεις δεν υπαρχουν αυτοκινητα καφετεριας οπως λες,που να τα εχουν καφροι ιδιοκτητες?!

ghost-rider
05-10-10, 21:50
Οταν παιρνεις μτχ ποτε δεν ξερεις 100% το παρελθον του.Ειναι ρισκο ο,τι και να λεμε.Νομιζεις δεν υπαρχουν αυτοκινητα καφετεριας οπως λες,που να τα εχουν καφροι ιδιοκτητες?!

Σιγουρα υπαρχουν. Το θεμα ειναι να εχεις τουλαχιστον τις πιθανοτητες με το μερος σου.

NickE60
05-10-10, 21:51
Θα το λαβω υποψιν μου αγαπητε και δε θα παρω Μ6 γιατι μαλλον ειμαι στην κατηγορια που κινδυνευει...:thnx:

Οταν σκοπευω να ξοδεψω ενα ποσο, συγκρινω οτιδηποτε μπορω να παρω με αυτο. Καινουριο η μεταχειρισμενο... Ιεροσυλια? Μπορει... Τρελα? Ισως. Ποτε δε δηλωσα λογικος...

....θα στεναχωρηθούν πολύ στο Μόναχο.... :whistle:

ghost-rider
05-10-10, 21:53
....θα στεναχωρηθούν πολύ στο Μόναχο.... :whistle:

Το φανταζομαι... Μαυρες κορδελες στα χερια θα βαλουν...

dimis_gr
05-10-10, 21:59
διαβαζα τα παραπάνω ποστ και ακόμα αναρωτιέμαι που υπάρχει το κόλλημα-σύγκριση ανάμεσα στο ρ32 και στο συγκεκριμένο μ6. Σκεφτομαι ''δεν μπορεί να υφίσταται τέτοια συζήτηση''. Καλό και το γκολφ αλλά και ανάποδα να το γυρίσω και να το ντύσω με ελεφαντόδοτο μέσα έξω πάλι σαν γκολφ μοιάζει. Τι να πω? Γούστα είναι αυτά....

NickE60
05-10-10, 21:59
γνωστο το συγκεκριμενο Μ.


Ξεκινησε απο πολυυυ παραπανω(αν θυμαμαι καλα 120k) και αν ο φιλος σου περιμενει θα το δει να πεφτει κι αλλο....



Το έχουμε φιλοξενήσει εδώ (https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=322)... :gun_bandana:
στο video είναι ακόμα 5.0L με πρόγραμμα και supersprint x-pipe.

Πολύ αργότερα έβαλε το bodykit, το κιτ 5.8 της Noelle στη Γερμανία, χταπόδια-καταλύτες SS, ram-air, 8πίστονες , κλπ κλπ

dark knight
05-10-10, 22:18
διαβαζα τα παραπάνω ποστ και ακόμα αναρωτιέμαι που υπάρχει το κόλλημα-σύγκριση ανάμεσα στο ρ32 και στο συγκεκριμένο μ6. Σκεφτομαι ''δεν μπορεί να υφίσταται τέτοια συζήτηση''. Καλό και το γκολφ αλλά και ανάποδα να το γυρίσω και να το ντύσω με ελεφαντόδοτο μέσα έξω πάλι σαν γκολφ μοιάζει. Τι να πω? Γούστα είναι αυτά....

με προλαβες +1

Thomelef
05-10-10, 22:26
είναι αστείο να λέμε πως γνωρίζουμε την κατάσταση ενός μεταχειρισμένου
αυτοκινήτου πρίν καν μετακομίσει στα χέρια μας και στο γκαράζ μας.
για μένα πάντα ήταν λαχείο η αγορά μεταχειρισμένου και πάντα εκτός του
αυτοκινήτου, προσπαθούσα να ψυχολογήσω και τον άνθρωπο που πουλάει.
σίγουρος μπορείς να είσαι μόνο για ένα καινούριο αμάξι με τις ζελατίνες.
όσο για το γεγονός πως κάποιος θα σνόμπαρε το συγκεκριμένο Μ6 στα 70κ
για τον γκαζοτενεκέ που πωλείτε στα 62κ τι να πω:sealed:
πλέον τα έχουμε δεί όλα...

Monsta
05-10-10, 22:55
Σαφως αν ειναι καλα συντηρημενο δεν φαινεται σκισμενο. Αντιθετως μπορει να φαινεται σαν καινουριο. Και να ειναι σαν καινουριο... Δε θα θελε ομως ο καθενας μας να μη σκεφτεται οτι το αυτοκινητο του ειχε τετοιο παρελθον, εστω και αν ο ιδιος σκοπευει να το δουλεψει ετσι? Δε θα θελες τουλαχιστον να πιστευεις οτι εχει δουλεψει ηρεμα? Δε θα σου περασει απο το μυαλο οτι μπορει να πληρωσεις κερατιατικα αλλου? Το Μ εχει ηδη προδιαθεση για πατημα. Θα το ψαξεις πολυ περισσοτερο απο ενα 5αρι πχ. Θα ψαξεις πολυ για να βρεις το σωστο και πολλα ειναι αυτα που θα απορριψεις.

Σιγουρα αν εχει συντηρηθει σωστα μπορει να ειναι σαν καινουριο ακομα και αν εχει τρεξει σε αγωνα αντοχης. Αλλα προσωπικα θα ηθελα κατι που να φαινεται τουλαχιστον οτι εχει αθωο παρελθον, χωρις να σημαινει οτι η λογικη μου ειναι η σωστη.
Προσωπικα θα θελα κατι που να γυριζε καφετεριες και ακριβα παρκινγκ και οχι πιστες και περιεργα στεκια...
Αλλο το τι θα το εκανα εγω μετα.:whistle:

Κύριε από το west coast, sorry but you re not making any sense with your post παραπάνω......





Ποτε δε δηλωσα λογικος...



.....αλλά ευτυχώς που το παραδέχεσαι και συ ο ίδιος και δεν χρειάζεται να απαντήσουμε και πολλά. Ουφ, what a relief !! :rolleyes:

Driver M
05-10-10, 23:11
συγνωμη...αλλα εαν ειναι καθαρο το μαυρο μ6,,,,και εχει ολο αυτο το πακετο που διχνει στις φωτο.........δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους....και "ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ"πιστευω και το μαυρο μ6 με 70.000¤ το εχει ανετα!!!!!!!!!!το μονο κολημα που τον δικιολογο τον φιλο που θελει να κανει την αγορα ειναι πως οτι περνει θελει να του περνει και την ΠΑΡΘΕΝΙΑ""""
Δεν ξερω τι συναισθημα θα υπερτερηση σε αυτην την αποφαση του,,,,
αλλα εγω θα την εκανα την αμαρτια μου στην θεση του..εαν ειναι καθαρο το μεταχειρισμενο θα το χτυπαγα.......αλλα θα μου πειτε παιζονται και 70.000¤ σε αυτο το παιχνιδι αγορας..και για μεταχειρο δεν τα λες και λιγα...........

70.000 ευρώ είναι πολλά χρήματα, τόσο για μεταχειρισμένο αυτοκίνητο, όσο και για καινούριο.

Όλα όμως είναι σχετικά, δηλαδή τα 70 χιλιάρικα δεν είναι πολλά για μεταχειρισμένο, αν αυτό είναι πχ μια 430.
Έτσι και στην προκειμένη περίπτωση, τα 80 χιλιάρικα για ένα αυτοκίνητο διπλάσιας εργοστασιακής αξίας και άλλα τόσα έξτρα, είναι πολύ λογικά, αν είναι σωστά συντηρημένο.

Και εννοείται πως ένα τόσο ολοκληρωμένο αυτοκίνητο όπως η Μ6 είναι ιεροσυλία να συγκρίνεται με golf, leon 400-500+ αλόγων που το μόνο που κάνουν καλά είναι να κερδίζουν κανά πάτημα.
Εκτός και αν ο κάτοχος σκοπεύει να το έχει για να βγάζει μεροκάματο.

EVERGET
05-10-10, 23:21
Το συγκεκριμένο m6 το έχω δει από κοντά, φορτωμένο για τα γούστα μου, πολύ γαργαλημένο επίσης, αλλά μόνο και μόνο ο ήχος του προκαλεί ανατριχίλα! Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω πάντως είναι πώς κάποιος πουλάει ένα αμάξι project σαν κι αυτό πάνω στο οποίο έχει επενδύσει πολύ χρήμα, μεράκι και ώρες από τη ζωή του, ένα αμάξι με τόσο έντονο το "προσωπικό στίγμα" του ιδιοκτήτη του.

Κατ εμέ τέτοιο αμάξι με τόσο εκτεταμένες βελτιώσεις, που δεν ξέρεις εάν καθιστούν ή όχι το αμάξι λειτουργικό, το παίρνεις μόνο εάν ξέρεις το full ιστορικό του από κοντά, π.χ. φίλος ιδιοκτήτη, και όχι χαζεύοντας στο car.gr

Monsta
05-10-10, 23:21
σεβασμος στο Μ6 ΦΥΣΙΚΑ αλλα εγω σεβαστηκα το παρακατω golf που εχει ξεφτιλησει πολλους εδω στα βορεια
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/8796/

Μια φορά κι ένα καιρό το power είχε δοκιμάσει μια παρόμοια 'κατασκευή' και σίγουρα ΔΕΝ είχε καταγράψει αυτά τα νούμερα.

Τώρα το τι λέει ο καθένας στην αγγελία του, άμα θέλουμε το πιστεύουμε.

NickE60
05-10-10, 23:23
...Και εννοείται πως ένα τόσο ολοκληρωμένο αυτοκίνητο όπως η Μ6 είναι ιεροσυλία να συγκρίνεται με golf, leon .....


..και με το συγκεκριμένο Μ6 όχι ιεροσυλία... κακούργημα είναι.. thumb

https://img72.imageshack.us/img72/5045/019large.jpg

Thomelef
05-10-10, 23:30
Μια φορά κι ένα καιρό το power είχε δοκιμάσει μια παρόμοια 'κατασκευή' και σίγουρα ΔΕΝ είχε καταγράψει αυτά τα νούμερα.

Τώρα το τι λέει ο καθένας στην αγγελία του, άμα θέλουμε το πιστεύουμε.

κώστα το συγκεκριμένο το ξέρω και τα άλογα του είναι πραγματικά.
ο τύπος που το έχει έχει μαγαζί πολύυυυυυυ ακριβών βελτιώσεων και
έχει και 2 s3 εκ των οποίων το ένα είναι 600 άλογα.
τον ξέρω προσωπικά και στο μαγαζι του έχω απο ferrari μέχρι και
aston martin για βελτίωση.
πάλι όμως δεν υπάρχει σύγκριση με το Μ6. μια ζωή θα είναι ένα γκολφάκι,
ακόμα και αν είχε 500 άλογα επιπλέον.

chief
05-10-10, 23:36
Τεσπα, εμενα θα ειναι ατυχος αυτος που θα παρει αμαξι απο εμενα .

Δεν ειμαι της καφετέριας.
Αντιθέτως μ΄αρεσει πολύ το αλκοόλ και αμα μεθυσω και λίγο βαζω ημαδι το "8" και τσουπ εκει αλαζω την ταχυτητα.
Σαν την Τζουλια στο dvd την ωρα που ηταν στο τζακουζι και γυρνουσε το κεφαλι της με βλεμα στο πουθενα θα το βρηκε το παιδι που αγορασε το παλιό μου το Μ3.

Τι και αν αλαζαμε καθε λιγο και λιγακι λαδια, ξυδια, μπουζια, φιλτρα κλπ....
Τι κι΄αν άλλαξα το μισό σε εξαρτηματα αμαξι προληπτικα χωρις να εχει κατι προβλημα...
"Καλυτερα να σου βγει το ματι παρα να σου βγει το ονομα" λεμε.

Thomelef
05-10-10, 23:42
Τεσπα, εμενα θα ειναι ατυχος αυτος που θα παρει αμαξι απο εμενα .

Δεν ειμαι της καφετέριας.
Αντιθέτως μ΄αρεσει πολύ το αλκοόλ και αμα μεθυσω και λίγο βαζω ημαδι το "8" και τσουπ εκει αλαζω την ταχυτητα.
Σαν την Τζουλια στο dvd την ωρα που ηταν στο τζακουζι και γυρνουσε το κεφαλι της με βλεμα στο πουθενα θα το βρηκε το παιδι που αγορασε το παλιό μου το Μ3.

Τι και αν αλαζαμε καθε λιγο και λιγακι λαδια, ξυδια, μπουζια, φιλτρα κλπ....
Τι κι΄αν άλλαξα το μισό σε εξαρτηματα αμαξι προληπτικα χωρις να εχει κατι προβλημα...
"Καλυτερα να σου βγει το ματι παρα να σου βγει το ονομα" λεμε.

πλάκα κάνεις ρε συμπέ???
εσένα το όχημα παίρνει αξία μόνο και μόνο επειδή το οδηγάει μια τόσο κορυφαία
μορφή σαν και σένα...
προσωπικά και με σπασμένο μοτέρ θα το έπαιρνα, αρκεί να έλεγα πως είναι του
τρελού απο την κύπρο :D:D:D ...

Monsta
05-10-10, 23:43
Τεσπα, εμενα θα ειναι ατυχος αυτος που θα παρει αμαξι απο εμενα .



ΟΥ ΟΥ ΟΥ κανίβαλε !!!!!! :th_Laie_67-1:

alexm
05-10-10, 23:45
Κατ εμέ τέτοιο αμάξι με τόσο εκτεταμένες βελτιώσεις, που δεν ξέρεις εάν καθιστούν ή όχι το αμάξι λειτουργικό, το παίρνεις μόνο εάν ξέρεις το full ιστορικό του από κοντά, π.χ. φίλος ιδιοκτήτη, και όχι χαζεύοντας στο car.gr

+1000000000000 thumb

chief
05-10-10, 23:47
τα λες αυτα επειδη το εχεις καπαρομενο.
Ξερεις οτι το δωσαμε στην νυφη γι αυτο μιλας μλκα συμπεθ

chief
05-10-10, 23:50
ΟΥ ΟΥ ΟΥ κανίβαλε !!!!!! :th_Laie_67-1:

Στο επομενο που θα δωσω θα βαλω και δυο καινουργια λαστιχα πισω, θα το κανω καμια εβδομαδα βολτα χαλαρα και οταν θα το δειξω στον αγοραστη θα του πω " κοιτα, ενα χρονο τα εχω και ουτε φαγωθηκαν. Δεν βγαινει απ το γκαραζ το αμαξι σου λέω..."

ghost-rider
05-10-10, 23:52
..και με το συγκεκριμένο Μ6 όχι ιεροσυλία... κακούργημα είναι.. thumb

Ναι αλλα δεν παυει το ενα να ειναι μεταχειρισμενο και το αλλο καινουριο. Και οταν καποιος συζητα για ενα μπατζετ αγαπητε, μπορει να ειναι αυτο το μπατζετ του και να μην μπορει η να μην θελει να το τεντωσει απο τα αυτια. Το να το εξαντλησει σε ενα βελτιωμενο Μ επειδη ειναι Μ και να απορριψει κατι καινουριο, που μπορει να το κοντρολαρει, επειδη δεν ειναι Μ δεν ακουγεται τοσο σοβαρο. Εστω και αν το καινουριο ειναι golf.

Και πονταρουμε στο οτι δε θα ζητησει κατι το βελτιωμενο Μ λοιπον? Και αν ζητησει και εχει εξανληθει το ποσο? Τραβαμε απο αλλου? Αν φτασουμε στο σημειο να στερηθουμε κατι για να συντηρησουμε αμαξι η κατασταση εχει ξεφυγει...

Thomelef
05-10-10, 23:56
τα λες αυτα επειδη το εχεις καπαρομενο.
Ξερεις οτι το δωσαμε στην νυφη γι αυτο μιλας μλκα συμπεθ

χεχεχε... αν είναι να το πάρει το παιδί, τουλάχιστο κανόνισε να το στρίβεις που και που.
απο το πολύ ισιάδι θα κλειδώσει το τιμόνι στην ίδια θέση και θα πειγαίνει μόνο ευθεία.
μην πάθουμε και καμιά λαχτάρα στην πρώτη στροφή :D :thefinger: :D

chief
05-10-10, 23:58
έλιωσα μλκ

Thomelef
06-10-10, 00:06
Τεσπα, εμενα θα ειναι ατυχος αυτος που θα παρει αμαξι απο εμενα .

Δεν ειμαι της καφετέριας.
Αντιθέτως μ΄αρεσει πολύ το αλκοόλ και αμα μεθυσω και λίγο βαζω ημαδι το "8" και τσουπ εκει αλαζω την ταχυτητα.
.

αν και το πόσταρα και αλλού, πάρε μερικές συμβουλές για το αλκοόλ.

https://www.youtube.com/watch?v=7g0AJPqKybs
πιστεύω να σε βοήθησα. όχι τπτ μη σε πιάσει λύσα καμιά μέρα
και αρχίσεις να σημαδεύεις το 9 και καταλάβεις the hard way
πως δεν πάει...:hystericalbs1::hystericalbs1:

dimis_gr
06-10-10, 01:04
Ναι αλλα δεν παυει το ενα να ειναι μεταχειρισμενο και το αλλο καινουριο. Και οταν καποιος συζητα για ενα μπατζετ αγαπητε, μπορει να ειναι αυτο το μπατζετ του και να μην μπορει η να μην θελει να το τεντωσει απο τα αυτια. Το να το εξαντλησει σε ενα βελτιωμενο Μ επειδη ειναι Μ και να απορριψει κατι καινουριο, που μπορει να το κοντρολαρει, επειδη δεν ειναι Μ δεν ακουγεται τοσο σοβαρο. Εστω και αν το καινουριο ειναι golf.

Και πονταρουμε στο οτι δε θα ζητησει κατι το βελτιωμενο Μ λοιπον? Και αν ζητησει και εχει εξανληθει το ποσο? Τραβαμε απο αλλου? Αν φτασουμε στο σημειο να στερηθουμε κατι για να συντηρησουμε αμαξι η κατασταση εχει ξεφυγει...

Θεωρώ κατα την γνώμη αν και δεν μ πέφτει λόγος ότι όταν δίνει κάποιος 60000+ να πάρει αμάξι σήμερα δεν νομίζω ότι θα χει θέμα με τα 70. Απο κει και πέρα δεν νομίζω ότι τα 10000 κάνουν την διαφορά για το αν είναι οριακά γιατί αν είναι έτσι ας παρει ένα των 30000 να του μείνουνε για ζημιές. Όπως θα διαφωνήσω για το αν ένα καινούριο θα σου βγάλει βλάβες. Πλέον θεωρώ(από πρωσοπικές εμπειρίες και από γνωστούς) ότι όσες θα σου βγάλει ένα λίγο μεταχειρισμένο θα σου βγάλει και το καινούριο.
Θεωρείς απίθανο να ζητήσει κάτι το καινουριο r32?
Όλα αυτά είναι δικές μου απόψεις και δεν τα λέω για να την πω σε κάποιον(για να μην παρεξηγηθώ)

NickE60
06-10-10, 01:27
Ναι αλλα δεν παυει το ενα να ειναι μεταχειρισμενο και το αλλο καινουριο. Και οταν καποιος συζητα για ενα μπατζετ αγαπητε, μπορει να ειναι αυτο το μπατζετ του και να μην μπορει η να μην θελει να το τεντωσει απο τα αυτια. Το να το εξαντλησει σε ενα βελτιωμενο Μ επειδη ειναι Μ και να απορριψει κατι καινουριο, που μπορει να το κοντρολαρει, επειδη δεν ειναι Μ δεν ακουγεται τοσο σοβαρο. Εστω και αν το καινουριο ειναι golf.

Και πονταρουμε στο οτι δε θα ζητησει κατι το βελτιωμενο Μ λοιπον? Και αν ζητησει και εχει εξανληθει το ποσο? Τραβαμε απο αλλου? Αν φτασουμε στο σημειο να στερηθουμε κατι για να συντηρησουμε αμαξι η κατασταση εχει ξεφυγει...

θα σου πω κάτι... Το αυτοκίνητο έχει αγοραστεί πες 130000. Τόσο τουλάχιστον έκαναν τα τελευταία που είχα δει στη βιτρίνα. Με 10000 παίρνεις (και βάζεις) μοτέρ V10 εισαγωγής με γραπτή εγγύηση καλής λειτουργίας για 2 χρόνια. Λέμε τώρα, πως είσαι άρρωστος και θέλεις να ξέρεις τι έχεις, άντε κι ότι σου αρέσουν και τα 80000 σε πράγματα που έχει πάνω του, που αν υπάρχουν ίδια, μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού σε όλη την Ευρώπη και πολλά λέω, 2-3 είναι (εκτός από το κιτ υπερκυβισμού και γενικά τον κινητήρα)

Θα σου στοιχίσει 70 + 10 κάνει 80000 και θα έχεις ένα εμφανισιακά σπάνιο θηρίο Μ6 με θεόνορμαλ εγγυημένο κινητήρα.... Καλά τώρα σοβαρά μιλάμε θα είχα τσεπάτα 60000 (που σημαίνει ότι έχω και καβάτζα) και θα άφηνα το τέρας για να πάρω γκολφ? Θα τρελαθούμε τώρα? Καταλαβαίνω τη συμπάθειά σου για το γκρουπ αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι γίνεσαι υπερβολικός!

...και 1000 άλογα να έβγαζε το γκολφ καινούριο, με 70000 το Μ6 θα έπαιρνα. Όχι απλά θα το έπαιρνα ...δεν θα το έδινα και ποτέ.. ειδικά το συγκεκριμένο..
...το carbon bodykit που φοράει ..και μόνον αυτό ....κάνει όσο το γκολφ...

Thomelef
06-10-10, 10:57
νομίζω το body kit κοστίζει γύρω στα 45 με 50 χιλιάρικα αν δεν κάνω λάθος...
κάποια στιγμή ο στάθης νομίζω κάπου το είχε γράψει και κόντεψα να πέσω απο
την καρέκλα.

ghost-rider
06-10-10, 11:09
θα σου πω κάτι... Το αυτοκίνητο έχει αγοραστεί πες 130000. Τόσο τουλάχιστον έκαναν τα τελευταία που είχα δει στη βιτρίνα. Με 10000 παίρνεις (και βάζεις) μοτέρ V10 εισαγωγής με γραπτή εγγύηση καλής λειτουργίας για 2 χρόνια. Λέμε τώρα, πως είσαι άρρωστος και θέλεις να ξέρεις τι έχεις, άντε κι ότι σου αρέσουν και τα 80000 σε πράγματα που έχει πάνω του, που αν υπάρχουν ίδια, μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού σε όλη την Ευρώπη και πολλά λέω, 2-3 είναι (εκτός από το κιτ υπερκυβισμού και γενικά τον κινητήρα)

Θα σου στοιχίσει 70 + 10 κάνει 80000 και θα έχεις ένα εμφανισιακά σπάνιο θηρίο Μ6 με θεόνορμαλ εγγυημένο κινητήρα.... Καλά τώρα σοβαρά μιλάμε θα είχα τσεπάτα 60000 (που σημαίνει ότι έχω και καβάτζα) και θα άφηνα το τέρας για να πάρω γκολφ? Θα τρελαθούμε τώρα? Καταλαβαίνω τη συμπάθειά σου για το γκρουπ αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι γίνεσαι υπερβολικός!

...και 1000 άλογα να έβγαζε το γκολφ καινούριο, με 70000 το Μ6 θα έπαιρνα. Όχι απλά θα το έπαιρνα ...δεν θα το έδινα και ποτέ.. ειδικά το συγκεκριμένο..
...το carbon bodykit που φοράει ..και μόνον αυτό ....κάνει όσο το γκολφ...

Στραγαλια τα καναμε τα χιλιαρικα. Δεν ειναι θεμα του γκολφ και του γκρουπ εδω. Αμα θες βαλε πιο πανω οπου γκολφ 135 η 335. Υποκειμενικο το ζητημα ετσι? Ολοι αυτοι που πηραν καινουρια 135 ειναι χαζοι γιατι θα μπορουσαν να παρουν Μ δευτερο χερι? Χαζοι πρεπει να ναι και οσοι πηραν 335 γιατι στα ιδια χρηματα εβρισκαν και Μ5 και Μ6 και Μ3, το τελευταιο σχεδον καινουριο και με πολυ λιγα χιλιομετρα. Απο ενα σημειο και μετα δε θα τα δινα(προσωπικα ετσι?) για μεταχειρισμενο για πιστευω οτι δεν αξιζει.

Εκτος των αλλων δε μου αρεσει να εχει κανει επεμβασεις ο προηγουμενος.

Τις εξωτερικες επεμβασεις που ξεφευγουν απο τα προτυπα του εργοστασιου δεν τις αντεχω καθολου. Δε μου λεει τιποτα η εξωτερικη εμφανιση του και οτι και να ναι θεωρω οτι του στερει μεταπωλητικη αξια.

NickE60
06-10-10, 11:35
Στραγαλια τα καναμε τα χιλιαρικα. Δεν ειναι θεμα του γκολφ και του γκρουπ εδω. Αμα θες βαλε πιο πανω οπου γκολφ 135 η 335. Υποκειμενικο το ζητημα ετσι? Ολοι αυτοι που πηραν καινουρια 135 ειναι χαζοι γιατι θα μπορουσαν να παρουν Μ δευτερο χερι? Χαζοι πρεπει να ναι και οσοι πηραν 335 γιατι στα ιδια χρηματα εβρισκαν και Μ5 και Μ6 και Μ3, το τελευταιο σχεδον καινουριο και με πολυ λιγα χιλιομετρα. Απο ενα σημειο και μετα δε θα τα δινα(προσωπικα ετσι?) για μεταχειρισμενο για πιστευω οτι δεν αξιζει.

Εκτος των αλλων δε μου αρεσει να εχει κανει επεμβασεις ο προηγουμενος.

Τις εξωτερικες επεμβασεις που ξεφευγουν απο τα προτυπα του εργοστασιου δεν τις αντεχω καθολου. Δε μου λεει τιποτα η εξωτερικη εμφανιση του και οτι και να ναι θεωρω οτι του στερει μεταπωλητικη αξια.

ok, τι το συζητάς τότε? Δεν κάνει για εσένα. Δεν σημαίνει ότι όλοι το βλέπουν με το δικό σου μάτι. Το είπα και προηγουμένως και ειρωνεύτηκες. Τι συνεχίζεις να το σχολιάζεις αρνητικά βλέποντάς το με το μάτι του VAGόφιλου? Άσε να το κρίνει και κάποιος που του αρέσουν οι μαϊμούδες.... :whistle:

yodas
06-10-10, 11:38
εμένα που μου αρέσει το Μ6 θα με κάνετε παρέα;

NickE60
06-10-10, 11:47
Στραγαλια τα καναμε τα χιλιαρικα. Δεν ειναι θεμα του γκολφ και του γκρουπ εδω. Αμα θες βαλε πιο πανω οπου γκολφ 135 η 335. Υποκειμενικο το ζητημα ετσι? Ολοι αυτοι που πηραν καινουρια 135 ειναι χαζοι γιατι θα μπορουσαν να παρουν Μ δευτερο χερι? Χαζοι πρεπει να ναι και οσοι πηραν 335 γιατι στα ιδια χρηματα εβρισκαν και Μ5 και Μ6 και Μ3, το τελευταιο σχεδον καινουριο και με πολυ λιγα χιλιομετρα. Απο ενα σημειο και μετα δε θα τα δινα(προσωπικα ετσι?) για μεταχειρισμενο για πιστευω οτι δεν αξιζει.

Εκτος των αλλων δε μου αρεσει να εχει κανει επεμβασεις ο προηγουμενος.

Τις εξωτερικες επεμβασεις που ξεφευγουν απο τα προτυπα του εργοστασιου δεν τις αντεχω καθολου. Δε μου λεει τιποτα η εξωτερικη εμφανιση του και οτι και να ναι θεωρω οτι του στερει μεταπωλητικη αξια.


Πάντως σοβαρά τώρα ...αν το δεις μπροστά σου ....θα σου σηκωθεί η τρίχα, θα "σου φύγουν τα τσίσα" ...θα ξεχάσεις μονομιάς ο,τι έχεις γράψει εδώ... :thumbsup:

https://img214.imageshack.us/img214/2447/020large.jpg

Thomelef
06-10-10, 11:54
εμένα που μου αρέσει το Μ6 θα με κάνετε παρέα;

εσένα δε σε κάνουμε παρέα γιατί είσαι καμπριολάκιας :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

yodas
06-10-10, 12:51
τι να κάνουμε κύριε Θωμά....κάποιες αγάπες δεν ξεπερνιούνται...

Thomelef
06-10-10, 12:55
τι να κάνουμε κύριε Θωμά....κάποιες αγάπες δεν ξεπερνιούνται...

έτσι...οι γαμπροί, γαμπροί thumbthumb

Monsta
06-10-10, 13:20
Άσχετο. Κοιτάξτε το μαγαζί πάνω δεξιά από το Μ6 :p

stratos
06-10-10, 13:26
Άσχετο. Κοιτάξτε το μαγαζί πάνω δεξιά από το Μ6 :p

Αχαχαχαχαχαχα τέλειωσαν τα thanks ρε γμτ :hystericalbs1::hystericalbs1:

GEORGE316
06-10-10, 13:50
εβαλα εγω στη θεση σου στρατο!!!
ε βεβαια...μετα απο μια συντομη βολτα με το μ6 πρεπει να ...ελαφρωνεις και λιγο!!!!

stratos
06-10-10, 14:11
Αμα συχνάζει σε τέτοια μέρη τότε αξίζει τα λεφτά του χαχαχαχαχαχα.

850 CSI
06-10-10, 15:21
Μιλουσα με εναν γνωστο στην δουλεια και ειχαμε ανοιξει το θεμα αγορας αυτοκινητου...ετοιμαζεται για αγορα και θελει να κυμανθει 55.000 με 60.000Ε.
προηγουμενο αμαξι s3(το προηγουμενο αρκετα καλο...)τωρα το σκεφτεται
για golf r32.με κοπο και γνωση οπου και την εχει...στοχος με safe διαθεσεις 600ps..η γνωμη μου ηταν αντιθετη εξαρχης γιατι για εμενα προσωπικα ειναι πολλα για golf...(ean kai ειχα golfea..)ειρθα σπιτι και μου ηρθε μηνυμα οπου μου εγραφε...ειδα αυτο....................(Δεν ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΕ ΤΟΝ Μ@Λ@Κ@..............ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ)
https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/929149/

No Comends:Με τα ιδια λεφτα (και λιγωτερα) Τι να μετρηση ΕΔΩ το γκολφ και το μ6κι:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8600&makeModelVariant1.modelId=21&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&id=131790957&pageNumber=1

HULK
06-10-10, 15:22
Το βραδυ θα διαβασω την σελιδα 50 :D

fanisk
06-10-10, 15:54
No Comends:Με τα ιδια λεφτα (και λιγωτερα) Τι να μετρηση ΕΔΩ το γκολφ και το μ6κι:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8600&makeModelVariant1.modelId=21&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&id=131790957&pageNumber=1

Δεν ειναι τα ιδια χρηματα, δεν εχουν ολοι τη δυνατοτητα για ξενες πινακιδες (= αποφυγη τελωνειου) thumb

850 CSI
06-10-10, 16:21
Δεν ειναι τα ιδια χρηματα, δεν εχουν ολοι τη δυνατοτητα για ξενες πινακιδες (= αποφυγη τελωνειου) thumb

Ο.Κ....................

z3outofmind
06-10-10, 17:58
70.000 ευρώ είναι πολλά χρήματα, τόσο για μεταχειρισμένο αυτοκίνητο, όσο και για καινούριο.

Όλα όμως είναι σχετικά, δηλαδή τα 70 χιλιάρικα δεν είναι πολλά για μεταχειρισμένο, αν αυτό είναι πχ μια 430.
Έτσι και στην προκειμένη περίπτωση, τα 80 χιλιάρικα για ένα αυτοκίνητο διπλάσιας εργοστασιακής αξίας και άλλα τόσα έξτρα, είναι πολύ λογικά, αν είναι σωστά συντηρημένο.

Και εννοείται πως ένα τόσο ολοκληρωμένο αυτοκίνητο όπως η Μ6 είναι ιεροσυλία να συγκρίνεται με golf, leon 400-500+ αλόγων που το μόνο που κάνουν καλά είναι να κερδίζουν κανά πάτημα.
Εκτός και αν ο κάτοχος σκοπεύει να το έχει για να βγάζει μεροκάματο.

Εαν δεν βιαζοσουν τοσο πολυ ισως και να καταλαβενες τι εχει υποθει....
ξανα διαβασε απο την αρχη ολο το θεμα.....
μονο αυτο που γρφω σε καποια φαση της συζητησης τα λεει ολα....
Δεν ξερω τι συναισθημα θα υπερτερηση σε αυτην την αποφαση του,,,,
αλλα εγω θα την εκανα την αμαρτια μου στην θεση του..
μα φυσικα θα επερνα το Μ6..αλλα και παλυ μιλαω για τα δικα μου κριτηρια....
καποιος που δεν θελει απο την αρχη της "καργιερας του" μεταχειρισμενο αμαξι, σπιτι,σκαφος,,,σεβαστο δεν ειναι????και απο εκει και περα ο ανθρωπος δεν μου το εστειλε ΤΟ E-MAIL με το μ6 για να μου το κοροιδεψει η για να το συγκρινουμε με λεον και σεατ ιμπιζα(εαν και το ρ32 και αυτο δεν εχει σχεση με αυτα τα δυο προηγουμενα)μου το εστειλε σαν να λεμε ΛΕΣ να την κανω την τρελα και να παρω κατι ΤΕΤΟΙΟ?????????????????????

Thomelef
06-10-10, 18:07
Εαν δεν βιαζοσουν τοσο πολυ ισως και να καταλαβενες τι εχει υποθει....
ξανα διαβασε απο την αρχη ολο το θεμα.....
μονο αυτο που γρφω σε καποια φαση της συζητησης τα λεει ολα....
Δεν ξερω τι συναισθημα θα υπερτερηση σε αυτην την αποφαση του,,,,
αλλα εγω θα την εκανα την αμαρτια μου στην θεση του..
μα φυσικα θα επερνα το Μ6..αλλα και παλυ μιλαω για τα δικα μου κριτηρια....
καποιος που δεν θελει απο την αρχη της "καργιερας του" μεταχειρισμενο αμαξι, σπιτι,σκαφος,,,σεβαστο δεν ειναι????και απο εκει και περα ο ανθρωπος δεν μου το εστειλε ΤΟ E-MAIL με το μ6 για να μου το κοροιδεψει η για να το συγκρινουμε με λεον και σεατ ιμπιζα(εαν και το ρ32 και αυτο δεν εχει σχεση με αυτα τα δυο προηγουμενα)μου το εστειλε σαν να λεμε ΛΕΣ να την κανω την τρελα και να παρω κατι ΤΕΤΟΙΟ?????????????????????

εσύ σαν καλός φίλος πρέπει να τον πείσεις να μην κάνει καμία μ@λ@κί@, αν τα
έσοδα του και τα φορολογικά του του επιτρέπουν να έχει αυτό το αμάξι.
πιθανότατα να μην έχει πρόβλημα απο τη στιγμή που σκέφτεται να δώσει τόσα
λεφτά αυτή την εποχή για αγορά αυτοκινήτου...
πιστεύω πως για κάθε λογικό άνθρωπο το Μ6 είναι μονόδρομος.

ghost-rider
06-10-10, 18:27
Πάντως σοβαρά τώρα ...αν το δεις μπροστά σου ....θα σου σηκωθεί η τρίχα, θα "σου φύγουν τα τσίσα" ...θα ξεχάσεις μονομιάς ο,τι έχεις γράψει εδώ... :thumbsup:

https://img214.imageshack.us/img214/2447/020large.jpg

Κοιτα. Δεν θελω να μαι ξεροκεφαλος.

Η αληθεια ειναι οτι ετσι οπως το βλεπω, νιωθω οτι καποιος καγκουρακος ειχε φουσκωμενη τσεπη, και αντι να παρει κλασσικα ενα ραλακι και να το κανει σαν τα μουτρα του, διαλεξε ενα Μ6. Ετσι για να διαφερουμε ρε παιδι μου...
Πηρε το κοσμημα και το κανε εβιδι... Μπλε νέον αναβει απο κατω?:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Το πηρε και το ξεκολ..... Τι να κανει και το μοτερ. Βλεποντας αυτο το καπο και αυτο τον προφυλακτηρα, στεναχωριεμαι που δεν χωραει στον καμπινε, που λεμε και στα μερη μου. Οτι καλο και να χει εμενα μου μυριζει καγκουριλα μπουνια. Ξεκαθαρα πραγματα.

Εαν ομως εχεις δικιο και βλεποντας το απο κοντα αλλαξω γνωμη(και οταν βλεπω οτι εχω αδικο αλλαζω γρηγορα. Ο Σπυρος, m-power, μπορει να στο διαβεβαιωσει!) και αν οντως ειναι να μου φυγουν τα τσισα... Χρωσταω κερασμα(χρωσταω σε πολυ κοσμο βεβαια θα μπεις σε σειρα αναμονης). Σοβαρα τωρα. Και θα αναγνωρισω οτι ημουν off και το μαραφετι ειναι εξαιρετικο.

Οσο για το VAG, ας θυμομαστε ποτε ποτε οτι εχει βγαλει και το γρηγοροτερο αυτοκινητο παραγωγης. Δεν σχολιαζω την τιμη του, ουτε αν αξιζει. Δεν πιστευω οτι αξιζει γιατι ειναι στα χρηματα μαχητικου αεροσκαφους... Σιγουρα ομως ειναι το απολυτο. Στο bug αναφερομαι παντα..

Α, καπου την ανοιξη εχω ενημερωθει οτι θα καταφτασει ενα τετοιο στην αθηνα... Ευκαιρια για τα απανταχου οχηματα του bmw group να ξετιναξουν το υπερτροφικο ΤΤ και να αναγνωριστει η υπεροχη της ελικας.:warriorsmiley::warriorsmiley:

.................................................. .................................................. ....
Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να με μπαναρετε να ησυχασετε και εσεις και εγω παρεπιμπτοντως...

Driver M
06-10-10, 19:23
^
Φίλε ghost, όση σχέση έχει η veyron με το golf, άλλη τόση έχει η 458 italia με το punto.
Άλλα αυτοκίνητα τα vw και τα audi και άλλα οι bugatti, δεν υπάρχει καμία επαφή πουθενά.

Και φυσικά, η bmw δεν έχει αυτοκίνητο που να κοντράρει τη veyron, αλλά δεν έχει και αυτοκίνητο που να κοστίζει 1+ εκατομμύριο ευρώ. Με την audi
όμως που είναι και στην ίδια κατηγορία απ'όλες τις απόψεις, δε νομίζω ότι υστερεί πουθενά. Το αντίθετο μάλιστα.

Το koeniggsegg πάλι και με λιγότερα χρήματα απτη bug, μια χαρά την κοντράρει.

Monsta
06-10-10, 19:23
Διαβάζοντας το πρώτο σου ποστ, τώρα συνειδητοποίησα ότι ο φίλος σου πούλησε ένα S3, το..... προηγούμενο μοντέλο. Άρα η αξία του θα ήταν....10-15 max χιλιάρικα, σωστά ?

Έχει σκεφτεί ότι μέχρι τα 60 ή 70.000 τον χωρίζουν καμιά 50αριά - 60 χιλιάρικα ? Και ότι γι αυτή τη διαφορά θα πρέπει να καλύπτει το παραπάνω τεκμήριο ?? Αν όχι, θα κληθεί να πληρώσει φόρο που αντιστοιχεί σε αυτό το ποσό !!!

Δεν είναι λες και πούλησε κάτι παραπλήσιας αξίας, έστω λίγο φθηνότερο. Εδώ μιλάμε για μεγάλη διαφορά, που (προσωπικά) αν δε κάλυπτα το τεκμήριο, σε καμία περίπτωση δε θα τα χάριζα έτσι στο κwλοκράτος που με κλέβει κάθε μέρα, επειδή μου ... 'σηκώθηκε' με ένα αυτοκίνητο.

aristent
06-10-10, 19:37
, επειδή μου ... 'σηκώθηκε' με ένα αυτοκίνητο.

Εγω νομιζα οτι μονο με MILF ειχες τετοια θεματα???:hystericalbs1:

///M Arios
06-10-10, 19:41
σεβασμος στο Μ6 ΦΥΣΙΚΑ αλλα εγω σεβαστηκα το παρακατω golf που εχει ξεφτιλησει πολλους εδω στα βορεια
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/8796/

βαζεις αυτη τη κουνελογ@μιστρα διπλα στο Μ6!!!???? :shok::shok::shok:

Monsta
06-10-10, 19:59
Εγω νομιζα οτι μονο με MILF ειχες τετοια θεματα???:hystericalbs1:

Ακριβώς Άρη. Τα χω χορτάσει πλέον. thumb

z3outofmind
06-10-10, 20:35
Διαβάζοντας το πρώτο σου ποστ, τώρα συνειδητοποίησα ότι ο φίλος σου πούλησε ένα S3, το..... προηγούμενο μοντέλο. Άρα η αξία του θα ήταν....10-15 max χιλιάρικα, σωστά ?

Έχει σκεφτεί ότι μέχρι τα 60 ή 70.000 τον χωρίζουν καμιά 50αριά - 60 χιλιάρικα ? Και ότι γι αυτή τη διαφορά θα πρέπει να καλύπτει το παραπάνω τεκμήριο ?? Αν όχι, θα κληθεί να πληρώσει φόρο που αντιστοιχεί σε αυτό το ποσό !!!

Δεν είναι λες και πούλησε κάτι παραπλήσιας αξίας, έστω λίγο φθηνότερο. Εδώ μιλάμε για μεγάλη διαφορά, που (προσωπικά) αν δε κάλυπτα το τεκμήριο, σε καμία περίπτωση δε θα τα χάριζα έτσι στο κwλοκράτος που με κλέβει κάθε μέρα, επειδή μου ... 'σηκώθηκε' με ένα αυτοκίνητο.

δεν σημαινει ρε κωστα οτι περνεις ενα αμαξι και επειδη δεν το εχεις αλλαξει μεσα σε 6-7χρονια εισαι και αφραγκος.......
θα τα εχει υπολογισει αυτα τα πραγματα..εδω δεν το συζηταει για δοσεις....
το τεκμηριο θα τον πειραξει????απλα εχει τζιπακι για την οικογενεια,,αρκετα καλο,,,,και θελει και ενα μπιστολι για παρτη του.....
το s3 που ειχε,,,ειχε αρκετα λεφτακια επανω του..κι του εκανε καλα κεφια
αλλα απο οτι καταλαβα δεν του ΕΦΤΑΝΕ>>>>????(ΕΛΕΟΣ...)5??ΚΑΤΙ ΜΟΤΕΡ...
ΤΟ r32 σκευτεται να το παρει κουτα και να το τουρμπισει.....γουστα ειναι αυτα......:think:

ghost-rider
06-10-10, 21:30
βαζεις αυτη τη κουνελογ@μιστρα διπλα στο Μ6!!!???? :shok::shok::shok:

Λες να καταφερει να το πουλησει? Πως το βλεπεις? Πρεπει να την εβαλε για πλακα την αγγελια να δει ποιος θα παρει τηλεφωνο...

Ξεκαθαριζω εδω, οτι εξ αρχης ουδε μια φορα συγκρινα το Μ6 με το γκολφ.

Απλα οταν μιλαμε για ενα σεβαστο ποσο, το οποιο καινουριο το θεωρω προτιμοτερο απο το οποιο μεταχειρισμενο.


Ιδιως οταν το μεταχειρισμενο δειχνει να ειναι ενα αυτοκινητο με βεβαρημενο παρελθον. Το Μ και η εξωφρενικη βελτιωση μου βγαζουν ανελεητο σκισιμο. Το τελευταιο ο καθενας οπως θελει ας το ερμηνευσει.



Να ξεκαθαρισω και το αλλο. Το ποσο αυτο το θεωρω φυσιολογικο για ενα Μ6 που δειχνει χαρτι. Για το συγκεκριμενο δεν το συζητω.

Τελος διαφωνω με τις αισθητικες επεμβασεις του αυτοκινητου. Τις μηχανικες βελτιωσεις αν ειχα τετοιο αυτοκινητο θα τις εκανα, αλλα θα τις εκανα μονος μου. Δε θα θελα να τις ειχε κανει ο προηγουμενος εκτος αν ηταν καποιος κολλητος μου.

Εκτος αυτου, το συγκεκριμενο αυτοκινητο μπορει να το παιρνεις με 70.000 αλλα ουδεμια σχεση εχει στη συντηρηση με ενα αυτοκινητο που το παιρνεις καινουριο με αυτα τα λεφτα.

Οταν θα ζητησει δισκο φρενων θα θυμηθεις οτι εχεις αυτοκινητο 200.000 ευρω.

Οταν το ακουμπησεις χτυπα ξυλο καπου, θα θυμηθεις οτι καποιος κατι εχει κανει και πρεπει να σκασεις ενα σκασμο χρηματα και να περιμενεις και εγω δεν ξερω ποσο για να ερθει η πολυποθητη προφυλακτηρα σου...

Το αυτοκινητο αυτο, αν ειναι εξαιρετικο οπως ισχυριζεστε, ειναι καταλληλο για καποιον που πηγαινει για καινουριο Μ6 και σκοπευει να βελτιωσει.

Οχι για καποιον που εχει στοχο ενα R32 και στα ιδια χρηματα βρισκει αυτο το αμαξι.

Αν θελετε να το δουμε σε μικροτερα μεγεθη, καποιος που παει να παρει ενα punto abarth, μπορει πλεον να παρει μεταχειρισμενο Μ3. Τσονταροντας λιγα ακομα χρηματα, οπως και στην προκειμενη περιπτωση. Εστω οτι το Μ3 του βγαινει καλο...

Μολις παει να αλλαξει μπροστινους δισκους θα φει την πρωτη σφαλιαρα.
Ετσι τωρα (λεω εγω) του ζητησει τιποτα vanos θα παθει εγκεφαλικο ο ανθρωπος. Καταναλωση? Τελη? Τεκμηρια τωρα? Τωρα αν ερθει και σε ρωτησει Punto abarth η Μ3 τι του λες? Μ3? Χαιρω πολυ. Για να σε ρωταει περιμενει να ακουσει κατι σοβαρο, οχι ποσο καλυτερο ειναι το Μ3 απο το punto, και πως δεν γινεται συγκριση. Ετσι?

Εκει θα του πεις η το punto η ενα 318 που ειναι φθηνα συντηρισιμο. Λεω εγω τωρα... Φαντασου τωρα να ειναι και πειραγμενο το Μ3.

Βεβαιως και μπορεις να ξεκινησεις τα γραφικα τυπου: "φιλαρακι τι χαμαρες ρωτας, γινεσαι αστειος. Καλα ρε τι μου βαζεις διπλα στο Μ3?"....
Αλλα επανερχομενος στην πραγματικοτητα, βλεπεις οτι καμια φορα στην καθημερινοτητα γινονται συγκρισεις που δεν θα αρμοζαν στις σελιδες καποιου περιοδικου.

Και το αποτελεσμα αυτων καμια φορα ειναι απροσμενο συμφωνα με τα κριτηρια του καθενος.

Και αφου για αρκετες γραμμες υπηρξα σοβαρος.......

VAG και ξερα σκ@τ@.... Τελος..............

GiannisRob
06-10-10, 21:43
VAG και ξερα σκ@τ@.... Τελος..............

Ειναι θλιβερο το πως η συμβιωση με ενα Audi A4 μπορει να αλλαξει τοσο πολυ εναν ανθρωπο...

:D ;)

chief
06-10-10, 23:17
Νομιζω οτι ξεχασαμε απο που ξεκινησε το θεμα.
Ειχε ξεκινησει απο εδω:


Μιλουσα με εναν γνωστο στην δουλεια και ειχαμε ανοιξει το θεμα αγορας αυτοκινητου...ετοιμαζεται για αγορα και θελει να κυμανθει 55.000 με 60.000Ε.
προηγουμενο αμαξι s3(το προηγουμενο αρκετα καλο...)τωρα το σκεφτεται
για golf r32.με κοπο και γνωση οπου και την εχει...στοχος με safe διαθεσεις 600ps..η γνωμη μου ηταν αντιθετη εξαρχης γιατι για εμενα προσωπικα ειναι πολλα για golf...(ean kai ειχα golfea..)ειρθα σπιτι και μου ηρθε μηνυμα οπου μου εγραφε...ειδα αυτο....................(Δεν ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΕ ΤΟΝ Μ@Λ@Κ@..............ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ)
https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/929149/


δηλαδη δεν μιλαμε για καποιον επιφυλακτικό αγοραστη.

Μιλαμε για καποιον που εχει σκοπό να αγορασει ενα και Golf R32 και να το κανει 600 αλογα με "safe διαθεσεις" (αν ειναι δυνατον) και εχει και μπατζετ 55-60000 (που δεν θα τον φτασουν σιγουρα).

Κατ αρχην εγω δεν ξερω κανα αμαξι που ειναι 100% σχεδον πανω απο την ιπποδυναμη που δινει ο κατασκευαστης και να ειναι και safe. Ειναι ανεκδοτο αυτα τα πραγματα. Τα αμαξια αυτου του τυπου ειναι 1 μηνα συνεργειο και μια μερα στο σπιτι.

Ο ανθρωπος που θελει να κανει αυτο το πραγμα προφανώς εχει τρελλα με τo tuning και σιγουρα δεν πρεπει να τον νοιαζουν οι ζημιες ή οι συνεπειες σε τοσο βαριες βελτειωσεις ή μαλλον εχει γνωση απο τετοια εξοδα.
Δεν ειναι δηλαδη καποιος που εχει να επιλεξει μεταξυ ενος Μ3 και ενος Πουντο και θα σκεφτει και ολα τα λειτουργικα εξοδα.

Εδω σκεφτοταν για Golf R32 που θα το κανει 600 αλογα και του προεκυψε και το βελτειωμενο Μ6 με την ιδια υπποδυναμη που θα του βγει στο τελος και πιο φτηνο.

Αν ειναι ετσι τα πραγματα και εγω θα προτημουσα το Μ6 για πολλους λογους.

ghost-rider
07-10-10, 00:32
Αν ειναι να το παρει, θε να το παρει, λοιπον.

:sm-angry05:

Καλοριζικο, καλοταξιδο!

z3outofmind
07-10-10, 00:58
Νομιζω οτι ξεχασαμε απο που ξεκινησε το θεμα.
Ειχε ξεκινησει απο εδω:




δηλαδη δεν μιλαμε για καποιον επιφυλακτικό αγοραστη.

Μιλαμε για καποιον που εχει σκοπό να αγορασει ενα και Golf R32 και να το κανει 600 αλογα με "safe διαθεσεις" (αν ειναι δυνατον) και εχει και μπατζετ 55-60000 (που δεν θα τον φτασουν σιγουρα).

Κατ αρχην εγω δεν ξερω κανα αμαξι που ειναι 100% σχεδον πανω απο την ιπποδυναμη που δινει ο κατασκευαστης και να ειναι και safe. Ειναι ανεκδοτο αυτα τα πραγματα. Τα αμαξια αυτου του τυπου ειναι 1 μηνα συνεργειο και μια μερα στο σπιτι.

Ο ανθρωπος που θελει να κανει αυτο το πραγμα προφανώς εχει τρελλα με τo tuning και σιγουρα δεν πρεπει να τον νοιαζουν οι ζημιες ή οι συνεπειες σε τοσο βαριες βελτειωσεις ή μαλλον εχει γνωση απο τετοια εξοδα.
Δεν ειναι δηλαδη καποιος που εχει να επιλεξει μεταξυ ενος Μ3 και ενος Πουντο και θα σκεφτει και ολα τα λειτουργικα εξοδα.

Εδω σκεφτοταν για Golf R32 που θα το κανει 600 αλογα και του προεκυψε και το βελτειωμενο Μ6 με την ιδια υπποδυναμη που θα του βγει στο τελος και πιο φτηνο.

Αν ειναι ετσι τα πραγματα και εγω θα προτημουσα το Μ6 για πολλους λογους.

τι να σου πρωτοπω τι να σου απαντισω........το βαρεθικα το θεμα........
εγω θα επερνα το μ6 και εας μου ερειχνε 10κολονες το γκολφ..
εσυ μπορει να επερνες εβο για να απλονεις και τα ρουχα μετα την δουλεια στα καπακια πισω στην απλοστρα...ο καθενας πρατι αναλογα της κ@βλ@ς που τρωει με ενα αμαξι....γιατι διαφορετικα γιατι περνουν παιδια απο το φορουμ ενα καινουργιο 335 και δεν περνουν ενα τετοιο μ6????
και οσο αναφορα τα 600πς εαν ειναι ανεκδοτο οπως γραφεις για το θεμα αξιοπιστειας,,,οταν πληρωνεις καλα μπορεις να φτιαξεις καλα πραγματα..
και εαν δεν πετυχουν ξερεις απο την αρχη οτι ΕΣΥ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙς-ΧΑΛΑΣΕΙς!!!!!????Μεγαλα παιδια ειμαστε να ξερουμε καπου και ποτε περνουμε ρισκο και εαν το αντεχει η τσεπη μας....
εγω δεν ειπα καπου οτι δεν περνει ο συγγκριμενος το μ6 γιατι φωβαται μοιπως ηταν σκυσμενο και του κολησει το μοτερ...............
και στην τελικη αυτος που πουλαει το μ6 αρα ειναι απο καποιο ανεκδοτο...
με τα λεγομενα τα δικα σου και καποιων αλλων με 190.000€ επερνε λαμπο καμπριο 1χρονου μεταχειρισμενη..μπροστα στο λαμπο,,,πουντο το βλεπω το μ6
και δεν πα να κανετε πολεμο στα μυνηματα....ΓΟΥΣΤΑ!!!!!!!!!ξερε ς τι σημαινει?

NickE60
07-10-10, 01:07
Κοιτα. Δεν θελω να μαι ξεροκεφαλος......


.......Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να με μπαναρετε να ησυχασετε και εσεις και εγω παρεπιμπτοντως...

Αν έχεις καταλάβει πως δεν ανήκεις εδώ, ή πως από λάθος βρέθηκες εδώ, μπορείς να ζητήσεις να σου διαγράψουμε το λογαριασμό και θα το κάνουμε αμέσως. :wink:

Μαγκιές τέτοιου τύπου και φιγουρατζίδικους λεονταρισμούς ..στα φιλαράκια σου. thumb
(με όλα το σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη)

///M Arios
07-10-10, 01:53
Αν έχεις καταλάβει πως δεν ανήκεις εδώ, ή πως από λάθος βρέθηκες εδώ, μπορείς να ζητήσεις να σου διαγράψουμε το λογαριασμό και θα το κάνουμε αμέσως. :wink:

Μαγκιές τέτοιου τύπου στα φιλαράκια σου. thumb (με όλα το σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη)

με προβληματισε πολυ αυτη η απαντιση σου γιατι απ οτι εχω δει ο ghost rider δεν προκαλει συνηθος και εκατσα και διαβασα ολο το thrent γυρο στις 10 φορες προκειμενου να βρω τις "μαγκιες" , αλλα τιποτα..... αν μπορεις τεκμηριωσετο με επιχειρηματα γιατι εκθετεις ενα μελος του forum στο αποιο εισαι administrator και υποτιθετε πως πρεπει να καταπραϋνεις τα πνευματα και οχι να τα αναυεις!! (εντελος φιλικα..):thanks:

NickE60
07-10-10, 01:57
με προβληματισε πολυ αυτη η απαντιση σου γιατι απ οτι εχω δει ο ghost rider δεν προκαλει συνηθος και εκατσα και διαβασα ολο το thrent γυρο στις 10 φορες προκειμενου να βρω τις "μαγκιες" , αλλα τιποτα..... αν μπορεις τεκμηριωσετο με επιχειρηματα γιατι εκθετεις ενα μελος του forum στο αποιο εισαι administrator και υποτιθετε πως πρεπει να καταπραϋνεις τα πνευματα και οχι να τα αναυεις!! (εντελος φιλικα..):thanks:

Σωστά!

Όταν προτείνει ένα μέλος να το "μπανάρουμε" ...για να ησυχάσει... κάτι θα έχει στο νου του.......


.......ηρθε η ωρα να με μπαναρετε να ησυχασετε και εσεις και εγω παρεπιμπτοντως...

Ρώτησε καλύτερα αυτόν.. thumb


...και λάβε υπ' όψιν σου ..για να ξέρεις και με ποιόν μιλάς, ότι δεν είμαι ο τύπος που "μπανάρει" ...θα έλεγα για κανέναν απολύτως λόγο.
Μισώ ακόμα και τις καρτούλες που υπάρχουν εκεί πάνω δεξιά και δεν τις έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου και σε κανένα forum...

..δεν σημαίνει όμως ότι θα ανέχομαι και προκλήσεις του τύπου "μπανάρισε με αν θες για να ησυχάσω" σαν κατάληξη της απάντησης του σε δικό μου ποστ.. θα αντιδράσω ...και μιλάω σαν απλό μέλος που τυγχάνει να έχει στη διάθεσή του αυτή τη άχρηστη (για μένα προσωπικά) δυνατότητα..

nikos-Mpacket
07-10-10, 02:17
ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ

Καποιος φιλος ανοιξε ενα θεμα να μας πει οτι εχασε τον υπνο του αλλα τελικα με τοσα που ειπωθηκαν δεν καταλαβε κανεις γιατι.
Για το R32,για το M6 ή για τα λεφτα που ειναι διατεθιμενος καποιος να χαλασει αυτη την περιοδο;
Πλακα κανω,z3outofmind να πεις του φιλου σου να περιμενει λιγο ακομα και θα το παρει ακομα πιο φτηνα,το Μ6 βεβαια οχι το αλλο.

Ειναι δυνατον να συγκρινουμε ανομοια πραγματα;
Απο την μια μιλαμε για ενα high class αυτοκινητο το οποιο εχει κοστισει συνολικα οσο κανουν 8 golf και απο την αλλη για ενα καινουριο αυτοκινητο,πολυ καλο σε ποιοτητα,αρκετα βελτιωσιμο αλλα χωρις χαρακτηρα κατα την αποψη μου.Μην ξεχνατε οτι το νεο R32 φοραει τον διλιτρο μοτερ.

Βεβαιως και ο καθενας αγοραζει οτι γουσταρει αλλα δεν μπορουμε να συγκρινουμε 2 αυτοκινητα με διαφορετικο χαρακτηρα.

Αν βρισκομουνα στην θεση του κυριου που εχει 60000 ευρω θα επαιρνα ενα Μ3 του 08 και με τα υπολοιπα χρηματα αν υπαρχουν και δεν ειχα εξαντλησει ολο το budget θα εβαζα ενα κομπρεσορα για να παιζω καπου στα 600 αλογα.
Δεν νομιζω οτι μπορεις με αυτα τα λεφτα να φτιαξεις ενα R32 το οποιο θα σου δινει την χαρα του Μ3 αλλα και το prestige για τα λεφτα που εχεις χαλασει.

Παντως η αληθεια ειναι οτι αυτος που πληρωνει μπορει να επιλεξει οτι γουσταρει αλλα επειδη ο φιλος σου σε εχει ρωτησει καλο ειναι να τον συμβουλεψεις να μην πεταξει τα λεφτα του.

ghost-rider
07-10-10, 02:20
Σωστά!

Όταν προτείνει ένα μέλος να το "μπανάρουμε" ...για να ησυχάσει... κάτι θα έχει στο νου του.......



Ρώτησε καλύτερα αυτόν.. thumb

Υπηρξε μια δοση χιουμορ καπου εκει. Λογω της αγαπης που βγαζω ποτε ποτε για τα vag.. Οτι νομιζετε ομως κυριοι.

Δεν υπηρξε κατ εμε ουτε θεμα μαγκιας ουτε επιλυσης προσωπικων διαφορων.
Αν το δεις απο αλλη οπτικη γωνια ισως μπορει να παρεξηγηθει.

dimis_gr
07-10-10, 02:28
ελάτε ρε παιδιά ένα forum ήμαστε σιγά....
Στο θέμα....θα συμφωνήσω σε κάποια κομματια με τον ghost αλλά θεωρώ λίγο κάπως το να πάω από abarth(νομίζω ότι είναι 1400) σε ένα m3 3500cc. H διαφορά είναι τεράστια όχι μόνο στο service άλλα σε τεκμήρια κλπ. Όσον αφορά το ρ32 με το μ6 σίγουρα είναι πολύ μικρότερη διαφορά σε πάγια έξοδα(εξαιρουμένων των βλαβων όπως ανέφερες για δικους).
Γνώμη μου όχι ρ32, ίσως μ6, αλλά επειδή είμαι ''περαχτήρι τύπος'' θα συμφωνήσω με τον προαλήλασαντα nikos-Mpacket όσον αφορά για την αγορά m3(θα σκεφτόμουν και για 46αρια m3 ή 330)

NickE60
07-10-10, 02:35
Υπηρξε μια δοση χιουμορ καπου εκει. Λογω της αγαπης που βγαζω ποτε ποτε για τα vag.. Οτι νομιζετε ομως κυριοι.

Δεν υπηρξε κατ εμε ουτε θεμα μαγκιας ουτε επιλυσης προσωπικων διαφορων.
Αν το δεις απο αλλη οπτικη γωνια ισως μπορει να παρεξηγηθει.

κοίταξε να δεις, το τραβάω όπου θες κι όσο θες, σε καμία περίπτωση δεν μπανάρω-ουμε (..και ειδικά για τέτοια θέματα) Δεν το γουστάρω-ουμε αυτό γενικώς....
Όταν κρίνεται απαραίτητο, είναι άλλοι για αυτή τη δουλειά, είναι κι ένας φίλος σου στο team, οπότε, όταν χρειαστεί το ζητάς απ' τον ίδιο.. :th_Laie_67-1:

τέλος πάντων, έλαβα και το pm, απάντησα, όλα μια χαρά (κι ας είσαι audακιας...) ότι θέλει αγαπάει ο καθένας, αυτά τα έχουμε πει..

όμως μην ξεχνας (γιατι το ξεχνας) ότι εδώ είναι ένα BMW forum. Αν σου λέει κάτι αυτό, κι αν δικαιολογεί καθόλου την αντίδρασή μου.. thumb

spar@
07-10-10, 03:47
ποπο δλδ ρε παιδια το θεμα ξεφυγε........
και γιατι να παρει το μ6 και να μην παρει ενα 996τ και γιατι να μην παρει ενα εβο αφου θελει 800-900ps (πωλειται και ενα πολυ καλο στα 50κ) και να εχει και ενα αμαξι κ..λας με πολυ χαμηλο σημα...
καθεστε και αποφασιζετε τι θα κανει ενας τριτος και μαλωνετε... ο καθενας με τα γουστα του, εγω μπορει να θελω να ριξω 80κ σε ενα γιουγκο να το κανω φεραρρι θα με πειτε μλκα? και ας ειμαι! αφου αυτο ηθελα!
ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα, εχει καποιες μαρκες θεοποιησει στο μυαλο του και εχει καποια ονειρα, οπως καποιοι απο σας απο μικροι ειχατε αφισες στους τοιχους με bmw, αλλοι ειχαμε στον τοιχο μας lada niva!
εγω προσωπικα και ειναι καθαρα θεμα γνωμης μου, αμαξι κ..λας θα εφτιαχνα ενα φθηνο για να μπορω να το συντηρω και να τ βελτιωνω ευκολα! δεν θα χαλαγα ενα μ6ή μ3 με μπακετ κλπ, τα bmw ειναι αμαξια για να κανουν τα παντα και οχι κοντρες ή πιστα!
υ,γ το r32 σε ατμοσφαιρικη μορφη ειναι ενα αμαξι που δεν κανει τπτ, υπερτιμημενο και ειναι ενα γκολφ!αν του ριξεις 30κ δλδ ανοιξεις ενα καινουριο μοτερ για σφυρηλατα τουρμπινες κλπ εχασες το παιχνιδι....οπως και το μ6 δεν το λεει κανεις κοντραμαξο και το συγκεκριμενο που βλεπετε, καθως υπερτροφοδοτουμενα porsche εχουν ξεφυγει... αυτα, περι ορεξεος κολοκυθοπιτα!

bmwz3
07-10-10, 04:07
βαζεις αυτη τη κουνελογ@μιστρα διπλα στο Μ6!!!???? :shok::shok::shok:

δεν χρειαζεται να χρησιμοποιειτε τετοιες εκφρασεις σε ανοιχτο forum.και εγω bmw εχω και δεν το αλλαζω οπως πολλοι εδω.τυχαινει να ξερω για το συγκεκριμενο αμαξι για αυτο και κανω λογο για αυτο.προειπα οτι σεβομαι το m6 που προφανως ειναι καλυτερο αυτοκινητο και ενδεχομενως πιο γρηγορο μετα τα 200 αλλα σιγουρα η κουνελογαμιστρα οπως το αναφερατε δε συγκρινεται με κανενα μ3 ουτε στην ευθεια ουτε στις στροφες.σε κανενα τομεα.

chief
07-10-10, 09:12
τι να σου πρωτοπω τι να σου απαντισω........το βαρεθικα το θεμα........
εγω θα επερνα το μ6 και εας μου ερειχνε 10κολονες το γκολφ..
εσυ μπορει να επερνες εβο για να απλονεις και τα ρουχα μετα την δουλεια στα καπακια πισω στην απλοστρα...ο καθενας πρατι αναλογα της κ@βλ@ς που τρωει με ενα αμαξι....γιατι διαφορετικα γιατι περνουν παιδια απο το φορουμ ενα καινουργιο 335 και δεν περνουν ενα τετοιο μ6????
και οσο αναφορα τα 600πς εαν ειναι ανεκδοτο οπως γραφεις για το θεμα αξιοπιστειας,,,οταν πληρωνεις καλα μπορεις να φτιαξεις καλα πραγματα..
και εαν δεν πετυχουν ξερεις απο την αρχη οτι ΕΣΥ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙς-ΧΑΛΑΣΕΙς!!!!!????Μεγαλα παιδια ειμαστε να ξερουμε καπου και ποτε περνουμε ρισκο και εαν το αντεχει η τσεπη μας....
εγω δεν ειπα καπου οτι δεν περνει ο συγγκριμενος το μ6 γιατι φωβαται μοιπως ηταν σκυσμενο και του κολησει το μοτερ...............
και στην τελικη αυτος που πουλαει το μ6 αρα ειναι απο καποιο ανεκδοτο...
με τα λεγομενα τα δικα σου και καποιων αλλων με 190.000¤ επερνε λαμπο καμπριο 1χρονου μεταχειρισμενη..μπροστα στο λαμπο,,,πουντο το βλεπω το μ6
και δεν πα να κανετε πολεμο στα μυνηματα....ΓΟΥΣΤΑ!!!!!!!!!ξερε ς τι σημαινει?

Εγω φιλε Παναγιωτη δεν διαφωνώ με τα πιο πολλα απ αυτα που εγραψες και κυρίος με το θέμα γουστου. Ο καθενας επιλέγει οτι μάρκα του αρεσει και ειναι σεβαστό. Αλλωστε και εγω προσωπικά δεν ειμαι κολλημενος με μαρκες αυτοκινητων κλπ.

Επισης ουτε ειμαι αντιθετος στο θεμα βελτειωσης του καθε αυτοκινητου. Εχω πεταξει και εγω πολλα λεφτα στις βελτειωσεις και εχω ανατιναξει και καποια. Οταν το εκανα σε τοσο μεγαλο βαθμο το χαιρομουνα και οπως αναφερες εγω το εφτιαχνα και εγω το εσπαγα. Επισης συμφωνώ με την ιδέα του να βελτειωνει καποιος το αμαξι του με τον τροπο που θέλει γιατι ειναι σαν να βαζεις και ενα μερος του εαυτου σου στο αμαξι.

Ομως, επειδη δεν ειμαι χθεσινος σ αυτα και επειδή οταν εγω πριν δεκα χρονια ειχα εβο βελτειωμένα και κάποιοι που το παίζουν παντογνώστες ειχαν ΒΜΧ (και δεν απευθυνομαι σε σενα ή σε καποιον συγκεκριμενα), μεσα απο την εμπειρία μου διαφωνώ σε δυο πραγματα:

-Στο οτι καποιος εχει ενα μπατζετ 55000 και θα αγορασει ενα αμαξι 250 αλογα στις 40000 ευρω και με τα ρεστα των 15000 θα τον φτασουν να το κανει το κανει 600 αλογα (οπως αναφερες)...
εκτος και αν τα αλογα τα αγοραζουν απο καποιο περιπτερο της γειτονιας μας ή ειναι στραγαλια...

και

-Επιμενω οτι ενα αμαξι 250-300 αλογα, αν ειναι δυνατον οταν το φτασουμε στα 600 να λέγεται το μεγεθος της βελτειωσης αυτης "safe διαθεσεις" ή "καθημερινό βολταδικο αμαξι" (που για μενα ειναι καθαρα κοντραμαξο αυτο με τις καθημερινες φθορες και σπασιματα που ειναι στο προγραμμα) τοτε, με το σκεπτικό το δικο σου, μια σοβαρη βελτειωση θα το κανει να χτυπησει το πρωταθλημα dragster.

Τωρα αν μου ελεγες οτι θα το φτασει με μπατζετ του ο φιλος σου 400, αντε 450 αλογα και θα φτιαξει ενα γρηγορο καθημερινό αμαξι, να το δεχτω.

Τα του τυπου "600 αλογα safe διαθεσεις με καλα πραγματα που δεν χαλάνε" τα θεωρω ανεκδοτο και το εχω δει το εργο...

NickE60
07-10-10, 10:25
.....

Η αληθεια ειναι οτι ετσι οπως το βλεπω, νιωθω οτι καποιος καγκουρακος ειχε φουσκωμενη τσεπη, και αντι να παρει κλασσικα ενα ραλακι και να το κανει σαν τα μουτρα του, διαλεξε ενα Μ6. Ετσι για να διαφερουμε ρε παιδι μου...
Πηρε το κοσμημα και το κανε εβιδι... Μπλε νέον αναβει απο κατω?:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Το πηρε και το ξεκολ..... Τι να κανει και το μοτερ. Βλεποντας αυτο το καπο και αυτο τον προφυλακτηρα, στεναχωριεμαι που δεν χωραει στον καμπινε, που λεμε και στα μερη μου. Οτι καλο και να χει εμενα μου μυριζει καγκουριλα μπουνια. Ξεκαθαρα πραγματα.

Οσο για το VAG, ας θυμομαστε ποτε ποτε οτι εχει βγαλει και το γρηγοροτερο αυτοκινητο παραγωγης. Δεν σχολιαζω την τιμη του, ουτε αν αξιζει. Δεν πιστευω οτι αξιζει γιατι ειναι στα χρηματα μαχητικου αεροσκαφους... Σιγουρα ομως ειναι το απολυτο. Στο bug αναφερομαι παντα..

Α, καπου την ανοιξη εχω ενημερωθει οτι θα καταφτασει ενα τετοιο στην αθηνα... Ευκαιρια για τα απανταχου οχηματα του bmw group να ξετιναξουν το υπερτροφικο ΤΤ και να αναγνωριστει η υπεροχη της ελικας.:warriorsmiley::warriorsmiley:

για να ξαναμπούμε στο θέμα, χωρίς περιστροφές, υπονοούμενα και συστάσεις προς το φόρουμ,

κάποιος που διαθέτει το budget και δεν τον ενδιαφέρουν και τόσο τα ποσά, δεν θα ασχοληθεί με ραλάκι. Όχι δυστυχώς ξέχασε να βάλει νεον..

για το επόμενο σχόλιο, το πρόβλημά σου είναι ότι δεν χωράνε στον καμπινέ? Διακοσμητικές ανησυχίες?

...αν ήξερες τι προσφέρει στην αεροδυναμική του αυτοκινήτου στα πολλά χλμ αλλά και στη μείωση της θερμοκρασίας του κινητήρα το συγκεκριμένο κιτ και ειδικότερα τα τεμάχια προφυλακτήρας-καπώ (που δεν χωράνε στον καμπινε) όπου οι αεραγωγοί του καπω που βρίσκονται στα πιτσιλιστήρια του παρπριζ έχουν άμεση σχέση με τους αεραγωγούς στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα... θα απέφευγες να κάνεις αυτό το σχόλιο, απλά θα έλεγες ότι δεν σου αρέσει. Την απαραίτητη αυτή λειτουργία της μείωσης θερμοκρασίας για ένα υπερκυβισμένο αλλά και εξελιγμένο V10 κινητήρα δεν την κάνει άλλο κιτ... μόνο αυτό (https://www.supercars.net/cars/3199.html) ...και τι να κάνουμε είναι καγκούρικο... να σου πω εδώ ότι δεν είμαι καθόλου fan της AC Schintzer, μάλλον την αντιπαθώ ..αυτό το κιτ όμως κάνει δουλειά..

σου τα εξηγώ μήπως καταλάβεις, έστω κι αν δεν είσαι BMWδόφιλος, αν δεν μπορείς, τουλάχιστον ας το διαβάσουν άλλοι...

όσο για τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω γιατί τα θεωρώ άκυρα (τη σύγκριση δηλαδή)

manos///3
07-10-10, 10:51
Νικολα αν καποιος θα επρεπε να εκτοξευτει απο εδω μεσα ,αυτος ειναι ο σι ες αι...που καθημερινα κραζει τα bmw και ασχολειται μονο με 850 , γκε τε οοο , ες ελ αρ και β12. Μηπως πρεπει να αρχισουμε να το παιζουμε ολοι τρελα??...ξερεις αυτο το τρελοχαρτο που σε απαλλασει απο διαφωνιες και συγκρουσεις...

Ο Γκοστ εχει τουλαχιστον επιχειρηματα και ας βρισκουν αντιθετους καποιους..

Εντελως φιλικα.


υ.γ. ειμαι και εγω κρυφοςβαγκ!!!:whistle:

NickE60
07-10-10, 11:07
Νικολα αν καποιος θα επρεπε να εκτοξευτει απο εδω μεσα ,αυτος ειναι ο σι ες αι...που καθημερινα κραζει τα bmw και ασχολειται μονο με 850 , γκε τε οοο , ες ελ αρ και β12. Μηπως πρεπει να αρχισουμε να το παιζουμε ολοι τρελα??...ξερεις αυτο το τρελοχαρτο που σε απαλλασει απο διαφωνιες και συγκρουσεις...

Ο Γκοστ εχει τουλαχιστον επιχειρηματα και ας βρισκουν αντιθετους καποιους..

Εντελως φιλικα.


υ.γ. ειμαι και εγω κρυφοςβαγκ!!!:whistle:

Μάνο το ξέρω. Εσύ έχεις και BMW όμως δικό σου ...και δεν ειρωνεύεσαι με σκοπό να τσεκάρεις που βρίσκονται τα όρια του μπαναρίσματος.. και να το λες κιόλας... Έχει μια διαφορά..

αν παρακολούθησες, εγώ δεν πρότεινα να φύγει κάποιος, ο ίδιος υπονόησε ότι επειδή γράφει ότι θέλει θα τον διώξουμε.. και μας το προτείνει.. για να ησυχάσει λέει... μετά από ένα ποστ γεμάτο ειρωνεία... δεν είναι λογική αυτή για σοβαρούς ανθρώπους. Τέλος πάντων το θέμα έχει λυθεί με τον γκοστ..

όσο για το άλλο που λες, θα σου πω... κρίμα είναι να τα παίρνεις όλα στα σοβαρά... δεν μπορούμε να έχουμε όλοι το ίδιο επίπεδο σοβαρότητας. Όλοι έχουμε καλές και κακές στιγμές, κάποιοι έχουν συγκεκριμένα κολλήματα, είναι διαφορετικοί ως πολύ διαφορετικοί, ας δείξουμε λίγο ανωτερότητα και μην ασχολούμαστε με θέματα άκυρα, που στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν εμπεριέχουν κακία..

gnx
07-10-10, 11:51
...τωρα το σκεφτεται
για golf r32.με κοπο και γνωση οπου και την εχει...στοχος με safe διαθεσεις 600ps..../[/url]

To θεμα ξεχυλωσε σα κυλότα, και ειναι λογικό, γιατι κανονικά θε επρεπε να φας πολύ κραξιμο, και στη συνεχεια να το μεταδώσεις εκει που πρεπει.

Πιό safe ειναι να γαμησεις μαύρη στο soweto χωρίς σαρμέλα.

Κατα τα άλλα, τα επιχειρηματα του γκοστ για το κόστος των αναλώσιμων ή των body panels έχουν βάση. Γιαυτο ομως υπάρχει η μεικτή.

NickE60
07-10-10, 11:53
To θεμα ξεχυλωσε σα κυλότα, και ειναι λογικό, γιατι κανονικά θε επρεπε να φας πολύ κραξιμο, και στη συνεχεια να το μεταδώσεις εκει που πρεπει.

Πιό safe ειναι να γαμησεις μαύρη στο soweto χωρίς σαρμέλα.

Κατα τα άλλα, τα επιχειρηματα του γκοστ για το κόστος των αναλώσιμων ή των body panels έχουν βάση. Γιαυτο ομως υπάρχει η μεικτή.

Πολύ σωστά!

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτοχος Μ6 που να μην έχει μικτή.. thumb

Driver M
07-10-10, 12:42
Λες να καταφερει να το πουλησει? Πως το βλεπεις? Πρεπει να την εβαλε για πλακα την αγγελια να δει ποιος θα παρει τηλεφωνο...

Ξεκαθαριζω εδω, οτι εξ αρχης ουδε μια φορα συγκρινα το Μ6 με το γκολφ.

Απλα οταν μιλαμε για ενα σεβαστο ποσο, το οποιο καινουριο το θεωρω προτιμοτερο απο το οποιο μεταχειρισμενο.


Ιδιως οταν το μεταχειρισμενο δειχνει να ειναι ενα αυτοκινητο με βεβαρημενο παρελθον. Το Μ και η εξωφρενικη βελτιωση μου βγαζουν ανελεητο σκισιμο. Το τελευταιο ο καθενας οπως θελει ας το ερμηνευσει.



Να ξεκαθαρισω και το αλλο. Το ποσο αυτο το θεωρω φυσιολογικο για ενα Μ6 που δειχνει χαρτι. Για το συγκεκριμενο δεν το συζητω.

Τελος διαφωνω με τις αισθητικες επεμβασεις του αυτοκινητου. Τις μηχανικες βελτιωσεις αν ειχα τετοιο αυτοκινητο θα τις εκανα, αλλα θα τις εκανα μονος μου. Δε θα θελα να τις ειχε κανει ο προηγουμενος εκτος αν ηταν καποιος κολλητος μου.

Εκτος αυτου, το συγκεκριμενο αυτοκινητο μπορει να το παιρνεις με 70.000 αλλα ουδεμια σχεση εχει στη συντηρηση με ενα αυτοκινητο που το παιρνεις καινουριο με αυτα τα λεφτα.

Οταν θα ζητησει δισκο φρενων θα θυμηθεις οτι εχεις αυτοκινητο 200.000 ευρω.

Οταν το ακουμπησεις χτυπα ξυλο καπου, θα θυμηθεις οτι καποιος κατι εχει κανει και πρεπει να σκασεις ενα σκασμο χρηματα και να περιμενεις και εγω δεν ξερω ποσο για να ερθει η πολυποθητη προφυλακτηρα σου...

Το αυτοκινητο αυτο, αν ειναι εξαιρετικο οπως ισχυριζεστε, ειναι καταλληλο για καποιον που πηγαινει για καινουριο Μ6 και σκοπευει να βελτιωσει.

Οχι για καποιον που εχει στοχο ενα R32 και στα ιδια χρηματα βρισκει αυτο το αμαξι.

Αν θελετε να το δουμε σε μικροτερα μεγεθη, καποιος που παει να παρει ενα punto abarth, μπορει πλεον να παρει μεταχειρισμενο Μ3. Τσονταροντας λιγα ακομα χρηματα, οπως και στην προκειμενη περιπτωση. Εστω οτι το Μ3 του βγαινει καλο...

Μολις παει να αλλαξει μπροστινους δισκους θα φει την πρωτη σφαλιαρα.
Ετσι τωρα (λεω εγω) του ζητησει τιποτα vanos θα παθει εγκεφαλικο ο ανθρωπος. Καταναλωση? Τελη? Τεκμηρια τωρα? Τωρα αν ερθει και σε ρωτησει Punto abarth η Μ3 τι του λες? Μ3? Χαιρω πολυ. Για να σε ρωταει περιμενει να ακουσει κατι σοβαρο, οχι ποσο καλυτερο ειναι το Μ3 απο το punto, και πως δεν γινεται συγκριση. Ετσι?

Εκει θα του πεις η το punto η ενα 318 που ειναι φθηνα συντηρισιμο. Λεω εγω τωρα... Φαντασου τωρα να ειναι και πειραγμενο το Μ3.

Βεβαιως και μπορεις να ξεκινησεις τα γραφικα τυπου: "φιλαρακι τι χαμαρες ρωτας, γινεσαι αστειος. Καλα ρε τι μου βαζεις διπλα στο Μ3?"....
Αλλα επανερχομενος στην πραγματικοτητα, βλεπεις οτι καμια φορα στην καθημερινοτητα γινονται συγκρισεις που δεν θα αρμοζαν στις σελιδες καποιου περιοδικου.

Και το αποτελεσμα αυτων καμια φορα ειναι απροσμενο συμφωνα με τα κριτηρια του καθενος.

Και αφου για αρκετες γραμμες υπηρξα σοβαρος.......

VAG και ξερα σκ@τ@.... Τελος..............

Συμφωνώ απόλυτα πως η συντήρηση των δύο αυτοκινήτων είναι η μέρα με τη νύχτα. Οπότε, για κάποιον με budget γύρω στα 60-70 χιλιάρικα θα απέκλεια τόσο τη Μ6 αυτή, όσο και γενικά τις Μ6, Μ5 Ε60 και Μ3 Ε9Χ.

Από την άλλη όμως, θεωρώ κάκιστη την αγορά ενός r32, που κοστίζει πάρα πολλά λεφτά χωρίς ουσιαστικό λόγο, ακόμα και αν σκοπός είναι η βελτίωσή του.
Σε αυτή την περίπτωση θα έπαιρνα ένα sti, ή ένα ελαφρώς μτχ evo X, που σαν πάτωμα, στήσιμο κλπ δε συγκρίνονται με το golf και θα τα έκανα πραγματικούς πυραύλους, χωρίς θέματα αξιοπιστίας ουσιαστικά που σχεδόν σίγουρα θα αντιμετώπιζα με το golf.

Ειδάλλως, θα έπαιρνα μια ελαφρώς μεταχειρισμένη 335, θα την έφτανα γύρω στα 400-450 άλογα και θα είχα ένα γρήγορο και κυριλέ αυτοκίνητο που να μου κάνει όλα τα γούστα. Εκτός και αν αυτά συμπεριλαμβάνουν 0-400 και μεροκάματα, οπότε θα πήγαινα και πάλι στους Ιάπωνες, όχι το απρόσωπο, υπερεκτιμημένο και σίγουρα όχι αντάξιο ιπποδυνάμεων άνω των 400 αλόγων (χωρίς ένα κάρο περιφερειακές βελτιώσεις σε στήσιμο κλπ), golf.

Stathis
07-10-10, 13:14
δεν το ειχα δει αυτο το θεμα και καθησα και το διαβασα τωρα...

σε πολλα που γραψατε συμφωνω.

περισσοτερο ομως με βρισκουν συμφωνο καποιες τοποθετησεις του ghost-rider.

το αυτοκινητο αυτο το ξερω παρα πολυ καλα μιας και οταν φτιαχνοταν στη γερμανια πριν 2 χρονια, ημουν εκει!

οντως εχει πανω οτι καλυτερο μπορει να αγορασει κανεις για Μ6 και ειναι τρομερα προσεγμενο...

και δεν εννοω μονο τις αισθητικες βελτιωσεις, αλλα και τα μηχανικα μερη.

ετσι το αυτοκινητο αυτο εχει κοστισει πανω απο 300000 ευρω.

μονο το μποντυ-κιτ του τενσιον εχει 45-50 (ο σταυρος το πηρε λιγο πιο κατω αλλα τοσο εχει), το κιτ του υπερκυβισμου κοστισε αρκετα πανω απο 50 συνολικα και εχει γραπτη εγγυηση καλης λειτουργιας απο το βελτιωτη (η οποια δεν ξερω αν εχει ληξει τωρα βεβαια), εχει μεγαλυτερο ψυγειο λαδιου απο αλουμινιο, αλλο πανακριβο διαφορικο της os-giken, 12πιστονα φρενα της ροτορα, αναρτησεις kw βαριαντ3, ζαντες, εξατμιση σπεσιαλ και αλλα πολλα.
σε αυτα προσθεστε οτι το αυτοκινητο μολις γυρισε απο γενικο τσεκ-απ στο μοναχο (πηγε ηρθε με νταλικα), οπου αλλαχθηκαν με καινουργια πολλα πραγματα οπως π.χ. τα βανος.
επισης, εχει τα φαναρια του f/l που εχει το καθενα κοστος πανω απο 1000αρικο και χρειαστηκε πολυ δουλεια για να μπουν με νεο εγκεφαλο φωτων κλπ...
επισης καινουργιο ειναι και το smg μιας και καταφερε να του αλλαξουν πριν καποιους μηνες με τη διαδικασια εγγυησης καλης θελησης...

εσωτερικα εκτος τα καρμπον μπακετ της ρεκαρο εχει "απειρα", "ψιλολογια" απο καρμπον τα οποια αν προστεθουν ολα μαζι (με κοστος 200-300 ευρω το ενα) βγαζουν μια καλη σουμα....

μετα απο ολα αυτα εχουμε ενα αυτοκινητο προτζεκτ που ικανοποιει απολυτα τον ιδιοκτητη του.
γιατι αποφασισε να το δωσει? δεν ο ξερω αλλα μπορει οι λογοι να ειναι πολλοι.
οικονομικοι, πρακτικοι, ισως να ειναι απο τους ανθρωπους που τους αρεσει το ταξιδι της βελτιωσης και οχι ο προορισμος.
ετσι αφου δεν υπαρχει τιποτε αλλο να προσθεσει, ισως σκεφτεται το επομενο προτζεκτ.
εικασιες πολλες μπορουν να γινουν.
το σιγουρο (και εξ οσων γνωριζω) ειναι πως το αυτοκινητο ειναι ενταξει.

θα το εκανα κι εγω ετσι? σε καμια περιπτωση.
θεωρω οτι τα Μ δεν χρειαζονται τιποτα, ειναι αισθητικα, οδηγικα, μηχανικα τοσο αρτια, που τοσο εκτεταμενες βελτιωσεις περισσοτερο χαλανε παρα αναδεικνυουν το χαρακτηρα και την εμφανιση του.
φυσικα αυτο ειναι προσωπικη αποψη και γουστο, που μπορει να ερχεται σε αντιθεση με τα "θελω" καποιου αλλου.

επισης οι τοσο εκτεταμενες μετατροπες δεν ειναι απαραιτητο οτι αυξανουν την τιμη... το κοινο που αγοραζει αυτα τα αυτοκινητα ως επι το πλειστον οχι μονο δεν ενδιαφερεται, αλλα θεωρει ανασταλτικο παραγοντα την υπαρξη αυτων των μετατροπων.
προσωπικα ειχα 2-3 προτασεις πωλησης του αυτοκινητου μου σε υψηλοτερα ποσα απο αυτα που αναφερθηκαν, αλλα για δικους μου λογους δεν προχωρησα. διαπραγματευτικο χαρτι ηταν τα λιγα χιλιομετρα και η απουσια μετατροπων, αισθητικων και μηχανικων.

το κοινο που θα ενθουσιαστει και θα φαντασιωνει ενα τοσο βελτιωμενο προτζεκτ, κατα 99% δεν μπορει να φτασει σε αυτην την κατηγορια...
ετσι το ενδιαφερον αυτο δεν εχει κανενα αντικτυπο στη διαμορφωση της τρεχουσας εμπορικης αξιας.

ειναι απολυτα λογικο, δεν μπορουν πολλοι ετσι οπως εγινε η κατασταση (και οπως θα γινει) να αποκτησουν και να συντηρουν ενα αυτοκινητο 5000 κυβικων.

ειναι η φορολογια, η ασφαλιση, τα παγια εξοδα, τα σερβις, οι βενζινες και τα απροοπτα...
στις ζημιες και μικτη να εχεις, την απαλλαγη των 500 ευρω δεν τη γλιτωνεις...

δυστυχως τα μεγαλα αυτοκινητα απαξιωνονται τοσο επειδη υπαρχει πολυ μικρο κοινο να τα αποκτησει και να τα συντηρησει.

ας πουμε το αντιστοιχο μεγαλο κουπε της bmw της προηγουμενης δεκαετιας το 850, που για ολους μας ηταν απιαστο ονειρο, εχει φτασει να πωλειται σε μονοψηφιους αριθμους.
ο φιλος μας ο bmw_850 (οχι ο γιωργης), πουλαει εδω και 3 χρονια ενα αριστο αψεγαδιαστο 850 κοντα στα 5000 ευρω, και δεν υπαρχει κανεις να το παρει...
ρωτηστε σε μια αντιπροσωπεια ποσο εχει ενα τυπικο ετησιο σερβις και ποσο κοστιζουν τα παγια εξοδα και καταλαβετε το γιατι...

ετσι η συμβουλη "παρε το Μ6" ειναι απλα λογια οταν δεν συνοδευεται και απο μια αναλυση του τι σημαινει και τι κοστιζει η κατοχη ενος Μ6...

εν κατακλειδι πιστευω οτι θεωρητικα φυσικα δεν υπαρχει καμια συγκριση μεταξυ ενος Μ6 με ενα γκολφ (οσο καλο και να ειναι το τελευταιο).

πρακτικα ομως, αν τα βαλουμε κατω, οικονομικα, μεταπωλητικα, λειτουργικα, θα καταληξουμε οτι στη σημερινη χρονικη στιγμη, με την υπαρχουσα κατασταση, το γκολφ αποτελει καλυτερη (και πιο σιγουρη) αγορα για το φιλο μας...:original:

NickE60
07-10-10, 13:32
Απ' ότι καταλαβαίνω εννοείς να πάρει το γκολφ και να το αφήσει όπως είναι. Έτσι, το συζητώ.. αν και είναι πολύ ακριβό για το τι παίρνεις στην πραγματικότητα..

..θα έπαιρνα κι εγώ 335 με κλειστά μάτια..

Stathis
07-10-10, 13:41
ας το κανει οτι θελει νικο...
οικονομικα αυτο τον συμφερει...
αυριο-μεθαυριο θα πουλησει και τα πραγματα και το αυτοκινητο πιο ευκολα...
υπαρχει κοινο γι αυτα στα κοντροστεκια...

αν και το r32 δεν ειναι οτι πιο εμπορικο πλεον...
οχι οτι και πριν ηταν, αλλα τωρα ενας λογος παραπανω...
ενα 2λιτρο θα ηταν πιο σωστη επιλογη...

z3outofmind
07-10-10, 14:15
To θεμα ξεχυλωσε σα κυλότα, και ειναι λογικό, γιατι κανονικά θε επρεπε να φας πολύ κραξιμο, και στη συνεχεια να το μεταδώσεις εκει που πρεπει.

Πιό safe ειναι να γαμησεις μαύρη στο soweto χωρίς σαρμέλα.

Κατα τα άλλα, τα επιχειρηματα του γκοστ για το κόστος των αναλώσιμων ή των body panels έχουν βάση. Γιαυτο ομως υπάρχει η μεικτή.

ΝΑ φαω κραξιμο????παρτο λιγο πιο χαλαρα..
δεν μου απαντατε και εχω αρχησει και τρελενομαι...............
γιατι περνουν 335 και δεν περνουν μεταχειρο μ6???????????????????????????
τα ειπαμε εγω το μ6 θα επερνα και το γραφω απο την αρχη της συζητησης...........εχω χασει τον υπνο μου για το μ6.......γιατι εαν θα το παρει
θα το απολαμβανω και εγω μαζι του............
τωρα ποσοι απο το φορουμ εχουν πανω απο 65%βελτιωμενο κινητηρα???
κι ποσοι 100%???εγω ξερω παρα πολους.....και ενας απο αυτους ειμαι και εγω...(στο 100%)και λιγο παραπανω..........με μαμα εντοσθεια 4χρονια τωρα............................κατι ακομα????????????
εδω ξερουμε 316 με 300++++ και το αμαξακι φτου φτου φτου,,και στις συναντισεις το εχουμε χαροι και ο ανθρωπος και τα ταξιδακια του τα κανει......
να μην αρχισω κι λεω και για ποιο τραγικα παραδειγματα ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ..........ΚΑΙ μην ΞΕΧΝΑΤΕ διστυχως τα bmw θελουν και πολυ χρημα για να ανεβουν,,και δεν ανεβενουν κια ολα.................και εαν τα ανεβασεις μπορει και να τα χαλασεις............ενω τα Γ@ΜΗΜ@ΝΑ ΤΑ GROYP τα φτηνεις και περνουν αλογα..............
εαν γινει καμοια συναντιση προς κορινθο που χρωστανε μερικοι αλλα κανουν τους κινεζους..(χιχιχι).???θα δειτε και θα συμφωνισετε μαζι μου ειμαι σιγουρος,,,
πως δεν σπανε ευκολα τα καλα φτιαγμενα αυτοκινητα.....
πραγμα που το συναντατε και πολοι στην αθηνα(για να μην παρεξιγηθω)

Driver M
07-10-10, 14:46
στις ζημιες και μικτη να εχεις, την απαλλαγη των 500 ευρω δεν τη γλιτωνεις...

δυστυχως τα μεγαλα αυτοκινητα απαξιωνονται τοσο επειδη υπαρχει πολυ μικρο κοινο να τα αποκτησει και να τα συντηρησει.

ο φιλος μας ο bmw_850 (οχι ο γιωργης), πουλαει εδω και 3 χρονια ενα αριστο αψεγαδιαστο 850 κοντα στα 5000 ευρω, και δεν υπαρχει κανεις να το παρει...
ρωτηστε σε μια αντιπροσωπεια ποσο εχει ενα τυπικο ετησιο σερβις και ποσο κοστιζουν τα παγια εξοδα και καταλαβετε το γιατι...


Ο βασικός λόγος που δεν πωλείται το 850 αυτό λογικά δεν είναι τα σέρβις, αφού με τόσο χαμηλή τιμή όσο πανάκριβο και να είναι το σέρβις πάλι κερδισμένος βγαίνεις.
Απλά, το συγκεκριμένο έχει αγγλικές πινακίδες και για να γίνει ελληνικό θυμάμαι πως ήθελε περίπου 15-20 χιλιάρικα ακόμα.
Άρα, μιλάμε για πολύ μεγαλύτερο κόστος αγοράς, χωρίς αυτό να σημαίνει πως αυτοκίνητα στυλ 8άρας, 6άρας κλπ δεν απαξιώνονται πολύ ευκολότερα από άλλα μικρότερα. Απλά τα 5 χιλιάρικα για 850 δεν είναι ρεαλιστικό ποσό. Όπως φυσικά δεν είναι κι αυτό! https://www.car.gr/classifieds/cars/view/432148/

Τώρα για την απαλλαγή, μπορεί να είναι και 300 ευρώ ανάλογα την ασφαλιστική, έχω ακούσει και για χαμηλότερα.
Το θέμα κατά τη γνώμη μου όμως είναι το πόσο θα κοστίζει η μικτή για ένα τόσο ακριβό αυτοκίνητο με τεράστιο κυβισμό. Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα είναι κάτω από 3 χιλιάρικα το χρόνο, κάτι που αυξάνει ακόμα περισσότερο το κόστος συντήρησης του, σε σχέση με ένα πιο ταπεινό golf, ή ιαπωνικό, τα οποία μετά από κάποιο διάστημα μπορείς και να τα έχεις χωρίς μικτή, αφού σίγουρα η επισκευή τους κοστίζει πολύ λιγότερο.
Άρα και μόνο το ότι θα πρέπει να έχεις μόνιμα με μικτή ένα αυτοκίνητο και μάλιστα πολύ ακριβή, είναι ακόμα ένα μειονέκτημα για τη συγκεκριμένη Μ6 για κάποιον που δεν του περισσεύουν αρκετά χρήματα.


Εν κατακλείδι, μόνο φιλολογική φαίνεται να είναι η σύγκριση μεταξύ r32 και της stroker M6.
Καλύτερα ο φίλος σου να βάλει καμία 335 στο παιχνίδι ή κανα evo, ώστε να έχει περισσότερο και ουσιαστικό ενδιαφέρον η συζήτηση.


ps Μιας και απ'ό,τι φαίνεται όλα οδηγούν στον ένα και μοναδικό 850csi, έβαλε το άρμα του σε αγγελία?? https://www.car.gr/classifieds/cars/view/960961/

stratos
07-10-10, 14:55
Τζάμπα τσακωμός και προκλήσεις για αλλου αυτοκίνητο. Που να ήταν και δικό μας.

A8hnaios
07-10-10, 14:56
καλα ο ενας θελει 5.000 και ο αλλος 50.000
Ρε παμε καλαααα.!!!

μαλλον του ραπτη βλεπει ο φιλος μας

Stathis
07-10-10, 15:07
Ο βασικός λόγος που δεν πωλείται το 850 αυτό λογικά δεν είναι τα σέρβις, αφού με τόσο χαμηλή τιμή όσο πανάκριβο και να είναι το σέρβις πάλι κερδισμένος βγαίνεις.
Απλά, το συγκεκριμένο έχει αγγλικές πινακίδες και για να γίνει ελληνικό θυμάμαι πως ήθελε περίπου 15-20 χιλιάρικα ακόμα.
Άρα, μιλάμε για πολύ μεγαλύτερο κόστος αγοράς, χωρίς αυτό να σημαίνει πως αυτοκίνητα στυλ 8άρας, 6άρας κλπ δεν απαξιώνονται πολύ ευκολότερα από άλλα μικρότερα. Απλά τα 5 χιλιάρικα για 850 δεν είναι ρεαλιστικό ποσό. Όπως φυσικά δεν είναι κι αυτό! https://www.car.gr/classifieds/cars/view/432148/

Τώρα για την απαλλαγή, μπορεί να είναι και 300 ευρώ ανάλογα την ασφαλιστική, έχω ακούσει και για χαμηλότερα.
Το θέμα κατά τη γνώμη μου όμως είναι το πόσο θα κοστίζει η μικτή για ένα τόσο ακριβό αυτοκίνητο με τεράστιο κυβισμό. Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα είναι κάτω από 3 χιλιάρικα το χρόνο, κάτι που αυξάνει ακόμα περισσότερο το κόστος συντήρησης του, σε σχέση με ένα πιο ταπεινό golf, ή ιαπωνικό, τα οποία μετά από κάποιο διάστημα μπορείς και να τα έχεις χωρίς μικτή, αφού σίγουρα η επισκευή τους κοστίζει πολύ λιγότερο.
Άρα και μόνο το ότι θα πρέπει να έχεις μόνιμα με μικτή ένα αυτοκίνητο και μάλιστα πολύ ακριβή, είναι ακόμα ένα μειονέκτημα για τη συγκεκριμένη Μ6 για κάποιον που δεν του περισσεύουν αρκετά χρήματα.


Εν κατακλείδι, μόνο φιλολογική φαίνεται να είναι η σύγκριση μεταξύ r32 και της stroker M6.
Καλύτερα ο φίλος σου να βάλει καμία 335 στο παιχνίδι ή κανα evo, ώστε να έχει περισσότερο και ουσιαστικό ενδιαφέρον η συζήτηση.


ps Μιας και απ'ό,τι φαίνεται όλα οδηγούν στον ένα και μοναδικό 850csi, έβαλε το άρμα του σε αγγελία?? https://www.car.gr/classifieds/cars/view/960961/

και βεβαια ειναι με αγγλικες πινακιδες το αυτοκινητο και αυτος ειναι ενας ακομα ανασταλτικος παραγοντας.
αλλα και με ελληνικες να ηταν, παλι δεν θα ειχε πολυ καλυτερη τυχη λογω ολων αυτων που προανεφερα.

ρεαλιστικο ποσο σε αυτα τα αυτοκινητα δεν υπαρχει.
διοτι δεν υπαρχουν αρκετες αγοραπωλησιες ωστε να υπαρχει ενας "μπουσουλας".
η τιμη καθοριζεται απο την προσφορα και τη ζητηση.
και οταν η ζητηση ειναι μηδενικη, για ποιο ρεαλισμο να μιλησουμε...
αυτος ειναι ο ρεαλισμος. δεν υπαρχει ανθρωπος να το παρει ακομα και χαρισμα αν ειναι να επωμισθει τα εξοδα του (και οχι να το παρατησει σε ενα χωραφι βεβαια)...

οσον αφορα τις μικτες, στα αυτοκινητα αυτης της κατηγοριας ξεκινανε απο τα 500...
δεν ειναι yaris για να εχει απαλλαγη 200 ευρω...
δεν υπαρχει αυτο...
ή μαλλον υπαρχει αν το θελει καποιος (ολα γινονται ακομα και χωρις απαλλαγη), αλλα το ασφαλιστρο μεταβαλεται γεωμετρικα και ειναι εντελως ασυμφορο.:original:

Monsta
07-10-10, 15:15
η απουσια μετατροπων, αισθητικων και μηχανικων.




Μη λές ψέμματα, έχεις φρένα :p

///M Arios
07-10-10, 15:37
sorry gia ta greeklish alla grafo apo thlefono. O ghost odhgei bmw. Epeidi uphrxe thema gia to antitheto. Mporei kata kapoio tropo na exei alla 5 aytokinhta pou den einai bmw, alla to prosopiko tou kathimerino autokinito einai ena e46 320 ci.

Stathis
07-10-10, 15:38
Μη λές ψέμματα, έχεις φρένα :p

θα τα εβγαζα ρε...
εχω κρατησει τα μαμα...thumb

mitsos_chania
07-10-10, 15:55
θα τα εβγαζα ρε...
εχω κρατησει τα μαμα...thumb

εγω γιατι ειχα την εντυπωση οτι ησουν και με stroker kit?

Stathis
07-10-10, 16:04
δεν ξερω, δεν ειμαι παντως...
στο μοτερ μονο λαδια εχουμε αλλαξει, ουτε καν φιλτρα αερα...

NickE60
07-10-10, 16:09
sorry gia ta greeklish alla grafo apo thlefono. O ghost odhgei bmw. Epeidi uphrxe thema gia to antitheto. Mporei kata kapoio tropo na exei alla 5 aytokinhta pou den einai bmw, alla to prosopiko tou kathimerino autokinito einai ena e46 320 ci.

α ναι τώρα θυμήθηκα, αυτό με τα ατελείωτα θέματα... Λάθος μου, είχα την εντύπωση πως ήταν του πατέρα του, κι ότι έχει Α4 ...μας έχει μπερδέψει αυτό το παιδί..

ghost-rider
07-10-10, 18:51
Μάνο το ξέρω. Εσύ έχεις και BMW όμως δικό σου ...και δεν ειρωνεύεσαι με σκοπό να τσεκάρεις που βρίσκονται τα όρια του μπαναρίσματος.. και να το λες κιόλας... Έχει μια διαφορά..

αν παρακολούθησες, εγώ δεν πρότεινα να φύγει κάποιος, ο ίδιος υπονόησε ότι επειδή γράφει ότι θέλει θα τον διώξουμε.. και μας το προτείνει.. για να ησυχάσει λέει... μετά από ένα ποστ γεμάτο ειρωνεία... δεν είναι λογική αυτή για σοβαρούς ανθρώπους. Τέλος πάντων το θέμα έχει λυθεί με τον γκοστ..

όσο για το άλλο που λες, θα σου πω... κρίμα είναι να τα παίρνεις όλα στα σοβαρά... δεν μπορούμε να έχουμε όλοι το ίδιο επίπεδο σοβαρότητας. Όλοι έχουμε καλές και κακές στιγμές, κάποιοι έχουν συγκεκριμένα κολλήματα, είναι διαφορετικοί ως πολύ διαφορετικοί, ας δείξουμε λίγο ανωτερότητα και μην ασχολούμαστε με θέματα άκυρα, που στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν εμπεριέχουν κακία..

Νομιζα πως εχω ξεκαθαρισει οτι το συγκεκριμενο ποστ δεν εχει ειρωνια. Χιουμορ εχει.

Εξηγηθηκα που και πως μα και για ποιο λογο υπηρξα ειρωνικος. Συμβουλες για το αν και με τι κινδυνευω δεχομαι μονο απο τον πατερα μου.

Δε ειρωνευτηκα ουτε μια στιγμη για να τσεκαρω που ειναι τα ορια του μπαναρισματος.

Ξεκαθαρισα οτι σας απαντω σε ΠΜ, οχι γιατι φοβαμαι να πω ανοιχτα αυτα που θελω, αλλα επειδη σεβομαι και εσας προσωπικα και καποια αλλα πραγματα και θεωρω αστεια μια ανοιχτη αντιπαραθεση για ενα τσουρμο πρεσαρισμενες λαμαρινες.

Οσο για τα περι καμπινε... Ειναι η αποψη μου σερβιρισμενη με σαλτσα ρε παιδια. Στα αληθεια δεν εχω αισθητικες ανησυχιες. Προσπαθησα να δωσω εμφαση.

Το αν μου λειπει η οχι σοβαροτητα ειστε σε θεση να το κρινετε. Και εσεις μα και οποιοσδηποτε αλλος. Προσβολες, αλλα και συμβουλες με προσβλητικο τροπο δεν δεχομαι. Το με τι θα σκοτωθω πχ, μπορω να το δω μονος μου.

Σεβομαι το οτι μου σκατε σχεδον μια εικοσαρα χρονια, μα προτου με στησετε στο εκτελεστικο αποσπασμα για την ελλειψη σοβαροτητας που με διακρινει, προσπαθησετε να δειξετε συμπερηφορα αντιστοιχη της ηλικιας σας.

Το θυμιζω, εγω ειμαι ο πιτσιρικας!

24 για να μην υπαρχουν αποριες. Και τυχαινει να οδηγω BMW. To υπενθυμισε και ο Μαριος απ οτι παρατηρησα. Το Α4 ανηκει στον αδερφο μου.


Μαριε σε ευχαριστω για την υποστηριξη και τις διευκρινησεις και σε παρακαλω την επομενη φορά που θα χρειαστει κάτι μην βγάλεις στη φόρα τη φορολογικη μου δήλωση.

Χιουμορ αυτο... Το λεω γιατι πολλα πραγματα παρεξηγουνται εδω μεσα.

Υ.Γ. Ζητω συγνωμη αν ριχνω λαδι στη φωτια, αλλα νιωθω οτι σα να παραλεγονται πολλα καμια φορα.

Απο τη μερια μου για να ληξει ενα ζητημα χρειαζεται ταυτοχρονη ανακωχη σποντών και προσβολών αγαπητε NickE60.
Τονιζω οτι καθε φορα στη συνομιλια μας προσπαθησα να εξαντλησω τα περιθωρια ευγενειας που διαθετω σεβομενος κυριως την ωριμοτητα σας.

spar@
07-10-10, 19:24
για να ξαναμπούμε στο θέμα, χωρίς περιστροφές, υπονοούμενα και συστάσεις προς το φόρουμ,

κάποιος που διαθέτει το budget και δεν τον ενδιαφέρουν και τόσο τα ποσά, δεν θα ασχοληθεί με ραλάκι. Όχι δυστυχώς ξέχασε να βάλει νεον..

για το επόμενο σχόλιο, το πρόβλημά σου είναι ότι δεν χωράνε στον καμπινέ? Διακοσμητικές ανησυχίες?

...αν ήξερες τι προσφέρει στην αεροδυναμική του αυτοκινήτου στα πολλά χλμ αλλά και στη μείωση της θερμοκρασίας του κινητήρα το συγκεκριμένο κιτ και ειδικότερα τα τεμάχια προφυλακτήρας-καπώ (που δεν χωράνε στον καμπινε) όπου οι αεραγωγοί του καπω που βρίσκονται στα πιτσιλιστήρια του παρπριζ έχουν άμεση σχέση με τους αεραγωγούς στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα... θα απέφευγες να κάνεις αυτό το σχόλιο, απλά θα έλεγες ότι δεν σου αρέσει. Την απαραίτητη αυτή λειτουργία της μείωσης θερμοκρασίας για ένα υπερκυβισμένο αλλά και εξελιγμένο V10 κινητήρα δεν την κάνει άλλο κιτ... μόνο αυτό (https://www.supercars.net/cars/3199.html) ...και τι να κάνουμε είναι καγκούρικο... να σου πω εδώ ότι δεν είμαι καθόλου fan της AC Schintzer, μάλλον την αντιπαθώ ..αυτό το κιτ όμως κάνει δουλειά..

σου τα εξηγώ μήπως καταλάβεις, έστω κι αν δεν είσαι BMWδόφιλος, αν δεν μπορείς, τουλάχιστον ας το διαβάσουν άλλοι...

όσο για τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω γιατί τα θεωρώ άκυρα (τη σύγκριση δηλαδή)

ghost rider ελπιζω να διαβασες το απο πανω ποστ, για να καταλαβεις το θεμα αεροδυναμικης και κινητηρων!!!

NickE60
07-10-10, 19:27
Νομιζα πως εχω ξεκαθαρισει οτι το συγκεκριμενο ποστ δεν εχει ειρωνια. Χιουμορ εχει.

Εξηγηθηκα που και πως μα και για ποιο λογο υπηρξα ειρωνικος. Συμβουλες για το αν και με τι κινδυνευω δεχομαι μονο απο τον πατερα μου.

Δε ειρωνευτηκα ουτε μια στιγμη για να τσεκαρω που ειναι τα ορια του μπαναρισματος.

Ξεκαθαρισα οτι σας απαντω σε ΠΜ, οχι γιατι φοβαμαι να πω ανοιχτα αυτα που θελω, αλλα επειδη σεβομαι και εσας προσωπικα και καποια αλλα πραγματα και θεωρω αστεια μια ανοιχτη αντιπαραθεση για ενα τσουρμο πρεσαρισμενες λαμαρινες.

Οσο για τα περι καμπινε... Ειναι η αποψη μου σερβιρισμενη με σαλτσα ρε παιδια. Στα αληθεια δεν εχω αισθητικες ανησυχιες. Προσπαθησα να δωσω εμφαση.

Το αν μου λειπει η οχι σοβαροτητα ειστε σε θεση να το κρινετε. Και εσεις μα και οποιοσδηποτε αλλος. Προσβολες, αλλα και συμβουλες με προσβλητικο τροπο δεν δεχομαι. Το με τι θα σκοτωθω πχ, μπορω να το δω μονος μου.

Σεβομαι το οτι μου σκατε σχεδον μια εικοσαρα χρονια, μα προτου με στησετε στο εκτελεστικο αποσπασμα για την ελλειψη σοβαροτητας που με διακρινει, προσπαθησετε να δειξετε συμπερηφορα αντιστοιχη της ηλικιας σας.

Το θυμιζω, εγω ειμαι ο πιτσιρικας!

24 για να μην υπαρχουν αποριες. Και τυχαινει να οδηγω BMW. To υπενθυμισε και ο Μαριος απ οτι παρατηρησα. Το Α4 ανηκει στον αδερφο μου.


Μαριε σε ευχαριστω για την υποστηριξη και τις διευκρινησεις και σε παρακαλω την επομενη φορά που θα χρειαστει κάτι μην βγάλεις στη φόρα τη φορολογικη μου δήλωση.

Χιουμορ αυτο... Το λεω γιατι πολλα πραγματα παρεξηγουνται εδω μεσα.

Υ.Γ. Ζητω συγνωμη αν ριχνω λαδι στη φωτια, αλλα νιωθω οτι σα να παραλεγονται πολλα καμια φορα.

Απο τη μερια μου για να ληξει ενα ζητημα χρειαζεται ταυτοχρονη ανακωχη σποντών και προσβολών αγαπητε NickE60.
Τονιζω οτι καθε φορα στη συνομιλια μας προσπαθησα να εξαντλησω τα περιθωρια ευγενειας που διαθετω σεβομενος κυριως την ωριμοτητα σας.

Μπορεις να μου μιλας στον ενικό...δεν έχω τέτοιου είδους κόμπλεξ.. στο εξήγησα και στην απάντησή μου, την οποία μπορεις να παρουσιάσεις αν θες, δεν έχω κάτι να κρύψω, ούτε φοβάμαι κάτι.

Ίσως στην ουσία της υπόθεσης, να είμαι εγώ πιο κοντά στην ηλικία σου παρά εσύ..

Δεν μπορώ να σου απαντήσω, αντιλαμβάνομαι πως έχεις δυσκολία στην επικοινωνία, τουλάχιστον στην ηλεκτρονική!

Συμβουλές με προκλητικό τρόπο?
Δεν με ενδιαφέρει τι θα κάνεις εσύ. Μιλάω γενικώς. Το "θα κινδυνέψει" το είπα γενικότερα για όποιον πιτσιρικά πάει από τα 200 άλογα στα 650+ ενός θηρίου σαν αυτό στην αγγελία...

Το χιούμορ του τύπου αυτού το κατέχω.

Θα το τραβήξεις κι άλλο? Τι προσπαθείς να αποδείξεις? :think:

PSDEDES
07-10-10, 19:36
Μπορεις να μου μιλας στον ενικό...δεν έχω τέτοιου είδους κόμπλεξ.. στο εξήγησα και στην απάντησή μου, την οποία μπορεις να παρουσιάσεις αν θες, δεν έχω κάτι να κρύψω, ούτε φοβάμαι κάτι.

Ίσως στην ουσία της υπόθεσης, να είμαι εγώ πιο κοντά στην ηλικία σου παρά εσύ..

Δεν μπορώ να σου απαντήσω, αντιλαμβάνομαι πως έχεις δυσκολία στην επικοινωνία, τουλάχιστον στην ηλεκτρονική!

Συμβουλές με προκλητικό τρόπο?
Δεν με ενδιαφέρει τι θα κάνεις εσύ. Μιλάω γενικώς. Το "θα κινδυνέψει" το είπα γενικότερα για όποιον πιτσιρικά πάει από τα 200 άλογα στα 650+ ενός θηρίου σαν αυτό στην αγγελία...

Το χιούμορ του τύπου αυτού το κατέχω.

Θα το τραβήξεις κι άλλο? Τι προσπαθείς να αποδείξεις? :think:

Συγνωμη που επεμβαινω εδω αλλα επειδη γνωριζω τον ηλια,ειχα ερθει και σε μια συναντηση ειχα γνωρισει και εσας δεν νομιζω πως υπαρχει λογος το συνεχισετε και αλλο το συγκεκριμενο ζητημα,Οντως απο τον υπολογιστη παρεξηγουνται καποια πραγματα...στο κατω κατω αν καποιος πρεπει να μιλησει για vag ειμαι εγω και ο φιλος μου/αδερφος του ηλια που εχουμε audi :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

spar@
07-10-10, 19:37
το μ6 αυτο ειναι αυτο εδω???

https://www.youtube.com/watch?v=co5BH9cO8Qw

υ.γ αυτο το βιντεο ειναι παλιο απ το στρωσιμο γιατι φτανει μονο μεχρι 340km/h

NickE60
07-10-10, 19:40
Συγνωμη που επεμβαινω εδω αλλα επειδη γνωριζω τον ηλια,ειχα ερθει και σε μια συναντηση ειχα γνωρισει και εσας δεν νομιζω πως υπαρχει λογος το συνεχισετε και αλλο το συγκεκριμενο ζητημα,Οντως απο τον υπολογιστη παρεξηγουνται καποια πραγματα...στο κατω κατω αν καποιος πρεπει να μιλησει για vag ειμαι εγω και ο φιλος μου/αδερφος του ηλια που εχουμε audi :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Νομίζεις δεν έχω καταλάβει, έχετε κάνει καλή "κλίκα"!!!!

Λιγάκι πιο ήρεμα όμως κι όλα μια χαρά.. :original:

Stathis
07-10-10, 19:41
οι αουντακηδες ειναι φιλοι μας!:original:

NickE60
07-10-10, 19:44
οι αουντακηδες ειναι φιλοι μας!:original:

Σταμάτησε εσύ γιατί θα αρχίσουν οι κάρτες από εσένα, στην αναμπουμπούλα είσαι πρώτος! :thumbsup:

Ιδέα: να φτιάξουμε ένα subforum για audi, να γράφετε εκεί εσείς, ότι θέλετε να γράφετε.....

PSDEDES
07-10-10, 19:53
Σταμάτησε εσύ γιατί θα αρχίσουν οι κάρτες από εσένα, στην αναμπουμπούλα είσαι πρώτος! :thumbsup:

Ιδέα: να φτιάξουμε ένα subforum για audi, να γράφετε εκεί εσείς, ότι θέλετε.....

Γιατι subforum ser NickE60, μας βαζετε στο περιθωριο??(Το βλεπω εγω,στην επομενη συναντhση για πα'ι'δια θα μας δωσετε τιποτα σκαμπο και τραπεζακια καφενιου για να κατσουμε:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:)

Stathis
07-10-10, 19:55
ποιες καρτες νικο? ποια αναμπουμπουλα?
δε σε πιανω...:original:

διαβαζοντας το θρεντ σημερα το πρωϊ ολο μαζι δεν διαπιστωσα κανενα φαουλ απο κανεναν...
ουτε με ενοχλησε καποιο ποστ, δικο σου ή καποιου αλλου γιουζερ.
και δεν καταλαβαινω πραγματικα γιατι μαλωνετε για ξενον αχυρωνα...:original:

NickE60
07-10-10, 19:58
Γιατι subforum ser NickE60, μας βαζετε στο περιθωριο??(Το βλεπω εγω,στην επομενη συναντhση για πα'ι'δια θα μας δωσετε τιποτα σκαμπο και τραπεζακια καφενιου για να κατσουμε:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:)


...για να μπορούμε να το απομονώνουμε, να μην το βλέπουμε καθόλου όσοι δεν θέλουμε....

όχι ρε συ, είπαμε είμαστε κακοί, αλλά όχι και τόσο κακοί... δεν θα σας καλέσουμε καθόλου... να πάτε αλλού εσείς... :thumbsup:

το ξεσκίσαμε το θρεντ... βοήθειά του..

NickE60
07-10-10, 20:03
ποιες καρτες νικο? ποια αναμπουμπουλα?
δε σε πιανω...:original:

διαβαζοντας το θρεντ σημερα το πρωϊ ολο μαζι δεν διαπιστωσα κανενα φαουλ απο κανεναν...
ουτε με ενοχλησε καποιο ποστ, δικο σου ή καποιου αλλου γιουζερ.
και δεν καταλαβαινω πραγματικα γιατι μαλωνετε για ξενον αχυρωνα...:original:

Στάθη μου οι audακηδες παρεξηγιούνται κι εύκολα.... θα σου πω από κοντά άλλη ώρα :original:

chief
07-10-10, 20:06
Μα audακιας ειναι κι Σταθης:whistle:

spar@
07-10-10, 20:08
τελικα το παιδι τι θα παρει???????
δεν παει να βρει το παλιο του s3 ??? ουτε πολλα λεφτα θα χαλασει, 18αρι σημα, θα γλιτωσει τα γιαουρτια απο τον φιλο του αν παρει ρ32, θα γλιτωσει το κραξιμο απο δω μεσα αν παρει το ρ32, θα γλιτωσει το κραξιμο απο καποιους αλλους αν παρει το μ6!η καλυτερη λυση!!!!!
και αν ειναι μετα του βαζει ενα μοτερακι απο ρ32 το τουρμπιζει φτιαχνει μεταδοση να ναι τετρακινητος, βαζει προφυλακτηρες και καπο καρμπον σαν του μ6 και καθισματα δερμα μπακετ απ τ καινουριο σ3, φραπεδιερα απ το μ6, και φρενα schnitzer!!!!

ghost-rider
07-10-10, 20:10
Μπορεις να μου μιλας στον ενικό...δεν έχω τέτοιου είδους κόμπλεξ.. στο εξήγησα και στην απάντησή μου, την οποία μπορεις να παρουσιάσεις αν θες, δεν έχω κάτι να κρύψω, ούτε φοβάμαι κάτι.

Ίσως στην ουσία της υπόθεσης, να είμαι εγώ πιο κοντά στην ηλικία σου παρά εσύ..

Δεν μπορώ να σου απαντήσω, αντιλαμβάνομαι πως έχεις δυσκολία στην επικοινωνία, τουλάχιστον στην ηλεκτρονική!

Συμβουλές με προκλητικό τρόπο?
Δεν με ενδιαφέρει τι θα κάνεις εσύ. Μιλάω γενικώς. Το "θα κινδυνέψει" το είπα γενικότερα για όποιον πιτσιρικά πάει από τα 200 άλογα στα 650+ ενός θηρίου σαν αυτό στην αγγελία...

Το χιούμορ του τύπου αυτού το κατέχω.

Θα το τραβήξεις κι άλλο? Τι προσπαθείς να αποδείξεις? :think:

Σιγουρα δεν προσπαθω να γεμισω τον εγωισμο μου, αν πηγαινει καπου εκει το μυαλο σας.
Προσπαθω πρωτων να καταστησω σαφες το οτι δεν ειρωνευτικα στο επικειμενο ποστ. Ημουν υπερβολικος θελοντας να δωσω εμφαση, και στο τελος ηταν καθαρα χιουμορ. Αυτο το περι μπαναρισματος. Ισως, και βλακεια μου που δεν το εκανα, αν εβαζα μια φατσουλα να χτυπιεται διπλα, να ειχαν αποφευχθει πολλα.
Δευτερον εξηγουμαι οτι οσο ευγενικος και να μαι, οταν αντιμετωπιζω προσβλητικα σχολια ενοχλουμαι. Και ειδικα οταν θεωρω οτι γινονται χωρις αφορμη. Τιποτα περισσοτερο δεν προσπαθω να κερδισω.

Για την ιστορια δεν ειμαι audakias. Τα εκτιμω παρα πολυ ως εργαλεια. Και οπως εξηγησα και στο ΠΜ ειμαι αντιδραστικος ανθρωπος. Και οταν βλεπω τους παντες να τα θαβουν μου γυριζει το ματι.. Και στο πρασινο στηριζω φουλ κοκινο, αν γινομαι κατανοητος. Στο κατω κατω απο προσωπικη εμπειρια θα πω οτι δεν υστερουν καπου. Ως εκει. Μεχρι να αγορασω κερδοφορες μετοχες μιας εταιρεις δεν θα ειμαι φαν της. Εκτος μιας...

Και ετσι για να γνωριστουμε λιγο καλυτερα και για να λυθουν παρεξηγησεις ειμαι alfista. Η καρδια μου εχει χαραγμενο ανεξιτηλα ενα τετραφυλλο τριφυλλι. Μεγαλωσα μεσα σε αλφες ηταν το πρωτο αυτοκινητο που ακουσα... Ο πετερας μου ειναι alfista.. Απο τους λατρεις των πισωκινητων, οχι τους σημερινους φιατακηδες... Παντα αλφα. Μολις γιναν φιατ και προσθιοκινητα την εκανε με ελαφρα.

Μεταναστης στη BMW φυσικα περιμενοντας η αλφα να ξεφυγει απο τις ηλιθιες γραμμες της φιατ και να ξαναβγαλει τα δοξασμενα πισωκινητα του παρελθοντως. Της δεκαετιας του 60 και του 70...

Οποτε, οπως καταλαβαινεται, θα οδηγω πολυ καιρο BMW.:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: Και ισως καποια στιγμη να το αγαπησω αυτο το αυτοκινητο.
Και αν ισχυριζομαι οτι το επομενο μου αυτοκινητο θα ειναι audi, ειλικρινα παλι BMW θα ειναι. Οχι γιατι τα θεωρω καλυτερα απο τα αουντι ομως. Γιατι μονο η BMW μου δινει τωρα αυτο που θελω. Το μπροστομηχανο αψογα ζυγισμενο πισωκινητο, με πολυ καλες προδιαγραφες για χρηση πιστας... Εστω και αν απαιτουνται καποιες μικρορυθμισεις στην αναρτηση που δεν εχω παραληψει να τις κανω. Εδω να σχολιασω οτι το αυτοκινητο μου και σκισμενο το θεωρω και αν το εβλεπα σε μια μαντρα δεν θα το επαιρνα. Θα επαιρνα ενα αλλο φουλ εργοστασιακο, για να το κανω ετσι οπως το εχω τωρα.


Το γκολφ στην προκειμενη περιπτωση το αντιμετωπισα ως ενα οποιοδηποτε καινουριο αυτοκινητο. Τιποτε παραπανω.

Στο φορουμ γενικοτερα μπορει να μιλησω στον ενικο και σε εναν ανθρωπο που μπορει να ειναι και 60 χρονων. Ειναι καπως απροσωπο. Επειδη ομως απο κοντα δεν υπηρχε περιπτωση να σας μιλησω στον ενικο, και επειδη με το συγκεκριμενο κουλουβαχατο αυξηθηκε λιγο το παρε δωσε μεταξυ μας, σας μιλαω στο προσωπο που θα σας μιλουσα αν γνωριζομαστε απο κοντα.

Μπορει να ειμαι τελειωμενος alfista, θαυμαστης των aoudi (οπως και των προ 86 αλφα ρομεο. Δεν εχουμε ανοιξει ακομα thread 2002 turbo vs alfa GTAm δειτε τι σημαινει φανατισμος:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:) αλλα κατα βαθος ειμαι καλος ανθρωπος...
Και πλεον... Οδηγω πλεον μονο BMW.
Το Ε46 ηταν η πιο συνηδειτη επιλογη που εχω κανει, και αν και δεν το συγχωρω για τιποτα... Το εχω ακομα στα χερια μου...
Ισως και αυτο κατι να λεει...

ghost-rider
07-10-10, 20:11
Ωχ Ωχ, μεχρι να γραψω εγω ενα μηνυμα βγηκε μια καινουρια σελιδα εδω..

PSDEDES
07-10-10, 20:12
Στάθη μου οι audακηδες παρεξηγιούνται κι εύκολα.... θα σου πω από κοντά άλλη ώρα :original:

Ειδες ser Nick στο σκεπτικο σου μπαζει απο παντου :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:.Γιατι ουτε εγω ουτε ο αδερφος του ghost αλλα ουτε και ο Σταθης εχουμε παρεξηγηθει (και μην νομιζεις ειμαστε και γ@μω τους σκληροπυρηνικους audaκιδες για να καταλαβεις ο αδερφος του ghost bmw ηθελε να αγορασει αλλα βρηκε το audi φθηνο-ευκαιρια και το πηρε:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:)

Stathis
07-10-10, 20:13
Ωχ Ωχ, μεχρι να γραψω εγω ενα μηνυμα βγηκε μια καινουρια σελιδα εδω..

χρειαζεσαι βελτιωση στην ταχυτητα...
δωσε το bmw και παρε αουντι!
σιγουρη λυση!:original:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

m-power_01
07-10-10, 20:16
ποιες καρτες νικο? ποια αναμπουμπουλα?
δε σε πιανω...:original:

διαβαζοντας το θρεντ σημερα το πρωϊ ολο μαζι δεν διαπιστωσα κανενα φαουλ απο κανεναν...
ουτε με ενοχλησε καποιο ποστ, δικο σου ή καποιου αλλου γιουζερ.
και δεν καταλαβαινω πραγματικα γιατι μαλωνετε για ξενον αχυρωνα...:original:

Γιατι μεταξυ μας τα εχουμε μια χαρα...και πρεπει καπως να τσακωθουμε!
:th_Laie_67-1:



Και πλεον... Οδηγω πλεον μονο BMW.
Το Ε46 ηταν η πιο συνηδειτη επιλογη που εχω κανει, και αν και δεν το συγχωρω για τιποτα... Το εχω ακομα στα χερια μου...
Ισως και αυτο κατι να λεει...

Ξεχασες να ευχαρηστησεις για αυτο... Που σε εκανα ανθρωπο τελειωμενε σχιστοματη!

υ.γ το σκισατε που το σκισατε το θρεντ...να συμβαλω και εγω

spar@
07-10-10, 20:18
κριμα και νομιζα οτι εισαι ροβερακιας.....
κανας bmwδακιας υπαρχει??? ο mpower ειναι βαμμενος κορεατης.. αλλοι αουντακιδες, ιταλοι , ιαπωνες.....

NickE60
07-10-10, 20:18
Ειδες ser Nick στο σκεπτικο σου μπαζει απο παντου :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:.Γιατι ουτε εγω ουτε ο αδερφος του ghost αλλα ουτε και ο Σταθης εχουμε παρεξηγηθει (και μην νομιζεις ειμαστε και γ@μω τους σκληροπυρηνικους audaκιδες για να καταλαβεις ο αδερφος του ghost bmw ηθελε να αγορασει αλλα βρηκε το audi φθηνο-ευκαιρια και το πηρε:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:)

με αυτο τι θέλει να πεις? ότι ο Στάθης δεν είναι αουντάκιας.....?? :hystericalbs1:

..δεν μου δίνει και το Μ6 να το πάω στα λημέρια του να το ευχαριστηθώ...

Kostas_1
07-10-10, 20:20
Τζαμπα τσακωνεστε.

Το GROUP εξαγοραζει οτι κινειται....Τωρα συζητανε την alfa romeo, σε λιγο θα παει Ιαπωνια, ειναι θεμα χρονου να ξαναγυρισει Γερμανια να εξαγορασει και την BMW.

Μηπως....ειμαστε ολοι VAG και δεν το ξερουμε?

PSDEDES
07-10-10, 20:22
κριμα και νομιζα οτι εισαι ροβερακιας.....

Roverακιας ειναι ο αδερφος του χρονια τωρα πρασπαθει να με πεισει να αγορασω το coupe της rover με τους 200 ιππους που ηταν το παιδικο του ονειρο
αααα και μην ξεχνιομαστε εχω και ενα freelander:thumbsup:

Stathis
07-10-10, 20:22
με αυτο τι θέλει να πεις? ότι ο Στάθης δεν είναι αουντάκιας.....?? :hystericalbs1:


ο σταθης ειναι και αουντακιας και πορσακιας και μπεμβεδακιας και αλφακιας και ντουκατακιας και βεσπακιας και λαμπρετακιας και τα "ταπανταολακιας"...

με λιγα λογια γουσταρει οτιδηποτε του βγαζει γουστα ή τον εξυπηρετει.

δεν εχει μετοχες σε καμια εταιρια, δεν εχει παρωπιδες, δεν ειναι οπαδος...

ειναι φιλος οποιασδηποτε "μηχανης" του κανει "κλικ", χωρις φοβο αλλα με παθος...thumb

NickE60
07-10-10, 20:23
Επιτέλους ανάσταση Κώστα!! Θα γίνουν και τα audi αυτοκίνητα!!!!!!!!!!!! :thumbsup:

m-power_01
07-10-10, 20:24
κριμα και νομιζα οτι εισαι ροβερακιας.....
κανας bmwδακιας υπαρχει??? ο mpower ειναι βαμμενος κορεατης.. αλλοι αουντακιδες, ιταλοι , ιαπωνες.....

Μην με πιασει τωρα το παραπονο που το σκοτωσα για 1500ευρω!
Ρε δεν υπαρχει τιποτα πιο τιμιο απο τον κορεατη!

m-power_01
07-10-10, 20:26
ο σταθης ειναι και αουντακιας και πορσακιας και μπεμβεδακιας και αλφακιας και ντουκατακιας και βεσπακιας και λαμπρετακιας και τα "ταπανταολακιας"...

με λιγα λογια γουσταρει οτιδηποτε του βγαζει γουστα ή τον εξυπηρετει.

δεν εχει μετοχες σε καμια εταιρια, δεν εχει παρωπιδες, δεν ειναι οπαδος...

ειναι φιλος οποιασδηποτε "μηχανης" του κανει "κλικ", χωρις φοβο αλλα με παθος...thumb

Ναι αλλα οι καινουριες δεν ειναι βεσπες!!!

GiannisRob
07-10-10, 20:28
Ρε Σπυρο, δεν ηξερα οτι ησουν και κορεατης εκτος απο αγγλος και γερμανος?

Τι σκοτωσες με 1500 γιουρια?

Stathis
07-10-10, 20:28
Ναι αλλα οι καινουριες δεν ειναι βεσπες!!!

ειπα εγω οτι ειναι????:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ghost-rider
07-10-10, 20:29
κριμα και νομιζα οτι εισαι ροβερακιας.....
κανας bmwδακιας υπαρχει??? ο mpower ειναι βαμμενος κορεατης.. αλλοι αουντακιδες, ιταλοι , ιαπωνες.....

Αααχ το ροβερ... Ρε αυτο μας εφυγε σε μια στροφη και μας επεσε στη θαλασσα. :shok:
Σοβαρα τωρα. Καλο αλλα δεν εστριβε...

PSDEDES
07-10-10, 20:29
Ρε δεν υπαρχει τιποτα πιο τιμιο απο τον κορεατη![/QUOTE]
Μην ανησυχεις σπυρο μου υπαρχει και κατα τα λεγομενα του χρηστου ακουει στο ονομα Rover coupe πυροβολο το εργαλειο:thumbsup:

NickE60
07-10-10, 20:31
ο σταθης ειναι και αουντακιας και πορσακιας και μπεμβεδακιας και αλφακιας και ντουκατακιας και βεσπακιας και λαμπρετακιας και τα "ταπανταολακιας"...

με λιγα λογια γουσταρει οτιδηποτε του βγαζει γουστα ή τον εξυπηρετει.

δεν εχει μετοχες σε καμια εταιρια, δεν εχει παρωπιδες, δεν ειναι οπαδος...

ειναι φιλος οποιασδηποτε "μηχανης" του κανει "κλικ", χωρις φοβο αλλα με παθος...thumb

Με αυτή τη λογική όταν πάρεις το αουντι με το καλό, θα μας γράφεις για την πιθανή υπεροχή και τα πλεονεκτήματα του αουντι έναντι της BMW σε αυτό εδώ το φορουμ??

Οκ όταν θα μας το παρουσιάσεις. Μετά??

Θα μπαίνεις σε κάθε συζήτηση και θα μας λες τι μλακιες συζητάτε εδώ..αουντι και παλι αουντι???

με βασανίζει αυτή η απορία..... :whistle:

PSDEDES
07-10-10, 20:31
Αααχ το ροβερ... Ρε αυτο μας εφυγε σε μια στροφη και μας επεσε στη θαλασσα. :shok:
Σοβαρα τωρα. Καλο αλλα δεν εστριβε...

Τι δεν εστριβε ρε μια υπερεκτιμηση εκανε ο χρηστακης ενα βραδυ και εφυγε σε μια στροφη μην υπρβαλουμε τωρα οτι δεν στριβει

spar@
07-10-10, 20:33
υπαρχει πιο τιμιο αμαξι απ το ροβερ??????
οχι και δεν στριβουν τα ροβερ ενταξει τωρα...δεν θελετε τωρα να σας μιλησω για αεροδυναμικες κλπ, ενταξει ghost rider ειχατε μια ατυχη στιγμη, βγηκε η θαλασσα με στοπ και επεσε πανω σας, στον καθενα μπορει να συμβει!!!!!
σπυρακο ειχες τον κορεατη και ησουν ανθρωπος ησουν κυριος μεσα, τωρα ξαναγυρισες πισω στα γερμανικα κονσερβοκουτια!!!
εγω οταν εστριβε ο γιαννης το ροβερ δεν ειχα προβληματιστει ποτε παντως, ποτε δεν ειχαμε κινδυνεψει....ισως.....(δεν ξερω παντα ειχα κλειστα τα ματια μου)

Stathis
07-10-10, 20:33
Με αυτή τη λογική όταν πάρεις το αουντι με το καλό, θα μας γράφεις για την πιθανή υπεροχή και τα πλεονεκτήματα του αουντι έναντι της BMW σε αυτό εδώ το φορουμ?? Οκ όταν θα μας το παρουσιάσεις. Θα μπαίνεις σε κάθε συζήτηση και θα μας λες τι μλακιες συζητάτε εδώ..αουντι και παλι αουντι??? με βασανίζει αυτή η απορία..... :whistle:

γιατι και τωρα αυτο δεν κανω???
ειναι αναγκη να παρω αουντι? :original:

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

NickE60
07-10-10, 20:35
γιατι και τωρα αυτο δεν κανω???
ειναι αναγκη να παρω αουντι? :original:

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

ΑΨΟΓΟΣ! thumb

ghost-rider
07-10-10, 20:42
υπαρχει πιο τιμιο αμαξι απ το ροβερ??????
οχι και δεν στριβουν τα ροβερ ενταξει τωρα...δεν θελετε τωρα να σας μιλησω για αεροδυναμικες κλπ, ενταξει ghost rider ειχατε μια ατυχη στιγμη, βγηκε η θαλασσα με στοπ και επεσε πανω σας, στον καθενα μπορει να συμβει!!!!!
σπυρακο ειχες τον κορεατη και ησουν ανθρωπος ησουν κυριος μεσα, τωρα ξαναγυρισες πισω στα γερμανικα κονσερβοκουτια!!!
εγω οταν εστριβε ο γιαννης το ροβερ δεν ειχα προβληματιστει ποτε παντως, ποτε δεν ειχαμε κινδυνεψει....ισως.....(δεν ξερω παντα ειχα κλειστα τα ματια μου)

Εμενα ο αδερφος σου μου χε παραδεχτει πως για να στριψει κλεινει το δρομο. Μου το εξομολογηθηκε σε μια στιγμη απελπησιας που του ελεγα πως δεν μπορω να στριψω...
Εβλεπα κυριες να στριβουν Yaris και ηταν ακριβως μπροστα μου, μπαιναμε με τα ιδια. Και εγω πισω μαζευα την εξωφρενικα ζωηρη εγγλεζεκη με σχιστοματικες καταβολες ουρα.
Ρε τζιπ επαιρνα και αισθανομουνα οτι ειχα κρατημα!



Ποιος αναφαρε το κουπε? Ο αδερφος μου? Διλιτρο τουρμπατο με 225 αλογα, καροτσα ενος τοννου, μπλοκαδουρα μπροστα και αγιος ο θεος!

Τα κερματα που θα σου δωσουν οταν το παρεις, εχε υποψιν σου ομως Πετρο και Χρηστο, οτι δεν ειναι ασημωμα. Για να δωσεις στο βαρκαρη που θα σε περασει απεναντι μετα την πρωτη στροφη ειναι:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

spar@
07-10-10, 20:55
εεε αυτο ειναι το νοημα του στριψιματος....στριβεις και δεν ξερεις που θα σταματησεις.....αυτο μονο λιγα αμαξια στο προσφερουν!!!!!!
και τα vti δεν στριβουν αλλα αν χωσεις 10κ στριβει, τα ροβερ αυτα που συζηταμε εχουν πατωματακι σχιστοματικο.. το θεμα ειναι ποιος ασχολειται! και το ραλλακι στριβει και απ το εργοστασιο, απλα το θεμα ειναι πως στριβει!(αν δεν ξερεις ψαχνεις για καροτσα αν αν αν) το θεμα στριψιμο ειναι υποκειμενικο στον καθενα...αλλοι στριβουν σε ανοιχτες στροφες αλλοι σε κλειστες αλλοι γουσταρουν να χαροπαλευουν αλλοι θελουν σιγουρια ...το θεμα ειναι οτι αυτα τα αμαξακια στριβουν με το 1/3 του bmw και σου προσφερουν το χαμογελο του να στριβεις με 250KM/H με ενα μ3! ολα τα αμαξακια ειναι καλα και το καθενα στην δουλεια του...ολο το θεμα ειναι να ξερεις τι οδηγας!

Stamatis
07-10-10, 22:06
To θεμα ξεχυλωσε σα κυλότα, και ειναι λογικό, γιατι κανονικά θε επρεπε να φας πολύ κραξιμο, και στη συνεχεια να το μεταδώσεις εκει που πρεπει.

Πιό safe ειναι να γαμησεις μαύρη στο soweto χωρίς σαρμέλα.

Κατα τα άλλα, τα επιχειρηματα του γκοστ για το κόστος των αναλώσιμων ή των body panels έχουν βάση. Γιαυτο ομως υπάρχει η μεικτή.

H Σαρμέλα ή Σερμέλα είναι κάτι άλλο που υπάρχει κάτω απο αυτό που θεωρείς εσύ Σαρμέλα.
προφανώς αναφέρεσαι στο προφυλακτικό, αλλά στην πραγματικότητα είναι το ανδρικό μόριο.
π.χ «αβέλω τη σερμέλα του σεβντοκατέ» (θέλω το μόριο του λαϊκού τραγουδιστή)
Συνώνυμα: φακιροπίπιζα, τουτού, λαμαρινάτη (αν πρόκεται για σκληρό μόριο)

η μικρή σαρμέλα ονομάζεται Κρίμα είναι ουσιαστικό και δεν πρέπει να συγχέεται με το επίρρημα.

Του σκύλου ονομάζεται Λυσαγμάν (προφέρεται με γαλλική προφορά) σαρμέλ ενώ το τεράστιο ονομάζεται Γούδα και είναι η τελευταία βαθμίδα της πέο-κλίμακας μεγέθους
πχ - Άπαπά μια γούδα! Τι σε τάιζε η μάνα σου αγόρι μου;

οι γενικές διαβαθμίσεις της σαρμέλας είναι φίφα --> μεσίκ --> μπάρα --> γούδα.

Τώρα λοιπόν νομίζω ότι έχουμε πλήρως καλύψει το θέμα...

Nikos
07-10-10, 22:17
Αν συνεχίσετε θα καλέσω την αστυνομία να σας μαζέψει όλους.

Stamatis
07-10-10, 22:23
Αν συνεχίσετε θα καλέσω την αστυνομία να σας μαζέψει όλους.

ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ?


ΕΓΩ ΤΙ ΕΚΑΝΑ?


https://i26.photobucket.com/albums/c110/sflola/surprise.jpg

Monsta
07-10-10, 22:33
H Σαρμέλα ή Σερμέλα είναι κάτι άλλο που υπάρχει κάτω απο αυτό που θεωρείς εσύ Σαρμέλα.
προφανώς αναφέρεσαι στο προφυλακτικό, αλλά στην πραγματικότητα είναι το ανδρικό μόριο.
π.χ «αβέλω τη σερμέλα του σεβντοκατέ» (θέλω το μόριο του λαϊκού τραγουδιστή)
Συνώνυμα: φακιροπίπιζα, τουτού, λαμαρινάτη (αν πρόκεται για σκληρό μόριο)

η μικρή σαρμέλα ονομάζεται Κρίμα είναι ουσιαστικό και δεν πρέπει να συγχέεται με το επίρρημα.

Του σκύλου ονομάζεται Λυσαγμάν (προφέρεται με γαλλική προφορά) σαρμέλ ενώ το τεράστιο ονομάζεται Γούδα και είναι η τελευταία βαθμίδα της πέο-κλίμακας μεγέθους
πχ - Άπαπά μια γούδα! Τι σε τάιζε η μάνα σου αγόρι μου;

οι γενικές διαβαθμίσεις της σαρμέλας είναι φίφα --> μεσίκ --> μπάρα --> γούδα.

Τώρα λοιπόν νομίζω ότι έχουμε πλήρως καλύψει το θέμα...


C' on maaaaaan

Nikos
07-10-10, 22:34
ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ?


ΕΓΩ ΤΙ ΕΚΑΝΑ?


https://i26.photobucket.com/albums/c110/sflola/surprise.jpg

Δεν έχεις κάνει ακόμα.... προληπτικά θα γίνει

Kostas_1
07-10-10, 22:43
Επιτελους, 10 μηνες περιμενα ποτε θα ερθει η στιγμη:

https://i217.photobucket.com/albums/cc195/konas_01/lock.jpg

Stamatis
07-10-10, 22:54
Χαχαχαχαχαχαχα ριχτο το γμημενο.

gnx
09-10-10, 20:16
H Σαρμέλα ή Σερμέλα είναι κάτι άλλο που υπάρχει κάτω απο αυτό που θεωρείς εσύ Σαρμέλα.
προφανώς αναφέρεσαι στο προφυλακτικό, αλλά στην πραγματικότητα είναι το ανδρικό μόριο.
π.χ «αβέλω τη σερμέλα του σεβντοκατέ» (θέλω το μόριο του λαϊκού τραγουδιστή)
Συνώνυμα: φακιροπίπιζα, τουτού, λαμαρινάτη (αν πρόκεται για σκληρό μόριο)

η μικρή σαρμέλα ονομάζεται Κρίμα είναι ουσιαστικό και δεν πρέπει να συγχέεται με το επίρρημα.

Του σκύλου ονομάζεται Λυσαγμάν (προφέρεται με γαλλική προφορά) σαρμέλ ενώ το τεράστιο ονομάζεται Γούδα και είναι η τελευταία βαθμίδα της πέο-κλίμακας μεγέθους
πχ - Άπαπά μια γούδα! Τι σε τάιζε η μάνα σου αγόρι μου;

οι γενικές διαβαθμίσεις της σαρμέλας είναι φίφα --> μεσίκ --> μπάρα --> γούδα.

Τώρα λοιπόν νομίζω ότι έχουμε πλήρως καλύψει το θέμα...

Stamatis, καλά υπέθεσες. Όπως πάντα υποκλείνομαι την ευρυμάθεια σου.Θα ζητήσω τα ρέστα από τον Χαρυ Κλυνν.

bmwz3
20-11-10, 21:31
Μιλουσα με εναν γνωστο στην δουλεια και ειχαμε ανοιξει το θεμα αγορας αυτοκινητου...ετοιμαζεται για αγορα και θελει να κυμανθει 55.000 με 60.000Ε.
προηγουμενο αμαξι s3(το προηγουμενο αρκετα καλο...)τωρα το σκεφτεται
για golf r32.με κοπο και γνωση οπου και την εχει...στοχος με safe διαθεσεις 600ps..η γνωμη μου ηταν αντιθετη εξαρχης γιατι για εμενα προσωπικα ειναι πολλα για golf...(ean kai ειχα golfea..)ειρθα σπιτι και μου ηρθε μηνυμα οπου μου εγραφε...ειδα αυτο....................(Δεν ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΕ ΤΟΝ Μ@Λ@Κ@..............ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ)
https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/929149/

75 πηγε τελικα το Μ6 ..https://www.car.gr/classifieds/cars/view/929149/
ο γνωστος σας τελικα τι εκανε με το αμαξι?

z3outofmind
21-11-10, 12:05
75 πηγε τελικα το Μ6 ..https://www.car.gr/classifieds/cars/view/929149/
ο γνωστος σας τελικα τι εκανε με το αμαξι?

Απο οσο ξερω ακομα τοιποτα....σημερα οπου και θα μου κατσει το τζοκερ αυτο θα χτιπησω...(την τυχη μου!!!!!!!!!!!!)

nikos1400
21-11-10, 12:32
Απο οσο ξερω ακομα τοιποτα....σημερα οπου και θα μου κατσει το τζοκερ αυτο θα χτιπησω...(την τυχη μου!!!!!!!!!!!!)

εμενα θα μου κατσει την αλλη βδομαδα το Τζοκερ που θα παιξω !!
:th_Laie_67-1: