PDA

Επιστροφή στο Forum : iPhone -Γενική συζήτηση 2



Σελίδες : 1 [2]

Nino
02-01-11, 14:05
Ποσο κανει ειπαμε?

χαχαχα:th_Laie_67-1:εισαι
:fountwtis:

Vasilis
02-01-11, 15:48
mls destinator
με ελληνικη φωνητικη καθοδηγηση!


το περασα σπασμενο κ ειναι μια χαρα

οποιος το χει σπασει μπορει να το προμηθευτει απο το γνωστο μαγαζι...αλλιως appstore!

Stamatis
02-01-11, 16:56
τι εννοεις ρεσετ?
Combo τα δυο κουμπια μαζι.

sophie
02-01-11, 18:03
και ετσι ξαφνικα....που λεει και το ασμα!
το ξυπνητηρι στο μηλοφωνο πεθανε.. για την ακριβεια δεν πεθανε,αλλα επεσε σε κωμα.
Ενω ολα δειχνουν οτι "δουλευουν" δε χτυπαει με τιποτα...
καμια ιδεα?

Τώρα μόλις έλαβα κι Αλλά τέτοια μνματα στο twitter και απ΄οτι φαίνεται χάλασαν ολονών τα ξυπνητήρια με την έλευση του 2011!!
Όχι τα επαναλαμβανόμενα alarms, μόνο αυτό που ρυθμίζεις για μια φορά.
Λύση φαίνεται να είναι το να θέσεις ώρα αφύπνισης για πάνω από μία μέρες ή να περιμένεις να διορθώσουν το πρόβλημα. Αύριο, ίσως μεθαύριο λένε...

Nino
02-01-11, 18:18
Τώρα μόλις έλαβα κι Αλλά τέτοια μνματα στο twitter και απ΄οτι φαίνεται χάλασαν ολονών τα ξυπνητήρια με την έλευση του 2011!!
Όχι τα επαναλαμβανόμενα alarms, μόνο αυτό που ρυθμίζεις για μια φορά.
Λύση φαίνεται να είναι το να θέσεις ώρα αφύπνισης για πάνω από μία μέρες ή να περιμένεις να διορθώσουν το πρόβλημα. Αύριο, ίσως μεθαύριο λένε...


Γλυτωσαμε απο τον ιό τησχιλιετιας και την πάθαμε απο το 2011,και που να έρθει το2012 και τα διαστημοπλοια χαχαχα.
Ευχαριστώ πάντως πάω να το δοκιμάσω να δω αν δουλεύει έστω και έτσι...
Υγ.Κώστα!!!πόσο είπαμε ότι κάνει....;

Nino
02-01-11, 18:52
Λύση φαίνεται να είναι το να θέσεις ώρα αφύπνισης για πάνω από μία μέρες ή να περιμένεις να διορθώσουν το πρόβλημα. Αύριο, ίσως μεθαύριο λένε...

Ωωωω ετσι δουλευει!!!

Stathis
02-01-11, 19:20
Για τα mms θελει και reset υστερα.
Για το ξυπνητηρι δες το dst γιατι εχει ενα προβλημα με αυτο.

τριχες... δεν γινεται τιποτα.

Χρίστος
02-01-11, 22:00
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΖΩ ΑΜΕΣΩΣ.
Εχω τη 4.1 απο την στιγμη που "ανοιξε σωστα" και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα.

Και τι εγινε αν αργησετε λιγες μερες-βδομαδες να περασετε νεο ispw????
Τα νεα features δεν ειναι πια τοοοσο αναγκαια που χρηζουν αμεσης αναβαθμισης.

υγ1: Μπαι δε γουει, εγω ξυπνητηρια παντα ειχα και παντα δουλευαν.
υγ2:ψαχνω το θεμα με τα mms που λετε οτι εχετε.Το θεμα ειναι μονο σε wind ή οχι??

Nino
02-01-11, 22:11
Εμένα έχει την 4.0 γιατί όπως λέει και ο snoopy ότι δουλεύει δεν το πειραζεις...
Πάντως κάντε ένα check στα ξυπνητηρια σας γιατί και στα 4αρια σταμάτησαν να δουλεύουν.

BILL007
02-01-11, 22:13
ότι δουλεύει δεν το πειραζεις...
.

thumbthumbthumb

330Ci
02-01-11, 22:24
Να γιατί κι εγώ αποφάσισα να πάρω το 4άρι απο vodafon και ξέμπλεξα μια και καλή απο jailbreaks, unlocks, modem firmwares και δε συμμαζεύεται.
BTW, για το ξυπνητήρι έχετε δίκιο, αν δεν είναι επαναλαμβανόμενο δε δουλεύει...

mitsos_chania
02-01-11, 23:30
επειδη ειναι τεραστιο το θρεντ και δεν μου το βγαζει στην αναζητηση,τι μπορει να γινει σε 3gs ωστε να αυξηθει ο αριθμος των χαρακτηρων σε ενα μηνυμα??

Stathis
02-01-11, 23:33
τιποτα μητσο.
να γραφεις με λατινικους χαρακτηρες.

Χρίστος
02-01-11, 23:34
160 δε σου αρκουν δημητρη???

mitsos_chania
02-01-11, 23:42
160 στα λατινικα χρηστο

Χρίστος
02-01-11, 23:46
αν εισαι jb μπορεις να εχεις 160 ελληνικα με app απο cydia.
Αν εισαι μετα την 4.1 νομιζω εισαι δεν εισαι jb εχεις 160 ελληνικα

Stathis
02-01-11, 23:51
:original:


Εκπρόσωπος της Apple επιβεβαίωσε στο MacWorld την ύπαρξη του προβλήματος με το ξυπνητήρι που παρουσιάστηκε χτες.



Η δήλωση της Natalie Harrison ήταν απλώς συγκαταβατική δηλώνοντας αυτά που ήδη γνωρίζουμε. Δηλαδή, ότι η Apple έχει γνώση για το πρόβλημα με τα μη επαναλαμβανόμενα ξυπνητήρια για την 1η και 2α Ιανουαρίου και απλώς συμβουλεύει να χρησιμοποιείτε επαναλαμβανόμενες ώρες και να περιμένετε μέχρι την 3η Ιανουαρίου

“WeΆre aware of an issue related to non repeating alarms set for January 1 or 2. Customers can set recurring alarms for those dates and all alarms will work properly beginning January 3.”

mitsos_chania
03-01-11, 00:03
αν εισαι jb μπορεις να εχεις 160 ελληνικα με app απο cydia.
Αν εισαι μετα την 4.1 νομιζω εισαι δεν εισαι jb εχεις 160 ελληνικα

νομιζω ειναι 4.0 χωρις jb.αρα να κανω αναβαθμιση

PATSIMINI
03-01-11, 00:24
εχω το 4αρι και εχω ενα προβλημα...εκανα σπασιμο στην 4.1 εκδοση,περασα το ibluenova αλλα οταν το ενεργοποιω και παω να ανοιξω τις φωτογραφιες με πεταει στο springboard?????τι προβλημα υπαρχει???

Χρίστος
03-01-11, 00:33
εχω το 4αρι και εχω ενα προβλημα...εκανα σπασιμο στην 4.1 εκδοση,περασα το ibluenova αλλα οταν το ενεργοποιω και παω να ανοιξω τις φωτογραφιες με πεταει στο springboard?????τι προβλημα υπαρχει???
ibluenova μεχρι 3.1.3
Απο και και περα δεν υπαρχει bluetooth hack για idevices.


Δοκιμασε το "bump" που μεταφερεις οτι θες μεσω wifi απλα "τσουγκριζοντας" τα δυο κινητα.thumb

PATSIMINI
03-01-11, 00:51
ibluenova μεχρι 3.1.3
Απο και και περα δεν υπαρχει bluetooth hack για idevices.


Δοκιμασε το "bump" που μεταφερεις οτι θες μεσω wifi απλα "τσουγκριζοντας" τα δυο κινητα.thumb

μαλιστα...πως την πατησα ετσι????να ρωτησω και κατι αλλο..υπαεχει περιπτωση η εκδοση αυτη του iblunenova που οπως ειπες δεν υποστηριζετε απο την 4.1 να δημιουργει προνλημα στο springboard???

330Ci
03-01-11, 01:30
Για ρίξτε μια ματιά, μήπως τσάμπα έδωσα τα ωραία μου 500 γιούρια;;;;

https://www.iphonedownloadblog.com/2011/01/01/sophone-is-the-best-iphone-4-knockoff-of-2010/

Samaro
03-01-11, 12:03
μαλιστα...πως την πατησα ετσι????να ρωτησω και κατι αλλο..υπαεχει περιπτωση η εκδοση αυτη του iblunenova που οπως ειπες δεν υποστηριζετε απο την 4.1 να δημιουργει προνλημα στο springboard???
Λογικά δεν το επηρεάζει.
Στο δικό μου τουλάχιστον με ios 4.0.1 δεν δημιούργησε πρόβλημα. Απλά δεν λειτούργησε !!

Samaro
03-01-11, 12:11
Για ρίξτε μια ματιά, μήπως τσάμπα έδωσα τα ωραία μου 500 γιούρια;;;;

https://www.iphonedownloadblog.com/2011/01/01/sophone-is-the-best-iphone-4-knockoff-of-2010/
Ο ανταγωνισμός, έστω και με αυτή την μορφή, οφελεί τον καταναλωτή.
Πάντως, αν αυτο παρηγορεί, δεν είσαι μόνος !!!

Χρίστος
03-01-11, 12:29
Ας μη συγκρινουμε το volley με το τρολευ.
Η συσκευη ειναι ιδια εμφανισιακα.Οκ.
Σε βαρος δε θα ειναι ιδια
Σε καμερα δε θα ειναι ιδια
ios δεν εχει παρα ενα κινεζικο λειτουργικο με ομορφο theme
Αpps δε περνει
Η οθονη του ειναι σαν κατι κινεζικα mp3 που εχουμε ολοι δει

Το προτεινω ανεπιφυλακτα σε γυναικες και γενικα σε χρηστες που ενδιαφερονται μονο για τη μοστρα της συσκευης και οχι για τη καρδια του.
Μαζι με τη πωληση καθε κομματιου δωρο ενας μικρος πυροσβεστηρας με mount κομωδινου..........

Θελετε κι αλλα?

Nino
03-01-11, 13:27
:original:

3/1/2011
...και εγενετο ξυπνητηρι ξανα!!!

Χρίστος
03-01-11, 13:39
nino εγω και χθες ειχα!!!
Και επαναλαμβανομενο και μη

Nino
03-01-11, 13:44
nino εγω και χθες ειχα!!!
Και επαναλαμβανομενο και μη

ξερει που χτυπαει το bug...xaxaxaxa
σοβαρα τωρα δυο μερες ξυπνητηρι καπουτ, σημερα οπως εγραψε και ο Σταθης σταματησε η αναπαραγωγη του bug και ξαναλειτουργει το ξυπνητηρι φυσιολογικα.
Το θεμα τωρα ομως ειναι αν θα πρεπει να το εμπιστευομαι σε καθημερινη βαση χωρις την επαναληψη?

Χρίστος
03-01-11, 14:29
κι εγω εχω το ιδιο προβλημα βαγγελη, πιθανως και ολοι οσοι αναβαθμισαν στην τελευταια εκδοση.
ειναι μαλλον καποιο bug.


Δοκιμαστε να γραψετε κατι στο πεδιο"θεμα" του mms.
Αν δεν εμφανιζει "θεμα" στο mms κοιταξτε τις ρυθμισεις μηντματων και ενερφοιηστε το "πεδιο θεματος".
Τοτε θα ατειλει τις δωτοφραφιες σας.
Εγω εται το ξεπερασα.


δεν εγινε τιποτα...


Μπα τιποτα Σταματη ουτε παλι στελνει.


Ούτε εγώ μπορώ να στείλω mms με το ip4 :(
Βρήκαμε λύση;;

Oσοι εχετε θεμα με τα mms δοκιμαστε να μπειτε στις ρυθμίσεις-γενικά-επαναφορά-ρυθμίσεις δικτύου... Μόλις κάνει επαναφορά κλειστε και άνοιξτε την συσκευη... Να έιναι ανοιχτό το 3G και τα δεδοδομενα και απο τις ρυθμίσεις - μηνύματα να είναι ανοιχτό το mms... Και ξαναδοκιμαστε να στείλετε...

deepBLUE
03-01-11, 14:47
Να ξαναθυμισω πως mms στελνει ΔΕΝ στελνει αυτες που τραβας απο την καμερα του κινητου !!!
Τις αλλες που εχω φορτωσει στο τηλεφωνο αλλα δεν ειναι απο την καμερα τις στελνει.

Ενα αλλο που θελω να ρωτησω ειναι :
το iphone4 εχει βιντεοκλησεις σαν επιλογη ?
Οχι facetime αλλα video call οπως τα περισσοτερα 3G κινητα ?
Δε βρισκω κατι εκτος και αν θελει καποιο extra προγραμμα να αγορασουμε απο το app store?

deepBLUE
03-01-11, 14:52
Oσοι εχετε θεμα με τα mms δοκιμαστε να μπειτε στις ρυθμίσεις-γενικά-επαναφορά-ρυθμίσεις δικτύου... Μόλις κάνει επαναφορά κλειστε και άνοιξτε την συσκευη... Να έιναι ανοιχτό το 3G και τα δεδοδομενα και απο τις ρυθμίσεις - μηνύματα να είναι ανοιχτό το mms... Και ξαναδοκιμαστε να στείλετε...

Αν κανεις αυτο που λες επαναφορα δλδ θα χασει ολες τις ρυθμισεις ρε Χρηστο που ετσι και αλλιως τις περασαμε χειροκινητα.
Πως θα στειλει μετα την επαναφορα αν δε βαλεις ξανα ρυθμισεις ?

Χρίστος
03-01-11, 15:25
facetime μονο.βιντεο κληση οπως τα υπολοιπα δεν εχεις.
Μονο με third party apps που πρεπει να το εχουν και οι δυο

Οσο για τις ρυθμισεις, κανονικα πρεπει να σου περαστουν O.T.Α απο την εταιρια σου πλεον.

deepBLUE
03-01-11, 15:40
facetime μονο.βιντεο κληση οπως τα υπολοιπα δεν εχεις.
Μονο με third party apps που πρεπει να το εχουν και οι δυο

Οσο για τις ρυθμισεις, κανονικα πρεπει να σου περαστουν O.T.Α απο την εταιρια σου πλεον.

O.T.Α ?

Αν εννοεις ολα απο την wind μου ειπαν πως για το iphone ολα περνανε χειροκινητα

Stathis
03-01-11, 16:23
ota = over the air.
οχι δεν περνανε ετσι οι ρυθμισεις wind.

Vasilis
03-01-11, 21:09
αγοραζοντας το 4αρι

αμελησα οτι παιρνει Micro sim card κ οχι την κανονικη!

για να μην μπαινετε σε εξοδα γι αλλαγη σε micro sim

αγορασα απο ebay το κατωθι https://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390236921179&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
κοφτακι καρτων sim , ευτελους αξιας κ εκανα την δουλεια μου!

λειτουργει μια χαρα κοβοντας την καρτα εκει ακριβως που πρεπει , μονο με ενα πατημα σαν συνδετηρας!

οποιος το χρειαστεi φυσικα μπορω να του το δανεισω να κανει την δουλεια του


ή κ να το βρει στο ebay μιας κ το ποσο ειναι πολυ μικρο κανοντας search στο ebay σαν micro sim cutter!

Samaro
03-01-11, 21:32
Πάντα πρωτοπόρος στην τεχνολογία ο Βασίλης !! :original:

Stathis
03-01-11, 23:36
εναλλακτικα τη σημαδευεις με ενα μολυβακι και την κοβεις με ψαλιδι...

Vasilis
03-01-11, 23:45
εναλλακτικα τη σημαδευεις με ενα μολυβακι και την κοβεις με ψαλιδι...

2 χαλασα ετσι...:ranting2:


θελει πολυ σταθερο χερι...λιγο να σου ξεφυγει , πεταμα η καρτα!


σιγουρη λυση λοιπον σε 1 sec ...εδω!thumb

Stathis
04-01-11, 00:54
ναι αν δεν προσεξεις χαλαει.

Χρίστος
04-01-11, 01:40
εγω για το ipad την εκοψα εν καιρο διακοπων χωρις τπτ.....
Δεν ειχα κοφτακια-ψαλιδια παρα μονο ενα τσιμπιδακι της γυναικας.Μη ρωτησετε πως το κανα...Το σημαντικο ειναι οτι δουλευει!!!!

Στο κινητο πηρα κομμενη!!!!!

Stamatis
04-01-11, 07:02
Μαγκαϊβερ!

Χρίστος
04-01-11, 09:11
τσακ νορις μη σου πω!!!

PATSIMINI
04-01-11, 11:49
αγοραζοντας το 4αρι

αμελησα οτι παιρνει Micro sim card κ οχι την κανονικη!

για να μην μπαινετε σε εξοδα γι αλλαγη σε micro sim

αγορασα απο ebay το κατωθι https://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390236921179&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
κοφτακι καρτων sim , ευτελους αξιας κ εκανα την δουλεια μου!

λειτουργει μια χαρα κοβοντας την καρτα εκει ακριβως που πρεπει , μονο με ενα πατημα σαν συνδετηρας!

οποιος το χρειαστεi φυσικα μπορω να του το δανεισω να κανει την δουλεια του


ή κ να το βρει στο ebay μιας κ το ποσο ειναι πολυ μικρο κανοντας search στο ebay σαν micro sim cutter!

εγω την πατησα και εδωσα 18 ευρω για νεα μικροσιμ.................

Vasilis
04-01-11, 11:51
εγω την πατησα και εδωσα 18 ευρω για νεα μικροσιμ.................

18 ευρα?


5 δεν εχει κανονικα η αλλαγη sim?(ειτε μικρη ειτε μεγαλη?):shok:

PATSIMINI
04-01-11, 12:21
18 ευρα?


5 δεν εχει κανονικα η αλλαγη sim?(ειτε μικρη ειτε μεγαλη?):shok:

18 εδωσα.....δεν ειχα αλλαξει ποτε κιολας για να ξερω..

Vasilis
05-01-11, 01:48
Για τα mms βάλτε Max μέγεθος αποστολής το Πόσο 307200.

Δοκιμάστε κ ποσταρετε να μου πείτε τι έγινε


Το βρήκα Από search σε ανάλογα φόρουμ για μηλοφωνα

Σε όλους δουλευε

Stathis
05-01-11, 11:17
το πρωτο μηνυμα που εστειλα μετα τη ρυθμιση (και το απαραιτητο restart), δεν πηγε πουθενα και εξαφανιστηκε απο το τηλεφωνο!
το δευτερο και το τριτο μηνυμα πηγαν, αλλα εμενα μου εγραψε αποτυχια αποστολης (το γνωστο θαυμαστικο).
εστω κι ετσι δουλευει ομως. ευχαριστουμε.

deepBLUE
05-01-11, 12:10
Αξιος Βασιλη !!!!
Και μενα εφυγε κανονικα πες μου μονο αν το ελαβες στη γυναικα μου πηγε !!!

deepBLUE
05-01-11, 12:11
18 ευρα?


5 δεν εχει κανονικα η αλλαγη sim?(ειτε μικρη ειτε μεγαλη?):shok:

Οχι Βασιλη 18-20 εχει σε ολες τις εταιριες νομιζω.
Το κακο ειναι πως οι μικρες δεν εχουν δυνατοτητα dual δλδ να εχεις το ιδιο νουμερο σε 2 συσκευες και οποιο χρησοιμοποιησεις τελευταιο αυτο και λειτουργει.
Ετσι αναγκαστικα εγω ας πουμε που εχω 2 σιμ με το ιδιο νουμερο μια στο αμαξι μια στο κινητο επρεπε να κοψω την καρτα πραγμα που το εκανε ο Σταθης και ολα οκεικ !!!!

Vasilis
05-01-11, 12:55
Αξιος Βασιλη !!!!
Και μενα εφυγε κανονικα πες μου μονο αν το ελαβες στη γυναικα μου πηγε !!!

:thumbsup:

Samaro
05-01-11, 22:35
Κομμάτια από το iPhone 5 κάνουν την εμφάνισή τους (?)
By Souris Harris
Posted on Wednesday January 5th, 2011 / 21:40

Ένα νέο βίντεο έκανε την εμφάνισή του σήμερα [via] από την εταιρεία παροχής ανταλλακτικών Global Direct Parts, στο οποίο παρουσίαζεται το εξωτερικό περίβλημα του επερχόμενου iPhone 5 και συγκρίνεται με αυτό του iPhone 4.

Ο ομιλητής στο βίντεο δεν γνωρίζει με σιγουριά εάν πρόκειται για το iPhone 5 ή την CDMA έκδοση του iPhone 4. Να σημειώσουμε ότι μια CDMA έκδοση δεν θα απαιτούσε υποδοχή για SIM, όπως φαίνεται στο video. Η πιθανότητα, πάντως, υπάρχει ότι αυτό που βλέπουμε μπορεί να είναι fake ή κάποιος εναλλακτικός σχεδιασμός του iPhone 4 που τελικά δεν επελέγη.

Όπως θα δείτε και στο βίντεο η ουσιαστική διαφορά στο εξωτερικό περίβλημα εστιάζεται στην διαφορετική τοποθέτηση των τριών εξωτερικών κεραιών. Η μαύρη γραμμή υπάρχει στο κάτω αριστερό μέρος αλλά υπάρχει και μια δεύτερη γραμμή πάνω αριστερά που εικάζεται ότι μπορεί αποτελεί κάποιο είδος υποβοήθειας για να μην χάνεται το σήμα. Ωστόσο, δεν μπορούμε να ξέρουμε με σιγουριά.

πηγη : https://www.iphonehellas.gr/

BILL007
06-01-11, 21:47
Ακόμα και για Ipad 2 λέγεται ότι θα σκάσει μούρη τον Μάρτιο...

https://www.mobilewhack.com/ipad-2-coming-in-march-2011/

https://www.gadgetell.com/tech/comment/rumor-ipad-2-targeted-for-march-2011/

bimmer-corfu
07-01-11, 17:48
Τώρα μόλις έλαβα κι Αλλά τέτοια μνματα στο twitter και απ΄οτι φαίνεται χάλασαν ολονών τα ξυπνητήρια με την έλευση του 2011!!
Όχι τα επαναλαμβανόμενα alarms, μόνο αυτό που ρυθμίζεις για μια φορά.
Λύση φαίνεται να είναι το να θέσεις ώρα αφύπνισης για πάνω από μία μέρες ή να περιμένεις να διορθώσουν το πρόβλημα. Αύριο, ίσως μεθαύριο λένε...

την έπαθα και εγώ Πρωτοχρονιά στη Σλοβενία. Δεν χτύπησε ούτε το δικό μου ούτε της γυναίκας μου!

Απο tanea.gr
«Κοιμήθηκε» το ξυπνητήρι του iPhone
Το πήρε ο... ύπνος το ξυπνητήρι του iPhone την Πρωτοχρονιά και, όπως φαίνεται, το πρόβλημα θα συνεχιστεί μέχρι αύριο στο iPhone 4 και στα προηγούμενα-από αυτό-μοντέλα για τα οποία διατίθενται αναβαθμίσεις λογισμικού.

Ένα τεχνικό πρόβλημα το οποίο διαχειρίζεται η Apple έγινε αιτία για να καθυστερήσουν πολλοί κάτοχοι των συγκεκριμένων τηλεφώνων να φτάσουν στη δουλειά τους ενώ άλλοι κινδύνεψαν ή τελικά έχασαν πτήσεις και τρένα.

Αυτό συνέβη λίγο μετά την αλλαγή του έτους, όπως δείχνουν και οι αναφορές που υπάρχουν στο Twitter. Σύμφωνα με τα δημοσιεύματα, το τεχνικό πρόβλημα παρουσιάζεται όταν η λειτουργία του ξυπνητηριού είναι ρυθμισμένη στην ένδειξη «να μην επαναλαμβάνεται» για τις ημερομηνίες 1η Ιανουαρίου και 2 του μήνα, δηλαδή για χθες και σήμερα.

Αν, ωστόσο, είχε ρυθμιστεί το iPhone ώστε να κτυπά κάθε μέρα, τότε το ξυπνητήρι του θα πρέπει να λειτούργησε κανονικά. Ειδικοί προτείνουν στους ενδιαφερόμενους να ρυθμιστεί το ξυπνητήρι ώστε να είναι επαναλαμβανόμενο γιατί σε αντίθετη περίπτωση δεν θα χτυπήσει μέχρι να αποκατασταθεί το πρόβλημα.

«Όλα τα ξυπνητήρια θα δουλεύουν κανονικά στις 3 Ιανουαρίου», δεσμεύτηκε η Νάταλι Χάρισον, εκπρόσωπος της Apple σύμφωνα με το ειδικό περιοδικό Macworld.

Όπως εκτιμά το BBC, το τελευταίο πρόβλημα πλήττει την εικόνα της Apple όχι μόνο εξαιτίας των προβλημάτων που παρουσιάστηκαν στο παρελθόν με την αλλαγή της ώρας αλλά και επειδή η εταιρία προβάλει ως πλεονέκτημά της την ευκολία στη χρήση των προϊόντων της.

Υπολογίζεται ότι 1,7 εκατομμύρια άνθρωποι στον κόσμο είχαν αγοράσει το iPhone 4 μέχρι τον Ιούνιο του 2010.

bimmer-corfu
07-01-11, 17:54
Παίδες έχω κατεβάσει ένα Tomtom 1.6 απο installous. Δεν έχω κάνει εγκατάσταση ακόμα γιατί έχω πάνω την 1.5
Στον υπολογιστή έχω το iphonebrowser. Πως μπορώ να αντιγράψω το Tomtom 1.6 στον υπολογιστή?
Το Iphonebrowser εμφανίζει ένα κάρο αρχείο και δεν ξέρω που μπορώ να βρω το tomtom

Vasilis
07-01-11, 17:59
1)το αρχειο σου πρεπει να χει καταληξη .ipa

αν δεν εχει , το μετονομαζεις σε ****.ipa

κανεις διπλο κλικ πανω του

κ το εγκαθιστα μεσω itunes Μονο του

δεν χρειαζεσαι το iphonebrowser για να το εγκαταστησεις


2)τι εννοεις δεν μπορεις να βρεις το αρχειο που κατεβασες???

Nino
07-01-11, 18:01
Μήπως ηγγικεν η ώρα για το iPhone γενική συζήτηση 3 !!;

Vasilis
07-01-11, 18:05
φτιαξτο νινε !

να κλεισω αυτο!

bimmer-corfu
07-01-11, 18:20
1)το αρχειο σου πρεπει να χει καταληξη .ipa

αν δεν εχει , το μετονομαζεις σε ****.ipa

κανεις διπλο κλικ πανω του

κ το εγκαθιστα μεσω itunes Μονο του

δεν χρειαζεσαι το iphonebrowser για να το εγκαταστησεις


2)τι εννοεις δεν μπορεις να βρεις το αρχειο που κατεβασες???

Είναι ΟΚ το αρχείο. Μπορώ να κάνω εγκατάσταση αν θέλω απλά δεν θέλω ακόμη και για να μην πιάνει χώρο στο τηλέφωνο θέλω να το περάσω στον υπολογιστή ώστε όταν θελήσω να μην το ξανακατεβάζω.
Απλά το iphonebrowser μου εμφανίζει ένα κάρο φακέλους της συσκευής και δεν ξέρω σε ποιόν ακριβώς είναι το αρχείο ώστε να τον ανοίξω και να το αντιγράψω

Χρίστος
07-01-11, 18:21
Παίδες έχω κατεβάσει ένα Tomtom 1.6 απο installous. Δεν έχω κάνει εγκατάσταση ακόμα γιατί έχω πάνω την 1.5
Στον υπολογιστή έχω το iphonebrowser. Πως μπορώ να αντιγράψω το Tomtom 1.6 στον υπολογιστή?
Το Iphonebrowser εμφανίζει ένα κάρο αρχείο και δεν ξέρω που μπορώ να βρω το tomtom


1)το αρχειο σου πρεπει να χει καταληξη .ipa

αν δεν εχει , το μετονομαζεις σε ****.ipa

κανεις διπλο κλικ πανω του

κ το εγκαθιστα μεσω itunes Μονο του

δεν χρειαζεσαι το iphonebrowser για να το εγκαταστησεις


2)τι εννοεις δεν μπορεις να βρεις το αρχειο που κατεβασες???
χμμμ, μαλλον βασιλη εννοει οτι εκανε στο installous κατεβασμα αλλα εχει επιλεξει να μν γινεται αυτοματο install και πρεπει να πατησει επανω στο downloads ->tomtom -> install.
Kαι θελει χωρις να το περασει να κανει "transfer purchcases".
Δε γινεται ετσι απλα.

Παντος αυτο που θες ειναι αρχειο .deb και ειναι στη διαδρομη: /var/mobile/documents/installous/downloads

bimmer-corfu
07-01-11, 18:26
ακριβώς όπως τα είπες είναι!!!
Εσυ αγόρι μου δεν είσαι για εδώ

Σας ευχαριστώ πολύ!

PATSIMINI
07-01-11, 18:53
παιδια εχω προβλημα.....κολλησε το 3GS του αδερφου μου σημερα...η οθονη δεν καταλαβαινει τιποτα........τι γινετε?????

Nino
07-01-11, 19:10
φτιαξτο νινε !

να κλεισω αυτο!

Ο "πατερας" του θεματος ο Samaro ας δημιουργησει τη συνεχεια ( Νο 3)

bimmer-corfu
07-01-11, 19:20
παιδια εχω προβλημα.....κολλησε το 3GS του αδερφου μου σημερα...η οθονη δεν καταλαβαινει τιποτα........τι γινετε?????

κράτησες home + power button ταυτόχρονα πατημένα?

bimmer-corfu
07-01-11, 19:21
έμαθα ότι θα έχουμε μόνιμο jailbreak σε 4.2 σύντομα...:original:

Samaro
07-01-11, 20:06
Ο "πατερας" του θεματος ο Samaro ας δημιουργησει τη συνεχεια ( Νο 3)
Ευχαριστώ Γιάννη !!!
Εχει πέσει πολύ δουλειά ε ;;;

Ας μεταφερθούμε λοιπόν παρακαλώ στο "iPhone - Γενική συζήτηση Νο 3 "

:original:

deepBLUE
07-01-11, 20:16
Το θεμα κλεινει η συνεχεια εδω https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=6013