PDA

Επιστροφή στο Forum : οι βουλευτες μας.....



kplc16
03-09-10, 18:55
δειτε κι αυτο.....
....ειναι και τζαμπατζηδες....

https://tvxs.gr/news/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/%CE%BF-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CF%8E%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%BF%C F%82-%CE%BB%CE%B1%CE%B8%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%C E%AC%CF%84%CE%B7%CF%82

Samaro
03-09-10, 19:14
Οχι Βουλευτές . Βολευτές !!! (Συμφωνα με τον αήμνηστο Κων/νο Καραμανλή)

Αλήθεια τώρα που το θυμηθηκα , Πόσο μειώθηκε η αποζημιωση τους λόγω της κρίσης ;;;;;

Nino
03-09-10, 19:43
τοσο ξεφτιλισμενοι ψιλικατζηδες ειναι...
Ειδικα σε αυτην την εποχη,η προκλητικη τους συμπεριφορα ειναι περισσοτερο απο ποτε για "φτυσιμο".
Αλλα τι λεω μας εχουν για πολυ μακακες...και σιγουρους!!!

Thomelef
03-09-10, 20:51
εγώ ένα σχόλιο έχω να κάνω και δεν είναι μόνο για τον αντώναρο, αλλά για όλους τους
έλληνες βουλευτές!!!
ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΛΥΓΔΙΑΡΗΔΕΣ ΚΑΙ ΓΥΦΤΟΙ
κρίμα που δεν έχει μεγαλύτερη γραμματοσειρά ρε γμτ...
πολύ θα ήθελα να πιάσει μια ολόκληρη σελίδα...:ranting2::ranting2:

5555
03-09-10, 21:14
Ολοι ειναι τουρκοσποροι λαμογια τομαρια
Χαιρομαι που σιγα σιγα δεν μπορουν να πανε ουτε σε ταβερνα
Ακου εκει επαγγελμα βολευτης
Σαβουρες

A8hnaios
04-09-10, 10:12
Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ε Σ....

Μ Α Υ Ρ Ο Κ Π Α Λ Ι Μ Α Υ Ρ Ο Ο Ο..!~

deepBLUE
04-09-10, 11:18
Ολα τα δαχτυλα του χεριου δεν ειναι ιδια.
Τετοια φαινομενα υπαρχουν παντου σε ολα τα επαγγελματα καλως η κακως.
Οστοσο θα παρακαλουσα να προσεχουμε τους χαρακτηρισμους μας.
Καλο ειναι να εκφερουμε αποψεις αλλα με ηπιους χαρακτηρισμους.
Το φορουμ δεν εχει πολιτικο χαρακτηρα αφορα την αυτοκινηση.

z3 2.2
04-09-10, 11:19
ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ
δε κοτανε να βγουνε εξω ομως
εγω παω και φυλακη για να ριξω κανα δυο σφαλιαρες σε κανα τετοιο σκουλικι
και ξερετε τι σφαλιαρες? αυτες που ειναι η παλαμη ανοιχτη σα να μουτζωνεις και να τον κοπανας στα μουτρα...στο κεφαλι...οπου βρεις...

NickE60
04-09-10, 11:39
Συμφωνώ 100% περι της αξιοπιστίας και εντιμότητας της συντριπτικής πλειοψηφίας των ανθρώπων αυτών, αλλά μην ξεφύγουμε παιδιά... thumb

z3 2.2
04-09-10, 11:40
Σωστα..παιδια.
Ζητω και γω συγνωμη αλλα βγαινω απο τα ρουχα μου με κατι τετοια.....

Thomelef
04-09-10, 14:16
Ολα τα δαχτυλα του χεριου δεν ειναι ιδια.
Τετοια φαινομενα υπαρχουν παντου σε ολα τα επαγγελματα καλως η κακως.
Οστοσο θα παρακαλουσα να προσεχουμε τους χαρακτηρισμους μας.
Καλο ειναι να εκφερουμε αποψεις αλλα με ηπιους χαρακτηρισμους.
Το φορουμ δεν εχει πολιτικο χαρακτηρα αφορα την αυτοκινηση.


ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ
δε κοτανε να βγουνε εξω ομως
εγω παω και φυλακη για να ριξω κανα δυο σφαλιαρες σε κανα τετοιο σκουλικι
και ξερετε τι σφαλιαρες? αυτες που ειναι η παλαμη ανοιχτη σα να μουτζωνεις και να τον κοπανας στα μουτρα...στο κεφαλι...οπου βρεις...


Συμφωνώ 100% περι της αξιοπιστίας και εντιμότητας της συντριπτικής πλειοψηφίας των ανθρώπων αυτών, αλλά μην ξεφύγουμε παιδιά... thumb


Σωστα..παιδια.
Ζητω και γω συγνωμη αλλα βγαινω απο τα ρουχα μου με κατι τετοια.....

συγνώμη και απο μένα αλλά δυστηχώς και εγώ δεν μπορώ...
θα προσπαθήσω απο'δω και πέρα να μην παρακολουθώ θέματα
με πολιτικό περιεχόμενο ή θρεντ που αναφέρονται πολιτικά
πρόσωπα, μόνο και μόνο για σας για να μη σας φέρνω στη δύσκολη
θέση να κάνετε παρατηρήσεις...γιατί να παρακολουθώ χωρίς να
βρίσω είναι κάτι που δεν πρόκειτε να γίνει ποτέ...
και πάλι συγνώμη...

TOMIS
04-09-10, 14:50
Kαι εκει που ολα ειναι χαλια και λες,ε καποια στιγμη θα σταματησουν δεν γινεται!!!!!Και η αηδια εχει ορια,διαβαζεις για τετοια περιστατικα και τετοια
https://koulispontikoulis.wordpress.com/2010/09/
και τραιλενεσαι στην ιδεα οτι τιποτα τελικα και ποτε δεν θα αλλαξει...Και δυστηχως δεν φταινε μονο αυτοι αλλα και εμεις...Αλλα αυτο ειναι μεγαλη συζητηση και ειμαστε κλαμπ αυτοκινησης:original:

gnx
04-09-10, 16:27
Το φορουμ δεν εχει πολιτικο χαρακτηρα αφορα την αυτοκινηση.

CORRECT!

Christos 330
04-09-10, 16:30
Ρε σεις αυτη η κωλοφατσα πως ειναι δυνατον να ειναι Βουλευτης ; ; ;

Ποσο κοιμωμαστε ορθιοι ολοι μας για αφησουμε να μας κυβερνανε τετοιες φατσες ; ; ;

Κανει μπαμ οτι ηρθε για να φαει και αυτος . . .

gnx
04-09-10, 16:32
Απο οτι θυμαμαι, στο Επικρατείας τον κατέβασαν, τώρα λένε θα το καταργήσουν...

Καλά ρε, τώρα δεν είπαμε οχι πολιτικες συζητήσεις;

Christos 330
04-09-10, 16:34
Απο οτι θυμαμαι, στο Επικρατείας τον κατέβασαν, τώρα λένε θα το καταργήσουν...

Καλά ρε, τώρα δεν είπαμε οχι πολιτικες συζητήσεις;

Η τοση πιεση που εχει πεσει απο αυτους δυστηχως σε κανει να ξεσπας . . .

Πριν 6 μηνες δεν ηξερα τι θα πει πολιτικη συζητηση . . .

A8hnaios
07-09-10, 11:54
https://www.greekpayback.com/

ενα ωραιο game..ENJOY..........

Panos 316T
07-09-10, 14:03
ΕΣΥ πού ΗΣΟΥΝ ???(ατόφιο όπως το λαβα)

Έχω βουλιάξει κι εγώ μές τη συλλογική κατήφεια, μες την κατάθλιψη...Φοβάμαι, ανησυχώ, θλίβομαι, αναρωτιέμαι για το μέλλον των παιδιών μου,για το γκρέμισμα των ονείρων μου και των μακρυχρόνιων προσπαθειών μου...

Αλλά ακόμα και αυτά καλύπτονται από την βαθιά μου οργή...
Πού ήμουν όλα αυτά τα χρόνια εγώ;
Πού ήσουν όλα αυτά τα χρόνια εσύ, εαυτέ μου;

Πού ήσουν όταν μας κοροϊδευαν, μας ξεπουλούσαν,μας πέταγαν τα πλαστικά όνειρα στη μούρη κι εσύ τα κυνηγούσες;

Πού ήσουν όταν ο γιατρός σού ζητούσε το φακελλάκι για να σε κάνει καλά και αντί να τον καταγγείλεις τον πούστη, τον πλήρωνες αποκαλώντας τον "γιατρέ μου"

Πού ήσουν όταν έβλεπες τους μεγαλοδικηγόρους να γίνονται μοντελάκια ζωής στην τηλεόραση και να κόπτονται για το κοινό καλό και το δίκαιο, δηλώνοντας 10,000 ευρώ εισόδημα...
"Πόσο καλά τα λέει ο πούστης..." έλεγες

Πού ήσουν όταν έδινες το μπαξίσι στην πολεοδομία αντί να του δώσεις γροθιά στη μούρη του *******η αλλά μετά δεν θα έβγαινε η άδεια της πολυπόθητης οικοδομής μικρό λαμόγιο ελληνάρα...
Το σάλιο σου γαργάρα και έδινες τη μιζούλα στον πολεοδόμο, στον ικατζή που σου έκανε τον έλεγχο στην επιχειρησούλα σου, στον εφοριακό που ανακάλυψε τις δικές σου λαμογιές... Κάλλιο να πληρώσεις 10 σε αυτόν παρά 50 στο κράτος.

Πού ήσουν όταν έτρεχες στα γραφεία των βουλευτών για να τους παρακαλέσεις να βολέψουν το σπλάχνο σου, το άχρηστο σπλάχνο σου, που δεν κατάφερε να κάνει τίποτα περισσότερο στη ζωούλα του από το να γλύφει κατουρημένες ποδιές και βρώμικους κώλους...

Πού ήσουν όταν ανταγωνιζόσουν στις συγκεντρώσεις των προβάτων (ωπ! κομμάτων ήθελα να πω), με τους λοιπούς "συντρόφους" για το ποιος θα σηκώσει τη μεγαλύτερη σημαία...

Πού ήσουν όταν ξελαρυγγιαζόσουν λαμόγιο για το δίκαιο του λαού, πηδώντας πάνω κάτω μόλις έβλεπες φακό για να σιγουρευτείς ότι θα σε δει ο πολιτευτής που θα σε βάλει εποχιακό, συμβασιούχο στο δήμο... άλλος ένας στην πλάτη των υπολοίπων που θα καθαρίζει φασόλια στο οκτάωρό του (όχι ρε!!! πλέον μπαίνεις στο φέισμπουκ, έχεις εξελιχθεί)

Πού ήσουν μικρομεγαλεπιχειρηματία όταν μαγείρευες τα δικά σου βιβλία για να πληρώσεις λιγότερα, για να πάρεις το τέρας SUV που θα κάλυπτε τη μικροτσούτσουνη ύπαρξή σου με το μέγεθός του...

Πού ήσουν μαντάμ σουσού όταν γελούσες σαν ηλιθία στη δασκάλα του παιδιού σου που μαλακίες έμαθε, μαλακίες το μαθαίνει, όταν αναγνώριζες τις μαλακίες που κάνουν στο παιδί αλλά πού να τρέχεις τώρα έχεις κι άλλες δουλειές... Αλλωστε το παιδί θα το στείλουμε στο Λονδίνο να σπουδάσει... εκεί θα καλυφθούν όλες οι ανεπάρκειες του δικού μας εκπαιδευτικού συστήματος...

Πού ήσουν συνδικαλιστή της πλάκας και του ελέους όταν με τη δύναμη που σου δίνει το ότι βολεύτηκες σε μια γαμημένη δημόσια επιχείρηση, κατέβαζες τους διακόπτες μιας ολόκληρης χώρας, δημιουργώντας τόσα προβλήματα, ίσα για να διαμαρτυρηθείς/εκβιάσεις για τα δικά σου μικροσυμφέροντα...

Πού ήσουν όταν το ελληνικό όνειρο έσκασε μύτη; αγόραζες πορτοκαλιές εφημερίδες λαμόγιο και έπαιζες χρηματιστήριο λες και είναι λοτταρία...
Πού ήσουν όταν εταιρείες ανύπαρκτες, με ένα γραφειάκι 2x3 και 1 άτομο προσωπικό, χτύπαγαν λίμιτ-απ κάθε μέρα...
Πού ήσουν όταν έπαιρνες μετοχοδάνεια και υποθήκευες τα χωραφάκια του παππού, πιστεύοντας ότι θα γίνεις πλούσιος σε ένα μήνα (και πολύ λέω)...

Πού ήσουν όταν το χέρι σου πετάει τα σκουπίδια, δεξιά και αριστερά μέσα στο δάσος, όταν γεμίζεις τις παραλίες απο τσίγαρα και πλαστικά ποτήρια φραπέ (όχι φραπέ ρε πια, φρέντο έλεος, πού ζεις;)


Πού ήσουν όταν το παιδί σου ουρλιάζει στο αυτί του διπλανού, αδιαφορώντας για την ύπαρξή του (όλοι να καούν ρε, εγώ θα φάω τα κεφτεδάκια μου και είμαι μια χαρά... γκρααααααου)

Πού ήσουν όταν έβλεπες τα σκάνδαλα να σκάνε το ένα μετά το άλλο... όταν οι θρησκευτικοί "άρχοντες" αποδεικνύονταν κοσμικότεροι των κοσμικών απατεώνων... σταμάτησες να παντρεύεσαι, να βαφτίζεις, να συμμετέχεις στα κοινά της εκκλησίας επρος ένδειξιν της αηδίας σου; σιγά ρε.. όπου γάμος και χαρά η Βασίλω πρώτη...

Πού ήσουν όταν η χώρα σου καιγόταν απ' άκρη σε άκρη... πού ήσουν όταν λίγο έλειψε να χαθεί η Ολυμπία, πήρες το τριχίλιαρο πρόβατο και έσκασες... τουμπεκί ψιλοκομμένο... και ναι! τους ξαναψήφισες.. ξανά και ξανά και ξανά...

Πού ήσουν όταν τα ροζ πλημμύρισαν τη ζωή σου... έσκυψες κι εσύ στην κλειδαρότρυπα αυτό έκανες.. τι είπε, τι έκανε, πήρε καλά την πίπα; και για το πάπλωμα κουβέντα κανείς... για την ταμπακέρα σιωπή...

Όλοι βολεμένοι στον μικρόκοσμό τους.. .ποιος θα έχει την πιο μεγάλη τζιπούκλα, την πιο γαμάτη γκόμενα, την πιο σικ γυναίκα, τα πιο όμορφα παιδιά... τις πιο καλές σπουδές, το πιο γαμάτο σπίτι, το πιο μεγάλο τζάκι, το πιο άνετο σαλόνι, το πιο βαθύ καναπέ, την πιο μεγάλη πλασμα(τική) τηλεόραση, το πιο σύγχρονο ηχοσύστημα... τις πιο σικάτες διακοπές, τις πιο χλιδάτες αποδράσεις, τις πιο γκλαμουράτες εξόδους...

Και δανειζόσουν λαμόγιο, δανειζόσουν... όχι χρήμα...χρόνο δανειζόσουν...
Και απλά ο χρόνος τέλειωσε...
Κάποτε θα ερχόταν η ώρα... νομοτελειακό είναι....

Τώρα μη φωνάζεις λαμόγιο, απατεωνίσκε...
Αποδέξου και μη φωνάζεις...
Γιατί ΦΤΑΙΣ για ΟΛΑ...
ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ...
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ...

Καιρός είναι να κάνουμε μια καλή αυτοκριτική... να πούμε εγώ φταίω και να δούμε πώς θα καθαρίσουμε τα σκατά που ΕΜΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ... τα σκατά που ΕΜΕΙΣ ΨΗΦΙΣΑΜΕ & ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΟΥΜΕ γιατί είμαστε και λίγο ΜΑΛΑΚΕΣ που εμείς ΑΦΗΣΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΝΙΞΟΥΝ...

Σταμάτα λοιπόν τις κορώνες, κατέβασε τους τόνους της "δίκαιης αγανάκτησής" σου & σκέψου τη δική σου συμμετοχή, τα δικά σου λάθη...


ΕΛΛΗΝΑΡΑ ε ΕΛΛΗΝΑΡΑ !!!!!!!

GEORGE316
07-09-10, 15:12
το ζητημα δε χωραει καν συζητηση...
ειναι 300 εκει μεσα και εμεις αλλα 10 εκατομυρια απο εξω...και σιγουρα καποιοι απο αυτα τα 10 εκατ. θα λυγισουν μπροστα στη προοπτικη μιας θεσουλας,η οπως ειναι τα πραγματα μιας δουλιτσας...κυριολεκτικα δουλιτσας...μια δουλιτσα που θα δωσει σε ενα οικογενειαρχη 900 ευρω να ταισει το παιδι του..
οσο υπαρχει εστω και ενας απο αυτους τους ανθρωπους που ειναι σε τοσο ασχημη μοιρα που αναγκαστικα υποκυπτουν αλλο τοσο θα υπαρχουν αντωναροι,παγκαλοι.και ολοι μα ολοι αυτοι..
και ο λογος??
μα κανενας αλλος εκτος του οτι εχουμε αποκτηνωθει και οπως καθε κτηνος κοιταει το στομαχι του και με συγχωρηται την εκφραση τον κολο του..
αν θα ηταν διαφορετια,μπορει να ηταν διαφορετικα αν,ισως ηταν διαφορετικα...
μη ξεχναμε οται πριν 2010 χρονια ειχε ερθει καποιος και τοτε οι θρησκευτικοι αρχοντες αποφασισαν οτι επρεπε να τον σταυρωσουν γιατι απλα ελεγε αληθειες...
σημερα εμεις ουτε καν αυτες τις υποτιθεμενες αληθειες ακουμε...
αυτοι ειμαστε.και μην παραμυθιαζεστε...
ετσι θα παραμεινουμε.εχει ανακοινωθει αυξηση του πετρελαιου θερμανσης με τον χειμωνα να ερχεται,με τις μειωσεις μισθων και την ανεργια να εχει βαρεσει μπιελα σαν κακοσυντηρημενη μηχανη και ακομα εμεις γραφουμε στο facebook για τον κολο που ειδαμε στη μυκονο......
μπραβο ρε αντωναρε ομως...σε παραδεχομαι...εγω που ειμαι και 190 και οταν παω να πληρωσω μειωμενο λογο του δευτερου πανεπιστημιου οπου φοιτω,ντρεπομαι,εσυ 50 χρονων ανθρωπος,σοβαρος ταχα,δεν πληρωνεις 15 ρημαδια ευρω....μαγκας...εγω δεν μπορω να το κανω παντως...

PANOS-E60
07-09-10, 15:52
ΕΣΥ πού ΗΣΟΥΝ ???(ατόφιο όπως το λαβα)

Έχω βουλιάξει κι εγώ μές τη συλλογική κατήφεια, μες την κατάθλιψη...Φοβάμαι, ανησυχώ, θλίβομαι, αναρωτιέμαι για το μέλλον των παιδιών μου,για το γκρέμισμα των ονείρων μου και των μακρυχρόνιων προσπαθειών μου...

Αλλά ακόμα και αυτά καλύπτονται από την βαθιά μου οργή...
Πού ήμουν όλα αυτά τα χρόνια εγώ;
Πού ήσουν όλα αυτά τα χρόνια εσύ, εαυτέ μου;

Πού ήσουν όταν μας κοροϊδευαν, μας ξεπουλούσαν,μας πέταγαν τα πλαστικά όνειρα στη μούρη κι εσύ τα κυνηγούσες;

Πού ήσουν όταν ο γιατρός σού ζητούσε το φακελλάκι για να σε κάνει καλά και αντί να τον καταγγείλεις τον πούστη, τον πλήρωνες αποκαλώντας τον "γιατρέ μου"

Πού ήσουν όταν έβλεπες τους μεγαλοδικηγόρους να γίνονται μοντελάκια ζωής στην τηλεόραση και να κόπτονται για το κοινό καλό και το δίκαιο, δηλώνοντας 10,000 ευρώ εισόδημα...
"Πόσο καλά τα λέει ο πούστης..." έλεγες

Πού ήσουν όταν έδινες το μπαξίσι στην πολεοδομία αντί να του δώσεις γροθιά στη μούρη του *******η αλλά μετά δεν θα έβγαινε η άδεια της πολυπόθητης οικοδομής μικρό λαμόγιο ελληνάρα...
Το σάλιο σου γαργάρα και έδινες τη μιζούλα στον πολεοδόμο, στον ικατζή που σου έκανε τον έλεγχο στην επιχειρησούλα σου, στον εφοριακό που ανακάλυψε τις δικές σου λαμογιές... Κάλλιο να πληρώσεις 10 σε αυτόν παρά 50 στο κράτος.

Πού ήσουν όταν έτρεχες στα γραφεία των βουλευτών για να τους παρακαλέσεις να βολέψουν το σπλάχνο σου, το άχρηστο σπλάχνο σου, που δεν κατάφερε να κάνει τίποτα περισσότερο στη ζωούλα του από το να γλύφει κατουρημένες ποδιές και βρώμικους κώλους...

Πού ήσουν όταν ανταγωνιζόσουν στις συγκεντρώσεις των προβάτων (ωπ! κομμάτων ήθελα να πω), με τους λοιπούς "συντρόφους" για το ποιος θα σηκώσει τη μεγαλύτερη σημαία...

Πού ήσουν όταν ξελαρυγγιαζόσουν λαμόγιο για το δίκαιο του λαού, πηδώντας πάνω κάτω μόλις έβλεπες φακό για να σιγουρευτείς ότι θα σε δει ο πολιτευτής που θα σε βάλει εποχιακό, συμβασιούχο στο δήμο... άλλος ένας στην πλάτη των υπολοίπων που θα καθαρίζει φασόλια στο οκτάωρό του (όχι ρε!!! πλέον μπαίνεις στο φέισμπουκ, έχεις εξελιχθεί)

Πού ήσουν μικρομεγαλεπιχειρηματία όταν μαγείρευες τα δικά σου βιβλία για να πληρώσεις λιγότερα, για να πάρεις το τέρας SUV που θα κάλυπτε τη μικροτσούτσουνη ύπαρξή σου με το μέγεθός του...

Πού ήσουν μαντάμ σουσού όταν γελούσες σαν ηλιθία στη δασκάλα του παιδιού σου που μαλακίες έμαθε, μαλακίες το μαθαίνει, όταν αναγνώριζες τις μαλακίες που κάνουν στο παιδί αλλά πού να τρέχεις τώρα έχεις κι άλλες δουλειές... Αλλωστε το παιδί θα το στείλουμε στο Λονδίνο να σπουδάσει... εκεί θα καλυφθούν όλες οι ανεπάρκειες του δικού μας εκπαιδευτικού συστήματος...

Πού ήσουν συνδικαλιστή της πλάκας και του ελέους όταν με τη δύναμη που σου δίνει το ότι βολεύτηκες σε μια γαμημένη δημόσια επιχείρηση, κατέβαζες τους διακόπτες μιας ολόκληρης χώρας, δημιουργώντας τόσα προβλήματα, ίσα για να διαμαρτυρηθείς/εκβιάσεις για τα δικά σου μικροσυμφέροντα...

Πού ήσουν όταν το ελληνικό όνειρο έσκασε μύτη; αγόραζες πορτοκαλιές εφημερίδες λαμόγιο και έπαιζες χρηματιστήριο λες και είναι λοτταρία...
Πού ήσουν όταν εταιρείες ανύπαρκτες, με ένα γραφειάκι 2x3 και 1 άτομο προσωπικό, χτύπαγαν λίμιτ-απ κάθε μέρα...
Πού ήσουν όταν έπαιρνες μετοχοδάνεια και υποθήκευες τα χωραφάκια του παππού, πιστεύοντας ότι θα γίνεις πλούσιος σε ένα μήνα (και πολύ λέω)...

Πού ήσουν όταν το χέρι σου πετάει τα σκουπίδια, δεξιά και αριστερά μέσα στο δάσος, όταν γεμίζεις τις παραλίες απο τσίγαρα και πλαστικά ποτήρια φραπέ (όχι φραπέ ρε πια, φρέντο έλεος, πού ζεις;)


Πού ήσουν όταν το παιδί σου ουρλιάζει στο αυτί του διπλανού, αδιαφορώντας για την ύπαρξή του (όλοι να καούν ρε, εγώ θα φάω τα κεφτεδάκια μου και είμαι μια χαρά... γκρααααααου)

Πού ήσουν όταν έβλεπες τα σκάνδαλα να σκάνε το ένα μετά το άλλο... όταν οι θρησκευτικοί "άρχοντες" αποδεικνύονταν κοσμικότεροι των κοσμικών απατεώνων... σταμάτησες να παντρεύεσαι, να βαφτίζεις, να συμμετέχεις στα κοινά της εκκλησίας επρος ένδειξιν της αηδίας σου; σιγά ρε.. όπου γάμος και χαρά η Βασίλω πρώτη...

Πού ήσουν όταν η χώρα σου καιγόταν απ' άκρη σε άκρη... πού ήσουν όταν λίγο έλειψε να χαθεί η Ολυμπία, πήρες το τριχίλιαρο πρόβατο και έσκασες... τουμπεκί ψιλοκομμένο... και ναι! τους ξαναψήφισες.. ξανά και ξανά και ξανά...

Πού ήσουν όταν τα ροζ πλημμύρισαν τη ζωή σου... έσκυψες κι εσύ στην κλειδαρότρυπα αυτό έκανες.. τι είπε, τι έκανε, πήρε καλά την πίπα; και για το πάπλωμα κουβέντα κανείς... για την ταμπακέρα σιωπή...

Όλοι βολεμένοι στον μικρόκοσμό τους.. .ποιος θα έχει την πιο μεγάλη τζιπούκλα, την πιο γαμάτη γκόμενα, την πιο σικ γυναίκα, τα πιο όμορφα παιδιά... τις πιο καλές σπουδές, το πιο γαμάτο σπίτι, το πιο μεγάλο τζάκι, το πιο άνετο σαλόνι, το πιο βαθύ καναπέ, την πιο μεγάλη πλασμα(τική) τηλεόραση, το πιο σύγχρονο ηχοσύστημα... τις πιο σικάτες διακοπές, τις πιο χλιδάτες αποδράσεις, τις πιο γκλαμουράτες εξόδους...

Και δανειζόσουν λαμόγιο, δανειζόσουν... όχι χρήμα...χρόνο δανειζόσουν...
Και απλά ο χρόνος τέλειωσε...
Κάποτε θα ερχόταν η ώρα... νομοτελειακό είναι....

Τώρα μη φωνάζεις λαμόγιο, απατεωνίσκε...
Αποδέξου και μη φωνάζεις...
Γιατί ΦΤΑΙΣ για ΟΛΑ...
ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ...
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ...

Καιρός είναι να κάνουμε μια καλή αυτοκριτική... να πούμε εγώ φταίω και να δούμε πώς θα καθαρίσουμε τα σκατά που ΕΜΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ... τα σκατά που ΕΜΕΙΣ ΨΗΦΙΣΑΜΕ & ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΟΥΜΕ γιατί είμαστε και λίγο ΜΑΛΑΚΕΣ που εμείς ΑΦΗΣΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΝΙΞΟΥΝ...

Σταμάτα λοιπόν τις κορώνες, κατέβασε τους τόνους της "δίκαιης αγανάκτησής" σου & σκέψου τη δική σου συμμετοχή, τα δικά σου λάθη...


ΕΛΛΗΝΑΡΑ ε ΕΛΛΗΝΑΡΑ !!!!!!!

Ετσι ακριβώς συνονόματε ! Δεν είναι δυνατόν κοτζάμ άντρες να παριστάνουμε τις μωρές παρθένους ... είτε ξέραμε, είτε δεν ξέραμε τι συμβαίνει γύρω μας, ΟΦΕΙΛΑΜΕ να ξέρουμε και να έχουμε προσαρμόσει την στάση μας αναλόγως, ώστε να μειώσουμε τις επιπτώσεις στην ατομική και οικογενειακή μας ζωή.

Θεμέλιο της δημοκρατίας, από τα αρχαία χρόνια, είναι η γνώση των κοινών ! Αγνοια νόμων, κανόνων, προσώπων, καταστάσεων, δεν δικαιολογείται γιά οποιονδήποτε θέλει να λέγεται δημοκρατικός πολίτης. Η εικόνα του "απατημένου συζύγου" που τα μαθαίνει όλα τελευταίος, δεν με εκφράζει καθόλου. thumb

Z4 DCT
07-09-10, 16:42
Παλι καλα που μιλανε οι ξενοι βουλευτες, γιατι τα δικα μας τα λ@μ@για κανουν τουμπεκι.......

https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=170948&cid=6

A8hnaios
07-09-10, 17:02
να χαρουμε Αντιπροεδρο.!!!



https://www.youtube.com/watch?v=MN_K_EauaLg

NickE60
07-09-10, 17:15
Καιρός είναι να κάνουμε μια καλή αυτοκριτική... να πούμε εγώ φταίω και να δούμε πώς θα καθαρίσουμε τα σκατά που ΕΜΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ... τα σκατά που ΕΜΕΙΣ ΨΗΦΙΣΑΜΕ & ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΟΥΜΕ γιατί είμαστε και λίγο ΜΑΛΑΚΕΣ που εμείς ΑΦΗΣΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΝΙΞΟΥΝ...

Σταμάτα λοιπόν τις κορώνες, κατέβασε τους τόνους της "δίκαιης αγανάκτησής" σου & σκέψου τη δική σου συμμετοχή, τα δικά σου λάθη...


ΕΛΛΗΝΑΡΑ ε ΕΛΛΗΝΑΡΑ !!!!!!!


Το 1977 το δημόσιο χρέος ήταν στο 16% του ΑΕΠ, το 1980 ήταν 23% του ΑΕΠ, το 1990 έφτασε στο 80%, το 2000 στο 114%, το 2005 έπεσε στο 108%, το 2009 έφτασε στο 120% και σήμερα είναι κοντά στο 180% του ΑΕΠ
https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economy_1_26/02/2006_175308
https://el.wikipedia.org/wiki/Οικονομία_της_Ελλάδας

Δεν με ενδιαφέρει ποιος έφταιξε, με απασχολεί όμως τρελά το ότι ακόμα "παίζουν" τα ίδια ονόματα και κόμματα στην πολιτική σκηνή... και πάμε και τα ψηφίζουμε....

Κάθε παιδί που γεννιέται σήμερα χρωστάει 20.000 ευρώ στους δανειστές της χώρας, ποσό που αυξάνεται με γεωμετρική πρόοδο με την πάροδο του χρόνου.
Ένα πράγμα μόνο μπορώ να υποθέσω. Ή οι περισσότεροι Έλληνες δεν μεγαλώνουν παιδιά, ή τα έχουν εξασφαλίσει οικονομικά, ή τη βρίσκουν να υποθηκεύουν το μέλλον τους, ή τα προετοιμάζουν για μετανάστευση. Αλλιώς δεν εξηγείται η κατάντια η σημερινή.

Μόνο όταν μπει ένα "τεράστιο" όνομα μέσα ισόβια, κάνοντας την αρχή και αμέσως μετά ακολουθήσουν εκατοντάδες άλλα, μεγάλα, πολύ μεγάλα ονόματα, που έχουν πιει το αίμα αυτού του λαού 30 χρόνια τώρα και παράλληλα κατασχεθούν όλες οι περιουσίες των πρώτου βαθμού συγγενών τους που αποκτήθηκαν τα 30 τελευταία χρόνια και δεν δικαιολογούνται από τα εισοδήματά τους, τότε υπάρχει μια πιθανότητα να παραδειγματιστούν και οι επίδοξοι μελλοντικοί νταβατζήδες που έχουν γαλουχηθεί μέσα στη μίζα και τη "βούτα" και να αλλάξουν τα πράγματα.

Όσο δεν γίνεται κάτι τέτοιο δεν ψηφίζω κανέναν, περιορίζω στο ελάχιστο τα έξοδά μου και προσπαθώ να γλυτώσω ότι άλλο μπορώ, με οποιονδήποτε τρόπο μπορώ...

Ότι μέτρα και αν λάβουν δεν θα με κάνουν να αλλάξω μυαλά. Ας ακριβήνουν το ρεύμα 100%, ας φτάσουν τη βενζίνη στα 3 ευρώ, ας φτάσουν τον ΦΠΑ στο 40%, τη φορολόγηση εισοδήματος στο 70%, τα επιτόκια στο 25%.

Απέναντί μου έχω από τη μια μεριά κλέφτες και απατεώνες και από την άλλη μεριά τα παιδιά που μεγαλώνω. Ποιους θα στηρίξω??? Τους απατεώνες?? Ακόμα και 1 ευρώ να έχω τη δυνατότητα να γλυτώσω από τα νύχια τους θα το κάνω. Με οποιονδήποτε τρόπο! Ας πάνε να βρουν τα λεφτά που τους έδινα 25 χρόνια (εγώ κι ο καθένας και τώρα τους λείπουν γιατί τα μοίρασαν μεταξύ τους) από αλλού... Οι μ@λάκες τελειώσανε. Τέλος.

A8hnaios
07-09-10, 17:37
 

Μόνο όταν μπει ένα "τεράστιο" όνομα μέσα ισόβια, κάνοντας την αρχή και αμέσως μετά ακολουθήσουν εκατοντάδες μεγάλα, πολύ μεγάλα ονόματα, που έχουν πιει το αίμα αυτού του λαού 30 χρόνια τώρα και παράλληλα κατασχεθούν όλες οι περιουσίες των πρώτου βαθμού συγγενών τους που αποκτήθηκαν τα 30 τελευταία χρόνια και δεν δικαιολογούνται από τα εισοδήματά τους, τότε υπάρχει μια πιθανότητα να παραδειγματιστούν και οι επίδοξοι μελλοντικοί νταβατζήδες που έχουν γαλουχηθεί μέσα στη μίζα και τη "βούτα" και να αλλάξουν τα πράγματα.

σωστοοοος :thumbsup:

Panos 316T
15-09-10, 12:20
να το χαρακτηρίσω ως ακόμα μια απόδειξη...

NickE60
15-09-10, 12:49
.........Κάθε παιδί που γεννιέται σήμερα χρωστάει 20.000 ευρώ στους δανειστές της χώρας, ποσό που αυξάνεται με γεωμετρική πρόοδο με την πάροδο του χρόνου.....

Λάθος!

Σύμφωνα με νεότερες εκτιμήσεις θα πρέπει ο κάθε πολιτογραφημένος Έλληνας (μωρά-νέοι-γέροι) να συνεισφέρει 95.000 ευρώ για να καθαρίσει η χώρα από τα χρέη που της δημιούργησαν οι "πεφωτισμένοι" μας που κυβερνούν τα τελευταία 30 χρόνια ...και οι κολλητοί τους. (Δημόσιο και Ιδιωτικό χρέος)

380.000 ευρώ δηλαδή για μια 4μελή οικογένεια (χωρίς τους αυξημένους φόρους και τις εισφορές που θα τρέχουν παράλληλα, ατομικά για το κάθε μέλος της)

ΘΑ πτωχεύσουμε? οχι δεν θα πτωχεύσουμε...! έχουμε ήδη πτωχεύσει, αλλά για διάφορους "τεχνικούς" λόγους μας επιτρέπουν να έχουμε ακόμα το ευρώ σαν νόμισμα....

alexm
15-09-10, 14:25
Λάθος!

Σύμφωνα με νεότερες εκτιμήσεις θα πρέπει ο κάθε πολιτογραφημένος Έλληνας (μωρά-νέοι-γέροι) να συνεισφέρει 95.000 ευρώ για να καθαρίσει η χώρα από τα χρέη που της δημιούργησαν οι "πεφωτισμένοι" μας που κυβερνούν τα τελευταία 30 χρόνια ...και οι κολλητοί τους. (Δημόσιο και Ιδιωτικό χρέος)

380.000 ευρώ δηλαδή για μια 4μελή οικογένεια (χωρίς τους αυξημένους φόρους και τις εισφορές που θα τρέχουν παράλληλα, ατομικά για το κάθε μέλος της)

ΘΑ πτωχεύσουμε? οχι δεν θα πτωχεύσουμε.... έχουμε ήδη πτωχεύσει, αλλά για διάφορους "τεχνικούς" λόγους μας επιτρέπουν να έχουμε ακόμα το ευρώ σαν νόμισμα....

Ρε...πατριωτη, οπως γνωριζεις η κυρια μου εργαζεται σε υποκαταστημα μεγαλης αλυσιδας ηλεκτρικων ειδων,ΠΑΡΕΛΑΣΗ γινεται καθημερινα με τις TV και τα υπολοιπα ηλεκτρικα ειδη, με το 75% αγοραστων να πληρωνει τοις απολυτου μετρητοις παρακαλω.
Αυτο εμενα δεν μου μοιαζει για προθυρα πτωχευσης.........


Υ.Γ LED, LCD, Plasma TVs, απο 40αρες και πανω thumb

kplc16
15-09-10, 14:30
πατριδα εχω τις επιφυλαξεις μου για το αν το 75% της αγορας κανει τις αγορες του σε μετρητα

Εχω κουνιαδα τραπεζικο που μου λεει οτι οι καρτες φρακαραν και τα καταναλωτικα πανε κι ερχονται.

Κανα βουλευτη θα ξεφωνισετε;

liakos
15-09-10, 14:30
Παιδιά μην το κουράζετε. Έχουμε ήδη πτωχεύσει.:whistle: Απλά προς το παρών υπάρχει το ΔΝΤ που χώνει λεφτά για να ''στέκεται'' η χώρα στα πόδια της. Όμως τα λεφτά από αυτούς δεν είναι δανεικά και αγύριστα, κάποια στιγμή θα αναγκαστούμε να τα πληρώσουμε. Το θέμα ήτανε πως άμα δηλώναμε πτώχευση πέρσυ θα παρασερναμε και χώρες όπως Iταλία και Ισπανία μαζί μας (δεν είναι αυτός ο μοναδικός λόγος ) . O κίνδυνος αυτός παραμένει. Άμα δεν αρχίσουμε να προσελκύουμε επενδύσεις η κατάσταση θα γίνει, κατά την προσωπική μου άποψη, ακόμα πιο δύσκολη. Και να προσθέσω κάτι: Αυτοί που μας επιτίθενται:ranting2: δεν είναι οι ''κακοί'', εννοείται πως κάνουνε κινήσεις για να οδηγήσουν μια χώρα σε χειρότερη κατάσταση, αλλά συνήθως αυτό συμβαίνει διότι οι εκάστοτε κυβερνήσεις δεν έχουν προνοήσει για τα οικονομικά δεδομένα της χώρας τους(Επενδύσεις, αξιοπιστία σιτς ξένες αγορές και αλλa). :ranting2: Στην τελική καλώς ή κακώς αυτοί είναι ή δουλειά αυτών των μεγάλων επενδυτικών οίκων. Nα βρίσκουν ευκαιρείες και να τις αξιοποιούν για δικό τους όφελος.:ranting2: ΠΡΟΣΟΧH: Είμαι κατά αυτών των οίκων αλλά πρέπει κάποια δεδομένα να τα αντιληφθούμε.

Κατά τα αλλά όπως ακούω τα τελευταία 22 χρόνια που ζω, ο απλός κοσμάκης θα πληρώσει τα σπασμένα.

Με τις υγειές μας.

Nikos
15-09-10, 16:50
Μόνο όταν μπει ένα "τεράστιο" όνομα μέσα ισόβια, κάνοντας την αρχή και αμέσως μετά ακολουθήσουν εκατοντάδες άλλα, μεγάλα, πολύ μεγάλα ονόματα, που έχουν πιει το αίμα αυτού του λαού 30 χρόνια τώρα και παράλληλα κατασχεθούν όλες οι περιουσίες των πρώτου βαθμού συγγενών τους που αποκτήθηκαν τα 30 τελευταία χρόνια και δεν δικαιολογούνται από τα εισοδήματά τους, τότε υπάρχει μια πιθανότητα να παραδειγματιστούν και οι επίδοξοι μελλοντικοί νταβατζήδες που έχουν γαλουχηθεί μέσα στη μίζα και τη "βούτα" και να αλλάξουν τα πράγματα.



Ειναι περα για περα σωστο αυτο που λες αλλα ποιος θα βαλει μεσα ποιον ?
Τ'αρχιλαμογια οι δικαστικοι που βγαινουν στο γυαλι και παραμυθιαζουν την αμορφωτη κυριουλα για την αμερολυψια της θεμιδος ?
Ολοι αυτοι οι βρωμιαρηδες που αποτελουν το (παρα)δικαστικο κυκλωμα μετα την μεταπολιτευση?
Αυτοι οι οποιοι δικαζουν και αποφασιζουν για αναδρομικα στον εαυτο τους οταν ο οικοδομος που πληρωνε μια ζωη με τον κοπο του και τη δουλεια του τις εισφορες του βλεπει το ταμειο του να πτωχευει απο τις πονηρες επενδυσεις των κεφαλαιων του και να μειωνεται η συνταξη του ?
Ειναι βρωμιαρηδες και ελλεεινοι ολοι οι δικαστικοι...αν δεν ηταν δε θ'ανεχονταν να οριζονται οι επικεφαλεις τους απ την εκαστοτε κωλοκυβερνηση.
Αρεσει δεν αρεσει σε καποιους εγω θα το πω και χεστηκα για τη γνωμη πολλων......καποια μερα η ελλαδα θα κανει τρεις παρελασεις...η τριτη θα ειναι για την 21η πρωτη απριλιου ....και αυτο οχι γιατι ειναι τετοιες οι πεποιθησεις μου και το λεω....αλλα γιατι ολοι θα θυμουνται πως ηταν η μονη περιοδος στην μοντερνα ιστορια της χωρας που η λεξη λιτοτητα ηταν εκτος ημερησιας διαταξης, οι ανθρωποι ειχαν δουλειες, οι υπαλληλοι (και οχι τα λαμογια οπως θα ελεγα για τους σημερινους κοπριτες) στο δημοσιο τομεα εργαζονταν παραγωγικα και τα παρασιτα τα οποια μας εφεραν στη σημερινη καταστροφικη κατασταση στην οποια βρισκομαστε, το ειχαν βουλωσει, ειχαν φυγει εκτος χωρας, κρυβονταν και ετρεμαν στην ιδεα οτι θα σαπισουν σε καμια Γιαρο.
Εγω λοιπον θα προτεινα σε ολους και ολες οσες δηλωναν ολα αυτα τα χρονια δεινοι υποστηριχτες της μεταπολιτευσης να επωμισθουν αυτοι το βαρος των αποτελεσματων των πολιτικων και κομματικων επιλογων τους και να μας αφησουν εμας τους υπολοιπους ησυχους......προσωπικα δε ζητησα ποτε την παραμικρη εξυπηρετηση απο κανενα αλητη δεξιο, αριστερο, πασοκο και μαφιοζο....τους εχω γραμμενους στ'@ρχιδι@ μου και αυτους και ολους οσους τους συντηρησαν ολα αυτα τα χρονια........

Thomelef
15-09-10, 17:04
Ειναι περα για περα σωστο αυτο που λες αλλα ποιος θα βαλει μεσα ποιον ?
Τ'αρχιλαμογια οι δικαστικοι που βγαινουν στο γυαλι και παραμυθιαζουν την αμορφωτη κυριουλα για την αμερολυψια της θεμιδος ?
Ολοι αυτοι οι βρωμιαρηδες που αποτελουν το (παρα)δικαστικο κυκλωμα μετα την μεταπολιτευση?
Αυτοι οι οποιοι δικαζουν και αποφασιζουν για αναδρομικα στον εαυτο τους οταν ο οικοδομος που πληρωνε μια ζωη με τον κοπο του και τη δουλεια του τις εισφορες του βλεπει το ταμειο του να πτωχευει απο τις πονηρες επενδυσεις των κεφαλαιων του και να μειωνεται η συνταξη του ?
Ειναι βρωμιαρηδες και ελλεεινοι ολοι οι δικαστικοι...αν δεν ηταν δε θ'ανεχονταν να οριζονται οι επικεφαλεις τους απ την εκαστοτε κωλοκυβερνηση.
Αρεσει δεν αρεσει σε καποιους εγω θα το πω και χεστηκα για τη γνωμη πολλων......καποια μερα η ελλαδα θα κανει τρεις παρελασεις...η τριτη θα ειναι για την 21η πρωτη απριλιου ....και αυτο οχι γιατι ειναι τετοιες οι πεποιθησεις μου και το λεω....αλλα γιατι ολοι θα θυμουνται πως ηταν η μονη περιοδος στην μοντερνα ιστορια της χωρας που η λεξη λιτοτητα ηταν εκτος ημερησιας διαταξης, οι ανθρωποι ειχαν δουλειες, οι υπαλληλοι (και οχι τα λαμογια οπως θα ελεγα για τους σημερινους κοπριτες) στο δημοσιο τομεα εργαζονταν παραγωγικα και τα παρασιτα τα οποια μας εφεραν στη σημερινη καταστροφικη κατασταση στην οποια βρισκομαστε, το ειχαν βουλωσει, ειχαν φυγει εκτος χωρας, κρυβονταν και ετρεμαν στην ιδεα οτι θα σαπισουν σε καμια Γιαρο.
Εγω λοιπον θα προτεινα σε ολους και ολες οσες δηλωναν ολα αυτα τα χρονια δεινοι υποστηριχτες της μεταπολιτευσης να επωμισθουν αυτοι το βαρος των αποτελεσματων των πολιτικων και κομματικων επιλογων τους και να μας αφησουν εμας τους υπολοιπους ησυχους......προσωπικα δε ζητησα ποτε την παραμικρη εξυπηρετηση απο κανενα αλητη δεξιο, αριστερο, πασοκο και μαφιοζο....τους εχω γραμμενους στ'@ρχιδι@ μου και αυτους και ολους οσους τους συντηρησαν ολα αυτα τα χρονια........

με εκφράζεις απόλυτα !!!

Z4 DCT
15-09-10, 17:09
Ειναι περα για περα σωστο αυτο που λες αλλα ποιος θα βαλει μεσα ποιον ?
Τ'αρχιλαμογια οι δικαστικοι που βγαινουν στο γυαλι και παραμυθιαζουν την αμορφωτη κυριουλα για την αμερολυψια της θεμιδος ?
Ολοι αυτοι οι βρωμιαρηδες που αποτελουν το (παρα)δικαστικο κυκλωμα μετα την μεταπολιτευση?
Αυτοι οι οποιοι δικαζουν και αποφασιζουν για αναδρομικα στον εαυτο τους οταν ο οικοδομος που πληρωνε μια ζωη με τον κοπο του και τη δουλεια του τις εισφορες του βλεπει το ταμειο του να πτωχευει απο τις πονηρες επενδυσεις των κεφαλαιων του και να μειωνεται η συνταξη του ?
Ειναι βρωμιαρηδες και ελλεεινοι ολοι οι δικαστικοι...αν δεν ηταν δε θ'ανεχονταν να οριζονται οι επικεφαλεις τους απ την εκαστοτε κωλοκυβερνηση.
Αρεσει δεν αρεσει σε καποιους εγω θα το πω και χεστηκα για τη γνωμη πολλων......καποια μερα η ελλαδα θα κανει τρεις παρελασεις...η τριτη θα ειναι για την 21η πρωτη απριλιου ....και αυτο οχι γιατι ειναι τετοιες οι πεποιθησεις μου και το λεω....αλλα γιατι ολοι θα θυμουνται πως ηταν η μονη περιοδος στην μοντερνα ιστορια της χωρας που η λεξη λιτοτητα ηταν εκτος ημερησιας διαταξης, οι ανθρωποι ειχαν δουλειες, οι υπαλληλοι (και οχι τα λαμογια οπως θα ελεγα για τους σημερινους κοπριτες) στο δημοσιο τομεα εργαζονταν παραγωγικα και τα παρασιτα τα οποια μας εφεραν στη σημερινη καταστροφικη κατασταση στην οποια βρισκομαστε, το ειχαν βουλωσει, ειχαν φυγει εκτος χωρας, κρυβονταν και ετρεμαν στην ιδεα οτι θα σαπισουν σε καμια Γιαρο.
Εγω λοιπον θα προτεινα σε ολους και ολες οσες δηλωναν ολα αυτα τα χρονια δεινοι υποστηριχτες της μεταπολιτευσης να επωμισθουν αυτοι το βαρος των αποτελεσματων των πολιτικων και κομματικων επιλογων τους και να μας αφησουν εμας τους υπολοιπους ησυχους......προσωπικα δε ζητησα ποτε την παραμικρη εξυπηρετηση απο κανενα αλητη δεξιο, αριστερο, πασοκο και μαφιοζο....τους εχω γραμμενους στ'@ρχιδι@ μου και αυτους και ολους οσους τους συντηρησαν ολα αυτα τα χρονια........

Νικολα νομιζω οτι εστω και κοιταζοντας πισω δεξια αριστερα , πανω κατω και πλαγιος , ακομα και μεσα στον πρωκτο τους για να μην τους δει κανενας ....ολοι οσοι δεν συμφωνουν (εστω και λιγο) με αυτα που εγραψες ......απο μεσα τους ξερουν οτι εχεις δικιο........(Μιλοντας φυσικα γι αυτους που εχουν μια καποια πειρα απο καταστασεις πισω απο το 80......)
Δεν ειναι αυτο προσβολη για καποιον που δεν συμφωνει με τα λεγομενα του Νικου.....αλλα πως να το κανουμε ρε παιδια.....μεχρι τωρα απο την μεταπολιτευση και μετα τα εχουν κανει σκατα!!!!
Εφαγαν τα παντα , οτι μπορεσαν, και οτι δεν μπορεσαν το εδωσαν σε φιλους!!!
Η κατασταση ειναι αρωστημενη, μπολιασαν ολο το λαω να κκοιταει δυο κομματα, ακομα και γω που αυτην την περιοδο της ζωης μου αυτα τα δυο κομματα δεν προκητε να τα ψηφισω ποτε!!!!! μου εχουν κανει τοσο κακο στην ιδεα μου για την κομματικη κατασταση στην χωρα μας που δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανενα μα κανενα κομμα......ειναι απιστευτο για μενα αυτο, οποιον και να κοιταω να μην τον εχω ικανο να κανει τιποτα σωστο....μανο να φαει!!!!!!!

Moufas E46
15-09-10, 17:13
Ειναι περα για περα σωστο αυτο που λες αλλα ποιος θα βαλει μεσα ποιον ?
Τ'αρχιλαμογια οι δικαστικοι που βγαινουν στο γυαλι και παραμυθιαζουν την αμορφωτη κυριουλα για την αμερολυψια της θεμιδος ?
Ολοι αυτοι οι βρωμιαρηδες που αποτελουν το (παρα)δικαστικο κυκλωμα μετα την μεταπολιτευση?
Αυτοι οι οποιοι δικαζουν και αποφασιζουν για αναδρομικα στον εαυτο τους οταν ο οικοδομος που πληρωνε μια ζωη με τον κοπο του και τη δουλεια του τις εισφορες του βλεπει το ταμειο του να πτωχευει απο τις πονηρες επενδυσεις των κεφαλαιων του και να μειωνεται η συνταξη του ?
Ειναι βρωμιαρηδες και ελλεεινοι ολοι οι δικαστικοι...αν δεν ηταν δε θ'ανεχονταν να οριζονται οι επικεφαλεις τους απ την εκαστοτε κωλοκυβερνηση.
Αρεσει δεν αρεσει σε καποιους εγω θα το πω και χεστηκα για τη γνωμη πολλων......καποια μερα η ελλαδα θα κανει τρεις παρελασεις...η τριτη θα ειναι για την 21η πρωτη απριλιου ....και αυτο οχι γιατι ειναι τετοιες οι πεποιθησεις μου και το λεω....αλλα γιατι ολοι θα θυμουνται πως ηταν η μονη περιοδος στην μοντερνα ιστορια της χωρας που η λεξη λιτοτητα ηταν εκτος ημερησιας διαταξης, οι ανθρωποι ειχαν δουλειες, οι υπαλληλοι (και οχι τα λαμογια οπως θα ελεγα για τους σημερινους κοπριτες) στο δημοσιο τομεα εργαζονταν παραγωγικα και τα παρασιτα τα οποια μας εφεραν στη σημερινη καταστροφικη κατασταση στην οποια βρισκομαστε, το ειχαν βουλωσει, ειχαν φυγει εκτος χωρας, κρυβονταν και ετρεμαν στην ιδεα οτι θα σαπισουν σε καμια Γιαρο.
Εγω λοιπον θα προτεινα σε ολους και ολες οσες δηλωναν ολα αυτα τα χρονια δεινοι υποστηριχτες της μεταπολιτευσης να επωμισθουν αυτοι το βαρος των αποτελεσματων των πολιτικων και κομματικων επιλογων τους και να μας αφησουν εμας τους υπολοιπους ησυχους......προσωπικα δε ζητησα ποτε την παραμικρη εξυπηρετηση απο κανενα αλητη δεξιο, αριστερο, πασοκο και μαφιοζο....τους εχω γραμμενους στ'@ρχιδι@ μου και αυτους και ολους οσους τους συντηρησαν ολα αυτα τα χρονια........

ετσι ακριβως ειναι φιλε μου. αρκετα μας τα πρηξανε με την μεταπολιτευση και την < κληρονομικη> δηθεν δημοκρατια που εγκαθιδρυσανε στην χωρα τα λαμογια που κυβερνανε

Z4 DCT
15-09-10, 17:14
Ότι μέτρα και αν λάβουν δεν θα με κάνουν να αλλάξω μυαλά. Ας ακριβήνουν το ρεύμα 100%, ας φτάσουν τη βενζίνη στα 3 ευρώ, ας φτάσουν τον ΦΠΑ στο 40%, τη φορολόγηση εισοδήματος στο 70%, τα επιτόκια στο 25%.

Απέναντί μου έχω από τη μια μεριά κλέφτες και απατεώνες και από την άλλη μεριά τα παιδιά που μεγαλώνω. Ποιους θα στηρίξω??? Τους απατεώνες?? Ακόμα και 1 ευρώ να έχω τη δυνατότητα να γλυτώσω από τα νύχια τους θα το κάνω. Με οποιονδήποτε τρόπο! Ας πάνε να βρουν τα λεφτά που τους έδινα 25 χρόνια (εγώ κι ο καθένας και τώρα τους λείπουν γιατί τα μοίρασαν μεταξύ τους) από αλλού... Οι μ@λάκες τελειώσανε. Τέλος.


Συμφωνω απολυτα μαζι σου Νικο!!!!

Thomelef
15-09-10, 17:56
Το 1977 το δημόσιο χρέος ήταν στο 16% του ΑΕΠ, το 1980 ήταν 23% του ΑΕΠ, το 1990 έφτασε στο 80%, το 2000 στο 114%, το 2005 έπεσε στο 108%, το 2009 έφτασε στο 120% και σήμερα είναι κοντά στο 180% του ΑΕΠ
https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economy_1_26/02/2006_175308
https://el.wikipedia.org/wiki/Οικονομία_της_Ελλάδας

Δεν με ενδιαφέρει ποιος έφταιξε, με απασχολεί όμως τρελά το ότι ακόμα "παίζουν" τα ίδια ονόματα και κόμματα στην πολιτική σκηνή... και πάμε και τα ψηφίζουμε....

Κάθε παιδί που γεννιέται σήμερα χρωστάει 20.000 ευρώ στους δανειστές της χώρας, ποσό που αυξάνεται με γεωμετρική πρόοδο με την πάροδο του χρόνου.
Ένα πράγμα μόνο μπορώ να υποθέσω. Ή οι περισσότεροι Έλληνες δεν μεγαλώνουν παιδιά, ή τα έχουν εξασφαλίσει οικονομικά, ή τη βρίσκουν να υποθηκεύουν το μέλλον τους, ή τα προετοιμάζουν για μετανάστευση. Αλλιώς δεν εξηγείται η κατάντια η σημερινή.

Μόνο όταν μπει ένα "τεράστιο" όνομα μέσα ισόβια, κάνοντας την αρχή και αμέσως μετά ακολουθήσουν εκατοντάδες άλλα, μεγάλα, πολύ μεγάλα ονόματα, που έχουν πιει το αίμα αυτού του λαού 30 χρόνια τώρα και παράλληλα κατασχεθούν όλες οι περιουσίες των πρώτου βαθμού συγγενών τους που αποκτήθηκαν τα 30 τελευταία χρόνια και δεν δικαιολογούνται από τα εισοδήματά τους, τότε υπάρχει μια πιθανότητα να παραδειγματιστούν και οι επίδοξοι μελλοντικοί νταβατζήδες που έχουν γαλουχηθεί μέσα στη μίζα και τη "βούτα" και να αλλάξουν τα πράγματα.

Όσο δεν γίνεται κάτι τέτοιο δεν ψηφίζω κανέναν, περιορίζω στο ελάχιστο τα έξοδά μου και προσπαθώ να γλυτώσω ότι άλλο μπορώ, με οποιονδήποτε τρόπο μπορώ...

Ότι μέτρα και αν λάβουν δεν θα με κάνουν να αλλάξω μυαλά. Ας ακριβήνουν το ρεύμα 100%, ας φτάσουν τη βενζίνη στα 3 ευρώ, ας φτάσουν τον ΦΠΑ στο 40%, τη φορολόγηση εισοδήματος στο 70%, τα επιτόκια στο 25%.

Απέναντί μου έχω από τη μια μεριά κλέφτες και απατεώνες και από την άλλη μεριά τα παιδιά που μεγαλώνω. Ποιους θα στηρίξω??? Τους απατεώνες?? Ακόμα και 1 ευρώ να έχω τη δυνατότητα να γλυτώσω από τα νύχια τους θα το κάνω. Με οποιονδήποτε τρόπο! Ας πάνε να βρουν τα λεφτά που τους έδινα 25 χρόνια (εγώ κι ο καθένας και τώρα τους λείπουν γιατί τα μοίρασαν μεταξύ τους) από αλλού... Οι μ@λάκες τελειώσανε. Τέλος.


Ειναι περα για περα σωστο αυτο που λες αλλα ποιος θα βαλει μεσα ποιον ?
Τ'αρχιλαμογια οι δικαστικοι που βγαινουν στο γυαλι και παραμυθιαζουν την αμορφωτη κυριουλα για την αμερολυψια της θεμιδος ?
Ολοι αυτοι οι βρωμιαρηδες που αποτελουν το (παρα)δικαστικο κυκλωμα μετα την μεταπολιτευση?
Αυτοι οι οποιοι δικαζουν και αποφασιζουν για αναδρομικα στον εαυτο τους οταν ο οικοδομος που πληρωνε μια ζωη με τον κοπο του και τη δουλεια του τις εισφορες του βλεπει το ταμειο του να πτωχευει απο τις πονηρες επενδυσεις των κεφαλαιων του και να μειωνεται η συνταξη του ?
Ειναι βρωμιαρηδες και ελλεεινοι ολοι οι δικαστικοι...αν δεν ηταν δε θ'ανεχονταν να οριζονται οι επικεφαλεις τους απ την εκαστοτε κωλοκυβερνηση.
Αρεσει δεν αρεσει σε καποιους εγω θα το πω και χεστηκα για τη γνωμη πολλων......καποια μερα η ελλαδα θα κανει τρεις παρελασεις...η τριτη θα ειναι για την 21η πρωτη απριλιου ....και αυτο οχι γιατι ειναι τετοιες οι πεποιθησεις μου και το λεω....αλλα γιατι ολοι θα θυμουνται πως ηταν η μονη περιοδος στην μοντερνα ιστορια της χωρας που η λεξη λιτοτητα ηταν εκτος ημερησιας διαταξης, οι ανθρωποι ειχαν δουλειες, οι υπαλληλοι (και οχι τα λαμογια οπως θα ελεγα για τους σημερινους κοπριτες) στο δημοσιο τομεα εργαζονταν παραγωγικα και τα παρασιτα τα οποια μας εφεραν στη σημερινη καταστροφικη κατασταση στην οποια βρισκομαστε, το ειχαν βουλωσει, ειχαν φυγει εκτος χωρας, κρυβονταν και ετρεμαν στην ιδεα οτι θα σαπισουν σε καμια Γιαρο.
Εγω λοιπον θα προτεινα σε ολους και ολες οσες δηλωναν ολα αυτα τα χρονια δεινοι υποστηριχτες της μεταπολιτευσης να επωμισθουν αυτοι το βαρος των αποτελεσματων των πολιτικων και κομματικων επιλογων τους και να μας αφησουν εμας τους υπολοιπους ησυχους......προσωπικα δε ζητησα ποτε την παραμικρη εξυπηρετηση απο κανενα αλητη δεξιο, αριστερο, πασοκο και μαφιοζο....τους εχω γραμμενους στ'@ρχιδι@ μου και αυτους και ολους οσους τους συντηρησαν ολα αυτα τα χρονια........


Συμφωνω απολυτα μαζι σου Νικο!!!!

γίνεται να μην συμφωνεί κανείς με την φωνή της λογικής???

NickE60
15-09-10, 18:07
Ειναι περα για περα σωστο αυτο που λες αλλα ποιος θα βαλει μεσα ποιον ?
Τ'αρχιλαμογια οι δικαστικοι που βγαινουν στο γυαλι και παραμυθιαζουν την αμορφωτη κυριουλα για την αμερολυψια της θεμιδος ?
Ολοι αυτοι οι βρωμιαρηδες που αποτελουν το (παρα)δικαστικο κυκλωμα μετα την μεταπολιτευση?
Αυτοι οι οποιοι δικαζουν και αποφασιζουν για αναδρομικα στον εαυτο τους οταν ο οικοδομος που πληρωνε μια ζωη με τον κοπο του και τη δουλεια του τις εισφορες του βλεπει το ταμειο του να πτωχευει απο τις πονηρες επενδυσεις των κεφαλαιων του και να μειωνεται η συνταξη του ?
Ειναι βρωμιαρηδες και ελλεεινοι ολοι οι δικαστικοι...αν δεν ηταν δε θ'ανεχονταν να οριζονται οι επικεφαλεις τους απ την εκαστοτε κωλοκυβερνηση.
Αρεσει δεν αρεσει σε καποιους εγω θα το πω και χεστηκα για τη γνωμη πολλων......καποια μερα η ελλαδα θα κανει τρεις παρελασεις...η τριτη θα ειναι για την 21η πρωτη απριλιου ....και αυτο οχι γιατι ειναι τετοιες οι πεποιθησεις μου και το λεω....αλλα γιατι ολοι θα θυμουνται πως ηταν η μονη περιοδος στην μοντερνα ιστορια της χωρας που η λεξη λιτοτητα ηταν εκτος ημερησιας διαταξης, οι ανθρωποι ειχαν δουλειες, οι υπαλληλοι (και οχι τα λαμογια οπως θα ελεγα για τους σημερινους κοπριτες) στο δημοσιο τομεα εργαζονταν παραγωγικα και τα παρασιτα τα οποια μας εφεραν στη σημερινη καταστροφικη κατασταση στην οποια βρισκομαστε, το ειχαν βουλωσει, ειχαν φυγει εκτος χωρας, κρυβονταν και ετρεμαν στην ιδεα οτι θα σαπισουν σε καμια Γιαρο.
Εγω λοιπον θα προτεινα σε ολους και ολες οσες δηλωναν ολα αυτα τα χρονια δεινοι υποστηριχτες της μεταπολιτευσης να επωμισθουν αυτοι το βαρος των αποτελεσματων των πολιτικων και κομματικων επιλογων τους και να μας αφησουν εμας τους υπολοιπους ησυχους......προσωπικα δε ζητησα ποτε την παραμικρη εξυπηρετηση απο κανενα αλητη δεξιο, αριστερο, πασοκο και μαφιοζο....τους εχω γραμμενους στ'@ρχιδι@ μου και αυτους και ολους οσους τους συντηρησαν ολα αυτα τα χρονια........

Δυστυχώς συμφωνώ... καταλαβαίνεις με ποια έννοια το λέω..

Απ την ώρα που έγινε η "επανάσταση" οι "επαναστάτες" την έπεσαν με τα μούτρα στο κράτος με ένα σκοπό ....να πλουτίσουν εις βάρος του λαού, αυτών των ίδιων δηλαδή που τους στήριξαν και εξεγέρθηκαν μαζί τους... και ως βασιλείς στη θέση του βασιλέα να διαλύσουν στο όνομα της δήθεν δημοκρατίας κάθε έννοια δικαίου και νομιμότητας....

Αυτή τη στιγμή δηλαδή έχουμε δημοκρατία? :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:
Ένας ισόβιος δικτάτορας τύπου Καστρο, ή Κανταφι θα μας άξιζε περισσότερο, κι αν ήθελε κανένας, ας τολμούσε να κουνηθεί και να κάνει λαμογιές...

Driver M
15-09-10, 18:52
Άρα καταλήγουμε πως η μόνη λύση για να λυθούν τα προβλήματα της χώρας μας είναι μια δικτατορία, σαν αυτή της 21ης Απριλίου.
Μάλιστα...

Z4 DCT
15-09-10, 18:55
Άρα καταλήγουμε πως η μόνη λύση για να λυθούν τα προβλήματα της χώρας μας είναι μια δικτατορία, σαν αυτή της 21ης Απριλίου.
Μάλιστα...

Οχι ρε Αρη ....απλα λεμε με κοσμιο τροπο οτι μπροστα σε αυτους τους ξεφτιλες ακομα και η δικτατορια, ενα τοσο ασχημο καθεστος, μοιαζει με παιδικη χαρα !!!!!!
Φυσικα και πιστευω οτι κανενας δεν θα ηθελε δικτατορια δαν πολιτευμα αλλα φαντασου που εχουμε φτασει!!!!!

Driver M
15-09-10, 19:11
Ρε Γιάννη, τόσο εσύ όσο κι εγώ είμασταν αγέννητοι όταν έγινε η δικτατορία. Πως μπορείς λοιπόν να λες πως ήταν παιδική χαρά? Γιατί απ'ό,τι ξέρω, οι περισσότεροι νοήμονες άνθρωποι που έζησαν την εποχή εκείνη, καταδικάζουν το καθεστώς αυτό τόσο λόγω της καταπιεστικής του πολιτικής, όσο και του διεθνούς εμπάργκο, της εισβολής στην Κύπρο, τις δολοφονίες στο Πολυτεχνείο, την παύση οποιασδήποτε καλλιτεχνικής δραστηριότητας (βλέπε το λεγόμενο πνευματικό εμπάργκο) κλπ κλπ.

Ας πούμε πχ για την εποχή του Βενιζέλου όπου η Ελλάδα γεωπολιτικά ήταν στη μέγιστη ακμή της, ας πούμε για την εποχή του Παπαναστασίου όπου για πρώτη φορά θεσπίστηκε η κοινοβουλευτική δημοκρατία, ας πούμε για οποιαδήποτε άλλη περίοδο της Ελλάδας.

Πρώτος εγώ λέω πως η σημερινή κατάσταση είναι χαοτική, στα όρια της αποσύνθεσης. Γιατί όμως πρέπει να το γυρνάμε συνέχεια σε μια τόσο σκοτεινή περίοδο της νεότερης ιστορίας μας, κάνοντας συγκρίσεις και μάλιστα θετικές για την τελευταία?
Τόσα και τόσα παραδείγματα υπάρχουν από την ελληνική όσο και τη διεθνή ιστορία που μπορούμε να ακολουθήσουμε, το να επικαλούμαστε όμως την 21η Απριλίου λέγοντας (έστω και ειρωνικά) ότι θα τη γιορτάζουμε κάποτε σαν εθνική γιορτή, είναι υποτιμητικό πάνω απ'όλα προς τη δημοκρατία και την ελευθερία.

Nikos
15-09-10, 20:16
Άρα καταλήγουμε πως η μόνη λύση για να λυθούν τα προβλήματα της χώρας μας είναι μια δικτατορία, σαν αυτή της 21ης Απριλίου.
Μάλιστα...

Aρη μου να το πούμε πιο απλά......35 χρόνια είμασταν όλοι γύρω από ένα τραπέζι στο οποίο κάποιοι μας είχαν καλέσει για φαγητό στο οποίο οι περισσότεροι από εμάς τρωγαμε τα σουσαμια και τα ψιχουλα ενώ αυτοί που μας κάλεσαν μαζί με τους κολλητούς τους έτρωγαν τους αστακους και τα φουα γκρα....και όταν ήρθε ο λογαριασμός ξέρεις τι έκαναν ; Σηκωθηκαν και έφυγαν και τώρα ο εστιάτορας ζητάει από εμάς να πληρώσουμε το λογαριασμό....δίκαιο ; Δε νομίζω .... Σωστο; Δε νομίζω......οπότε πρέπει να δούμε από μόνοι μας τι θα κάνουμε με τα καραγκιοζακια τα οποία μας έστειλαν το λογαριασμό και τώρα κάνουν την πάπια.

Driver M
15-09-10, 21:12
Aρη μου να το πούμε πιο απλά......35 χρόνια είμασταν όλοι γύρω από ένα τραπέζι στο οποίο κάποιοι μας είχαν καλέσει για φαγητό στο οποίο οι περισσότεροι από εμάς τρωγαμε τα σουσαμια και τα ψιχουλα ενώ αυτοί που μας κάλεσαν μαζί με τους κολλητούς τους έτρωγαν τους αστακους και τα φουα γκρα....και όταν ήρθε ο λογαριασμός ξέρεις τι έκαναν ; Σηκωθηκαν και έφυγαν και τώρα ο εστιάτορας ζητάει από εμάς να πληρώσουμε το λογαριασμό....δίκαιο ; Δε νομίζω .... Σωστο; Δε νομίζω......οπότε πρέπει να δούμε από μόνοι μας τι θα κάνουμε με τα καραγκιοζακια τα οποία μας έστειλαν το λογαριασμό και τώρα κάνουν την πάπια.

Σε αυτό με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο αγαπητέ Νίκο.

z3 2.2
15-09-10, 21:32
Αν το δικαστικο λειτουργουσε σωστα η χωρα θα ηταν σε πολυ καλυτερη μοιρα κυριοι.
Απο κει ξεκινανε πολλα και τελειωνουν ακομα περισσοτερα ;)

katsaraios
17-09-10, 23:01
Η ξεφτιλα της δωρεαν παιδειας το 2010 ,οι πολτικοι στελνουν τα παιδια τους στα καλυτερα κολλεγια και τα παιδια του κοσμακη στην επαρχια πανε σε καροτσες αγροτικων στο σχολειο τους.
Και μετα θελουνε και να μιλανε τα ΖΩΑ οι καρεκλοκενταυροι δημοκρατικοι κηφηνες ολων των κομματων αφου τα δεχονται.
ΟΥΣΤ..ΟΥΣΤ... κερ@@@δες

https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=174025&cid=4

katsaraios
28-09-10, 09:05
αλλη βολεμενη κουλτουριαρα

https://skandalakommaton.blogspot.com/2010/01/blog-post_5239.html

Nikos
28-09-10, 10:08
αλλη βολεμενη κουλτουριαρα

https://skandalakommaton.blogspot.com/2010/01/blog-post_5239.html

Πιστευω οτι υπαρχει και καλυτερη.....η Αννουλα του Νοεμβρη....η συντροφισα Αννα Δαμανακη.....και ο συζηγος της .....μεγα λαμογιο μπλεγμενο σε τεραστιες συμβασεις αιολικης ενεργειας και ΔΕΗ......η Αννουλα του Νοεμβρη....η φωνη του μαχομενου κατα του καθεστωτος της χουντας φοιτητη.....και τελίκα σκοτωθηκαν αδικα τοσα παιδια για ν'αλωνιζει τα σαλονια της Ε.Ε η Αννουλα με Chanel ταγιερακια.

kplc16
28-09-10, 10:14
αλλη βολεμενη κουλτουριαρα

https://skandalakommaton.blogspot.com/2010/01/blog-post_5239.html
εχω μια απορια.

γιατι πληρωνω την ερτ μεσω ΔΕΗ;

Αφου παιζει τσοκλη και ολυμπιακο δε μπορει να κανει εσοδα μεσω των διαφιμισεων οπως τα υπολοιπα καναλια;

Αν δε μπορει ας πεταξει ολυμπιακο τσοκλη κλπ και να περνει ο προεδρος της Ερτ μισθο αναλογο με το τελευταιο μισθωτο της ερτ(πχ 3πλασιο κι οχι 40πλασιο).

και να φροντισει να κανει φθηνες και καλες παραγωγες με τα λεφτα του κοσμακη.Κι αφου τη πληρωνει ο πολιτης αυτης της χωρας μεσω ΔΕΗ να σταματισει να παιζει διαφημησεις και να πληρωνει μισθους της ταξης των 200000.

Αν θελει να εχει τσοκλη και ολυμπιακο να παψει να μας τα παιρνει απο το λογαριασμο της δεη και να επιβιωσει απο τις διαφημισεις

συγγνωμη για το το off topic

Samaro
28-09-10, 10:38
Ενα μόνο εχω να σας πώ : Οι εκλογές πλησιάζουν!!! Προσέξτε τι θα ψηφίσετε !! Οχι μόνον γκρίνια και μουρμούρα.
Τώρα είναι η ευκαιρία να δείξουμε οτι δεν συμφωνούμε με την πολιτική τους.
Οτι δεν ειναι αλήθεια οσα ισχυρίζονται περι "δήθεν αποδοχής των φοροληστρικών μέτρων απο τον λαό".

kplc16
28-09-10, 11:13
Ενα μόνο εχω να σας πώ : Οι εκλογές πλησιάζουν!!! Προσέξτε τι θα ψηφίσετε !! Οχι μόνον γκρίνια και μουρμούρα.
Τώρα είναι η ευκαιρία να δείξουμε οτι δεν συμφωνούμε με την πολιτική τους.
Οτι δεν ειναι αλήθεια οσα ισχυρίζονται περι "δήθεν αποδοχής των φοροληστρικών μέτρων απο τον λαό".

ΟΛΟΣΩΣΤΟΣ.

ζυγωνει η ωρα που θα τους τρομοκρατησουμε

A8hnaios
28-09-10, 11:58
https://www.youtube.com/watch?v=ASOX3a4Q-ak

katsaraios
05-10-10, 23:15
ρεζιλι των σκυλιων !!!!

https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=179029&cid=6

τουλαχιστον οι λυγουρηδες ψωνισανε με εκπτωσεις

nikos-Mpacket
06-10-10, 01:51
Μα καλα ρε παιδια ακομα συζηταμε για αυτους που στο ονομα της δημοκρατιας εχουν διαπραξει τα μεγαλυτερα εγκληματα;
Δεν εχω λογια να χαρακτηρισω αυτα τα ανθρωπακια που κανουν οτι κανουν με την ανοχη μας.

Καπου πιο πανω γραφτηκε περι Χουντας,θα ηθελα να πω οτι μπορει στην Χουντα οντως να εγιναν εγκληματα αλλα τοτε ολοι ειχαν μια δουλεια, ειχαν ψωμι να ταισουν τα παιδια τους,κοιμοντουσαν με ανοικτες τις πορτες χωρις να κινδυνευουν,εγιναν εργα σε ολη την Ελλαδα,σχολεια,δρομοι χωρις υπερτομολογισεις και ρεμουλες και ολα αυτα απο ενα κρατος το οποιο ειχε τους πολιτες του πιεσμενους ΣΕ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΒΑΘΜΟ αλλα δεν κινδυνεψε να πεθανει κανενας πολιτης του απο την πεινα.
Οπως προειπα εγιναν και πολλα εγκληματα τα οποια ειναι καταδικαστεα απο ολους.

Μετα λοιπον ηρθε η γενια του Πολυτεχνειου οπου καποιοι ακομα και σημερα εκμεταλευονται και την βολτα που μπορει να εκαναν τυχαια εκεινες τις μερες εξω απο το Πολυτεχνειο,ειτε οι ιδιοι ειτε οι πατεραδες τους,οι θειοι τους ή οι παπουδες τους,αρκετοι απο αυτους εγιναν Βολευτες,Υπουργοι και εχουν καταλαβει δημοσιες θεσεις με μονο κριτηριο την πτωση της Χουντας και την συμετοχη τους σε αυτην.
Και τι καταφεραν;Να οδηγησουν την Πατριδα μας στην σημερινη κατασταση που δεν ξερεις αν αυριο πας στην δουλεια και σε διωξουν,που δεν ξερεις αν θα εχεις λεφτα να παρεις γαλα στο παιδι σου,που περπατας στον δρομο και μπορει ο οποιοσδηποτε να σε καθαρισει,που κλεβουν ολοι οι Βολευτες και μετα κανουν εξεταστικες με τις οποιες αθωωνουν ο ενας τον αλλον και να τρεχει μετα ο Λαος να πληρωσει τα γ@μησι@τικ@ τους.
Κατα τα αλλα ομως εισαι ελευθερος να εκφρασεις την αποψη σου.

Φτανει πια δεν θελω τετοια Δημοκρατια,δεν μου αρεσει η ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ.

Ολοι μαζι μπορουμε να κανουμε κατι,ας ξεκινησουμε απο τις εκλογες,μην σκεφτειτε οτι δεν θα παω να ψηφισω,να πατε αλλα να μην ψηφισετε κανεναν υποψηφιο που εχει την υποστηριξη κομματος που ειναι στην βουλη.


Αν οι αποψεις μου προσβαλλουν τον οποιονδηποτε ας ζητησει απο τους Διαχειριστες να διαγραφει το ποστ μου.

NickE60
06-10-10, 09:24
έχω κι εγώ τις ίδιες ανησυχίες...

έψαξα λίγο τα του νέου εκλογικού νόμου και βρήκα πως είτε ρίξουμε λευκό, είτε άκυρο, είτε δεν προσέλθουμε καθόλου στην κάλπη, το αποτέλεσμα θα είναι ακριβώς το ίδιο!!!!

απλά η περίπτωση της αποχής και το ποσοστό της ...λαμβάνεται σοβαρά υπ' όψιν από τους ειδικούς και οι εκάστοτε κυβερνήσεις γνωρίζουν πως απέναντι τους έχουν έναν μεγάλο δυσαρεστημένο, αυθόρμητο, ανεξέλεγκτο, αστάθμητο παράγοντα που δεν γνωρίζουν πως θα αντιδράσει σε μια δεδομένη χρονική στιγμή... και που μπορεί να συμπαραταχθεί με οποιονδήποτε κινηθεί εναντίον της...

kplc16
06-10-10, 09:41
ρεζιλι των σκυλιων !!!!

https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=179029&cid=6

τουλαχιστον οι λυγουρηδες ψωνισανε με εκπτωσεις

να εισαι σιγουρος οτι αυτος και η παρεα του δε σταματισαν στο

τελωνειο.

TSAF
06-10-10, 09:50
Να κάτι που μου στείλανε...η αλήθεια είναι παντα πικρή!

Καταραμένε Παπαδόπουλε, 40 χρόνια μετά, και ακόμα τυραννάς τα καημένα παιδιά της νέας τάξης. Γιατί βρε άθλιε; Νομίζεις πώς δεν θυμάμαι ότι μου στέρησες στο χωριό μου την λάμπα πετρελαίου, και τον χωματόδρομο που τόσο αγαπούσα, και μου έφερες ηλεκτρικό, άσφαλτο και τηλέφωνο στην καλύβα μου, και που έδωσες 20ετες άτοκο δάνειο για να κάνω σπίτι, με μόνο όρο μάλιστα να έχει την τουαλέτα μέσα!

Και ειλικρινά τσατίζομαι γιατί ο άθλιος ο χουντικός κατάφερνε να φτιάχνει τόσα έργα σχεδόν δωρεάν, χρησιμοποιώντας την στρατιωτική ΜΟΜΑ! Γιατί ρε χάλασες την πιάτσα; Σε πείραζε να δώσεις την δουλειά σε κανένα εργολάβο; Πέθαναν της πείνας οι άνθρωποι και κοντά σ' αυτούς και τόσοι άλλοι μεσάζοντες και σύμβουλοι.

Ποιός σου είπε ρε παλιάνθρωπε ότι θέλαμε να γίνουμε Βιομηχανική χώρα και ξεκίνησες να φτιάχνεις σε όλη την Ελλάδα Βιομηχανικές περιοχές ξεκινώντας από τα Οινόφυτα;

Αλλά ξέρω γιατί τα έκανες. Για να βρίσκουν χιλιάδες Έλληνες δουλειά εκεί, τόσα χιλιόμετρα μακριά από την Αθήνα και να ταλαιπωρούνται λες και πείραζε να είχαμε λίγο νέφος περισσότερο;

Ποιός σου είπε ρε ότι θέλαμε να παράγουμε προϊόντα; Εμείς να καταναλώνουμε θέλαμε!

Δεν φτάνει αυτό παλιοδικτάτορα, αλλά διέγραψες τα αγροτικά χρέη του πατέρα μου και όλων των αγροτών; Τους καλόμαθες, τους έλυσες τα προβλήματά τους και τώρα κάθε τρεις και λίγο μπλόκα!

Σαν να μην έφταναν όλα αυτά έστελνες και εκείνο τον Μακαρέζο και έκανε συμφωνίες ακόμη και με τους Κινέζους και τους πουλούσες τα αγαθά που έκανε εξαγωγή η χώρα και πέταξες στον δρόμο τόσους μεσάζοντες.

Άσε εκείνος ο Πατακός με το μυστρί του! Βρε μανία! Κάθε μέρα εγκαίνια για σχολεία, νοσοκομεία, εργοστάσια, γέφυρες, δρόμους και εργατικές κατοικίες! Μας ζάλιζες στα επίκαιρα όποτε πηγαίναμε σινεμά!

Τι κατάφερες ρε; Τί μαγείρεψες και πήρες βραβείο οικονομικής ανάπτυξης το 73 χωρίς να πάρεις δάνεια και να αφήσεις χρέη;

Δεν ντράπηκες να ταπεινώσεις το δολάριο επί τόσα χρόνια; Ακούς εκεί! Η δραχμή ισχυρότερη από το δολάριο!

Τί σου κάναμε και μας καταράστηκες για να φτάσουμε τώρα τα 300 δισεκατομμύρια ευρώ χρέη;

Αχρείε Παπαδόπουλε, αφού έτρωγες μόνο το φαγητό σου, στο τέλος δεν είχες τίποτα να αφήσεις. Το μόνο σου περιουσιακό στοιχείο να ήταν η στολή σου! Και αντί να την δωρίσεις τρομάρα σου στο κράτος είχες ζητήσει να σε θάψουν με αυτήν!

Εκείνο που δεν κατάλαβα είναι γιατί ξεκίνησες την ιστορία να βγάλεις τα πετρέλαια στον Πρίνο και ξεκίνησες να μας βάζεις σε περιπέτειες με τους καλούς μας γείτονες τους Τούρκους; Μια χαρά δεν κοιμόμασταν ήσυχοι; Ήθελες να μας κάνεις παραγωγούς πετρελαίου σαν τους αραπάδες;

Τα εργοστάσια ενέργειας που κατασκεύασες π.χ. στην Πτολεμαΐδα ή στους Φιλίππους, που τα έφτιαξες μάλιστα με τους Ρώσους κο*****στές για ποιόν λόγο τα έκανες; Σώνει και καλά να καταργήσεις όλες τις λάμπες πετρελαίου στα χωριά και γέμιζες στύλους και καλώδια όλη την ύπαιθρο! Βρε μανία.

Χώρια τα στάδια αθλητισμού σε όλη τη χώρα. Άκου λέει «κάθε πόλη και στάδιο κάθε χωριό και γυμναστήριο»! Άσχημα περνάει τώρα η νεολαία πίνοντας φραπέδες στις καφετέριες;

Βρε άχρηστε αναχρονιστικέ, αντιδημοκράτη, ποιός σου είπε ότι ήθελα να μπορώ να κοιμάμαι με την πόρτα ανοιχτή και να μην φοβάμαι μην μπει κανένας μέσα το βράδυ για πλιάτσικο;

Ακούς εκεί να μου κάνει κουμάντο στον αν θα αμπαρώσω την πόρτα μου ή όχι. Ποιός σου είπε ότι ήθελα να νιώθω ασφαλής ρε παλιοφασίστα;

Τέλος, σιχαμερέ φασίστα, αντί να κάνεις μνημεία για τον Ζαχαριάδη και όλα τα καλά παιδιά που πάλεψαν να μην υπάρχει Έλληνας πάνω από τον Όλυμπο, εσύ τους έστειλες εξορία και ακύρωσες όλα τα σχέδια τους που θα μας έκαναν ένα όμορφο παράδεισο με κολεχτίβες και κολχόζ, όπως τα κατάφεραν οι ευτυχισμένοι γείτονες μας οι Βούλγαροι, οι Αλβανοί, οι Ρουμάνοι, και λοιποί τυχεροί των Ανατολικών χωρών, που εισπράττουν τώρα τόσο συνάλλαγμα από τα εργαζόμενα κορίτσια τους στο εξωτερικό, ενώ οι δικοί μας επιστρέφοντας πήραν συντάξεις και τους κοροϊδεύουν. Αλλά μετά την γκέλα του πολέμου του Γιομ Κιπούρ, πλήγωσες ανεπανόρθωτα τους φίλους μου τους Ισραηλίτες.

Ακούς εκεί να μην δώσεις διευκολύνσεις στους Αμερικάνους και τους Εβραίους για χάρη των Αράβων που μας έπαιρναν όλο το ελληνικό τσιμέντο για τα έργα τους, σε μια εποχή που όλοι οι πολίτες και το κράτος εδώ έκτιζαν και τα τσιμεντάδικά μας είχαν τρελαθεί στην δουλειά;

Ευτυχώς που μετά τα πούλησε η Νέα Δημοκρατία στους ξένους, αφού το ΠΑΣΟΚ πρώτα τα. κοινωνικοποίησε και τα έκανε ζημιογόνα, και τώρα επιτέλους έτσι ησυχάσαμε!

Δεν ντρέπεσαι βρε άθλιε εχθρέ της Δημοκρατίας;

Μας στέρησες ένα από τα βασικότερα ανθρώπινα δικαιώματα να μην τραγουδάμε 14 τραγούδια του Θεοδωράκη; Ξέρεις τι ψυχολογικά τραύματα μας προκάλεσε εκείνη η απαγόρευση; Τραύματα βαθιά που δεν έχουν επουλωθεί ακόμη!

Όλα αυτά τα γράφω γιατί μετά από τόσα χρόνια εξακολουθώ να ακούω τον έξαλλο τον γείτονα μου, που μου τα πρήζει και να φωνάζει κάθε τέτοια μέρα «Πού είσαι Παπαδόπουλε»!

Bαρέθηκα να ακούω συνέχεια «Πού είσαι Παπαδόπουλε.» όταν πέφτω στα μπλόκα της Εθνικής οδού, όπου διάφορες κοινωνικές ομάδες αγροτών - ποδοσφαιρόφιλων και άλλων διαμαρτυρομένων ανθρώπων, ασκούν το δημοκρατικό τους δικαίωμα - πάντοτε υπό την προστασία της αστυνομίας - να σταματούν την κυκλοφορία, καθώς και κάθε φορά όταν βρίσκομαι στο κέντρο των Αθηνών όπου φιλήσυχοι πολίτες εκφράζουν πολιτισμένα και ειρηνικά την αγανάκτησή τους για τις αδικίες σε βάρος τους, έχοντας επιπλέον παράλληλα την ευθύνη να προστατεύσουν τα καταστήματα, τους εργαζομένους και τους περαστικούς από τους προβοκάτορες φασίστες που σπάνε, καίνε και καταστρέφουν τα πάντα.

Εγώ είμαι Δημοκράτης ρε, και ας πεινάω, και ας μου έχει βγάλει στο σφυρί η Τράπεζα το σπίτι, και ας είμαι άνεργος και εγώ και τα παιδιά μου, και ας ταλαιπωρούμαι όποτε χρειαστεί να πάω στα νοσοκομεία, και ας κοιμάμαι κλειδαμπαρωμένος το βράδυ μπας και κάνει ντου κανένας οικονομικός μετανάστης.

Αφού βέβαια ενημερωθώ πρώτα από την τηλεόραση για τις κλοπές, τις κομπίνες και τις μίζες τόσων και τόσων πρώην υπουργών - πράσινων και γαλάζιων - που οι άνθρωποι τι έκαναν τελικά; Εξαργύρωσαν τους κόπους και τους αγώνες τους για την εδραίωση της Δημοκρατίας μετά την μεταπολίτευση!

Λίγο το έχεις αυτό; Είμαι Δημοκράτης ρε! Τ' ακούς;

Κείμενο αγνώστου Έλληνος "Δημοκράτη" από το Διαδίκτυο

GEORGE316
06-10-10, 09:53
γιατι κανουμε σαν να τα ακουμε πρωτη φορα?
εδω πειναμε και ασχολουμαστε ακομα με αυτους??ειμαστε με τα καλα μας??
αντι να τους στειλουμε εξορια?να φυγετε κυριοι να πατε αλλου.
εδω πλεον δε μπορουμε να σας θρεψουμε...θρεψαμε τις οικογενειες σας μεχρι τρισσεγγονου...δε μπορουμε αλλο..
και αλλες μειωσεις σε μισθους με ταυτοχρονη αυξηση σε πετρελαια και φπα...ρε ξυπνατε...
ξυπνατε!!!αυτο ειναιπολιτισμενη γενοκτονια!!!οι κατοικοι της ελλαδας εχουν ηδη αρχισει να πεθαινουν το εχετε παρει χαμπαρι???

Thomelef
06-10-10, 10:17
εγώ ξέρω πως έχουμε δίκιο και δεν μπορούμε να το βρούμε πουθενά...
έρχεται όμως η στιγμή που όταν σε πνίγει τόσο πολύ το δίκιο ξεσπάς
και ξεσπάς πολύ άσχημα χωρίς να σε νοιάζουν οι επιπτώσεις...
ακόμα και η γάτα που φοβάται την σκιά της, αν την στριμώξεις στην
γωνία, θα βγάλει τα νύχια της για να αμυνθεί.
δεν ξέρω, αλλά εγώ πιστεύω πως μέσα στο χειμώνα κάτι μεγάλο θα γίνει,
που θα μείνει στην ιστορία της ελλάδος.
η υπομονή έχει τελειώσει και ο κόσμος όσο βλέπει τους βλάκες στην τηλεόραση
να μιλάνε με αισιοδοξία και πως όλα τα βλέπουν ρόδινα και όλα τα κάνουν καλά,
τόσο πιο πολύ τρελαίνεται.
δυστηχώς οι άνθρωποι ζούνε στον πλανήτη happy με τα νούμερα τους και νομίζουν
πως όλα πάνε καλά. το ότι διαλύσανε τους μοναδικούς πόρους της χώρας για 600.000
σκερβελέδες και δεν τους δώσανε δρόμο, δεν το βλέπουν.
και ναι παραπάνω απο τους μισούς είναι άχρηστοι. όταν σε χώρες με τον πενταπλάσιο
πλυσθησμό έχουν τους ίδιους υπαλλήλους, όσο σκληρό και αν ακούγεται οι μισοί είναι
άχρηστοι.
οι 600 πάντως είναι τελείως άχρηστοι. οι 300 είναι οι βουλευτές και
οι άλλοι 300 είναι οι οδηγοί τους.
τουλάχιστο ρε μλκ βουλευτή, πείγαινε στη δουλειά μόνος σου που μου θές και οδηγό και
στείλε τον μλκ τον οδηγό να δουλέψει και να βγάλει μεροκάματο, με την ίδια μισθολογία
του δημοσίου. αφού τον πληρώνουμε που τον πληρώνουμε όλοι εμείς οι μλκς, τουλάχιστο
να κάνει και κάτι παραγωγικό, απο το να περιμένει μέσα στο αμάξι όλη μέρα χωρίς να κάνει
απολύτως τπτ.
τι να πώ ρε παιδιά. γενικώς άξιοι της μοίρας μας είμαστε. αν δεν καθαρίσει η σαβούρα δεν
πρόκειτε να στρώσει ποτέ η κατάσταση.

Gregory_///M
06-10-10, 10:30
ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΑΓΑΠΕΙ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ - ΟΥΓΚΟ ΤΣΑΒΕΣ : ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΤΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

Δήλωση του Ούγκο Τσάβες (Ιούλιος 2010):
Με ρωτάτε γιατί στείλαμε φυλακή όσα στελέχη μας κλέψανε; Γιατί κλέψανε! Και δεν τους τιμωρήσαμε εμείς αλλά οι θεσμοί.
Μου λένε «γιατί άφησες να μπει φυλακή ο υπουργός άμυνας και δεν τον κάλυψες επειδή ήταν προσωπικός σου φίλος;».
Μα... γιατί έκλεψε!
Πρόδωσε την εμπιστοσύνη μας, την πίστη του λαού στη κυβέρνηση.
Πρόδωσαν τον Λαό, τη Δημοκρατία, το Στρατό, την Πατρίδα, το Έθνος; Τιμωρούνται από τη Δικαιοσύνη! Αν τους αφήσεις θα διαφθείρουν κι άλλους.
Γι' αυτό φυλακίστηκαν. Τιμωρώντας τη διαφθορά κρατάμε γεμάτα τα ταμεία και τη Παγκόσμια Τράπεζα, το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο και τη μαφία των τραπεζών μακριά απ' τα πόδια μας.
Δεν καταντάμε Ελλάδα!

Τα Συμπεράσματα δικά σας

GEORGE316
06-10-10, 10:40
TSAF...απαιχτος ο τυπας...

TSAF
06-10-10, 10:43
Ναι φοβερος

850 CSI
06-10-10, 14:43
ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ
δε κοτανε να βγουνε εξω ομως
εγω παω και φυλακη για να ριξω κανα δυο σφαλιαρες σε κανα τετοιο σκουλικι
και ξερετε τι σφαλιαρες? αυτες που ειναι η παλαμη ανοιχτη σα να μουτζωνεις και να τον κοπανας στα μουτρα...στο κεφαλι...οπου βρεις...

και η σολα στη μαπα του.....βολευτη

Nino
06-10-10, 15:40
οι 600 πάντως είναι τελείως άχρηστοι. οι 300 είναι οι βουλευτές και
οι άλλοι 300 είναι οι οδηγοί τους.
.

Αχ Θωμα αν ηταν μονο 300 οι "οδηγοι" θα ηταν καλα...ουτε φανταζομαστε ποσοι ειναι....

Thomelef
06-10-10, 16:10
Αχ Θωμα αν ηταν μονο 300 οι "οδηγοι" θα ηταν καλα...ουτε φανταζομαστε ποσοι ειναι....

αστα να πανε...
μα το χειρότερο απ'όλα είναι το ότι
μιλάμε για τελείως άχρηστες θέσεις
που κοστίζουν ένα κάρο λεφτά στο έλληνα
φορολογούμενο. αν είναι δυνατόν ρε γμτ.
έχουμε τους οδηγούς των δημόσιων μεταφορών,
οι οποίοι παράγουν και βγάζουν λεφτά. και απο την
άλλη έχουμε αυτούς που η δουλειά τους είναι να τα
ξύνουν. το πιο ωραίο απ'όλα είναι που παίρνουν διπλό
μισθό γιατί οι περισσότεροι είναι αποσπασμένοι απο άλλες
υπηρεσίες, όπως αστυνομία κτλ. δλδ όχι μόνο δεν είναι
επανδρομένα τα τμήματα μας, στέλνουν και το προσωπικό
για να γίνεται δουλικό του κάθε βουλευτή, λές και ο μλκς
ο βουλευτής, είναι και'γω δεν ξέρω τι.
τώρα όμως που θα πάρουν τα @@ του ιδιώτη που είναι και
το μοναδικό έσοδο της χώρας, θα τα πούμε καλύτερα και
με τους 300 και με τους γκαζοτενεκέδες που αποκτήσανε
δικαιώματα και κάναν τις υπηρεσίες του λαού δικές τους.
θα τα πούμε καλά... αυξήστε το φπα και άλλο. αθξήστε την
φορολογία και άλλοκτλ κτλ. στο τέλος τα @@ μας θα πάρετε
και θα μας έχετε απέναντι σας να λέμε, δεν έχω κλείσε με
φυλακή. τότε να δούμε τι θα γίνει...

GEORGE316
07-10-10, 14:31
θα τα παρουν απο το παιδια σου...παντως ουτε οι βολευτες,ουτε οι ματσο αυτης της χωρας θα πληρωσουν...
αυτοι οι ματσο....ακουσον ακουσον..ηθοποιος λεει με κοτερο 2 εκατ....σωπα ρε?να ησουν κανας πυρηνικος φυσικος,να ελεγα οτι τουλαχιστον εχεις διαβασεις και δυο τοννους βιβλια....
ενας ηθποιος που παιζει στη τηλεοραση και η δουλεια του δεν ειναι η υποκριτικη,αλλα η υποκρισια.....
επιχειρηματιες που εχουν κοτερα αλλα οταν πας στο μαγαζι τους σου φερνουν αποδειξη 20 ευρω ενω εχεις πληρωσει 300....
επιφανεις και καλα πολιτες που απο τη βρωμα που εχουν πανω τους φορανε τα ακριβοτερα αρωματα...
τραγουδιστες και καλα που το μονο που γνωριζουν απο τραγουδι ειναι οτι και η γιαγια μου απο bluetooth...
και το χειροτερο ολων δεν ειναι οτι πληρωνουμε εμεις για αυτους...ειναι οτι τους εχουμε και σαν προτυπα...