PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΜΕΡΕΣ???



Z4 DCT
21-08-10, 12:03
Επειδη θα κανω μαλλον ενα ταξιδι αστραπη το βραδυ μεχρι την ευβοια, ξερει κανεις αν εχουν βαλει τιποτα φωτογραφικες καμερες στην εθνικη μεχρι την Χαλκιδα???

Nick bmwlover
21-08-10, 12:46
Γιαννη οσο εισαι πανω στην εθνικη,οχι.

scania124
21-08-10, 13:29
πανε με το σκαφος ρε.....παραλια παραλια!!!!!!!!!!γυαλο γυαλο.....!!!!!!!!!ακρη ακρη!!!!!!!!:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

S8N
21-08-10, 14:06
Έχει μια στο parking δεξιά μετά το Σείριο.

bimmer-corfu
21-08-10, 15:50
αφού δεν πάει πόντο το Ε92 ρε Γιάννη, δεν θα έχεις πρόβλημα:hystericalbs1:

halkida116mpack
21-08-10, 16:04
ελευθερα βαρα οσα θες...εγω παντα κινουμαι με τελικες οταν πηγαινοερχομαι αθηνα....:whistle:

gnx
21-08-10, 16:19
Δεν έχει μια κάμερα στο Σείριο; Δεν την έχω δει αλλά θυμάμαι να γράφεται από παλιά ότι είχε ένα ραντάρ εκεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

paganis
21-08-10, 17:12
Δεν έχει μια κάμερα στο Σείριο; Δεν την έχω δει αλλά θυμάμαι να γράφεται από παλιά ότι είχε ένα ραντάρ εκεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

εχει μια καμερα...σε εκεινο το σημειο...αλλα για πολλα χρονια, δεν εχω ακουσει να δουλευει...

Z4 DCT
22-08-10, 08:28
Την εχουν αφαιρεσει απο τον πρωτο καιρο που την εβαλαν αυτη στο σειριο....


Θα γραψω θεμα το βραδυ.....ειχα θεμα στο δρομο απο χαλκιδα μεχρι Λιμνη με ενα eos 2,0 fsi...........:warriorsmiley:

halkida116mpack
22-08-10, 15:36
παιδια αν ειχε καμερα στο σειριο εγω θα σας εγραφα τωρα απο τις φυλακες...και οχι απο το σπιτι μου.οσο για την διαδρομη που λες Γιαννη χαλκιδα-λιμνη, προκειται για ΤΗΝ ειδικη διαδρομη των χαλκιδεων , πραγματικα απιστευτο στροφιλικι με κλειστα κομματια μεσα στα πευκα.....

Z4 DCT
22-08-10, 17:49
παιδια αν ειχε καμερα στο σειριο εγω θα σας εγραφα τωρα απο τις φυλακες...και οχι απο το σπιτι μου.οσο για την διαδρομη που λες Γιαννη χαλκιδα-λιμνη, προκειται για ΤΗΝ ειδικη διαδρομη των χαλκιδεων , πραγματικα απιστευτο στροφιλικι με κλειστα κομματια μεσα στα πευκα.....

Tην ξερω την διαδρομη πολυ καλα, η καταγωγη μου ειναι απο Βορ Ευβοια......οπως την ηξερε και το eos........πρεπει να βρω χρονο το βραδυ να γραψω...ασημι εος με ενα σκουρο αυτοκολητο κατω απο το 2,0 fsi........Oδηγος διχος αυριο.......

Stathis
22-08-10, 18:26
τι εγινε, ηταν καμια βεσπα μπροστα σας και δεν μπορουσατε να την περασετε?? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Kostas_1
22-08-10, 19:48
Γιατι αν ηταν 1,4 νομιζεις θα μπορουσες? :hystericalbs1::hystericalbs1:

Z4 DCT
22-08-10, 20:38
Γιατι αν ηταν 1,4 νομιζεις θα μπορουσες? :hystericalbs1::hystericalbs1:

Δεν ηταν τοπυρμπο....απλο fsi με τα 150 αλογα.......οπτε κατσε να γραψω την ιστορια....


Εφυγα απο πειραια για ευβοια γυρω στις 20.05, με καλη κινηση και προσπαθουσα να παω οσο πιο γρηγορα μπορουσα λογο πολυ στενου ωραριου....επρεπε στις 09 το πρωι να ειμαι παλι πειραια....

Φτανωντας λοιπον στην Νεα Αρτακη εχει πολυ κινηση λογο σαββατου και ουζερι........εχοντας πισω μου ενα φοκους με μπλε μπλιμλικοφωτα (καγκουρας) και ενα εος που κανει τις απιστευτες μαλακεισμενες προσπερασεις σε ολη την διαδρομη........καποια στιφμη το εος κανει δεξια και σταματα σε ενα περιπτερο.....
Εμεις φτανουμε σε λιγο στο φαναρι στην διασταυρωση που ξεκινα ο δρομος (επαρχιακη οδος ) που ανεβαινει το καντηλι....
Αναβει το φαναρι και πριν γινει πρασινο το φοκους μου κορναρει απο πισω σα ταριφας για να φυγω.......αυτο και εκανα....
Ξεκινησαμε και οι δυο γρηγορα....με ξανασυνατησε οταν επεσα σε τραινακι αυτοκινητων στις ατροφες ψηλα στο βουνο και με ξαναεχασε μολις βρηκα τροπο να περασω..........(αιντε να χαθεις καγκουρα!!!)
Συνεχιζω τον δρομο μου αρκετα γρηγορα ( παντα μου αρεσε η διαδρομη και την ξερω απ εξω...) και φτανω με τα τον αι Γιαννη το ρωσσο στην ευθεια πριν το χωριο Σκυλογιαννη.....βρισκω μπροστα μου 3-4 αμαξια και εχοντας μια μεγαλη ευθεια σχετικα εμπρος αποφασιζω να περασω.......κοιτω τον καθρεπτη μου (παλι καλα) και βλεπω απο μακρια κατι φωτα να ερχονται με χιλια και να μας περανανε ολους στην σειρα.....το ΕΟΣ!!!!!!!
Βγαινω και γω και προσπερνω μετα απο αυτον.......και τον εχω απο κοντα.....
Φτανουμε σε μια δεξια που την παιρνουμε και οι δυο με 100+ και εμενα μου πεταει κωλο.....μετα εχει μια αριστερη και βγαινει σε μια ευθεια πριν το χωριο , που σε βαζει σε μια αριστερη μεγαλη και αποτομη........εκει τρωω το πρωτοι σοκ.....λεω μπροστοκινητο και ισως δεν ξερει το δρομο......Λαθος!!!! τον ηξερε κααλα.....μπαινει με οσα σχεδων παει και μολις αρχιζει να του πεταει την μουρη τραβαει χειροφρενο με τερμα πατημενο γκαζι και μαπινεισφερα.......εγω απο πισω......
Περναμε το χωριο και εχει στη εξοδο μια δεξια και μετα μια αριστερη μεγαλη πολυ παρατεταμενη με ορατοτητα.......παλι με χιλια ο τυπος και τσιμπιμα χειροφρενο και τερμα γκαζι.....
Στην παρατεταμενη βρισκουμε αμαξι και το περναει στεγνα στην στροφη επανω!!!!!!, μενω πισω και με την πρωτη ευκαιρεια τον μαζευω αμμεσως μετα απο ενα πεταλο που ειχε!!!!!
\Φτανουμε με πολυ πολυ γρηγορο ρυθμο στη διασταυρωση για Λιμνη που απο κει και μετα ο δρομος ειναι για πολυ πιο μεγαλες ταχυτητες
Στριβουμε λοιπον δεξια για Λιμνη και αμεσως εχει μια ευθεια αρχικα ισιωμα και μετα κατηφορικη που σε βγαζει σε μια δεξια παρατεταμενη ευκολη..........με το που στριβουμε φανηκε αμεσως η διαφορα δυναμης, οπβς και σε ολη τη διαδρομη μας, τον μαζεψα αμεσως και ειχα την πολυτελεια να κωλησω ακιβως πισω του να αφησω γκαζι και να το ξανακαβω για να του δειξω οτι ειναι αυκολο να περασω αλλα δεν θελω να διακινδυνεψουμε τιποτα....το κανουμε για την ευχαριστηση μας μονο!!!!!!.....
Αντ αυτου ο τυπος στριβει την παρατεταμενη με τροπο που εβλεπες οτι ηταν διχως αυριο.......τρομαξα, φοβηθηκα τα χειροτερα για παρτη, το εος ηταν λες και ηταν σε θαλασσα και εστριβε στο περιπου οποτε και αποφασισα να αφησω λιγο γκαζι και να φυγει.......ετσι εγινε.......


Να τονισω πως σε ολη την διαδρομη η διαααφορα δυναμης μεταξυ των αμαξιων ηταν εμφανης σε εμενα που τον μαζευα απο πισω κατα βουληση, ειδικα στο κομματι με την προσπεραση που εφυγε μπροστα, τον μαζεψα αρκετα γρηγορα.......
Και κατι αλλο, το αμαξι μου με τα εξαπιστονα εχει μεταμορφοθει εντελως στο κομματι αυτο του δρομου με την κατηφορικη διαδρομη....πλεον παω πολυ γρηγοροτερα και φραναρω τελευταια στιγμη και πολυ δυνατα χωρις καν ηχνος κοπωσης των φρενων.......

Kostas_1
22-08-10, 21:31
Ωραιος Γιαννη, και σωστος. σοβαρα τωρα αυτοι οι τυποι ειναι για να τους αποφευγεις...

halkida116mpack
23-08-10, 00:54
Tην ξερω την διαδρομη πολυ καλα, η καταγωγη μου ειναι απο Βορ Ευβοια......οπως την ηξερε και το eos........πρεπει να βρω χρονο το βραδυ να γραψω...ασημι εος με ενα σκουρο αυτοκολητο κατω απο το 2,0 fsi........Oδηγος διχος αυριο.......

απο που εισαι...μην βγουμε κοντοχωριανοι...χαχαχα...εγω εχω καταγωγη βασιλικα....παντως ο αγιοςρινγκ ειναι μια φοβερα στριφτερη και τελεια διαδρομη μεσα στην φυση...

Z4 DCT
23-08-10, 08:11
απο που εισαι...μην βγουμε κοντοχωριανοι...χαχαχα...εγω εχω καταγωγη βασιλικα....παντως ο αγιοςρινγκ ειναι μια φοβερα στριφτερη και τελεια διαδρομη μεσα στην φυση...

Αγιος ρινγκ :th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :th_Laie_67-1: θα παθουν ανακοπη οι παπαδες....:hystericalbs1:

Καταγωγη απο Καστρι...κοντα στην ιστιαια

halkida116mpack
23-08-10, 14:34
ναι ετσι τον λεμε στην παρεα...ειμαστε συχνοι εκει πανω...συνολικα 8-10 φορες τον χρονο θα παμε στο αγιοςρινγκ για να <<αγιαστούμε>>.θελει προσοχη ομως γιατι υπαρχουν κατι τοπικοι ηρωες, ΄''ινδιανοι΄', που μπορει στην κατηφορα να ταπεινωσουν εβο με αγροτη διπλοκαμπινο...και δεν κανω πλακα...

Z4 DCT
23-08-10, 14:36
ναι ετσι τον λεμε στην παρεα...ειμαστε συχνοι εκει πανω...συνολικα 8-10 φορες τον χρονο θα παμε στο αγιοςρινγκ για να <<αγιαστούμε>>.θελει προσοχη ομως γιατι υπαρχουν κατι τοπικοι ηρωες, ΄''ινδιανοι΄', που μπορει στην κατηφορα να ταπεινωσουν εβο με αγροτη διπλοκαμπινο...και δεν κανω πλακα...

Εχω πετυχει ενα ναβαρα μια φορα που σηκωνε σχεδον τον τροχο σε καθε στροφη......:shok:

Nino
23-08-10, 14:46
Αγιος ρινγκ :th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :th_Laie_67-1: θα παθουν ανακοπη οι παπαδες....:hystericalbs1:

Καταγωγη απο Καστρι...κοντα στην ιστιαια

Απο το ξηροχωρι δηλαδη....:original:

Z4 DCT
23-08-10, 16:57
Απο το ξηροχωρι δηλαδη....:original:

ωωω ναι!!! ξηροχωρι για τους γνωστες!!!thumb