PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί αλλάζουμε αυτοκίνητο;



330Ci
27-07-10, 22:48
Ποιοί είναι οι λόγοι που μας ωθούν στο να αλλάζουμε αυτοκίνητο, και πόσο συχνά γίνεται ή θα θέλαμε να γίνεται αυτό;
Για να σας δω...

330Ci
27-07-10, 22:58
Ας ξεκινήσω εγώ: παλιά ήμουν της άποψης -λόγω καψούρας- οτι θα το κράταγα για πάντα (στα προηγούμενα 2 οχηματά μου), όμως κακά τα ψέματα: τη γριά όσα μποτοκς, πλαστικές κλπ να της κάνεις δεν ξαναγίνεται νέα. Θα τοποθετούσα λοιπόν την αγορά νεώτερου (οχι κατ'ανάγκη καινούργιου) αυτοκινήτου γύρω στα 8 με 10 χρόνια. Αφ' ενός επειδή το έχω βαρεθεί (άλλωστε τα αυτοκίνητα είναι τα παιχνίδια των ανδρών) και αφετέρου γιατί σε αυτό το χρονικό διάστημα σίγουρα το +8 χρόνια παίζει μεγάλη διαφορά σε θέματα ασφάλειας, επιδόσεων, εξοπλισμου κλπ κλπ.

Tsakirakos
27-07-10, 22:59
δε θα το κρατησουμε και μια ζωη...

bomberman 3.28
27-07-10, 23:04
Κύριος λογος για 'μενα ειναι η πολυετη κατοχη, χωρις αυτο να σημαινει και την αρχη καποιων προβληματων... Ποτε δεν θυμαμαι να αφησα καποιο αυτοκινητο να φτασει σ' αυτο το σημειο... Πολλες φορες ομως μου εχει τυχει να αποφανθω πως καποια, ηταν ''λαθος αγορα'' και σπευδω στην αντικατασταση τους....

Monsta
27-07-10, 23:35
Συνήθως επειδή το βαριέμαι. Δεν έχω καταφέρει ποτέ να κρατήσω αυτοκίνητο για παραπάνω από 3 χρόνια.

Πεταμένα λεφτά....

PANOS-E60
27-07-10, 23:42
Η ερώτηση θυμιζει λίγο μιά πρόσφατη με τα αυτοκίνητα που έχουμε αλλάξει ως τώρα στη ζωή μας.

Και εγώ λοιπόν απλά τα βαριέμαι. Μέσος όρος χρονικού ορίου βαρεμάρας τα 2 χρόνια ή 25.000 χλμ. Οπως είπε και ο Κώστας, πεταμένα λεφτά ... :original:

katsaraios
27-07-10, 23:52
συμφωνω στο οτι το βαριεσαι ,αλλα υπαρχουν και αυτοκινητα που τα κρατας γιατι δενεσαι μαζι τους και γιατι σου "ικανοποιουν" τα γουστα ακομα και 10 χρονια να τα εχεις.
το κακο που προφανως το εχουν υποστει σχεδον ολοι οσοι πουλανε,ειναι οτι κρατας και "φορτωνεις" ενα αυτοκινητο με εξτρα,αναβαθμισεις κλπ και δεν παιρνεις ευκολα τα χρηματα πισω ,εκει ναι συμφωνω με τον φιλο τον Μονστα που εγραψε για πεταμενα λεφτα.

Z4 DCT
28-07-10, 00:41
Δεν εχω κρατησει αμαξι πανω απο 4 χρονια....ο λογος?,νομιζω οτι το βαριεμαι γρηγορα.....
Το θεμα ειναι οτι ποτε δεν εχω περασει με ενα μου αμαξι πατε τα 20000χλμ και μολις περνανε τα 15000χλμ νομιζω οτι ειναι πολυδουλεμενα.......:original:

katsaraios
28-07-10, 00:43
Δεν εχω κρατησει αμαξι πανω απο 4 χρονια....ο λογος?,νομιζω οτι το βαριεμαι γρηγορα.....
Το θεμα ειναι οτι ποτε δεν εχω περασει με ενα μου αμαξι πατε τα 20000χλμ και μολις περνανε τα 15000χλμ νομιζω οτι ειναι πολυδουλεμενα.......:original:

Παντα καινουριο αγοραζεις Γιαννη?

Z4 DCT
28-07-10, 00:45
Παντα καινουριο αγοραζεις Γιαννη?

Ναι, δεν εχω παρει μεχρι τωρα μετχ,.....αλλα ποτε δεν ειναι αργα...

nfot
28-07-10, 00:45
Συνηθως απο βαρεμαρα, αλλα ευτυχως αργει να ερθει. Στα 24 χρονια που οδηγαω, εχω αλλαξει 4 οχηματα. Το πρωτο αλλαχτηκε λογω στουκας. Για τα επομενα, απλα ηρθε το πληρωμα του χρονου.
Μονο το 3ο (Leon) πουληθηκε. Τα αλλα δυο εμειναν στην οικογενεια, μεχρι οριστικης αποσυρσης.

Unknown
28-07-10, 00:46
Εγώ θα το κρατήσω μέχρι να τα τινάξει αυτό ή εγώ!!!

katsaraios
28-07-10, 00:52
Ναι, δεν εχω παρει μεχρι τωρα μετχ,.....αλλα ποτε δεν ειναι αργα...

Να σε εχουμε για αγορα στα υπ'οψιν Γιαννο αφου στα 20.000χλμ το βαριεσαι :thumbsup::thumbsup:.

Z4 DCT
28-07-10, 00:54
Να σε εχουμε για αγορα στα υπ'οψιν Γιαννο αφου στα 20.000χλμ το βαριεσαι :thumbsup::thumbsup:.

20000χιλ ειχε το περισοτερο:th_Laie_67-1:........το καλυτερο ειναι ενα ραβ που εδωσα με 8000χλμ, μετα απο 2 χρονια....χεχε

stratos
28-07-10, 02:47
Για να πάρεις καλήτερο?

NickE60
28-07-10, 03:24
Εγώ θα το κρατήσω μέχρι να τα τινάξει αυτό ή εγώ!!!

μη λες μεγάλα λόγια.. στο αμάξι που μάθαμε, έτσι λέγαμε όλοι :whistle:

εύχομαι πάντως να έχεις τη δυνατότητα και να το κρατήσεις το συγκεκριμένο και να πάρεις ένα ωραίο, πιο σύγχρονο και ασφαλέστερο κουπέ thumb

NickE60
28-07-10, 03:45
Αυτή τη φορά θα σπάσω όλα τα ρεκόρ. Με ικανοποιεί τόσο πολύ που ενώ έχουν περάσει σχεδόν 6 χρόνια αισθάνομαι πως το κρατάω άλλα τόσα χαλαρά... πρώτα ο Θεός, μετά πάμε στα "δοκιμασμένα" (τότε) τουρμπάτα Μ...

Πάντα μεταχειρισμένα! Και να μου περίσσευαν (που δεν) καινούριο δεν θα έπαιρνα ποτέ. Προτιμώ να φτάσω ακόμα και την αξία ενός καινούριου ρίχνοντας τα λεφτά σιγα σιγα σε φτιαξίματα κάνοντάς το όπως θέλω εγώ ...θέμα φιλοσοφίας ή και δημιουργικής ευχαρίστησης..

katsaraios
28-07-10, 03:49
Αυτή τη φορά θα σπάσω όλα τα ρεκόρ. Με ικανοποιεί τόσο πολύ που ενώ έχουν περάσει σχεδόν 6 χρόνια αισθάνομαι πως το κρατάω άλλα τόσα χαλαρά... πρώτα ο Θεός, μετά πάμε στα δοκιμασμένα (τότε) τουρμπάτα Μ...

Πάντα μεταχειρισμένα! Και να μου περίσσευαν (που δεν) καινούριο δεν θα έπαιρνα ποτέ. Προτιμώ να φτάσω ακόμα και την αξία ενός καινούριου ρίχνοντας τα λεφτά σε φτιαξίματα κάνοντάς το όπως θέλω εγώ ...θέμα φιλοσοφίας ή και δημιουργικής ευχαρίστησης..

Την ιδια φιλοσοφια εχω και εγω ,καινουριο=ακριβο χωρις εξτρα που θελω.

Gregory_///M
28-07-10, 09:22
Και εγώ ρε παιδιά το βαριέμαι, θέλω να έχω κάτι καινούριο να ασχολούμαι κ φυσικά να ξοδεύω άσκοπα τα φρέσκα ευρωπουλάκια μου...:hystericalbs1:
Από ότι έχει δείξει η ιστορία εκεί πάνω στην τριετία θέλω κάποια αλλαγή η οποία μεταφράζεται πάντα σε κάποιο καλό μεταχειρισμένο.thumb
Καλά να είμαστε πρώτα από όλα για να μπορούμε να πέρνουμε καλύτερα-νεότερα&γρηγορότερα αυτοκίνητα από τα προηγούμενά μας! (Αν και έτσι όπως έγιναν τα πράγματα στην Ελλάδα, βλέπω να παίρνουμε όλοι smart)

oldcarskickass
28-07-10, 09:23
Εγώ έχω το Ε30 από όταν πρωτοέβγαλα το δίπλωμα.

Το είχε ο πατέρας μου από καινούριο.

Όταν πέρασα στη σχολή μου λέει να πάρουμε καινούριο.

Από τα 16 όμως είχα αποφασίσει ότι θα το έπαιρνα.

Στο συγκεκριμένο αμάξι, έβγαζα τα δόντια μου τρώγοντας μέρος της ταπετσαρίας των καθισμάτων.

Έχω κάνει άπειρα καλοκαίρια το αθήνα - Κ.νευροκόπι με οδηγό τον πατέρα μου και στο πίσω κάθισμα εγώ και ο αδερφός να κάνουμε ότι οδηγούμε ράλι (έτσι μάθαμε να φοράμε ζώνη ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ πλάκα πλάκα).

Έχω πάει με αυτό ιταλία και έχω κάνει μπόλικα χλμ εξωτερικό.

Ήταν η γυναίκα και η ερωμένη μου στα φοιτητικά μου χρόνια, που όταν δεν είχα λεφτά για έξοδο, θα έπαιρνα το 20¤ που κράταγα για τα δύσκολα να βάλω βενζίνη και να χαθώ σε κάποια διαδρομή της Δ.Μακεδονίας.

Ήταν ο λόγος που παράτησα γκόμενα καταμεσίς του πουθενά στη 1 τα χαράματα γιατί μέσω του αυτοκινήτου προσέβαλε εμένα, και μέσω εμού το αυτοκίνητο.

Ήταν το αυτοκίνητο που έτρεχα όταν ο παππούς μου ήταν στα τελευταία του, ήταν το τελευταίο αυτοκίνητο που μπήκε ο παππούς μου, ήταν το αυτοκίνητο που μαζί με οικονομίες εργάτη φάμπρικας και με τσόντες από τον πατέρα μου αγοράστηκε το 1987 και το έφεραν Ελλάδα.

Είναι το αγχολυτικό μου, που ξέρει ότι όταν είμαι χάλια ΑΥΤΟ θα με ξελασπώσει. Και τώρα που το σκέφτομαι όταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ήθελα βόλτα ΠΟΤΕ δε ζήταγε τίποτα, ΜΑ ΠΟΤΕ.-

Είναι το αυτοκίνητο που έχει φάει χριστοπαναγίες και δώδεκα αποστόλους όταν με άφησε από δυναμό το 2003 στα διόδια της κορίνθου σε μια επιστροφή σερί από ιταλία.

Είναι αυτό που μου παίρνει το άγχος όταν θέλω να οδηγήσω δίχως αύριο, συνεργάζεται μαζί μου, σε σχέση με αυτά που του ζητάω και του κάνω δεν έχει ζητήσει τίποτα.

Όταν έφτασε η στιγμή να ακούσω ότι παίζει να αποσυρθεί στεναχωρήθηκα που άφησα τον ευατό μου να σκεφτεί το ΑΝ θα γίνει σκραπ. ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ έγινε, ΦΥΣΙΚΑ και δεν θα γίνει, και όσο περνάει από το χέρι μου θα είναι μαζί μου.

Τον άσσο τον πήρα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ γιατί έπρεπε να υπάρχει και ένα πρώτο σοβαρό αμάξι, ειδικά όταν σοβάρεψε η σχέση με τη κοπελλιά.

Αλλά το 30άρι ΔΕΝ θα φύγει από τα χέρια μου.-

m_power_lunatic
28-07-10, 10:29
Εγώ έχω το Ε30 από όταν πρωτοέβγαλα το δίπλωμα.

Το είχε ο πατέρας μου από καινούριο.

Όταν πέρασα στη σχολή μου λέει να πάρουμε καινούριο.

Από τα 16 όμως είχα αποφασίσει ότι θα το έπαιρνα.

Στο συγκεκριμένο αμάξι, έβγαζα τα δόντια μου τρώγοντας μέρος της ταπετσαρίας των καθισμάτων.

Έχω κάνει άπειρα καλοκαίρια το αθήνα - Κ.νευροκόπι με οδηγό τον πατέρα μου και στο πίσω κάθισμα εγώ και ο αδερφός να κάνουμε ότι οδηγούμε ράλι (έτσι μάθαμε να φοράμε ζώνη ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ πλάκα πλάκα).

Έχω πάει με αυτό ιταλία και έχω κάνει μπόλικα χλμ εξωτερικό.

Ήταν η γυναίκα και η ερωμένη μου στα φοιτητικά μου χρόνια, που όταν δεν είχα λεφτά για έξοδο, θα έπαιρνα το 20¤ που κράταγα για τα δύσκολα να βάλω βενζίνη και να χαθώ σε κάποια διαδρομή της Δ.Μακεδονίας.

Ήταν ο λόγος που παράτησα γκόμενα καταμεσίς του πουθενά στη 1 τα χαράματα γιατί μέσω του αυτοκινήτου προσέβαλε εμένα, και μέσω εμού το αυτοκίνητο.

Ήταν το αυτοκίνητο που έτρεχα όταν ο παππούς μου ήταν στα τελευταία του, ήταν το τελευταίο αυτοκίνητο που μπήκε ο παππούς μου, ήταν το αυτοκίνητο που μαζί με οικονομίες εργάτη φάμπρικας και με τσόντες από τον πατέρα μου αγοράστηκε το 1987 και το έφεραν Ελλάδα.

Είναι το αγχολυτικό μου, που ξέρει ότι όταν είμαι χάλια ΑΥΤΟ θα με ξελασπώσει. Και τώρα που το σκέφτομαι όταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ήθελα βόλτα ΠΟΤΕ δε ζήταγε τίποτα, ΜΑ ΠΟΤΕ.-

Είναι το αυτοκίνητο που έχει φάει χριστοπαναγίες και δώδεκα αποστόλους όταν με άφησε από δυναμό το 2003 στα διόδια της κορίνθου σε μια επιστροφή σερί από ιταλία.

Είναι αυτό που μου παίρνει το άγχος όταν θέλω να οδηγήσω δίχως αύριο, συνεργάζεται μαζί μου, σε σχέση με αυτά που του ζητάω και του κάνω δεν έχει ζητήσει τίποτα.

Όταν έφτασε η στιγμή να ακούσω ότι παίζει να αποσυρθεί στεναχωρήθηκα που άφησα τον ευατό μου να σκεφτεί το ΑΝ θα γίνει σκραπ. ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ έγινε, ΦΥΣΙΚΑ και δεν θα γίνει, και όσο περνάει από το χέρι μου θα είναι μαζί μου.

Τον άσσο τον πήρα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ γιατί έπρεπε να υπάρχει και ένα πρώτο σοβαρό αμάξι, ειδικά όταν σοβάρεψε η σχέση με τη κοπελλιά.

Αλλά το 30άρι ΔΕΝ θα φύγει από τα χέρια μου.-

Respect ρε man!!!!

m_power_lunatic
28-07-10, 10:32
Συνήθως επειδή το βαριέμαι. Δεν έχω καταφέρει ποτέ να κρατήσω αυτοκίνητο για παραπάνω από 3 χρόνια.

Πεταμένα λεφτά....

+100000000 Kωστη......μεχρι 4 χρονια εχω κρατησει αμαξι,τα βαριεμαι οσο και να λεω στην αρχη οτι θα το κρατησω για παντα και αλλα τετοια μελισταλαχτα και ρομαντικα......ενα και μονο ενα ειναι αυτο που θα το εχω μεχρι να τελους οταν με το καλο το αποκτησω....και δεν ειναι λογοι αποκλειστικα αυτοκινητιστικοι αλλα και συναισθηματικοι και αλλοι...

ΦΑΝΗΣ
28-07-10, 13:32
Ενα από τα ίδια πάνω από 5 χρόνια αυτοκίνητο δεν έχω κρατήσει,αλλά αυτό ετσι όπως πάει βλέπω να τα ξεπερνάει,αν και με τρώει μιας και έχει γενέθλια φέτος και γίνεται 5χρονών,είναι και αυτά που έχουμε ρίξει επάνω,αλλά ποτέ μην λές ποτέ!!!!:whistle::whistle:

kplc16
28-07-10, 16:43
Ναι, δεν εχω παρει μεχρι τωρα μετχ,.....αλλα ποτε δεν ειναι αργα...

τι εχεις για πουλημα;

Unknown
28-07-10, 16:55
μη λες μεγάλα λόγια.. στο αμάξι που μάθαμε, έτσι λέγαμε όλοι :whistle:

εύχομαι πάντως να έχεις τη δυνατότητα και να το κρατήσεις το συγκεκριμένο και να πάρεις ένα ωραίο, πιο σύγχρονο και ασφαλέστερο κουπέ thumb

ναι οκ με 1 000 000 χιλ. καλα ειναι,οποτε μεχρι να τα φτυσει θα το κρατησουμε οταν τα φτυσει μιλαμε για αλλο πραγμα ;)

Apostolos
28-07-10, 17:04
Αυτή τη φορά θα σπάσω όλα τα ρεκόρ. Με ικανοποιεί τόσο πολύ που ενώ έχουν περάσει σχεδόν 6 χρόνια αισθάνομαι πως το κρατάω άλλα τόσα χαλαρά... πρώτα ο Θεός, μετά πάμε στα "δοκιμασμένα" (τότε) τουρμπάτα Μ...

Πάντα μεταχειρισμένα! Και να μου περίσσευαν (που δεν) καινούριο δεν θα έπαιρνα ποτέ. Προτιμώ να φτάσω ακόμα και την αξία ενός καινούριου ρίχνοντας τα λεφτά σιγα σιγα σε φτιαξίματα κάνοντάς το όπως θέλω εγώ ...θέμα φιλοσοφίας ή και δημιουργικής ευχαρίστησης..

Πωπωπω τέτοια να ακούω να με φτιάχνεις βρε Νικόλα....:th_Laie_67-1: στο έχω πει άλλωστε...είσαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ να πούμε :th_Laie_67-1::hystericalbs1:Μία από τα ίδια...ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ?:hystericalbs1:

Thomelef
28-07-10, 19:05
Εγώ έχω το Ε30 από όταν πρωτοέβγαλα το δίπλωμα.

Το είχε ο πατέρας μου από καινούριο.

Όταν πέρασα στη σχολή μου λέει να πάρουμε καινούριο.

Από τα 16 όμως είχα αποφασίσει ότι θα το έπαιρνα.

Στο συγκεκριμένο αμάξι, έβγαζα τα δόντια μου τρώγοντας μέρος της ταπετσαρίας των καθισμάτων.

Έχω κάνει άπειρα καλοκαίρια το αθήνα - Κ.νευροκόπι με οδηγό τον πατέρα μου και στο πίσω κάθισμα εγώ και ο αδερφός να κάνουμε ότι οδηγούμε ράλι (έτσι μάθαμε να φοράμε ζώνη ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ πλάκα πλάκα).

Έχω πάει με αυτό ιταλία και έχω κάνει μπόλικα χλμ εξωτερικό.

Ήταν η γυναίκα και η ερωμένη μου στα φοιτητικά μου χρόνια, που όταν δεν είχα λεφτά για έξοδο, θα έπαιρνα το 20¤ που κράταγα για τα δύσκολα να βάλω βενζίνη και να χαθώ σε κάποια διαδρομή της Δ.Μακεδονίας.

Ήταν ο λόγος που παράτησα γκόμενα καταμεσίς του πουθενά στη 1 τα χαράματα γιατί μέσω του αυτοκινήτου προσέβαλε εμένα, και μέσω εμού το αυτοκίνητο.

Ήταν το αυτοκίνητο που έτρεχα όταν ο παππούς μου ήταν στα τελευταία του, ήταν το τελευταίο αυτοκίνητο που μπήκε ο παππούς μου, ήταν το αυτοκίνητο που μαζί με οικονομίες εργάτη φάμπρικας και με τσόντες από τον πατέρα μου αγοράστηκε το 1987 και το έφεραν Ελλάδα.

Είναι το αγχολυτικό μου, που ξέρει ότι όταν είμαι χάλια ΑΥΤΟ θα με ξελασπώσει. Και τώρα που το σκέφτομαι όταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ήθελα βόλτα ΠΟΤΕ δε ζήταγε τίποτα, ΜΑ ΠΟΤΕ.-

Είναι το αυτοκίνητο που έχει φάει χριστοπαναγίες και δώδεκα αποστόλους όταν με άφησε από δυναμό το 2003 στα διόδια της κορίνθου σε μια επιστροφή σερί από ιταλία.

Είναι αυτό που μου παίρνει το άγχος όταν θέλω να οδηγήσω δίχως αύριο, συνεργάζεται μαζί μου, σε σχέση με αυτά που του ζητάω και του κάνω δεν έχει ζητήσει τίποτα.

Όταν έφτασε η στιγμή να ακούσω ότι παίζει να αποσυρθεί στεναχωρήθηκα που άφησα τον ευατό μου να σκεφτεί το ΑΝ θα γίνει σκραπ. ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ έγινε, ΦΥΣΙΚΑ και δεν θα γίνει, και όσο περνάει από το χέρι μου θα είναι μαζί μου.

Τον άσσο τον πήρα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ γιατί έπρεπε να υπάρχει και ένα πρώτο σοβαρό αμάξι, ειδικά όταν σοβάρεψε η σχέση με τη κοπελλιά.

Αλλά το 30άρι ΔΕΝ θα φύγει από τα χέρια μου.-

τέλειος...
μ'αρέσεις γιατί είσαι αισθηματίας...
επίσεις μ'αρέσεις γιατί είσαι άτομο
που δεν πουλάς κομμάτια του
εαυτού σου, όπως το συγκεκριμένο
αυτοκίνητο.
υγ. ρε μαν δεν έρχεσαι αύριο στην
συνάντηση και εσύ να τα πούμε και
απο κοντά???:original::original::original:

oldcarskickass
29-07-10, 07:57
Respect ρε man!!!!
Ευχαριστώ Γιάνναρε.


τέλειος...
μ'αρέσεις γιατί είσαι αισθηματίας...
επίσεις μ'αρέσεις γιατί είσαι άτομο
που δεν πουλάς κομμάτια του
εαυτού σου, όπως το συγκεκριμένο
αυτοκίνητο.
υγ. ρε μαν δεν έρχεσαι αύριο στην
συνάντηση και εσύ να τα πούμε και
απο κοντά???:original::original::original:

Μακάρι να μπορούσα.

Είμαι αθήνα, υπηρετώ τη μαμά πατρίδα!

aristent
29-07-10, 17:07
Πωπωπω τέτοια να ακούω να με φτιάχνεις βρε Νικόλα....:th_Laie_67-1: στο έχω πει άλλωστε...είσαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ να πούμε :th_Laie_67-1::hystericalbs1:Μία από τα ίδια...ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ?:hystericalbs1:

Ειμαστε....ειμαστε...:th_Laie_67-1:


Αυτή τη φορά θα σπάσω όλα τα ρεκόρ. Με ικανοποιεί τόσο πολύ που ενώ έχουν περάσει σχεδόν 6 χρόνια αισθάνομαι πως το κρατάω άλλα τόσα χαλαρά... πρώτα ο Θεός, μετά πάμε στα "δοκιμασμένα" (τότε) τουρμπάτα Μ...

Νικολα παμε για ......τουρμπατα αλογα //Μ?:thumbsup:

Πάντα μεταχειρισμένα! Και να μου περίσσευαν (που δεν) καινούριο δεν θα έπαιρνα ποτέ. Προτιμώ να φτάσω ακόμα και την αξία ενός καινούριου ρίχνοντας τα λεφτά σιγα σιγα σε φτιαξίματα κάνοντάς το όπως θέλω εγώ ...θέμα φιλοσοφίας ή και δημιουργικής ευχαρίστησης..

Θελεις να εχει την "υπογραφη" σου το οχημα που κυκλοφοραςthumb....(και μπαρβο σου!!!!)και ας μη παρεις ποτε πισω τα λεφτα σου!!!(και τον κοπο σου βεβαια...)
Οσο για την αγορα καινουργιου εγω ειπα ναι αλλα τελικα εριξα και κατι ....ευρωπουλα παραπανω για να του δωσω το δικο μου στιγμα....:thumbsup:

Τελος για την αντικατασταση ποτε δεν προγραμματισα κατι, απλα ετσι ηρθαν τα πραγματα....ετσι και για την ωρα παντα ευχαριστω το Θεο που με αξιωσε να εχω αυτο το οχημα που εχω!για το μελλον.....δεν ξερω τιποτα!!!παντα ομως κοιταω πιο ψηλα και πραγματικα αν τα καταφερω,λεω ΝΑΙ και εγω στα τουρμπατα αλογα //Μ!!!!thumb

Z4 DCT
29-07-10, 17:16
τι εχεις για πουλημα;

Ετοιμαζεται να βγει ενα 92αρι με 16000χλμ και φουλ εξτρα.......:whistle:

Nino
29-07-10, 17:59
Από τις τόσες πολλές αυτοκινητοβιομηχανίες και τα εκατοντάδες μοντέλα τους, κάποια στα χρόνια που περνούν θα παραμείνουν λαμαρινενια μεταφορικά μέσα.
Κάποια αλλά όσα χρόνια και να περάσουν θα αποτελούν "χρονομηχανες" και θα γοητευουν με την "προσωπικότητα" τους,κάποια αλλά θα ειναι κοματι της ζωής και των αναμνήσεων μας.
Απόλυτο λοιπόν σεβασμό σε όσους έχουν την τύχη να "αφοσιωθουν" σε ένα τέτοιο αυτοκίνητο.
Προσωπικά είτε από λάθος επιλογές,είτε από συγκυρίες δεν τα κατάφερα...
Ποτέ δεν είναι αργά...