PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαντηση της renault σε επιστολη!!!!!!!



alexm
19-07-10, 12:07
Δεν είναι ανέκδοτο αλλά απάντηση σε επιστολή που έστειλε έλληνας στη Ρενό.


Dear Mr. Katsiaros D.


We have received and analyzed your complaint letter regarding the 'arhidia kivotio' issue on Renault Megane cars. Unfortunately, we were unable to find this term (arhidia kivotio) in our databases and we kindly ask you to send to us more detailed specification about.
Also, please be so kind to translate in English the following expressions: 'gamo to aftokinito sas', 'valte to ston kolo sas' and 'gamo tin kariola tin reno '.

Sincerely yours,
Michel Mouton

Customer Service Representative

414 Avenue Miramax, DC668, Douai , France

Konstantinos E60
19-07-10, 12:10
Θα ηθελα να δω και την επιστολή του Ελληνα....
Ποιος ξέρει τι εχει τραβήξει ο φουκαράς....!!

Monsta
19-07-10, 12:16
Αλέξη, σίγουρα είναι αληθινή επιστολή ? Και η Michel Mouton που το υπογράφει είναι η 'γνωστή' κυρία των ράλλυ που έπιασε δουλειά στη Renault τώρα ?? Γιατί μου κάνει τρομερή εντύπωση, όσο και αγανακτισμένος να είναι κάποιος, να πάει και να στείλει τέτοιο γράμμα στους Έλληνες ή στους Γάλλους...

Πρέπει να ναι πολύ καραγκιόζης αν το κανε στ αλήθεια...

alexm
19-07-10, 12:22
Αλέξη, σίγουρα είναι αληθινή επιστολή ? Και η Michel Mouton που το υπογράφει είναι η 'γνωστή' κυρία των ράλλυ που έπιασε δουλειά στη Renault τώρα ?? Γιατί μου κάνει τρομερή εντύπωση, όσο και αγανακτισμένος να είναι κάποιος, να πάει και να στείλει τέτοιο γράμμα στους Έλληνες ή στους Γάλλους...

Πρέπει να ναι πολύ καραγκιόζης αν το κανε στ αλήθεια...

Μου το εστειλαν με mail, τωρα τι να σου πω? μπορει να ειναι μουφα.

Stathis
19-07-10, 12:25
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ειναι παλια η επιστολη, αλλα αυθεντικη συμφωνα με τις πληροφοριες μου!

Kostas_1
19-07-10, 12:25
Ειναι καιρο που το εχω ξαναδει. Χρονια πριν ισως.

Αληθινο? μαλλον οχι....:)

EDIT: Μαζι με Σταθη απαντησαμε. ισως να εχει δικιο....

Propulsive
19-07-10, 12:26
Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ δε πιστεύω πως είναι αληθινή η επιστολή. Για να γίνω σαφέστερος... ΠΩΣ ξέρουν ότι το 'gamo to aftokinito sas' και τα υπόλοιπα είναι
"expressions" και όχι "term" όπως το 'arhidia kivotio' ?

Κωνσταντίνος
19-07-10, 12:33
Την πετυχαίνω συχνά-πυκνά τα τελευταία χρόνια
Εάν είναι αυθεντική αυτή η επιστολή, πιστεύω πως μετέφρασαν τις εκφράσεις στα Γαλλικά και του πετάξανε το γάντι. Αν έχεις κ@λο πεστες μας και στα Αγγλικά..

Monsta
19-07-10, 12:43
Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ δε πιστεύω πως είναι αληθινή η επιστολή. Για να γίνω σαφέστερος... ΠΩΣ ξέρουν ότι το 'gamo to aftokinito sas' και τα υπόλοιπα είναι
"expressions" και όχι "term" όπως το 'arhidia kivotio' ?

Γιατί ρε συ, το 'arhidia kivotio' ο τυπάς θα το χε βάλει σαν 'θέμα' / 'subject' στην αρχή της επιστολής του. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

'Αϊ φακ γιορ καρ' & 'Μπολς τρανσμίσιον' :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

bimmer-corfu
19-07-10, 14:50
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ειναι παλια η επιστολη, αλλα αυθεντικη συμφωνα με τις πληροφοριες μου!

Ναι το είχα πρωτοδεί και εγώ εδώ και χρόνια

Nino
19-07-10, 14:54
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
:thumbsup: