PDA

Επιστροφή στο Forum : PEG-PEREGO CAR



Z4 DCT
18-07-10, 22:42
Ρε παιδια εδω και καιρο θελω να παρω ενα ηλεκτρικο αμαξι στο γιο μου, μετα απο καποιο ''κοιταγμα '' στο δικτυο λεω να καταληξω σε αυτο...... και να το παραγγειλω αυριο ..... https://www.pegperego.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=66:jd-gator-hpx&catid=5:-12-volts&Itemid=36......ηταν και ηταν απο τα μονα που ειδα εδω ελλαδα.....
Εχει καποιος καποια εμπειρια απο τετοιου ειδους παιχνιδια?, πρωτη φορα θα κανω τετοιου ειδους αγορα.....

nikos1400
18-07-10, 22:54
Εμπειρια δεν εχω.
Παντως τα Πεγκ Περεγκο ειναι απο τις καλα-καλες εταιριες σε καροτσια μπεμπε.

Δεν θα'ταν ασχημα αν μπορουσες να το δεις απο κοντα.

Καλη φαση παντως !
:thumbsup:

Stathis
18-07-10, 22:55
παρτου το ντουκατι!!!

deepBLUE
18-07-10, 23:00
Γιαννη μου η γνωμη μου ειναι πως θα δωσεις τσαμπα κανενα 500ρικο για κατι με συντομη ημερομηνια ληξης !!
Η προταση μου ειναι μια τετραροδη βενζινοκινητη γουρουνα με 250-300 ευρω με γκαζι κλειστο με βιδα μια και ειναι 50cc.
Βεβαιως κανει θορυβο και καιει και λαδακι μια και ειναι διχρονο αλλα εχω την αισθηση οτι με αυτο πιο πολλα θα μαθει και θα το κρατησει και για το 2πλασιο διαστημα.
Και γω στο γιο μου γουρουνα του πηρα.
Βεβαια περι ορεξεως ....

nikos1400
18-07-10, 23:06
Γιαννη μου η γνωμη μου ειναι πως θα δωσεις τσαμπα κανενα 500ρικο για κατι με συντομη ημερομηνια ληξης !!
Η προταση μου ειναι μια τετραροδη βενζινοκινητη γουρουνα με 250-300 ευρω με γκαζι κλειστο με βιδα μια και ειναι 50cc.
Βεβαιως κανει θορυβο και καιει και λαδακι μια και ειναι διχρονο αλλα εχω την αισθηση οτι με αυτο πιο πολλα θα μαθει και θα το κρατησει και για το 2πλασιο διαστημα.
Και γω στο γιο μου γουρουνα του πηρα.
Βεβαια περι ορεξεως ....

αυτο σκεφτηκα και εγω, οτι τα κινουμενα μερη και "μπαρες" στο πλαστικο ειναι για περιορισμενη χρηση, οχι για πολλα-πολλα...
επισης οι μπαταριες στην εποχη μας ειναι ο αδυναμος κρικος σε γκατζετακια που βασιζονται σε αυτη. ακομα και τα κινητα.

nikos1400
18-07-10, 23:10
κρανακι, επιγονατιδες, επιαγκωνιδες, προστατευτικο πλατης,
και ο μπαμπας απο πισω με το δικο του (ATV) !!

stratos
18-07-10, 23:30
Πάρτου ένα junior kart όπως ο Merlin και θα πάθετε και οι δύο πλάκα

Stamatis
18-07-10, 23:48
αυτο που εβαλες καλο ειναι.
θελει βεβαια ζαντες, φλας και χαμηλωμα, αλλα οταν θα ερθει η ωρα.

παρε κατι φτηνοτερο, θα χαλασει συντομα ετσι και αλλιως.

η ενα καρτ.
καντο οπως ο Μερλιν.

Z4 DCT
19-07-10, 06:55
αυτο που εβαλες καλο ειναι.
θελει βεβαια ζαντες, φλας και χαμηλωμα, αλλα οταν θα ερθει η ωρα.

παρε κατι φτηνοτερο, θα χαλασει συντομα ετσι και αλλιως.

η ενα καρτ.
καντο οπως ο Μερλιν.

Προσπαθω να τον μυησω στο καρτ, αλλα τον τρομαζει λιγο η αισθηση στις στροφες....ακομα......σιγα σιγα.......

gnx
19-07-10, 08:10
Γιάννη, ακου.

Το Peg Perego ειναι σκυλί. Τα δικά μου έχουν κυριολεκτικα ασελγήσει πάνω του και ακόμα πάει μια χαρα. Επίσης να ξέρεις ότι έχει και Σερβις στη λεωφόρο Αλεξάνδρας οπότε εαν χρειαστείς κάτι το πας και το φτιαχνουν.

Να πάρεις οπωσδήποτε το 24βολτο. Δεν εχει σχέση σε γκαζι με το 12βολτο και απο οτι βλέπω το gaucho superpower έχει και λαστιχα. Μεγάλο πράγμα αυτό καθώς οι πλαστικοί τροχοί δεν έχουν πρόσφυση και εμένα έχουν πλέον σχιστεί και θέλουν και οι δύο πίσω αλλαγή.

Z4 DCT
19-07-10, 08:54
Γιάννη, ακου.

Το Peg Perego ειναι σκυλί. Τα δικά μου έχουν κυριολεκτικα ασελγήσει πάνω του και ακόμα πάει μια χαρα. Επίσης να ξέρεις ότι έχει και Σερβις στη λεωφόρο Αλεξάνδρας οπότε εαν χρειαστείς κάτι το πας και το φτιαχνουν.

Να πάρεις οπωσδήποτε το 24βολτο. Δεν εχει σχέση σε γκαζι με το 12βολτο και απο οτι βλέπω το gaucho superpower έχει και λαστιχα. Μεγάλο πράγμα αυτό καθώς οι πλαστικοί τροχοί δεν έχουν πρόσφυση και εμένα έχουν πλέον σχιστεί και θέλουν και οι δύο πίσω αλλαγή.

Η παραγγελια εγινε :thumbsup: :mpaks:

Z4 DCT
19-07-10, 08:54
ΣΑΣ :thanks: ΟΛΟΥΣ!!

nikos1400
19-07-10, 23:31
ΣΑΣ :thanks: ΟΛΟΥΣ!!

Θελουμε review, ε?

Προς Θεου ! Μην κατσεις εσυ μεσα !
:shok:

Μεταφορα την αποψη του παιδιου...
:clap:

fanisk
20-07-10, 02:46
Θελουμε review, ε?

Προς Θεου ! Μην κατσεις εσυ μεσα !
:shok:

Μεταφορα την αποψη του παιδιου...
:clap:

Μαλλον δεν εχεις δει το Γιαννη για να το λες. ο γιος του ζυγιζει περισσοτερο απο αυτον :th_Laie_67-1: Τον αγαπαμε με τα ελαττωματα του ομως και ας τον παιρνει ο ανεμος ♥ :hystericalbs1:

Καλοριζικο Γιαννη! 1ες ρολλ. στανταρ σε παιρνει τωρα ο αρχηγος thumb

Χρίστος
20-07-10, 03:34
γιαννη, o παχουλοκομψος φιλος σου ειχε παραγγειλει θυμαμαι κατι τετοια αλλα σε ποιο οικονομικα.

Οπως και να εχει καλη επιτυχια στη μυηση του υιου!!!

Z4 DCT
20-07-10, 07:15
Θελουμε review, ε?

Προς Θεου ! Μην κατσεις εσυ μεσα !
:shok:

Μεταφορα την αποψη του παιδιου...
:clap:

Οχι ρε συ δεν υπαρχει περιπτωσει να κατσω μεσα....απο την ωρα που θα το καβαλησει, μονο κοριτσακια αφηνει να μπουν διπλα για να τα κανει βολτα....ετσι λεει....thumb




Μαλλον δεν εχεις δει το Γιαννη για να το λες. ο γιος του ζυγιζει περισσοτερο απο αυτον :th_Laie_67-1: Τον αγαπαμε με τα ελαττωματα του ομως και ας τον παιρνει ο ανεμος ♥ :hystericalbs1:

Καλοριζικο Γιαννη! 1ες ρολλ. στανταρ σε παιρνει τωρα ο αρχηγος thumb


Φανουρη γιατι δεν λες οτι ζηλευεις τα κιλα μου ρε τροφαντο γιουβαρλακι???:whistle:
Σιγουρα μου ριχνει, εχει και δευτερα αλλα την εχει με ασφαλεια για να την αφαιρεσεις οταν του παρει τον αερα....:hystericalbs1:









γιαννη, o παχουλοκομψος φιλος σου ειχε παραγγειλει θυμαμαι κατι τετοια αλλα σε ποιο οικονομικα.

Οπως και να εχει καλη επιτυχια στη μυηση του υιου!!!

Ο Νικολας δεν νομιζω να ασχολειτε με τετοια ρε συ, εδω ο Χρηστος το παει μαλιοκουβαρα το καρτ (μπαινει με τα τεσσερα ταπα), αμα μπει σε ηλεκτρικο θα το καψει!!!:original:

fanisk
20-07-10, 12:38
Θα σου λεγα "χεσε μας" ή "δεν μας χεζεις" αλλα σε εχει φοβηθει το ματι μου μοναντερε!!! Θα βρω κατι αλλο για να αντ'απαντησω:hystericalbs1:

Χρίστος
20-07-10, 12:44
Ο Νικολας δεν νομιζω να ασχολειτε με τετοια ρε συ, εδω ο Χρηστος το παει μαλιοκουβαρα το καρτ (μπαινει με τα τεσσερα ταπα), αμα μπει σε ηλεκτρικο θα το καψει!!!:original:
δεν ελεγα για το merlin αλλα για τον vasili330.Καπου ειχε γραφει οτι ειχε παρει για τα ανιψακια του(?) αν θυμαμαι καλα.

yodas
20-07-10, 12:55
Να μπούνε οι φωτό και να γίνει detailed review

Z4 DCT
24-07-10, 10:25
Η τελετη παραδοσης του αμαξιου εγινε με ολες τις τιμες, αλλα λογο κωλοπιλαλας :hystericalbs1: του αγοραστη δεν εχουμε φωτο απο την παραλαβη του κλειδιου λογο ταχυτητας του φωτος που χρησημοποιησε ωστε να το καβαλησει αμεσως οποτε .................

Stathis
24-07-10, 11:17
καλοριζικα! αντε και στα δικα σου! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Monsta
24-07-10, 11:47
Πολύ ωραίο. Είναι αυτό με τα κανονικά λάστιχα τελικά ?

Δε το κάνουμε όλο ΜΑΤ μαύρο να γουστάρετε και οι δύο ??? :th_Laie_67-1:

Σα μίνι hummer θα είναι. :hystericalbs1:

Stathis
24-07-10, 11:50
αν αρχισει ο μικρος τα μπαξιματα απο τωρα, τον κατεστρεψε το γιαννη...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
24-07-10, 12:40
Πολύ ωραίο. Είναι αυτό με τα κανονικά λάστιχα τελικά ?

Δε το κάνουμε όλο ΜΑΤ μαύρο να γουστάρετε και οι δύο ??? :th_Laie_67-1:

Σα μίνι hummer θα είναι. :hystericalbs1:

Δεν ειχε αλλα λαστιχα Κωστα

Ασε φιλε ειδα κατι αλλο και επαθα!!!!, αυτο θα κανουμε Ματ, αλλα του χρονου να μην τον κακομαθουμε!!!!!:original:



https://www.pegperego.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=34:polaris-ranger-rzr&catid=6:oxhmata-24-volts&Itemid=37

Monsta
24-07-10, 12:58
Δεν ειχε αλλα λαστιχα Κωστα

Ασε φιλε ειδα κατι αλλο και επαθα!!!!, αυτο θα κανουμε Ματ, αλλα του χρονου να μην τον κακομαθουμε!!!!!:original:



https://www.pegperego.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=34:polaris-ranger-rzr&catid=6:oxhmata-24-volts&Itemid=37

Είναι ποοοοολλά τα λεφτά Γιάννη. Συγκρατήσου.

Stathis
24-07-10, 13:16
Ασε φιλε ειδα κατι αλλο και επαθα!!!!, αυτο θα κανουμε Ματ, αλλα του χρονου να μην τον κακομαθουμε!!!!!:original:



https://www.pegperego.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=34:polaris-ranger-rzr&catid=6:oxhmata-24-volts&Itemid=37

καλα... μεχρι το σεπτεμβριο το εχει χτυπησει...:whistle:

για του χρονου τον βλεπω με φιορανο ή σκαλιετι τον πιτσιρικα... :th_Laie_67-1:
και οδηγο τον χαζο-μπαμπα...:whistle:
(αλλο που δεν ηθελε...):hystericalbs1::hystericalbs1:

gnx
26-07-10, 18:07
Οταν βρω τροπο θα το ποστάρω (το βιντεακι)

gnx
26-07-10, 19:51
Να δουμε τωρα

Z4 DCT
26-07-10, 20:56
Να δουμε τωρα

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ
ΘΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!:thumbsup::thumbsup:

Προσκυνω αρχοντα παντιλικι!!!!!!!!:hystericalbs1: :hystericalbs1:

stratos
27-07-10, 00:00
Να δουμε τωρα

:shok::shok::shok:

nikos1400
20-10-10, 19:43
Να δουμε τωρα

:th_Laie_67-1:
:thumbsup:

Libanner
20-10-10, 23:40
Γιατί παίρνετε στα παιδιά σας τέτοια παιχνίδια;
Πάρτε τους ποδηλατάκια να γυμνάζονται και λίγο...Δε καταλαβαίνω το νόημα ενός τέτοιου παιχνιδιού,έτσι μαθαίνουν στο κατσιο και δημιουργούνται οι βάσεις για ένα άτομο που θα βαριέται να σηκώσει και το δάχτυλό του στο μέλλον...

spar@
21-10-10, 05:08
καλα οταν παρεις το αλλο πες μου ποσο το πουλας ενδιαφερομαι...εκει που εχει παει η βενζινη μια χαρα το βγαζω για καφε εχει και χωρο πισω να βαζω τα βιβλια μου μια χαρα ειναι!!!!

υ.γ καλοταξιδο στον μικρο και αν χρειαστουμε καμια μετακομιση να μας βοηθησει... πρωτο αμαξι φορτηγο αυτα ειναι... εγω ειχα ενα ηλεκτρικο βιταρα οταν ημουν νινι μονοθεσιο...πειραγμενο!

Z4 DCT
25-10-10, 14:45
Γιατί παίρνετε στα παιδιά σας τέτοια παιχνίδια;
Πάρτε τους ποδηλατάκια να γυμνάζονται και λίγο...Δε καταλαβαίνω το νόημα ενός τέτοιου παιχνιδιού,έτσι μαθαίνουν στο κατσιο και δημιουργούνται οι βάσεις για ένα άτομο που θα βαριέται να σηκώσει και το δάχτυλό του στο μέλλον...

Γιατι ειναι τοσο στην πριζα που θελω να τον κανω να καθετε και λιγο/.......:whistle:

Ptboul
25-10-10, 15:19
Γιατι ειναι τοσο στην πριζα που θελω να τον κανω να καθετε και λιγο/.......:whistle:

:hystericalbs1: καταλαβαίνω πολύ καλά. Τα βλέπω κ σε εμένα να έρχονται.

Τα σύγχρονα γάλατα πρέπει να φταίνε.. :th_Laie_67-1: