PDA

Επιστροφή στο Forum : Ο ΟΔΔΥ ξεκινησε ηλεκτρονικες δημοπρασιες



Vasilis
13-07-10, 23:36
"Κατι ευχαριστο επιτελους .... από τον ΟΔΔΥ" (https://troktiko.blogspot.com/2010/07/blog-post_1538.html)

tassos
14-07-10, 00:26
Και τα καλα δεν θα πηγαινουν ''συστημενα''...? Και ηλεκτρονικο που εγινε, η Ελλαδα.. Ελλαδα....

paganis
14-07-10, 00:28
οι ηλεκτρονικες δημοπρασιες ..εχουν αρχισει περιπου ενα χρονο...αλλα δεν ηταν ευρυτερα γνωστο! ειναι η γνωστη διαδικασια δημοπρατησης...απλα συμμετεχουν και ατομα ,που δεν μπορουν να παρευρισκονται στην αιθουσα δημοπρασιας! δυστηχως οι τιμες πλεον στον οδδυ..εχουν ανεβει και ισως δεν αξιζει το ρισκο, να αγορασεις οχημα που δεν το εχεις δοκιμασει στο δρομο, εκτος και εχεις καποιον εκει μεσα ,να σε ενημερωνει για την κατασταση του οχηματος! στα θετικα...η εκπτωση του 30% στην εξοφληση μετρητοις..επι της τελικης τιμης...οι ατοκες δοσεις στους δημοσιους..οι μειωμενοι φοροι...και η νεα αδεια κυκλοφοριας ,για παλαια οχηματα!

Thomelef
14-07-10, 09:50
οι ηλεκτρονικες δημοπρασιες ..εχουν αρχισει περιπου ενα χρονο...αλλα δεν ηταν ευρυτερα γνωστο! ειναι η γνωστη διαδικασια δημοπρατησης...απλα συμμετεχουν και ατομα ,που δεν μπορουν να παρευρισκονται στην αιθουσα δημοπρασιας! δυστηχως οι τιμες πλεον στον οδδυ..εχουν ανεβει και ισως δεν αξιζει το ρισκο, να αγορασεις οχημα που δεν το εχεις δοκιμασει στο δρομο, εκτος και εχεις καποιον εκει μεσα ,να σε ενημερωνει για την κατασταση του οχηματος! στα θετικα...η εκπτωση του 30% στην εξοφληση μετρητοις..επι της τελικης τιμης...οι ατοκες δοσεις στους δημοσιους..οι μειωμενοι φοροι...και η νεα αδεια κυκλοφοριας ,για παλαια οχηματα!


εγώ πάντως αν παιζόταν να μου κατασχέσουν το αυτοκίνητο δε χρειάζεται να πώ τι θα το είχα κάνει...
έτσι για να έχουμε και μια εικόνα θα του είχα αδειάσει τα μισά λάδια και παραπάνω και θα γα........σα τη μανούλα που το έφτιαξε...
οπότε το σχόλιο thumbthumb

Z4 DCT
14-07-10, 09:57
εγώ πάντως αν παιζόταν να μου κατασχέσουν το αυτοκίνητο δε χρειάζεται να πώ τι θα το είχα κάνει...
έτσι για να έχουμε και μια εικόνα θα του είχα αδειάσει τα μισά λάδια και παραπάνω και θα γα........σα τη μανούλα που το έφτιαξε...
οπότε το σχόλιο thumbthumb

Ειχα ακριβως την ιδια σκεψη.........αρα δεν ειμαι ο μονος που φανταζεται οτι οποιος του το κατασχετουν θα το κανει νιανια...........

paganis
14-07-10, 21:33
Ειχα ακριβως την ιδια σκεψη.........αρα δεν ειμαι ο μονος που φανταζεται οτι οποιος του το κατασχετουν θα το κανει νιανια...........

τα αυτοκινητα αυτα...δεν ειναι κατασχεμενα απο ατομα,..που χρωσταγανε δοσεις...οποτε να γνωριζουν και την ημερομηνια επιστροφης...με συνεπεια να τα ξεκ..λιασουν!!! ειναι απο ατομα που συνεληφθησαν επ αυτοφορο...με το οχημα σε παρανομη πραξη ..που σηκωνει κατασχεση( ναρκωτικα...μεταφορα λαθραιων, λαθρομεταναστων και κλεμμενα)!! μιας και εχω ασχοληθει με το θεμα( εχω και γνωστο μεσα)...οι πλειοψηφια των οχηματων ειναι σε κακη κατασταση, κυριως λογω του χρονου που παραμενουν εγκατελειμενα-εκτεθιμενα στο παρκιν..μεχρι να γινουν οι διαδικασιες κατασχεσης(φτανει και τα 3-4 χρονια).! παντως υπαρχουν και αμαξια σε καλη κατασταση , με αμμεσες διαδικασιες πωλησεις...με μικρες φθορες , ακομα και σχεδον καινουρια! βεβαια τα καλα καλα πχ φεραρρι -λαμποργκινι( ειχε μια καμπριο,για κανα χρονο με ανοιχτο παραθυρο -κοτετσι για τα περιστερια- και για να πεσει η τιμη)...δεν ειναι κατι που μπορεις να το διεκδικησεις μονος σου...